Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Ady80 válasza Mr Paris (#746) üzenetére


Ady80
csendes tag

fix tápkábelja van. Tehát beépített! Az enyém össze van göngyölve, de kb.1.5m-re saccolok

(#752) egerszegi.z válasza gypeter (#750) üzenetére


egerszegi.z
csendes tag

Köszi, de ez mért nincs kint a weblaopn ha simán keresem mert a 140.025 van kint még mindig 2010-11-18 as ha jól emlékszem ez meg 12-23 as!

(#753) hajdú


hajdú
csendes tag

Sziasztok!
Egy 40PFL5605 új gazdája lettem. Lenne pár (remélem azért nem túl hülye) kérdésem...
1) A kép beállításával kapcsolatban el tudnátok látni pár trükkel? Eddig még nem sikerült megtalálnom a tökéletest... Vannak buktatók, mit kell ki-bekapcsolni a sok képjavító funkcióból?
2) Ami a legjobban zavar a tévében, az automatikus képméretezés. Ugyanolyan méretű adást hol eredeti (kisebb) méretében, hol zoomolva adja be (és akár műsok közben is vált egy snitt után) + főleg, miért nagyít úgy, hogy a kép teteje/alja kilóg? És az lehet, hogy az Eurosport adás oldalt(!) le van vágva minden méretbeállításnál (hiszen kilóg az időeredmény a képből)? Meg hát eleve nem értem, hogy miért nem hagyja, hogy én állítsam be a képméretet... Ezt nem lehet valahogy meghekkelni?
3) Analóg kábeltévém van most, a digitálisra megéri váltani, az segít / jobb a kép / tökmindegy? (a HD adáson kívül persze)

(#754) Mr Paris válasza Ady80 (#751) üzenetére


Mr Paris
tag

köszi, ettől tartottam...

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#755) Ady80


Ady80
csendes tag

Hát hiába jött ki a frissités.... a hang ugyanúgy elszáll 1-2 másodpercre. Sőt, talán még szarabb is lett :S

(#756) Joe_Muad_Dib válasza hajdú (#753) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Igen, megéri digitálisra váltani. Jobb lesz a képminőség és ez a képméretbeállításimizériád is megoldódik 95%-ban.

(#757) nyunyu válasza Joe_Muad_Dib (#756) üzenetére


nyunyu
félisten

Jobb lesz a képminőség és ez a képméretbeállításimizériád is megoldódik 95%-ban.

32PFL5605-omon csak HD adasnal van olyan opcio, hogy ne meretezze, SD-ben tolt retek+csiga2-nel NINCS.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#758) Mr Paris válasza Joe_Muad_Dib (#756) üzenetére


Mr Paris
tag

csak kérdés, hogy elég a SCART-os megoldásos medaibox vagy mindenképp HDMI-s kell. mert ugye a SCART nem továbbít digitális jelet tudtommal. De a retek UPC meg a Digi is a nem HD-s csomaghoz olyan boxot ad amin nincs HDMI kimenet :W ...éljen a digitálsi szolgáltatás...

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#759) egerszegi.z válasza Mr Paris (#758) üzenetére


egerszegi.z
csendes tag

vegyel a conax modult ha van dvb-c tunner a tvbe és belerakod a kártyát és a boxot ki is leeht iktatni, nekem nem Upc van de én igy nézem a digitálist, :D

(#760) egerszegi.z válasza Ady80 (#755) üzenetére


egerszegi.z
csendes tag

Amugy meg szerintem jó lett a hang elgaábbis egész este néztem tegnap akkor nem ment el, ma még tesztelem!

(#761) tigar


tigar
csendes tag

Szia!
Egy kerdesem lenne a Philipses szakikhoz.
Negy honapja van egy 37pfl7605h tipusu TV-m. Tenyleg jol mukodik az analog kabelrol, nem panaszkodhatom ra.tiszta a kep, meglepoen jo a hang.Elejeben szokatlan volt az automatikus formatum valtas, de megszokhato.
A kerdesem:
Idonkent megtortenik hogy este a TV-zes befejeztevel a tavkapcs-al kikapcsolom a keszuleket, ilyenkor a piros led vilagit, de reggelre a led bealszik !
Ezutan normalisan indithato a tavkapcsoloval,de kimarad a PHILIPS felirat indito
kepernyo. de a TV normalisan mukodik ha kell egesz nap. Mi okozhatja ezt ?
Megfigyelesem szerint aramkimaradas ilyenkor nem tortenik. talan a TV nezes hossza, 4 oran tul szamithat,mert ugy vettem eszre hogy i

Udv mindenkit!

(#762) tigar


tigar
csendes tag

Szia!
Egy kerdesem lenne a Philipses szakikhoz.
Negy honapja van egy 37pfl7605h tipusu TV-m. Tenyleg jol mukodik az analog kabelrol, nem panaszkodhatom ra.tiszta a kep, meglepoen jo a hang.Elejeben szokatlan volt az automatikus formatum valtas, de megszokhato.
A kerdesem:
Idonkent megtortenik hogy este a TV-zes befejeztevel a tavkapcs-al kikapcsolom a keszuleket, ilyenkor a piros led vilagit, de reggelre a led bealszik !
Ezutan normalisan indithato a tavkapcsoloval,de kimarad a PHILIPS felirat indito
kepernyo. de a TV normalisan mukodik ha kell egesz nap. Mi okozhatja ezt ?
Megfigyelesem szerint aramkimaradas ilyenkor nem tortenik. talan a TV nezes hossza, 4 oran tul szamithat,mert ugy vettem eszre hogy igen.

Udv mindenkit!

(#763) egerszegi.z


egerszegi.z
csendes tag

Valaki akinek philips 40 pfl 5605 vagy 5625 ös tvje van az egyéni szinbeállításnál a 3 értéket irja le legyenszives piros zöld kèk

(#764) iso9000


iso9000
csendes tag

Sziasztok,

2010 decemberben tulajdonosa lettem egy 37PFL 7605 H12 -nek.
Eddig maximálisan elégedett vagyok vele, mindenkinek ajánlani tudom, aki vétel előtt áll.
Egy LG 2.5 500GB merevlemezt használok HD filmek nézésére.
Egyetlen "gondom" az mkv-nál a felirat hiánya. (Elsősorban a forced felirat -Pl. Becstelen brigantik-, mert egyébként szinkronosat nézek).
Az AVI-nál ez megoldott, a feliratot rá lehet "égetni" a filmre.
Ha valaki tud hasonló megoldást az mkv-ra, szívesen venném.
NET-el, PC-vel még nem próbáltam, PC-hez WIFI routerem van.
Panasonic házimozival kapcsoltam össze SCART-al. (Sajna a házimozinak sem HDMI-je sem digitális hangbemenete nincs - kb. 5 éves)
A hangot a fejhallgató kimenetről viszem át a házimozira.
A fejhallgató kimenet hangerejét 50/60-ra növeltem a néha halk AC3 hangok miatt.
DTS hangot és a feliratokat mindig kiszedem az mkv-ból és így muxolom egyenesen a merevlemezre.
XBOX360-al tökéletes.

(#765) smog86


smog86
senior tag

Nem tudjátok mi lehet a különbség a 5605 és az 5625 között?

(#766) belsebub válasza smog86 (#765) üzenetére


belsebub
csendes tag

Műszakilag semmi.

Úgy tudom hogy az egyik áruházlánc 5605 néven kapja, míg a másik 5625 néven, de egyébként ugyanaz a led tv.

(#767) egerszegi.z válasza smog86 (#765) üzenetére


egerszegi.z
csendes tag

semmi 5625 öt nagyobb áruházakkban árúsítják csak Médeiamarkt Saturn nekem is ilyen van meg vagyok vele elégedve, gyakorlatilag semmi külömbség sincs 5605 között!

(#768) smog86


smog86
senior tag

Az király... én meg itt vártam, hogy érkezzen valamelyik boltba a 25-ösből, gondolván hogy az kicsit újabb...

(#769) kriver válasza smog86 (#765) üzenetére


kriver
tag

Szia!

Úgy tudom, hogy az 5625-ös kávája matt, és sötétszürke színű, az 5605 (ilyen van nekem is) pedig lakk fekete.

(#770) kriver válasza iso9000 (#764) üzenetére


kriver
tag

Szia!

Én egy 3 éves Philips házimozival használom (40PFL5605). Azon sincs HDMI.
Ajánlom a scart helyett a komponens csatikat (piros, kék, zöld) mert ez tudja a digit. jelet továbbítani.
Mivel 1 scart van a TV-n, én a házimozit komponens, a HDD felvevőt scart kábellel kötöttem össze. A komponens (házimozi) képe sokkal élesebb.
A hangot én is fejhallgató kimenet (TV-n), és mp3 line in (3.5mm jack) tudtam megoldani.
A hangerőt 60-ig lehet 5605-nél állítani, de 45 körül erősen kezd torzulni. Inkább a házimozit veszem hangosabbra.
Az mkv feliratot - hacsak nem tudod beleégetni - nem lehet megoldani. Én tegnaptól használok egy Egreat EG-R6B media lejátszót hozzá (220volt, 17900.-)
Mindent visz röccenésmentesen, keveset fogyaszt (kxxva jó). A HD avikat villámgyorsan tudod tekerni, van DTS lekódolás, feliratozás, és megannyi extra lehetőség.
Hosszú távon nélkülözhetetlen! A TV media lejátszója full HD anyaghoz kevés. Sorozatokat (avi/mkv) gond nélkül viszi, de 4GB fölötti anyagokhoz szinte használhatatlan.

(#771) daniel2121


daniel2121
senior tag

De most tényleg nem mondjátok hogy az automatikus képméretezést nem lehet kiiktatni?

(#772) Daffni2 válasza kriver (#769) üzenetére


Daffni2
addikt

Úgy tudom, hogy az 5625-ös kávája matt, és sötétszürke színű

Állítólag :F

A valóságban fényes és fekete. :D Vagy színvak vagyok és sötét antracit.

Tényleg nem tudom mi a különbség a 05 és a 25 között.

smog86 Szerintem semmi.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#773) egerszegi.z


egerszegi.z
csendes tag

Nincs senkinek pfl 5625 ös tvje? Felhasználói ányalatát legyenszives valaki leírni! Piros zöld kék..

(#774) smog86 válasza Daffni2 (#772) üzenetére


smog86
senior tag

Két különböző gyárban készülnek? :DDD

(#775) nyunyu válasza Daffni2 (#772) üzenetére


nyunyu
félisten

Tényleg nem tudom mi a különbség a 05 és a 25 között.

Mas szinu a taviranyitojuk.
Ebben az 5605 taviranyitoja van, nem az 5625-e!

5625 taviranyitoja a gombok korul szurke, gombok/hata fekete, mig az 5605-e a gombok korul matt fekete, hatulja fenyes fekete.

Ket TV legujabb szoftvere amugy bajtra azonos...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#776) EasyR


EasyR
tag

sziasztok!

ha valakit érdekel, akkor lenne két darab tv eladó:
(csak a hét végéig!)
egy pár napot használt led-es 37pfl7675k (digitális műholdvevős) -> fix 170k.
és egy dobozos, szinte csak kipróbált , szintén led-es 46pfl7605h -> fix 290k

+ lehet, hogy lesz egy 32pfl7404h (használt) is, de ez még nem 100%!

ha valakit érdekel, akkor privát jelentkezzen, vagy csörögjön rám (tel. szám az adatlapomon)!

[ Szerkesztve ]

;

(#777) alexhez válasza daniel2121 (#771) üzenetére


alexhez
csendes tag

Hi!
A jobb alsó sarokban lévő képformátum gombbal nem tudod kiválasztani a kívánt formátumot? Pl. superzoom.

(#778) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy található-e leírás valahol 8404h-hoz beállítás segédlet?

Köszi!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#779) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Csalódtam egy jó nagyot kedvenc Philips 5405-ös tévémben. Ha fülhallgatón hallgatom, akkor a hangot nem lehet állítgatni. Na jó, a menüben lehetne, de az nem macerás. Azért ez szívatás. Ráadásul szól mellé a hangszóró is, ha ki nem kapcsolom, vagy némítom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#780) Mr Paris válasza kriver (#770) üzenetére


Mr Paris
tag

Üdv, egy hülye kérdés.
A fejhalgató kimenet - mp3 line in összekötésen csak stereo hang megy nem?

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#781) #09634560 válasza Mr Paris (#780) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,vagy monó.

(#782) kriver válasza Mr Paris (#780) üzenetére


kriver
tag

Igen, de a legtöbb házimozi (sajátom is) képes DTS felkonvertálásra. Az erősítője képes 5.1 hangot előállítani sima sztereóból is. Jól működik! Digitális hangbemenet nem lévén nincs is más választása az elektronikának. MKV Media Playerem is RCA-n van rákötve, olyan térhangzással, mint a mozikban. :)

(#783) #09634560 válasza kriver (#782) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az amiről beszélsz,a DTS Neo:6. Van Dolby pro logic és Dolby Pro Logic II is hasonló funkciókkal. De ezek nem érik el az eredeti 5.1 szintjét.

(#784) Lamair válasza Stukker1987 (#778) üzenetére


Lamair
aktív tag

pl itt van egykét beállítás

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#785) klajos27


klajos27
csendes tag

32 pfl 7404h típusú tévén, hogy kell kikapcsolni az üdvözlő képernyőt? A menüben hiába megyek rá,hogy üdvözlőképernyő kikapcsolása : ki. Eddig még minden bekapcsolásnál beadta,hogy PHILIPS.

(#786) gman88


gman88
csendes tag

Sziasztok! Van egy 32PFL5625H típusú tv-m,egy hónapos kb. Játéknál vettem eddig észre,de most már ha tv-t is nézek előfordul, hogy olyan 5mp-re elmegy a hang. Valami beállításbeli probléma lehet,vagy vigyem vissza cserére?
Köszi a segítséget!!!

(#787) nyunyu válasza gman88 (#786) üzenetére


nyunyu
félisten

Mult heten kiadott szoftverfrissites elmeletileg javitja a 56x5-ok digitalis hangkimenet akadozasat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#788) szalon


szalon
csendes tag

Sziasztok!

Első Tv-m vásárlásával kapcsolatban szeretnék segítséget, ötleteket kérni tőletek!

Kezdeném azzal, hogy mire lenne használva: elsősorban monitorként, laptopra kötve (HP 8510w), másodsorban xbox360 kinect, harmadsorban 720p - 1080p-s filmek sorozatok (főként feliratosak).
Tv-adást nem fogok nézni.

Végigolvasva pár fórumot, eljutottam odáig, hogy plazma számomra kilőve. Méretileg ~40".
Anyagi keretem ~200k

Amit eddig kinéztem: -Philips 40PFL5605 (5625) (190k)
-Philips 40PFL7605 (225k)
-Samsung LE40C650 (170k)
-Samsung UE40C6500 (235k)

Samsung fórumot is olvasva, jobban hajlok a Philips felé minőség szempontjából.

Ma besétáltam a saturnba és megnéztem élőben is őket. Pont egymás mellet volt az 5605 és a C650 sajna 7605 nem volt. Elsőre annyi tűnt fel, hogy a Samsungnak sokkal szebbek a színei, de aztán 2 perc után már zavaróan műnek tűnt... a fehér inkább kékes volt. (Csakúgy mint a felette lévő PFL 5405-nek. Ez lehet abból fakadóan, hogy nem LED-esek?) Természetesen nem tudom milyen beállításokon voltak a tv-k, azt meg végképpen nem, hogy milyenre kéne rakni. :N
Olvastam, hogy az 5605 backlit LED-es, ami elvileg jobb megoldás, mint a 7605-ös Edge LED-e, amit elméletben el is hiszek, de a gyakorlatban mit jelent ez a különbség? Tényleg jobb lenne az olcsóbb kisebb tudású készülék ebből a szempontból :F
Az Ambilight funkciónak hogy jó hatást érjen el kb mennyi hely kell a tv körül, mögött?

Egy kis indoklással meg tudnák erősíteni, vagy cáfolni, hogy megéri-e plusz 35k-t a 7605? Mik azok a tulajdonságok amikben veri az 5605-öt?

Vagy ha esetleg van más alternatíva, ami nekem megfelelne ne kíméljetek, nyitott vagyok mindenre!

(#789) Ady80 válasza gman88 (#786) üzenetére


Ady80
csendes tag

Nekem is ugyanez a problémám volt. Néhány hozzászólással feljebb ki is tárgyaltuk a témát. A legujabb frissítés megoldja a hang kimaradást! :D

(#790) gman88 válasza Ady80 (#789) üzenetére


gman88
csendes tag

Az a gond,hogy abszolult nem értek hozzá. A frissítést leszedtem,hogy tudom upgradelni a tv.t?:P

(#791) Daffni2 válasza gman88 (#790) üzenetére


Daffni2
addikt

Fogsz egy pendrive-ot csatlakoztatod a pc-hez és a letöltött becsomagolt frissítést egyszerűen kicsomagolod a pendrive-ra.

Ha sikerült, egy autorun upg "nevű" fájlt kell látnod.

Ezután bedugod a TV USB csatlakozóba a pendrive-ot, önműködően elvégzi a frissítést ki fogja írni a képernyőre ha befejezte, kihúzod a pent és ki-be kapcsolod a tv-t.

"Aki ad,az nyer"

(#792) BeryBp válasza daniel2121 (#771) üzenetére


BeryBp
csendes tag

De most tényleg nem mondjátok hogy az automatikus képméretezést nem lehet kiiktatni?

Én azt tapasztaltam (42pfl9664-em van), hogy ha a dedikált képernyőformátum gombbal állítom be a képméretezést, akkor az csak a következő kikapcsolásig él, de ha a beállításokban, a megfelelő menüpontban, akkor azt "megjegyzi". Ugyanez igaz hangerőre és még néhány egyébre is.

Legalábbis vitatatható, hogy ez így jobb-e, vagy úgy lenne felhasználóbarátabb, hogy mindegy honnan állítok be valamit, legyen onnantól az az alapértelmezett, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#793) Gaben360 válasza szalon (#788) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát ha játékra is kell akkor az 5605 a jobb választás,mert alacsonyabb az input lag mint a 7605-n. A 7605 javára az ambilight meg a net tv szól,de az 5605 backlit ledes ami jobb megoldás mint az edgelit,mert ugye ott jelenvan a felhősödés(clouding).
Ha Neked nem fontos a net tv meg az ambilight,ami mondjuk jó dolog,akkor a helyedben az 5605-t venném.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#794) gman88


gman88
csendes tag

Köszöntem a segítséget! Frissítettem,és úgy látom jó is lett. Még annyit, hogy digihez, milyen beállítást javasoltok? Tehát rendes sd jelre. Köszi!!!

(#795) Azur76


Azur76
tag

Itt találsz optimális képbeállításokat philipshez, igaz hogy ezek inkább hd jelhez vannak kalibrálva.

http://www.tv-bild.com/index.php/philips

(#796) Azur76


Azur76
tag

Philips 37pfl7605 menü, érdekes opcióval :)

(#797) Azur76


Azur76
tag

(#798) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Most tervezek venni egy 40PFL5605H/12 típusu Tv-t és az lenne a kérdésem, hogy ha egy DVI - HDMI kábellel kötöm össze a géppel a tv-t, akkor ugyanolyan jó minőségű és folyamatos képet kapok, mint ha usb-ről játszanám le?
Illetve még azt olvastam erről a tv-ről, hogy igen kicsi input laggal rendelkezik, ezért alkalmas játékra is. Ez az állítás megállja a helyét?

(#799) vidra1221


vidra1221
tag

Két tv közt őrlődöm, hogy melyiket válasszam. Nem tudok dönteni mind két oldalon van pro és kontra. A két típus Philips 32pfl5605 a másik pedig sokak nagy kedvence a Samsung 32c650-es.
A hozzászólásokat természetesen visszaolvastam elég rendesen, teszteket stb. de nem tudok dönteni! Szívesen veszek javaslatokat!

(#800) Daffni2 válasza cselt (#798) üzenetére


Daffni2
addikt

Mind a két kérdésedre igen a válasz.

vidra1221 Philips 5605 mindenképpen a jobb választás.

"Aki ad,az nyer"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.