Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) klajos27 válasza alexhez (#1040) üzenetére


klajos27
csendes tag

Köszönöm, ez így tényleg működik. A kép nem teljesen jó,mert hullámzik. Lehet vele valamit csinálni?Üdv!

(#1052) hajdú válasza Mr Paris (#1049) üzenetére


hajdú
csendes tag

Közben nézegettem és lehet hogy nem is olyan egyszerű dolog ez... Létezik ilyen kábel, hogy VGA -> SCART, ebbe az irányba? Vagy konverter kell hozzá? Vagy mit kössek mire? (s-video, rca?) Csak mert nem szeretnék felesléegesen megvenni valamit, hogy aztán ne működjön...

(#1053) nyunyu válasza hajdú (#1052) üzenetére


nyunyu
félisten

Minek akarod butitani a VGA jelet?
Ott a VGA csati a TV aljan, egy hagyomanyos monitorkabel kell csak hozza.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1054) hajdú válasza nyunyu (#1053) üzenetére


hajdú
csendes tag

Mert hülye vagyok, és afelett elsiklottam :D

(#1055) devast


devast
addikt

Azt hiszem rájöttem az egyik problémám megoldására... Az 32"-os 5405-öm nem képes a teljes rgb színtartományt megjeleníteni, és 16-235-ös jelet vár a hdmi-n. Ami jó pofa dolog, de monitornak nem igazán ideális. Elég gagyi a beállítások menüje, alig lehet valamit állítani, az meg kimondottan zavar, hogy a háttérvilágítás fényerejét nem lehet változtatni. Jó dolog a magas kontraszt, de én inkább úgy képzelem azt el, hogy jó a fekete, nem úgy, hogy a fehér kisüti a szemem 1 méterről. Még mindig nem hiszem el, hogy ebben ips panel van. A feketének (ami ~50-es brightness-en inkább sötétszürke) olyan iszonyatosan rossz betekintési szöge van, hogy másfél méterről nézve a kép széle/sarka fele teljesen más fekete lesz mint középen. Ez biza TN panelekre jellemző... Az egyetlen dolog amivel meg vagyok elégedve az az input lag. Az bizony nincs :) A távirányító használhatóságát meg sem említem, azt hiszem mindenki tudja akinek idei philips tv-je van. A referencia TV egy le40a656. Azt hittem, hogy az már így 2010-ben nem igazán számít jónak, de tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#1056) sebgutkopf válasza devast (#1055) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A tv leírása szerint a kontraszttal a fehér szín intenzitását növeli a tv. Nekem 42"-es méretben van, de gondolom a működése azonos. Monitor oldalról én ezen funkciót másként értelmezném és máshogy használnám, de a philips valamiért ezt választotta, mint ahogy egy monitoron a brightness is mást jelent mint ezeken a tvken. A fehér erejéből kiindulva a tv a beállított kontraszt értékének állításának hatása a háttérvilágítás erősségére is hatással van. Ha dinamikus kontraszt vagy háttérvilágítás be van kapcsolva, akkor a beállított érték persze módosul állandóan, de ezeket amúgy is érdemes még a tv első bekapcsolása során kiiktatni.
Nyugodtan le lehet venni a kontrasztot akár egészen 60-ig. Sötét szobában ha kikapcsoltad az opitikai szenzort, akkor még lejjebb.
Ellenőrzés céljából beraktam egy fogyasztás mérőt, ami ki is mutatta, hogy a beállított kontraszt értéke a képen látható hatáson kívül a fogyasztásra is komoly hatással van. Az én méretemben a 100-as kontrasztnál a maximális fogyasztás 170W, míg lejjebb véve a fogyasztás egészen 65W-ig lekúszott és a szemkisütő hatás is eltűnt.

Ezekből a beállítási módszerekből valóban egyértelmű, hogy egy tv az tv és semmiképpen sem monitor.

(#1057) Mr Paris válasza sebgutkopf (#1056) üzenetére


Mr Paris
tag

"Monitor oldalról én ezen funkciót másként értelmezném és máshogy használnám, de a philips valamiért ezt választotta, mint ahogy egy monitoron a brightness is mást jelent mint ezeken a tvken"

nem véletlenül vannak külön monitorok és tv-k, lehet, hogy összeköthető meg használható erre a célra is de sose vennék TV-t monitornak.
Ez kb. olyan mint a beépített media lejátszó (elsősorban marketing fogás) van, de nem helyettesít ill. vált ki egy rendes célhardvert.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1058) devast válasza sebgutkopf (#1056) üzenetére


devast
addikt

Már 1-2 hete próbálom belőni a tévét... 60-as kontraszt ? Minden érzékelőt meg ultra képjavítót kiakpcsoltam, és sötét szobában kb 35-40 között ideális a kontraszt számomra. A brightness-t nem tudom lejjebb venni, mert akkor egybeolvadnak a sötét árnyalatok. ps: a kontraszt állítgatása nálam semmi, ismétlem semmi hatással nincs a feketére, vagyis a háttérvilágítást nem változtatja. A "dinamikus kontraszt" lehet képes erre, de mindenki tudja, hogy az hüjeség, és kézzel kell belőni. Értem én, hogy ez egy tv, ráadásul nem is valami drága modell, de a referenciában említett tv-n háromszor ennyi beállítási lehetőség van, normálisan le tudja kezelni a teljes rgb színskálát, a feketéje jóval feketébb, és a betekintési szöge is messze jobb. Abban egy spva panel van az 100%. Azt el is felejtettem mondani, hogy alul kb a tv 1/3-ánál szép sárga bevilágítás van... Ennek tükrében... talán majd egy kis bukóval meg tudok szabadulni tőle, ha lesz más alternatíva.

(#1059) Daffni2 válasza Mr Paris (#1057) üzenetére


Daffni2
addikt

erre a célra is de sose vennék TV-t monitornak.

Mert nem láttál még egy rendesen beállított 5625-öst.

Fogalmad sincs mekkora élvezet 32" böngészni, dolgozni, a játékról már ne is beszéljek.

"Aki ad,az nyer"

(#1060) Mr Paris válasza Daffni2 (#1059) üzenetére


Mr Paris
tag

valóban nem láttam ez tény.

27"-on dolgozom, igaz van méret különbség a 32"-hoz képest ezt nem is vitatom, de én nem az élvezetről beszéltem (céloztam rá) ha nem a funkcionalitásra.(Én a célhardverekben hiszek)

Amúgy meg nem tudom mire ez a stílus, én csak leírtam a véleményem, ezért nem kell egyből "kioktatni"

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1061) Daffni2 válasza Mr Paris (#1060) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem állt szándékomban kioktatni :R

Egyébként Én is a célhardvereket részesítem előnyben, a monitor azért más mert egy jó panellel felszerelt monitor 32" min. 300 ezer Ft.

Átlagos felhasználásra ekkora összeget nem áldoz az ember.
Tehát egy 32" 5625 egy ésszerű kompromisszumon alapul.

Igazából semmi hátránya nincs azon kívül, hogy kézzel kell ki-be kapcsolni.

Előnye viszont számtalan.

"Aki ad,az nyer"

(#1062) Mr Paris válasza Daffni2 (#1061) üzenetére


Mr Paris
tag

akkor lehet én vagyok ma túlérzékeny :DDD

igen ezért is mondom, hogy nem véletlen TV a TV meg monitor a monitor. Valószínű ha akkora igény lenne 32" monitorra mint TV-re akkor talán olcsóbb lenne :)

de lehet, hogy az átlagos felhasználó átlagos felhasználásra olyan nehézségekbe ütközik mint devast fórumtárs, hogy csak küzd vele ahelyett, hogy élvezné, de ez valljuk be nem az Ő hibája...

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1063) nyunyu válasza Mr Paris (#1062) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt felejtitek el, hogy o CCFL hattervilagitasu LG paneles 5405-ot vett, nem backlit LEDes Sharp paneles 56x5-ot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1064) Mr Paris válasza nyunyu (#1063) üzenetére


Mr Paris
tag

igazából ettől még a TV az TV :B
de igaz, hogy nem ugyan az a kettő...

valaki megtudja mondani, hogy a 7605 és a 8605 között elvileg csak a 3D ready meg a válaszidő eltérés (1ms), a színfeldolgozás a különbség? a philips oldalán kb. ennyi derül ki.

nyunyu
hol lehet megnézni ezeket a miben milyen panel van dolgokat?
a flatpanelshd-n néztem azt a panel keresőt de ott főleg monitorok meg sima LCD-k adatait találtam

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1065) devast válasza nyunyu (#1063) üzenetére


devast
addikt

Tudom, direkt vettem ilyent. Nem gondoltam, hogy ennyire gány lesz, illetve amikor a media markt-ban nézegettem, nem tűntek fel a problémák, mert világosban néztem nem sötétben. Az meg, hogy most ccfl vagy led van mögötte, számomra teljesen mindegy, local dimming úgy hülyeség ahogy van, a 10-20W fogyasztás különbség meg nem túlzottan érdekel. Annyi az egész történet lényege, hogy tényleg gagyi ez az lg ips panel, és sharp asv paneles 5605-öt kellett volna vennem :) (ps: azért jóval több beállítási lehetőség elfért volna a tv menüben)

szerk: panelek pl itt

[ Szerkesztve ]

(#1066) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

Egy kérdés, van egy samsung led tv-m, és a kérdés, ha én összekötöm a a notebookommal ethernet kábelen keresztül, akkor képes látni a tv a notit, vagy hogy tudnám megoldani, hogy a notebookon lévő vinyón le tudjam játszani a filmeket a tv-n, sajna hdmi nincs a notin

(#1067) Mr Paris válasza devast (#1065) üzenetére


Mr Paris
tag

ez a panel kérdés egy káosz most nézegetem az oldalt amit linkeltél, meg még találtam az AVforums-on egy pár ugyan ilyen témát ott összevissza mindenki írmindent...
a 7605-ös szériára van aki váltig állítja, hogy mindbe sharp panel van , van aki azt, hogy a 32", 40", 46", 52"-be sharp a többibe LG stb stb.
ja olyat is találtam, hogy a philips már nem használ LG paneleket csak 37"-on

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1068) Mr Paris válasza kolivanov777 (#1066) üzenetére


Mr Paris
tag

hátha tudja a DLNA-t és a notebookra telepíted a szükséges szoftvert akkor lehet úgy. Vagy VGA + JACK (audio) kábellel de akkor a noti képét rakodki a TV-re és jack-en viszed át a hangot.
De lehet a [DLNA]
vagy a [Samsung LCD TV] topikba hamarabb kapsz használható választ

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1069) Daffni2 válasza devast (#1065) üzenetére


Daffni2
addikt

local dimming úgy hülyeség ahogy van,

Nem kellene megalapozott szaktudás és tapasztalat nélkül ilyeneket mantráznod, és akkor nem vettél volna sz@rt. :R

Nem bántásból írtam.

Amikor Én kerestem monitornak való TV-t, laptoppal a hónom alatt jártam az üzleteket.
A látott, tapasztalt dolgok miatt esett a választásom a jelenlegire.

"Aki ad,az nyer"

(#1070) devast válasza Daffni2 (#1069) üzenetére


devast
addikt

Annyi megalapozott szaktudásom van, hogy tisztában vagyok vele, hogy az egész LED-es dolog marketing duma, a blacklight led kicsit kevesebbet fogyaszt, az edge led meg vékonyabb tévét eredményez, de legalább jó sz*r a homogenitása. Azt meg franc se gondolta volna, hogy a sharp panel ennyivel jobb az lg-nél. Másrészt meg nekem időm nincs laptoppal a hónom alatt járni a boltokat, meg vidéken ezt kicsit nehezebb kivitelezni, bár ez az egyéni szoc. problémám.

(#1071) Acor válasza devast (#1070) üzenetére


Acor
aktív tag

LED-es dolog marketing duma, a blacklight led kicsit kevesebbet fogyaszt, az edge led meg vékonyabb tévét eredményez, de legalább jó sz*r a homogenitása.

Meg annyi sincs!!:U
Marketing nem duma, a mai vilagban igenis fontos mennyit fogyaszt egy tv es minel takarekosabbak vagyunk annal jobb.
A fogyasztas meg hasonlitaskeppen ha nem hiszel nekem nezz meg egy 132cm-es LG LCD tv-t es a Philips 132cm-es LED tv fogyasztasat elobbi 400W utobbi cirka 100W... a negyede!!!
De ha nem az altalam hirtelen kivalasztott ket tv-t nezed akkor is nagy lesz a kulonbseg..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1072) sebgutkopf válasza Mr Paris (#1057) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egyetértek. Igazából meglepett, hogy ezek a funkciók inkább egy hagyományos crt tv módján működnek és nem úgy mint a TFT monitorok esetén.
Korábban se nagyon értettem azokat, akik 32"-os tv-t használnak monitor helyett, ezek fényében még kevésbé értem.

(#1073) sebgutkopf válasza Daffni2 (#1059) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha nagy kell van 32"-ban igazi monitor is, ami már a tervező asztalon minitornak készült.

(#1074) sebgutkopf válasza devast (#1065) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Érdekes ennyire nem kéne gagyinak lennie a képének. A bevilágítás valóban zavaró dolog érdekes, hogy ekkora különbségek vannak. Én pont a napokban azon vertem a mellem, hogy az én 42-es 5405-öm üres fekete képnél is teljesen egyenletes bevilágításoktól mentes nincsen szabad szemmel látható folt rajta, míg ismerős jóval drágább led-es samsungján olyan foltok vannak egyszínű képnél, hogy ihaj.
A világítást leszámítva a nagy különbség valóban inkább a vezérlő elektronikában van egy adott panelből nagyon rosszat, de nagyon jót is ki lehet hozni elektronikától függően.

Ha az Eizo monitorokat vesszük ott se a panelban van a varázslat, hanem a 12, vagy akár 14bites LUT táblákat kezelő elektronikában.

A leírásod után nyomtam monitor szürke skála tesztábrát (Eizo monitor teszt-el) a tv-re 0% feketétől 100% fehérig és örömmel tapasztaltam, hogy láttam a különbséget az 1,2%-os fekete és a 0% között és a másik végénél a 98,8% fehér és 100% fehér közötti különbség is észlelhető. Tehát a 256-os skálán a 0 és 3 valamint a 252 és 255 közötti különbség még látszik. Ez azért egész jó.

(#1075) -=RelakS=- válasza devast (#1065) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

én meg pont azon morgok, hogy az 5605-nek a subdomain steering-je a sötét színen fekete feliratot elcseszi...
Normális képet sem tudtam beállítani rajta, ezért elővettem az nVidia control panelt ... azóta a filmnézés szépen hátradőlve egy vigyorgazmus, csak ugye számítógépes felhasználásra nem egészen jó a sharp megoldása a sötétítéshez. Sajna 5405-öt még nem néztem meg, hogy azon meg mástól tépjem a hajamat, de amit láttam LG tévéket, azok tetszettek (olyan alaposan nem néztem meg, mint a sajátomat)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1076) Barthezz2 válasza sebgutkopf (#1072) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért megnézném egy komolyabb 32"-os monitor árát is.. :U

Mellesleg én azért használom a monitor helyett a TV-t:

1, Nem kell két külön cucc
2, A filmek nagy részét gépről nézem, így sokszor feleslegben menne monitor+tv kombó is.
3, Ha gépen játszom, nagyban jobb :)
4, Szerintem teljesen megfelel monitornak, egy 32"-es TV.

Everybody lies.

(#1077) devast válasza -=RelakS=- (#1075) üzenetére


devast
addikt

Akkor ezek szerint az 5605-ben is alig lehet állítani valamit... De neked legalább ha 1 méterről nézed, a feketék a kép két szélén is feketék, nem úgy mint nálam. Olyan mintha a háttérvilágítás egy része simán átmenne ilyen szögben, világosabb. Ha lesz kedvem, holnap beugrok media markt-ba, és meglesem milyen az 5605. Bár olyan fényviszonyok között nézegethetem, úgysem ér semmit...

(#1078) -=RelakS=- válasza devast (#1077) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nem tudom, de már én is észrevettem fura fényproblémákat. Az egyik az, hogy az a része a monitornak kicsit sötétebb, amire úgymond merőlegesen nézek, mint az, amire szögben.
Viccesebb az a rész, hogy a Half Life 2-ből kimentettem egy képet, és a sötétebb részeknél (alagút, árnyékból éppen kibontakozó falak) káprázott a kép. Kiderült, hogy a két szemem más-más világosságúnak látta a képet :D
Viszont valahogy a tévén kell megpróbálnom beállítani a színeket meg a világosságot, mert az hülyén néz ki, hogy a #FFFFFF hexa kódú fehérnél az egérkurzorom világosabb fehér :DDD

Amúgy olyan probléma van az 5405-el, mint a TN+Film panelekkel, hogy felfelé sötétedik a kép? Ugyanis olyan furcsát vettem észre, hogyha szépen hátradőlve tv-zek azon, akkor nemigazán jöttek ki ezek a problémák, mi több, annyira fekete volt a fekete, hogy teljesen meglepett. Persze voltak kékes foltok, de furcsán sötétek voltak, alig látszódóak.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1079) sebgutkopf válasza Barthezz2 (#1076) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Árban teljesen igazad van, egy profi monitor az profi monitor annak az ára csúcs készülékhez méltóan olyan mint a csúcs tv-ké, amik szintén millás tételt képviselnek.

Kinek mi a fontos. Nekem van a tv-m filmet nézni, van egy S-PVA paneles monitorom képszerkesztéshez és általános pc felhasználásra, valamint amikor játszom, arra megtartottam egy diamondtron képcsöves CRT-t, mert nem bírom elviselni az input lagot. Eddig sajnos még a prémium paneleknél gyorsabb TN-ek esetében is éreztem az input lagot. Játéknál igénylem a valós 100 fps-t. Másként néz ki a gyors mozgás 100+ fps-el mint 60-al.

Ez 3 külön készülék, elég borzalmasan hangzik. :( egyik készülék se tökéletes (sajnos nincs olyan), így ezt a kompromisszumot kötöttem.
Nem vagyunk egyformák. :)

(#1080) lajcsiii


lajcsiii
csendes tag

Sziasztok!

Philips 32PFL3312/10-es tévén szeretnék digitális adást nézni (szolgáltató: DigiTV, kábelen). De nem jönnek be a digitális adók... Ebben a tévében egyáltalán van megfelelő tuner? Túrtam a netet, de nem találtam semmi infót, illetve egyszer olvastam valahol, hogy DVB-C, mpeg2 és mpeg4 van benne, de már nem találom azt az oldalt. A Philips oldalán lévő leírások szerint nincs benne semmi, de nekem ez elég furcsa lenne. Philips ügyfélszolgálatot felhívtam, ott összevissza dumált a szerencsétlen... állítom, én jobban képben vagyok, mint ő, pedig én nem tudok semmit :(((
Szóval vajon milyen tuner van ebben a tévében, és azzal lehet-e nézni Digitévé által nyújtott digitális adást?

Ezer kösz!

(#1081) gban válasza lajcsiii (#1080) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez ha minden igaz, egy 2008-as vagy az előtti tv.
Amit találtam róla, az alapján nincs benne DVB-C.
Vagyis nem tudja venni a kábeles digitális adást.

Postázást nem vállalok.

(#1082) lajcsiii válasza gban (#1081) üzenetére


lajcsiii
csendes tag

Köszi!
Igen, 2007. végén vettem még.

(#1083) gban válasza lajcsiii (#1082) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkoriban nem igazán volt divat a DVB-C, de DVB-T-ből is inkább csak az mpeg-2.

Postázást nem vállalok.

(#1084) lajcsiii válasza gban (#1083) üzenetére


lajcsiii
csendes tag

oké, köszi, akkor megbékélek ezzel :)

(#1085) Mr Paris


Mr Paris
tag

üdv mindenkinek!

nem tudom ismeritek-e, de [ezen az oldalon] elég sok philipshez található beállítási segítség. Többek között az itt már sokszor keresett 7-es szériához is.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1086) Mr Paris válasza Mr Paris (#1085) üzenetére


Mr Paris
tag

[vagy így, lehet egyszerűbb] :DDD

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1087) Coyote2000 válasza kenyzso (#668) üzenetére


Coyote2000
őstag

kenyzso, erre találtál választ?
A hétvégén nekem is bejött a rózsaszín fátyol... eddig semmi baja nem volt. Ugyanúgy, a Net TV-nél.

(#1088) Coyote2000 válasza Coyote2000 (#1087) üzenetére


Coyote2000
őstag

jó, közben megkaptam a választ: nincs mit tenni, nem javítható a hiba :(
ha a Philips TV cserét ajánl fel, el kell fogadni. A TV-k elenyésző hányadát érinti a jelenség.

(#1089) pepi76 válasza Mr Paris (#1086) üzenetére


pepi76
csendes tag

Hello Mr Paris!
Ezta képet le lehet tölteni? Vagy nem érdemes, csak kb azokat a beállításokat beállítani amit leírtak?
Kösz

(#1090) Znupi


Znupi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy 9705-ös tévém, wifi-n kapcsolódik a hálózathoz. A készüléken ha rámegyek a szoftver frissítésre mindig azt írja ki hogy nincsen új frissítés, annak ellenére hogy a Philips honlapján fent van. Miért nem frissít neten keresztül? :F

(#1091) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Egy érdekes dologra figyeltem fel a napokban. Az 5605-ös tv-m reggel 6.00-kor magátóé bekapcsol kb. 5 mp-re, majd kikapcsol. Valami ötlet hogy mitől lehet ez?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1092) Mr Paris válasza pepi76 (#1089) üzenetére


Mr Paris
tag

[innen] lehet letölteni a kalibráláshoz a képet.
A kis zászlókra kattintva lehet letölteni azon a nyelven amire klikkelsz.
A kép mellett jobbra meg a manualt lehet letölteni hozzá.

én először azokat az értékeket állítottam be amit írtak aztán picit módosítottam nekem tetszőbbre :)

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1093) BeryBp válasza Znupi (#1090) üzenetére


BeryBp
csendes tag

"ha rámegyek a szoftver frissítésre mindig azt írja ki hogy nincsen új frissítés, annak ellenére hogy a Philips honlapján fent van"

Én is találkoztam ezzel a jelenséggel. Azt a magyarázatot találtam, hogy a frissítés olyan plusz funkciókat tartalmaz, ami vagy egy másik ország számára készült, vagy nem tartalmaz az általános használatban semmi pluszt.

Az én esetemben konkrétan az újabb, de automatikusan nem frissülő firmware révén lett elérhető a Joint Space funkció. Amit mellesleg azóta sem próbáltam ki, tehát ennyire hiányzott :)

(#1094) BeryBp válasza Mr Paris (#1092) üzenetére


BeryBp
csendes tag

"Az 5605-ös tv-m reggel 6.00-kor magátóé bekapcsol kb. 5 mp-re, majd kikapcsol. Valami ötlet hogy mitől lehet ez?"

Két tippem van:

1. elektronikus műsorújságot (EPG-t) frissít, bár nem értem, ehhez minek kellene bekapcsolni.

2. Van egy olyan menüből is ki-be kapcsolható funkció, hogy automatikusan frissítse a beállított csatornákat (nem emlékszem a pontos nevére), ami, ha jól értettem kb. annyit tesz, hogy ha a szolgáltatód levesz egy csatornát, akkor azt a TV is kiszedi a csatorna listából. Ezt mintha konkrétan olvastam volna, hogy reggel 6-kor teszi. Bár ehhez sem értem, hogy minek bekapcsolnia, de lehet, hogy így sikerült technikailag megoldani :)

(#1095) Pferi válasza BeryBp (#1094) üzenetére


Pferi
senior tag

Köszi a tippeket, megnézem a menüben hogy mit hol lehet le-be állítani.
Az volt a furcsa hogy reggel 6-kor bekapcsol az usb-re kötött merevlemez. Kattan, felpörög, az állapotled-je világít, közben meg a tv-ben megjelenik a Philips logó...

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1096) Pferi


Pferi
senior tag

Az automatikus csatornafrissítés be volt kapcsolva, kikapcsoltam, holnap reggel kiderül hogy ez volt-e a probléma.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1097) Znupi válasza BeryBp (#1093) üzenetére


Znupi
csendes tag

Szia BeryBp!

Köszönöm a segítségedet!

Üdv!

(#1098) pepi76 válasza Mr Paris (#1092) üzenetére


pepi76
csendes tag

Köszönöm hadnagy!
Holnap megyek az 5605-ömért, este ki is próbálom a tesztképet.
Esetleg valami olyan tipped van amivel a pixelhibákat ki tudom szűrni? Vagy más egyéb problémát?
Köszi

(#1099) Znupi válasza pepi76 (#1098) üzenetére


Znupi
csendes tag

Ha javasolhatom vigyél pendrive-on egy pár színt jpg-ben. Sajana nekem is van két pixel hibám, de csak nagyon közelről látható.

(#1100) Mr Paris válasza pepi76 (#1098) üzenetére


Mr Paris
tag

nincs mit.
Jobb ötletem nekem sincs mint amit Znupi írt a pixel hiba "kiszűrésére"...

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.