Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) homerhamm válasza berek21 (#85949) üzenetére


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#85952) koby11h


koby11h
aktív tag

Amikor a hirdető jól írja, de az autokorrekt besegít :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#85953) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Foxpostos vevő kérdezi, hogy hol van már a házhoz feladott csomagja.

Fox felületén :
"Sikertelen kézbesítés (Depó kiszállítási kapacitási hiánya miatt)"

Ilyet látott már valaki? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#85954) TaaT válasza hcl (#85953) üzenetére


TaaT
veterán

Én eddig csak teli automatával találkoztam, mehettem is át a város másik végébe.

Give them hell Ukraine!

(#85955) Ciccuka válasza hcl (#85950) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezzel az egész autót felújíthatod :D

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#85956) Chaser válasza hcl (#85953) üzenetére


Chaser
titán

nem, remélem nem is fogok, elég volt a múltkori "kaland" ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85957) koby11h válasza hcl (#85953) üzenetére


koby11h
aktív tag

Személyesen még nem, de máshol is írják, hogy kicsit túlterhelt a Foxpost IS.
57560
57561
Mi lesz itt karácsony előtt pár nappal? :F

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#85958) hcl válasza Chaser (#85956) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én se vágyom rá, csak az a kérdés, hogy ilyenkor mi van :D De sztem kiviszik majd.

@koby11h : Vevő kérte házhoz, engem pont nem érdekel, csak vigyék ki. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#85959) koby11h válasza hcl (#85958) üzenetére


koby11h
aktív tag

Meg fogja kapni, csak várja ki, mert ahogy Bendegúz is mondta:
"Úgy gondoltam nem olyan sürgős a dolog, mer' hun van még karácsony..." ;]
https://www.youtube.com/watch?v=NneK9aPq4ro

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#85960) hcl válasza koby11h (#85959) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenkinek is sürgős.
Én az ilyesmiket elkezdem szeptember-október körül intézni, mert dec. a zombik hónapja a'la Day of the dead.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85961) Chaser válasza hcl (#85958) üzenetére


Chaser
titán

engem megnyugtatna ez a válasz a vevő helyében ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85962) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#85963) Grg válasza hcl (#85953) üzenetére


Grg
tag

Ezt amúgy miért tőled kérdezi? Gondolom a Fox-os tracking szám megvan nekiid , ő is ezt látja, kérdezze a rókát :)

Nekem amúgy az Expressone-től jött ugyanilyen értesítés az Ali-s csomagomról, de egy nappal később kihozták :)

[ Szerkesztve ]

(#85964) Chaser válasza berek21 (#85962) üzenetére


Chaser
titán

ez biztos zsákkkos meggyében van ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85965) hcl válasza Chaser (#85961) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

@Grg : Me' lusta, meg boltnak nézik az embert.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85966) Chaser válasza hcl (#85965) üzenetére


Chaser
titán

én ezért maradtam az mpl-nél, drága, de elküldöm és másnapra ott van a csomag háznál
olcsóbb dolgokat fel se rakok, drágább postával nem érné meg, azokat megpróbálom elszórni máshogy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85967) hcl válasza Chaser (#85966) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, 50-100 ezres cuccoknál már nem tétel, hogy 2700 a posta. 10 ezernél még az.
Meg a Fox nem futárcég, hanem csomagautomatás. Házhoz mindig lassan vitték ki.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85968) Chaser válasza hcl (#85967) üzenetére


Chaser
titán

jaja, fox-szal meg múltkor megjártam meg itt közelben sincs, nem fogok vele vesződni sehogy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85969) hcl válasza Chaser (#85968) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, egyszer megjártad Karácsony közelében egy zsúfolt automatánál... A Posta az elmúlt években
- b@szott kivinni a küldeményt
- hol felvesznek küldeményeket, hol nem
- rendszeresen kapok olyan küldeményeket, amiket a saját szabályzatuk szerint nem vehettek volna fel olyan küldeménynek :D
- eltűnt
- csak a tartalma tűnt el
- nem hozták ki
- összetört
Persze sok küldeményből jöttek ezek össze, de a Foxnál a legnagyobb hiba az volt, hogy lassan ért oda... 2014 körül egyszer valamit elkevertek, és vagy 1 hónap alatt jött vissza (pont, mint a Posta esetén :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#85970) Krisztianby


Krisztianby
tag

Tudom én vagyok a fiatal meg neveletlen és bunkó paraszt. De embereknek miért mániájuk a járda közepén pofázni? Ma végeztem a melóval hírtelen meg kellet néznem a busz menetrend táblát, hogy mikor jön egy busz mert ha már elment akkor másik helyre kellene elfutnom egy másik buszra. Erre látják, hogy jövök, és közeledek, de le se szarják, hogy ott vagyok. Nekem elegem lett és simán átmentem köztük egy „kérlek”-kel. 4-4 ember egymással szemben…1 méteres széles járdán. Természetesen megy a morgás a bajusz alatt a mai fiatalálok. Visszaszóltam volna önöket is megnevelhették volna nem a járda közepén kéne a forgalmat elállni. De mindig eszembe jut, aki ezzel a dumál jön kár bármit kezdeni. Tudom én is hibáztam megkérhettem volna őket engedjenek már át... de szar napom volt én meg meguntam ezt a játékot, hogy én könyörögjek mindenért. Ez a kis szösszenet csak magamnak self rage..mert alapjáraton elég türelmes és segítőkész vagyok.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#85971) BiP válasza Krisztianby (#85970) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha maguktól nem veszik észre, én ilyenkor azt szoktam, hogy megállok a társaság előtt, és akkor látják rajtam, hogy át akarok menni, és jó eséllyel kapcsolnak. Ha nem, akkor kellően közel kell állni, és akkor úgyis zavarod őket, fognak kapcsolni.

De amúgy hol beszélgessenek az utcán, ha nem a járdán?

(#85972) Krisztianby válasza BiP (#85971) üzenetére


Krisztianby
tag

Lehet én vagyok ilyen fura, de ha nekem bárhol meg kell állnom keresek egy részt, ahol nem zavarok senkit és szélre húzódok. Ha fél métert kicsit arrébb mentek volna lett volna hely, ahol lazán elférnek és a forgalmat se zavarják.

Ők más buszt vártak, de szerintem ezt akkor se járda közepén kell megtenni. Ha közben van lehetőséged máshova is húzódni.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#85973) BiP válasza Krisztianby (#85972) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyilván, normális ember így csinálja. Főleg, ha egyedül van, de akkor könnyebb elvonulni, nem útban lenni.
De szerintem egy spontán kialakuló beszélgetésnél az ember belefeledkezik, és az első járókelőnél jut eszébe, hogy jaj, útban vagyunk. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, a legtöbben így viselkednek.

[ Szerkesztve ]

(#85974) Krisztianby válasza BiP (#85973) üzenetére


Krisztianby
tag

Persze ez érhető. :R

De nekem meg nem volt időm ott bohóckodni. Azt meg már meguntam útestre lelépjek mert járdán nem férek ell..
btw: de egyébként ugyan úgy járda közepén beszélgettek...miután áthaladtam köztük. kb incidens után 2 perccel jött egy kiscsaj. Az inkább kiment út tesre hogy kikerűlhesse őket .

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#85975) KROK640 válasza hcl (#85828) üzenetére


KROK640
veterán

Pedig ez egy létező dolog, sok nagyboltban is lehet kapni üvegszámra, nem olcsó, de finom és gyenge. Főleg csajok isszák.
Milyen indíttatásból fotóztad le a poharat? :Y

Jah, sok hülyét kellett elviseljek az tuti, de azon sosem tudtam napirendre térni, hogy valaki ilyen. Elbhassza a saját szombat/vasárnap délutánját még OK, de hogy az enyémet, és sok esetben a tulajét is, az már nagyon nem OK.

Hát persze, működhet, de nekem most egy 64MBos pendrivre semmi szükségem nem volt, mikor ma mára 8GB-osokat is kifelé pörgetem mert túl kicsik ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85976) KROK640 válasza fatpingvin (#85839) üzenetére


KROK640
veterán

Bele sem merek gondolni ...
Nekem egy volt osztálytársam Gyula vertbe egy üveggel 40 perc alatt, végigokádta a hazavezető buszutat (35km), elhagyta a telefonját, és kétszer is felkellett segítsék mások az utcán, mert elhasalt.

Nekem egy üveg jacko hetekig tartana, mert módjával finoman iszogatnám.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85977) KROK640 válasza koby11h (#85852) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem jobban jársz, hanem jön el.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85978) KROK640 válasza quailstorm (#85871) üzenetére


KROK640
veterán

A ház design és az ár alapján valóban kb GTA3 és társai lehetnek a futattható játékok.
12K-ért adhatna jobb gépet is, ha lopta, de ez nem olyannak tűnik mint amit most loptak el :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85979) KROK640 válasza Ciccuka (#85875) üzenetére


KROK640
veterán

Azt gondoltam azért nincs belőle sok, mert akinek van nem akarja eladni.
A 120-as OCZ Agility3-asom gyorsabb mint a 480GB-os ASATA SU650-esem (a kettő között an konkrétan 5 év az ADATA javára), és azOCZ még mindig megyen.
Szóval vagy rosszul emlékszel, vagy nekem van piszok nagyszerencsém.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85980) KROK640 válasza opr (#85897) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem piálás közben a trappista vagy kockasajt (ha nincs rendes kaja, pl pizza, pogi, sültkrumpli ilyesmi), és mikor hazajövök akkor egy Visuleves. lefekvés előtt. Ágy mellé nagy üveg víz, és másnap nincs baj :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85981) KROK640 válasza szebe (#85917) üzenetére


KROK640
veterán

Saját magamon tudom, hogy meg lehet inni annyit, és nem is olyan durva, ha sörrel csinálod, mert vízhajtó hatása, azt ugye nem számolod, hogy közben hányszor megy wc-re.

Egyébként én is a kellemesen belazult állapotot szeretem, sosem értettem ezt a vágjuk magunkat rottyra dolgot, én nem azért iszok.

A deci alatt bzi vagy dologról meg kedves Zoltán haverom jut eszembe, aki pontosan ugyanezt hangoztatja, tegnap is két deci(!) várdakeserűt vert le egyben (a látványtól majdnem kitaccsoltam), aztán 2 óra múlva úgy szedtük össze az asztal alól és támasztottuk fel, hogy legalább az asztalon aludjon, ne alatta. És neki valahogy minden este így ér véget ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85982) KROK640 válasza koby11h (#85926) üzenetére


KROK640
veterán

Egy az egybe ilyen gépe van öcsémnek is, csak neki még megvan a GTX960 benne, de ugyanez a lap, a proci, a RAM mennyiség, csak neki 120-asSSD és 1TB HDD van benne.

Ez 120GB HDDval 80-ért nevetséges. Az öcsém gépe nemér ennyit,

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85983) KROK640 válasza Krisztianby (#85970) üzenetére


KROK640
veterán

A dumálók még hagyján mert egy pillanat alatt megszabadulsz tőlük. Sokkal rosszabb az, amikor előtted az egész járdát elfoglalva gyök kettővel mennek, és 100 métereken át nem tudod őket megelőzni mert tele van velkük a járda, de rohadtul nem haladnak. És sokszor téged is hosszabb időre "lassítanak".

Amit szintén utálok még, ha egy vagy két ember van szűkebb járdán, és amikor kitalálom, hogy mondjuk jobbról megelőzöm, és amikor elkezdek jobbra húzódni, akkor szépen elkezd jobbra lehúzódni... mintha direkt akarna feltartani.

Akkor annak még a "pingvin" tipusú emberek, akik képesek úgy közlekedni, hogy jobbra/balra nagyobbat lengenek kiközlekedés közben mint amennyit haladnak előre. Az ilyeneket gyakorlatilag nem tudod a járdán megelőzni, imádnak gyök kettővel menni, és véletlenül sem vesznek tudomást arról h más is haladna. Jellemzően idősebb túlsúlyos emberek, néha még nekik áll feljebb ha azt mondod, hogy "elnézést elnegedne?"

Emellett a vakegerek is veszélyesek, jellemzően épületből jönnek ki, vagy társaságóbl válnak ki, hátat fordítva mindennek, belépnek az ember "sávjába" persze az utolsó pillanatban és teljesen meglepődnek, hogy te mit keresel ott, meg hogyhogy elmennél??? Holott 500 méter óta láthatóan jössz, csak épp ő volt háttal meg csőlátással.

Ami még idegesítő az itt a faluban a főutcán a járda és a házak kerítése között nagyjából egy autónyi hely van. Tehát befér úgy egy autó, hogy nem áll a járdára se de a kertbe se kell beálljon. Mit csinál a sok bunkó paraszt??? Nem megy el a kapuig, hanem megállítja az autót a járda közepén orral a kapu felé, farral az út felé, a kocsi meg fizikailag elálja az utat a járdán. Na de ha egyszer egy ilyennek neki mennék biciklivel, vagy felugranék a tetejére és végig sétálnék rajta, elvégre járda, akkor tuti meglenne sértődve a tulaj.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85984) Krisztianby válasza KROK640 (#85983) üzenetére


Krisztianby
tag

Falun lakok. Városba járok be dolgozni. Detto ugyan ez 100nm szabad hely. De nem, hanem ház elé parkol a járdára :D

Én szimplán rohadt gyorsan sétálok. És megértem, hogy emberek egymás mellet mennek etc.. de hogy mindent megtesznek, hogy kikerülhetetlennek legyenek az hot ziher.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#85985) hcl válasza Krisztianby (#85970) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyaazért, amiért valószínűleg a topic fő témáját (idióta vevők) is ők szolgáltatják :D

@KROK640 : Ja hogy 64MB! Gondoltam elírtad. Nekem van egy 128MB-os speciális célokra, de használva nem sokat van :D (Olyan régi gépekhez, amik 1GB-ost már nem ismernek fel, meg OpwnWRT -hez )
A 8GB-osból alkotott 64GB-osok persze még használhatóak. Nekem a legtöbb kártya még 8-as, nem sok mindenre használok SD-t. Android telepítésre, meg a fényképezőgépekben van (van, amiben 8, de 16, 32GB is előfordul).

A poharat azért fényképeztem le, mert éppen olyanom volt (ha van a kezedben egy kiskompakt gép, mindent témának nézel :) - és ezek a felesek, de a sörök is kifejezetten jól tudnak kinézni egy félhomályos helyen, ha alulról megvilágítod, pl. telefonnal, bár jobb, ha tele van :DDD ).

"Elbhassza a saját szombat/vasárnap délutánját még OK, de hogy az enyémet, "
Ha szimplán nem tetszik neki, akkor is elb*ta. Minden melónak megvan a maga nemszeretem rétege, lehetne rosszabb is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85986) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#85987) hcl válasza berek21 (#85986) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értékeld, hogy nem akar 100 ezret a kijelzőtörött TV-ért... :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#85988) BiP válasza berek21 (#85986) üzenetére


BiP
nagyúr

Mint hirdetés, korrekt. Hibásként árulja, ki mennyit ad érte, szerintem nincs vele baj.
Mondjuk a háttér (rózsaszín fal, "koszos" plafon, kábelmenedzsment, búramentes csillár) egy bizonyos népcsoportra utal, de ettől még a hirdetés gyanúsan normális :)

(#85989) hcl válasza BiP (#85988) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, de törött TV-t alkatrésznek árulni társadalmilag nem elfogadott, nem tudtad? :D ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85990) oriic válasza BiP (#85988) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Mint hirdetés, korrekt. Hibásként árulja, ki mennyit ad érte, szerintem nincs vele baj."

Egészen addig, amíg mondasz neki pl egy 1-5000 Ft-os árat (Random mondtam valamit, nem tudom mennyiért mennek ezek így :DDD ), aztán jön azzal hogy "tezsvírem ez újonnan 300k volt, 50k alatt rohadjak meg nem adom."

Live-Die-Respawn

(#85991) hcl válasza oriic (#85990) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor el akarsz adni egy TV tápot, scalert, akkor lóf* pénzt ér, meg ezer évente keres valaki. Amikor venni akarsz, akkor csillagos ég (ha kapsz egyáltalán).
De ha megjavítod a táphibás TV-det, akár a full táp cseréjével, az egy nullával kevesebb, mint egy új TV. Nyilván "nem éri meg". :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85992) oriic válasza hcl (#85991) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tegyük hozzá, hogy én pl hétköznapi embereknél soha nem láttam még olyat, hogy valaki hibásként vett vagy árult volna TV-t. Ha elromlott akkor kuka (max megpróbálják megjavítattni).

Live-Die-Respawn

(#85993) hcl válasza oriic (#85992) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én sem, mert ő ilyen hülyeségekkel nem foglalkozik. De ha azt mondod neki, hogy ingyen eg 10 ezres, akkor kéne neki :D :DDD :C

BTW egy táp vagy scaler cseréje kb. egy csavarhúzóval + egy konyhakéssel megoldható... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85994) BiP válasza oriic (#85990) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát lehet, nem tudom, meddig tart az "amennyit adsz érte". Gondolom neki is van egy elképzelése, megvárja az ajánlatokat - ha van. Aztán a végén rájön, hogy az 5e-nek is örülnie kéne. Mert az is 5e-rel több, mint amennyit a kukástól kapna.

Nem tudom amúgy, mennyi egy tévét megjavítani, mennyire van benne ráció, nem értek hozzá.
Hogy a cégek nem szaroznak vele, azt értem. De hogy magánemberként, szakiként van-e értelme.
Mert azért -itt a topikban is kiderült- hogy van csomó olyan hardver, amivel érdemes foglalkozni, menthető, stb.

(#85995) Chaser válasza oriic (#85990) üzenetére


Chaser
titán

mivel a panel repedt az elektronika ér benne pénzt meg a táp és táv, hangszórók
attól függ mennyi bele újan az elektronika - és mennyire keresett modell -, ha pl 50e akkor egy 25-30-35e ft-ot azért ér
volt anno egy samsung tv-nk amiben a tuner murdelt meg, de monitornak jó volt, valami nagyon sok lett volna bele a tuner
szerelő elvitte 20e-ért a tv-t, inkább vettünk újat, ő meg felhasználta a panelt a régiből meg amit akart

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85996) Cs1csó válasza berek21 (#85986) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kapásból - donor tévének - megérhet 10-20k-t. HA jó az alaplapja, a chip-je meg a fene tudja mi van még benne.

Nemrég olvastam egy tévészerelő hirdetését, és ott ez is benne volt a hirdetésben, hogy törött készülék javításával nem foglalkozik mert nem rentábilis a javítása, tehát nem éri meg. Lehet csak egy kondit kell újra forrasztani, vagy cserélni, esetleg a tápot cserélni stb.

[ Szerkesztve ]

(#85997) hcl válasza Cs1csó (#85996) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg mert baromi drága a LCD+beszerezhetetlen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85998) Chaser válasza hcl (#85997) üzenetére


Chaser
titán

kivéve ha tuner gondos a tv és inkább eladják ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85999) hcl válasza Chaser (#85998) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Általában ha a tuner elmegy, akkor a komplett scaler is :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#86000) Chaser válasza hcl (#85999) üzenetére


Chaser
titán

kizárt dolog mert nem tudom ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.