Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) vidra1221 válasza adamssss (#1343) üzenetére


vidra1221
tag

Nekem van már a birtokomban egy 37" 6606-os példány és teljes mértékben elégedett vagyok vele. pl. a txt egygombos már.

(#1352) adamssss válasza vidra1221 (#1351) üzenetére


adamssss
veterán

És homogén a feketéje?
Nézd meg légysz, egy sötét szobában, teljesen feket képpel, hogy mindenütt ugyanolyan árnyalatú-e.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1353) XTaki


XTaki
tag

szevasztok!

megrendeltem a 42PFL5405H-t :)
hihetetlen, hogy mekkora arkulonbsegek vannak. 130-ert kapom meg, de van, ahol 150ert, de meg olyan is, hogy 200-ert probaljak rasozni valakire.

a kovetkezo a kerdesem :

A kabelszolgaltatom DVB-C-t is tud szolgaltatni kulon felar nelkul.
Erdemes ezt hasznalni, eszrevehetoen jobb, mint az analog jel?
persze a DVB-C jel kodolasahoz a CI kartyaolvaso helyre kellene valami modult vennem, amirol egyenlore csak azt tudom, hogy valami conax kartyaolvaso.

errol valaki valamit bovebben?

elore is kosz!

XTaki

(#1354) Turbobacsi válasza XTaki (#1353) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

jobb a digitális jel, énis úgy nézem, ráadásul megy az EPG (elektronikus müsorujság)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1355) XTaki válasza Turbobacsi (#1354) üzenetére


XTaki
tag

es milyen kartyat, kartyaolvasot hasznalsz?
nalam a rubicom szolgaltat...korrekten allnak a dolgokhoz :)

XTaki

(#1356) vidra1221 válasza adamssss (#1352) üzenetére


vidra1221
tag

pl mikor filmben, vagy rajzfilmben valami fekete rész van azt én korom feketének látom.
de mikor bekapcsol a tv vagy ilyen holt kép van (nincs megjelenítendő képi anyag) akkor látszik az ugynevezett felhősödés a sarkában. de viszont utánamentem ennek a témának személyesen a megfelelhelyen (nem bolt) és azt az infot kaptam hogy azért van leginkább a szélső led-eseknél (márkától függetlenül) ez a felhősödés mert a gyártók nem tudják 100%-g olyan nyomással a teljes tv keretnél az összeillesztést biztosítani. vagyis egyik sarokban jobban jobban nyomódik a keret másikban kevésbé. leszedett keretnél, lecsupaszitva egyáltalán nem tapasztalták a felhősödést.

(#1357) adamssss válasza vidra1221 (#1356) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi a választ.
Ezek szerint az edge led sem olyan rossz mint amilyennek írják. Amúgy amit írtál felhősödés ez csak akkor látható amikor az egész képernyő fekete? A fényerősség, kontraszt a tv összes pontján kb ugyan olyan?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1358) sebgutkopf válasza XTaki (#1353) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha szolgáltató ingyen adja a digitális kábel szolgáltatást, akkor szerintem nem kell kódkártyát tenni a tv-be. Az csak kódolt fizetős csatornák esetén szükséges.

Ha a csatornák telepítésénél a DVB-C-t választod, akkor kábel tartományban megkeresi a digitális és az analóg csatornákat is. A kódolt csatornát is megtalálja, amihez kártya kéne. Lényeg, hogy határozott különbséget fogsz látni a digitális és az analóg adók különbsége között.

(#1359) XTaki válasza sebgutkopf (#1358) üzenetére


XTaki
tag

a szolgaltato tech support-jat hivtam fel, ok mondtak, hogy vagy STB vagy IC kartyamodul kell, mert ok adnak egy kartyat, anelkul nem fog menni a digitalis adas.

XTaki

(#1360) XTaki válasza sebgutkopf (#1358) üzenetére


XTaki
tag

jah es ugy ingyenes, hogy a legnagyobb csomagot veszem, tehat pluszban mar nem kell erte fizetni, csak a kartyaert, egyebkent fizetni kellene erte...

XTaki

(#1361) Dzsano válasza XTaki (#1353) üzenetére


Dzsano
tag

Ha megvan , írj róla, akár privátba. Köszönöm!

(#1362) Turbobacsi válasza XTaki (#1355) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nemkell semmi, nincs (éppen) kódolva, állítólag később lesz csak, akkor majd nézem STB-vel...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1363) XTaki válasza Dzsano (#1361) üzenetére


XTaki
tag

ha igeny van ra, akkor itt is irok, bar ilyen iranyu kesztetesem meg nem volt, de majd lemasolok egy tv tesztet es megcsinalom erre is.

XTaki

(#1364) propery válasza Barthezz2 (#1310) üzenetére


propery
csendes tag

Hali

Sajna ezidáig nem bukkantam rá a kalibrált beállításokra 7605 és 5605 modellekhez, úgyhogy, ha valaki mellékelni tudná őket, vagy a linket ahol megtalálom, hálás lennék. :C

(#1365) cselt válasza propery (#1364) üzenetére


cselt
senior tag

5605-höz én ezeket találtam:
[link]
[link]

Nekem a 2. beállítás jött be jobban.

(#1366) Mr Paris válasza propery (#1364) üzenetére


Mr Paris
tag

Üdv

Cselt által beszúrt második link oldalán van 7605-höz is adat legalább is a 40"-os hoz tuti
korábban már linkeltem én is.

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1367) vidra1221 válasza adamssss (#1357) üzenetére


vidra1221
tag

ez csak akkor látható amikor semmilyen képi tartalom nincs a képernyőn. A szar tv adásoknál persze nem olyan a fekete mint kéne de szerinte nem is az a mérvadó. hanem az igazi full hd ill. hd tartalom.

(#1368) adamssss válasza vidra1221 (#1367) üzenetére


adamssss
veterán

Ez biztatóan hangzik. Akkor lehet hogy belecsapok egy 6xxx szériába.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1369) Daffni2 válasza adamssss (#1368) üzenetére


Daffni2
addikt

Nézzél meg azért egyet élőben.

Ne feledd, Te elsősorban monitorként használod, nyilván közel is ülsz a kijelzőhöz, ezek miatt az Edge LED miatti bevilágítás, felhősödés, sokkal zavaróbb, mintha TV-ként használnád.

"Aki ad,az nyer"

(#1370) XTaki


XTaki
tag

most nezem, hogy fasza uj, ropogos firmware van a 42fpl5405-hoz, 04.12-es datummal :)
ezek szerint a philips nem hanyagolja el a regi TV-t sem...mar ha ezt nevezhetjuk annak.

XTaki

(#1371) adamssss válasza Daffni2 (#1369) üzenetére


adamssss
veterán

Igazad van. Most az lesz, hogy megpróbálok ugyanolyant szerezni mint eddig. Ha az nincs akkor esetleg valami más márkát, pl: Panasonic.
Azért a legjobb a régi lenne mert az tényleg szuper kis készülék volt.

Panákról mi a vélemény? (Back-led)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1372) sebgutkopf válasza XTaki (#1360) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ja! Így már más a baba fekvése :)

(#1373) sebgutkopf válasza XTaki (#1370) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezért érdekes, hogy már hónapok óta a hangkimaradás javítását bütykölik és még mindig nem sikerült normálisan megoldaniuk. Remélem ezzel az fw-el már végre jó lesz!

(#1374) XTaki


XTaki
tag

vajon mekkora USB eszkozt lehet radugni egy 42fpl5405 TV-re?

van 1T, 1.5T kulso vinyom... vajon ezekkel mukodne?
es ha igen, akkor milyen particiot erzekel? fat, fat32, ntfs, ext3?

XTaki

(#1375) Daffni2 válasza adamssss (#1371) üzenetére


Daffni2
addikt

Simán lehet kapni, azért ez 2010 évjárat, nem kifutó tip.

Amit előzőleg linkeltem ott is lehet kapni.
Tudod, az 5605 ill. az 5625 gyakorlatilag egyforma.

"Aki ad,az nyer"

(#1376) adamssss válasza Daffni2 (#1375) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor a kettő közül vmelyik lesz. Amúgy mi a különbség a kettő közöt?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1377) Daffni2 válasza adamssss (#1376) üzenetére


Daffni2
addikt

Gyakorlatilag szinte semmi.
Az egyiknek fekete a távirányítókezelő része, a másiknak sötét grafit.

"Aki ad,az nyer"

(#1378) sebgutkopf válasza XTaki (#1374) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Méret korlátot nem tudok mondani, de azt igen, hogy kezeli az ntfs-t. Mivel egy 1080p-s mkv akár többszörösen is nagyobb 4gb-nál, ezért ezt érzem a fő kérdésnek. Ha pedig az nfts megy nem hinném, hogy akkor sokat számítana a vinyó mérete. Próbaként eddig 500Gb-os hordozható vinyót nyomtam rá nfts rendszerrel, azt viszi. Amúgy meg külön media player-t használok az legalább tutira mindet visz a feliratokkal és a többnyelvű hangsávokkal együtt.

(#1379) XTaki válasza sebgutkopf (#1378) üzenetére


XTaki
tag

ez addig lenne erdekes, amig nem szerzek be mediaplayert, mivel a mostani USB-vel megtamogatott DVD jatekos nemigen versenykepes vele.

viszont a torrenteket a routerre kotott 1.5T cucc vinne, aki NAS szerver is, es idonkent lehuznam a routerrol es bedugnam a TV-be, hogy ott mozozzak.

viszont a router linux alapu, tehat ext3 a kedvece, ha ntfs-t hasznalok, akkor a kis cpu-ja szarradolgozza magat a konvertalgatasok miatt...

XTaki

(#1380) adamssss


adamssss
veterán

Ma beszéltem az eladóval, és természetesen nincs már nekik.... :(
Megpróbálnak szerezni de az is hetek. Amit ajánlottak az mind edge ledes.
Tudom off, de a samsung 6700-ról mi a vélemény, mert ez is felmerült.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1381) Daffni2 válasza adamssss (#1380) üzenetére


Daffni2
addikt

Áruld már el, hol vetted?

Nem vagy köteles elfogadni másikat, akkor adják vissza a pénzt és vedd meg máshol.
Nem tudom elképzelni, hogy nem tudnak szerezni amikor pedig biztosan kapható máshol.

Samut felejtsd el a Te célodnak nem megfelelő.

Itt van raktáron!

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#1382) adamssss válasza Daffni2 (#1381) üzenetére


adamssss
veterán

Digital ko.
Elvben holnapra megpróbálnak szerezni egyet. Ajánlom is, ha nem akkor visszakérem a pénzt.

Köszi a segítséget.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1383) Daffni2 válasza adamssss (#1382) üzenetére


Daffni2
addikt

Sok sikert :C

Azért vicces, hogy náluk van raktáron, úgy is hirdetik,hogy kiemelt akció, Neked meg be akarták mesélni,hogy nincs.

"Aki ad,az nyer"

(#1384) adamssss válasza Daffni2 (#1383) üzenetére


adamssss
veterán

Az egy dolog h mi van kiírva, láttam már egyet s mást, de remélem tudnak szerezni mert már két hete nincs monitorom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1385) propery válasza cselt (#1365) üzenetére


propery
csendes tag

Köszi a kalibrációs linkeket ! :R :R :R

Egyébként ha monitorként ráköti az ember a gépre (mondjuk hdmi-vel), akkor milyen képe lesz 5605 ill. 7605 esetén? mennyire éles a kép, olvashatók a betűk rendesen? csak azért kérdem, mert amit eddig láttam full hd-s tv-t számítógépre kötve, bizony nehezen volt olvasható a szöveg, rusnya volt (ezek régebbi 32 és 40 colos LCD-k voltak), viszont egy LG 32lh2000, ami ismerősnél volt, csak 1366*768 -as felbontású, teljesen szép képet adott, gyönyörűen olvashatók voltak a betűk, mintha a monitoron néztem volna. :K

(#1386) nyunyu válasza propery (#1385) üzenetére


nyunyu
félisten

csak azért kérdem, mert amit eddig láttam full hd-s tv-t számítógépre kötve, bizony nehezen volt olvasható a szöveg, rusnya volt (ezek régebbi 32 és 40 colos LCD-k voltak),

Talan be kellett volna kapcsolni a TVn a PC modot, es akkor eles lett volna...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1387) Pferi válasza propery (#1385) üzenetére


Pferi
senior tag

Én egy 40PFL 5605-öst használok monitornak, és nagyon meg vagyok elégedve vele. HDMI-n keresztül csatlakoztatva számítógép üzemmódban használom.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1388) propery válasza nyunyu (#1386) üzenetére


propery
csendes tag

Szerinted nem próbálgattam beállítani, hogy minél jobb legyen? amelyik készüléket utóbb próbáltam, azon nem volt amúgy sem túl sok beállítási lehetőség... tán még pc mód sem, de ha volt is, akkor sem lett azzal jó. De talán jobb is, ha nem ezekkel a készülékekkel akarom összevetni.

(#1389) brownus


brownus
veterán

üdv,

ezzel a típussal találkoztatok már, van személyes tapasztalata valakinek? -> 32PFL6605h

a saturnban megnéztem, egy samu teszt videó ment éppen , és nem találtam kivetni valót a képminőségben.

és milyen a digitális adás vételi minősége, csatorna váltás, felhősödés?, stb...

[ Szerkesztve ]

(#1390) Pferi


Pferi
senior tag

Januárban vettem a 40pfl5605-öst, mára úgy lement a 46"-os ára hogy annyiért amennyiért a 40"-est vettem megvehetném a 46"-ost is :(
Mindegy, ez van az ilyen cuccoknál.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1391) devast


devast
addikt

pfl5405 tulajoknak új fw.

Q5521_0.140.34.0 (Date published: 2011-04-12)
• Intermittent sound lost while watching TV or a connected device via HDMI.

Remélem most már tényleg megcsinálták ezt a bugot, mert a tököm kivan vele... megyek is most feldobom.

(#1392) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Sziasztok!
szemezgetek a Philips 46PFL5605H led-es tv-vel!Valakinek esetleg tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

(#1393) NeRo28 válasza propery (#1388) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Szia!
Ez a 40PFL 5605 tv a képméreten kívül megegyezik szerinted mindenben a Philips 46PFL5605H val?Számozás alapján szerintem igen!Leírnád a tapasztalatod véleményed a tv-ddel kapcsolatban?Én számítógéphez csatlakoztatva filmnézésre használnám leginkább!
Köszi!

(#1394) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Bocsi! Pferi-hez intézem a kérdést!:)

(#1395) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

re

Tegnap és tegnap előtt kipróbáltam egy-egy Samu 40c653at és 40c750est de az inputlag katasztrofális volt. Mellettük volt egy 37"-os Philips 8404... hát lepipálta őket.

Ha minden igaz akkor a jövő7en beszerzek egy 40"-os 5605-ost, remélem ott már nem lesz gond a számítógépezéssel és a játékokkal :P

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1396) Daffni2 válasza Sontir Fel (#1395) üzenetére


Daffni2
addikt

beszerzek egy 40"-os 5605-ost, remélem ott már nem lesz gond a számítógépezéssel és a játékokkal

Abban biztos lehetsz. :K

"Aki ad,az nyer"

(#1397) Daffni2 válasza NeRo28 (#1392) üzenetére


Daffni2
addikt

Filmnézésre mindenképpen plazmát javaslok.

TX-P46S20E - Panasonic - 116 cm-es Full HD plazmatelevízió

"Aki ad,az nyer"

(#1398) Dzsano


Dzsano
tag

Ma délelőtt voltunk a szolnoki Médiamarkt-ban, megnéztük a TV-ket.

A szokásos: rengeteg be nem állított TV, túlszaturált kép, túlhúzott fényerő és színtelítettség stb. volt látható.

Azért megnyugtató volt látni a Philips TV-it, így, más készülékek mellett.
Őszintén: még a 3605-nek sem kell szégyenkeznie, egész jó képe volt, és ha jól emlékszem akciózták, 129.900-Ft a 42-es!

Megnéztem tüzetesen a 6605-öt, szerintem a design megint kiváló, sokkal elegánsabb, mint a többi Tv. (Ez is fontos)

A kép: ment egy 7605-ös, persze az ambilight-ból semmit sem lehetett látni, mellette 2-vel egy Samsung, mellette a 6605. Mindegyiken a Trója című film ment. Gondolom egyik TV sem volt kalibrálva.

A Samsungon a homok fehér volt, vibrált és az arcokon, mint a rossz fényképeken, beégés hibák voltak. A Philipseken a homok homokszínnű volt, a kép egyenletes és "tisztább", nem idegesítő. Persze itthon majd kalibrálni kell. Szóval a 2011-es modellek sem rosszak, így amatőr szemrevételezés alapján.

Láttam a Duna TV és az RTL klub adást is (azt a CORÁ-ban) egész jó volt, őszintén, nem kérdeztem, miről jön a jel.

Hétfőn rendelem meg az 42PFL5405-öst. (erre telik most, de jól megfelel: nem kell net, mert van számítógép és jó monitor, nem kell médialejátszó, mert lesz, addig meg kibírom, a fontos a jó kép, 100Hz, 2 ms, megbízható elektronika)

Volt a csúcskategóriából is: 9705-ös?, hát igen... Miért nem vagyunk bankárok?

(#1399) Sontir Fel válasza Daffni2 (#1396) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Remelem. Ha az is inpulagos, akkor nincs tobb otletem.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1400) devast válasza devast (#1391) üzenetére


devast
addikt

Jelentem, ugyanúgy csinálja :W Random időközönként 2-3 másodpercre elmegy a kép és a hang...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.