Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) nyunyu válasza Barthezz2 (#1500) üzenetére


nyunyu
félisten

Orvosságot nem tudok rá

nV kartyakkal ez nem jelentkezik, csak Atival hulyeskedik felbontas/freki valtaskor.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1502) Ádyka


Ádyka
őstag

Új firmware 32pfl5605-höz, meg a rokon modellekhez:

Q5521_0.140.36.0 (Date published: 2011-05-18)
• Macro-blocks appear on digital (DVB-T) channels with HD contents. (Only applicable to country,
Spain)
• Unable to rename device icon due to missing characters when Portuguese is selected as the menu
language.
• Teletext is not working on SCART connection.
• When you access the Electronic Programme Guide (EPG), it is always default to the first channel
listed in the EPG instead of the current viewed channel.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1503) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Sziasztok!
MI a véleményetek a philips 46pfl5605h készülékről?
Megéri a 199.900ft-os árat?

(#1504) FlameBox


FlameBox
csendes tag

Hali!

1-2 napon belül tervezek egy TV-t magamévá tenni.

Egy Philips 40PFL5625-ösről lenne szó. Nincs valakinek konkrét tapasztalata a TV-vel kapcsolatban? Miket hallottatok róla?

Örülnék több válsznak is, pro és kontra, mert nagyon agonizálok. :D

Előre is köszi! <3

(#1505) murare válasza NeRo28 (#1503) üzenetére


murare
csendes tag

Nem! Vegyél inkább egy 42pfl7685H az euronicsban ugyanezért a pénzért.Nem egy kategória

(#1506) NeRo28 válasza murare (#1505) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Köszi!
Az ambilight.tól nem vagyok elájulva,de holnap megyek a Media-ba és megnézem élőbe mind2őt!Viszek filmet és majd kiderül!Csak hát a 5605h az nagyobb...
Mi szól a másik mellett?

(#1507) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Nem tudom... az 5605h-s szériáról nem olvastam rossz véleményt!
Leginkább full hd filmeket néznék rajta!Kis mértékben számítógépen játszanék és sima tv adást néznék!

(#1508) pepi76 válasza NeRo28 (#1507) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
Én a betekintési szöggel nem vagyok elégedett (40 pfl 5605), de ez attól függ, hogy a szoba melyik részén van. Ha mindig szemből nézed akkor nem gond.
Másik, hogy az USB-ről lejátszott AVI-s filmeketmegnyújtja függőlegesen, eddig nem jöttem rá mit lehetne vele kezdeni.
Amúgy a képe szép, könnyű kezelni a menüt.

(#1509) pepi76


pepi76
csendes tag

Szaisztok!
5605-s tulajok!
Nektek mit ír ki kábeltv-nél az "állapotban" jel erősségre és jel minőségre?
Köszi!

(#1510) Turbobacsi válasza pepi76 (#1509) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

változó!
- van egészen kis érték, kockás-széteső képpel, (130-ból kb. 10-15)
- kis érték, de jó kép (130-ból 70-80)
- nagy értékek, jó kép (130-ból 40-50)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1511) pepi76 válasza Turbobacsi (#1510) üzenetére


pepi76
csendes tag

Nekem jel erősség 90, jel minőség 82-92 közt.
Én azt hittem 100 a max...akkor lehetne jobb is!?

(#1512) Turbobacsi válasza pepi76 (#1511) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem, félreértetted, a 130 az adók száma! :) az adók száma szerint csoportosítottam őket, a te értékeid nagyon jók!, nekem van hogy az erősség 10, a minőség 15 és még frankó az adás

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1513) Ádyka


Ádyka
őstag

Májusi firmware. Spontán, néhány óránként még mindíg elsötétedik a kép 2 mp-re. :(
Ezt miért nem tudják megoldani? :F
Mondjuk nem volt benne a listában, hogy megoldották volna, de akkoris. :((

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1514) botiking


botiking
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni.
Melyik TV a jobb?
Philips 37PFL7605H vagy Samsung UE37C5100

Elsősorban SD tévéadás és HD film nézése lenne a cél. (Plazmát nem szeretnék).
Továbbá fontos, hogy normálisan kezelje az MKV fájlokat (itt a samu jobb, mert viszi a DTS sávokat, nem csak az AC3-at), fontos a DLNA (itt a két model ugyan azt tudja, csak más progiva), valamint az hogy okos legyen (itt pedig a Philips a nyerő, mert van benne NET TV).

Amiért a Philipsen gondolkodom az az, hogy van benne Ambilight (mondjuk élőbe nem láttam, csak MM-ben, ott meg rosszak a fényviszonyok).

A lag nem annyira fontos, mert nem játék a cél, viszont a felhősödés annál inkább zavar.

Köszi a tippeket!

botond

(#1515) botiking


botiking
csendes tag

Akit érdekel, fricc országból is meg lehet rendelni, és 150ért házhoz hozzák a Philips 37PFL7605H-et.

Akit érdekel, dobjon PM-et.

botond

(#1516) nyunyu válasza Ádyka (#1513) üzenetére


nyunyu
félisten

Spontán, néhány óránként még mindíg elsötétedik a kép 2 mp-re :(

Erdekes, enyem eddig egy firmwarerel sem csinalta.
Mondjuk most a februari 140.029 van fenn.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1517) pepi76


pepi76
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani médialejátszót? Fogalmatlan vagyok hozzá, azt se tudom milyen tulajdonságokat kell nézni vásárláskor. Az ezeréves DVD lelátszóm megadta magát, így ezen töröm, törném a fejem, ha tudnám mit kell tudnia.
Köszi

(#1518) nyunyu válasza nyunyu (#1516) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy miota fel eve nVt hasznalok, azota nem fordult elo? :DDD

Ezek szerint Atiek azota sem birtak megoldani, hogy ne bugzon a kartyaik HDMI kimenete.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1519) botiking válasza pepi76 (#1517) üzenetére


botiking
csendes tag

Hát a teccsóba most akciósak a média lejátszók.
25ért lehet venni mindenféle csini blueray lejátszót, némelyikkel még netezni is lehet.
Pont ma délután láttam. :)

botond

(#1520) pepi76 válasza botiking (#1519) üzenetére


pepi76
csendes tag

Köszi, majd megnézem.

(#1521) botiking


botiking
csendes tag

Végigolvastam az 1500 hozzászólást!!
De sehol senki nem írt semmit a DLNA-ról, hogy milyen, mennyire jó a progi, amit adnak hozzá, stb.

Valakinek valami tapasztalat?

botond

(#1522) Pferi válasza pepi76 (#1517) üzenetére


Pferi
senior tag

Én Asus O!Play R1-et használok pár napja, de elég sokáig olvasgattam a neten, fórumokon hogy mit érdemes vásárolni. Ha csak egy jó médialejátszó kell, szerintem jó választás. Igaz hogy nincs benne w-lan, meg torrent kliens alapból (ha jól tudom moddolt firmware-val még a torrent kliens is elérhető, usb-s w-lan stickkel meg a w-lan is megoldható) akkor ezt nyugodtan megveheted. Itt a prohardveren van róla egy elég nagy fórum.
http://prohardver.hu/tema/re_asus_o_play_mindenevo_multimedias/friss.html
Ha kérdésed lenne róla ott tuti megtalálod a választ.
Az ára is barátságos, az Extreme Digitalnál 18.400 Ft, adtak hozzá HDMI kábelt is, és ingyen elküldik bárhová az országban.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1523) murare válasza pepi76 (#1517) üzenetére


murare
csendes tag

Én a wdtv live-t ajánlom ez is kb 25000,mindent lejátszik, a belső hálózatról is minden gond nélkül.

(#1524) Turbobacsi válasza pepi76 (#1517) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ezt is nézd meg: EGREAT R1-II
vadiúj Realtek chip van benne, 1 napja nyúzom, nagyon pöpec!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1525) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

nézegette már valaki a 2011-es modelleket?
Mikor MM-ban jártam, megnéztem egy 6-os végű modellt, amiben feltehetőleg LG panel volt (nem volt sakktáblamintás a sötét szín). Ahogy néztem, végre nem sötétedik a kép széle, mint a mostaniaknál.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1526) pepi76


pepi76
csendes tag

Köszi a sok tanácsod, de rájöttem, hogy ezek nem tudnak DVD-t lejátszani (bekrepált a DVD lejátszóm), azt hittem ezekbe az is benne van. Ebből látszik a nagy szakértelmem... :C
Szóval van olyan médialejátszó ami kezel DVD-t is? Vagy olyan DVD lejátszó amivel USB-n keresztül mindent le tudok játszani? Nem akarok kettőt venni.
Köszönöm

(#1527) pepi76 válasza pepi76 (#1526) üzenetére


pepi76
csendes tag

Tanácsot akart lenni....
Szóval van egy WD 500 GB-os külső vinyóm ,amiről nem épp jól játsza le közvetlenül a tv a filmeket. (ezért gondolkodtam média lejátszóban) Ezt kéne rákötni egy DVD lejátszóra, ami mindent le tud játszani. Vagy az újak már tudják kezelni ezeket?
Még egyszer köszi mindenkinek!

(#1528) Debilon válasza pepi76 (#1526) üzenetére


Debilon
addikt

nemhiszem hogy találsz ilyet..

max talán egy bluray lejátszó, de az meg kompromisszumos

media player + dvd ha fontos a dvd képesség is.. (szerintem)
vagy elvileg dvd iso-ból le tudnak játszani dvd-ket a media playerek

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1529) Alvin_ti4200 válasza -=RelakS=- (#1525) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én nézegetem minden nap itthon (37PFL6606H) és valóban nem sötétedik a széle, viszont a látószög oldalról nem egy nagy eresztés (nálam ez nem volt szempont, mert szemből nézem). Az edge LED ellenére nincs bevilágítás a széleken.

(#1530) Turbobacsi válasza pepi76 (#1526) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

amit ajánlottam arra köthetsz DVD-t, igaz nem az asztali-t, hanem sima számítógépes sata v. usb-s meghajtót

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1531) Pferi válasza pepi76 (#1527) üzenetére


Pferi
senior tag

Esetleg ezt nézd meg:
http://ipon.hu/elemzesek/celkeresztben_az_xtreamer_medialejatszok/1022/3
Ez a médialejátszó tartalmaz dvd olvasót is, nem sok ilyet találsz a piacon.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1532) balzslaci


balzslaci
csendes tag

sziasztok. vettem egy 5405 philipset.valakinek van ilyen tvje és esetleg tudja hogy milyen játékot érdemes rá venni?xbox vagy playstation?

(#1533) Debilon válasza balzslaci (#1532) üzenetére


Debilon
addikt

teljesen mindegy

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1534) botiking válasza balzslaci (#1532) üzenetére


botiking
csendes tag

Szerintem ilyet:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Commodore_64

:DD

botond

(#1535) Pferi válasza balzslaci (#1532) üzenetére


Pferi
senior tag

Mindkét gépnek van pozitívuma és negatívuma. Én azt javasolnám hogy olvasd el az itteni PS3 és XBOX 360 fórumok néhány oldalát, abból talán képet kapsz a felhasználók benyomásairól.
Van mindkettőre jónéhány exkluzív játék ami csak az adott platformra készült el, ennek is utánanézhetsz.
Warez (ami itt tiltott téma) is szempont lehet.
Én pl. Playstation 3-at vettem, Blu-ray filmek lejátszására, és nagyon érdekelt néhány olyan játék amit csak PS3-ra adtak ki (Uncharted 1-2, Gran Turismo 5).
Botiking: A Wizard of Wor 102 centis tv-n naggyon állat... :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1536) pepi76 válasza Turbobacsi (#1524) üzenetére


pepi76
csendes tag

Sziasztok!
Formálódik a kép, de nem egyszerű kiigazodni...
Ehhez mit szóltok? :Egreat EG-R4B. Ezzel tudok felvenni is. Amúgy ez jó vétel? 28100 fitying. Visz minden jóságot? Például feliratokat kezeli? Vagy az alap?

Sajna az Euronicsban azt mondták nem tudom kipróbálni a DVD lejátszót, hogy viszi-e a WD külső vinyót :( nem szép tőlük....
plusz vennék egy 10-20 ezres DVD lejátszót vagy megjavíttatnám az öreg DVD lejátszót.
Így 40 ezerbe beleférne az ügy.

(#1537) murare válasza pepi76 (#1536) üzenetére


murare
csendes tag

Konvertáldd át a dvd filmeket mkv-ra tedd rá egy külső meghajtóra és vegyél egy média playert.Igy ha később inkább HD filmeket akarsz nézni akkor csak letörlöd a régieket.

(#1538) botiking


botiking
csendes tag

Valakinek valami tapasztalata, véleménye a Philips 7605 sorozat + DLNA párosról? :Y

botond

(#1539) pepi76 válasza murare (#1537) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
Azt meg hogy kell?Anti vagyok az ilyenhez. Bekapcsolni mindent tudok, de ennyi.. :DDD

(#1540) mondomén válasza pepi76 (#1539) üzenetére


mondomén
őstag

Szerintem nem kell konvertálni, leírásban ott van az ISO is mint támogatott formátum.

(#1541) Azur76 válasza botiking (#1514) üzenetére


Azur76
tag

Inkább a 7605 mint a samu c5100 :)
A Philipsben valós 100hz van, emellett ambilight és net tv funkciók is és még a hangzása is jobb a készüléknek.
A felhősödés általában a samukban nagyon csúnyán jelentkezik, még magasabb kategóriában is..
Azért hogy valami negatívumot is írjak, a 37" és 42" verzióban nem a legjobb panel van.
Sajnos csak a 40" változatban van Sharp panel ami azért meg is látszik a képminőségén, főleg a kontraszton.

(#1542) pepi76


pepi76
csendes tag

Nnnna!
Megoldódott a problémám. SZOFTVERFRISSÍTÉS!!!! :W
Onnan indult minden, hogy az 5605-ösöm az usb-n keresztül függőlegesen megnyújtva játszotta le a (szélesvásznú) filmeket (hiába állítgattam a képformátumot). Ezért mindig össze kellett kötni a laptoppal, ami elég macera, csuklómnyi vga kábel, plusz a hangot megint külön bekötni. Ezért akartam médialejátszót venni, hogy ezt ne kelljen.
Aztán most gondoltam frissítek egyet (2010.08.31-s verzióm volt eredetileg). És láss csodát tökkkkkéletesen viszi a filmeket... :C
(kár, hogy feliratokat nem kezeli, de ez egy másik történet)
Azért kösz mindenkinek a tanácsot, de egyelőre nem veszek médialejátszót.

ui.: mondtam az asszonynak mennyit spóroltam. Válasz: Akkor ennyivel többet költhetek? :Y

(#1543) botiking válasza Azur76 (#1541) üzenetére


botiking
csendes tag

Köszi a választ! :)

botond

(#1544) balzslaci


balzslaci
csendes tag

sziasztk mkvtoolnix al hogy lehet kivenni a dts hangot leírná valaki?és ha kiveszem akkor a minősége megmarad?blue ray nek?szép marad a képe?

(#1545) murare válasza balzslaci (#1544) üzenetére


murare
csendes tag

Amit nem akarsz hogy benne legyen,onnan kiveszed a pipát.A minősége nem változik,az mkv egy konténer fájl sok minden lehet benne,srt(felirat) ac és dtsh hang.Az mmg kell megnyitni

(#1546) balzslaci válasza murare (#1545) üzenetére


balzslaci
csendes tag

köszönöm csak azért mert a tv amit vettem pfilips 5405 nem olvassa be pendrive ról

(#1547) balzslaci


balzslaci
csendes tag

hát kiszettem a dts hangot belőle,de úgyse játsza le a tv a filmet...valami tipp?mért nem Philips5405

[ Szerkesztve ]

(#1548) bLéjz


bLéjz
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 5405-ös modellt és olyan problémám van vele, hogy mikor laptopra kötöm HDMI-vel, akkor ilyen furcsa recsegő hangot lehet hallani végig a film alatt.
Valakinek volt már ilyen problémája?

(#1549) drmsp


drmsp
csendes tag

Firmware frissítésnél megmaradnak a beállításaim meg a csatornák, vagy kezdhetem előröl a beállításokat?

(#1550) Azur76 válasza drmsp (#1549) üzenetére


Azur76
tag

Megmaradnak a beállításaid.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.