Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) TaaT válasza Gyuri27 (#57397) üzenetére


TaaT
veterán

Az RGB divat ellenére a tápok között (meg úgy egyébként) a fekete a domináns szín, már ahol ezzel egyáltalán foglalkoznak a gyártók. :)

Give them hell Ukraine!

(#57402) Gyuri27 válasza TaaT (#57401) üzenetére


Gyuri27
félisten

Fekete és fekete közt is van difi. Meg a harisnya (kábelek minősége, kinézete se ugyanaz).
De ezért mondtam, hogy egy komplett szép szines kitt 8-10k. Oszt a hupi lilától a sárgáig van minden.

Amd - Radeon - Ryzen

(#57403) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Bánáti Richy Norman ismét akcióban. Kezd fellendülni a csalós...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57404) Gyuri27 válasza Trailblazer (#57403) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem meg még mindig nem irt. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#57405) Chaser válasza Gyuri27 (#57397) üzenetére


Chaser
titán

hát nem alap, nálam a vga-nál piros lesz, a többi fekete
nemérteszhozzá' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57406) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Csalós. Eladó vegye vissza a vga-t, mert hangos. Ez kész.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57407) gban válasza Trailblazer (#57406) üzenetére


gban
Közösségépítő

De csak miután kiderült, ez típushiba (és esetleg előjön idővel) :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#57408) envagyok válasza Trailblazer (#57406) üzenetére


envagyok
veterán

Gigabyte-nál tényleg gyakran előfordul.
Szar a venti, szóval itt tényleg a vevőnek van igaza.
Csendesnek hirdetett VGA legyen is az.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57409) gban válasza envagyok (#57408) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kis olaj bele ha tényleg használni vette és használni is akarja, és mindjárt halk lesz.

Postázást nem vállalok.

(#57410) Speed® válasza gban (#57409) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem lesz..egy egyedi ventiprofiltól, ami nem engedi fel a rezonáló tartományba a fordulatszámot, talán. Az igazi megoldás persze a venti cseréje lenne, ill. az, hogy nem veszünk adásvételiben kikötött próbagarancia vagy teszteléssel egybekötött átvétel nélküli 0 garis közkedvelt csákányalapanyagot..főleg nem ennyiért.

(#57411) patomi válasza Speed® (#57410) üzenetére


patomi
őstag

Szvsz nagyon jól tudta az eladó, hogy szar a hűtés, különben nem törli másnap a hirdetést. 7 pozitív mellett 1 negatív nem néz ki túl jól.
Szerintem, ilyenkor a legjobb visszaállítani az eredeti állapotot az üzletben. Viszont ezek után itt már jó áron nem adja el azt a vga-t.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#57412) envagyok válasza patomi (#57411) üzenetére


envagyok
veterán

Azért egy normális eladó ilyen esetben visszavenné.
Nálam még olyannal is problémáztak a vevők, hogy síri csöndben 10cm-ről fülelve halkan cicergett a venti. Visszavettem.
Sokan már vásárláskor kérdeztek, hogy van-e coil whine hang.
Erre is nehéz volt választ adni, mert én mindig bekapcsolom a vsyncet játék közben.
De arra még a gyártó sem vállal garanciát, azt természetesnek tartja, míg a használtpiacon okot ad akadékoskodásra.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57413) Gyuri27 válasza patomi (#57411) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha a vevö tudta, hogy tipus hiba miért vette meg? Hasznàlt vga-nàl meg alap a próba, müködés közbeni megtekintés, meghallgatàs. Ha meg posta, futàr akkor meg próba gari min 1-2 napra, hogy az ilyenek kiderüljenek .

Amd - Radeon - Ryzen

(#57414) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ilyen nincs. Magam is vettem elviselhetetlen ventilátorhangú Zotac 3 gigás 1060-ast, ám eszembe nem jutott volna háborogni utána az eladónál. Ezt én buktam be. Az alapfunkcióinak, miszerint 2D-ben/3D-ben hibátlanul képet ad, maradéktalanul megfelelt, úgyhogy semmi alapja nem is lett volna a panasznak, pláne csalónak kikiáltani ezért. A szerencse a szerencsétlenségben, hogy akinek aztán én eladtam, nem problémázott rajta.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57415) Speed® válasza Trailblazer (#57414) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha az van leírva, hogy csendes, akkor a zörgő venti hiba, ennyire egyszerű. Teszemazt coil whine esetében én is elengedném az eladó helyében, mert az HWkörnyezettel változhat, de a hibás venti az hibás, nem egyéni megítélés kérdése.

(#57416) gban válasza Speed® (#57415) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mondjuk nehéz eldönteni ki mond igazat.
Az eladó odaírta hogy halk - nekem eszembe nem jutna kiemelni ha nem jönne képbe a dolog, ha hibátlan akkor hibátlan minden tekintetben. De valamiért csak ki kellett emelnie...
A másik fél meg 2017-es youtube videóval bizonygatja az igazát hogy márpedig zajos.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#57417) nullpoint válasza Trailblazer (#57414) üzenetére


nullpoint
senior tag

Vevő linkelt egy oldalt ami azt állítja hogy van szavatossági igénye a jog szerint, ugyanakkor jogszabályt a cikk nem idéz. Persze mert ilyen nincs. Sajnos használt , lejárt garanciaidejű cuccok vásárlásánál az eladó jüófejségén múlik hogy visszaveszi-e ha nem jó. Persze ha szerződés van írva akkor polgári peres eljárást kezdeményezhetsz, ugyanakkor nem gondolom hogy lesz olyan bíróság amelyik köztelezné az eladót a javításra, visszavásárlásra eben az esetben.

Kérdés hogy az eladó tudta-e hogy zörög a venti. Lehet hogy sosem érte el azt a hőmérséklet tartományt a kártya hogy a venti elérje a kritikus fordulatszámot. Vagy szimplán kevésbé érzékeny volt a hangra. Vagy külön zárt helységben volt a bányagép.

Pár érdekesség ptk-ból :

6:157. § [Hibás teljesítés]

"(1) A kötelezett hibásan teljesít, ha a szolgáltatás a teljesítés időpontjában nem felel meg a szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek. Nem teljesít hibásan a kötelezett, ha a jogosult a hibát a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy a hibát a szerződéskötés időpontjában ismernie kellett."

"6:170. § [Termékszavatosság tulajdonosváltozás esetén]

A termékszavatossági jogokat a termék tulajdonjogának átruházása esetén az új tulajdonos érvényesítheti a gyártóval szemben."

"....3. fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy;

4. vállalkozás: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy;....."

Hangsúlyozom, hogy nem kívánok egyik fél pártjára sem állni, pontosan azért, mert:

[link]

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#57418) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Pusztán nyelvtani és jogi szemszögből nézve:
"A kártya csendes, tökéletesen működik."
És valóban, a kártya jó, a venti a sz@r.

Az valóban gáz, ha 2 órán belül jelzi, hogy nem oké és az eladó nem foglalkozik vele.
Az még gázabb, hogy a vásárló csak a vásárlás után (és a koppanás után) kezd infókat gyűjteni és üvölteni, hogy "tipushiba!!", biztostudtálrólacsakátb...tál.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#57419) Chaser válasza nullpoint (#57417) üzenetére


Chaser
titán

elvileg van egy jogszabály eu miatt, de senki nem foglalkozik vele, ingatlanoknál is van, magánszemélytől magánszemélynek egy év, mindegy h "megtekintett állapotban vette át" a szerződés szerint :)

vevőt nem értem, defektes ventijű gb kártyáktól zeng a net, és gar nélkül drágán megveszi, azért lehetett benne egy felismerés mekkora pH@szságot csinált :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57420) Amarth


Amarth
aktív tag

Elado vagy cserélhetö ford tranzitom ami igen jo álapotbanvan mit kivul mint belul 199124honap muszakival érdeklödni az alábi telefonszámon lehet

Sok műszakis autót valaki?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#57421) nullpoint válasza Chaser (#57419) üzenetére


nullpoint
senior tag

Elvileg van , de még soha nem láttam azt a paragrafust, és pont az érdekelne. Gondolom ha előkerül végre az adott jogszabály, ott is szerződés a feltétel, és nem a verbális.

Lehet rájött hogy nem kellett volna. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#57422) Chaser válasza nullpoint (#57421) üzenetére


Chaser
titán

ph privát is szerződésnek minősül, ahogy mail is
ugyanakkor az eladó mondhatja h semmi garanciát nem vállal, és onnantól nincs egy év, csak kell hozzá hivatkozni a jogszabályra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57423) hcl válasza SP4C3 (#57400) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++

Mutogatni való hater díszpinty

(#57424) galoslac válasza Chaser (#57422) üzenetére


galoslac
tag

Azért Lajoskával szemben bármiféle "garanciális igényt" nem lesz egyszerű érvényesíteni.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#57425) Chaser válasza galoslac (#57424) üzenetére


Chaser
titán

ásó, kapa, nagyharang ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57426) galoslac válasza Chaser (#57425) üzenetére


galoslac
tag

FMH a fa alá :))
Ha egy arrogáns fasz akkor kidobja. :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#57427) patomi válasza Gyuri27 (#57413) üzenetére


patomi
őstag

Teljesen igazad van. Én nem is vennék használt vgat csak ha kéz közelben van az illető.(ha vennék)

Szerk. De megint ott tart a dolog, hogy sehol egy bizonyíték.
Ha csalósba ilyennel állnék elő, biztos próbálnám bizonyítani az állításom.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#57428) envagyok


envagyok
veterán

Urak, valakinek FullHD kamera 300-ért?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57429) Cs1csó válasza envagyok (#57428) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak ennyi?! Az eladónál BLACK FRIDAY hónap van, vagy mi a szösz? Nagyon csábító.

(#57430) envagyok válasza Cs1csó (#57429) üzenetére


envagyok
veterán

VHS FullHD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#57431) Cs1csó válasza envagyok (#57430) üzenetére


Cs1csó
félisten

VHS magnóm talán van még a padláson - nem biztos - ;]

Gondolom egy 30k-ás okostelefonnal jobbat lehet felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#57432) KROK640 válasza Amarth (#57420) üzenetére


KROK640
veterán

vagy 1991-es 24 havi :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#57433) koko52


koko52
veterán

Csalósban kezd forróvá válni az eladó lába alatt a talaj. :DDD
A végén még ő lesz a f@sz rossz végén. Tudni kéne abbahagyni :K Főleg hogy igen csak ludas a félrevezető hirdetése.

Ráadásul 1060-al bányásztak a legtöbben :B

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57434) Chaser válasza koko52 (#57433) üzenetére


Chaser
titán

kár ilyenbe belefolyni, de itt sztem az eladó a hunyó, csak az előzményeket láttam, ha azt mondom nem adok gart, de úgy állítom be a vga-t h halk akkor legyen halk, vagy akkor ne találjak ki meséket - hiába szubjektív a halk -
más kérdés h egyrészt a kedves vevő eleve rohadt drágán vette gar nélkül, mikor van aprón mostanában bőven garos akár új vga ( : szóval nem kellett tudnia az ufósok ajánlatairól sem, csak mondjuk kinyitni a szemét, igazából jól egymásra találtak...
ez a gb nagyon pocsék ventikkel dolgozik, több aorusnál is belefutottam h köpködi a tulaj, bizonyos fordulaton berezonál, vagy csak simán beleér a vga burkolatába, és az náluk a top, drága de legalább sz@r ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57435) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már meg sem lepődök :

- Ez még megvan?
- Hello, Megvan, te vagy a második érdeklődő.
- Posta megoldható?
- Ott volt a hirdetésben 😀 Ha az első nem viszi el, akkor igen, persze.
- 1234 izéutca nyóc gipsz jakab
- Mint mondtam, van előztted egy érdeklődő, csak akkor tudod megvenni, ha ő nem veszi meg 😀

Mutogatni való hater díszpinty

(#57436) shteer válasza hcl (#57435) üzenetére


shteer
titán

- Ez még megvan?
- Hello! Igen, megvan

soha többet nem ír :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#57437) Chaser válasza shteer (#57436) üzenetére


Chaser
titán

nálam is volt ilyen közelmúltban, aztán két hét múlva felbukkant
akkor ő mot megveszi a notebookot
találkoztunk, ott rájött, hogy nem tetszik neki a kijelző
persze kiderült, ha esetleg előtte elmondja mit szeretne nem kell feleslegesen köröket futni, mert megmondtam volna neki ez nem az ő gépe lesz, amit ő kere létezik, csak úgy kétszer drágább :)
szóval tisztajókörvolt' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57438) hcl válasza shteer (#57436) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, ez alap, meg a Fb. magától is küld ilyet, szóval nem meglepő :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57439) Migráns válasza shteer (#57436) üzenetére


Migráns
csendes tag

Helló!
Megy privát ez ügyben!

(#57440) gban válasza shteer (#57436) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez mostanában hatványozottan jön, nem tudom mi van a jónéppel.
Ami szomorú, hogy nincs különbség az újonc meg az 5000 napos senior között viselkedésben - természetesen tisztelet mindkét oldalon a kivételeknek.

Postázást nem vállalok.

(#57441) hcl válasza gban (#57440) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Automatikusan küldi a fész.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57442) gban válasza hcl (#57441) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem biztos nem, engem nem ismer az a cucc :DDD

Postázást nem vállalok.

(#57443) , válasza shteer (#57436) üzenetére


,
addikt

Ezt már csak azzal tudják páran túlszárnyalni, amikor nem csak hogy soha többet nem írnak, de ráadásul még a választ sem olvassák el, mert soha többet nem is lépnek be!
De az örökös kedvencem mindig is az marad, amikor valaki a jegelt hirdetését upolgatja szorgalmasan.

(#57444) Speed® válasza , (#57443) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az lehet automata up is.

(#57445) hcl válasza gban (#57442) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akit ismer, annak :D

@Scorp2011 : A soha többet nem írók, tuti azt hiszik, hogy az egy chat lenne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57446) , válasza Speed® (#57444) üzenetére


,
addikt

Szoktam látni kiemelt hirdetéseket, amik valamelyik egész órában upolódnak, de most nem azokra gondoltam, hanem napközben akárhány óra akárhány perckor felupolt nem kiemelt hirdetésekre. Vagy így is megoldható automatikusan? Tehát hogy semmi kiemelés, és bármikor napközben upolódik a hirdetés, de nem minden nap ugyanabban az időpontban, hanem különböző alkalmakkor (és nem egész órában)?

(#57447) shteer válasza hcl (#57441) üzenetére


shteer
titán

Nem, a felhasználók küldik mert felajánlja neki a marketplace. Kb a fele véletlenül nyom rá

..szerintem jónak tűnik

(#57448) hcl válasza shteer (#57447) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elég jó arány lenne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57449) Speed® válasza , (#57446) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tetszőleges időpontra időzíthető az up.

(#57450) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ja, de az életszerű, hogy az illető fizetett a szolgáltatásért, ami az auto up-ot végzi, aztán mégis b@szik a hirdetésére?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.