Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86251) koko52 válasza Sethdobaloah (#86249) üzenetére


koko52
veterán

"Ez egy havi inflációra szólt, a novemberire. Pontosan 7,4%. Az éves a zsebünkre vetítve 20-30 között van valahol. "
Értő olvasás, irodalom óra.

De aki hisz a KSH-nak meg az éppen regnáló kormány számainak azzal kár vitába szállni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#86252) Cs1csó válasza hcl (#86218) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lényegtelen, ha kell ki lehet adni továbbra is de - jellemzően tartják az értéküket - el is lehet adni, és ott venni ahol akar.

(#86253) Cs1csó válasza Sethdobaloah (#86235) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit én érzek simán 10-15%-os infláció, bármint is mond a KSH. A kedvenc Lidl-ős 100db-os zsepi nemrég még 120 forint volt aztán 140 most meg 160. Erről ennyit, kb. 15%-os emelkedés, de 120-ról 160-ra is simán kb. 35% (csak saccoltam nem álltam neki matekozni, de akkor is sok, és nem 6 vagy 8%.

(#86254) Cs1csó válasza koko52 (#86251) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Simán 15% az infláció.

A főnök bejelentette, hogy 100k lesz a közmunkások bére előtte - megnéztem - 86k volt/van tehát kb. 16%-os lesz az emelés amit elvisz az infláció azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#86255) BiP válasza Cs1csó (#86252) üzenetére


BiP
nagyúr

Mint befektetés, jó az ingatlan, főleg, ha közben jól ki tudod adni.
De a gyerekre fogni, hogy 20 év múlva jó lesz neki, ez a faszság értelmetlen duma.
20 év múlva lesz egy 20évvel idősebb ingatlanja, franc tudja, hogy a gyerek majd hol akar tanulni/élni/családot alapítani, stb. Szóval ez csak ilyen önbecsapós alibi duma, aminek semmi értelme. Persze ha ez kell valakinek, hogy meggyőzze magát, hát nyugodtan.
Csak én nem tartom se döntő érvnek, se reálisnak.
Egy ingatlan jó helyen ettől függetlenül is lehet jó befektetés, nem kell a bullshitelés mögé.
(mondom ezt úgy, hogy ha most vennék valamit Pesten, akkor lehet, hogy én mondanám a mantrát, és én is aszerint választanék, hogy amiről azt gondolom, hogy akár jó lenne a gyereknek 15-20 év múlva. De a reális énem azt mondja, hogy felesleges illúziókba ringatnom magam)

(#86256) Syl válasza Cs1csó (#86254) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem 1000k? :DDD [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86257) Cs1csó válasza Syl (#86256) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y

Minyimumm!!

(#86258) Sethdobaloah válasza Cs1csó (#86253) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Most így egyben utoljára mindenkinek:
Nem akarok vitatkozni, hogy a ksh számai jók-e. Mert ha az inflációs kosár nem fedi jól a mindennapi élet költségeit eleve nem releváns az adat amit közölnek.

De: fogyasztói árindex, azaz a nyersacel áremelkedése nincs benne definíció szerint, szóval a "cegvezeto" kilephet a vitabol és jöhet a magánszemély.
És sajnos matek oktatást nem vállalok online, szóval akik szerint a havi 7,4% inflacio az éves 20-30% arra tovább nem tudok reagálni.
Tényleg azonos fogalmi definíció és matek a minimum a tovabblepes felé.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#86259) fatpingvin válasza koko52 (#86251) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez faszság már bocs. nem a számokkal van a baj hanem azzal hogy éppen milyen mintavételezést használnak, illetve hogy utána mit állítanak a számok alapján.

ahogy mondani szokás, nem a számok és a statisztika hazudik, hanem az aki utána értelmezi.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#86260) ColdMan válasza Sethdobaloah (#86258) üzenetére


ColdMan
tag

Én pedig először (és utoljára) szólok hozzá a témához.

koko52 írta:
"Ez egy havi inflációra szólt, a novemberire. Pontosan 7,4%. Az éves a zsebünkre vetítve 20-30 között van valahol."

november - 7,4%
többi hónap összesen - x %
éves - 7,4 % + x %

20 % < 7,4 % + x % < 30 %

[ Szerkesztve ]

(#86261) MasterDeeJay válasza kenwood (#86234) üzenetére

Hobbi szinten kezdtem neki, nem igazán a pénzért mert időben semmit nem hoz vissza. Van pár ismerősöm akinek ingyen csinálgattam meg a kártyáit.
Viszont szeretnék szintet lépni, de kb 200-300e egy rendesebb reball station. Jó persze lehetne házi eszközökből építeni olcsóbban de az még több időt venne el.
A legnagyobb baj nálam az alkatrészek beszerzése, (fetek, vezérlők stb) alin/ebayen mindent lehet kapni de mire ideér addig csak a pénzem áll az egészben és lehet nem is csak az a baja kártyával. Szóval kell egy rakás tartalék kártya is, eléggé sokszínűek az elektronikák ilyen téren. Aztán vannak olyan kártyák amiknél egy egy alkatrész leforrasztásához messze kevés a 700w-os smd állomás, egyszerűen nem lehet vele leszedni annyi hőt elnyel a kártya. Aztán meg a macera mire kimérek valamit. VRM-nél egy zárlatot is nehezen találok meg, mert hiába tudok zárlatot méri, annyira rohadt kicsit az ellenálása az egésznek hogy nem találom meg a hibát. Gyakran csak tippelni tudok mi lehet a baj. Ezt igazán csak nagyban érné meg csinálni. Tehát nem az ilyen 10-50eft-os közel 10 éves kártyák kategóriában hanem rendes nagy újabb kártyákkal. Akár vram-okat, plusz gpu-kat beszerezve rendes nagy állomással. Bazi sok pénz kellene hozzá indulásnak. Az egészségkárosodásról még nem is beszélve mert nagyban már kell rendes szellőztető is. Más egyéb kellékanyag viszonylag olcsó de az is tétel. (ballok, folyasztószerek..)
Most van nálam az smd hiányos, csíkozós GTX780, egyből azzal kell kezdenem hogy visszarakok rá mindent amit csak tudok, közel olyan értékkekel mint ami eredetileg volt rajta, ezzel elcseszek pár órát és csak ott tartok hogy van egy kártya aminek még nem tudom a baját....majd méregetek hogy jó-e a vrm rész ha meg minden rendben de hibázik megy a reflow kevés sikerrel és aztán kiderül hogy ballok cserések (mehet másik emberhez 10eft-ért) majd azt javítva sem lesz jó és gpu hibás akkor bukó az egész. És így kihozok egy kártyát 10eft költségből kb 30-40eft totál mínuszra ha nem tudom megcsinálni...ha meg sikerül akkor el tudom adni kb 30-40 körül.
Szóval messze egyszerűbb összevárásolgatni az összes hibás kártyát, reflow 235-280 fok között majd teszt és eladni javítottként ami lehet elmegy pár hónapot vagy akár egy évet is. Ha meg nem sikerül a reflow akkor eladni a francba 0-val kiszállva belőle valakinek aki megtalálja a hibáját. (nem egy kártya volt amit én feladtam és más megcsinálta, persze *szta kiírni hogy javított volt a kártya...)
Aki meg nagyban bányászik az esélyes hogy rendelkezik kapcsolatokkal kártya javításra és tényleg már csak a javíthatatlant rakja fel rosszként apróra akkora hiány van. Szóval rossz kártyát is nehéz már szerezni már ha nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86262) koko52 válasza Sethdobaloah (#86258) üzenetére


koko52
veterán

Tényleg nem tudsz értelmezni. Na mindegy is. Magánszemélyként is 20-30% az éves és igen a novemberi 7,4%.
fatpingvin: példát ragadtam ki, de akkor is átlagot nézve (mindenre) megvan a 20-30% Ebben benne van ha olcsóbb lett valami és a 3x-os árak is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#86263) szebe válasza koko52 (#86243) üzenetére


szebe
őstag

Ittvannak a ksh adatai, elég érdekes kosár kell majd a 3-4%-hoz (idei nyilván nincs benne)
[link]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#86264) Cs1csó válasza koko52 (#86262) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#86265) Cs1csó válasza szebe (#86263) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "befagyasztott" rezsit külön jó idevenni.

(#86266) koko52 válasza Cs1csó (#86265) üzenetére


koko52
veterán

Na az is egy vicc. Hogy pl én is fizetem más villany és gáz számláját különböző területeken. Mert ugye a különbözetet valaki fizeti és nem jótékony vezírünk teszi saját zsebből. Szokásos más faxával csollányt....
És ezt 10/5 ember nem érti meg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#86267) Gyuri27 válasza koko52 (#86266) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 480-as benzit kifizette?
Mert adó, áfa, járulék, jövedéki nem csökkent.

Amd - Radeon - Ryzen

(#86268) Chaser


Chaser
titán

lehet még ide aprós témát dobni? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86269) BiP válasza Chaser (#86268) üzenetére


BiP
nagyúr

Ne offolj, kérlek! :)

(#86270) fatpingvin válasza Gyuri27 (#86267) üzenetére


fatpingvin
őstag

igen, ez az a helyzet hogy lehetne 350 a benzin ha nem lenne ennyire adóztatva... de nyilván inkább a benzinkutasokat kényszerítik arra hogy veszteségesen árulják, pedig a haszonkulcs eddig is nagyon kicsi volt rajta (valami 2-3%) szemben a jövedéki adóval meg az áfatartalommal ami együtt IIRC majdnem 40%-ot tett ki...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#86271) koby11h válasza Chaser (#86268) üzenetére


koby11h
aktív tag

Lehetni lehet, legfeljebb majd a modik kitörlik :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#86272) envagyok válasza Faterkam (#86220) üzenetére


envagyok
veterán

Még emlékszem 2019 körül amikor a foxpost és az mpl automata egymás alá ígérgetett, és 500ft környékén volt a küldés díja.
Fura, hogy akkor megérte nekik annyiért, most meg 1000-1200-ról is emelni akarnak.
Ezen megint az eladók szopnak.
Régen megérte elküldeni 1-2000ft-os cuccot is, most meg inkább 5-10k-s cuccoknál igaz ez.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#86273) Ciccuka válasza MasterDeeJay (#86261) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azért akad még szép számmal hibás vga:
[link][link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#86274) Chaser válasza BiP (#86269) üzenetére


Chaser
titán

( :

koby11h
gyuribá majd a napba hajicccsa' őket

envagyok
cégesben tolod esetleg mpl-lel vagy rókával?
ha jól rémlik anno "csak úgy" nem adott az mpl árajánlatot, csak amikor már volt élő vállalkozásom
sztem csak simán felemelte a róka az mpl alá az árait...ha az mpl megteheti akkor ők is alapon
a covid miatt nyilván még jobban megnőtt az igény a szállító cégekre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86275) hcl válasza Faterkam (#86220) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgyis kifizetjük :((

@koko52 : És valaki szerint éves szinten annyi :D
BTW elvileg a jegybank inflációkövető kurzuson van, elvileg azért ilyen rossz a Forint.
Na most az a baj, hogy az infla se alacsony... gyanús :D

@koby11h : Még mindig nálad lesz 1500-ért a legolcsóbb a tápkáblosz, ha ez így megy tovább :D

"ojanak, aki tugya mijez!"
...az tudja a valós árát is... :D

@kenwood : De látod, magának nem kell óradíj, így ha magának nyomja, akkor nyereséges. Amúgy én is így szoktam, bár én csak az egyszerűbb hibákat tudom javítani.
Meg egy táp kicsit olcsóbb, mint egy videokártya - de még 2011 körül egyszer egy csóka hozott egy rakás tápot, amiből jól sikerült menteni, és jól keresett rajta.
Magamnak meg megjavítom a Codegent is, meg minden óccót is.

@Sethdobaloah : Aha. A Spór legolcsóbb kenyere csak az év második felében ment fel vagy 20Ft-ot, év elején meg vagy még 20-at. Most, 139 és 159Ft-os árakra emléxem régebbről, A 159 még tuti idén év elején volt. Az egy gyenge 15-20%.

@MasterDeeJay : Nekem is ez a legnagyobb bajom, hogy rájöjjek a hiba valódi okára (sok mindennél), de inkább úgy oldom meg, hogy biztosra megyek, és vagy bagóért veszem a projektalanyt, vagy tutibiztosra olyan hibával, amit tudok javítani (na ez nem szokott bejönni, mert behazudják, hogy az a baja, aztán nem, de ilyen 5000Ft-os cuccoknál).
(Nyilván nem csak VGA-ról beszélek, hanem általánosságban.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#86276) Chaser válasza hcl (#86275) üzenetére


Chaser
titán

egyszerű ám
ha valamiről nem tudod eldönteni mi a baLYa, fogsz egy baseball ütőt és jól megsimogatod vele...
aztán biztosan tudni fogod hogy valami gyökér megcsapdosta ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86277) hcl válasza Cs1csó (#86252) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak attól még baromság, amit mond :D

@Chaser : De a javításhoz nem jutottam közelebb :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#86278) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#86279) TaaT


TaaT
veterán

:O

Give them hell Ukraine!

(#86280) Chaser válasza hcl (#86277) üzenetére


Chaser
titán

de a gtk-s doboz legalább telik ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86281) fatpingvin válasza TaaT (#86279) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt nem értem tbh... a ritkaság kicsit fura egy frissen gyártott műszaki cikk esetén ezt aláírom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#86282) homerhamm válasza TaaT (#86278) üzenetére


homerhamm
addikt

Pedig a leírás majdnem teljesen rendben van. :O

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#86283) TaaT válasza fatpingvin (#86281) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom valami Limited edisön lehet az a white. Bár haver most egy 3070-et vett ebben a színben.

Give them hell Ukraine!

(#86284) Chaser válasza fatpingvin (#86281) üzenetére


Chaser
titán

a ritkaság jelző ma minden vga-ra igaz...
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86285) kenwood válasza TaaT (#86278) üzenetére


kenwood
veterán

itt mit kell nezni ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#86286) TaaT válasza kenwood (#86285) üzenetére


TaaT
veterán

A szeretett/féltve őrzött kincs bömöst?

Give them hell Ukraine!

(#86287) hcl válasza Chaser (#86280) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De nem az a cél :P

@TaaT : Kiscsaj cseréltetett benne néha olajat is vajon? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#86288) Cs1csó válasza TaaT (#86278) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra lennék kíváncsi, hogy a nőnek ezért milyen mutatványokat kellett csinálnia...

(#86289) Chaser válasza hcl (#86287) üzenetére


Chaser
titán

így segíccsen' neked az ember ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86290) hcl válasza Chaser (#86289) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így ne :D :D :D :D :D

@Cs1csó : Lánya elvileg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#86291) koby11h válasza TaaT (#86278) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez a "kislányom féltve őrzött kincse" "eladó", ez nem minősül kerítésnek a magyar jogrend szerint? ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#86292) fatpingvin válasza koby11h (#86291) üzenetére


fatpingvin
őstag

mire gondolsz te kujon? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#86293) hcl válasza koby11h (#86291) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, lehet, hogy nem a Bömbit árulja? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#86294) Cs1csó válasza hcl (#86290) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha kocsit kapott akkor inkább nő, a képen a domborulatokat nézve inkább nő mint kislány.

(#86295) Chaser válasza hcl (#86290) üzenetére


Chaser
titán

én csak meg a jót akartam, de ha nem hát nem ( :

fatpingvin
arra gondol amire én is, a lelke virágos rózsakertjire', arra :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86296) TaaT válasza hcl (#86287) üzenetére


TaaT
veterán

Leírás szerint most lett motor váltó rendbe téve, jelentsen ez bármit is. :)

Give them hell Ukraine!

(#86297) fatpingvin


fatpingvin
őstag

mondjuk volt pénz lóvéra ha a leányzó egy ilyen közlekedőedényt kapott valami alkalomra (a kép alapjám eléggé úgy tűnik)

már csak hogy eltereljem a témát kicsit :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#86298) kenwood válasza TaaT (#86286) üzenetére


kenwood
veterán

Tovabbra sem ertem a problemadat.
A hathengeres E46-ok egyre tobbet ernek. Ha ez csak egymillio, akkor valszeg van benne vagy 400 ezer ora szerint, es amiket felsorolt,azokat javittatta,de mashol meg lesznek gondok.
Egy jo allapotu coupe mar most 2-3 millio, es par even belul kb. a duplaja lesz.

A kitakart arcu leanyzo fura rajta, de egy bmw hirdetesnel ez ritkan eri el az emberek ingerkuszobet,sokkal cifrabbakat is lehet latni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#86299) hcl válasza TaaT (#86296) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

@kenwood : Fura? Az a fura, hogy nem valami tonna madonna 20 kiló smikkel, leopárdmintában :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#86300) TaaT válasza kenwood (#86298) üzenetére


TaaT
veterán

Nem az autóval van a baj hanem a tálalással (kép, szöveg), azért került ide. ;)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.