Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
A Chrome böngésző nem támogatott a Philips tévéken? A Play be sem adja keresésre sem. Nem sokat akarok netezni a tévén, de tegnap jól jött volna az m4sport.hu-n nézni a meccsközvetítést, a gyári böngésző meg nem támogatta a videót.
Ha pendrive-ról telepítem, menni fog a Chrome?

(#19002) negist válasza Predator2 (#19000) üzenetére


negist
tag

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19003) Gijon válasza Voice24 (#19001) üzenetére


Gijon
senior tag

A böngésző részhez nem tudok hozzászólni, de ha van chromecast a tv-ben, akkor át tudod küldeni a tartalmat pl. telefonról is.

(#19004) Toth_Jani válasza Voice24 (#19001) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Menni fog a Chrome, de kell hozzá egér.
Ha az M4-et akarod nézni akkor meg ott van alól a Chromecast jele, ráböksz kiválasztod a tévét és megy, HD minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#19005) Predator2 válasza negist (#19002) üzenetére


Predator2
addikt

Ha jól értem a képből kiindulva, akkor a tiéd már frissebb mint az enyém, gondolom ez a nugat.

Neked ez OTA-n jött vagy külön letöltve?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19006) Voice24 válasza Toth_Jani (#19004) üzenetére


Voice24
őstag

Hogy érted, hogy menni fog? Ahogy írtam, letölteni sem tudom, mert a Play nem találja, tehát olyan, mintha valamiért nem lenne támogatott. Amúgy persze, ott van a chromecast, de miért kellene két eszköz, ha egyen is meg lehetne valósítani? Elvileg okos ez a tévé, vagy mifene ;] Ennyi erővel visszadughatom a tvboxot is, mert arról is tudtam nézni böngészőn keresztül.

(#19007) Toth_Jani válasza Voice24 (#19006) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ja, hát azt hittem tudod hogy kell telepíteni pendrive-ról, úgy viszont megy rendesen bár kicsit lassabb mint a számítógépen . :)
Közben kipróbáltam megy az M4, annyi hogy az asztali nézetett kell választani a beállításoknál különben nem lesz teljes képernyős.

[ Szerkesztve ]

(#19008) Ermi1


Ermi1
csendes tag

Sziasztok!
Egy számomra fontos, aktuális kérdés. Melyiket ajánlanátok inkább a kettő közül?
1.: Sony KD60XF8305BAEP
2.: Philips 65PUS7363
A méretbeli szempont most nem érdekes, nem is jelentős, meg nem is "perdöntő".
Köszi, ha segítetek, a napokban bonyolítanám a rendelést.
Üdv: Imre

(#19009) Voice24 válasza Toth_Jani (#19007) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, akkor marad a pendrive-ról telepítés, de továbbra is furcsa, hogy simán Play-ről nem elérhető egy androidos eszközre.

(#19010) scope2007 válasza Prime110 (#18992) üzenetére


scope2007
addikt

Meg is rendeltem, kedden már hozza a futár
PHILIPS 55PUS7503/12 152ezer lett végül, szállítással együtt

Jelenleg ez van szüleimnél Philips 46PFL8008S , de én elkoltoztem ország másik végébe, de a tvt inkább otthon hagytam, ezért kellett másik tv-t vennem, aktív 3d nem volt szempont, igazából 4k sem, de mindegy :)

Azt a tvt imádom, remekem ezt az újat is fogom :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19011) Toth_Jani válasza Voice24 (#19009) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A TV Androidos áruházában csak azok a programok jelennek meg amiket lehet a gyári távirányítóval vezérelni !
Minden egyéb programot is fel lehet rá rakni de az érintőkijelző vagy egér, és a forgathatóság miatt elég nehéz őket kezelni, mivel a TV képernyő a mobilhoz képest fekvő helyzetben van.

(#19012) Alien! válasza scope2007 (#19010) üzenetére


Alien!
senior tag

kiváncsi vagyok rá, hogy hogy fog tetszeni. szerintem rájössz majd, hogy a 8008 mennyire megelőzte a korát szvsz.

(#19013) scope2007 válasza Alien! (#19012) üzenetére


scope2007
addikt

Képügyileg érted szerintem. Abban lehet, már várom a szembesítő show-t xD
Sajnos a 8008 elég lassucska a ketmagos proci miatt, bár pont nem számít, mert Android tvbox van arra is kötve, szóval saját menüjét sosem használtuk.
Ezt az újat az ára, a mérete és az ambilight miatt választottam.
Csak ez lett volna 245ert, de az már nem fért bele.
PHILIPS 65PUS7303/12 ULTRA Slim

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19014) Punike válasza .kissnorbi. (#18977) üzenetére


Punike
tag

Akinek gondja van a HDR szinekkel....
... Ha a tv HDR jelet érzékel a kép-beallitasok kozott megjelenik egy külön HDR beallitasi menupont, abban mindent izles szerint be tudsz allitani, ahogyan normal esetben. De csak akkor, amikor a tv HDR tartalmat jelenít meg.
Semmi baj a HDR szinkezelessel.

[ Szerkesztve ]

(#19015) .kissnorbi. válasza Punike (#19014) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Köszi! Ha hazaérek ki is próbálom

(#19016) dawyd17 válasza Voice24 (#19009) üzenetére


dawyd17
csendes tag

Szia! Honnan szedted le a Chrome apk-t? Én is fel szeretném rakni...

(#19017) Voice24 válasza dawyd17 (#19016) üzenetére


Voice24
őstag

Innen De még csak a pc-re töltöttem le, a tévére még nem volt időm felrakni, így nem tudom, jó-e ez a verzió oda vagy sem.

(#19018) .kissnorbi. válasza Punike (#19014) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Én nem látok külön HDR menupontot

(#19019) Voice24 válasza .kissnorbi. (#19018) üzenetére


Voice24
őstag

Minden beállítás - Kép - javított - kontraszt: ezen belül van a hdr

(#19020) Punike válasza .kissnorbi. (#19018) üzenetére


Punike
tag

Holnap leszek otthon... Leirom, hogy az enyémen hol van
Nemcsak kontraszt, minden, ami a normal menuben is állítható (fényerő, szin, mozgas, elesseg, kontraszt...stb.)
(PUS6503 - de gondolom általánosan érvényes a HDR kepes Philipsekre)
A menupont csak akkor jelenik meg, ha kozben HDR tartalom megy a tv-n!

[ Szerkesztve ]

(#19021) Punike válasza .kissnorbi. (#19018) üzenetére


Punike
tag

Szóval igy emlekeim szerint, ha HDR tartlamat nézel a következő menu jelenik meg (es ezek ugyanúgy testreszabhatoak, mint a normál kepbeallitasok)

Barmilyen forrasbol is jon a HDR tartalom

[ Szerkesztve ]

(#19022) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Én a HDR-t úgy állítottam be hogy kerestem a Youtube-on HDR videót megnéztem normálban majd HDR-ben is és a HDR színét úgy szemre beállitottam a sima verzióhoz.
A Smart Youtube átkapcsoláskor ugyanazt a képkockát adja be.
Arra vigyázni kell hogy a Youtube-on nem minden videó HDR aminek a nevében benne van, lehet hogy csak a rögzítő eszköz volt az.

(#19023) Punike válasza Toth_Jani (#19022) üzenetére


Punike
tag

Igy valahogy...
A készülék kiirja ha HDR jelet érzékel, szoval egyértelmű :)

[ Szerkesztve ]

(#19024) Toth_Jani válasza Punike (#19023) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen kiírja, csak nagyon megtévesztő amikor rákeresünk elindítjuk és ez a hitvány TV nem érzékeli a HDR jelet.
De megnéztem számítógépen is a Youtube-dl programmal és valóban nem volt a listában HDR, ahol van azt gépről is le tudom tölteni.

(#19025) .kissnorbi. válasza Voice24 (#19019) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Nekem ilyen opció van ott.

(#19026) .kissnorbi. válasza .kissnorbi. (#19025) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Ja és ez a különbség ha HDR-be nézem a videót, és ha simán :

(#19027) Alien! válasza Toth_Jani (#19022) üzenetére


Alien!
senior tag

rég rossz szvsz ha a Youtube hdr videókhoz nem jók azok a beállítások amik egyébként igen. Ránézésre hibás a megjelenítés, függetlenül attól, hogy megkapja a hdr jelet a tévé. Nekem úgy tűnik, hogy rossz a szintér.

(#19028) Gijon válasza Alien! (#19027) üzenetére


Gijon
senior tag

Biztos, hogy a VP9 video codec HDR részét nem kezeli jól a tv, mert pl. a Netflix HDR megjelenítése meg jó.

(#19029) Punike válasza .kissnorbi. (#19025) üzenetére


Punike
tag

Ne a kontraszton belül keresd! (es ugye a készülék sem ugyanaz a tipus)

Nalam:

1

2

3

4

5

6

Bocsanat a sok képért! Nalam altalaban 50es erteken van a szin. A foto kedvéért feltoltam 70re, de ez mar nekem termeszetellenesen sok...

Szoval siman csak kepbeallitasok, amikor HDR tartalmat nezel

[ Szerkesztve ]

(#19030) .kissnorbi. válasza Punike (#19029) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Na ha hazaérek megnézem. Egyébként még nem frissitettem 7-ről 8-ra. A hibák amiket írtatok ki vannak már javítva? Vagy még várjak a frissítéssel?

(#19031) dawyd17


dawyd17
csendes tag

Sziasztok! Azt az alkalmazást amit nem a tv-n keresztül töltöttem le, hanem pendrive-ról telepítettem valahogy ki lehet rakni az alkalmazások közé? tegnap a chrome-t sikerült felrakni de sehogy se tudom megjelenítetni...

(#19032) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Ismerősömnél adott egy Philips 40PFH4309/88 tv.
A gond a következő : egyik napról a másikra átáll angol nyelvre a menü, az összes beállított digitális csatorna eltűnik és csak a 33 analóg csatorna marad meg. (Szolgáltató :Tarr kft, extra csomag kb 110 digitális és 33 analóg csatorna)
Valakinek ötlete mi okoz ilyen hibát ? :U :F
Firmware frissítést holnap megcsináljuk kérdés , hogy hardveres vagy szoftveres a hiba.

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#19033) anrab


anrab
addikt

Sziasztok. Mitől lehet az hogy újratelepítem a tv-t működik a hangkeresés de másnap már nem!

(#19034) Toth_Jani válasza anrab (#19033) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mert a béna a frissítés óta, elfelejti a távvezérlő Bluetooth kapcsolatát.

(#19035) Voice24 válasza .kissnorbi. (#19025) üzenetére


Voice24
őstag

Bocsi, valóban benéztem, ott csak a hdr premium beállítása van. Mentségemre szolgál, hogy hdr tartalmat csak próbaképpen nézegettem. pár perces gyári demók formájában, így nem mélyedtem bele a hdr beállításokba.
Nálam is megvan a "rendes" hdr beállítás:

(#19036) .kissnorbi. válasza Voice24 (#19035) üzenetére


.kissnorbi.
csendes tag

Itt én hiába állítom ugyanúgy rossz, de csak a YouTubenal. Ps-en jól működik

(#19037) Rosep


Rosep
senior tag

Ha már HDR.
Nem találok olyan beállítást a 65PUS6162-n, hogy HDR anyagot HDR nélkül jelenítse meg, normál módon. Vagy ilyet nem is lehet? Ugyanis nekem nem tetszik a HDR a sötét részeknél, inkább kikapcsolnám. Viszont a 4K felbontást szeretném megtartani, de ami anyag már 4K-ban van, az egyúttal HDR-es is.

(#19038) Gijon válasza Rosep (#19037) üzenetére


Gijon
senior tag

Minden beállítás =>Kép=>Javított=>Kontraszt=>HDR Plus =>Ki, vagy a HDR anyagot lejátszó készüléken kapcsolod ki a HDR megjelenítést.

(#19039) negist


negist
tag

Próbálkozott már valaki mobilról távirányítani TV-ét? Milyen alkalmazást töltött le? Én már próbálkoztam többel és nem megy. Van amelyik csatlakozik hozzá de még sem működik

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19040) oszy válasza negist (#19039) üzenetére


oszy
veterán

Nekem ezzel sikerült. TV remote app

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19041) negist válasza oszy (#19040) üzenetére


negist
tag

MIlyen TV-hez?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19042) oszy válasza negist (#19041) üzenetére


oszy
veterán

Philips!

;]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19043) negist válasza oszy (#19042) üzenetére


negist
tag

Miket láttam ahhoz képest elég gagyi a megjelenítése. Több lapos, lapozós.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19044) oszy válasza negist (#19043) üzenetére


oszy
veterán

"Én már próbálkoztam többel és nem megy. Van amelyik csatlakozik hozzá de még sem működik"

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#19045) Toth_Jani válasza oszy (#19044) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam amit fentebb linkeltél hibátlanul megy (7303/12) a csatorna listát átveszi az ambilight is ki-be kapcsolható, de kell hozzá a hálózat amire mindkét eszköz csatlakozik.
Xiaomi telefonokon a beépített infra úgy magában kezeli, viszont azzal célozni kell a TV felé különben észre sem veszi.

[ Szerkesztve ]

(#19046) anrab válasza negist (#19039) üzenetére


anrab
addikt

Simán megy az Android tv és a philips tv remote is.

(#19047) negist válasza anrab (#19046) üzenetére


negist
tag

"philips tv remote' Konkrétan melyikre gondolsz? Be linkelnéd? Köszi

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19048) anrab válasza negist (#19047) üzenetére


anrab
addikt


A legfelső.

(#19049) negist válasza anrab (#19048) üzenetére


negist
tag

Nem tetszett mert lapozni kell az oldalakat. Én ezt raktam fel.
[link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19050) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Tv hangolás esetén hogyan lehet beállítani azt, hogy a kódolt csatornákat ne tárolja? UPC egyébként.
Másik pedig, hogy van-e lehetőség a csatornasorrend szerkesztésére pl pc-n és majd pendrive-on keresztül "megadni"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.