Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Ádyka válasza dezz (#1650) üzenetére


Ádyka
őstag

Tudom, szoktam olvasni a bejegyzéseidet :K

Kezdelek nem érteni.
Van egyszer a kép menüpont alatt egy olyan, hogy Képélesség. Ez 10-es skála. Ez minden esetben állítható, ha be van kapcsolva szg. üzemmód ha nincs. És minden esetben látszik is a változtatás. Nekem 5-ösön van.

Van a Kép menüpont alatt a Pixel Plus HD, azon belül a javított élesség. Ennek csak számítógép üzemmód kikapcsolása mellett van hatása, bekapcsolt szg.üzemmódnál is kapcsolható a javított élesség, csak nem ér semmit.

Amúgy annyira új a TV-d, hogy még nem is volt idő elég panaszt begyűjtenie a philipsnek, aminek alapján majd tolják a friss firmwareket.
A legjobb lenne egy nagyáruházban végigpróbálnod őket. A te tipusodat is, meg egy tök másikat is.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1652) nyunyu válasza dezz (#1640) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudom, van PC mód, de akkor egyrészt kiesik a fícsörök nagy része, másrészt megemelkedik * a háttérvilágítás szintje (50-es kontrasztnál **), így az esti filmezésnek is lőttek...

Fenyerzekelot+dinamikus fenyerot kapcsold ki, akkor explicit tudod szabalyozni az ossz fenyerot a fenyero+kontraszt beallitasokkal.

PC modot meg hasznald, ha eppen monitornak kell a TV, mozizaskor nyugodtan kapcsold ki.

100Hz meg Motion akarmit bemenetenkent kulon-kulon megjegyzi a TV, PC mod kikapcsolasakor azon bemeneten utoljara beallitott 100Hz+MotionIze lep eletbe.
(Vagyis filmnezeskor PC mod OFF automatikusan bekapcsolja a 100Hz-t, meg a Motionvalamit, ha azok be voltak kapcsolva.)

Kepelesseg paradra: kep menuben kulon is van egy kepelesseg opcio, azt vedd le nullara.

Mellesleg a SuperZoom sem azt csinálja, amit kellene (és ahogy pl. az 5405 csinálta): a 4:3 középtájon torzításmentesen, a szélei felé viszont fokozatosan kihúzva, hogy ne legyenek oldalt fekete sávok

Ezt nem tudom, hol olvastad, de az 5605 sem igy mukodik, hanem belenagyit a kep kozepebe.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1653) nyunyu válasza cselt (#1637) üzenetére


nyunyu
félisten

Illetve a 2mp-es fekete képre még mindig nincs megoldás, amit hdmi bemeneten produkál?

Ati supportot tessek b@szogatni erte, NV tokeletesen kezeli a HDMIt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1654) nyunyu válasza dezz (#1647) üzenetére


nyunyu
félisten

Írhatna valaki, hogy az 5405-ösön és 5605-ösön (vagy bármi máson) mi a helyzet ezzel az aurával (élkiemeléssel) kapcsolatban... Gy.k. mennyire más a kép 0 élesség és extra élesítés nélkül, a PC módhoz képest (fehér körvonal a betűk [és minden] körül itt a fórumban, stb.).

Kepelesseg=0-nal tok ugyanolyan, mint PC modban.
=1-nel kezdenek szetesni a betuk egy feher korvonalra, meg fekete tartalomra, kettotol felfele meg hasznalhatatlan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1655) Ádyka válasza nyunyu (#1653) üzenetére


Ádyka
őstag

Azt mondod, hogy ATi tulajok, akiknek HDMI bemenetes monitora van, vagy bármilyen HDMI-s LCD TV-je, azoknak mindenkinek elmegy a kép 2 mp-re?
Tehát, nem Philips bug?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1656) nyunyu válasza Ádyka (#1655) üzenetére


nyunyu
félisten

Alaplapi Radeon HD4250-nel nekem is szar volt, plusz hozzajott a 60Hz-tol eltero kepfrekire valtaskor percekig nincs kep moka is, ami sokadik TV kikapcs/bekapcsra neha elobb megjavult.

Miota osszel betettem a gepbe a GTX460at, azota egyik sem jelentkezik, pillanatok alatt bejon frekivaltas utan a kep.

De ezt mar honapokkal ezelott is irtam, sot meg priviben is erdeklodtel ezugyben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1657) Ádyka válasza nyunyu (#1656) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen emléxem, de ez csak egy eset.
Egy alaplapi radeontól minden kitelik, annál talán bármely külön VGA is jobb. Mindenesetre bíztató fejlemény. Csak a következő karimnak is Atit akarok / akartam.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1658) cselt válasza nyunyu (#1656) üzenetére


cselt
senior tag

Hmm érdekes, nekem szintén ez volt a gondom hogy iszonyat lassan lett kép a tv-n ha frekit váltottam, viszont ezt megoldotta egy frissítés. De azóta van ez a 2mp sötét kép.
Sajnos nincs nvidia karim, pedig ezek után csak kipróbálnám már, hogy tényleg az e a ludas.

(#1659) nyunyu válasza Ádyka (#1657) üzenetére


nyunyu
félisten

Amig 21"-es CRTvel hasznaltam, semmi bajom nem volt az alaplapi Radeonnal.
Gondok csak a HDMI kezelesevel voltak.

Amikor tavaly juniusban megvettem a TVt, akkori Catalystban csak a frekivaltas nem mukodott, random idokozonkent 2mp-ig sotet kep feature asszem csak az augusztusi vagy szeptemberi Catalyst ota van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1660) dezz


dezz
nagyúr

Na, közben beugrottam egy MM-be és (jobban) összehasonlítottam a 42PFL5405H-t és 42PFL4606H-t. Eredmény: máshogy működnek! (A másodikban szerintem frissebb az elektronika, pl. a Natural Motion kevesebbet hibázik, stb.) Az élességállítás olyan, mintha a 4606-oson a 0 az 5405-ös 5-ösének felelne meg, azaz lehet választani a nem kevés élkiemelés és a még több élkiemelés között... (Én pedig úgy 2-3-ason használnám [5405 mértékkel mérve] SD adásnál és gondolom, 0-án HD-nál [kiv. ha ez már direkt tompítja persze], de ahhoz nálam -2/-3 és -5 kellene...) És persze az 5405 úgy jeleníti meg a HD tartalmakat, ahogy kell, azaz élkiemelés nélkül (legalábbis asszem 0-ás élességnél).

Most ez egy kis reményt adott, mert ha a másik nem ilyen, akkor talán ennek sem kellene.

(#1651) Ádyka: A 4606-oson nincs élességállítás PC módban. Nem PC módban 0-án is bőven van élkiemelés, ez a baj.

Az 5405-öst próbálgattam, a másikra nem volt túl sok időm. És persze nem gondoltam, hogy ilyen gond lehet.

(#1652) nyunyu: Köszi a tanácsokat, de úgy érzem, mintha kicsit hülyének néznél... ;)

"Fenyerzekelot+dinamikus fenyerot kapcsold ki, akkor explicit tudod szabalyozni az ossz fenyerot a fenyero+kontraszt beallitasokkal."

Tudom. Csak éppen a manuális minimum (kontraszt és fényerő 50-en [utóbbi PC módban 45-ön], többi OFF) jócskán magasabb (PC módban ennél is), mint amire a Din. háttérvil. beáll sötétebb jelenetnél.

"PC modot meg hasznald, ha eppen monitornak kell a TV, mozizaskor nyugodtan kapcsold ki."

Nyugodtan kapcsoljam ki és nézegessem az élkiemelés auráját? ;)

"100Hz meg Motion akarmit bemenetenkent kulon-kulon megjegyzi a TV, PC mod kikapcsolasakor azon bemeneten utoljara beallitott 100Hz+MotionIze lep eletbe.
(Vagyis filmnezeskor PC mod OFF automatikusan bekapcsolja a 100Hz-t, meg a Motionvalamit, ha azok be voltak kapcsolva.)"

Tudom.

"Kepelesseg paradra: kep menuben kulon is van egy kepelesseg opcio, azt vedd le nullara."

Na de ennyire azért már nem kellene... Mármint hülyének nézni. :D

"Ezt nem tudom, hol olvastad, de az 5605 sem igy mukodik, hanem belenagyit a kep kozepebe."

Pedig de, azt csinálja, amit írtam. Nézd csak meg pl. egy scrollal (a két oldala gyorsabban megy, mint a közepe), vagy négyzethálós videóval. Egyébként közben rájöttem, hogy mégis csak tudja a 4606 is, csak kisebb az eltérés a közepe és a szelek között. Remélem, ezt is beállítják majd.

(#1654): Igen, közben láttam az MM-ben. Na, hát a 4606-nál nem így van... És nagyon remélem, hogy nem szándékosan.

Tényleg, nem tudja valaki, hogy kell belépni a szervízmenübe? (Én tudok egy kódot, de azzal csak pár szám jelenik meg és nem lehet állítani semmit.)

[ Szerkesztve ]

(#1661) dezz válasza nyunyu (#1659) üzenetére


dezz
nagyúr

Nekem HD5750 van, se monitorral, se a tévével nem jelentkezik a 1 mp-es képelmenetel, csak néha egy apróbb villanás, amikor megjelenik vagy eltűnik a videoablak, egyéb GPU órajelváltosokkor nem. Képfrekiváltásnál is gyorsan beállnak. (Drivert rendszeresen frissítem, most is a legújabb van.)

(#1662) nyunyu


nyunyu
félisten

Szerviz menu: 062596 aztan Info gomb (nalam OK)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1663) lstriker


lstriker
csendes tag

Gondolkodom egy Philips 5625-ös vásárlásán, de nem értem, hogy az EPG-nél a Philips honlapján mit jelent a "Mostani + következő EPG*" szöveg.
Csak az aktuális és a következő műsort mutatja minden csatornánál? Vagy Most +1 nap?
Mert az 5606-nál pl 8 napos EPG-t írnak, az világos.

(#1664) szimszonos


szimszonos
őstag

Sziasztok!Én már 1hónapja tervezem egy philips ledes tv vásárlását mert erről a márkáról nagy általánosságban még csak jót hallottam.Nekem legfőkképpen filmezni és tévézni kellene konzol meg laptop rákötése nem elsődleges szempont.2 típus között vacilálok az egyik a pfl5605h ami mellett a full ledes technológia és a műszaki adatok szerint jobb 20W+20W virtuális hangzás szól.A másik befutó a pfl7605h lenne ami mellett az ambilight szól részemről legfőkképpen mert falra szerelném és ez a technika ott érvényesül meg állítólag szebb a képe.Kérdésem a következő lenne melyiknek van szebb képe és hangja mert sajnos Egerben még nem tudtam kipróbálni a kettőt egymás mellett hogy melyik a jobb és a 7605h megéri a plussz 25-27 ezer ft-ot?Másik kérdésem hogy ha megrendelem akkor a 2 közül melyik boltot javasoljátok a Jóféle.hu amit kinéztem ott a 7605 173ezer+2ezer szállítás 5-10 munkanappal a másik pedig a 220V lenne ahol 178ezer ingyenes kiszállítással 1-3 munkanappal.Mindkettő bolt jóértékelést kapott de a 220V nagyobb forgalommal bír a hsz-ok szerint a másik pedig olcsóbb.Az pfl5605 kb egyárban 150ezer körül megy.Ha valakinek van összehasonlítási alapja írja le a véleményét a 2készülékről és a boltokról,köszönöm.

(#1665) flari


flari
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata és hasznos infója a Philips 37PFL6606H -vel kapcsolatban?
Köszi.

(#1666) dezz


dezz
nagyúr

Ráengedtem a 4606-ost a csatornabeállításra (DVB-T-t akartam, de kicsi az antennám hozzá, így maradt a kábeles analóg, csak úgy próbaképpen). Nos, itt rendesen működik az élességállítás. A 0 az valóban zéró élkiemelés. Ez reménykeltő.

Egyébként nem az a panel van benne, mint az 5405-ösben. Az utóbbi natív kontrasztaránya 1300:1, ezé viszont úgy 900-1000:1 körül lehet.

Közben erősen elgondolkodtam egy LG 42LD565-ön (ma még visszavihetem a másikat). Sokkal több beállítási lehetőség van rajta, tud szélesebb színterű módot (hogy mennyivel, azt nem tudom, amúgy mozifilmekhez jópofa), és teljesen jól jeleníti meg a HD-t (úgy értve, kapásból -- a 4606-nál ki tudja, mikor veszik majd erre a fáradtságot). Viszont mintha az SD->HD konverziója nem lenne olyan fejlett: úgy tűnik, sima egyszerű interpoláció + élkiemelés, ami nélkül homályos. (A Philipsé sem etalon, de mintha jobb lenne nem túl messziről nézni rajta az SD csatornákat.)

(#1667) dezz


dezz
nagyúr

Mennyire jellemző az, hogy későbbi FW-rrel csökkentik a min. feketeszintet, azaz a háttérvilágítás leszabályzásának mértékét? Dinamikus módban végülis jó, de azt kikapcsolva, illetve PC módban jóval magasabbra áll be. Lényegében így kisüti az ember szemét, hacsak nem tolja le 50 alá a kontrasztot, ami ott digitálisan csökkenti a fehérszintet, és azzal együtt a (statikus) kontrasztarányt. Ami elég faramuci dolog, hiszen a háttérvilágítás is mehetne lejjebb, bőven. (Mint ahogy din. módban teszi.)

Nem akarok senkinek a lelkébe gázolni, de kezdem úgy érezni, hogy a Philips az egyszeri tévénézőnek készíti a tévéit. (Bár ez már abból is látszik, milyen egyszerű a menü, semmi opcionális plusz beállítások. Arról nem beszélve, hogy alapbeállításokon is manipulált a kép.)

Enyhén csalódott vagyok, amiért éppen arra nem használható a készülék, amire leginkább vettem: esti HD filmezés. És ki tudja, mikor oldódik meg a dolog, megoldódik-e egyátalán. Hogy lehetett ezt így kiadni? :U

[ Szerkesztve ]

(#1668) Ádyka válasza dezz (#1667) üzenetére


Ádyka
őstag

Az tény, hogy a philips nem a széleskörű beállíthatóságáról híres, hanem a jó minőségű tunerről, és pc módban a minimális input lagról. Összes többi tulajdonsága egyáltalán nem kiemelkedő, inkább átlagos.
Bár a te készüléked, kimondottan "butának" tűnik még. Szerintem sokat javítanak majd rajta, csak győzd kivárni.

Viszont szerviz menuben rengeteg dolog van még, ami átlag usereknek nem elérhető. pl:

Video reproduction - Light sensor type - 0 , 1, 2, 3 , lövésem sincs mi lehet, talán a fényérzékelő érzékenységén állít?

Operation hours : 631 nekem
Opretion hours display : 0317 nekem

Most melyik mi?

Eddig semmit nem mertem itt állítgatni :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1669) vidra1221 válasza flari (#1665) üzenetére


vidra1221
tag

Nekem ilyenem van, annyi különbséggel, hogy műholdas tuner is vann benne, egy korábbi hozzászólásomban már írtam róla jópár dolgot.
Visszakeresem aztán beírom a hozzászólás számát.

1445-ös hozzászólásomban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1670) vidra1221 válasza flari (#1665) üzenetére


vidra1221
tag

Ja és a 1356,1367-es hsz-ban is írtam 1-2 dolgot. :)

(#1671) dezz válasza Ádyka (#1668) üzenetére


dezz
nagyúr

Valóban igen jó a tuner, az analóg csatornák szinte teljesen olyanok, mintha digitálisak lennének. (Sőt, most nálam sokkal jobban is néznek ki, mert nincs rajtuk az az erős élkiemelés, Élesség=0-án is. :P )

Itt kb. semmit sem lehet a szervízmenüben menü szerűen állítani, viszont van egy address/value mező és rá lehetett menteni a pendrive-ra file-okat a címek egyszavas jelenéséről és a legutóbbi értékről:

TPM71E_Display12NC.txt:
Ssb 0-11, Display 0-11 (nagyjából ugyanazok az értékek, mint az előző)

TPM71E_FacAligns.txt:
GainR 0-3, GainG 0-3, GainB 0-3, OffsetR 0-3, OffsetG 0-3, OffsetB 0-3, Rf Agc
(0-3 = Cool, Normal, Warm, User, az értékek alapján; offsetek=0)

TPM71E_LastStatus.txt:
Eq 1-7, Bass, Treble, surround, Cut Off, Avl, Surround Ex, Smart Sound, Balance, Spdif, Volume, Volume Up, Dolby Cmpss, Delta 0-15 (mind 0)

TPM71E_Options.txt:
Option 0-9 (mind 0), ESticker 0-31, Panel 1-3 (mind 126), Tuner 1-3 (mind 161)

TPM71E_SetNrStruct.txt:
SetType1 0-13, ProductionCode 0-13

Itt légy okos, Domonkos! Aki tudja, melyik mi (kiv. ami egyértelmű), ne tartsa magában...!

Plusz ki lehetett menteni és visszatölteni az EDID-eket és az NVM-et (non-volatile memory, gondolom). Talán az utóbbiban tárolva van valamilyen offset az egyes bemenetek élesség-beállításához.

[ Szerkesztve ]

(#1672) Szacsika


Szacsika
csendes tag

Sziasztok!Véleményetekre volna szükségem.LED LCD TV-t szeretnék vásárolni sportközvetítések nézésére.Az Euronicsban ezt a típust ajánlották a fiúk : PHILIPS PS 40PFL5625H .Szerintetek jó választás lenne ? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1673) dezz válasza dezz (#1671) üzenetére


dezz
nagyúr

NVM mentegetésekkel és hexa komparálással megnéztem, hol tárolja a tévé az élességértékeket, és az egyikre beírtam 251-et, remélve, hogy előjelesként kezeli és -5-nek veszi, de nem, 251-nek vette. :D (Figyelem: kissé faramuci módon az "NVM editor"-ban decimálisan várja a címet, miközben a file-okban hexában vannak!)

[ Szerkesztve ]

(#1674) Daffni2 válasza Szacsika (#1672) üzenetére


Daffni2
addikt

Véleményem szerint nagyon rossz választás lenne.
Filmnézésre, különösen sport közvetítésekre a plazma sokkal alkalmasabb.

Például:PANASONIC TX-P42UX30E

"Aki ad,az nyer"

(#1675) flari válasza vidra1221 (#1669) üzenetére


flari
csendes tag

Köszi a választ, sokat segített.
Azóta esetleg nem próbáltad ki, hogy a több hangsávos mkv fájlokat tudja-e kezelni. Én sokat néznék rajta hd és fullhd mkv fájlokat, ezért fontos lenne.
Még egy kérdés ami nem világos, ahhoz, hogy netezni lehessen rajta szükséges egy usb-s wifi kártya?
Köszi

(#1676) dezz válasza Daffni2 (#1674) üzenetére


dezz
nagyúr

Az 5625-ösökben lévő ASV panel natív kontrasztaránya ~3200:1, ami már elég jó filmezésre. (Bár akár ezt is elronthatja, ha nem tud kellően mélyre menni a háttérvilágítás. Nem tudom, az 5625 milyen ilyen szempontból.)

(Sőt, szerintem még AS-IPS-en [1000-1400:1] sem olyan nagyon rossz -- feltéve, hogy sötétben kellően mélyre tud menni a háttérfény-szabályzás. Nyilván pl. egy csillagos ég sötétben nézve jobban néz ki nagyobb natív aránnyal, de azért így is "elmegy". A világos jelenetek teljesen jók, mert a pupillák összeszűkülnek és a nem olyan mély fekete is teljesen feketének tűnik. Egyébként a 4606-osban, legalábbis a 42"-esben is AS-IPS van, nem sima S-IPS.)

Az 5625-ös emellett 100 Hz-es és a Philips Natural Motionje elég jól teszi a dolgát, ami a sportot illeti. Bár az ASV panel, VA lévén nem a legreszponzívabb. Ilyen szempontból az IPS-ek jobbak. (Hozzátenném, a 4606-ban [vélhetően az 5606-ban is] mégjobb Natural Motion van -- újabb fejlesztés --, mégkevesebbet hibázik és az "aura" is kevésbé feltűnő.)

ps. szal, nem lenne olyan rossz ez a 4606 -- ha javítanák az előzőekben kifogásolt dolgokat...
ps.2. számomra pl. nem alternatíva a plazma, nem bírom azt az állandó bizsergést, amit az okoz, hogy lényegében az összes árnyalatot PWM-mel hoz létre, mert az egyes cellák nem szabályozhatók analóg módon -- vagy világítanak egy adott pillanatban vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#1677) Szacsika válasza Daffni2 (#1674) üzenetére


Szacsika
csendes tag

Nagyon köszi a segítséget!Ma voltam beent az extreme digital-ba és az eladó megerősítette amit te mondtál,hogy meccsnézésre alkalmasabb a plazma mint a led-es lcd tv.Annyi még,hogy ő javasolt egy másik Panát(TX-P42S30E) mivel ez már 600 HZ-es,szerinte még élvezetesebb a meccsezés.Esetleg erről véleményed?Előre is köszi!!!

(#1678) Dark Nick


Dark Nick
csendes tag

Sziasztok!

Egy Philips 32PFL5625H típusú tv-m van. Az lenne a problémám vele vagyis több is hogy,
1., A csatorna keresés után (megtalált minden csatornát) 3-as programszámmal kezdődik a csatorna kiosztás! Az 1-2-es csatornaszám hiányzik! Akármit csinálok nem sikerül előhozni az 1-2-es csatornaszámot!
2. Probléma ha dvd-n filmet nézek (hdmi csatlakozás! és belepörgetek a filmbe, pörgetés után eltűnik a hang a tv. Csak a tv ki-be kapcsolása oldja meg a problémát. Itt is ki próbáltam a lehetséges beállításokat.
Ha tudtok légyszi segítsetek! Előre is köszönöm!

:)

(#1679) Ádyka válasza Dark Nick (#1678) üzenetére


Ádyka
őstag

Első körben tedd fel a legutolsó firmwaret. Lehet minden gondod azonnal megoldódik.

A csatornák elhelyezkedését / számát tetszőlegesen módosíthatod bármikor.
Felfelé irány feletti gomb megnyom, csatornalista OK, majd rámész arra amit módosítani akarsz, lefelé irány alatti gomb megnyom, Újrarendez, innentől egyértelmű.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1680) Daffni2 válasza Szacsika (#1677) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem csak szolgáltatásokban tud többet az S az U is 600 Hz

TX-P42U30E - --- 3 ÉV GARANCIA! --- - Panasonic 106 cm-es Full HD multimédiás plazmatelevízió, 600Hz

"Aki ad,az nyer"

(#1681) Szacsika válasza Daffni2 (#1680) üzenetére


Szacsika
csendes tag

Igazad van!Amit te ajánlottál az is 600HZ-es.Valószínüleg ezt fogom választani mert így egy 30-assal beljebb vagyok.Köszi mégegyszer!

(#1682) vidra1221 válasza flari (#1675) üzenetére


vidra1221
tag

A nem dts-es filmeket szépen viszi, a dts-ben rettentő válogatós!Mint legtöbben mindenki én is azt mondom érdemes venni media playert pl. asus-t már 20e ft alatt kapsz és f@szán visz mindent, nem kell kínlódni, blue ray-t, iso-t mindent eszik.
A netet pedig vagy routerről kábelen át vagy pedig lehet kapni usb hálózati adaptert (ez lehet philips vagy más is ami olcsóbb) amivel tudod használni.

(#1683) Dark Nick válasza Ádyka (#1679) üzenetére


Dark Nick
csendes tag

Szia! Köszi a gyors választ! A legújabb firmware van fent! De a probléma mélyebb eredetű lehet! Az 1 és 2 programra akarok váltani ( 1 vagy a 2-es gomb megnyomásával) , ami a csatornalistában nem szerepel, akkor azt írja ki a programcsatorna nincs telepítve! A csatorna csatorna újra rendezés nem segít, mert nem is látszik az 1-2-es programszám. Próbáltam már mindent újra hangolástól kezdve csatornaszerkesztésig, de mindig a 3-as csatornával kezd!

:)

(#1684) cselt válasza Dark Nick (#1683) üzenetére


cselt
senior tag

Próbáld meg, hogy a csatornalistában nyomj rá a lefelé alatti gombra és ott válaszd ki, hogy rejtett csatornák megjelenítése és úgy próbáld átrendezni.

(#1685) Turbobacsi válasza Szacsika (#1677) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ne tévesszen meg a 600hz! nem összevetendő az LCD-k 100hz-ével (ettől függetlenül tényleg a plazma jobb sportra)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1686) sebgutkopf válasza nyunyu (#1662) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Milyen finomságokat lehet a szerviz menüben állítani, ami hasznos is? Még nem jártam benne, kérdés érdemes-e belemászni, mondván, ami jó azt nem kell megjavítani.

(#1687) sebgutkopf válasza lstriker (#1663) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mindkettőt tudja. Adott csatornánál egy gyors lekérdezésként megjeleníti mi megy most és mi a következő műsor a épp nézett csatornán, ott olvashatod a műsor leírását, szereplők, rendező, tartalom stb...
A teljes epg-be belépve viszont látod az összes csatornát táblázatos formában 8 napra előre a műsorokkal.

(#1688) sebgutkopf válasza Daffni2 (#1680) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez mit jelent az adatlapján?
Mozgóképfelbontás: 900 sor

Akkor mégse tud full hd felbontást 1:1 pixel megfeleléssel megjeleníteni, vagy valami idióta gyári elírás?

(#1689) flari válasza vidra1221 (#1682) üzenetére


flari
csendes tag

Köszi az infókat, erősen hajlok a megvételére, de még kell egy kis lökés. :R

(#1690) vidra1221 válasza flari (#1689) üzenetére


vidra1221
tag

:) lökés :) :DD

(#1691) hanolfe


hanolfe
tag

Srácok!

42PFL5405H lcd tévém beadta a derekát. Tegnap előtt este kikapcsoltam, tegnap este meg már nem tudtam bekapcsolni. Nem kap áramot. Vihar, áramszünet nem volt, többi készülékem tökéletesen működik. Egyszerűen elképzelésem sincs, hogy egy kikapcsolt készülék (stand-by módban) hogy a fenébe tud tönkremenni?! :(
Szerencsére még garanciás, de most rohangálhatok szervizbe. A legközelebbi is 90 km-re van :W

Valaki járt már így?

hanolfe

(#1692) Daffni2 válasza hanolfe (#1691) üzenetére


Daffni2
addikt

Ne rohangálj, nem a Te dolgod.
Telefonon jelentsd be, majd a szerviz kimegy és elviszi a készüléket, és vissza is a javítás után.

"Aki ad,az nyer"

(#1693) dezz válasza hanolfe (#1691) üzenetére


dezz
nagyúr

Próbáltad, hogy teljesen áramtalanítod (az áramkábel kihúzásával)? Néha lefagy a szoftver ezekben a modern tévékben...

(#1694) hanolfe válasza Daffni2 (#1692) üzenetére


hanolfe
tag

Igazad van, közben érdeklődtem a boltban ahol vettem. Ott is azt mondtak, hogy hívjam a legközelebbi szervizt (Bonyhád) és majd kijönnek, megpróbálják a helyszínen megjavítani, ha nem sikerül akkor elviszik.

(#1695) hanolfe válasza dezz (#1693) üzenetére


hanolfe
tag

Próbáltam áramtalanítani, kihúztam egész éjszakára, de nem javult a helyzet :-( Hétfőn telefon a szerviznek... Majd beszámolok, hogy mi volt a hiba.

(#1696) Monya78 válasza hanolfe (#1691) üzenetére


Monya78
veterán

"Egyszerűen elképzelésem sincs, hogy egy kikapcsolt készülék (stand-by módban) hogy a fenébe tud tönkremenni?!"

Ezzel még nagyon távol vagy a kikapcsolástól, vihar előtt konnektorból is kihúzni, antennát is kihúzni, ekkor vagy 100%-an védett.

(#1697) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

sziasztok.

http://www.tv-planet.eu/spd/433932/Philips_42PFL5603D12_LCD_TV_42107cm Erről a TV-ről mi a véleményetek? PC-t szeretnék rákötni HDMI kábellel és úgy játszani rajta. Nvidia gtx 580 karim van. Ehez kell külön HDMI driver?

Köszi.

(#1698) hanolfe válasza Monya78 (#1696) üzenetére


hanolfe
tag

Figyelmetlen voltál vagy én fogalmaztam rosszul :-)
Szóval, azon az éjszakán amikor tönkrement nem volt vihar, épp ezért kihúzva sem volt. Vihar esetén természetesen mindent kihúzok, annak ellenére, hogy az elosztóm elvileg el van látva védelemmel. De én nem bízok benne.

(#1699) dezz válasza "Infinity" (#1697) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez egy 2008-as típus, amiből beragadhatott egy darab, a régi áron. Máshol már 2009-ben 150k volt. Ma már ennyiért sokkal jobbat is kaphatsz, vagy hasonlót jóval olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#1700) "Infinity" válasza dezz (#1699) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Használtan venném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.