Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) ZolaBA


ZolaBA
csendes tag

Tegnap vetettem fel, hogy a PC-ről küldött jelre az 5405H nem alkalmazza a képjavító eljárásokat. Tegnapi ötletek alapján, hogy a gépen kellene szétnézni állítás szempontjából játszottam még és arra az érdekes felfedezésre jutottam, hogy ha a képernyő klónozás megy a tipikus színházi üzemmóddal akkor 60Hz-en adja a jelet a tv felé is és nem megy a képjavítás, viszont ha kiterjesztett asztalnak van a tv beállítva akkor tud 24Hz-et és úgy megy a képjavítás... érdekes:)
Összességében pedig sajnos a radeon9200 dvi-hdmi bekötéssel még ha mennek a képjavítások sem tud olyan minőséget mintha magán a tv-n játszanám le. (a színek kevésbé élénkek és a kép is homályosabb... talán a lejátszón lehet még állítgatni, csak nem bízom benne, túl nagy a különbség).
OFF:
Közben már nézegetem hol vegyek O!Play-t :) Még azt nem tudom, hogy ha az O!Play HDMI-n küldi a tv-re a képet és a hangot akkor a hang jelet a koaxra átküldi-e a tv, hogy onnan fogadja az erősítő, vagy az O!play-ről kéne direktben az erősítőre küldeni a hangot. (ezzel csak annyi bajom van, hogy 2 optikai bemenete van az erősítőnek, egyikbe a terratec kártya megy, másikba a dvd játékos...bár ez a része már egyéni szoc.probléma:D)

Még nem kaptam segítséget, hogy firmware frissítés előtt lejegyzeteljek-e minden szín/eszköz/tv program/stb. beállítást, vagy megmarad:) segítsetek:)

(#1852) Daffni2 válasza Ádyka (#1850) üzenetére


Daffni2
addikt

nyunyu azt tapasztalta, hogy mióta lecserélte az ATI kártyát, megszűnt a probléma.

Én pl nap közben többször kikapcsolom a TV-t fél / 1 órára. Közben a PC megy.

Én ezért nem szoktam kikapcsolni.

De a méret, meg az, hogy mennyivel olocsóbb egy monitorhoz képest, még elfeledteti ezeket a bosszantó problémákat is.

Bizony bizony. :C

Nem szabad elfelejteni, hogy ez TV-nek készült és nem monitornak, ezért kis kompromisszumot kell kötni.

"Aki ad,az nyer"

(#1853) Daffni2 válasza ZolaBA (#1851) üzenetére


Daffni2
addikt

firmware frissítés után megmarad minden beállítás, úgyhogy nem kell újra szarakodni.

Elvileg, ha HDMI-n megy a hang a TV-be akkor a koaxon ki is adja.

"Aki ad,az nyer"

(#1854) sebgutkopf válasza Daffni2 (#1853) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Elvileg, ha HDMI-n megy a hang a TV-be akkor a koaxon ki is adja.

Gyakorlatilag is. Sőt a tv beállításainál állítható, hogy a koax kimeneten a hangot késleltesse annyira, hogy szinkronba maradjon a képpel (ezzel a képjavító algoritmusok input lagjával szinkronba hozza a hangot).

(#1855) sears


sears
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Nemrég betértem egy Euronics üzletbe, hogy megnézzem a jelenlegi kínálatot. Eddig a Samsung LED tv-k érdekeltek, de az eladóval alapos eszmecsere alapján Philips felé hajlott a figyelmem. Nagyon jó TV-nek találom. Sztetek melyiket lenne érdemes megvenni?

Egy Samsung UE40D6500-as televíziót, vagy egy Philips 40PFL8505H típusú készüléket? Sajnos a Philips készülékről nem találtam sem tesztet, vagy bővebb leírást, így nem tudtam összehasonlítani őket. Az üzletben nem rendelkeznek ilyen típusú készülékkel, csak Samsunggal. Valaki esetleg tudna mutatni egy teszt-et, videó is lehet, vagy tapasztalatai alapján megtudná mondani, hogy melyiket lenne érdemes megvásárolni? Mik a különbségek, pozitívumok és hátrányok? A 3D-s tartalmak melyikkel élvezhető jobban? (Nem sűrűn használnám erre, alkalmanként 1-2 film, videó, kép) 2-3D konverzió van a Philipsben? Mert erre sem kaptam még választ. A médialájetszó a készülékekben milyen minőségű? A kép minőség melyik TV-ben a jobb (akár analóg adások is)? :S Kérlek titeket, segítsetek megszereznem ezen információkat!

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#1856) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Egy Philips 32PFL5406H LED LCD Tv-t szeretnék venni. [link]

Nagyon korrekt áron, teljesen újba tudok 2év garanciával hozzájutni.

Azon kívül, hogy HD Ready, teljesen naprakész, LED LCD - 100HZ - MPEG4 - Minden csatlakozó ami kell...

Úgy gondolom, hogy kb 5m távolságból ha nézem a TV-t, és jó minőségű az adás, illetve az esetleges film, akkor majdhogynem (tudom, a FULL HD mégis jobb) mindegy, hogy FULL HD vagy HDReady.

Tehát sokkal több a pozitív dolog, mint az, hogy csak HD Ready, ráadásul "csak" 32"-os kell, ami nem is olyan hatalmas, hogy pixelesedjen, ez fér el, ahova tervezem!

Válaszokat előre is köszönöm!

üdv

[ Szerkesztve ]

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#1857) Ádyka válasza N-vidi-A (#1856) üzenetére


Ádyka
őstag

Figyi ez nem kérdés. Új 2 év garival, nincs szükség amúgy sem full HD-ra, akkor hajrá.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1858) N-vidi-A válasza Ádyka (#1857) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Rendben, köszönöm!
Philipsem még sosem volt, szép a képe? Nem hajlamos széria hibák sokaságára? Van valami, amire oda kellene figyelnem? :R

Esetleg érdekel még valakit ilyen TV a bolti ár alatt kicsivel?

üdv

[ Szerkesztve ]

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#1859) ZolaBA válasza N-vidi-A (#1856) üzenetére


ZolaBA
csendes tag

Nem vagyok nagy szaki, de szerintem ne engedj a full hd-ból.

Itt van pl. ez. Ugyanúgy philips, ugyanannyiba kerül, ugyanazt tudja csak épp full hd :)

[link]

(#1860) N-vidi-A válasza ZolaBA (#1859) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Tiszta sor, ha 110be vennem, akkor termeszetesen azt valasztanam, de 90 korul ez jobb szerintem, nekem tenyleg nem feltetel a fullHD

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#1861) CoolMan válasza N-vidi-A (#1858) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Nekem Philips 32PFL5606H/58 TV-m van és igazából nem tudok róla rosszat mondani. A képe szerintem szép, gondom még nem volt vele.

(#1862) ZedX válasza N-vidi-A (#1858) üzenetére


ZedX
csendes tag

Hi,
most nyit az ElectroWorld helyén 2 új Euronics Mega áruház:
http://www.euronics.hu/akcio/49/euronics_mega_muszaki_aruhaz_nyitas
Ezek a Philips TV-k vannak a szórólapon:
32pfl5406 - 80k
42pfl3606 - 120k
40pfl8605 - 200k
Tehát az is amit te említettél.

Engem konkrétan egy 32PFL6626H érdekelne, ha tud valaki jó árban.
Eddig csak MM-ben találtam jó árban, bár marhára nem mindegy hol kérdezitek meg.
Konkrétan a Pólusban 150k, de a Westendben már 170k (!) a listaára, és ezekből jön le most a csereakciós kedvezmény.

(#1863) nyunyu válasza ZedX (#1862) üzenetére


nyunyu
félisten

Huszoniksz vegu modellek MM/Saturn specifikusak, csak naluk kaphatoak.

Mondjuk, ha most is olyan egetrengeto a 6606 es a 6626 kozti kulonbseg, mint az 5605 es 5625 kozott volt, akkor nyugodtan vedd meg azt, amelyik eppen olcsobb.

Egyikhez szurke, masikhoz fekete taviranyitot adtak...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1864) ZedX válasza nyunyu (#1863) üzenetére


ZedX
csendes tag

Ha addig valami más nem csábít el, akkor egy 6626-lesz a vége, azt már nézegettem, nyomkodtam (fogdostam, etc. - a fogdosás sem utolsó szempont, uis ez nem lakkműanyag, nem marad rajta ujjlenyomat, és kevésbé sérülékeny & kényes!).
Valahol fentebb már írtam erről kicsit bővebben, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#1865) Ádyka válasza ZedX (#1862) üzenetére


Ádyka
őstag

Ezek elég jó árak. Szinte hihetetlen, hogy ennyiért odaadják őket.
De ha mégsem, akkor ezekért mindenképpen érdemes elmenni :P

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1866) sebgutkopf válasza N-vidi-A (#1856) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tényleg 5m-ről nézel tv-t? Olyan távolságból a 32" nagyon pici, mondhatni élvezhetetlenül messze van. 5m-ről egy 46"-os tv is lehetne akár hd ready, abból a távolságból azon se látni a különbséget a full hd és a hd ready között. 5m távoság esetén a full hd előnye valahol 55-60" körül látható és élvezhető.

(#1867) N-vidi-A válasza sebgutkopf (#1866) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Ha valahol találunk egy olyan boltot, ahol 46" tv-t adnak 32" araban, akkor velem lehet egyezkedni, de sajnos ez nem lehetséges! :D:D

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#1868) Zahire válasza N-vidi-A (#1867) üzenetére


Zahire
tag

Ez valami hasonló lehet, mint amit keresel. :K

http://www.edigital.hu/?dosearch=1&cat=0&scf=0&search[name]=1&search[txt]=46pfl7655h&search[precat]=0&bn_search=&search[fulldescr]=0&search[descr]=0&search[oldies]=0&search[avail]=0&search[price_from]=&search[price_to]=

(#1869) sebgutkopf válasza N-vidi-A (#1867) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Add el a lakást és vegyél kisebbet, ahol közelebbről lehet nézni a tv-t. A megmaradt pénzből meg vehetsz egy autót :DDD

(#1870) ZedX válasza sebgutkopf (#1866) üzenetére


ZedX
csendes tag

Egyetértek, szerintem is kicsi a 32" olyan távolságból. Azonban én is kénytelen vagyok most egy 32"-eset venni valahova, ahova nem fér be a szekrénybe nagyobb.
Csak TV-miatt meg nem lesz kicserélve az egész szekrénysor, na ez van.

Magamnak otthonra viszont egy 50"-es plazmára fogok váltani, amint összejön a biznisz.
Eredetileg egy 42"-es FullHD Panát vettem, de amióta a mediaboxot is kicseréltettem HD-sre, már bánom hogy nem 50" plazmát vettem anno.

(#1871) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hello! Valaki ha tudna segíteni: most összejöttek a dolgok, így van 120 maximum 130ezrem egy új tv-re... A kérdésem az lenne: hol tudok, és mit tudok venni ebből? Egy 94cm-es FH-s LED televíziót (természetesen csak a háttérvilágítása kéne hogy LED legyen) kéne, ezek minimum kritériumok, ezen kívűl jó lenne, ha olyat tudnátok ajánlani, ami nem samsung gyártmány (iszonyú sok rossz tapasztalat, ha kell részletezem).... Egy philips vagy egy LG tévé tök jó lenne, csak nézegettem itt ott (saturn, media markt) és ott csak 82cm-est tudnék venni, illetve, volt egy samsung 94cm-es.... De ha esetleg lenne vmi világbajnok fogyasztású (azaz a LED tévékhez hasonló) LCD tévé, az is jó lenne :)
Köszi mindekinek aki segít:))

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#1872) temes69


temes69
aktív tag

sziasztok,

tegnap megérkezett az 560gtx-em( 5770-est cseréltem) és a korábban jelentkező kép és hangelmenéses probléma megoldódott. tegnap egész délután+este teszteltem a kártyát(filmnézés, játék) és egyszer sem jött elő. szal egyértelműen az ati drivere volt a ludas a dologban. így sztem nem is frissítem a tvt(5605).

(#1873) ZedX válasza temes69 (#1872) üzenetére


ZedX
csendes tag

Nem vagyok Samu párti, de Samsungokhoz most adnak egy 320 GB-s külső winyót, azok most ezért jó vétel, főleg ha összekombinálod a MM-ekben most futó (08.14.-ig) használtcuccbeszámítós akcióval.

Én konkrétan tegnap vettem egy Philips 32PFL6626H -t az MM/PólusC-ben, 134.990 Ft-ét.
Leadtam cserecuccnak egy alig működő, gagyi fejhallgatót. :)
Körbetelefonálgattam, ez nagyon jó biznisz volt.

Az új Euronics Mega áruházakban is jó kis nyitási akciók vannak most éppen.
Én a helyedben elvágtatnék egy MM-be vagy az új Euronicsokba, ott van kitéve egy rakás TV. aztán válogathatsz.
Ha találtál valami szimpatikusat, akkor már csak az ár a kérdés, uis szép nagy különbségek vannak az egyes MM áruházak árai között!!!
Az Euronics központi számán az ügyfélszolgálatos meg tudja mondani hogy egy adott készülék hol van készleten, és mennyiért.
Ja és persze ott vannak még az árkereső weboldalak is, bár ha Panasonicot akarsz jóárban, akkor nézelődjél a Panashopban, mert azok szándékosan nincsenek benne az árkeresős témában.

Remélem ennyi infoval már elboldogulsz! ;)

(#1874) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Tudja valaki hogy az 5605H és az 5605H között mi a lényegi különbség?

(#1875) xEon1337 válasza "Infinity" (#1874) üzenetére


xEon1337
őstag

Ezt a kérdést tedd fel még egyszer :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1876) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Jólvan elírtam :D 5606H és 5605H között :))

(#1877) ZedX válasza "Infinity" (#1876) üzenetére


ZedX
csendes tag

Az ára! :DD

(#1878) xEon1337 válasza "Infinity" (#1876) üzenetére


xEon1337
őstag

Szerintem az 5606 sokkal szebb a keskeny kávával, technikai különbségekről nem tudok nyilatkozni :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1879) "Infinity" válasza ZedX (#1877) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Az még annyira nem is. 6 ezer forint a különbség.

(#1880) Daffni2 válasza "Infinity" (#1876) üzenetére


Daffni2
addikt

Lényeges!
Az 5605 Backlite LED a 06 pedig Edge LED háttérvilágítású.

Az Edge a rosszabb megoldás. Sajnos a vékonyságra kihegyezett marketing hiteti el a hozzá nemértőkkel, milyen fasza.

"Aki ad,az nyer"

(#1881) "Infinity" válasza Daffni2 (#1880) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Monitorként használva mennyire jönne ki a különbség a két LED panel között? Értem ez alatt, hogy megéri-e a fáradtságot felhajtani az 5605-t amit szinte mindenhol kivettek a listákból, vagy annyira nem szignifikáns a különbség.

(#1882) Daffni2 válasza "Infinity" (#1881) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem megéri, egyébként az 5625 ugyanaz, csak a távirányító más színű :))

Az 06-os számomra zavaró bevilágítása, felhősödése miatt.

"Aki ad,az nyer"

(#1883) "Infinity" válasza Daffni2 (#1882) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Oké köszi, akkor megpróbálok felhajtani egyet. De van egy olyan érzésem, hogy lesz pár hét mire megjön :)

(#1884) temes69 válasza "Infinity" (#1881) üzenetére


temes69
aktív tag

nekem 5605 van és főleg monitorként használom. nagyon királyos, csak ajánlani tudom :)

(#1885) devast válasza Ádyka (#1850) üzenetére


devast
addikt

A philips saját soundbar-jával is csinálja [link]
Legújabb fw topikja: [link] Itt is többen írják...

(#1886) cselt válasza devast (#1885) üzenetére


cselt
senior tag

Sajnos igen meg tudom erősíteni, hogy a legújabb fw-vel is csinálja, ma találkoztam vele :S Lehet lassan vennem kéne egy nvidia karit...

(#1887) ZedX válasza Daffni2 (#1882) üzenetére


ZedX
csendes tag

Már soxor olvastam "zavaró felhősödés" miatt Edge LED-ek fikázását.
Van egy SHARP-om, -nem felhősödik.
Most vettem egy Philips 32PFL6626H-t , az se felhősödik.

Pedig a szemem az kényes az ilyenekre. Hát hogy van ez?
Mondjuk nekem nem kell fullranyomni a fényerőt, mert kiégeti a szememet.
Persze, műszakilag biztos jobb a full backlight, de nem lehet hogy a fikázás is a marketing része, kérem szépen?

(#1888) Daffni2 válasza ZedX (#1887) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem fikáztam, azt mondtam számomra zavaró.

Nekem is kényes a szemem azért zavar, csodálkozom, hogy Te nem veszed észre.

Viszont ha lehetősége van az embernek, nézze meg élőben és úgy döntsön.
Én így tettem.

Nem tudom mire használod a Philipset, én monitornak, lehet hogy filmnézésnél nem zavarna annyira.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#1889) ZedX válasza Daffni2 (#1888) üzenetére


ZedX
csendes tag

Ez leginkább csak normál TV-zéshez lesz használva.
Ha sikerül majd behozni a digitális csatornákat, akkor lehet hogy számít, de analóg adásnál olyan mindegy a felhősödés.
Volt még egy megfontolandó tényező, az edge LED-eknél a fogyasztásnak is alacsonynak kellene/illene lenni. Az sem egy utolsó szempont, ha éves szinten gondolkodsz az áram számlában.

Ha monitornak használod, akkor gondolom fel van nyomva a kontraszt meg a fényerő, főleg ha nappal-világos környezetben üzemel.
Na ott már lehetnek zavaró dolgok, de én ált. az ECO beállításokkal elvagyok, mert leég a retinám a nagy fényerőtől.

[ Szerkesztve ]

(#1890) Ádyka válasza temes69 (#1884) üzenetére


Ádyka
őstag

Azért ha netán megint beütne a sötéstég, ne tartsd titokban. Bár bízom benne, hogy nem fog.

Daffni: Azért vannak kimondottan jól sikerült edge ledes példányok. Szinte fel sem tűnik, hogy "vékony". Sőt, talán philipsnél hallani a legkevésbé foltos képről. Akárt terszik akár nem, úgyis errefelé halad a technika, és nyilván folyamatosan javul is valamicskét.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1891) spotless


spotless
csendes tag

Philips 46PFL7655 -höz lehet venni WiFi-s USB-s "kiegészítőt"

ezáltal mit lát WiFi-n?

esetleg a Routerre kötött NAS háttértárját is?

.

(#1892) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Na sikerült beszereznem egy 5605H modellt. Aki szintén ilyet használ tudna pár beállításbeli tippet adni, hogy hogyan érhető el a legkevesebb lag és a legjobb kép, akár netezés közben is? köszi.

Ja és a vásárláskor milyen fw-van a TV-n, Érdemes ráfrissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1893) hercsi


hercsi
tag

Ha esetleg vki tudná:

Mi a különbség a 6606, 6626 és 6636-os modellek között?

(#1894) Daffni2 válasza hercsi (#1893) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem semmi olyan ami lényeges lenne.
http://www.philips.hu/c/6000-es-sorozatú/38929/cat/#

"Aki ad,az nyer"

(#1895) -=RelakS=- válasza "Infinity" (#1892) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

én pl HDMI-n keresztül használom, mint BD lejátszó
Szmart kép: játék
kontraszt: 75
fényerő: 58
szín: 50
képélesség: 0
zavarelnyomás: ki
színárnyalat: egyéni
felhasználói árnyalat: 127-114-46
pixel plusHD:
-javított élesség: ki
-dinamikus kontraszt: ki
-dinamikus háttérvilágitás: ki
-mpeg zavar elnyomása: ki
-színjavítás: ki
-gamma: 4
számítógépes üzemmód: be
optikai érzékelő: ki
képformátum: nem méretezett

Használhatod számítógépként is, így viszont ha filmet nézek, akkor a képfrissítést leveszem 24Hz-re, és bekapcsolhatom a Pixel PlusHD-t, még ha csak játszani is :) (sajnos ez a kiszámolt magas képfrissítés nem mindig jó)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1896) dmaria37


dmaria37
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon kedveljük a Philips termékeket. Még olyan készülék nem volt a tulajdonunkban, mely minőségben és használhatóságban probléma lett volna vele. Vásároltunk egy PTA01/00 átjátszót. Tulajdonképpen a 8000-es szériás tévére szeretnék a PC-ről átvinni a jelet. Sajnos elég kevés információ van fent az interneten erről, hogyan lehet ezt megoldani ezzel a készülékkel. A 12 betűből álló telepítőkódját megpróbáltuk feltelepíteni, valamiért a 4. telepítésnél error-t írt ki. Megpróbáltuk újra, de már azt írta ki, "Túl sokszor használta a kódot'". Esetleg valaki tud-e ebben segíteni, vagy a YouTube-ra fel tudna tenni erről valami beüzemelési tájékoztató videót. Ott sem találtam erről semmi érdemlegeset.
Előre is köszönöm a segítséget. :W

(#1897) pepi76 válasza -=RelakS=- (#1895) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
Tv-t is ezzel a beállítással nézed?
Köszi!

(#1898) Ádyka válasza -=RelakS=- (#1895) üzenetére


Ádyka
őstag

"felhasználói árnyalat: 127-114-46"

Ez micsoda? Én még soha nem találtam ilyen beállítást szerintem.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1899) nyunyu válasza Ádyka (#1898) üzenetére


nyunyu
félisten

Brutalisan meleg kepe van igy a tevenek, szurkearnyalatok atmennek barnaba :(
110/89/60 sokkal hasznalhatobb.

Beallitas: Kep/Szinarnyalatot atallitod Egyenire, aztan alatta Kep/Felhasznaloi arnyalat menupontban tudod allitani az R/G/B erosseget.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1900) 52a52a válasza "Infinity" (#1876) üzenetére


52a52a
tag

Az 5605 tavalyi széria az5606 idei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.