Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) harq


harq
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, hetek óta böngészek (és olvasok több ezer hozzászólást :-), de még mindig vannak megválaszolatlan kérdéseim, nevezetesen:

-valami tapasztalat az edge led-es kivitelű ambilight tévék clouding hatásáról? (látható? mérhető? mennyire zavaró?)

-full back led-es ambilight-os verzióban csak a 9705 létezik? (mert borsos ára van...)

-hogyan befolyásolja a fal színe az ambilight világítást? számít-e egyáltalán? (vagy mindenkinek fehér falú szobája van?) :F

I did not say this. I'm not here.

(#352) Gaben360 válasza Locutus (#350) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az lehet hogy tavalyi modell,de ez a ccfl csúcsa a philipsnél,szerintem elég sok idei modellt is lealáz még mindig.Az a 200k-s ár elég nagy akció lehetett,mivel nemrég hírdettek egy ugyanilyet itt a ph-n 270k-ért,persze az sok érte egy kicsit,de nem is 150k a reális érte.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#353) EasyR válasza harq (#351) üzenetére


EasyR
tag

szia!

- edge ledes, ambilightos tv-m még nem volt, így nem tudom, hogy milyen a clouding hatás rajta!

- nem, a 9704h-s 2009-es széria is az! a 9705h tényleg nagyon drága (de van egy eladó 40-es példányom)! ha esetleg érdekel, akkor keress privátban!

- igen, valamit számít. ezért is van rá lehetőség a 9705h-ban: hozzá lehet igazítani a fal színéhez (menüből)

;

(#354) EasyR válasza Gaben360 (#352) üzenetére


EasyR
tag

közben kiderült, hogy a 200k-s 9664-es kiállított mintadarab volt!

;

(#355) Gaben360 válasza EasyR (#354) üzenetére


Gaben360
senior tag

Há' azért volt ilyen olcsó,csodálkoztam is rajta.Én is szívesen cserélném az enyémet egy 9704-re vagy 5-re de rohadt drágák....sajnos!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#356) LBandi


LBandi
aktív tag

Ma csatlakoztam a klubbhoz egy 32PFL5605 TV-vel.

Aki ilyen TV-t használ monitorként legyenszíves lökjön pár onfót arról hogy mit érdemes be, illetve kikapcsolni, illetve színbeállítások, fényerő, kontraszt mértékét mekkorára tegyem. (pl.: a dinamikus kontrasztot ha jól tudom célszerű kikapcsolni, de emelett még van egy halom képjavítási funkció). Köszönöm előre a segítséget! :R

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#357) Sharks válasza Zsozsooooo (#344) üzenetére


Sharks
tag

Azt lehet tudni, hogy az 5000-es szériánál a LED Direct az mit takar? Jobb, mint az Edge?

(#358) Gaben360 válasza Sharks (#357) üzenetére


Gaben360
senior tag

Azt jelenti hogy a ledek nem oldalt vannak mint az edge led-nél hanem közvetlen hátulról világitja meg a panelt. Szerintem jobb mint az edge led.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#359) Sharks válasza Gaben360 (#358) üzenetére


Sharks
tag

Én is erre gondoltam. Köszi!

(#360) EasyR


EasyR
tag

itt egy jó kis pdf a philips led technikáról (2009-es, azóta csak még jobb lett)

;

(#361) Sir81 válasza LBandi (#356) üzenetére


Sir81
aktív tag

Én holnap hozom haza az enyémet!
Egy darab volt belőle és akárki akármit mond ezerszer szebb élesebb képe volt mint a mellette feszítő LG vagy Samunak...
Kiskarácsony, Nagykarácsony... :DD

(#362) EasyR válasza Sir81 (#361) üzenetére


EasyR
tag

:C

hibamentes használatot kívánok hozzá!

;

(#363) Znupi


Znupi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek örömömet, pénteken hoztam el a tv-met, 32" 9705-ös lett.
Annyiba segítsetek legyetek szívesek, a bekapcsolásnál először egy fehéres köd szerűség jelenik meg, majd a Philips felirat, és utána kapcsolja rá a háttér világítást. Ez normális?

Azért kérdem mert a haverom készülékén, ugyan az 46"-os másképp kapcsolódik be. Ott rögtön bekapcsolja a hátteret és a Philips feliratot.

(#364) Znupi


Znupi
csendes tag

Találtam egy érdekes oldalt. Lehet hogy ismeritek, nekem újdonság. Itt fel van sorolva hogy melyik készülékbe milyen panel van, illetve hogyan néz ki a pixel elrendezés bizonyos gyártóknál.

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1113353-lcd-matrices-differences-what-models-placed.html

(#365) Sharks válasza Znupi (#363) üzenetére


Sharks
tag

Gratula hozzá! :C Várjuk majd a tapasztalatokat is. Én főleg akkor, ha monitorként is használod!

(#366) Locutus válasza harq (#351) üzenetére


Locutus
veterán

Én ma voltam a bécsi belsős Philips shopban, végre egy hely ahol nyugodtan meg lehetett nézni pár TV-t :)
Fotel, távirányító, csend, aztán próbálgatás...
Volt 40"-os 6-os, 7-es, 9-es, és a nagy 21:9-es, mind idei friss modell.

Engem főleg a 40PFL7605 érdekelt, az árából adódóan, ez az egyetlen, aminek még egyáltalán elgondolkodtató az ár/érték aránya a plazmákhoz képest. És azt kell mondjam gyönyörű képe volt. Kifogástalan feketék, szép színek, állítgattam is egy kicsit, semmi fogást nem találtam ezen a téren. A clouding sajnos látható, de kizárólag akkor, ha full homogén sötét kép van. Az meg nem életszerű úgysem.

Sajnos ami inkább zavaró, az a mozgás. Ebben sokkal jobbak a plazmák. Akármilyen 100 meg 200hz, meg áramkör stb, akkor is darabos, recés a gyors mozgás... még a 9-esen is. Ha leveszem alap beállításra, akkor röcög, ha meg rátolom az összes hibajavító áramkört, akkor meg aura van a mozgó dolgok körül, meg képhibák... nem vészes, de észrevehető közelről.

Most így nyomogatva a távirányító sem olyan vészes, bár azért bőven létezik ergonomikusabb. Kicsit elszálltak ezek a dizájnnal... itt említeném meg, hogy a menürendszer, szoftver, csatornaváltás sem valami gyors... ez már elsőre feltűnt, hogy bizony várni kell.

Itt nekem csak az ár fog dönteni szerintem. Sajnos amíg 46G20-at kapok a 42PFL7685 áráért, addig esélytelen a philips, legyen akármilyen szép, meg ambilightos... valami jó akciót, vagy susmust kéne kifogjak ahhoz, hogy belemenjek...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#367) Gaben360 válasza Znupi (#363) üzenetére


Gaben360
senior tag

Lehet hogy csak beállítás kérdése.
Grat a tv-hez.Éés TESZTET a jó népnek! :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#368) Gaben360 válasza Locutus (#366) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha Neked jobban bejön a G20 akkor azt kell megvenni és kész,itt senki nem mondja pisztolyt tartva a fejedhez hogy márpedig philipset vegyél!
Kompromisszum kérdése az egész,hogy ki melyik technológiát válassza nameg a felhasználási terület.Én például nem akartam 500 órát járatni azt a készüléket amelyikért kiadok egy vödör pénzt,pláne hogy napi 1-2 órát van használatba.
Számold ki hogy az hány hét bejáratás!
Nameg én xboxozok meg használom a nettv-t is ami valjuk be huzamosabb ideig nem tesz jót a plazmáknak az első 500 órába meg főleg.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#369) GeneraL_XTX válasza Znupi (#363) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez most létezik hogy 32colos de 3D TV? Vagy én néztem félre valamit?

(#370) #09634560 válasza Gaben360 (#368) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valamit nagyon félreértettél: A bejáratás nem azt jelenti hogy ne konzolozzon! Hanem hogy ne felhuzott értékekkel menjen a tévé.

(#371) Gaben360 válasza #09634560 (#370) üzenetére


Gaben360
senior tag

Szerintem meg Te értettél félre valamit,azt mondtam hogy Én konzolozok,de ezt nem a bejáratásra értettem,hanem a felhasználási területre!
Nameg Én látom a plazma vibrálását és ez zavar,azért is írtam hogy kompromisszum kérdése is!
De kövezz meg nyugodtan hogy nekem az lcd jobban fekszik! :)
Úgylátszik mindegyik topik kezd átmenni CSAK A SAMSUNGOT SZABAD VENNI meg ha nem samsungot akkor meg plazmát min 60"-sat topikba!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#372) Locutus válasza Gaben360 (#371) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt a vibrálást hogy lehet látni? Mit kell nézni?
Eddig ahány plazmát láttam, sosem vettem észre vibrálást.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#373) Gaben360 válasza Locutus (#372) üzenetére


Gaben360
senior tag

Crt tv után nehezen fogod észrevenni,vagy egyáltalán fel sem tűnik hogy vibrál nem annyira mint egy crt,de vibrál.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#374) #09634560 válasza Gaben360 (#371) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én egyiket sem állítottam,amit a topicokról írtál! Pl.Samsungnál jobb a Sony is. És megfelelő távra megfelelő tévét:4 méterre senkinek nem fogok 32-est ajánlani.
És konzolozni is lehet a plazmával. Nem kövezlek meg érte,(már csak azért se, mert nem chat hanem szakmai fórumban vagyunk) hogy te érzékeny vagy a plazma vibrálására.. :)

(#375) #09634560 válasza Locutus (#372) üzenetére


#09634560
törölt tag

Amikor nagyobb felületet egyszínű felület van,elnézel mellette és akkor érzékelhető. Perifériás látással lehet észlelni.Én nem vagyok rá érzékeny.

(#376) Zsozsooooo válasza Sharks (#357) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Elvileg ez a sorrend:

Hagyományos fénycsöves megoldás (CCFL):

Direct LED :

EDGE LED:

A LED-es világítási technológia a rendelkezésre álló legfejlettebb. Ennél a TV-készüléknél a szembetűnő minimalista kialakítást fantasztikus képminőséggel és ráadásul a kategóriája legalacsonyabb energiafogyasztásával párosítja. A LED-es világítási technológia másik előnye környezetvédelmi szempontból, hogy nem tartalmaz veszélyes anyagokat. A LED-es háttérvilágítás segítségével élvezheti az alacsony fogyasztást, a nagy fényerőt, a hihetetlen kontrasztot és élességet, valamint az élénk színeket.

LED Pro:

Élvezze a lélegzetelállító képeket és fogyasszon akár 50%-kal kevesebb energiát a díjnyertes Philips LED Pro segítségével! A rács alakban elhelyezett több mint 1000 LED külön-külön működve látja el a kijelző háttérvilágítását. A képek világos területeit ragyogóan fényessé teszik, a sötét területeken pedig teljesen elhalványulnak, így energiát takarítanak meg. A nagy teljesítményű Perfect Pixel HD rendszerrel kombinálva az eredmény lenyűgöző, egyedülállóan kontrasztos és éles kép, élénk színekkel. A LED Pro technológiának köszönhetően a fekete valóban fekete, a fehér pedig fényes.

Egy kis magyarázatot találtam mi is az a (Sharp UV2A)

A Sharp beépíti az UV2A technológiát az LCD panelek termelésébe

Az LCD televíziók következő generációjának technológiája a világon elsőként alkalmazott fényszabályzó technológia
A Sharp Corporation kifejlesztette az UV2A névre keresztelt fényszabályzó technológiát LCD panelek számára. Az UV2A technológia képes a folyadékkristályok precíz átrendezésére egy, a korábbinál egyszerűbb szerkezetű LCD panelen belül. Ezt a világújdonságnak számító technológiát a Sharp be kívánja építi az LCD panelek előállításába, ami így az LCD televíziók következő generációját erősíti majd.

Az ASV (Advanced Super View) technológia, amit a Sharp eddig alkalmazott, nagyfelbontású képeket biztosít az LCD televíziók számára azáltal, hogy pontosan irányítja a folyadékkristály molekulák mozgását egy komplex LCD panel szerkezeten belül. A tévék új generációjának azonban olyan teljesítményt kell produkálniuk a képfelbontás és az energiahatékonyság terén, amelyhez nem elegendő pusztán a korábbi fejlesztések kibővítése, hanem új irányra, további innovációra van szükség magában az LCD technológiában is.

Ezért a Sharp egy különleges anyagot kezd alkalmazni, amely reagál az UV (ultraviola) sugárzásra. Ennek felhasználásával a cég kifejlesztette az UV2A elnevezésű fényszabályzó technológiát az LCD panelek irányító filmjéhez. Ez a Sharp által kifejlesztett és szabadalmaztatott technológia az UV sugárzás irányának megfelelően igen pontosan képes vezérelni a folyadékkristály molekulák elrendezését. Ez a megoldás akár ’piko-technológiának’ is nevezhető, hiszen a folyadékkristály molekulák dőlésszögének beállítását illetően túlmegy a nanotechnológián, hiszen pikométerekben mérhető pontossággal mozgatja a mindössze kb. két nanométeres méretű molekulákat.

Amellett, hogy a különlegesen mély fekete árnyalatok megjelenítése érdekében az új technológia meggátolja a háttérvilágítás fényének átszivárgását a panelen, lehetővé teszi a háttérvilágítás hatékonyabb kihasználását a nagyobb nyílásoknak köszönhetően, ezáltal a tiszta, élénk színek megjelenítése közben energia takarítható meg. A Sharp UV2A technológiája kitűnő alapot szolgáltat a nagyfelbontású 4000x2000 képpontos képernyőkhöz illetve a háromdimenziós tévéhez, amelyek várhatóan a televíziózás következő generációját alkotják majd.

A Sharp az új Sakai és a Kameyama 2 LCD üzemekben gyártott folyadékkristályos panelekben kezdi majd alkalmazni ezt az új technológiát.

Az UV2A fényszabályzó technológiát alkalmazó LCD panelek fő jellemzői

1. Magas, 5000:1 kontrasztarány a különösen mély fekete árnyalatok megjelenítéséhez (a kontrasztarány 60 százalékkal magasabb mint a hagyományos panelek esetében)

2. Magas optikai hatékonyság a kiemelkedő energiahatékonyság érdekében (a nyílások mértéke 20 százalékkal nagyobb mint a hagyományos panelek esetében)

3. Gyors válaszidő, amely ideális a 3D televíziókhoz (a hagyományos panelek sebességének a duplája)

4. Hatékonyabb termelés a panelszerkezet egyszerűsödésének köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

(#377) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok! Megtennétek, hogy kitöltitek nekem ezt a kérdőívet? A szakdolgozatomhoz szükséges. Philips termékekről szól és csak 3 perc. Köszönöm!

Kitöltöm :)

(#378) Znupi válasza GeneraL_XTX (#369) üzenetére


Znupi
csendes tag

Csak a 46" és a 40" 3D ready

(#379) Znupi válasza Zsozsooooo (#376) üzenetére


Znupi
csendes tag

Zsozsooooo!

Köszi jó volt ez a kis tájékoztató!

Ha találsz még ilyen érdekességt, szívesen vesszük! (Szerintem minden fórumos társam nevében mondhatom) :C

(#380) Znupi


Znupi
csendes tag

Különben egyet nem értek. Ha annyira jó a plazma, akkor miért van az hogy sok gyártó nem fejleszti tovább? :F

(#381) Gaben360 válasza #75490304 (#377) üzenetére


Gaben360
senior tag

Kitöltöttem!
Remélem emiatt nem zaklatnak e-mailben! :D

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#382) Scoway86


Scoway86
csendes tag

Üdv!

Philips 5405 tulajokat kérdezném, hogy usb-ről tudja-e kezelni azokat az mkv-kat amelyen van dts és ac3 hang is. Azt tudom, hogy a dts hangot nem kezeli így csak kép van, de hang nincs.Át lehet állítani a hangsávot ac3?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#383) Sharks válasza Zsozsooooo (#376) üzenetére


Sharks
tag

Super! Thank's... hát, már eléggé elbizonytalanodtam, hogy pontosan melyik is érné meg nekem. Más részről egyre világosabb, hogy Philips lesz a vége. Azt hiszem, a héten elmegyek megint egy körútra (eddig csak Samsungokat néztem) és megsasolom a philipses csodákat is élőben. Gondolom, hogy max. a promo-filmet láthatom csak rajtuk és nem kedvező fényviszonyok mellett, de azért megér egy misét a végső döntés érdekében. Az eddigiek alapján a 32pfl5625-nek, a 37pfl7605-nek, a 32pfl9705-nek van esélye. Ezeket majd összevetem az eredetileg kinézett samuval. Bár nem bánnám a 37-es nagyságot, de a minőség csak fontosabb és a 32-es sem kicsi talán.

(#384) Gaben360 válasza Sharks (#383) üzenetére


Gaben360
senior tag

Milyen messziről néznéd,és mivel használnád?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#385) Turbobacsi válasza Scoway86 (#382) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem lehet (én törölni szoktam a DTS-et, ami általában az angol nyelv, mkvmerge-vel)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#386) Sharks válasza Gaben360 (#384) üzenetére


Sharks
tag

1-3 m-ről. Játékoknál 1 m, de filmeknél inkább 3 m (de ez is lehet közelebbről). Mivel egy 19-es monitorom van, mindenképp nagy előrelépés lesz. A 37 lenne a tökéletes szerintem, mert az még talán nem túl nagy közelről és nem túl kicsi távolról, de ugye ott nehéz olyan jó tulajdonságokkal rendelkező tv-t találni, mint a 32-es vagy 40-es kategóriában. Ha pedig már választani kell, akkor inkább a 32-eshez húzok én is, mivel a VGA jobban ki tudná hajtani, azon a képernyőn még nem túl kicsi az 1920x1080-as felbontás talán és hát helyhiány miatt is. Egyébként felmerült egy olyan kérdésem is, hogy ha pc-re lenne kötve hdmi kábellel, akkor lejátszik e FullHD-s filmeket normálisan vagy célszerű közvetlen a tv-hez csatlakoztatni USB-t és arról lejátszani? :)

[ Szerkesztve ]

(#387) Debilon


Debilon
addikt

hali!

a 42-es 5405-ösről mi az általános vélemény? egy samu 40c650 ellenében kéne vélemény róla :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#388) EasyR válasza #75490304 (#377) üzenetére


EasyR
tag

kitöltöttem én is

;

(#389) Sir81


Sir81
aktív tag

Philips 32PFL5605H tesztelés alatt! :)

A szellőzőkön át látom a full led megvilágítást, nagyon baba!!! :DD

(#390) Scoway86 válasza Turbobacsi (#385) üzenetére


Scoway86
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Hogy kell használni az mkvmergert? Betallózom a filmet, látom a dts és ac3 hangot rajta.Kiveszem a pipát a dts-től aztán rakattintok a start muxing.Meg is csinálja a filmet csak éppen nem viszi egy lejátszó sem.
Tudsz nekem ebben segíteni?

(#391) Turbobacsi válasza Scoway86 (#390) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

elvileg jól csinálod
esetleg még rendezd át úgy, hogy felül a film sáv,
alatta a bepipált magyar AC3 hangsáv, alatta a kipiált cuccok, aztán start...
(épp most demuxáltam a Shrek3 MKV-t)

szoktam még azt bűvészkedni, hogy TSmuxer-al kiszedem az AC3 hangot a filmből, csinálok belöle sima szeteró MP3-at, majd az mkvmerge-vel visszarakom
(azért, mert általában az AC3-as hangok marha halkak, ha a TV-n nézem-hallgatom a filmet)

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#392) Scoway86 válasza Turbobacsi (#391) üzenetére


Scoway86
csendes tag

Köszi!

De így sem jó.KMPlayeret használok ami elvileg minden kodeket tartalmaz.Semmi probléma sincs egy filmmel sem, de ha ezzel a programmal csinálom a filmet akkor azt nem viszi.A mediaplayer viszi csak,de az nekem nem jó.De elviekben a TV viszi így is attól függetlenül hogy a gépem nem?Mert jövőhéten akarom megrendelni az philips 37pfl5405-et?

(#393) Turbobacsi válasza Scoway86 (#392) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

persze, én a TV-nek csinálom meg igy, hiszen a KMplayernek mindegy a hangsáv (ott ki lehet választani melyik kell)
(nekem viszi a KMplayer a kizsigerelt MKV-t is, nemtudom nálad miért nem)
egy 320G-s kicsi samsung HD-n figyelnek az igy átalakított MKV-k,
nagyon baba a kép 720p és 1080p-s filmekkel! :))
32pfl5405-ön 20-ból 20 film megy igy!

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#394) krizso007 válasza Turbobacsi (#391) üzenetére


krizso007
csendes tag

Nem mindegy az sem melyik verziószámú mkv mergé-t használod.
4.0.0 vagy régebbit használj.

(#395) DoktorB


DoktorB
csendes tag

Először is üdv Mindenkinek! (első hsz-em a Prohardveren :) )

Első "lapos" TV-m megvételére készülök egy PS3-mal egyetemben. Egyikben sincs tapasztalatom. Barátoknál sem nagyon nézegettem a TV-ket vagy játszottam volna sűrűn konzollal.

Sok utánolvasást és élőben megtekintést követően kötöttem ki a LED-LCD TV-k, s azon belül is a Philipsek mellett. Két modell között vacilálok, ugyan annyiba kerülnek, árban ennél feljebb nem is mehetek:

Philips 40PFL7605H

Philips 46PFL5605H

A nézési távolság elég nagy, alkalmanként 4 méter is lehet... Konzolozásnál megoldható a közelebbre ülés. TV nézésnél marad nagyjából ez a távolság. Tudom-tudom, a többször linkelt diagram szerint az ideális képernyő méretnek még a 46-os modell is kicsi... :)

A felhasználási terület szokványos: TV-zés (SD adás mellett több digitális HD csatornával), egyéb HD tartalmak, netezés és PS3.

A 40PFL7605H mellett szól az Ambilight és a fejlettebb elektronika(?). A 46PFL5605H serpenyőjében pedig a nagyobb méret és a Full LED háttrévilágítás nyom a latban.

Szeretném a véleményeteket, tanácsotokat kérni. Eltántorítható vagyok ezen két típustól, de akár még a technológiától (LCD), urambocsá' a márkától is. :))

Köszi!

(#396) #09634560 válasza #75490304 (#377) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kitöltöttem.

(#397) duke640 válasza #75490304 (#377) üzenetére


duke640
csendes tag

kitöltve.

Észrevettétek hogy teljesen megváltozott a NetTv menűje!
Tegnap szabták át. Van még mit csiszolni rajta, egyenlőre kicsit lassú de az elképzelés nem rosz.... meglátjuk. Ja, van már netrádió is csomó magyar adóval!!!!!

Használ valaki közületek még "K"-s modelt?
Kiszeretném próbálni az olcsoTV szolgáltatását... valakinek tapasztalat? Milyen a minősége?

Üdv.

Csaba

(#398) Znupi válasza duke640 (#397) üzenetére


Znupi
csendes tag

Szia!

Nekem "K" jelzésű a készülékem. Annyi különbség szerintem, hogy beépített műholdvevő is van benne. Másról nem tudok....

(#399) #09634560 válasza DoktorB (#395) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igazad van: a 4 méterre még a 46 se elég hogy a fullHD előnyét élvezd Ezért mindenképp a nagyobbat kell venned. Igaz,a PS3-on levő HD formátumú játékok 95%-a 720p felbontással jelenik meg. Mielőtt megvennéd,azért nézd meg mindkét tévén a mozgásmegjelenitést és hogy mozgás közben mennyire élesek/életlenek (ez játékoknál különösen fontos),a képalkotást főleg a futó éleknél és a LED-esnél a Cloudingot(felhösödést,bevilágitási egyenetlenségeket). Ezek nagyfelületű.világos,de nem vakitó fehér szineknél jelennek meg.Engem pl. a clouding naygon zavar a LED monitoromon..De ez szubjektív.
Alternativák:LCD: Samsung 46C650,(ennek mondjuk nagy az input lagja) Sony 46 EX500. Plazma: (mivel irtad,nem zárod ki) Panasonic 46G20 (eszméletlenül jó tévé,42-vel nemegyszer volt dolgom),50S20 és Samsung PS50 C6500. Egyébként konzolozni jó a plazma,sőt valamivel jobb mint az LCD mert feleakkora az input lagjuk(késésük) mint a legkevesebb LCD márka és méretfüggetlenül. csak egyszerre max 3-4 órahosszáig lehet egyhuzamban ugy használni,hogy egy helyen azonos képtartalom legyen,pl HUD (tévénél ez nemigen áll fent mert közben reklám és akkkor nincsenek jelen a logók, korhatárkarikák, stb.). Fogyasztásilag kb 1:1 azonos mérettartalmat tekintve,ebben a LED-es LCD-k jók de ott se szignifikáns a különbség: kb.évi <5 ezer ft.

[ Szerkesztve ]

(#400) Sharks válasza #09634560 (#399) üzenetére


Sharks
tag

Hello,

amit írtál az "32" és "37"-esekre is vonatkozik? Azért ott lehet eltérő a panel és egyebek. Azt még nem sikerült megtalálnom, hogy az UE37C6000-es samuban milyen panel van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.