Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) hcl válasza Gyuri27 (#57549) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az órádban :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57552) Astroboy válasza mekker (#57550) üzenetére


Astroboy
őstag

Sehol és soha, még ha áldozat lennél akkor sem.
Szégyellni meg ne szégyelld, sajnos mára a vagonnyi plusszos ősemberekben sem lehet 100%-ig megbízni... :(

hcl: maximum, alul a pöckében már rég eltörött. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57553) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Valaki dos-olja a lapcsaládot, vagy miért haldoklik ennyire? :F Éjszakai karbantartást ír, dehát hol van éjszaka? Legfeljebb a tengerentúl.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57554) Erdei88 válasza Trailblazer (#57553) üzenetére


Erdei88
veterán

Chaser :K

(#57555) cof válasza Trailblazer (#57553) üzenetére


cof
veterán

Nics péz vasra. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57556) Gyuri27 válasza cof (#57555) üzenetére


Gyuri27
félisten

A zintel nem birja.

hcl: jólvan tesa. Lesz még fájás. :P

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#57557) hcl válasza Gyuri27 (#57556) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azzal újat már nem mondasz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57558) koko52


koko52
veterán

Milyen mulatságos az idei blekkfrájdéj (is). emag, aqua viszik a prímet :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57559) Vakegérke válasza koko52 (#57558) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elmennek a blekfrájdéjjal a 3,14csába. Bármit néztem, az árukeresőn volt olcsóbban is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57560) koko52 válasza Vakegérke (#57559) üzenetére


koko52
veterán

Kb 8-10 dolog ragadta meg a tekintetem 5 különböző webshopból. Árukeresőbe beillesztve mindegyiknél volt olcsóbb és az árgrafikonon sehol nem láttam az akció előtti árakat :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57561) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Hosszabb ideje figyeltem pár NVMe SSD-t, mert a jelenlegi "rendszeres", SATA3-as Samsung már 80% körül jár, és a HDS is figyelmeztet, hogy monitorozzam bőszen. Kinéztem hát néhányat az újabb formátumból (ha már az alaplap támogatja, és bitang R/W speedeket is látni az adatok között), és el lettek bookmarkolva úgy másfél hónapja. Na most black friday vagy sem, az említett időintervallum alatt meredek emelkedésbe kezdtek az árak - van az említettek között olyan, amit majd' 3k-val emeltek meg. Úgyhogy elmehetnek a csipába a boltok az év végi éhségükkel!

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57562) koko52 válasza Trailblazer (#57561) üzenetére


koko52
veterán

Igen, én megpróbáltam a gyakran fogyó cuccokat betárazni szeptemberig, jól tettem.
Asszonynak egy robotporszívót akarok venni, ma 3000-el drágább akciósan (18 vs 21k) mint októberben. Jó lesz az januárban is.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57563) koko52


koko52
veterán

Az ár nem rossz, de ez a kártya 1 hónapja 51 000 ft, nem 99 990 :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57564) Gyuri27 válasza hcl (#57557) üzenetére


Gyuri27
félisten

Chaser ráér éppen. Csak mondom. ;] :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#57565) Trailblazer válasza koko52 (#57562) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nekem meg sajnos így jött ki a sors keze által, pláne még az, hogy egy ideje segélyen kell éljek. :U Sosem kellett még így év végén tűzoltanom, nem gondoltam, hogy ennyire nagyüzemben megy a hülyének nézés.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57566) Cs1csó válasza Trailblazer (#57561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez egyértelműen betudható - az általános hülyének nézés mellett - a forint gyengélkedésének is, és a sokszor "kényszerű" (hiszen a korábbi pénzért a lóf.sz sem fog nekik dolgozni) béremelések is, és persze a "BLACK FRIDAY" mint fogalom kivéreztetése.

(#57567) koko52 válasza Cs1csó (#57566) üzenetére


koko52
veterán

Miről beszélsz ember? Soha ilyen erős nem volt a forint. 2008-ban csak 235 volt az Euro, ma egészen 337-ig erősödött! :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57568) Cs1csó válasza koko52 (#57567) üzenetére


Cs1csó
félisten

Háromféle ember van, aki ért a matematikához és aki nem, te az utóbbi csoportba tartozol.

[ Szerkesztve ]

(#57569) koko52 válasza Cs1csó (#57568) üzenetére


koko52
veterán

És az eszemet is 3 felé feleztem :) .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57570) koko52


koko52
veterán

11.23-ra virradóra lexoptam volna magam, ha 22.-én megrendeltem.
Egyébként ilyenkor ha visszaküldöm 14 naposba, újra megvehetem aznap?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57571) Trailblazer válasza Cs1csó (#57566) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, gyengül a forint is, de másfél hónap alatt csak nem esett annyit.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57572) Cs1csó válasza koko52 (#57570) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg az a cucc 2 helyen is 190k, tehát ha az egyikőjüktől vetted meg drágán még korábban akkor élj az elállás jogával és a másiktól most azonnal rendeld is meg.

Ha futár viszi el az is sok idő főleg most a BF alatt, de az is idő mire visszacsengetik az árát, de ha van pénzed a másik bolt pár napon belül leszállítja az olcsóbbat.

Én így csinálnám, persze azt is megcsinálhatod, hogy ahol vetted és most ott jóval olcsóbb írhatsz nekik egy levelet, hogy vagy visszautálják a különbözetet vagy elállsz a vásárlástól, értelemszerűen ha visszautalják a különbözetet, tehát úgy vesszük mint ha te is 190k-ért vetted volna meg akkor nem kell elállni a vásárlástól de szerintem ez elég meredek lehet nem tetszene nekik. Jogilag nem köthetnek beléd mivel az elállásnak nincs SEMMILYEN FELTÉTELE tehát akármilyen okból élhetsz az elállás jogával és az egy ok hogy 14 napon belül találtál egy másik boltot ahol 40%-al olcsóbban is kapható az adott termék.

(#57573) gban válasza Cs1csó (#57572) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sok helyen van ám árgarancia is, vagyis ha lemegy az ára, akkor azon kapja a vevő.
Először utána kell nézni, rájöttek a boltok is hogy nem érdemes ilyet kockáztatni és rosszul járni néhány trükköző vevő miatt .

Postázást nem vállalok.

(#57574) Trailblazer válasza Trailblazer (#57561) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kettes számú baromság: árukeresőn rákeresel valamire, kinn figyel egy csábító szám, és BUMM! Amikor a terméket árusító boltra kattintasz, már pár ezressel drágább. Ezt szintén a fenti másfél hónapos megfigyelés alapján tapasztaltam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57575) gban


gban
Közösségépítő

A szokásos napi, 0 napostól:

E7300 4k
160gb 3,5 hdd 4k
ddr2 1gb 3k

Postázást nem vállalok.

(#57576) Cs1csó válasza Trailblazer (#57574) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Evidencia, sőt a legolcsóbb ár sokszor az a szlovák bolt "darkó" vagy mifene adja, mindegy, nem is ez a lényeg, mert ha nem impulzív módon vásárolsz akkor nincs gond:
1. tudod mit akarsz, arra szükséged van
2. hetek-hónapok óta kinézted már a terméket-termékeket
3. ismered az árát, hol mennyiért milyen tartozékokkal garanciával adják stb.

Ennek a tükrében már szinte lehetetlen átverni téged. Persze egy bontott termékbe még így is belefuthat az ember.

Nem tudom feltűnt, hogy csak kevés bolt árulja külön a "felbontott" "visszaküldött" stb. termékeket tuti, hogy a többi bolt kozmetikázza megpróbálja úgy visszacsomagolni stb. hogy ne tudjuk ezt már valaki megvette és kipróbálta.

gban

Lassan 12(!) éves processzor, 160GB-os HDD (ingyen sem kellene, sőt én finnyás vagyok 1TB-os alattival már nem foglalkoznék semmilyen szinten)
DDR2-es RAM, minek, hova, mibe?

Amúgy aki megveszi meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

(#57577) Trailblazer válasza Cs1csó (#57576) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem, ez tervezett vásárlás lett volna, írtam fentebb is.

Bontott/visszaküldött cuccot, ahogy hírlik, az Alza árul előszeretettel. Kellemetlen, ha valaki a silicon lottery-n vesztes cpu-t küldött vissza, és más "megnyeri" később, és az a más is OC célzattal szerezte volna be...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57578) SyMbioTe válasza Trailblazer (#57577) üzenetére

Ők legalább kiírják, hogy felbontott...

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#57579) koko52 válasza SyMbioTe (#57578) üzenetére


koko52
veterán

Így van, érdekes csak náluk van ilyen. Közben Pcland-től kapott csomagban az alaplap ki volt bontva, lusták voltak visszaragasztani valamivel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57580) Cs1csó válasza Trailblazer (#57577) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K SyMbioTe

Ők talán az egyedülik akik kiírják, hogy felbontott termék, pedig kb. mindegyik bolthoz ugyanolyan arányban küldenek vissza pl. elállással termékeket.

(#57581) gban válasza Cs1csó (#57580) üzenetére


gban
Közösségépítő

Edigital is kiírja.

Postázást nem vállalok.

(#57582) Cs1csó válasza gban (#57581) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#57583) cbmfan


cbmfan
senior tag

befutott a nap hülyéje... jött üzenet:

"Abit a márka, de ez tényleg georce 3? Úgy tudom, hogy geforce nvidia"

hirdetés címe: "Eladó Abit Siluro nVidia Geforce3 TI200"

b+...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57584) hcl válasza cbmfan (#57583) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...megveszi, és csodálkozik, hogy nem megy bele a pcie-s lapjába... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57585) sh4d0w válasza cbmfan (#57583) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem hülye, csak nem volt szerencséje a gondolkodással...

https://www.coreinfinity.tech

(#57586) Speed® válasza SyMbioTe (#57578) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak azt nem, hogy hibás/hiányos is lehet, mert nem tesztelik az elállásból visszajövet.. így vettem nemrég cimbinek DIMM hibás B450-A Prot, aztán a csere Tomahawkot kibontva felezett bundle és pasztával szennyezett socket került a kezembe..marha nagy mázlival sikerült kitakarítani és eddig hibátlanul üzemel, de csak a már sürgőssé vált átadás miatt nem álltam el végleg :S

(#57587) patomi válasza Speed® (#57586) üzenetére


patomi
őstag

Én egy számtechtől eltérő terméket vettem, újként. Láthatóan bontottat küldtek. Megy is vissza, ugyan más okból.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#57588) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én a céges jutalmak felhasználására való, német webshopszerűségből rendeltem 2x olyasmit, ami nem működött. A robotporszívóban még egy német cetli is volt, halami kevéssé kedves szöveggel, hogy hibás :D
Csak ez esetben valószínűleg valaki odakeverte a jó cuccok közé, azért került hozzám :D Írtam nekik, fizették a visszaküldést, és küldtek másikat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57589) Gyuri27 válasza hcl (#57588) üzenetére


Gyuri27
félisten

Isten nem ver bottal. Hatezeee. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#57590) koby11h


koby11h
aktív tag

Bementem boltba pár éve mondom ilyen porszívó kellene asszonynak, meghallgathatom? Ok, hang kellemes, megvenném. Mindjárt megkeresi a dobozt, mondom bocs, de bemutató darabot nem veszek! Miért? Csak! Nincs másik! Ok viszlát! 2 nap múlva itt volt netről, azóta is megy és tök jó halk. Asszony meg kibírta 2 napig porszívózás nélkül. :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#57591) Cs1csó válasza koby11h (#57590) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vagy minimum 30% árkedvezménnyel.

(#57592) koby11h válasza Cs1csó (#57591) üzenetére


koby11h
aktív tag

30%, a nemEUronix-ban? Jó hogy nem drágábban akarják adni mert tesztelt és bejáratott :))

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#57593) Cs1csó válasza koby11h (#57592) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ez egy elaxott világ, manapság alig lehet bármit személyesen kipróbálni megfogdosni, pedig rengeteg termék van aminek számít a fogása, tapintása, hangja, anyaghasználata, összképe stb.

(#57594) Astroboy válasza Cs1csó (#57593) üzenetére


Astroboy
őstag

Így igaz.
Engem is kidobtak a Praktikerből, pedig csak a megfelelő vécécsészét kerestem... :DDD

(#57595) DJGABI válasza Astroboy (#57594) üzenetére


DJGABI
addikt

"Ha Miley Cyrus meztelenül nyalogat egy kalapácsot, akkor az zene, meg művészet.
De ha én csinálom, akkor perverz állat vagyok, és kibasznak a Praktikerből!"
:DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#57596) hcl válasza DJGABI (#57595) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egy baj, hogy az se művészet, csak azért fizetnek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57597) Cs1csó válasza Astroboy (#57594) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD

Utópisztikus ötlet: előbb utóbb minden fizikai bolt megszűnik (műszaki cikkes mindenképp) de az igény az említett megfogdosásra, meghallgatásra, kipróbálásra továbbra is fenn fog állni ezért lehetne minden nagyobb városban egy - a webboltok által fenntartott - bemutatóterem ahol minden olyan termékből lenne egy megfogdosható, kipróbálható darab aminél ez szükséges pl.: egér, monitor, billentyűzet, fejhallgató, hangfal, egérpad, televízió, telefon, e-könyv olvasó, PC ház (megfogdosni milyen az anyaghasználata kinézet) stb.
Persze sok mindenből nem lenne szükséges, vagy nem kellene minden méretben vagy színben elérhetőnek lennie.

Nézzük ezeket a unboxing meg stb. videókat de ezeknél is van bőven hiány pl. egy pc egeret hogy mennyire áll kézre vagy egy felhallgató, ami nyomja e a fejedet vagy jó e a hangja stb. csak személyesen tudod megtenni.
A folytonos elállási joggal való élés is fárasztó.

[ Szerkesztve ]

(#57598) koby11h válasza Cs1csó (#57597) üzenetére


koby11h
aktív tag

Meg hát a vissza posta sem semmi ha az ember eláll 2-3-4 vásárlástól egy évben. És nem azért mert mondjuk találtam máshol 10000-el olcsóbban, mert akkor még ok. De ha mondjuk az 1800W porszívó üvölt mit állat mert már a Zanussi által átnevezett Electrolux és köze nincs a régi megbízható márkához. Engem meg momentán csak a hang érdekel egy porszívóból - ennyi interakciónk szokott lenni hogy hallom - és ezt a webshopban tényleg nem lehet kipróbálni.
Vagy a vásárolt fonott kosárka papír vékonyságú és nem hogy a 5 kg-ot de 1 kg-ot sem mertünk belerakni. És bár könnyű, de nagy, csomagoltam vissza, posta, sorban állás, feladási díj... ha meg lenne bolt akkor bemennék, megfognám, vacak...

Majd egyszer szervezek az egyik barkácsáruházba egy flashmob-ot ahol mindenki zenére nyalogat kalapácsot. 20-30-40 embert már csak nem fognak kidobni... :)
Csak legyen annyi kalapács!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#57599) Cs1csó válasza koby11h (#57598) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olyan boltból kell rendelni, ahol ingyenes a visszaküldés, futár jön érte és el is viszi. EMAG-nál ez volt mikor nem vált be a gamepad (elromlott a Gamepad-em - Logitech - és gondoltam kipróbálok egy másikat - Trust ) elálltam a vásárlástól és ingyen vitte a futár vissza.

(#57600) hcl válasza Cs1csó (#57597) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk én az unboxing videókat sosem értettem - a doboz tartalma le van írva, a teszt meg megy kicsomagolás nélkül is. :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.