Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) csalafinta65 válasza rayoliviero (#8999) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bárki írhat, valóban. De nem lejárató szándékkal. Mert azért némely hsz.-ből ez vehető ki. Én , ahogy a Philips mellett letettem voksomat, nem jártatom számat trollkodás céljából , más TV márka fórumában. Kérem, más se se tegye itt! ( vita részemről lezárva. ha más Philipsest is zavar, majd szól.)

(#9002) csalafinta65 válasza mycsu29 (#8998) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:R :R :R

(#9003) #94529552 válasza csalafinta65 (#9001) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyedül te kutyázod a Philipset, Gazsi csak a tapasztalatait mondta el korábban. És azokat mások is megerősítették, pl. a távról.

(#9004) Trak válasza rayoliviero (#8999) üzenetére


Trak
addikt

Akkor tessék egy 4100 napos regisztráció... De ez meg kicsit óvodás szint... Kinek van nagyobb, kinek van régebbi, hagyjuk már ezt...

Felőlem oda írsz Te is és Pumma is, ahova csak akartok, csak tényleg nem értem, hogy miért kell az indulatokat kelteni... Már hetek óta egyre csak romlik a színvonal, és mindketten egyre agresszívabban szidjátok a márkát, és persze az itteniek erre a védelmére kelnek, amire ti megint, még agresszívabban írtok. Ráadásul már kezd személyeskedésbe is átmenni, aminek egy fórumon aztán végképp semmi értelme.
Most őszintén kérdezem: Van ennek értelme??
Szerintem nincs.
Legyen már valaki közületek normális, felnőtt ember, aki rájön, hogy ez milyen gyerekes viselkedés...

1-2 dologban egyetértek veletek, vannak olyan vélemények, tapasztalatok, amelyek olyan dolgokról szólnak, amik tényleg nagyon rossz színben tüntetik fel a márkát, adott típusokat, de érdekes, hogy sokszor jön rá néhány válasz ami cáfolja az írást azzal, hogy neki jól működik az adott típus.
Tehát vagy user error van, vagy valaki rossz példányt fogott ki, ami nem úgy működik, mint egy másik ugyanolyan. Ez utóbbi esetben szerviz.
Úgyhogy ezek alapján nem tisztázott a dolog, nem értem a felháborodást, nem biztos, hogy teljesen jogos...

Megértettük, nektek nem jön be a márka, többször elmondtátok, azt is hogy miért, de már kezd unalmas lenni, hogy ezt néhány naponta újra el kell olvasni.
Van olyan márka, ami számomra sem túl szimpatikus, voltak vele rossz tapasztalataim, ezt esetleg adott topikban le is írtam, de bőven elég egyszer megtenni, attól senkinek nem lenne jobb, ha hetente bemennék abba a topikba és ezt leírnám.

Mindezeket úgy írom, hogy nekem egy 2013-as modell van, ezzel semmi panasz nincs, igaz ez 8000-es széria, nem ezt szokták venni az emberek, ezért nem is szoktam írni, hogy ezzel nincs gond, mert azonnal megkapnám, hogy persze, azzal ne is legyen gond. De ez jogos is lenne.
Azonban több hónapig nézegettem a TV -ket mielőtt választottam, és miután eldőlt, hogy Philips lesz, sokáig variáltam, hogy 6-7, vagy esetleg 8000-es modell legyen, ezért mindegyiket sokáig nézegettem, mindent elolvastam róluk, élőben is több órán át teszteltem őket.
A 2013-as modellekről sokat tudok a 6000-es szériától felfelé. Azoknál a tanács itt a topikban is az volt, hogy akit zavar, hogy a menü kicsit lassú, a smart rész pedig a youtube-on kívül sok minden másra nem igazán használható, az ne vegye meg. Akit viszont a kiváló képminőség és az Ambilight érdekel annak nagyon is jó alternatíva.
A fentieken kívül nagyon más negatívum nem volt velük.

A 2014-eseket nem ismerem, de elég érdekes hibákat olvasok itt a fórumon róluk, lehet, hogy ezeknek is jobban utánanézek, mert baromira zavaró, hogy nem jutnak itt dűlőre az emberek, van aki azt mondja adott típusról, hogy nála jó, van aki meg panaszkodik valamilyen hibára, amire utána két ember mondja, hogy nála nincs jelen és jól működik. Nagyon érdekes.

De ettől függetlenül szerintem maradjunk abban, hogy már többször leírtátok ellenszenvetek a márkával kapcsolatban, elfogadtuk, szerintem mostantól nem muszáj hetente leírni...
Nagyon gyerekes lett a topik, vagy én öregedtem még 10 évet az utóbbi 1 évben...

[ Szerkesztve ]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9005) csalafinta65 válasza Trak (#9004) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagyon tárgyilagos írás. :R

(#9006) macii97 válasza Trak (#9004) üzenetére


macii97
senior tag

Teljes mértékben egyetértek!
Ha valakinek nem tetszik egy márka, még a szálkát is gerendának látja. De ez nem a termék hibája. Az is biztos, hogy user error is van a dologban. Először én is szidtam, aztán rájöttem, hogy én csesztem el valamit.

(#9007) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

[link] Baromi jó árakon 6 Philips modell!!! ( igaz 1év garival)

[ Szerkesztve ]

(#9008) adam1 válasza TIT (#8994) üzenetére


adam1
aktív tag

Az enyémnek fém a távja és nagyon szép.

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#9009) Trak válasza adam1 (#9008) üzenetére


Trak
addikt

Akkor az egy régebbi modell, ugye?
A 2013-as 6-7-8000-es széria távja ilyen volt:
[link]

Az ideiek milyenek?
Most már érdekel, miért szidták itt néhányan annyira.

[ Szerkesztve ]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9010) TIT válasza adam1 (#9008) üzenetére


TIT
veterán

Ez egy kivétel akkor.
Az enyém zongoralakk műanyag,keskenyebb,forgótárcsás és minőségi,ja és még tanítható is,ami már nem divat+világít.[link] RC-4492
Mellesleg ez a típus nekem pont nem szimpi,túl bumszli.
Az én 6509-emnek semmi baja a fehér távjának.

[ Szerkesztve ]

(#9011) adam1 válasza TIT (#9010) üzenetére


adam1
aktív tag

Kicsit csaloka a kép nem buszmli élőben nagyon szép. Talán ez jobb kép róla.

[ Szerkesztve ]

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#9012) Gabir válasza adam1 (#9011) üzenetére


Gabir
aktív tag

Ilyen az enyém is, bár létezik többféle kivitele, ezek a 2010-11 körüli évjáratok 8-9sorozatainak távvezérlője lehet. (a 7606-é fekete műanyag)

(#9013) #94529552 válasza Trak (#9004) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem mondom, hogy nincs igazság abban amiket írsz, rendben van. Viszont az önigazolás sajnos jelen van a fórumon, ahogy a sajátját dicséri valaki ész nélkül. Ez pedig nagyon visszatetsző dolog, és félrevezeti az embereket. Gondolok itt az ömlengésekre, és hogy extázisba esik valaki a tévéjétől. De az is baj, amikor a másik topicban, azt írják, hogy az márka a legjobb mindenben. Van itt is követendő példa, aki tárgyilagosan elmondja a tapasztalatait, és nem csak a jókat, hanem a negatívat is, de elég ritka az ilyen.
csalafinta Pana topic; csalafinta: "Betekintési szög, 640: 5% kb. No comment.." Ez se trollkodás ugye? Meg a privátok Gazsinak nekem meg még a többieknek. Amit bemásoltak a fórumba, azért is szégyellhetnéd magad rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#9014) Luck Dragon

Akinek van PFL8008-a azt megszeretném kérdezni hogy az elmúlt napokban érkezett új FW-nél a YT qwerty-használat esetén reagál bármire is :F Vagy én állítottam el valamit? 2 napja rágom magam rajta és nem tudom a megoldást.Mivel kettő távírányitó van hozzá, így ki kell lőnöm az esetleges giroszenzor elhalálozás lehetőségét , csak is a szoftver felülírásos probléma lehet,(szerintem).
Az ötleteket szívesen várom, és venném,

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9015) dualcore válasza Luck Dragon (#9014) üzenetére


dualcore
őstag

Nem sok választ fogsz kapni, kevés vetélytársad van, Sajnos!!! :B

(#9016) Luck Dragon válasza dualcore (#9015) üzenetére

Ha jól rémlik van itt kettő személynek is, ha jól emlékszem, de egy biztósan,Sajnos már nem rémlik kinek is volt. :N

Amúgy az idei év távírányitói így néznek ki, legalábbis a legtöbb típusnál..

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9017) dualcore válasza Luck Dragon (#9016) üzenetére


dualcore
őstag

Most kicsit visszagondolva, amikor nekem jött frissítés a 7809 re, utána a gépelés nekem is lényegesen belassult. Sőt azt is később reagálta le hogy megfordítottam a távvezérlőt. Csak akkor a rövid idő alatt nem tűnt fel, mert keveset használtam a qverty részét.
Amúgy nekem az alsó táv. volt hozzá. Szerintem pofás darab és jól kezelhető.

(#9018) Luck Dragon válasza dualcore (#9017) üzenetére

Hmm ez érdekes, Engem most nagyon zavar hogy nem tudom használni, a hajamat betudnám már fonni az egésztől. :((( Most DLNA-ban telefonról pötyögőm be a dolgokat, de zavaró,ott az a kis tüske hogy mért nem megy.
Az előző témához vissza menve, a 2013-mas hatos szériától felfelé az ugyan ebben a kategóriában szereplő 2014 távírányitók, minőségileg a 2013 érezhetőbben sokkal minőségibb, műanyagokból,vagy fémből készültek.
Gondolok a 6008K vs 6309- 7008K vs 7809 és 8008S vs 8109. De ez az én személyes értékelésem!

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9019) dualcore válasza Luck Dragon (#9018) üzenetére


dualcore
őstag

Igen a 13 modellek felső kategóriában, a távok minősége érezhetően jobb volt, kellemesebb volt a fogása is.
A gépelés most egyáltalán nem megy? Vagy annyira lassú hogy használhatatlan?

(#9020) Luck Dragon válasza dualcore (#9019) üzenetére

Egyáltalán nem megy. Egyedül a vissza mutató nyíl (törlő) és a navigációs gombok működnek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9021) dualcore válasza Luck Dragon (#9020) üzenetére


dualcore
őstag

Sajnos nincs ötletem a megoldásra. :(

(#9022) Brekecs válasza adam1 (#9008) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Neked is 46pfl9705H/12 tv-d van ? ugyan ilyen táv van hozzá !

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#9023) Gabir válasza Brekecs (#9022) üzenetére


Gabir
aktív tag

A 32eshez is ilyen jár :P

(#9024) Gabir


Gabir
aktív tag

Vettem még tartalékba:

(#9025) dualcore válasza Gabir (#9024) üzenetére


dualcore
őstag

Minek annyi? Kardozni akarsz az infra fénnyel? :D

(#9026) süti5


süti5
őstag

Van ugye két philips tv-m, és elhelyezkedésre egy falon vannak, a fal két oldalán, egyik a hálóban, másik a nappaliban.Az egyik valóban falon van, de az új egy komódon a fal előtt.
Amikor a régi, kisebb philipset kapcsolom le este hálóban van, hogy a nagyot bekapcsolja falon keresztül:))
Első alkalommal azt hittem besz@rok, mert pont horrort néztem tök sötétben, lekapcsoltam a vége felé mert álmos voltam, behunytam a szememet, kell ugye a nagy tv-nek jó pár másodperc mire feláll, azonosítja a kártyamodult stb, pillanatra kinyitom a szemem és beszédet hallok a nappaliból és fényt láttam:)

(#9027) dualcore válasza süti5 (#9026) üzenetére


dualcore
őstag

Megnéztelek volna oldalról mikor megszólalt a tv. :D
De tény nagyon erős a táv.vez hatósugara. Nekem volt egy Philips hifi, és mikor a téli estéken hallgattam, akkor lusta voltam kitenni a kezem a paplan alól, és mikor új volt az elem akkor vitte paplanon keresztül is.

(#9028) csalafinta65 válasza dualcore (#9025) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:C :C :C

(#9029) Monya78


Monya78
veterán

[link]

Ha ez igaz akkor +1 pont a philipsnek, hisz nem látom a felhasználói szokást monitorozó TV gyártói sorban.

(#9030) dualcore válasza Monya78 (#9029) üzenetére


dualcore
őstag

Ezt eddig is sejtettük, de így már biztosra vehetjük. Hogy mekkora mocskos kémkedő szokás ez. Ha belegondoltok mindenki körül van véve mikrofonnal és kamerával. TV, Telefon, Tablet, stb.

(#9031) LittleSami


LittleSami
csendes tag

2 éve vettem egy Philips 37 pfl3007h lcd tv-t és az a gond hogy a tvt bekapcsolom nem add képet és mint ha kifagyna a tv szoftvere! Probaltam szoftver upgradel de nem ment mert megfagy a tv! Csak 230bol kihuzva tudom kikapcsolni. Tavkapcs müködik mert villog a led hogy erzekke de kepet meg nem add! Sztetek mi lehet a baja mit csinaljak vele?
ui.: nem garis sajna

[ Szerkesztve ]

(#9032) csalafinta65 válasza LittleSami (#9031) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Azért hihetetlen, hogy majd minden márkánál 2 év körül szarik be a készülék. Ezért kincs az 5 év gari...( Sajnos szervíz lesz. Örülhetsz, ha 30 ezerből megúszod.."Vmelyik" panel csere lesz)

(#9033) LittleSami válasza csalafinta65 (#9032) üzenetére


LittleSami
csendes tag

Nem lehet hogy csak szoftver hiba?

(#9034) rayoliviero válasza csalafinta65 (#9032) üzenetére


rayoliviero
veterán

Panasonic nem szokott beszarni 2 ev utan...

(#9035) süti5 válasza rayoliviero (#9034) üzenetére


süti5
őstag

"Nem szokott":)
Enyém 4 éves philips, ráadásul tök alap tv és szintén nincs semmi baja.
Nagyrészt ezért is vettem philipset, nem ambilight miatt, mint sokan, nekem az nem volt és nincs most sem.
A kép és a megbízhatóság, no meg persze az ár...:)

(#9036) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Minden márkánál 2 év körül szarik be a készülék.Általában minden 2. készülékre igaz ez. Sajnos egyik sem kivétel. Forrás: Panasonic( Led LCD) márkaszervíz és Sony márkaszervíz munkatárs.

[ Szerkesztve ]

(#9037) TIT válasza LittleSami (#9033) üzenetére


TIT
veterán

Nem mert nincs kép az hardware hiba.
Enyémnek is néha nincs kép ha bekapcsolom(csak hang)de újra bekapcsolva jó.
Ja és ez is 2 év után felsőkat.tv de ez philips betegség.
Gazsi annyi pana tv-d volt?
Nyugi a sonym is 16 évig húzta és a thomson is 11 évig.
Amúgy nyugi a pana is csinált hulladékot 2000 körül(Ck sorozat)
A philips-em is 6 éves és bírja.
Lg moncsim 7 éves és semmi baja,haveré is 5-6 kb.

[ Szerkesztve ]

(#9038) nababika válasza csalafinta65 (#9032) üzenetére


nababika
aktív tag

A fiam 8 éves Philips tévéjének az egyetlen baja, hogy nem turi az esést, pár hete pici darabokra tort. Ezt leszámítva tökéletesen működött 8 évig, soha semmi baja nem volt.

(#9039) LittleSami válasza TIT (#9037) üzenetére


LittleSami
csendes tag

Az az érdekes hogy bekapcsolás után pár másodpercig tudok lépdelni a menüben csak megfagy a kép!

(#9040) TIT válasza LittleSami (#9039) üzenetére


TIT
veterán

Az furi de nem hiszem,hogy szoftver de talán.
Szervízt kérdezd meg.

(#9041) Luck Dragon válasza LittleSami (#9039) üzenetére

Az elején ha tudsz csinálj egy gyári vissza álitást,hátha az m3g segít valamit.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9042) Gabir válasza dualcore (#9025) üzenetére


Gabir
aktív tag

Kettő TV-nk van, az egyik a kicsié, az Aurea táv pedig megtetszett. (a negyedik napelemes), Fizettem vagy 5ezret a másik háromért, annyit megér)

(#9043) LittleSami válasza Luck Dragon (#9041) üzenetére


LittleSami
csendes tag

Próbáltam de nem csinálja meg. Mert kifagy mielőtt megcsinálná!

(#9044) Luck Dragon válasza LittleSami (#9043) üzenetére

Sajnos akkor szerviz,ok majd lepuculják az os-t mondjuk philips szervizben ilyenel nem nagyon vacakolnak.kicserelik az egesz SSB-t.És vissza adjak egy 25E szamlaval.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9045) TomSawyer79


TomSawyer79
csendes tag

Sziasztok! Egy PFH 6309-en nézek Digi kábelt. Ha a tévén az eredeti képarányt választom ki, az összes sd adás egy kis négyzetként jelenik meg a képernyő közepén. A HD műsorokkal minden oké. A tv vagy a szolgáltató lehet a hibás?

(#9046) Mikisys válasza TomSawyer79 (#9045) üzenetére


Mikisys
őstag

Mindenképpen a szolgáltató bűne, hogy nem ad ki normális méretű képet. Kérdés, hogy Ő mit kap?
De neked kell a TV-készülék menüjében beállítani a normális méretű képet.
Ennek a beállításnak az a hátránya, hogy vagy lelóg valamennyi az eredeti méretből, vagy torz lesz, valamelyik, vagy minden irányban.
Ez van, ugye, ezt köll szeretni, meg eszi, nem eszi, nem kap mást.
Lehet választani, ebből a kettőből.
:)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#9047) TomSawyer79 válasza Mikisys (#9046) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Köszönöm. Akkor marad a képernyőhöz igazítás, némi veszteséggel.

(#9048) bluemirage válasza TomSawyer79 (#9045) üzenetére


bluemirage
őstag

Így messziről egy teljesen arányos 576i -s SD adásnak tűnik, azaz az 1080 kb. felét foglalja el. Láttam mondjuk már 480i-t is Mo-on kiszórni... de ez ritka.. .bár az occó' digi-nél ezen sem lennék meglepődve.
Egy 6000-es TV viszont egész jól raki ki az SD-t teljes képre, a benne lévő képjavító megoldások egy része pont ezért van...
----
A kérdésed egy tökéletes példa arra, hogy a sok SD tartalom mellett nem szabad nagy TV-t alacsony szériszámmal venni, mert ott duplán visszaüt az SD. Egyrészt nagyban még rondább és egy 3000-4000-es TV ezt alig fogja tudni korrigálni, egy 7000-eshez képest. De a rosszat is meg lehet szokni. Pl. kevés panellakás van Mo-on ahova 40-42-nél nagyobb TV-t érdemes lehet berakni, ha a szoba rövidebbik oldalára kerül, akkor akár egy 32-es is jobb választás.... Helyette tele vannak az üzletek 3000-4000-es nagy TV-vel amit kis ember vesz a kis szobájába... Pedig ezek ideális helye pl. vendéglátó ipari egységek, éttermek lenne.

Meliora sunt bono inimica

(#9049) TomSawyer79 válasza bluemirage (#9048) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Köszönöm a választ. A képminőséggel nincs gond, egész jó SD tartalomnál is. Az a bajom, hogy ha képernyőhöz igazítást használok, levág a kép sarkából a HD adások esetében egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#9050) #94529552 válasza LittleSami (#9031) üzenetére


#94529552
törölt tag

A szerviz topicba érdemes megkérdeznii: [link]
A szintén debreceni A Tejesembernek is ő segített. A keresőt használva:
Debrecenre.
TomSawyer79 Szerintem ez nem szolgáltató hiba. Még nem láttam ilyent, amit a tévéd produkál, ha ezt nem tudod a beállításokban megoldani, akkor nézd meg ismerősöknél, hogy náluk milyen az adása annak a csatornának.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.