Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Daffni2 válasza -=RelakS=- (#1199) üzenetére


Daffni2
addikt

Nézegetem egy ideje az ábrát, de vakuljak meg, nem látom amit mondasz.

Nálam ugyanazt látom minden ábrán, megvan a sakktábla minta is rendesen nincs "elromolva".

"Aki ad,az nyer"

(#1202) -=RelakS=- válasza Daffni2 (#1201) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

biztos, hogy sharp panel van a monitorodban, és nem lg?
Ugyan ez másik ábra, de a sötétzöld, sötétpiros, stb részeken ilyen vackot kéne látni, ha sharp panel van a tv-dben

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1203) Daffni2 válasza -=RelakS=- (#1202) üzenetére


Daffni2
addikt

Biztos, hogy Sharp van benne, és nem ilyen szart látok az ábrán. :D

"Aki ad,az nyer"

(#1204) -=RelakS=- válasza Daffni2 (#1203) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ééééééééérdekes.... Shapr tv-n is megnéztem, és ott is randa. Igaz, az Aquos csoda volt :D
És ugye nem nagyítottál rá a képre, vagy ilyen? ;]
Úgyhogy tudnék egy közeli fényképet értékelni a középzöld tesztképről, hogy meg tudjam csodálni :)

Mivel 5625-öd van, hirtelen LG panelre kezdtem gyanakodni, de nem nyert. (AVForums-on felsorolják a paneleket típusonként)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1205) Daffni2 válasza -=RelakS=- (#1204) üzenetére


Daffni2
addikt

Ilyenre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#1206) -=RelakS=- válasza Daffni2 (#1205) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hehe, tényleg Sharp paneled van :D

De te a legvilágosabb zöldet nézed, az naná, hogy jó :D Két árnyalattal felette már a betűknek eléggé részegnek kell lenniük. az AB alatti vonalakon jól látszik az a szörnyűség, amit ez a paneltípus művel. A felettük lévő élelmosott vonalakon is amúgy.
Amit még észrevettem: A kép függőlegesen 1-2%-ot nagyítva van (ABCDEF betűk alsó sora két pixel magas)

Szóval nem tudom, milyen messziről nézed a tv-t, de nekem olyan 1, 1.2 m-ről teljesen jól láthatóak a technikából adódó "hátrányok".

Amúgy hogy sikerült ez a nagy fehér paca a kép aljára? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1207) f_david


f_david
tag

No hazahoztuk az új tévét, végül Philips 42PFL5405H lett a kiszemelt példány. Egyelőre elég nagynak tűnik, igaz olyan 2.5 méterről nézzük jelenleg, lehet át kell rendezni a szobát miatta :Y

Egy kérdés, a sorozatok, de inkább a tévében lévő adások egy kicsit olyan, mintha "brazil szappanoperát" néznék. Nem tudok konkrét dolgot mondani, csak olyan fura a mozgás, meg minden. Vannak fontosabb beállítások, amelyeket nem kell az autómata rendszerre bízni?

Illetve a megtalált és megjegyzet eszközöket hogy a búbánatba lehet törölni vagy módosítani? :D

Üdv,

(#1208) Turbobacsi válasza f_david (#1207) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

szoknod kell a 100hz-et!
a törléshez: [link]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1209) Mr Paris válasza f_david (#1207) üzenetére


Mr Paris
tag

jó lesz az a 42" hidd el :K én is azt hittem anno, hogy nagy lesz a 40" most még is úgy vagyok, hogy még a 46" is bőven nem lenne nagy...

"Egy kérdés, a sorozatok, de inkább a tévében lévő adások egy kicsit olyan, mintha "brazil szappanoperát" néznék"

HD Natural Motion-t kapcsold ki vagy vedd minimumra és akkor nem lesz olyan "szappanoperás"
Biztos van akinek bejön ez a képi világ de én is a falra mászom tőle.
Ha minden igaz akkor a A képbeállításoknál a pixel plus HD menüpont alatt van.

[Itt vannak adatok a beállításhoz] igaz ez a 37"-hoz van a 42"-nál nem mutattak értékeket , de kiindulásnak jó lehet.

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1210) -=RelakS=- válasza Mr Paris (#1209) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"HD Natural Motion-t kapcsold ki vagy vedd minimumra és akkor nem lesz olyan "szappanoperás"
Biztos van akinek bejön ez a képi világ de én is a falra mászom tőle."

Nekem tetszene, ha konstans jó minőségben működne, csak egyrészt a számítógépről nem szereti (folyton megakad a kép), másrészt bizonyos mozgásfajtákkal értelemszerűen nem tud megbirkózni. Pl a 20th Century Fox intróban mikor forog a logó, és másik irányba elhúznak előtte a fények, az nagyon randa XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1211) pepi76 válasza Mr Paris (#1154) üzenetére


pepi76
csendes tag

Na szevasztok!
Végül nem vittem vissza az 5605-ösömet, mert szemből azért nagyon jó a képe.
Viszont!!!! A minap csinált olyat, hogy hazamentem és világított a stanbylámpa de ahogy mellé értem furcsa színei voltak a KIKAPCSOLT képernyőnek. Olyan volt, mintha feketén világított volna. Aztán meg olyat, hogy bekapcsoltam és nem volt kép, csak hang....
Asszem megy a szervizbe...

(#1212) pepi76 válasza SteveButabi (#1158) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
Egy jó tanács: ha olyan helyen lesz a tv, hogy oldalról is nézed nem csak szemből, akkor azt ajánlom, hogy egy USB-vel menj be egy boltba és próbáld ki a tv-t, mert nekem csak otthon tűnt fel, hogy oldalról torzítottak a színek (lehet, hogy csak nekem, de inkább saját szemednek hidj) Mondanom sem kell, hogy az üzletekben lejátszott filmeken nem vehető észre)

(#1213) pepi76 válasza f_david (#1171) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
Így van, nekem se játsza le.Bezzeg a haverom LG-je (ne kérdezd milyen) simán lejátsza a feliratokat....

(#1214) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok. Egy 32PFL5405 tulaja vagyok pár hónapja. De most kapcsoltam, hogy a TV-ben van DVB-T. Namost ehhez kell valami különlegesség, hogy működésre lehessen bírni? megpróbáltam azt, hogy beállításokban csatornákat telepíteni DVB-Tn keresztül, de semmit nem talált. Székesfehérváron pedig elvileg van lefedettség rendesen.

Másik, hogy tapasztalt valaki olyant, hogy a tv bekapcsolás után random időben 1x (de csakis egyszer) kikapcsol 2 secre majd vissza?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1215) Daffni2 válasza Lokids (#1214) üzenetére


Daffni2
addikt

Milyen antenna van csatlakoztatva?

Monitorként használod, és úgy sötétül el a kép? Mert az sajna kideríthetetlen ok miatt történik.
Eddig többen is tapasztalták, én is.

"Aki ad,az nyer"

(#1216) SteveButabi


SteveButabi
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. 46PFL5605H lett a kiválasztott :)
Nemrég raktam össze, kötöttem rá a gépet, és próbáltam beállítani, sajnos kevés sikerrel. Igaz, csak negyed órát szántam rá, de az eredmény egyenlőre siralmas. A gyerekek sajnos nem hagytak rá több időt, be kellett tennem nekik egy mesét, hogy kipróbálják az "új tv-t", engem meg esz most a fene, nagyon remélem ez nem a tv hibája, hanem az enyém.
A színek fakók, a kép sötét, de a világos részeknél "túlvilágítottak", egyszóval botrány.
Ha van tippetek, mi a "helyes" beállítás, nyugodtan megoszthatjátok velem :)

(#1217) Dzsano


Dzsano
tag

Jócskán olcsóbb lett a Házimozi és Hifishown kiállított ECO modell (semmi extra, de csiács, szálcsiszolt alumínium, és takarékos) Philips TV:
Philips 42pfl6805H

Jönnek a 2011-es modellek?

(#1218) Lokids válasza Daffni2 (#1215) üzenetére


Lokids
addikt

Nincs antenna csatlakoztatva. De a mai időkben nem igaz, hogy nincs beépített.

Igen monitorként van használva.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1219) SteveButabi válasza SteveButabi (#1216) üzenetére


SteveButabi
csendes tag

Sikerült a tv-hez férnem, jelenleg ezek a beállítások:
kontraszt: 60
fényerő: 42
szín: 53
színárnyalat: normál
100hz: be
gamma: 1
optikai érzékelő: be
minden más kikapcsolva.
Így már élvezhető a kép, nagyságrendekkel szebb lett :) , de még nem tökéletes.
Viszont azt kellett hazudnom a tv-nek, hogy blu-ray-t kötöttem rá mert Számítógépként nem engedte a 100hz-t, pedig azért vettem ezt a TV-t.
Rájöttem fontos, hogy szemből nézzem beállításnál, mert ami oldalról, vagy kicsit fentről(állva) nézve rossznak tűnik, szemből korrekt!
Ha ötlet a további finomhangolásra, szívesen várom.

(#1220) -=RelakS=- válasza SteveButabi (#1219) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

viszont ha nem számítógép üzemmódban nézed, az apróbb szövegek (mint pl egy ilyen fórum) rondák lehetnek (a piros fehér alapon fura bordós szürke lesz), illetve megnőhet a lag is, mert ki tudja, milyen képfeldolgozást kapcsol még be
Én is ilyen trükkel akartam használni, mert viszonylag megjavulnak a színek, de számítógépre nem bejövős :S

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1221) Daffni2 válasza Lokids (#1218) üzenetére


Daffni2
addikt

Nincs antenna csatlakoztatva.

Antenna nélkül nem lehet adást fogni, pláne DVB-T-t :W

Hordozható TV-k rendelkeznek saját antennával.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#1222) Lokids válasza Daffni2 (#1221) üzenetére


Lokids
addikt

Azt hittem van beépített. Azért ezt egy 120e készüléktől elvárnám.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1223) Daffni2 válasza Lokids (#1222) üzenetére


Daffni2
addikt

Teljesen felesleges lenne.
Lakásban a legtöbb ember kábel,vagy műholdas TV-t használ, a földi szabadonfogható adásokat egy szobában, beépített antennával úgysem lehetne fogni normális minőségben.

Akkor meg az lenne a probléma.

"Aki ad,az nyer"

(#1224) doczens válasza Lokids (#1222) üzenetére


doczens
csendes tag

Valami antenna mindenképpen kell. 3000ft-tol már kapsz szoba antennát, nálunk (Szentes) teljesen jól jönnek vele a szabadon fogható csatornák. Persze lakhelytől függ. De nálunk a kábelen is jönnek a szabadon fogható csatornák egy-két kivétellel. Csak rohadt bosszantó hogy a tv-n 5405 mélyen el van dugva az analóg/digitális váltó.
Tényleg talált már valaki, tanítható távirányítót ami egész használható és nem több tízezer forintba kerül?

[ Szerkesztve ]

(#1225) Turbobacsi válasza doczens (#1224) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"Csak rohadt bosszantó hogy a tv-n 5405 mélyen el van dugva az analóg/digitális váltó." --> ez nekem is gond! egyszerre használok kábeltv-t és tetőantennát, egy kapcsolóval váltva, de ugye bele kell mászni a menübe is

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1226) cselt válasza -=RelakS=- (#1220) üzenetére


cselt
senior tag

A számítógépet egyébként kell felismertetni és akkor lehet kapcsolgatni a számítógépes üzemmódot, attól függően, hogy gépezni akarsz, vagy filmet nézni.
Ha bekapcsolod a sz. üzemmódot, akkor kikapcsol mindenféle képjavító dolgot, így kicsi lesz a lag és a kép is frankón olvasható lesz. Ha viszont kikapcsolod ezt az opciót, akkor él minden képjavító lehetőség és így tudsz nézni gépről is filmeket frankón :)

(#1227) pepi76 válasza SteveButabi (#1219) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
"Sikerült a tv-hez férnem, jelenleg ezek a beállítások:
kontraszt: 60
fényerő: 42
szín: 53
színárnyalat: normál
100hz: be
gamma: 1
optikai érzékelő: be
minden más kikapcsolva."

Még jó, hogy egy rakás pénzt adunk azekért a dolgokért amiket aztán sosem használunk :K :W

(#1228) -=RelakS=- válasza cselt (#1226) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ahogy mondod :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1229) devast válasza Daffni2 (#1215) üzenetére


devast
addikt

Azt nem csak egyszer csinálja.. legalábbis nálam tök véletlenszerűen. És nem kapcsol ki a tv, csak elveszti a hdmi jelet / hangot pár másodpercre. Mondanom sem kell, hogy ez nem egy igazán kellemes élmény. 140.32-es firmware van fent nálam.

(#1230) devast válasza -=RelakS=- (#1199) üzenetére


devast
addikt

Hülyeséget írsz. A piros akkor mosódik el a széleknél ha ycbcr -re van állítva a tévé. bekapcsolod a philips-be a kompjúter módot, a videókártyád kimenetét NEM ycbcr-re állítod, hanem rgb -re (limited-re, mivel gagyi philipsben nem lehet állítani a hdmi fekete szintet), és tökéletes pixelhelyes képet kapsz. Más kérdés, hogy a 3 éves samsung lcdtv-ben 5x annyi színbeállítási lehetőség van mint az 1 hónapos 5405-ömben. Eredmény: lehetetlen színhelyesre belőni, és ha sikerülne is, akkor is csak limited rgb-be menne...
ps: enyémben lg ips panel van, bár ez is hulladék.

ps: aki 32pfl5405-öt akar venni, nem érdekli egy 1 hónapos használt ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1231) Turbobacsi válasza devast (#1230) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

vegyél TN panelos TV-t helyette!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1232) devast válasza Turbobacsi (#1231) üzenetére


devast
addikt

Kár, hogy senki nem gyárt 32"-os TN panelt. Offtopic beugatásokat mellőzük.

(#1233) Barthezz2 válasza -=RelakS=- (#1210) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szereti az számítógépről is, csak tudni kell használni. ;)
Azért akadozik be a kép, ha gépről nézel valamit, és be van kapcsolva a HD Motion, mert a film FPS értéke, és a gépen beállított frissítési frekvencia eltérő. Monitorként ugye 1920x1080@60Hz-en fut, a TV ehhez igazítja a képfrissítését, aztán erre bedobsz egy 24p(23.976fps) filmet, és nincs az a technika, ami összeigazítja az értékeket.
Javaslom próbáld ki az XBMC-t. Az minden filmnél automatikusan beállítja a VGA kimeneti frekvenciáját az adott film fps értékéhez, és már nem is fog akadozni :)

Vagy állítod manuálisan filmek előtt(24p->23Hz driverben), de az macerásabb.

Everybody lies.

(#1234) devast válasza Daffni2 (#1205) üzenetére


devast
addikt

Ilyen az LG féle ips panel:
[link]
[link]
[link]

(#1235) Turbobacsi válasza devast (#1234) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

hulladék, persze :C

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1236) cselt válasza Barthezz2 (#1233) üzenetére


cselt
senior tag

Hmm ezt az XBMC-t eddig nem is ismertem, MPC-HC-vel nyomtam eddig a filmeket. Most néztem meg ezt a progit, elég designes :D

(#1237) Barthezz2 válasza cselt (#1236) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ráadásul még skinelhető is :)
Egyébként korábban én sem ismertem. Mikor vettem a TV-t, és monitor helyett is csatasorba állítottam, akkor jött elő nekem is, hogy 100Hz fücsűrökkel "laggolt" a kép, és akkor akadtam rá erre a progira. Előtte nekem is MPC volt, és ugyan abban is belőhető, hogy váltson képfrissítést az fps értékeknek megfelelően, de néha bugos.

Ez meg egy jó kis media center progi, tud rss-t, van youtube, időjárás, meg minden ami kell :) Most már csak egy jó kis távvezérlőt kéne beszereznem a géphez, és minden megvan :))

Everybody lies.

(#1238) Mr Paris válasza Barthezz2 (#1237) üzenetére


Mr Paris
tag

Az XBMC nagyon finom dolog :R
Távirányító nekem is kellene valami, havernak a HTC-n van androidos remote progi azt próbáltam , nekem nagyon tetszett. Erősen gondolkodom egy androidos eszköz beszerzését és akkor nem kell külön távbizgere, úgy is csak az XBMC-hez kell távirányító akkor meg minek vegyek külön.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1239) cselt válasza Mr Paris (#1238) üzenetére


cselt
senior tag

Jó ez a progi tetszetős, csak sajna a tv-m (5605H) elég lassan vált a különböző felbontások és képfrissítések között, így eléggé nyögvenyelős vele egy filmet nézni, majd visszalépni a menübe. De különben frankón működött telóval vezérelve is :)

(#1240) nyunyu válasza cselt (#1239) üzenetére


nyunyu
félisten

, csak sajna a tv-m (5605H) elég lassan vált a különböző felbontások és képfrissítések között

Tetszett volna nV kartyat venni.

Azzal par masodperc utan van kep freki valtas utan, nem kell 10 percig voodoozni a TVt, mint a hirhedten bugos HDMI kezelesu Atival.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1241) -=RelakS=- válasza nyunyu (#1240) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

akkor az én nVidia karimat nem szereti, mert előfordul, hogy vuduzni kell :/

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1242) -=RelakS=- válasza devast (#1230) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

számítógép módban rendben van a kép, ha _kikapcsolom_, akkor kezd hülyülni a piros szöveg
Szóval marad bekapcsolva :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1243) -=RelakS=- válasza devast (#1234) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:O

Szerintem ennek a hülyeségeivel (szélei felé mintha sötétedett volna amit láttam) előbb megbarátkozok, mint a Sharp hülyeségeivel...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1244) devast válasza cselt (#1239) üzenetére


devast
addikt

Ezért használj mpc-hc -t. Abban is van fullscreen mód, mikor kirakod a filmet teljes képernyőre átvált, mikor bezárod vagy visszarakod az ablakba akkor meg vissza. Opciókba be lehet állítani. _Innen letölthető a legújabb build (a stabil verzió eléggé el szokott maradni)

@Relaks:
Így van. Ha nem ycbcr jel megy rá(mint pl pc-nél), akkor mindenképp be kell kapcsolni a pc módot. Én azon csodálkozom, hogy a fullhd meg 3d korában még létezik az a szemét ycbcr formátum... Felveszik rgb-be, átkonvertálják ycbcr-be , majd ráteszik a blu-ray -re, utánna ez bemegy a tv-be ahol ismét visszakonvertálják és rgb-be jelenik meg... hülyeség.
Mondom, a két legnagyobb baj ezzel a panellel, a rohadtul nem jó fekete (világos mint az állat), és hogy nagyon rossz a betekintési szöge (főleg feketénél látható.) Méterről nézve a széle még szürkébb mint a közepe.

[ Szerkesztve ]

(#1245) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Van egy kis fejlemény a problémámmal kapcs.
Írtam philips-nak. Felhívott egy segítőkész emberke elég érdekes magyarsággal, de megértettük egymást. Azt mondta, hogy nincs igazán ötlete.
Egyet kellene megpróbálni. Nem scart-on, hanem component YPbPr-en rákötni a STB-t.
Viszont ilyet nem találtam.
Lenne valakinek valami ötlete, hogy hol lehetne ilyet venni?
Vagy esetleg valahogy nem lehet scart-al összehozni?
Scart-ból is jön ki rgb, csak hát gondolom nem véletlen, hogy kitaláltak egy új csatlakozót neki.
Szerintetek van benne valami logika, vagy remény, hogy megoldja a problémámat?

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1246) -=RelakS=- válasza devast (#1244) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

jesszus... leesett... YCbCr
amit nem értek: mit keres ez a digitális technikáknak akár csak a környékén is? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1247) Barthezz2 válasza devast (#1244) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Teljesen mindegy, melyiket használja, mert az MPC-HC is dettó ugyan azt csinálja, mint az XBMC, azaz a beállított frissítési frekire vált az adott film framerate-jének megfelelően. A váltás lassúsága meg, mint fentebb írják, nem a program hibája, hanem a vga/driver hibája. Innentől kezdve meg tökmindegy mi a váltás elindítója..

Everybody lies.

(#1248) cselt válasza devast (#1244) üzenetére


cselt
senior tag

MPC-HC-ről azt olvastam, hogy ez az automata váltás nem az erőssége és elég bugosan működik.

Amúgy érdekes, hogy a monitorom pl sokkal hamarabb vált, mint a Tv, szal csak lehet valami lassúság a Tv-ben is és nem csak a vga miatt csinálja.

(#1249) Barthezz2 válasza cselt (#1248) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Monitorodon is HDMI-vel van csatlakozva? Mert fent a kolléga írta, hogy a HDMI kezelése van szarul megoldva..

Everybody lies.

(#1250) -=RelakS=- válasza Barthezz2 (#1233) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

kipróbáltam amit mondtál :D

Érdekes, hogy a 23,94Hz-es filmeket 23Hz-en nézve tök jó. Egyelőre a 24 és 25Hz-et nem tudom beállítani, mert a tv nem hajlandó felismerni, hogy van bejövő jel, de kipróbálom, hogy otthagyom sok percre, hátha magához tér... mindenesetre fura.
Játszani vicces volt vele :D A "kezemben" lévő dolgok körül igen érdekes aura volt :)

Viszont nem lesz nagy kedvencem ez a képjavító csoda. Vannak olyan jelenetek, amiket nem kedvel a technkika. pl gyors kameramozgás, apró részletek, átlátszó dolgok mozgása. Inkább legyen folyamatosan fosh, minthogy egyszer jó, egyszer rossz. Amúgy az ilyeneket (pl a 20th Century Fox forgó logója előtt másik irányba elrohanó fénycsóva) nem tudom, hogy bármikor is bármelyik tv rendesen megfogja-e csinálni, ha nem kap mondjuk rejtett segítséget a filmbe kódolva. Ugye, kevés adatból sosem lesz több...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.