Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) NeRo28 válasza Daffni2 (#1397) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Köszi az infót!
Kifejtenéd egy kicsit bővebben miért ajánlod jobban a plazmát?
A plazma sokkal többet fogyaszt mint a led tv nem?

(#1402) Barthezz2 válasza propery (#1364) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szia!

Én a cselt által adott linkek közül az elsőn található beállítást használom :)

(#1374) XTaki: Az 5405 nem tudom mennyire tér el az 5605-től, de utóbbi nálam simán viszi a külső tápos terás winyót.

Everybody lies.

(#1403) Daffni2 válasza NeRo28 (#1401) üzenetére


Daffni2
addikt

A plazma sokkal többet fogyaszt mint a led tv nem?

Nem!

Rendkívül hasznos összefoglaló remélhetőleg választ találsz a kérdésre[Rendkívül hasznos összefoglaló remélhetőleg választ találsz a kérdésre]

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#1404) XTaki válasza Barthezz2 (#1402) üzenetére


XTaki
tag

nos, hozzajutottam egy 42PFL5405H12 keszulekhez.

csak az elso benyomasaim irhatom le, mivel komoly tesztre nem volt idom mas iranyi elfoglaltsagim miatt.

A TV szep :) nagy :) [ a 72-s CRT-hez kepest :) ]

analog kabelTV-t csatlakoztattam ra, es 4:3 aranyban nem borzaszto a minoseg, mindenesetre jobb, mint amire szamitottam.

HDD kezeles az USB-n keresztul :

az egy 1.5T ext3-as linux particiot nem ismerte fel, ezek utan szetparticionaltam a vinyot
FAT, FAT32 es NTFS particiokra, hogy teszteljem.
Ezeket minden gond nelkul megette.
Arra majd meg kivancsi leszek, hogy, ha egeszben NTFS-ra particionalom, akkor mit fog hozza szolni. nagy kar az ext3 support hianya... mivel igy nem tudom ide oda rakosgatni a HDD-t a router es a TV kozott.

Ezt persze majd megoldja, ha egy playert veszek, aki latja majd a router NFS megosztasat.

A hang viszont borszaszto. A kedves parom azt mondta, ugy erzi, mintha egy szokol radio szolna valahol a messzi tavolban. Igaza is van...
de nincs erositom, hazimozirendszerem.

Az elozo TV-t egy regimodi 5 talcas CD-vel erositettem, ha kellett. Gondoltam ezt is rakotom. RCA kabeleim voltak otthon.

De ugy nez ki, hogy ebbol a TV-bol nem jon ki sem RCA, sem SCART csatlakozobol jel. szerintem csak befele eszi...

ebben segithetnetek!

XTaki

(#1405) sebgutkopf válasza XTaki (#1404) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hangkimenetnek van a digitális coax, az 1-es hdmi bemenet hdmi 1.4 formátumú tehát mindkét irányba megy hang, valamint a fejhalgató kimenet mint egyetlen analóg lehetőség 3,5"-os jack-el (hangereje külön a menüben állítható a tv hangszóróinak hangerő állítása erre nem vonatkozik).

(#1406) XTaki válasza sebgutkopf (#1405) üzenetére


XTaki
tag

ezek kozul gondolom a fejhallgatot tudnam legegyszerubben rakotni a CD lejatszo analog bemenetere...
meg lehet ezt oldani a digitalis koax-al is?

XTaki

(#1407) Barthezz2 válasza XTaki (#1406) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát a TV digitális koax kimenetét nehezen kötöd rá egy analog bemenettel rendelkező eszközre. Nem tudom, van-e lehetőség digital koax-analog átalakításra, de teljesen felesleges is, mert ugyan ott vagyunk, ahol a part szakad, és akkor már egyszerűbb az eleve analog jack-ről kivezetni a jelet.

Nekem is analog 5.1 van PC-hez, és ugyan erre kötöttem rá a TV-t is jack-rca kábellel.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1408) XTaki válasza Barthezz2 (#1407) üzenetére


XTaki
tag

mar meg is talaltam a legegyszerubb megoldast.

jack eloszto a TV-be, hogy a fejhallgato is megmaradjon. 180HUF
es egy jack-RCA kabellel az analog inputba. 410HUF

ennel olcsobban valoszinuleg nem oldhato meg :)

kosz az 5letet!

XTaki

(#1409) nyunyu válasza XTaki (#1404) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem lenne egyszerubb keriteni egy hasznalt erositot, aztan annak lenne eleg bemenete+rendes hangja?
Plusz a fejhallgatot is lenne hova dugni, nem kene minijack elosztoval rontani az analog jelet.

Multkor sikerult valamit nagyon elallitanom az erositon vagy a TVn, es nem mukodott a HDMI ARC, regi erositohoz hasznalt minijack-2 RCA kabelt meg elfelejtettem bekotni az uj erositobe, igy kenytelen voltam Forma1-et a TV hangszoroival nezni, teptem is a hajamat rendesen :W

Mondjuk az Onkyo manual is rulz, azt irja, hogy a HDMI outon logo TV hangjahoz a TV/CD bemenetet kell valasztani, ehhez kepest a CBL/Sat-on van. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1410) XTaki válasza nyunyu (#1409) üzenetére


XTaki
tag

egyreszt meglehetosen jo hangja van a cuccnak, masreszt meg igen, kellene erosito, 5.1-s hangrendszer vagy hangprojektor, legalabb 2 db lazy boy, az amelyiket az ulok magazinja az ev szekenek valasztott :)

es kulonben is, minek vettem csak 42 colos cuccot, amikor 4 meterrol nezem, oda 55-s dukal! :)

XTaki

(#1411) sebgutkopf válasza Barthezz2 (#1407) üzenetére


sebgutkopf
őstag

van-e lehetőség digital koax-analog átalakításra

Egy külső DAC-al igen, sőt azok konverziós minősége messze felülmúlja a mindenféle cd/dvd lejátszókba illetve erősítőkbe integrált budget kategóriás dac-okat.
Valószínűleg ennyit Xtaki-nak nem ér meg a téma és marad a jack elosztogatásnál.

(#1412) skarlik válasza Dzsano (#594) üzenetére


skarlik
csendes tag

Szia!Nekem is lene egy Ilyen tévém!Philips 37pfl5405h/12 ,csak törött képernyője!Nemtud valaki képernyőt?Honnn lehetne beszerezni?Jólenne bontott is!A képernyő tipusa:LC370wuy!

(#1413) XTaki


XTaki
tag

kiprobaltam MKV-val a beepitett medialejatszot...
valoban, ha DTS hangsav van rajta, akkor keptelen hangot produkalni
viszont, ha mkvmerge-l kiszedem a DTS-t[ ami ugye egy tobb Gb mereti mkv-nal is csak par perc], akkor gyonyoruen tolja.

XTaki

(#1414) Turbobacsi válasza XTaki (#1413) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ezt regéltem :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1415) XTaki válasza Turbobacsi (#1414) üzenetére


XTaki
tag

tudom, es koszonom a tanacsot, igy nem volt akkora anyazas, mintha ezt nekem kellett volna kitalalnom :)

most mar csak az kellene, hogy NFS-t is tudjon olvasni egy wifi adapterrel :)
tudom, nem tudna 1080-t, de sorozatot lehetne nezni vele

tudom fogjam be a szam es vegyek 20-ert ecceri mediaplayert :)

XTaki

(#1416) Barthezz2 válasza sebgutkopf (#1411) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezt úgy is megoldható, hogy a koax kimenetről nyert jelet analog 5.1-re osztom? Ha igen mivel? Egy linket pls.. :R

Everybody lies.

(#1417) Dzsano válasza Barthezz2 (#1416) üzenetére


Dzsano
tag

Veszel egy házimozi rendszert. :K

De tényleg: én előbb vettem házimozi receiver, mint új TV-t, mert a rengeted térhatású DVD hangját csak úgy tudod élvezni. Aki még nem hallott egy jó házimozit szólni, az nem tudja, hogy milyen jó.
Próbáld ki a Kapitány és katona kezdő, ködös jelenetét, és vedd erősre fel a hangot. :D előtte pelenkát is készíts ki. :DD

A médiapléjer nyavajgást, meg nem értem, a vásárlók elég kis hányada tud egyáltalán letöltött médiát szerezni napi rendszerességgel, a nagy többség azt se tudja, hogy kell a TV-hez hozzákötni.

A Philips előnye még a toleráns analóg TV jel lejátszása.

Most (hétfő este) rendeltem meg a 42pfl5405H-t az E betűs boltból. Remélem szerda-csütörtök ideér. :U

(#1418) propery válasza Barthezz2 (#1416) üzenetére


propery
csendes tag

Hali!

Itt a megoldás, én is agyaltam/keresgettem a múltkor sokat mire meglett:
http://www.nightcomp.hu/product.php?id_product=1000690
illetve
http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=316&st=30&p=126277&#entry126277

Tudom, az ára nem túl baráti, de állítólag jól szuperál a cucc, szép a hangja :DD , én mihelyst meglesz a tv-m beruházok egyre, mert 5.1-es hangfalam van, és ezzel összeköthetem, nem kell házimozi erősítő. Ja és más optikai kimenetes cuccot is rá tudok kötni, pl. médiaplayer, akár számítógép optikai kimenete, és így egy kábel megy bele, nem három kéteres rca kábel, így egyben elosztó is lehet az analóg 5.1 hangfal és a digitális hangforrások között... :C

(#1419) sebgutkopf válasza Barthezz2 (#1416) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha 5.1-et akarsz belőle, akkor egy dts/dd stb... dekóderrel rendelkező dac-ra van szükség.
Viszont ahogy Dzsano írja a digitális bemenettel rendelkező házimozi erősítők rendelkeznek ilyen dekóderrel és egy alap dac-al.
Külső dekódert annak érdemes venni, aki már rendelkezik egy, vagy több (minden csatornához külön) igen jó minőségű analóg erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#1420) sebgutkopf válasza Dzsano (#1417) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én hallottam jó házimozit szólni, de az 2 millába került. A pár százezres házimoziktól szerintem kiegyensúlyozottabban, és tisztábban szól egy jó stereo rendszer, ami képes betölteni az egész teret.

Elnézést az off topic hozzászólásért!

(#1421) Dzsano


Dzsano
tag

Mi is vájtfülüek vagyunk, bátyám például csöves erősítőket készít, de vitatkoznék annyiban veled, hogy a mozizásra szerintem kell a térhatású hang, a zenehallgatásra meg a sztereó.

Ha zenét hallgatok, azt sztereóban teszem, a másik szobában, HIFIről. Ha a TV-t nézem, azt a nappaliban, és ott van házimozi rendszer, de szükség esetén azon is lehet zenét hallgatni (van néhány koncertfilmem, pl. Moody Blues, stb.)
Nem keverném össze a kettőt, mert nem keverem össze a tükörreflexes fényképezőgépet sem a mobiltelefonommal, bár az utóbbival is tudok egész jó emlékképeket készíteni.

A jó hír: megjött a 42PFL5405H. Már beüzemeltük, és jó. :DD :R
Minden jó.
Az analóg Tv adáson nem tudok változtatni, és néhány kábelt, dugót ki kell cserélni minőségibbre, hogy ne szedje össze a zajt, de azon kívül tökéletes.
Miután még nincs precízen beállítva, részletesebben csak húsvét után írok róla, mert addig
horgászni megyek.
Érdekes, a táviránítójához elolvastam a leírását (pár oldal) és nekem rögtön kézre állt, logikus volt. Ilyen okos vagyok? :D

Nem csalódtam a Philipsben.

Ja, és magyar! :)

[ Szerkesztve ]

(#1422) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Megrendeltem a 40"-os 5605öst. Nagyon remélem, hogy olyan lesz vele gépezni és játszani mint ahogy itt sokan írtátok és tesztelték neten. Kipróbáltam egy 8404-est is a napokban... ha azt az inputlag szintet hozza, akkor isteníteni fogom a televíziót, ha nem akkor holnaptól eladó lesz 160kért a tv 2 év garival :DD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1423) sebgutkopf válasza Dzsano (#1421) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A távirányító funkció elrendezése szerintem se problémás. Engem inkább az zavar, hogy szűk a hatóköre, némileg célozni kell vele, hogy észlelje a tv a jelet.
Van nálam egy régi lapos philips távirányító, azt bármerre forgathatom akár állítva is lehet a kezemben annak a jelét úgy is fogja a tv. A hétköznapi dolgokhoz azt használom a jobb érzékenység miatt, valamint ott az aktuális programot 1 gombnyomásra mutatja.

(#1424) Billy76


Billy76
csendes tag

Sziasztok!

Philips 32PFL3605H ilyen tipusu tv megvételén gondolkodom.

Tud valaki valami jót vagy rosszat róla?

Érvek mellette és ellene?

(#1425) Turbobacsi válasza Billy76 (#1424) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

+ olcsó

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1426) devast válasza Turbobacsi (#1425) üzenetére


devast
addikt

Én is egy az egybe ezt akartam beírni... aztán mégsem tettem. Más úgyis megteszi helyettem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1427) Sontir Fel válasza Sontir Fel (#1422) üzenetére


Sontir Fel
őstag

A tv nagyon finom. A távkapcsoló nem vészes, a menü közel sem annyira rossz mint amire számítottam.

Még kell hangolni, de inputlag tényleg alacsony, játékra tökéletes. Most még az az érzésem, hogy filmnézésre alkalmasabb a Samsung, de még próbálkoznom kell.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1428) XTaki


XTaki
tag

Urak!

VGA bemenettel nyomtam at a latitude E6510-s kepet.
barhogy probalkoztam keptelen voltam a FULL HD felbontast elerni, akkro folyton az volt a hibauzenet, hogy nincs video jel.

mit csinaltam rosszul?
es hogyan kellene?

XTaki

(#1429) -=RelakS=- válasza XTaki (#1428) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

vártál-e 1-2-4 perceket? Nekem néha nagyon sokat elmolyol, mire lesz kép. Pl különösen gyűlöli a fúhádét 24Hz-en

Mondjuk nekem is van olyan lapitopi, és digitális úton gyorsan megjött a kép (display port -> DVI -> HDMI)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1430) temes69


temes69
aktív tag

hali!

hdmi kábelen keresztül használom a philips 5605-ös tvm monitorként. A hang is azon keresztül megy a tvre. Azonban most az a gondom, hogy fejhallgatót szeretnék használni és nem megy rá a hang hiába állítom vissza a hangkártya(alaplapi: p7p55d) beállításait... :F
mi lehet a gond? a tv számítógépes üzemmódban megy.

akármire állítom nem szól. ezek vannak a vezérlőpultban: amd hdmi output-----ezen megy most; spdif interface; digital output device.
akármire állítom nem szól csak az amdsen.
oprendszer win7 prof 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#1431) -=RelakS=- válasza temes69 (#1430) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem értem.
Bedugod a fülest a tv-be, és nem jön rajta a hang? (hátlapon van csatlakozója)

Vagy értem, és a számítógépbe dugod a fülest, és úgy nincs hangod? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1432) temes69 válasza -=RelakS=- (#1431) üzenetére


temes69
aktív tag

sehogy sem szól a füles. akárhova dugom...

(#1433) nyunyu válasza temes69 (#1432) üzenetére


nyunyu
félisten

Nezd meg, milyen audioeszkoz van defaultnak beallitva, ha a videokartya, akkor a TVbe dugd a fulest, ha a zalaplapi zajgenerator, akkor az alaplapra.
Plusz nezd meg a zenelejatszo beallitasait is, hatha ott van elkonfiguralva.

Esetleg olyan hangformatumot hasznal a videokartya, amit nem tamogat a TV.
Ha jol remlik, akkor csak 16bit 48kHz-s sztereo jelet fogad a TV.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1434) temes69 válasza nyunyu (#1433) üzenetére


temes69
aktív tag

szia!

Nah tegnap próbálgattam de továbbra sem jó. Amikor csak a tv megy(tehát a gép nem) akkor amikor rádugom a fejhallgatót akkor csak cicceg vagy nagyon hülye hangot ad ki. Amikor megy a gép akkor semmit, hiába állítgatom a hangeszközöket. A hangeszközök melletti kis zöld csík ugrál mintha lenne hang, de nem szól semmi. Próbálgattam kikapcsolni a tv hangszóróját, de úgy sem volt jó.... passz :O

a gépen az a gyanúm az a gond, hogy nem látom a hangeszközök között az analóg kimenetet, csak két hdmi-s hangeszköz van(ahogy fentebb írtam) meg egy digitális. Sztem ott az lehet a bibi, de az jobban idegesít, hogy akkor sem szól ha a tv csatijába dugom. Jah és a füles az kifogástalan, tehát azzal nincs baj.

[ Szerkesztve ]

(#1435) -=RelakS=- válasza temes69 (#1434) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És ugye a füles aljzatot használod, nem a szerviz bemenetet, ami amúgy ugyanúgy néz ki? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1436) pepi76 válasza temes69 (#1430) üzenetére


pepi76
csendes tag

Hello!
Hülye kérdés, de a fejhallgató hangját külön lehet állítani (sőt csak úgy lehet) a tv-n. Nem áll véletlenül 0-n?

(#1437) temes69 válasza -=RelakS=- (#1435) üzenetére


temes69
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! és valóban a szerviz aljzatba dugdostam :W :W mentségemre legyen mondva mivel a tv elég közel van a falhoz inkább csak taperolgattam a kimeneteket. ma már kifordítottam és akkor látom, hogy a füles bemenet teljesen szélen van :U bedugtam és jó :U
ekkora láma nem lehetek :W

(#1438) katsi


katsi
tag

Hellou!

Tudni valamit a 32PFL6605 input lagjáról?
5605-höz képest mekkora?

(#1439) hotkar válasza temes69 (#1437) üzenetére


hotkar
aktív tag

És legalább fejlődött valamit a digitális hallásod? :D

(#1440) hvb


hvb
tag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni, hogyan épül fel a Philips 2+1 év garanciája?
A pixelgarancia is érdekelne.
(PFL37 7605H készüléket néztem.)

Köszönöm.

zs.

(#1441) Willmos


Willmos
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztok veletek egy hírt, hogy a Philips elkezd mediaplayereket gyártani és forgalmazni. Az első belépő típus a HMP3000es lesz, már fent van a honlapon is.

http://www.philips.hu/c/blu-ray-dvd/hmp3000_12/prd/

A fogyasztói ára várhatóan 19.990 lesz.

(#1442) Dzsano válasza Willmos (#1441) üzenetére


Dzsano
tag

Az lesz a szép, ha a TV gyártást sem fejezik be. :)
A Sony Ericsson-t is leírták már párszor, és most újra jönnek fel, mint a talajvíz.

(#1443) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Tegnap voltam TV nézőben és konkrétan két Philips modell érdekelt:

37PFL8605H vs. 37PFL6606H

A két cucc között 20 ezer forint a különbség, tehát mondhatni "jelentéktelen". Ami miatt nem tudok dönteni a kettő között, azok az alábbiak.

37PFL8605H:

+ kifutó modell, de felsőkategóriás, ez a képminőségen is látszik, egy picit szebb, mint a másiké (bár lehet, csak a spéci üveg előlap teszi, speckók alapján ugyanakkor tényleg több szín megjelenítésére képes).
+ nagyon bejön a fém távirányító (kb. sokad rangú szempont egy TV-nél by the way)
+ Ambilight, ami nem tudom, hosszabb távon mennyire zavarná a szemem...főleg, hogy csak oldalt van, felül ugye nincs (ez még Spectra 2). Nem tudom, hogy lehet a tartalomra koncentrálni, hogy közben folyamatosan változik a környezet színe. Végül is mindegy, mert kikapcsolható.
- egyik teszt átlagos vagy kicsit az alatti input lagot ír, másik meg nagyot, most döntsem el, melyik hazudik...
- hangja nem rossz, de a másiknál hallhatóbb a beépített mélynyomó ereje (Ambi-wOOx), hiába van mindkettőben.
- borzasztóan félek az üveg felülettől, tudom, hogy a nagy áruházak nem mérvadók, de az a kevés teszt is leírja, hogy nagyon meg kell válogatni, hogy hol és milyen körülmények között használjuk a cuccot. A plusz réteg miatt, mivel süllyesztve van a panel, némi szellemkép is jelentkezik oldalról plusz a látószög is gyenge, de szemből nézném, így ezek nem érdekelnek.
- másfélszer annyit fogyaszt, mint a 6606H
- mindenhol csillog a TV, tisztán tartani nem egyszerű
- kevésbé illik a bútoraimhoz, de nem is üt el tőle nagyon (tudom, dögöljek meg, hogy ilyen problémáim vannak)

37PFL6606H:

+ sokkal szebb a szál csiszolt alumíniumnak tűnő műanyag káva, amely vékonyabb is 1 centivel, mint a 8605-nél
+ jobb hangzás (tényleg van mély)
+ matt panel
+ talán egy fokkal használhatóbb a média lejátszója, bár nem elsődleges szempont (szinkronos mkv-kra kéne talán)
- nincs Ambilight, amelyről nem tudom, hogy számomra hátrány vagy csak egy opció a listán
- csupán Pixel Plus HD képfeldolgozó áramkör szemben a 8605 Pixel Precise-ével (1080p forrásoknál (PS3, Blu-Ray) számítanak ezek egyáltalán?)
- távirányító nyomogatása alapján nincs nagy input lag, de egy darab tesztet és véleményt se találtam a modellről, annyira új, így ez a része rejtély
- műanyag távirányító (hosszabb távon úgyis mindegy, amikor az ember már csak a gombok után kapkod és nem gyönyörködik benne)
- nem 200 Hz, csupán 100, valószínűleg úgyis kikapcsolnám a Natural Motion-t vagy micsodát, így ez a része valószínűleg tök mindegy a TV-knek (játéknál és filmnél is egyaránt zavaró szerintem)

NetTV képesség egyiknél se érdekel, a WiFi lehetőség (feláras USB adapterrel) se hoz lázba a 8605H-nál.

Kérdés egyértelmű: melyiket?:D

Amihez kell: 50% UPC SD digitális adás, 30% Playstation 3 játékok, 20% HD filmek és SD/HD sorozatok (Playstation 3-on)

(#1444) -=RelakS=- válasza Alvin_ti4200 (#1443) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én csak a pixel plus HD-féle parasztvakításról tudok szót ejteni.

Általában egész jól működik, igaz a legjobb filmet is furcsávát eszi nekem a brazil szappanopera kinézet. Viszont van egy nagy gáz ezekkel: Ha gyors a mozgás, nem tud mit kezdeni vele, és olyankor látszik, hogy hirtelen nem rak be extra képeket, ezért jelenettől függően hol hagyományos, hol folyamatos a mozgás. Mivel rendszerint jól néz ki, be szoktam kapcsolni, de ha rendesen meg akarok nézni egy mozit, akkor inkább kikapcsolom. Inkább legyen egyenletesen szar, mint időnként szar, időnként meg émelyítően folyamatos.

Lehet, hogy csak ki kéne választanom néhány nem kimondottan képfeldolgozás barát jelenetet az Aliens-ből (van benne az elején jó pár), és azt megtekinteni fejlettebb tv-ken, de az én 5605-öm nem minden körülmények között képes rendesen követni az eseményeket.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1445) vidra1221 válasza Alvin_ti4200 (#1443) üzenetére


vidra1221
tag

Hello

Nekem 37PFL6606 K tv-m van és teljes mértékben megvagyok vele elégedve. Lcd tv-knél sűrűn szidott a hang, na most szerintem ennél a tipusnál teljesen renndben van, valóban van mély hang és nem cicncogás hallható.A natural motion plus opció meg valóban tartalom függő, van amikor segít a képi hiányosságokon van amikor pedig olyan művé teszi a képet.A full hd és hd tartalmak gyönyörűek, felhősödéssel meg nem kell foglalkozni mert ha tartalom van a képernyőn akkor nem látszik semmi. A tv adás pedig szolgáltató függő, vannak kimondottak jók is, a digi hd csatornái pedig nagyon f@szán néznek ki(az este 11 után kezdődő is :) tűéles és részletgazdag) :B !
A net része szerintem teljesen jó, már akinek ez fontos. szuperül együtt működik a routerrel, akár wifin akár kábelen. A you tube videókat memória kártyára lehet menteni (van sd foglalat) alapból van picassa, twitter, jópofa kis játékok stb. és bármilyen oldalt meg lehet nyitni egyedül a flash tartalmakat nem jeleníti meg, tehát ha reggel gyorsan a híreket megszeretnénk nézni pl. az indexen vagy az időjárást vagy akármit akkor arra tökéletesen alkalmas.A karakterbevitel olyan mint mikor mobillal sms-t írunk.A távirányítóval nekem semmi bajom. A média lejátszónak is külön dedikált gombjai vannak (you tube-nál is használható) és atxt gomb is külön van. A beépített média player külső feliratot még mindíg nem kezel, kicst válogatós, de nekem még dts-es mkv-t is lejátszik külső vinyóról. És állítólag lesz hozzá majd olyan software frissités ami alkalmassá teszi tv műsor rögzítésére is! ha van még kérdés szívesen válaszolok ha tudok

[ Szerkesztve ]

(#1446) Alvin_ti4200 válasza vidra1221 (#1445) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tekintettel arra, hogy el fog fogyni az utolsó pár darab 8605H is, így (részben emiatt) én is inkább az újabb, de valamivel butább (?) 6606H felé húzok. mkv-nél felismeri a két külön hangsávot a konténeren belül? Próbáltál esetleg játékokat (PC-ről vagy konzolról), mennyire partiképes hozzá a TV?:) (után húzás, input lag) Hol vetted és mennyiért, ha nem titok? :) Én 200 körül látom most a H változatot.

(#1447) Ádyka válasza Alvin_ti4200 (#1446) üzenetére


Ádyka
őstag

Érdekes állatfajta ez a 37PFL6606 :F

Tudomásom szerint az xxx6-os széria 2011-es modellév, valamint júniustól lehet őket kapni nálunk. Philips oldalán még szó sincs róluk.
Az meg megint csak érdekes, hogy mondjuk a 6605-ös széria pixel precise HD-t tud. Az újabb szériában itt visszalépés lenne?

Az viszont tény, hogy nem kell tartani a Philips Edge ledes megoldásaitól. Nézegettem én is a nagyáruházakban a homogenitást, bevilágítást, valamint az input lagot. Kimondottan jól néznek ki.

37PFL7605 nem jöhet szóba? Bár lassan ez is kifutó modell (de legalább pixel precise HD). Az utódmodellek főbb jellemzői lesznek a gagyi 3D, meg az USB-re való rögzítés lehetősége.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1448) Alvin_ti4200 válasza Ádyka (#1447) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

7605H-ról elég rosszakat írtak egy-két tesztben a többi modellhez képest:( Főleg az input lag és a képminőség az, amit kritizáltak:U Máshol viszont (a 40"-os modellt) istenítették...egyébként néztem azt is, nem tudom, mennyiben más, mint mondjuk a 6606H az Ambilight-on kívül.

(#1449) vidra1221 válasza Ádyka (#1447) üzenetére


vidra1221
tag

Igen 2011-es modellév az E-digitálnál már lehet kapni meg még pár helyen.
Igaz nekem nem onnan van.

(#1450) vidra1221 válasza Alvin_ti4200 (#1446) üzenetére


vidra1221
tag

Ezt a kettős hangsávot nem néztem illetve próbáltam.Ami a vinyón volt film azokat próbáltam.
Játékokat még szintén nem próbáltam, majd ha beszerzek egy 5m-es hdmi kábelt majd meglesem.Amúgy valóban 192-200k körül mozog az ára a H-s nak. Az enyém K-s az vmivel drágább lehet. Ja parabolával is frankón működik!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.