Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) BiP válasza berek21 (#85497) üzenetére


BiP
nagyúr

Valaki fordítson. Elakadtam.

Tiszta papíros: Amikor a rendezett háttér nem alap, hanem eladási faktor.

#85500 quailstorm : covidos a műszakija. Azaz nincs neki.
He?

[ Szerkesztve ]

(#85502) F.E.K.. válasza BiP (#85501) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Moratórium van egyed hivatalos ügyekre, gondolom itt is ezt használják ki...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#85503) quailstorm válasza BiP (#85501) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ahogy F.E.K.. írta, a veszélyhelyzet végéig lehet lejárt műszakival közlekedni (ha jól tudom, én nem vagyok érintett a dologban).

(#85504) BiP válasza F.E.K.. (#85502) üzenetére


BiP
nagyúr

+ quailstorm: Áh, így már értem.
Nem vagyok benne a napi ügyvitelben, így az ehhez kapcsolódó szakzsargonban sem, ezért az utalások nem estek le.

(#85505) opr válasza quailstorm (#85503) üzenetére


opr
veterán

Aaaaaaaaaaaa, igy mar mindjart mas! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85506) szebe


szebe
őstag

Ettől függetlenül érdemes műszakiztatni, főleg mert sokan úgy vannak vele, hogy esedékes a vizsga, akkor elviszi a szerelőhöz, csinálja meg rajta ami olyan, + műszaki.
Másrészt meg plusz körök átírásnál, szóval ha nagyon érdekelne, akkor max leraknék előleget, papírozva, beleírva, hogy sikeres műszaki után adásvételi, amúgy sztornó.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#85507) hcl válasza szebe (#85506) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg majd amikor kötelező lesz a műszaki, milyen hiszti lesz... :DDD
Én csináltatom rendesen, 2020-ban volt a verda, majd 22-ben legközelebb :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#85508) Astroboy


Astroboy
őstag

A kovidos műszaki azt jelenti: megvan az, csak a kékeknél karanténban. ;]

(#85509) TaaT válasza quailstorm (#85503) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem küldtek emailt hogy le fog járni a műszaki, és benne volt hogy csak plusz 60nappal van meghosszabbítva a lehetőség a vizsgáztatásra.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#85510) szebe válasza TaaT (#85509) üzenetére


szebe
őstag

Veszélyhelyzet megszűnésétől indul a 60 nap.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#85511) BiP válasza TaaT (#85509) üzenetére


BiP
nagyúr

Az eredeti dátumhoz képest +60 nap, vagy a vészhelyzet feloldását követő 60 nap?

Amúgy értem én, hogy enyhíteni akarnak az adminisztrációs terheken, de egy műszaki az nem vicc miatt van kitalálva, szóval nem baj, ha az nincs +1-2 évre elengedve.

(#85512) szebe válasza BiP (#85511) üzenetére


szebe
őstag

Néhányakat megviccelt a nyáron, mert későn jöttek rá, hogy ez a kedvezmény csak belföldön működik, nem csak műszakit, hanem egyéb okmányokat érintve is (személyi, jogsi...). Aztán ment a kapkodás, hogy a külhoni nyaralásra legyen valóban érvényes okmány. Az meg azért volt nehéz, mert a hivatal meg csak időpontra fogadott sokáig, szóval adott esetben 80-100km-es sugárban kellett nézelődnie a delikvensnek :)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#85513) hcl válasza BiP (#85511) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem az adminisztrációs terhek miatt, hanem hogy az ügyfelek ne fertőzzék egymást össze (az ingyen parkolás is azért volt, hogy ne a buszon tömörüljön mindenki).
A műszakit meg már régen lehetne kérni.

Az élet normál kerékvágásának biztos jele volt tavasszal, hogy ellenőrök b*szogattak embereket a buszon. :C

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85514) BiP válasza hcl (#85513) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyilván ez volt mögötte. Úgy értem az adminisztrációs terheket csökkenteni, hogy pandémia idején ne mászkáljanak az emberek ilyen jellegű ügyeket intézni, növelni a tömeget az amúgyis túlterhelt hivatalokban.(értsd: órákig vársz egy 10perces valamire sok másik hasonló sorsú emberrel összezárva.)
Az államot sosem zavarta, hogy mekkora a bürökrácia, és az embereknek ez mekkora kényelmetlenség, szóval most sem volt ilyen irányú illúzióm :)

[ Szerkesztve ]

(#85515) hcl válasza BiP (#85514) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, mi fizetjük, de nem számítunk :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#85516) Syl válasza BiP (#85514) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem értem 2021-ben miért nem képesek megoldani, hogy ha pl. megvan a műszaki, lefotózom, beküldöm ügyfélkapun és majd miután feldolgozták (meg ellenőrizték), postázzák a forgalmit. Miért kell ehhez órákat sorban állni, ügyfelezni? Ja persze azért, hogy igazolt legyen a közalkalmazott munkája, hogy szükség van rájuk...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85517) hcl válasza Syl (#85516) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De hát így sincsenek elegen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85518) Syl válasza hcl (#85517) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahhoz, hogy XIX századi módon kezeljék az ügyeket, valóban kevesen vannak. Full elektronikus módszerhez sokan vannak. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85519) hcl válasza Syl (#85518) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahhoz se lennének elegen szerintem :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#85520) szebe válasza Syl (#85516) üzenetére


szebe
őstag

Biztos én vagyok túl 21. századi, de időpontfoglalással simán megvagyok max fél óra alatt bármivel.
8-kor nyit az okmányiroda/kormányablak, még melóból se kell ellógni.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#85521) Syl válasza hcl (#85519) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom hogy megy a közszférában. A lányom egy ideig köztisztviselő volt az államkincstárnál... Amiket mesélt...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85522) Syl válasza szebe (#85520) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem az időpontfoglalással van bajom, hanem azzal, hogy oda kell menni, olyasmit intézni, amit neten, telefonnal, fotóval simán megoldható lenne.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85523) BiP válasza Syl (#85522) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi mondjuk a kocsi átírást megoldottuk ügyfélkapuval, fotóval.
(eladtuk a kocsit, és a bejelentést, hogy már nem a miénk).

Kellett is, mert az adásvételit ottfelejtettük apósoméknál (100km-rel arrébb), de szerencsére előtte lefotóztam. Így mivel úgysem tudtuk volna személyesen bevinni, bepróbáltuk online, még aznap, vasárnap este, el is fogadták.

Legalább ez tök jól ment. És egyébként szerencsére egyre több ügyet lehet online intézni. (vagy ha más nem, akkor legalább online időpontot foglalni)

[ Szerkesztve ]

(#85524) tope


tope
addikt

Hát a központi rendszer is furcsa ám... (illetve ebben az esetben nem is az volt)
Tesómtól vettem autót 4 éve, így közvetlen hozzátartozó miatt nem kellett eredetiségvizsgálatot csinálni.
Kiderült az Okmányirodán, hogy édesanyámnak 2 keresztneve van, de nálam az anyakönyvi kivonat (személyi alapján) szerint csak 1 volt, így hivatalosan nem minősültünk testvérnek (mondtam is hogy mi a franc, ez most komoly?!). Új anyakönyvit kellett csináltatnom, új személyit, és csak ezek után tudtam átíratni a kocsit.
Hát az élet produkálta azt, hogy ha nem a tesómtól veszek autót, akkor ki se derült volna, hogy mi hivatalosan a nyilvántartás szerint nem is vagyunk testvérek :DDD .
Szép az élet, és hány ilyen, ilyesmi történet, regény lehet még...

(#85525) megott válasza hcl (#85519) üzenetére


megott
tag

12év kincstári rendszergazdai múlttal a hátam mögött, nem akarok belemenni.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#85526) patomi


patomi
őstag


Egy őszinte hirdetés :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#85527) fatpingvin válasza patomi (#85526) üzenetére


fatpingvin
őstag

figyelj legalább nem beszél mellé. nem érzem átbaszás szagát ebben a történetben.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#85528) koby11h válasza tope (#85524) üzenetére


koby11h
aktív tag

A 72 éves édesanyám azért nem kapott első körben oltást, mert nem tudtunk regisztrálni eeszt-n, mert valami betanított csimpánz elgépelte a születési hónapját. És ezt Ő javíttatta 16 éve, de az eeszt-nél még most is ez van... a most kinyomtatott regisztrációs emailben is. Hogy honnan kaparhatták elő azt az adatbázist... :F

Én nem kaptam az első évben gázár támogatást, mert az ÉMÁSZ két tulajdoni lap és három írásos kérés alapján sem tudta a helyrajzi számot átírni az utca-házszámra, helyrajzi számra pedig nem lehetett kérni a támogatást.

Lakáskárt a Groupama-nál nem tudtam intézni csak személyesen, mert a csökkent képességű üzletkötőjük rossz utcanevet írt be a rendszerükbe és a beazonosításhoz persze nem találtam el. Jöttek azzal, hogy elírtam, ami odáig fajult, hogy előkerestettem a szerződéskötéskor általam kitöltött papírjukat és láss csodát, jól írtam be a saját lakhelyemet... kaptam 3 hónap jóváírást, így túl tudtam lépni az elvesztegetett kb. 70 percen...

Szóval ahol nyilvántartás van ott hiba is, és az, hogy találkozol-e vele vagy nem az csak szerencse kérdése! :(((

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#85529) Syl válasza patomi (#85526) üzenetére


Syl
nagyúr

1 fényévnyi műszaki? Úgy tudtam a műszakit időre adják, nem távolságra...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85530) patomi válasza Syl (#85529) üzenetére


patomi
őstag

Igen ez jó, fel sem tűnt. :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#85531) , válasza BiP (#85511) üzenetére


,
addikt

A veszélyhelyzet feloldását követően +60 nap, kivéve, ha majd a feloldást követő 60 napon belül újra elrendelik a veszélyhelyzetet, mert akkor majd megint csak a következő feloldást követő +60 nap után jár majd le. Tippre olyan 2030-2040-ig fenn fogják tartani ezt az állapotot.

(#85532) TaaT


TaaT
veterán

Elnéztem, igazatok van, én hülye meg megcsináltattam a műszakit. :o

"Tájékoztatjuk, hogy a 2020. november 4. napján életbe lépett veszélyhelyzet ideje alatt lejáró, a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényesség a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényes."

Give them hell Ukraine!

(#85533) BiP válasza koby11h (#85528) üzenetére


BiP
nagyúr

Ó, kollégám Indiából jött, ezért regisztrálva van a bevándorlási hivatalnál.
Valamit intézni akart a kormányhivatalnál, asszem ügyfélkaput akart regisztrálni.
Na, és ehhez az ügyintézőnek tökéletesen el kell találnia a nevét+anyja nevét, hogy hogyan szerepel a rendszerben (értsd: a bevándorlásos rendszerben), mert ha 1 betű, vessző, space, bármi eltér, akkor nem találja meg. Kereső nincs, és a hasonló találatokat sem jelzi, nem dobja fel javaslatként. Vagy eltalálja pöccre, vagy nem. (mondanom sem kell, nem Kis Pálnak hívják). És nincs bármi egyéb azonosító alapján keresés, (igazolványszám, születési dátum, akármi unique ID), név+anyja neve.

Vitte a sima papírjait, az alapján nem találták meg a rendszerben. Ráadásul az anyja neve is rosszul szerepel az iratain, szóval ez a rész borítékolva volt.
Szóval elküldték, hogy a bevándorlási hivataltól hozzon egy hivatalos kivonatot, hogy milyen adatokkal regisztrálták, ami alapján az ügyélkapus ügyintéző néni be tudja pötyögni. Onnan meg elzavarták, hogy ilyet nem adnak ki, mert csak. Szóval megrekedt az ügy.
Mindezt nehezíti, hogy a magyar hivatalokban az ügyintézők 99%-a nem beszél angolul.

#85531 Scorp2011: Nekem a személyim járt le májusban. Hivatalosan még vészhelyzet volt, tehát még érvényes lenne, de inkább elintéztem, nem akartam, hogy amikor a lejárat után mindenki megrohamozza a hivatalokat, akkor kelljen szenvedni.
(akkor még úgy nézett ki, hogy talán hamarabb vége lesz)

[ Szerkesztve ]

(#85534) , válasza TaaT (#85532) üzenetére


,
addikt

Sőt, akiknek még az előtte lévő veszélyhelyzet idején járt le, nekik is még ugyanúgy érvényes a műszaki, volt is erről valahol egy cikk.

(#85535) Chaser válasza fatpingvin (#85527) üzenetére


Chaser
titán

nincs is ( : csak jópofa

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85536) Cs1csó válasza Syl (#85529) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen tipikus idióta, a fényév is "egy év" csak ahogy írod ez távolság egy év alatt fény ennyi utat tesz meg. Poénkodni akart ami nem jól sült el.

(#85537) hcl válasza Syl (#85521) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @megott : :D

@szebe : Én időpont se szoktam foglalni. Másfél órából 1 óra az, hogy nyitás előtt időben ott vagy... :D

@koby11h : EESZT-ben a 80-as években kezdődött kb. 10 évnyi kórházbajárásomból semmi nincs :D Utána a 2000-es évekből 1-2 doksi, amikor éppen elvágtam valamimet meg ilyesmi. Persze az elején az volt a mondás, hogy mindent feltolnak :D

@BiP : És ahogy elnézem, gépelni se tudnak... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85538) tserrof77


tserrof77
senior tag

Skacok, kb 20 órája egy cikizni való hirdetés se sehol? Vagy mindenki (is) dolgozik ezerrel?? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#85539) Astroboy válasza tserrof77 (#85538) üzenetére


Astroboy
őstag

Aszonta' ja Chaser topik zárható

(#85540) fatpingvin válasza tserrof77 (#85538) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem van egy de még nem tudom mi lesz belőle, ha végére ért megírom :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#85541) TaaT válasza tserrof77 (#85538) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt valamelyik nap találtam.

Give them hell Ukraine!

(#85542) tserrof77 válasza TaaT (#85541) üzenetére


tserrof77
senior tag

...kellett nekem reklamálni... :O :O :O

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#85543) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azosztigen

Mutogatni való hater díszpinty

(#85544) gban válasza tserrof77 (#85538) üzenetére


gban
Közösségépítő

Csak neked bár ez már majdhogynem ingerküszöb alatti...
Helyi, mind egy hirdetésben:
ColorShit gépház - még fénykép i van ahonnan a rendes neve lemásolható lett volna
intel x2 processzor - google nem ért hozzá, x2-re csak AMD-t dob
Asus Nvidia Geforce GS 512MB pciexpress x16 videókártya - teljes, pontos leírás
400w tápegység, a tápegységből van gyárilag kivezetett 1db 6pines VGA áram csatlakozó is - mint eggyel fentebb
Gigabytes Lan
a számitógép kezel SSD-ket is, van a biosban AHCi funkció

Tessék ezzel ellenni napokig, azt nem reklamálni, már ez is fáj így egyben...

Postázást nem vállalok.

(#85545) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#85546) opr válasza Ciccuka (#85545) üzenetére


opr
veterán

A kérdés az, hogy a kupon jár le hamarabb, vagy amit tőle kapsz... :DDD
Mondjuk az biztos, hogy utóbbi egy életre szóló "élmény" lesz...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85547) Cs1csó válasza Ciccuka (#85545) üzenetére


Cs1csó
félisten

;] :P

(#85548) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Akik kupont mernek kéregetni, ne tudjátok meg, hogy milyen sértéseket kapnak...

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#85549) Faterkam válasza Ciccuka (#85548) üzenetére


Faterkam
addikt

De ezen mit kell csodálkozni? :F Ki a retek adna át 3e Ft-os kupont? Akinek van, az szokott rendelni az Emagról, tehát elveri úgyis saját rendelésénél!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#85550) Cs1csó válasza Faterkam (#85549) üzenetére


Cs1csó
félisten

PONTOSAN!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.