Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85251) BiP válasza KROK640 (#85177) üzenetére


BiP
nagyúr

Sógornak vettünk most egy gépet. Ryzen 3600, 1060 3GB. Kérte, hogy vigyek már el neki pár játékot, amit szeretett. (ő még leragadt a Colin Mcrae 2.0 meg Need for Speed III vonalon. ) Oké, előtte szépen kipróbálgatom, fut-e, telepíthető-e, mert azért nem maiak.
Könnyen beszerezhető, gyakorlatilag már abandonware, és szerencsére vannak hozzá új gépes patchek is. (elmegy Win10 alatt, nagy felbontás, widescreen).
De ezeknek az új verzióit is elviszem azért. Mert már a nosztaliga sem a régi, új géphez újabb verzió dukál. Mégiscsak jobban néz ki. Colinból a Dirt Rally (1-es) jó kis ugrás lesz, 2016-ból, én szerettem. És baromi látványos.
Felrakom, default bedobja 4K felbontás, 4xMSAA, High quality setting. Azta. És tök jól fut. Gyors benchmark: azt mondja average 56fps, min 46, max.73
Ennyit a 3GB ramról. Innentől én nem fogok ezen aggódni.

(#85252) opr válasza BiP (#85251) üzenetére


opr
veterán

Ezzel most bizonyítottad, hogy egy adott játékban, ami amúgy 5 éves, nem gond a 3gb. Nem igazán értem, mi a lényege a hozzászólásodnak. :F

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85253) BiP válasza opr (#85252) üzenetére


BiP
nagyúr

a téma előzményei megadják a kontextust. Nem baj, ha te nem érted, Krok érteni fogja.
Röviden: anno azért nem váltott 2gigás 950-ről, mert min.4gigás vga kéne neki. Szerintem meg a most játszottakhoz képest sokkal újabbak is mennek gond nélkül.
Nem volt cél, hogy a Cyberpunk menjen vele 4K-ban, de ami egy 1050-1650-1060 kategóriájú kártyán lett volna futtatva, azon a 4giga helyett elégnek tűnik a 3 is.
Most épp a Dirt Rally került a kezembe, és mivel ez a 3gigát tekintve újnak számít, (főleg a 2009-es Saboteur-höz képest), így engem is meglepett, hogy milyen szépen fut High-on, akár 4K-ban a kevés ram ellenére. Ebből mindenki azt a következtetést vonja le, amit csak szeretne, én levontam a sajátomat. (hogy sógoréknak bőven jó lesz ez a kártya fullHD-ra)
Új játékból az új Flight Simulatort néztem (a gyerek pilóta szeretne lenni), az is ment gond nélkül FullHD-ban. (4K-ban már megnyekkent azért, ahogy várható volt).

[ Szerkesztve ]

(#85254) opr válasza BiP (#85253) üzenetére


opr
veterán

De KROK azért szeretne váltani, hogy gondolkodnia se kelljen, hogy mivel játszik, nem azért, hogy 1-2 évvel újabb, de még mindig 5-6 éves játékokkal tudjon játszani. Plusz konkrétan olyan címeket említett, ahol konkrétan meg van adva egy minimum VRAM, ami 4gb. Szóval de, ismerem a storyt, a hozzászólásodnak viszont ebben a kontextusban se látom az értelmét. :F

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85255) koby11h


koby11h
aktív tag

Segítsetek kérlek, a kép elszállítás előtt vagy lerakás után készülhetett? :F :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#85256) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#85257) BiP válasza opr (#85254) üzenetére


BiP
nagyúr

Most már szélsőséges és egyedi példákat bemutatva, a topikot teleszemetelve már öncélúan örömködni sem lehet? Hát hova süllyedünk.... :) ;]

(#85258) TaaT


TaaT
veterán

"Gyula belvárosában modern ,fiatalos lakás eladó!"

És ennyi. Se kép, se más infó. :U

Give them hell Ukraine!

(#85259) F.E.K.. válasza TaaT (#85258) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ej, hát mit kíváncsiskodsz annyit... :D

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#85260) TaaT válasza F.E.K.. (#85259) üzenetére


TaaT
veterán

Remélem az árral kapcsolatban is ilyen felületes az eladó. :))

Give them hell Ukraine!

(#85261) hcl válasza TaaT (#85258) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ne hívja fel senki, aki nem megvenni akarja, hát hogy képzelik! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#85262) szebe válasza opr (#85254) üzenetére


szebe
őstag

Egy kicsit boomer kérdés, de miben nyilvánul meg a vram hiány, hogy a 4 giga helyett a 3 giga az kb maga az ördög?
FPS lagg? Lassan töltő textúrák? Mert ezek egy kompetitív fps esetében érthető dolgok, de mint olyan, aki kb sose single playerezett, nem értem.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#85263) TaaT válasza hcl (#85261) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom a többit...

Give them hell Ukraine!

(#85264) hcl válasza szebe (#85262) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fentebb írta valaki, hogy van game, ami nem indul el 3-mal :D

@TaaT : A fix ár előtt meg se lepődtél volna :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#85265) opr válasza BiP (#85257) üzenetére


opr
veterán

Touché. Touché. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85266) opr válasza szebe (#85262) üzenetére


opr
veterán

Honnan tudjam, nem En mondogatom, hogy 4Gb VRAM+-os kartya kell mindenkeppen, minden masban eleg a mostani, hanem KROK, kerdezd tole. (Amugy elvileg van valami jatek, ami konkretan nem indul el 4GB VRAM alatt.) :DDD
En egy fostalicska 1050Ti-vel tolom, amin ott a 4GB VRAM, aztan megis a seggem kitorolhetem vele kb, mert maga a kartya meg borzasztoan gyenge hozza, hogy ertelme is legyen.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85267) szebe válasza opr (#85266) üzenetére


szebe
őstag

Jó hát engem ilyen dolgok sosem fenyegettek, az 1.6/csgo/valorant semmiből nem kért csúcshardvert (max ha a 300fps capre mész rá), cserébe élményben számomra (nyilván szubjektív) sokkal többet adtak, mint akármelyik single player.
Most meg már hogy se idő, se kedv, se társaság ezekhez, fel is raktam az ominózus 3 gigás 1060-am, a héten viszik is elvileg. Drágán ;]
Akárhogy is nézzük, ez bizony hobbi. Az pedig nem mindig olcsó.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#85268) opr válasza szebe (#85267) üzenetére


opr
veterán

En teljesen jol elvagyok a PS5-el, max ilyen lovoldozos jatekokat jatszok egerrel, de olyat meg ritkan jatszok, ugyhogy reszemrol is leszarom. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85269) Cs1csó válasza szebe (#85262) üzenetére


Cs1csó
félisten

A GTX 970 egy nagyon jó kártya lett, nekem is még ilyen van.

A 3GB feletti RAM "LASSABB" tehát amelyik játék anno 3GB VRAM felett kért akkor az már ezt a lassabb fél GB-os modult kapta.

[ Szerkesztve ]

(#85270) koko52 válasza Cs1csó (#85269) üzenetére


koko52
veterán

A GTX 970-nél ócskább kártyám soha nem volt. Azt hiszem vaalamelyik Far Cry-t toltam vele és 60-ról beesett 10-15 re az FPS mert elfogyott a 3.5Gb vram. Ugye ilyenkor jött az elbaxott 0,5. Inkább hagyták volna 3-nak akkor is jobb lett volna.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#85271) koby11h válasza koko52 (#85270) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én FC Primal-t végigjátszottam 720p-n, low-ban, HD4600-al. Az már nem volt élmény...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#85272) koko52 válasza koby11h (#85271) üzenetére


koko52
veterán

Itt nem az volt a gond, hogy gyenge a kártya, hanem az elbaxott vram.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#85273) hcl válasza hcl (#85035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Felkerült a tablet 10 ezerért (nekem lealkudta 6-ra :D ) "csak netezésre jo ply áruházba nem lehet be lépni "

...netezésre se jó, mert egy rakás oldal szétesik a böngészőben :D Se friss SSL tanúsítók, se semmi :D

Na mindegy, sok sikert neki :D Gondolom neki nem lesznek olyan lelkifurdalásai, hogy ne szívasson meg vele senkit... :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#85274) TaaT válasza hcl (#85273) üzenetére


TaaT
veterán

Gyorsan rájött hogy mégse jó.

Amúgy ebben a nagy tabletezésben eszembe jutott hogy nekem is fetreng idehaza egy Cubot 10"-os dupla 4G Sim-es vadállat. Az 1080p-s youtube már akadozik rajta :Y

Give them hell Ukraine!

(#85275) koby11h válasza koko52 (#85272) üzenetére


koby11h
aktív tag

Értem, csak jeleztem, hogy ha sz@r is, de vram nélkül is van élet...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#85276) KROK640


KROK640
veterán

Szóval ide tűnnek az elveseztt I/O Shieldek :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85277) hcl válasza TaaT (#85274) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lassan :D Én már akkor megmondtam neki, de hát... neki van ismerőse :D Mondjuk azt betartotta, hogy nem hozza vissza (kivételesen nem is vettem volna vissza, mert mondtam neki, hogy nem lesz jó arra, amire akarja :D )

Azon a Cubot-on lehet segítene egy újabb ROM még :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#85278) KROK640 válasza opr (#85227) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, hogy görög arc??? Akkor mindent értek!
Nos bizony mondom néked, Cipruson megtanultam, hogy az összes görög, és Ciprióta mind ilyen. Daxi minden, csak meg ne kelljen mozdulnia meg mehessen a dolgára.
A hotel managerünk pl tök ilyen arc volt mint amit leírtál, nagy lakomákat csapott, délnél előbb sosem járt be, de általában akkor is "busy" volt (egyszer elkaptam, ez konkrétan játékot jelentett az irodai számítógépén, ami irodai gépnek gyanúsan erős volt mellesleg). Ha pedig épp nbem ezt tette akkor valamelyik barátnőjével zabált az étteremeben vagy fetrenegett valahol a parton.
De hogy ne csak a nagy főnökök közül mondjak, hanem sima alkalmazottakat is : ott volt Sakis (görög), aki szünetben sóhajtozott nekünk, hogy ő elfog menni egy másik munkahelyre dolgozni, mert őt nem lehet ennyt dolgoztatni. (napi 8 órát volt papíron, gyakorlatilag ebből kb napi 6-7et bent is töltött, de ténylegesen 1-2 órákat dolgozott, egyébként mindig épp szüneten ücsörgött)
Eleni (görög ciprióta csaj), még ennél is jobban túltolta : papíron délután 2-től este 10ig dolgozott. Gyakorlatilag este fél 7 környékére sikerült megérkeznie, megcsinálta a legkönyebb és leghálásabb melót (a vendégek érkezése után egy listáról a nevük kihúzása), de este fél 9-re már általában ezt sem bírta, és némi kocsikulcs szoronagtás után rendszerint a legnagyobb csendben olajra lépett. És minden hétvégje szabad volt, soha nem tudott olyan forgalom lenni, hogy ő hétvégén is benézzen. (egyébként ekkor jöttem rá, hogy tökéletesen meglettünk volna nélküle is). Történetesen tudom, hogy ő pontosan kétszer annyit keresett ezzel, mint én (magyar) pincérként, reggel 7-től este 10ig, heti 6 napban.
De voltak még ilyen emberek, és a durva az volt, hogy elég nagy lóvékat szakítottak, miközben töredékét dolgozták annak amit mi. És még azon a kevésen is háborogtak meg megsértődtek. Egyetlen egy valaki Kosta volt, aki képes volt egy 8 órás munkaidőből akár 3-4et is végigdolgozni, és csak a többi időben pihengélt...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85279) KROK640 válasza BiP (#85229) üzenetére


KROK640
veterán

Hát egy ideje nem hallok róla, de tök mindegy, mert mire ezt most megtudom, 970-et sem lehet kapni emberi áron :(
Halkan megsúgom, hogy az egyik bányász topicban ma olvastam, hogy maguk a bányászok is óriási esést várnak, most cripto fronton, és hogy pár hónap múlva ez elég nagy VGA áresést is okozhat. Remélem így lesz, mert egy igazán modern minimum középkategóriás (pl RTX3060) még nagyon hiányzik ebbe a gépbe. De még egy RX6600-al is beérném, sőt van a pénz, amiért egy RX580 8GBval is...

Saboteur : Szerintem valamit keverünk.
Két féle Saboteur játékról tudok, az egyik ilyen ninja feelinges, 1985-ből, illetve annak valami remasteredje(?).
Valamint a The Saboteur (2009-es), ami egy Párizsban játszódó nácis, ellenállós, lopakodós, lövölde, még mai szemmel is különleges látvány világgal, elképesztő város részletességgel, és feleinggel. Pl bárhová fel lehet mászni, már jártam az Eiffel tetején is. :D De a Montmartre tetején is. A nácik által uralt területeken feketefehér, minden csak a náci zászlók színesek, meg olykor a vörös dominál, a felszabadított területek szép színesek. A mentés rendszere szivatós, de ha megtanulsz ezzel és 1-2 egyéb kisebb hibájával együtt élni, akkor fantasztikus egy játék, melyben idővel vonatok alatt robbantasz hidat, zeppelineket lősz le, autóversenyeket nyersz meg, zeppelinen utazol, vadászrepülőkkel harcolsz stb. Na, ezt játszom most. Még mai szemmel sem csúnya (jó egy remastered azért ráférne) ellenben nagyon be tud szippantani a második világháborús Párizs, és az ellenállás érája.

Itt egy videó az egyik küldiről (7 perc)

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85280) KROK640 válasza DJGABI (#85231) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, akkoriban még akadtak egyedi ötletek meg valódi fejlődések. Az az időszak volt a vége annak, amikor még a játékipar a szórakoztatásról szólt, és nem az eszement greedy pénztermelésről, meg arról, hogy "majd patchel kijavítjuk".
mostmeg sorra buknak hatalmas, sok éve várt a címek a megjelenés után nem sokkal, mert félmunka, meg vacak, CP2077, Warcarft 3, GTA trilogy, stb.

Alapvetően nem lenne baj, hogy a remkaek korát éljük, ha tisztességesen lennének megcsinálva, de sjanos a Mafia Definitoive Edition is, pl a pálya sokkal kisebb mint az eredetibe, sokkal kevesebb autó is van benne, stb. Ok, hogy szebb a grafika, de itt ott a történet sem épp előnyére változott, és ez még egy igényes remake.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85281) KROK640 válasza Syl (#85234) üzenetére


KROK640
veterán

Én is végigtoltam ... nemcsakhogy végigtoltam, még térképet is rajzoltam hozzá, majd speedrunokat is csináltam vele. Igaz, mindez C64-en volt, a 90-es évek elején.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85282) KROK640 válasza opr (#85254) üzenetére


KROK640
veterán

Hát Bip, most OPR-el kell egyetértsek. Előszöris jól leírta, hogy mi a bajom (és ugyebár nem a vajmi kevés FPS, amitt ezzel a procival nem aggódok) másrészt h kjonrkét címelk klérnek tüöbbet.
Egyvalamt viszont majd a Saboteur kijtszása vagy elunása után megfogok próbálni : tesztelek egy újabb rakás játékot (az alacsony febontás ellenére az előző körből mindenki bukott) aztán majd kiderül.
Ráadásul Bip 3GB VRAMról beszél, ami még mindig 50%-al több mint 2GB ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85283) KROK640 válasza szebe (#85262) üzenetére


KROK640
veterán

Nem egészen. Alapvetően háromféle reakcióval találkoztam a játékok esetén :
1. El sem indul (ez eléggé gyakori, de sajnos nem annyira, hogy a 2-est kiszűrje)
2. Elindul a játék, majd pár megtett méter után, körbenézéskor, vagy új terembelépéskor, nemes egyszerűséggel kidob Windowsba, hibaüzenettel vagy anélkül. (a hamis kártyák is ezt csinálják általában, tipikus eset mikor a szoftver nem veszi figyelembe a tényleges VRAM méretét, ami túlcsorduláskor azonnal kidob Windowsba, esetleg fagyást is okozhat, de inkább csak kidob).
3. Elindul a játék, de indokolatlanul brutálisan lebutított grafikát kapunk, főleg textúra minőségben (kb mintha 10 évvel ezelőtti lenne a játék) a felbontást és a grafikai extrákat egyáltalán nem, vagy csak erősen korlátozottan lehet állítani (pl az RDR2 is ezt csinálja nekem), egye esetekben kapunk egy vízjelet is hogy "low mode". Egyébként fura mód ez sokszor együtt jár érdekes hibákkal (pl falba lógó karakterek stb) vagy csonkítással (pl normalon vagy highon egy füves rét, low módban meg egyszerűen zöld a padló. stb. ) A lényeg, hogy általában megbánod, hogy elindult, és az az első gondolatod hogy ehhez a játékhoz mindenképpen kell egy jobb VGA ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85284) opr válasza KROK640 (#85278) üzenetére


opr
veterán

Igen, Görög kollégákkal hasonlóan pozitív tapasztataim vannak. Én úgy látom, hogy az is olyan hely, hogy amelyiknek esze is van, szeret is dolgozni, meg akar is dolgozni, azt a Görögöt onnan ismered meg, hogy már nem Görögországban lakik.
Görög kollega anno: egy sprintre (2 hét) 1, nagyon max 2 taskot kapott, összesen kb 10 órányi munkára becsülve. Három hónap alatt egyetlen egyszer se lett kész minden feladattal sprint végére. Ha egyet kapott, azzal nem, ha kettőt, akkor minimum eggyel nem volt kész.
Főnök idegbetegen (fentebbi corporate sulykolta ránk ezt a csávót valahogy) megkért, hogy ugyan valahogy próbáljam már meg rávenni az arcot, hogy legalább napi 2 órát melózzon.
Hát baszki, két sprinttel később megmondtam a főnöknek, hogy baszok rá, én feladtam.
Ez így nézett ki:
Munkaidő elvileg 8kor kezdődik (szieszta miatt ilyen korán). Mr Beletosz talán 10, de inkább fél 11 körül beér a melóba, bekapcsolja a gépét. Ráírok, hogy
- Mi a fasz van, órák óta várok rá, elkezdhetünk végre dolgozni?
- Hagyjam már békén, mekkora fasz vagyok, még nem is kávézott, így nem lehet dolgozni.
- Jó bazmeg, kávézzál...
Eltelik bő 45 perc, Beletosz megérkezik, újra online van. Megint ráírok
- Na, mostmár vagy, mostmár dolgozhatunk végre?
- Ja, igen, persze, persze, melyik task is az?
- CSAK EGY TASK VAN BAZDMEG!!! AZ!!! (Kollégák megkérnek, hogy ok, hogy üvöltök a chaten, de ha lehet, élőben ne. Illetve légyszíves az asztalt se verjem, vagy legalább szóljak előre, mert majd beszart úgy megijedt, pedig a szomszéd szobában van és zárva van az ajtó. - Hupsz, bocs, eskü figyelni fogok rá.) Beletosz:
- Jóvan jóvan, mindig elfelejtem.
- (magamban: Azért bazdmeg, mert még sose csináltál semmit.) Jó, akkor légyszíves nézd meg, mondd meg, mi kell hozzá, hogy így 4 nap után, csütörtökön el tudj végre kezdeni dolgozni az egy darab, 3 nettó munkaórára becsült taskodon.
- Ok...
Eltelik 30p, megint írok:
- Na, mi van már? Tudod már mi kell?
Erre már nem kapok választ. Este 8 fele visszaér dolgozni, megírja, hogy
- Szieszta volt, azzal már igazán nem tud mit csinálni.
- A szieszta elvileg déltől kettőig tart. Este 8 van. 11:30-kor tűntél el. Plusz... Október van, bazdmeg. :W
- Jóvanna, hagyjam már békén, még most kelt fel, azt se tudja hol van (mindjárt megsajnálom, eszem a kis szívét), előbb kávé.
Eltűnik megint bő 45 percre. Olyan 8:45 fele újra elérhető lesz az állapota. Írok...
- Na, dolgozhatunk végre? Figyelj ide Beletosz, nekiesünk, gyorsan megoldjuk, 3 óra alatt végzünk, utána a maradék egy egész héten azt is leszarom, ha be se jösz. Egyezzünk meg ebben, jó? Neked is jobb lesz, plusz én is teljesíteni tudom, amit kértek tőlem.
- HÁROM ÓRA?! MEG VAGY ŐRÜLVE BAZDMEG?! NEM LÁTOD, HOGY ESTE 9 VAN?! Ne haragudj, de jelentettelek a HR-nél, ilyet nem lehet, hogy este 9-kor, amikor 7ig tart a munkaidő ilyet irogatni, hogy most kezdjünk neki egy 3 órás munkának!
- Beletosz, bazdmeg, 7ig tart a munkaidő, az rendben, de 8kor értél vissza bazdmeg, és 45 pecig kávéztál...
- Nem kell itt a mellébeszélés. Amúgy is, 9 van, mi a picsát csinálok én még itt, holnap találkozunk, helló.

És ez ment szinte minden nap. Mikor végre kirúgták, nem értette miért. Mindennel fenyegetőzött, hogy YouTube videó lesz, meg review meg megy a TV-be, hogy Ő mennyit dolgozott, szinte minden nap bent volt még este 9-kor is, mégis kirúgják és még végkielégítést se kap!

Gyerekek... Akkorát bulizott az egész cég, mikor az arc lelépett, hogy este 10 után semmi emlékem nincs semmiről.

Mostani Görög kollega? Angliában van itt velünk, valami hihetetlen jó arc, most fejezte be a PhD-ját, úgy, hogy mellette csinál egy főállást, imádom a srácot. Miért migránskodta be magát Angliába, amikor egy baszottgazdag Görög családból származik, és van vagy 10 üdülőjük meg nulla hitelük? Mert itt nem kell görögökkel dolgozni. Csak nekünk vele, de azt leszarja, neki ne kelljen. :DDD
Imádom az arcot, őszinte, jófej, okos, szorgalmas, segítőkész, megfelelően elbaszott humorral, mint az enyém. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85285) TaaT


TaaT
veterán

Hmmm, én meg figyelmeztetést kaptam mert 10másodperccel hamarabb csipogtam ki valamelyik nap.

Give them hell Ukraine!

(#85286) BiP válasza KROK640 (#85279) üzenetére


BiP
nagyúr

Én erre gondoltam, a párizsira.
A sötétban lopózás miatt jutott eszembe a ninja feeling, meg is feledkeztem a C64-es klasszikusról.

(#85287) BiP válasza KROK640 (#85282) üzenetére


BiP
nagyúr

Értem én, és el is hiszem, hogy azok miatt, amikkel játszanál, 4gigára tetted fel a lécet.
Csak arra akartam rávilágítani, hogy még a 3giga is több, mint a mostani 2, és kibővítené a lehetőségeket, ráadásul, ami engem is meglepett, hogy újabb (jó, az 5éves már réginek számít, de mivel keveset játszom, és régi játékokat is be kéne pótolnom, nekem ez újnak számít) játékok is jól futnak rajta, nagyságrendekkel jobban, mint amire számítottam. A korábbiakat még 4K-ban is elvitte szépen azok közül, amiket próbáltam. FullHD-ben semmi gond nem volt az Flight simulatorral sem, pedig ott aztán izgultam, hogy sovány lesz a 3gb.
(mondjuk sok újat nem néztem még. Battlefront II Celebration volt az egyik "új", de az is 2 éves már. (az eredetije 4).

De persze mások a szempontjaink, így én hiába örülök a szitunak, mint majom a farkának, és vagyok vele a várakozásaimon túl elégedett, ha neked mások a szempontjaid, más játékok érdekelnek, hiába erőltetném rád az én igényeimet.

Egyébként konkrétan melyik játékok kérték a 4gigát? Tennék egy próbát kíváncsiságból.
szerk: látom, RDR2 az egyik.

(#85288) KROK640 válasza opr (#85284) üzenetére


KROK640
veterán

Látom te is dolgoztál göröggel. És tényleg ilyenek!
A Ciprióta görög ha lehet még rosszabb egy árnyalattal. És szerinte teljesen rendben van, hogy 1/10-e annyi melóért mint amit én dolgozok ő kétszer annyit kap, elvégre ő van otthon, naná, hogy többet keres mint én... Mégis hogy gondolom, hogy ugyanannyit (nem többet!) akarok keresni mint ő???
Komolyan, életem tragédiája, hogy nem születtem Ciprusinak xD (na jó, elég szar lenne h a hazámon kívül sehol nem érek semmit).
Az külön tetszett hogy a Ciprusi görögök, ha arról volt szó h görög o így vagy úgy, akkor ők Ciprusiak, kikérik maguknak, de ha ebből valami jó származott : hát igen, ők GÖRÖG ciprióták...

Egyébként persze akadnak fél kivételek (Kosta azért félút volt ) meg teljesen kivételek, de azok ahogy írtad külföldön vannak rég.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85289) KROK640 válasza TaaT (#85285) üzenetére


KROK640
veterán

Cipruson ujjlenyomattal tudtunk belogolni és kilogolni a rendszerből, ugye reggel meg este.
Emiatt ugyebár 1 perc késés is látszott reggel. (ezzel idővel nem nagyon tudtam mit kezdeni, hetente 1-2 alkalommal 2-3-5 percek is előfordultak).
Viszont eleinte hülye voltam, ahogy végeztünk, felszaladtam kiLOGoltam, majd visszamentem a staff roomba inni a többiekkel. Aztán egyre másra láttam h mikor 1-2 órával később mászunk fel, akkor kezdenek kiLOGolni a többiek. Bazzeg ... ezek a meló utáni evést, ivást is beleszámolják a munkaidőbe, mennyi esztük van!
Aztán nem sokkal később elkezdődött a csúcsszezon és bizony előfordult hogy 22:00 helyett 22:20-30-40 körül végeztünk. Na ekkorra úgy voltam vele, hogy akkor majd egy rövid ivászat után kiLOGolunk, és fúúúú tele leszek túlórával, gazdag leszek.
Eljött a fizetés, vatta ugyanannyi volt mint előző hónapban. Eur centre pontosan. Ezt nem értettem, mert elvileg egy rakás túlórám volt gyakorlatilag is, meg a rendszer felé meg főleg (de tényleg több napnyi).
Aztán volt olyan, hogy megcsináltam, hogy mikor Aiya Napáról hazaértem, mielőtt a szállásra mentem, hajnal 4kor beLOGoltam, hazamentem aludni picit, majd reggel 7kor tényleg bementem dolgozni (de irigylem magamat, hogy így bírtam akkoriban, ma kb meghalnék). Ezt megejtettem egy hónapban vagy 2-3 alkalommal, plusz, hihető, esténként (azt sem mindennap) 1-1 túlórát beextráztam magamnak, amikor amúgyis tényleg túllógtunk (és ahogy a többiek is csinálták, így aki távolról nézte a rendszert azt láthatta h tényleg mondjuk este 11-ig voltunk nem csak 10:30ig).
Fizu megjön, straight ugyanaz.
Kiderült, hogy az egész be és ki tapicskoló rendszert senki de senki sem nézi. A bértáblánál kizárólag a beosztásod nézik (ezen egyébként az augusztusi tényleges túlóráimkor hatalmasat buktam! Konkrétan (egész)napokat melóztam nekik ingyen, mint utólag kiderült) és ha 22:00 van ott, akkor automatikusan addig fizetnek, Vagyis, túlóra lehetőség volt, de csak ha ingyen bevállaltad, vagy előtte minimum 1 héttel szóltál a főnöknek, hogy a beosztásba is kerüljön be, hogy mondjuk te 7 napozol...
Ezzel együtt a legeslegvégén (utolsó pár nap) rájöttem, hogy a 7kor kezdődő munkaidő így lehet fél 8 is, ha gyorsan jár a kezem, mivel a beach restában kezdtem mehettem egy másik útvonalon "hátulról" ahol senki sem látta, hogy valójában mikor érkeztem, csak ha kerestek/rámnéztek azt látták h ott vagyok és melózok, de megjönni senki sem látott.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85290) KROK640 válasza BiP (#85287) üzenetére


KROK640
veterán

A párizsit azért próbáld ki, engem nagyon elkapott ah nagulata a hibái ellenére is.

RDR2 a lebutítós fajta, a Serious Sam4 a kiugrálós fajta, de találkoztam el sem indulósokkal is.
Igazából 3GB nem 2GB, lehet, hogy ami nekem túlcsordul neked pl már nem, azért +50% eléggé sokat számít.

Mostanság én is épp ezért vettem elő régi játékokat, mert az újakra hiába vágyom, most be kell érni réggiekkel. :( (azok között is vannak remek alkotások).
A lényeg, hogy a bányászok gőzerővel károsíthatják a környezetet, és a gazdaságot, ezért azért mindennyiunknak megéri bevállalni ezt az áldozatot, nem? (Nem is értem mit hőbörgünk, megvan az összes rák ellenszere, legyőztük a covid 19-et, megoldottuk a klímaváltozás problémáját, az energiaválságot, legyőztük a szegénységet és az összes betegséget, így a számítási kapacitás már tényleg nem jó másra mint blokkchainek számolgatására ... )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85291) hcl válasza opr (#85284) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Mert itt nem kell görögökkel dolgozni. "
Kinti magyaroktól szoktam ezt hallani :D

Különben zseniális, az elején akartam kérdezni, hogy ezt nem rúgták ki? :D

@KROK640 : Minek dolgoztak volna a görögök, ha ti megtettétek helyettük :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85292) Grg válasza KROK640 (#85288) üzenetére


Grg
tag

"Az külön tetszett hogy a Ciprusi görögök, ha arról volt szó h görög o így vagy úgy, akkor ők Ciprusiak, kikérik maguknak, de ha ebből valami jó származott : hát igen, ők GÖRÖG ciprióták..."

Nekem erről -a ciprusi görögökről- mindig az jut eszembe, amikor nyaralni voltunk Girne-ben, és persze Nicosiába is elmentünk mindkét oldalra. kapásból az tűnt fel, hogy amíg a török részen a saját zászlójuk volt mindenhol kitéve, addig a görög oldalon a görög zászló, sehol egy ciprusi, na mondom, ennyire ciprusiak ezek szerint....

(#85293) 4Grider válasza Grg (#85292) üzenetére


4Grider
nagyúr

Furcsa lenne az egységes Ciprus zászlaját használni, amikor két különálló részre szakadt a sziget.

(#85294) fatpingvin válasza opr (#85284) üzenetére


fatpingvin
őstag

magyarokkal pepitában ugyanez. én egyetemen volt olyan hogy kifejezetten kértem projektmunkán hogy a szomáliai, indiai és pakisztáni évfolyamtársakkal legyek beosztva egy csoportba, ugyanis az évfolyamunkon kettő darab belhoni kolléga volt akiről tudtam hogy normálisan lehet velük dolgozni és valamennyit mondjuk a szakmai részhez is hozzá tudnak tenni, csak ők ugye addigra már foglaltak voltak. zero regrets részemről.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#85295) F.E.K.. válasza KROK640 (#85283) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A régi Crysis-t játszottam úgy végig elsőre annak idején (már jópár évvel a megjelenése után), hogy a vga éppenhogyelbírjaezt módban futott.. ennek eredményeként pl. volt ahol az erdőben rejtőző ellenfél... nos, nem volt erdőben ha távolról nézted, így sok célpontot szedetem le távolról gond nélkül.. Ilyen, amikor a hiba kihasználható jobb híjján :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#85296) opr válasza fatpingvin (#85294) üzenetére


opr
veterán

Egyetem az mas, nekem annyira az a tapasztalatom, hogy kb semmilyen szinten nem erdemes epiteni arra, hogy ott milyen az ember (legalabbis kb semmi koze ahhoz, hogy egyetem utan milyen ember lesz), hogy kb emliteni se erdemes.
Tok sok ismerosom volt, aki az egyetemen iszonyatosan szorgalmas, pedans, beszamithato volt, aztan 28 evesen kiegett es elment remetenek, peknek, autoszerelonek, akarminek, csak szamitogepek kozelebe ne kelljen mennie dolgozni. (Persze nagyresze maradt pedans, beszamithato ember egyetem utan is, egy kisebbik resze meg rajott mit hagyott ki, bepanikolt es 19-25 helyett 29-35 evesen csapta szet magat... Nem szep latvany, es nincs nekik sok jovojuk.)
Meg volt olyan is, akire egy fakockat meg egy femgolyot nem lett volna szabad bizni, mert az egyiket elhagyja, a masikat elrontja, es egyikrol se fogja tudni mi tortent, mert konstans be volt szivva de olyan szinten, hogy elsetalt melletted es ket napig pozitiv lett a Te drogteszted is. Persze emelle ivott is rendesen. Aztan kikerult ebbol a bulizos korbol, rajott hogy hugeci valamit csinalni kell, osszeszedte magat es valami hihetetlen jo szakember lett. Sokuk azota potolta a papirt is, de nyilvan nem mind.
Namost nyilvan nem ezek vannak tobbsegben, de azert boven nem is kivetel, olyan szinten, hogy az egyetem alatti teljesitmeny engem ma mar abszolut nem erdekel, maximum akkor, ha 0-day juniort felveteliztetunk gyakorlatra.

A fentiektol fuggetlenul, illetve a sajat egyetemi tapasztalataim alapjan is viszont azt kell mondjam, hogy 100% megertem a fentebbi dontesed, es abszolut nem lep meg a dolog.

De Beletosz egy majd 30 eves felnott ember volt, nem egy 22 eves suhanc tele hormonokkal, az ebren toltott ido 70%-ban allo arboccal, amikor semmi nem szamit, csak azok a szep hosszu labak azok alatt a megfeleloen rovid szoknyak alatt. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85297) hcl válasza opr (#85296) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem ezek a váltások egyetem nélkül is megvannak :D Nekem nem tűnt ennyire törvényszerűnek. 1-2 ember volt, aki nagyot váltott, a többi kb. azt csinálja, amit lehetett tőle várni (magam is). De a többség jó irányba váltott.

Nálunk inkább az volt, hogy kevesen mentek tényleg tanítani, és aki igen, annak is vagy fele otthagyta, olyan szarok a körülmények.
Mármint ez a tanáris csoportom, mert a mérnöki tömegoktatásos volt, ott nem tartják egymással az emberek a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85298) opr válasza hcl (#85297) üzenetére


opr
veterán

Abszolut, csak annyira akartam kilyukadni, hogy abbol, hogy valaki hogy viselkedik 18-22 eves koraban, fiatalon, hasonlo koru emberek kozott, folyamatos buliopciok meg egyebek mellett, abszolut nem lehet kovetkeztetni altalanos jelleggel arra, hogy amugy azon a helyen milyen a munkakultura. Ismet nem szeretnem, hogy barki felreertsen, nem mondom, hogy szerintem Magyarorszagon a munkakultura jo, mert szerintem konkretan szakmafuggetlenul fos, ceg es munkavallaloi oldalrol is (bar ahogy hallom ujabban talan javul a dolog).
Azt viszont allitom, hogy a Goroghoz kepest a Magyar, sot, mondok durvabbat, a Goroghoz kepest meg a sztereotip Orosz is olyan, mintha mindket nep tele lenne olyan emberekkel, akik nemetek es japanok kozos gyerekei, akik 100%-ban felelnek meg mindket (nemet, japan) dolgozo sztereotipiajanak. Egyszeruen akkora a szakadek, hogy azt elmeseles alapjan megerteni nem lehet, vagy szemelyesen megtapasztalod, vagy sose fogod erteni, mirol beszelunk. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#85299) hcl válasza opr (#85298) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értem, miről beszélsz :D Mondjuk anyám melóhelyéről akik voltak kint németeknél betanulni, azok hihetetlen belesz*rásról számoltak be, mintha csak itthoni cég lett volna :D De hát nem véletlenül tartanak előrébb, szóval szerintem csak kifogtak egy szarul menő helyet.

Amúgy tök hely- és emberfüggő ez is. Kevés hely, ahol nem láttam végleteket, egész nap lébecoló, és magukat hülyére dolgozókat egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85300) fatpingvin válasza opr (#85298) üzenetére


fatpingvin
őstag

MSc-n azért már elvárható hogy ezt a működésmódot félre tudja tenni.

rólam is mondták már hogy mondjuk egyetemi vonatkozású mulatságokon valami egészen szürreális, az emberi fajba mint biológiai kategóriába való tartozásomat megkérdőjelező módon tudok kinézni és ehhez hasonló módon viselkedni, de ennek nem feltétlenül kell a tanulmányi/szakmai teljesítményben megjelennie.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.