Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) harq


harq
csendes tag

Nah beléptem a klubba.

46pfl7605 installálva.
Felhősödés van, de nem zavaró.
Menün meg a távirányítón azért még lehetne fejleszteni...

Talán találtam egy pixel hibát, de még nyomozom, mert nem egyértelmű...

Színbeállításokhoz illetve egyéb beállításokhoz tanácsokat szívesen fogadok.

Van valamilyen mód arra, hogy a bemenetek váltásához ne kelljen mindig a menübe belépni?!?

I did not say this. I'm not here.

(#602) klajos27


klajos27
csendes tag

Sziasztok!
Van egy philips pfl 7404h tévém,amivel nagyon meg vagyok elégedve. Most vettem hozzá egy hyundai hmb-r600 médialejátszót,ami fel is tud venni. Ebben mpeg4-s tuner van,ezért a földi digitálisról könnyen megy a felvétel. Mivel analóg tuner nincs benne,ezért analógot av kábelről lehet felvenni. A gondom az az,hogy a tv-n nem találok,olyan kivezetést,ahonnan a képet és a hangot le tudnám szedni.Most a dvd íróm tunerjáról szedem le.Apósomnak sharp lcd tévéjének az egyik av-re gyárilag rá van kötve a kép és a hang,ahonnan dvd íróval szokta felvenni az éppen nézett műsort. Kérdés az az,hogy itt van-e lehetőség a dvd író mellőzésére?

(#603) EasyR válasza harq (#601) üzenetére


EasyR
tag

van!

cseréld le a hozzá adott távot egy másikra!
(pl. a tavalyi 8-as vagy 9-es széria távjára!)

;

(#604) rigoboy


rigoboy
csendes tag

Vásároltam egy 40 pfl 8664 h lcdt.Hogy lehet rá birni hogy vigye az mkvt usbről?

(#605) Azur76 válasza harq (#601) üzenetére


Azur76
tag

Használj valami jó kis tanítható távvezérlőt hosszú távon megéri befektetni szerintem.
Nekem most Philips prestigo 8215 van, előtte volt más drágább távom is, de ez eddig veri mindet.
Közvetlen tudsz av bemenetet váltani, és szinte minden funkciót közvetlen elérsz anélkül hogy a menübe lépnél.
A képbeállításokkal elfog menni egy kis időd, és még ott van az ambilight is :)
Az sem mindegy hogy a tv adásokhoz állítod, vagy majd az av bemenetekhez.
Próbálj leszedni valamilyen hdtv kalibráló anyagot, szerencsére sokat lehet találni a netten.
Sok sikert az új készülékhez!

(#606) Joe_Muad_Dib válasza Azur76 (#605) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

5405-nél van valami trükk, hogy a kikapcsolás időzítőhöz a gyári távirányítón gyorsan eljussak, vagy új (univerzális) távirányítót kell beszereznem?

(#607) Turbobacsi válasza Joe_Muad_Dib (#606) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nemvalószínü, nekem azzal van gondom hogy a kábel/dvb-átkapcsoláshoz kell belemásznom mélyen a menübe, énis megpróbálok egy másik távirányítót beszerezni

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#608) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Abban tudna valaki segíteni, hogy automatikusan menti a csatornákat a tv és utána lehet-e a csatornák sorrendjét állítani? :)
Mert olyan furán rendezi és, ha csatorna mentésre nyomok, akkor a sor végére teszi és nem ajánlja fel, hogy adjam meg a helyét.

iPhone 14 pro

(#609) Turbobacsi válasza Intel q8200 (#608) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

simán lehet, sőt kis szövegcimkékkel is el lehet látni

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#610) Intel q8200 válasza Turbobacsi (#609) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Huha!
Az nagyon jó!
Tudnál nekem segíteni, hogy ezt, hogy tudnám kivitelezni? :)

iPhone 14 pro

(#611) Tortini


Tortini
csendes tag

Üdv Minkenkinek!

Megköszönném, ha valaki tudna adni információ a következő típusú LED TV - ről:
Philips 40PFL5625L

Köszi

Tortini

(#612) Turbobacsi válasza Intel q8200 (#610) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

egyszerü:
1. megnyomod a "könyv" gombot
kiválasztod a "csatornalista" menüt
2. megnyomod az "opciok" gombot
az ott feljövö menükben van az átnevezés és az átrendezés is...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#613) Intel q8200 válasza Turbobacsi (#612) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

iPhone 14 pro

(#614) PÁSZA69


PÁSZA69
csendes tag

Üdv!

Véleményt, tapasztalatot szeretnék kérni a következő készülékről:

Ph 42pfl7685h

(#615) harq


harq
csendes tag

Azur76, EasyR --> thx for idea, megyek veszek is egyet...

Jelenleg a NetTV beállítással küzdök.
Valamiért nem sikerül látnia a hálózatot kábelen (routeren pedig teljesen engedélyezve), illetve fel sem dobja a kézikönyvben irt regisztrációs ablakot...

I did not say this. I'm not here.

(#616) EasyR válasza harq (#615) üzenetére


EasyR
tag

szia!

hivatalos helyről vetted, vagy más módon került hozzád? (dolgozói, stb...)

előbbi esetben két dolog lehetséges:
- lehet, hogy tűzfalbeállítással van gondod
- vagy firmware frissítés kell a tv-nek, mert állítólag novemberben volt egy fejlesztés (javítás) a net tv-nél és itt-ott bekavarhat a régebbi firm-nél

ha a második, akkor az már húzós lehet. esetleg keress privátban...

;

(#617) Ady80 válasza harq (#615) üzenetére


Ady80
csendes tag

Hát én sem a boltból vettem a tévét.... tehát nincs szériaszáma. Szívtam is emiatt, pár hónapot, amíg egy fórumon meg nem leltem a megoldást.Típus- és Széria-szám nélkül felejtsd el a netTV-t!
Üsd be a távirányítón: 123654
ott meg tudod nézni, van-e sorozatszáma a készüléknek.

(#618) herpodon


herpodon
csendes tag

Üdv! CRT-ről (4:3-as, 29-es) mostanában váltanék LCD-re (a képméret miatt), és egyelőre meglehetősen tanácstalan vagyok, de azt már eldöntöttem, hogy plazmát nem akarok. A lényeg, hogy filmnézéshez és leginkább tévézésre kéne (de játékra, miegyébre nem), T-Home IPTV-m van (SD adásokkal), ja és kb. 3,5 méterről nézem. Na mármost az a kérdésem, hogy a tévéadás szempontjából melyik típust ajánlanátok. Állítólag az SD adásokat a Philips, a Pana és a Sony tudja legszebben produkálni, ezért most egyelőre ott tartok, hogy a Philips 40PFL5625H-t néztem ki. Ez jó választás? Vagy mást mondanátok? (Árban max ugyanennyiért.) Előre is kösz!

"Nem tudok kavarogni..."

(#619) harq


harq
csendes tag

EasyR -> megoldódott, bedugtam a kábel és egyből megtalálta a netet, szoftvert egyből frissített, bejött minden bár akadt két problémám
1. amikor a főmenüben a nettv-t behívom, akkor teljesen elhomályosul a kijelző és mintha fátyolon át lehetne látni, teljesen rosszak a szinek meg a megvilágítás
2. amikor meg már benn vagyok és feljöttek az egyes internetes ikonok, a nettv ikonra kattintottam, akkor egyből eltünt és valamit kiirt, hogy a szolgáltatás nem elérhető vagy vmi ilyesmi -> kérdés: országot kéne váltanom és akkor látok valami nettv-t

ezek mitől lehetnek?

Ady80 -> probáltam már ezt a kódot, de még nem sikerült előcsalogatnom a szériaszámot, bár dobozosan vettem (félhivatalosan) és azon rajta volt és sikerült regisztrálnom a philips oldalán

I did not say this. I'm not here.

(#620) Daffni2 válasza herpodon (#618) üzenetére


Daffni2
addikt

tanácstalan vagyok, de azt már eldöntöttem, hogy plazmát nem akarok.

Mi volt az oka ennek a döntésnek?

"Aki ad,az nyer"

(#621) herpodon válasza Daffni2 (#620) üzenetére


herpodon
csendes tag

Egy ideig plazmában gondolkodtam, csak ez a "beégés" mizéria eltántorított. Biztos nem kell ettől annyira félni, és nyilván elkerülhető, de én egyszerűen nem akarok erre odafigyelni meg vigyázni, illetve ilyen-olyan praktikákat alkalmazni (bejáratás, fehérmosás stb.). Ez a 40PFL5625 azért szimpi, mert egyrészt full ledes, másrészt állítólag a Philipsek jól szokták tudni az SD adást. Vagy 3,5 méter távolságból egy 40-es méretűn mindenképp moslék lesz a képminőség, ezért érdemesebb lenne inkább 37-esek között körülnézni? Szóval elég nagy beruházás ez nekem, azonkívül ez lesz az első LCD TV-m, és nem szeretnék óriásit csalódni, ezért kérdezem tőletek, hogy mit javasoltok. (Ami most van CRT, az egy Sony KV-29FC60K/R, aminek szerintem marha szép képe van, csak kicsi...)

"Nem tudok kavarogni..."

(#622) memento1999 válasza herpodon (#621) üzenetére


memento1999
csendes tag

Szia
Én is előszőr plazmát szerettem volna,de sajnos 3 centivel szélesebb volt a G20 mint a hely ahová szántam.Ezért Philips v. Sharp tv jött számitásba.A Sharp sajnos az ára miatt kiesett, maradt a Philips 5605 ill.7605.A 7605-nek valahogy nem jött be a képe,pedig a bemutatóteremben a srác minden beállitást kipróbált.Az 5605 elsőre bejött.Itthon aztán ért pici csalódás.HD-ben nagyon jó a kép.Alig venni észre a hibákat/usbről mkv/de az 1000 éves dvd-ről sajna rossz a minőség/nem hdmi-n van összekötve hanem scarton/igy majd DVD csere.A tv adás elfogadható.Bár lehet,hogy jobban is be lehetne állitani a tv-t,ezért ha van valakinek jó beállitása megirhatná.Előre is köszi.Röviden ennyi.

(#623) Pötya30


Pötya30
csendes tag

Sziasztok,

A PFL5405-höz simán hozzácsatlakoztathatok külső vinyót, a TV felismeri és lejátsza a filmet menüből?

Köszi

(#624) Victoryus válasza Pötya30 (#623) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Igen! Van pár formátum amit nem ismer fel sajnos. Próba, szerencse.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#625) EasyR


EasyR
tag

na most lenne nekem is egy problémám:

a nálam lévő, eladó 40pfl9705h készülék úgy látszik, hogy nem kell senkinek sem (pedig most még be is számítanék egy 7-8-9-es kategóriájú olcsóbb lcd-t), így arra gondoltam, hogy lehet, hogy megtartom! :)

van hozzá egy 3d-s szett is (1 jeladó + 1 szemüveg), amit ki szerettem volna próbálni, de nem sikerült!
azt hallottam, hogy ezek az aktív szemüvegek csak 3d-s b-ray lejátszókkal működnek csak. ez igaz lehet? nem lehet "rávenni" a tv-t valahogy, hogy a beszerzett és számítógépen keresztül lejátszott 3d-s mkv fájlokat helyesen lejátsza? powerdvd 10-zel próbálkoztam, de a tv nem volt hajlandó bekapcsolni a 3d-s szemüveg adóját!

a papír cián-magenta szemüveggel meg nem volt jó élmény....

;

(#626) Pötya30 válasza Victoryus (#624) üzenetére


Pötya30
csendes tag

MKV-t viszi, nem? Mert azt alapból ugye viszi
Köszi

(#627) Turbobacsi válasza Victoryus (#624) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem nemsok volt amit nem ismert fel (AVI) --> azokat a dvd-lejátszó se vitte

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#628) Turbobacsi válasza Pötya30 (#626) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

mkv-t lejátsza, kivéve ha DTS-ben van a hang (ez megoldható)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#629) Daffni2 válasza herpodon (#621) üzenetére


Daffni2
addikt

csak ez a "beégés" mizéria eltántorított

Nincs semmi mizéria, csak a hozzá nem értők terjesztenek rémhíreket. :(

A bejáratás csak annyit jelent, hogy az első pár száz óra alatt ne full szinekkel és kontraszttal legyen használva. Lehetőleg konzolos játékkal amiben HUD van ne játssz egyhuzamban 5-6 órát.
Az előző plazmám egy jó régi 840x480-as felbontású LG volt, egyáltalán nem volt semmiféle beégés 4 év után sem, pedig amikor vettem nem voltam képben a praktikákat illetően.
Bekapcsoltam, oszt néztem.

Most nap mint nap látom a különbséget az LCD és a plazma között,már semmi pénzért nem használnék LCD-t TV-ként.

"Aki ad,az nyer"

(#630) Victoryus válasza Pötya30 (#626) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

MKV-t azt viszi. Eddig nekem xvidet nem játszott, meg mpeg-et. Meg persze a feliratokat:( Szóval nem árt egy htpc vagy egyéb kütyü mellé.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#631) robvoros


robvoros
csendes tag

Sziasztok!

Még idén Júliusban vettem egy Philips 32PFL3605 Full HD tv-t, gondoltam XBOX mellé tökéletes választás, és ez utólag be is igazolódott. Az sem mellékes persze, hogy van rajta VGA bemenet, egyébként ott is tökéletes a kép.
A probléma kb olyan 1-1.5 hónappal később kezdődött. Bekapcsoláskor hang volt, de kép nem ( normális esetben bekapcsoláskor megjelenik a Philips logo egy pár másodperc után )
Ekkor kikapcsoltam távirányítóval, vártam pár percet, majd újra próbálkoztam. Utána el is indult rendesen, ahogy kell. Viszont ez a probléma pár nap múltán nemhogy eltűnt, de még rosszabb is lett, mert a végén már sehogy nem akart képet adni ( próbálkoztam a tv oldalán található kapcsolóval, majd táp kábel ki-be, távirányítóval és anélkül a végén már vegyesen minden lehetőséget kipróbáltam, de semmi )
A legtöbb, ami látható az a Philips szó utolsó S betűjének felső része, halvány fehéren.
Rögtön fel is hívtuk az üzletet, ahol vettük, ott természetesen nem tudtak segíteni, ezért kapcsolatba léptünk egy pesti szervizzel.
Mondták, hogy dobozoljuk be és majd küldenek érte futárt.

A tv-t el is vitték. Eltelt kb 1-2 hét, és mivel nem jelentkeztek felhívtuk őket. Több különböző infót kaptunk, hogy a cserealkatrészt megrendelték, arra várnak, majd azt is, hogy még nem jött meg, aztán azt is, hogy nem tudják javítani, míg végül szóltak, hogy megjött az alkatrész és meg tudják majd javítani. Közben eltelt 5 hét.

A tv-t visszakaptuk olyan október végén, november elején és jól is működött egészen tegnap előttig...
Mondanom sem kell, hogy a probléma ugyanaz.

Eléggé bosszantó a dolog lévén, hogy már ez a második alkalom.

Szeretném leszögezni, hogy a tv-vel tökéletesen meg vagyok elégedve, a kép és hang gyönyörű minden módban ( ha be is kapcsol persze... ), de kicsit azért megingott a bizalmam ebben a márkában. Attól tartok, hogy most is csak amolyan "átmeneti" megoldás lesz és később ez még majd előjön.

Sajnos, amíg javítható, addig meg is csinálják, ha nem, csak akkor van lehetőség cseregarancián belül más típusú tv-t választani.

Holnap viszik és ki tudja mikor lesz meg ismét...addig is nézhetem a kis 28cm katódsugaras Samsung tv-m a karácsonyi időszakban.

Érdekelne, hogy van-e más is, aki hasonló jellegű meghibásodást tapasztalt, vagy csak én vagyok ilyen szörnyen "mázlista"

Üdv és Kellemes Ünnepeket!

Robi

robvoros@gmail.com

(#632) Fera_27


Fera_27
tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznünk a családdal egy 46PFL9705H-t és egy 32PFL7605H-t :)

Az előbbiről nemrégiben valaki linkelt a geeks.huról egy elég jó kis tesztet, amiben mérés utáni eredményeket és optimális beállításokat is közöltek, nagyon hasznos, mindjárt be is állítom a tévét hozzája. :)
Kérdés, hogy lehet csak én nem találtam, de ilyen szintű teszt nincs esetleg az utóbbi készülékhez? Nagy hasznát venném! Vagy ha esetleg valaki akinek ilyen tévéje van és úgy érzi jók a beállításai, megoszthatná, szerintem nem csak én örülnék neki. : )

Ja igen, ez a Natural Motion csak szerintem halál idegesítő? Utálom ezt az ún. szappanopera-effektust, szalad a kép, nem tetszik.

Ja és még egy: a Philipses regisztrációs során a nettv-hez milyen országot érdemes megadni? Van különbség? "Hol" kapom a legtöbb funkciót? Sajnos túl messze van a router a tévétől, így nagyon ritkán jön be a nettv, majd vagy kábelezés vagy áthelyezés lesz a vége. : ]

Köszönöm előre is! :DD

Ja és bátran kérdezzetek a tévéről, ha valamit szeretnétek tudni.

(#633) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Most vettem egy Philips 37PFL5405H TV-t, de elég nagy problémám akadt vele. A gyári hangszórói nagyon gyenge minőségűek, doboz hangja van, szarul is szól, egyszerűen katasztrófális az egész. A 10éves CRT TV-m oda-vissza veri hangzásban. Ez gyári hiba vagy nincs valami jól beállítva vagy tényleg ennyire szar az egész? Ha legutóbbi akkor a Philips eláshatja magát hogy 140ezerért nem tud legalább tisztességes hangon szóló hangszórókat beletenni, most úgy szól mint egy 500Ft-os legalja Tescos cucc. :(

Fera_27: Natural Motiont én is utálom, jóban-rosszban lesz az egész tőle.

[ Szerkesztve ]

(#634) b.bone


b.bone
senior tag

Hi,

Nekem Philips 40PFL7650 -em van. Korulbelul egy honapja hasznalom. Minden jo meg szuper de....

Ezen most tenyleg nincsen sleep mode? Marmint ilyen idozito :F

#633. Nem ismerem azt a tipust, de ha az is olyan vastag mint az enyem ~ 3 cm akkor biztosan azert szol hitvanyul :) Bele sem ferne semmi rendes. Az enyem is borzalmas. Mondjuk nekem van egy jo kis sony erositom rajta egy 2.1-es rendzerrel szoval az enyem jol szol ;]

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#635) Chosen válasza b.bone (#634) üzenetére


Chosen
addikt

Az enyém kb dupla olyan vastag, tehát a hely megvan hozzá, de az eredeti kérdés még mindig él.

(#636) duke640 válasza Fera_27 (#632) üzenetére


duke640
csendes tag

nettv-hez "Hol" kapom a legtöbb funkciót?- Hollandia.
Én végig mentem minden országon és ami működött és hasznos is volt beraktam a kedvencek közé utánna már akár vissza is állithatod M.o-ot, címlapon lesz minden kedvenc.

Csaba

(#637) Fera_27 válasza duke640 (#636) üzenetére


Fera_27
tag

Köszi, máris átállítom!

Te miket használsz, ha publikus? :)

(#638) b.bone válasza Chosen (#633) üzenetére


b.bone
senior tag

Szívesen megmondanám, hogy mi a baja, de igazából nem tudom neked milyen a tescos 500 Ft-os legaja cucc. Lehet túl kritikus vagy vagy nem tudom.

Nem hinném hogy beállítás probléma, de ezt leginkább te tudnád megmondani, ha nem állítottad el a gyári állapotot azért nem kéne hogy annyira rossz legyen. Meg nem is hiszem hogy annyira lehetne mindent állítgatni.

Az enyém 240 K volt és nem szól valami szépen. Egy ilyen gagyi "tesco-s" házimozi simán lealázná.

Szóval szerintem egyszerűen ilyen a TV. Persze lehet hogy baja van és úgy szól mint egy szokol rádió, de azért csak nem így van vagy igen?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#639) Chosen válasza b.bone (#638) üzenetére


Chosen
addikt

"Persze lehet hogy baja van és úgy szól mint egy szokol rádió, de azért csak nem így van vagy igen?"

De, pontosan úgy szól. Épp ezt akartam kifejteni az előző hsz-ben, ne értse félre senki, nem nekem nagyok az igényeim, nehogy azt higgye valaki hogy én 10-20k-s hangrendszerekhez viszonyítok. Egyáltalán nem, egy normál TV hanszóróhoz viszonyítok, semmi extrára nem vágyom, csak ne legyen ilyen bűn rossz. Ha egy samsung LE40C550 10/7 pontot kapna hangzásra akkor ez 10/2. Remélem így már tiszta hogy értem az egészet.

Tehát a kérdés: Ez gyári hiba? Én fogtam ki ilyet, vigyem vissza, vagy az összes ilyen és más is így járt vele?

[ Szerkesztve ]

(#640) b.bone válasza Chosen (#639) üzenetére


b.bone
senior tag

Fejhallgatóval próbáltad már? Nem tudom hogy van belül összedrótozva, de ha az sem jó akkor ugye biztosan az elektronikával van valami. (vagy azzal egy IC-vel ami benne van).

Na jó. Nem mintha tudnám mi van benne. 20 Hz-es hangot nyilván nem lehet tőle elvárni, de ha teljesen hiányzik pl. minden mély meg közép akkor valóban gondok vannak vele.

Amúgy eddig is tiszta volt, hogy hogy érted. Csak az a baj, hogy ugye elég nehéz elmagyarázni mit hall az ember. Mondanám, hogy vedd fel valami jó mikrofonnal aztán meghallgatjuk, de ugye ebben ez esetben sem valami 1500 Ft-os headsettel kéne miközben a szomszéd falat fúr. :))

Nem tudsz bemenni a boltba ahol vetted és ott megkérni valakit, hogy ugyan had hallgasd már meg?

Felőlem vissza viheted, de én azért nem mászkálnék valami orbitális dobozzal karácsony előtt egy nappal puszira :U

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#641) Chosen válasza b.bone (#640) üzenetére


Chosen
addikt

A jack kimenet a másik probléma. Rákötöttem egy Logi X-230-at, a hangok megvannak, de bizonyos időközönként serceg egyet. Ezt még nem tudtam pontosan kitesztelni, mikor és milyen körülmények között jön ki, de már volt elég sokszor.

Edigitalban vettem, az a baj, hogy ott csak 42"-es van belőle kirakva, meg talán egy 32"-es, de 37"-es nincs. Bár ha eljutok oda akkor meghallgatom mindkettőt és ha azok rendben lesznek akkor már tuti az enyém hibás, de ha azok is így szólnak akkor...

A színekkel sem vagyok teljesen megelégedve, a boltban a 42PFL5405H-t látva olyan mintha két teljesen más TV lenne, nem tudtam a kettőt egymás mellé tenni, de külön-külön látva az az érzésem, hogy a 37"-es mintha teljesen más panelt kapott volna, nincs meg az a kontraszt, azok a színek stb.

Innentől csak egy másik tulaj, vagy egy bolti tesztelés segíthet.

(#642) herpodon válasza Daffni2 (#629) üzenetére


herpodon
csendes tag

Kösz, sikerült megingatnod, most megint a plazmákat kezdtem el nézegetni. :) Asszem elég sokára lesz így új tévém...

"Nem tudok kavarogni..."

(#643) GeneraL_XTX válasza Chosen (#641) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

akkor vidd vissza és fizess rá egy 40-esre szerintem se árban se méretben nem dob rajta sokat, de általában a 37 colos tv-k sehol se szuperálnak mert azt hiszem a nagyobb panelgyártók(sharp,samu stb) nem gyártanak 37'-os panelt

(#644) Victoryus válasza Chosen (#633) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem 32-es 5405-ös van. Nagyjából úgy szól, mint a Sony CMT-eh10-es minihifi. Talán mély terén veri is. Lehet pont kifogtál egy hibásat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#645) ►BIG◄


►BIG◄
csendes tag

Sziasztok, birtokomba jutott egy PHILIPS 8605-ös készülék, hozzá 3D jeladó plusz szemüvegek. Nagyon jó a 3D, de azt vettem észre, hogy 3D adásnál a TV képe néha néha villan egyet... ez mitől lehet? amugy bementem saturnba és ott is ezt tapasztaltam.

(#646) hotkar válasza Chosen (#633) üzenetére


hotkar
aktív tag

Nekem 32PFL5405 van. A hanggal az a baj, hogy nem csak láthatatlan :)) , hanem hallhatatlan is. Mégpedig azért, mert hátul van, és felfelé sugároz. Odamentem a panelhoz, föléje hajoltam, és ott voltak a magas hangok; cincogott, mint a 'zállat.

Föltekertem az összes magas és mély hangot, így már valamit elöl is lehet hallani. Hozzáteszem, nekem nincs a TV mögött függöny, tapéta, stb., csak a kökemény fal, az is 10 centire. Az visszaver valamit a magasakból. Szerintem itt is kell keresni a különbséget.

(#647) nyunyu válasza Chosen (#639) üzenetére


nyunyu
félisten

Lapos TVk atka, hogy hova teszed a hangszorokat, mert nincs hely a TVben.

Anyam oldschool 26" Samsung Plano TVjen (*) pl, a a kepcso mellett van balrol is, jobbrol is 10-10 centi kava, abban figyel elorefele 1-1 hangszoro, plusz a kepcso tetejen volt 2 6.5" melynyomo, ami felfele sugaroz.

Annak nincs is doboz hangja, ott azt kellett allitani, hogy a 2 melynyomo duborgese ne nyomja el a tobbi hangot :DDD

Egyebkent az en 5605-osomon jo a fules kimenet, nem serceg.

*: igazi 2 emberes cucc, csomagolas nelkul 48kg.
32"-es Philips alig a harmada...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#648) Chosen válasza GeneraL_XTX (#643) üzenetére


Chosen
addikt

Csak 42"-es van, az sokat dob, minden szempontból.

Victoryus, hotkar, nyunyu: Köszi a válaszokat, ma voltam tesztelni, sajnos más Philipsek is így szólnak, ezzel nincs mit tenni. A többi gyártót is próbálva a következő sorrend alakult ki:

1. Panasonic: el lehet vele lenni, egész jó, szépen kiemeli a beszédet 10/7,5
2. Sony: kellemes hangja van szintén, TV-nézésre jó, de semmi extra 10/6
3. Samsung: TV nézésre még elmegy, de van egy fémes hagja ami kicsit ront az összképen (érdemes vásárlás előtt meghallgatni mindenképp) 10/5
4. Philips: TV nézésre sem felel meg, doboz hang, gyenge minőség: 10/2,5

Az összes vizsgált TV 130-150ezres kategóriába esik. Ezt a rangsort vásárlás előtt ajánlom mások figyelmébe, ne járjanak úgy mint én.

Hosszú elmélkedés után úgy néz ki marad a TV, túl sok jó tulajdonsága van (100Hz, jó képaránykezelés, 3 HDMI stb) amit más ennyiért nem tud, vagy több pénzért is csak kompromisszummal.

Tudtok esetleg hangszórót ajánlani hozzá? 5.1 nem jó, nem lehet elhelyezni nálam (hosszú miért, lényeg h nem). Nem fontos a mély, meg a zenék minősége, csak ne legyen eszeveszett ára és a a beszédeket lehessen tisztán hallani.

(#649) kapapa válasza Chosen (#633) üzenetére


kapapa
csendes tag

Szia!
Megmondom őszintén én is sokkal jobbat vártam hangminőség terén.A gyártó oldalán a leírásban ismertetett

"2.1-es rendszer, 40 W-os surround hangzás (2x10 W RMS, virtuális 20 W)*"

"kicsit" jobbra engedett következtetni.

Szóval nálam is elég gyenge.De azért annyira nem vagyok elkeseredve mivel a tv nézésnél meglehet szokni,a filmeket meg házimozi erősítőn keresztül hallgatom.
Amúgy a tv-vel eddig meg vagyok elégedve.
A lényeg szerintem nem csak a tied ilyen.Így utólag átgondolva nem is tudom mit várhattam két kisméretű,lefele sugárzó hangszórótól?!
Remélem "megnyugtattalak"!
Üdv.:kapapa

(#650) Chosen válasza kapapa (#649) üzenetére


Chosen
addikt

Ezt tartom én is pofátlanságnak. A gyártó kiírja hogy húde milyen hangcucc van benne, minden marketing ami kell, erre meg a legalja. Inkább hallgattak volna róla és akkor nem csalódtam volna ekkorát, mert nem a legjobbat várom, hanem egy átlag vmit. Azt is alúlmúlta volna, de legalább nem ekkora a csalódás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.