Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

szerintetek, ha a futár elfektetve szállította le nekem a 42ST60-amat (de amúgy jól működik), ha mennyire lehet (esetleg később) baj ? nem értem, ő azt mondta a helyszínen azért, mert annál jobb mintha eldölt volna menetközben, ezért fektette el... (mondtam neki: köszi). pedig rajta van az a fránya nyíl. erre az egy dologra kellett volna figyelnie...

(#54802) MasterMark válasza Ágógreen (#54801) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nincs rajta pixel hiba akkor ok.

azt mondta a helyszínen azért, mert annál jobb mintha eldölt volna menetközben

Ez most komoly? Neki kellene a megfelelő rögzítésről is gondoskodnia... Ezért megszegheti a dobozon lévő feliratokat?

Switch Tax

(#54803) dedy70 válasza Ágógreen (#54801) üzenetére


dedy70
tag

Sajnos lehet olyan baja a fekve szállítás miatt ami csak később jön ki (pl.: pixelhiba). Szerintem ha még a 8 napos elállási időn belül vagy cseréltesd vissza, jobb a békesség alapon. Tavaly az én tv-met állítva szállították, természetesen kikötve a furgon oldalfalához.

Melyik cégtől rendelted?

(#54804) TCr válasza Ágógreen (#54801) üzenetére


TCr
veterán

"annál jobb mintha eldölt volna menetközben"

Atyaég, melyik futárcég ez?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54805) cszn válasza TCr (#54804) üzenetére


cszn
őstag

Hála a jó égnek, hogy nem láttam, hogy hozták. :DDD

(#54806) Ágógreen válasza TCr (#54804) üzenetére


Ágógreen
senior tag

panashopból rendeltem. GLS. kicseréltetem. már fel is hívtam őket. velem ne szarakodjanak. a tápzaja úgyis elég magas. hátha a következővel szerencsésebb leszek. nem pár hónapra terveztem a tv-t, hanem évekre, hiba nélküli működésre. úgy néz ki holnap jönnek is érte. :U ...csak megoldódik

(#54807) rgeorge válasza Ágógreen (#54806) üzenetére


rgeorge
addikt

A sorozatszámot azért tedd közzé, nehogy valaki megkapja később újként.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#54808) Ágógreen válasza rgeorge (#54807) üzenetére


Ágógreen
senior tag

a panashopos srác telefonba azt mondta, h a fekve szállítás nem okozhat problémát egyébként... :F :(
egyébként nagyon kedvesek és csak ajánlani tudom őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#54809) TCr válasza Ágógreen (#54808) üzenetére


TCr
veterán

Nyilván a dobozra csak poénból teszik az állva szállítás logót.
Mostanában amiket irkáltok néhányan, hogy ezt meg azt mondták a Panashop-osok, a szőr is feláll a hátamon.
Félreértés ne essék, nem a fórumozókra vetítem ki negatívumként.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54810) M_AND_Ms válasza Ágógreen (#54808) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkor szállítgassa'é magának fektetve! ;]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54811) Ágógreen válasza TCr (#54809) üzenetére


Ágógreen
senior tag

ez szerintem a GLS sara úgy mellesleg... pedig eddig őket profiknak hittem szállítás terén

[ Szerkesztve ]

(#54812) cszn válasza Ágógreen (#54811) üzenetére


cszn
őstag

Itt egy emberen is múlhat a dolog.

(#54813) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

A fejemben igen csak motoszkál az a dolog ,hogy cserélni kellene a 46G20-at ,50" vagy 55"-ös méretre. ST "magasságában" gondolkodom. Honnan érdemes venni esetlegesen 0 THM-es részlet nincs ezek között mert akkor nekimegyek a nagyobbnak is?
Vidékről nem olyan egyszerű feljutnom BP-belvárosba ,(ha sikerül akkor is furgonnal megyek) parkolást nézve. Anno is alig tudtam eljutni/megállni normálisan a kollektív rendelés helyszínére még pár éve.

(#54814) Neszójábe válasza Möhe (#54813) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Úgy tudom az Edigitalnak van 0%-os akciója most, Mammut bevásárlóközpontban oda tudsz parkolni a raktár elé.

Peace

(#54815) gg72 válasza Neszójábe (#54814) üzenetére


gg72
veterán

Az az akció tegnap ért véget, de szerintem lesz még karácsony előtt.

(#54816) M_AND_Ms válasza Neszójábe (#54814) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Edigitalnál még a 0%-os hitel esetén sem kell személyesen megjelenni. Mindent lehet on-line kivéve a cetelemes fizetést, de ez esetben is lehet on-line rendezni a vásárlást - sőt érdemes, mert egy úttal kevesebb - és csak a fizetésre kell bemenni. Az ingyenes házhoz-szállítás pedig mindig igénybe vehető

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54817) bigdady válasza M_AND_Ms (#54810) üzenetére


bigdady
nagyúr

Írd fel a számat nehogy 3 nap múlva ugyanezt Kapd vissza tőlük :DDD

(#54818) darthdenes válasza graviton (#54776) üzenetére


darthdenes
tag

Szintén most váltok én is 50x60ra ár/érték arányban számomra ez volt az ideális. Láttam kiállítva is egy 42x60 mellette. Azon furcsa mód folyamatosabbnak tűnt a kép.
Na mindegy. A sufni shoppoktól szerintem jobb tartózkodni. Szerintem 2 vagy 3 év hivatalos panasonic gari egy ilyen tvre jobban nyugatat mint egy kiváló wisky.
A sufni shop meg pont a garival spórol.
Én a digitalkotól rendeltem meg 143ezerért 3 év garival amit a panasonic áll. Kiszállítás ingyenes. De csak rendelésre van így várnom kell rá 2-3 hetet.

(#54819) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#54799) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Meg tudom erősíteni: nagyon sok mindent vettem már MM-ból, mert nem ritkán mélyen ár alatt adnak dolgokat - ezt könnyűszerrel meg is tudják tenni, mivel iszonyatosan széles spektrumú az általuk forgalmazott termékek köre. Én konkrétan az első plazmámat az EW-ből vettem (ami kvázi azonos volt a MM-tal), mert ugyanazon gyári garival kb. 50 eFt-tal adták olcsóbban, mint a Panashop, vagy más, kisebb multi.

Szóval én is azt mondom, hogy aki tudatos vásárló, az pont nem zárja ki ezen lehetőségeket sem, mert nagyot nyerhet rajta.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#54820) Norbi 72 válasza DM-Fan (#54819) üzenetére


Norbi 72
veterán

+1

Ha jókor mész oda,nagyon jó akciókat lehet kifogni,sok akciójukat nem hírdetik szorólapon.

(#54821) Neszójábe válasza M_AND_Ms (#54816) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Na tessék...
(Én mindig cetelem kártyát használok, a 10%-os kedvezmény jobban megéri, mint a 0%-os thm.)

[ Szerkesztve ]

Peace

(#54822) Black Phone válasza Black Phone (#54768) üzenetére


Black Phone
senior tag

na megérkezett , minden tökéletes , számlával és gyári Garival kaptam ahogy ígérték.
Nagyon gyönyörű képe van,mindenkinek köszönöm aki segített kiválasztani 42x60 készüléket,
digx.hu oldalról rendeltem

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#54823) Neszójábe válasza DM-Fan (#54819) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Én 2007-ben 200k-s Samsung csúcs lcd-t vettem 130-ért MM-ben :DDD

Peace

(#54824) ricpet válasza Ágógreen (#54801) üzenetére


ricpet
tag

Szerintem jó sokunk TV-je volt már fektetve szállítva, csak nem tudunk róla.
Csak az enyémet 2x szállítgatták ide-oda mire átvehettem, ha belegondolok, hogy amíg megérkezett az itteni boltba hányszor vitték ide-oda és hányszor fektették le...
Persze ha cserélik lehet akár cseréltetni is, de simán benne van, hogy azt a készüléket sokkal többször szállították már fektetve, mint a mostanit :)
Én nem gondolnám, hogyha most nincs pixel hiba, és tökéletes a panel, később e-miatt könnyebben előjön.
Persze nem vagyok szakértő.

(#54825) Hsanyika1 válasza DM-Fan (#54819) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Üdv! Mester! :R Havert sikerült rábeszélni szamu lcd-röl pana st60-ra.Az a probléma,hogy iptv set-boxja van ,és esetleg lehet gond az input lag?A beltéri motorola nincs benne csúsztatás menü. Más:panashopba drágább lett egy 10-sel a gt60 :(

(#54826) sinick válasza Hsanyika1 (#54825) üzenetére


sinick
senior tag

Más:panashopba drágább lett egy 10-sel a gt60

A panashoptól ma délbe rendeltem GT60-at +2 év garral és nekem még az előző áron jött a visszaigazolás. :)

(#54827) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Még mindig nem szántuk el magunkat plazma vásárlásra, apránként puhítom asszonykám ellenállását. :) A kérdésem az lenne, hogy a Samsung PS51F5000 gyengébb annyival az ST60-nál, mint amennyivel olcsóbb? (180k vs 280k). Mivel tud kevesebbet képileg? (az egyéb funkciók nem érdekelnek, LAN se kell, 3D se, semmi se, csak megjelenítőnek használom a tv-t.) Még a 180k-t jobban meg tudná emészteni a feleségem, főleg, ha eladom a 40B650 Samsung LCD-t.. :)

(#54828) Hsanyika1 válasza sinick (#54826) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Rosszul emlékszem :F [link]Ha nem titok így mennyi lett vége?

(#54829) Gicz válasza Hsanyika1 (#54825) üzenetére


Gicz
addikt

és a TV hangszóróit használná? mert ha igen, akkor hogy jön ide az input lag? semmi köze a két dolognak egymáshoz.

(#54830) Ágógreen válasza ricpet (#54824) üzenetére


Ágógreen
senior tag

igazából elsődlegesen a tápzaj miatt vitetem vissza.
kettőt rendeltünk egy napon a családnak.
az egyiket fektetve kaptam meg (mikor kinyitotta a GLS futár a csomagtartót ez a kép tárult elém)
a másik állítva volt. a fektetettnek hangosabb a tápja, de más "hibája" nincs.
hozzák csak nyugodtan állítva nekem pestről le szegedre ennyi pénzé.
és ha van rá lehetőségem (elsősorban a tápzajra hivatkozva) ezért meglépem.
a következőt állítva kértem és persze szintúgy zsír újat.
majd meglátjuk halkabb lesz-e és majd azt is h képes lesz-e a GLS a nyilakat a dobozán helyesen kielemezni.
következő kiszállításkor fényképezővel megyek le az 100.

majd értesítem a fórumot, hogy bánik velem az élet...

[ Szerkesztve ]

(#54831) MasterMark


MasterMark
titán

Az input lag fog titeket a sírba vinni. :DDD

Switch Tax

(#54832) BBéci válasza M_AND_Ms (#54799) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtam, hogy ott "sokszor" drágábbak a tévék és egyéb termékek. Ez nem zárja ki azt, hogy szintén sokszor el lehet csípni remek leárazásokat. Például tavaly januárban a 42 colos G30 ára MM-ban 160000 Ft körül volt, ami bombajónak számított.
Igazából haragszom arra a bolthálózatra és nem csak azért, mert idén már nem hajlandóak Panasonic tévéket árulni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54833) Hsanyika1 válasza Gicz (#54829) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Igen tv hangszórói szólnának majd.Mivel külső set-boxról menne adás nem saját tunerja ezért gondoltam inputlagra.Ja csak ha erősítőn menne ki hang akkor lehet gond? :B

[ Szerkesztve ]

(#54834) MasterMark válasza Hsanyika1 (#54833) üzenetére


MasterMark
titán

A TV saját hangszórói hozzá vannak késleltetve a képhez alapból.

Igen, ha a hang külön lenne kötve. És az is csak akkor, ha nem a TV-ből kötöd ki.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#54835) Hsanyika1 válasza MasterMark (#54834) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszönöm :R

(#54836) Ágógreen válasza BBéci (#54832) üzenetére


Ágógreen
senior tag

hát ha a 42G30 MM-ban 160000 Ft körül bombajó, akkor mit mondhatunk 42ST60-ra 4 év garral panashopból 199.900ft-ért ? :C

(#54837) Gicz válasza Hsanyika1 (#54833) üzenetére


Gicz
addikt

a kép és a hang tehát hdmi-n menne a TV-re.. Ott a TV késlelteti magának annyival amennyi az input lag-ja, anélkül, hogy bármit állítani kéne. De ez nem csak az ST60-ra igaz. Minden TV-nek van input lag-ja. A régebbi lcd-knek ha 100Hz, meg minden "képjavító" be volt kapcsolva, lehetett alár 200ms is. Ott sem kellett vele foglalkoznod ha a TV hangszóróit használod.

valamiért most az ST60-al megy itt a mizéria, mindenki odavan az input lag miatt, de nem értem miért

[ Szerkesztve ]

(#54838) Hsanyika1 válasza Gicz (#54837) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszönöm!Igen hdmi-vel lesz össze kötve. :R

(#54839) sinick válasza Hsanyika1 (#54828) üzenetére


sinick
senior tag

~360 plusz 36.

(#54840) BBéci válasza Ágógreen (#54836) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz képest volt bombajó, amennyiért két hónappal korábban árulták. Haverom előző nyáron, 250000 forintért vette.
Szerintem ma, 2013 végén, egy 42 colos tévé 200000 forintért nem különösebben jó vétel, még akkor sem, ha az egy kiváló plazma.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54841) Hsanyika1 válasza sinick (#54839) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Akkor drágább lett.köszi

(#54842) sinick válasza Ágógreen (#54830) üzenetére


sinick
senior tag

az egyiket fektetve kaptam meg (mikor kinyitotta a GLS futár a csomagtartót ez a kép tárult elém)
a másik állítva volt

A panashop telefonba azt állította, hogy egy céggel szállítatnak és biztos, hogy nem lesz gond. Hát remélem... max. nem veszem át!

(#54843) DM-Fan válasza Hsanyika1 (#54825) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mondom: ki kéne próbálni, hogy ha HDMI-n keresztül kapja a TV a képet és a hangot is, akkor a hangot intelligensen hozzáigazítja-e a saját, input-lag-gal terhelt paneljéhez. Szerintem lehetséges, hogy ez esetben tartja a kép-hang szinkront. Ekkor nem lesz szükség lip-sync-re. Amikor tuti, hogy probléma van, az akkor van, amikor a hangot egy külső eszközre küldi a STB, a képet meg a TV-re. Na, ekkor fix, hogy csúszás lesz, mert a hang lip-sync nélkül megfelelő időben fog szólni az erősítőn/hangrendszeren, a kép viszont csúszni fog a lag miatt. Na, ilyenkor elengedhetetlen a lip-sync, vagy együtt kell tudni élni az enyhe csúszással (ami egyébként baromi idegesítő és még az is észleli, aki nem rutinos).

Get Moded!

(#54844) Hsanyika1 válasza sinick (#54842) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Átvételire ráírni hogy fektetve kaptad! Meg egy telcsi ,hogy így kaptad meg.8 napon belül cseréled ha nem oké!Egyből vissza küldeni jobb hátha leszoknak fektetésről.

(#54845) Hsanyika1 válasza DM-Fan (#54843) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Értem köszönöm!Fejhallgatón lehet bibi?Mert éjjel szokott ritkán filmezni.De szerintem sűrűbb lesz st60 birtoklás uttán :)

(#54846) MasterMark válasza Hsanyika1 (#54845) üzenetére


MasterMark
titán

Ott sem lesz. Minden saját kimenetét hozzáállítja.

Switch Tax

(#54847) Hsanyika1 válasza MasterMark (#54846) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszönöm türelmet!Ezt jól kiveséztük :R DM-Fan köszönöm neked is. :R

(#54848) Ágógreen válasza Hsanyika1 (#54844) üzenetére


Ágógreen
senior tag

ezzel az a baj, h másnap megkapod ugyanazt, de szánalmas módon állítva. na ennek nincs sok értelme. akkor inkább kicsomagol és utána serial megnéz és visszaküld... a futárral viszont komolyan el kell beszélgetni a pályamódosítási terveiről.

(#54849) Hsanyika1 válasza Ágógreen (#54848) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

"a futárral viszont komolyan el kell beszélgetni a pályamódosítási terveiről." :DD

(#54850) Isual válasza MasterMark (#54846) üzenetére


Isual
veterán

Ha a TV optikai kimenetére van kötve a külső hangszóró szett, akkor is szükséges a lip-sync akár STB-ről, DVD lejátszóról vagy külső médialejátszóról jön a jel, HDMI-n, az egyes bemenetekre?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.