Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Ady80 válasza bgszoli (#97) üzenetére


Ady80
csendes tag

Én is a 7605 mellett szavaznék. Az LG-t el kell felejteni :)

(#102) TB válasza Turbobacsi (#99) üzenetére


TB
tag

Igen,köszi,most böngésztem végig a súgót!Sikerült is!Egyébként én jobbra számítottam digitális adásnál,szerintem elég gyenge a jel!A Digisport HD,amire azt mondom,hogy ezért már megérte,az nagyon tetszik!

(#103) Pötya30 válasza TB (#102) üzenetére


Pötya30
csendes tag

Hali, nekem is ilyen TV-m van csak kisebb méret :)
Nekem az összes csatorna digitálisan jön(kb. 70-75) és még vagy 5 csatorna HD(Duna, m1, m2, Nat Geo, Nat Geo Wild, Digi Sport) minőségben.
Tehát, a HD a legjobb és a digitálisak is gyönyörűek rajta.
Jók a beállításaid? Először nekem is csak 40 digitális jött be, aztán az összes.
Ha nem jó Neked szívesen segítek a beállításban!
Milyen messziről nézed? Én 2-3 méterről, mert ha közelebb mennék, akkor romlana a minőség, nem jönne át olyan szépen a kép.
A Te 40-esed sztem minimum 4 méter :)

Ja és küldj rá egy szoftverfrissítést! Ezzel kell kezdeni.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#104) Turbobacsi válasza TB (#102) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

tolj rá pendrive-on vmi hd/fullhd filmet (MKV), nagyon remek

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#105) TB


TB
tag

Sziasztok!
Már bejött az összes csatorna!84 adó+ 1-2 rádió!
Ha messzebbről nézem a tv-t,akkor szép a kép,de 1-2 méterről azért látni néha,hogy azért nem tökéletes a jel!A demo klip az persze tökéletes!most hírtelen nincs pendrive-om,számítógépre kötöttem HDMI kábellel!Úgy szép a kép 1080p-s avatar alatt,viszont nem full képernyőn adja be a filmet,meg magát az asztalt sem!Ha átállítom a felbontást 720p-re akkor teljes a kép,de ha visszarakom 1080p-re,akkor nem full a kép!A méretarány változtatása sem segít!Mit lehetne még állítani,mert ez így nem az igazi?
A számítógépes üzemmód nem aktív,nem tudom bekapcsolni!
Próbáltam Catalyst-ban is kibővíteni a képet,de nem találok egyenlőre semmit!
Meg úgy általában hogyan kell beállítani a tv-n a képet?Gondolok itt ilyen zajcsökkentésre meg dinamikus kontrasztra meg hasonlókra!

Szoftverfrissítésnél nincs magyar nyelv!Így mindegy milyen nyelvet választok?

(#106) Pötya30 válasza TB (#105) üzenetére


Pötya30
csendes tag

angol nyelv, én is azt tettem rá. ja és a súgóban keresd meg a képbeállítási infokat :)

[ Szerkesztve ]

(#107) Gaben360 válasza TB (#105) üzenetére


Gaben360
senior tag

A catalystban overscan csúszkát 0-ra állítsd,így elméletileg jónak kell lennie,és teljes lesz a kép!
A dinamikus kontraszt kikapcsolandó!!!!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#108) Daffni2 válasza Pötya30 (#103) üzenetére


Daffni2
addikt

A Te 40-esed sztem minimum 4 méter

Ezt ne nagyon hangoztasd, 4 méterről fullHD minimum 50"
Én monitornak használom a 32"-t 1-1.5 méterről tökéletes, max 2.5 méterig, onnan már kicsi.

2.2 méterre már bőven kell egy 42"

Képátló▼Felbontás► 576 sor 720 sor 1080 sor
82 cm/ 32 col 244 cm 183 cm 122 cm
94 cm/ 37 col 305 cm 213 cm 152 cm
102 cm / 40 col 320 cm 244 cm 160 cm
107 cm / 42 col 335 cm 253 cm 168 cm
117 cm / 46 col 366 cm 274 cm 183 cm
127 cm / 50 col 396 cm 305 cm 198 cm
132 cm / 52 col 411 cm 314 cm 213 cm

Az alábbi linken részletesen lehet olvasni:
Milyen messziről nézzük a tévét?

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#109) Daffni2 válasza TB (#105) üzenetére


Daffni2
addikt

Melyik Catalyst van fent?

A 10.9a hotfix megoldja az a problémát, hogy újraindítás után nem teljes képernyőn fut.

ATI Catalyst 10.9a Hotfix
Ez egy különálló csomag, tehát telepítés előtt az előző Catalystot az ATI install managerrel szedd le.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#110) Pötya30 válasza Daffni2 (#108) üzenetére


Pötya30
csendes tag

Nagyon kisügyes vagy, viszont én a saját tapasztalatomat mondom.
Nekem így jó, ahogy van, vagy Neked órjásTV-d van és arra gizdázol itt? :)
Nekem elég a 82-es 2-3 méterről. Ha közelebbről nézném, akkor nem lenne a műsor sem olyan tiszta.
Amúgy meg 122 cm-ről be sem lehet látni a képernyőt...
Meg ahogy látom nem olvastad el rendesen a cikket:
Az alábbi táblázatból kiolvasható, hogy az egyes képméretek és felbontások kombinációihoz milyen MINIMÁLIS!!! nézési távolság tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#111) Daffni2 válasza Pötya30 (#110) üzenetére


Daffni2
addikt

Az, hogy Neked úgy jó az magánügy.

Te azt állítottad, hogy a 40" minimum 4 méterről kell nézni, erre reagáltam.

Ha nem látod be a 32" 122 cm-ről akkor csőlátásod van. :DD

Én monitorként használom és tökéletesen belátom, nem látszanak a pixelek, ha Te azt mondod 3 méternél közelebb már rossz a kép, akkor valami baj lehet a látásoddal. :O

Nem genyózni akarok Veled, de olyan blőd kinyilatkoztatásokat teszel, amit illendő korrigálni, mert félrevezeti embertársaidat.

Igen van órjás tévém :DDD

"Aki ad,az nyer"

(#112) Pötya30 válasza Daffni2 (#111) üzenetére


Pötya30
csendes tag

Meg az is magánügy, hogy Neked hogy jó :) Sztem csak olvasd el a cikk végét normálisan, tudod mit jelent a minimális? :)
Belátom, csak bebandzsulok, meg sztem a szemnek sem tesz jót.
Szemüveged van-e már? :)

(#113) TB


TB
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
10.9 hotfixet felraktam,megtaláltam az asztal méretezését és feljebb toltam a csuszkát!Ki is rakta végre teljes képernyőbe!
A firmware-t este megpróbálom frissíteni ,mert nem a legújabb van fent!

Az normálisnak mondható,hogy a jel erőssége csak 58-62 környékén mozog?Néha láttam valamelyik csatornán (pl. M1 HD)esetleg 74-etA jel minősege az mindig 100!

A másik dolog,hogy ezeket a képbeállításokat hogyan célszerű beállítani:
zavarelnyomás;HD natural motion;javított élesség;dinamikus háttérvilágítás;Mpeg zavarelnyomás;Színjavítás?

(#114) Turbobacsi válasza TB (#113) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem a jel erősség 25-körül mozog csak, de a minőség 100%, érdekes módon a megfogott osztrák adóknál (vagy 10 db) a jelerősség nagyobb, 35 körüli, de a minőség meg csak 80 körül mozog, ennek ellenére tökéletes az adás (ha jól tudom ők nem mpeg4-ben adnak)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#115) Daffni2 válasza Pötya30 (#112) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem kívánom továbbra is ezt a parttalan vitát folytatni :R

Ragaszkodsz a blődségekhez, Te tudod, csak ne terjeszd.

Bármelyik /házimozis, LCD,Plazma/ topikban körbenevetnek, hogy 3 méterről ajánlod nézni a 32" full HD képernyőt.

A cikk végét elég volt egyszer elolvasni, nincsenek szövegértelmezési problémáim.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#116) Pötya30 válasza Daffni2 (#115) üzenetére


Pötya30
csendes tag

Csak annyi, hogy ne linkelj olyan cikket, aminek a tartalmával nem is értesz egyet...

(#117) Kraptor


Kraptor
őstag

42" LCD TV-t nézek, 200 K alatt. Valakinek valami ötlete? Régebben Philips 42" 7404-et néztem, mert szép vékony kávája volt és sok jót mondtak róla de kifutott és nem nagyon gyárt már 42" a Philips csak 5 és 3000 sorozatban.

Valami ajánlás mit érdemes megnézni? 1080p fontos lenne és 100Hz is. Vékony káva előny lenne mint pl a 7404-es volt.

(#118) Dzsano válasza Kraptor (#117) üzenetére


Dzsano
tag

Vannak újabbak, az igényeidnek talán megfelene az Philips 5405
de nem látom vékony kávásnak. Olyan fontos az?

A 7404 még jó néhány helyen kapható, nézz körül az árgép.hu-n, vagy az árukeresőn.
(persze lehet, hogy csak a lisátn vannak rajta, és nincs.) :(

Érdekes, hogy a Philips ennyire el van hanyagolva magyarországon, pedig ...

Úgy látszik, győzedelmeskedett a csordaeffektus, és a tescoláz, ami ott van, meg a MM-ban, az van, azt viszi a nép. Egy kissé minőségibb technikát, időtállóságot vagy megbízhatóságot már nem hajlandó megfizetni.

Én ha veszek, akkor valami jobbat, bár minden évben jönnek elő az újabbnál újabb termékekkel, osz' fogyassz.

(Samsung monitorom van, de pár éve a slágermonitor ez volt: 22" Philips monitor S-ips panellel. Az E-digital is árulta 1000L)

(#119) TB


TB
tag

Sziasztok!
Most már mindent kipróbáltam a PFL5605H/12 típusú tv-n!A legfissebb firmware van fent!Egy-két tapasztalat:
Analóg adás szörnyű,persze ez nem a tv hibája!A digitális adás már sokkal jobb,2-3 méterről már nagyon szép!A HD adások digikábelen nagyon jók,különösen a Digisport HD!A csatornák hangolásához annyit hozzátennék,hogy sok helyen lehet olvasni,hogy át kell állítani a nyelvet,különben nem talál digitális csatornát!Egy ismerősöm azt mondta,hogy ez hülyeség,pedig mondtam neki,hogy sokan mondják,ezért újrahangoltam a tv-t kíváncsiságból,Magyarországra állítottam és bejöttek a digitális csatornák egytől-egyig!Szóval szerintem nem kell átállítani az országot,csak a beállításoknál a teljes keresésre kell menni,nem az alapértelmezett gyors keresésen hagyni!Még ezen kívül annyit állítottam,hogy nem 8,hanem 1 Mhz-enként keresse a csatornákat!

Számítógép rákötése HDMI csatlakozóval:Sajnos utólag jöttem rá,hogy így nem működik a 100Hz meg a HD Natural Motion-sem,ezért nem az igazi a HD-s videók megjelenítése!A legnagyobb gond,hogy elég szaggatott a mozgás!Kipróbáltam ugyanazt a jelenetet USB-ről,hát ég és föld a különbség!Így már tökéletes a kép,pont amilyet vártam!A lényeg,hogy be kell szereznem egy külső vinyót!
A videók lejátszásáról annyi tapasztalatom van egyenlőre,hogy egy wmv kiterjesztésű 1080p-s videót szaggatottan volt csak hajlandó lejátszani!nem tudom,hogy csak nem támogatja ezt a formátumot vagy esetleg a videó tömörítésével van a baj,majd kipróbálok egy másikat is!
1080p-s mkv-s fájlt viszont gyönyörűen viszi pendrive-ról!Ha DTS hang van rajta,azt sajnos le kell venni a filmról,mert nincs hang!Megtettem és egyből volt hang!
Összegezve az egészet,nagyon meg vagyok elégedve a TV-vel,egyenlőre úgy érzem,jól választottam!

(#120) nyunyu válasza TB (#119) üzenetére


nyunyu
félisten

Számítógép rákötése HDMI csatlakozóval:Sajnos utólag jöttem rá,hogy így nem működik a 100Hz meg a HD Natural Motion-sem,ezért nem az igazi a HD-s videók megjelenítése

Amikor hozzaadod az eszkozt, akkor ne "Computer"-t valaszd, hanem az "Other"-t.

Computer modban mind a HD Natural Motion, mind a 100Hz fixen ki van kapcsolva.

Other eseten is ki vannak kapcsolva, amig 60Hz-s jelet kap a TV, de 24 vagy 50Hz eseten maguktol bekapcsolnak. (ki sem lehet oket kapcsolni)

Az mas kerdes, hogy nalam a 60-rol 23.96Hz-ra valtast a TV nem toleralja, van hogy csak 2-3x kikapcs/bekapcs ciklus utan lesz kep, addig csak a "no video signal" felirat virit. :O

Ez nem tudom, mennyire a Philips sara, de ahogy olvasom, sokan anyazzak az Ati drivereket a bugos HDMI kimenet miatt. :(

Arra viszont nem jottem ra, hogyan lehet lekapcsoltatni a TV-t, amint nincs videojel.
Kepes orakig mutatni a "no video signal" feliratot, ha nem kapcsolom manualisan le.
Oke, hogy csak 40W-ot eszik az en beallitasaimmal, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#121) Ady80 válasza nyunyu (#120) üzenetére


Ady80
csendes tag

ha nincs video jel, nekem néha lekapcsol, néha nem. Még nem jöttem rá miért. :(
Pedig jó lenne, ha video jel nélkül lekapcsolna a tv, mondjuk fél óra után. Addig sem sül bele a felirat.

(#122) TB válasza nyunyu (#120) üzenetére


TB
tag

Köszi az infót!erre nem is gondoltam!Ki is próbáltam,jó is lenne végre,de amint gyors mozgás van 720p-s vagy 1080p-s mkv-s filmnél,egyből akad a kép meg pixelesedik!Amíg nincs nagy mozgás,addig semmi gond!Pendrive-ról ugyanaz a részlet lejátszva nem akad!Ez mitől van?Ha kikapcsolom a HD Natural Motion-t ,akkor nem akad,de úgy meg a kép nem az igazi!Próbáltam már több lejátszóval is!A gépem az aláírásomban van,simán vinnie kéne!Erre van valami megoldás?

(#123) TB


TB
tag

Átolvastam egy cikket,átraktam 24Hz-re a képfrissítést,de akkor sem jó!Csak akkor tökéletes a kép,ha vagy teljesen kikapcsolom a HD Natural Motion-t,vagy minimálisra állítom!Közepesre vagy maximálisra állítva olyan jelenség van pl. egy filmnél,hogy van egy vékony rúd,a kamera forog gyorsan körbe,a rúd meg elkezd vibrálni,remegni!Előtte,utána meg jó a film! Valakinek valami ötlet?

(#124) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat, vélemény az alábbi LCD TV-ről? Most lesz akcióban:

Philips 42PFL5405H 148.500 Ft 100Hz.

(#125) Pötya30


Pötya30
csendes tag

Hali,

A Philips TV-k nem tudják a feliratot kezelni USB-n keresztül???
PFL5405-öm van.
Vki please help!
Köszi

(#126) Pötya30 válasza sulep (#124) üzenetére


Pötya30
csendes tag

Hol lesz ennyiért?

(#127) sulep válasza Pötya30 (#126) üzenetére


sulep
senior tag

Az extrem digitalnál van 17X.000 Ft-ról leárazva 148.600 Ft-ra ha cetelem hitálkártyára veszed. Csak még azt nem tudom, hogy ez hogyan is működik. Mert ha úgy hogy megveszed erre a kártyára és 45 napon belül kifizeted a teljes vétálarat és így az olcsóbb áron jutsz hozzá, akkor nekem ez pont jó, de hitelre nem akarom megvenni. Ezt még meg kell kérdeznem.

(#128) Turbobacsi válasza Pötya30 (#125) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem tudja -> használj médialejátszót, vagy mezei divx-es dvd játékost

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#129) Gaben360 válasza TB (#123) üzenetére


Gaben360
senior tag

Milyen filmnél csinálja,720p vagy 1080p?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#130) Pötya30


Pötya30
csendes tag

mkv fájlt nem játsza le a mezei lejátszóm...

(#131) Pötya30


Pötya30
csendes tag

A 174900 az akciós ár...
A Cetelem hitelkártyára vásárlásnál nem kapod ennél olcsóbban, sőt elég magas a THM és még egy hitelkártyát is ki kell váltanod hozzá.
Vedd meg kp.-ra 175-ért, ennyiért is megéri...
Én 2 hete vettem a 32 colosat 130e-ért, most már ez is 135e.
Üdv

(#132) Turbobacsi válasza Pötya30 (#130) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

akkor nincs mit tenni: médialejátszó (vagy számítógépre kötve, HDMI-n)
ja. új firmware van az 5405-höz!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#133) TB válasza Gaben360 (#129) üzenetére


TB
tag

Mindkettőnél csinálja!1080p-s videót 1-et próbáltam csak ki,de 720p-s videót többet is és néha akad a kép!Ettől még nézhető a film,de azért idegesít,hogy nem tökéletes!USB-n keresztül pendrive-ról ugyanaz a jelent jó!Sima DVD-nél nem csinálja!AVI-s BDrip-nél is jó!

(#134) Gaben360 válasza TB (#133) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát akkor passzolok,azért kérdeztem hogy milyen felbontáson csinálja,mert a leírásban az szerepel hogy 720p-50 Hz,60 Hz az 1080p pedig 24-25-30-50 és 60 Hz.
Arra gondoltam hogyha a videókártyát 24 Hz-re állítod akkor nemigazán komálja a 720p-t!
Esetleg még azt nézd meg hogy a pixelplus kapcsolat ki vagy be van kapcsolva,más ötletem nincs!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#135) TB válasza Gaben360 (#134) üzenetére


TB
tag

Pixelplus kapcsolat nem tudom mi!
Közben annyit megtudtam,hogy sajnos nem csak PC-n keresztül csinálja,sőt úgy néz ki,hogy maga a HD natural motion nem működik megfelelően!Minimálisra állítva még jó,de közepesen már nem az igazi!A forrás mindegy!HD videó sem kell hozzá,a sima DVD-s változatnál is csinálja a jelenséget!Úgy néz ki,hogy sikerült megtalálnom pont azt a jelenetet,ahol ez nagyon látszik,mert amúgy előtte utána jó minden!Végül is ennyit ki lehet bírni,csak azt hittem,hogy valahogy meg lehet csinálni!Egyébként a samsung motion plus-ra is olvastam hasonló panaszt!

(#136) Pötya30 válasza Turbobacsi (#132) üzenetére


Pötya30
csendes tag

Azt honnan lehet tudni, hogy a frissítés mit tartalmaz?

(#137) Daffni2 válasza Pötya30 (#136) üzenetére


Daffni2
addikt

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpcontent.pl?mid=Link_Software&scy=HU&session=20101011044353_91.83.184.159&ctn=32PFL5405H/12&slg=HUN&dct=FUS&did=ENG&reldct=FHI&file=/files/3/32pfl5405h_12/32pfl5405h_12_fhi_eng.pdf#toolbar=0&zoom=100

"Aki ad,az nyer"

(#138) Daffni2 válasza Daffni2 (#137) üzenetére


Daffni2
addikt

Itt le van írva

"Aki ad,az nyer"

(#139) duke640


duke640
csendes tag

Ismét kicseréltem a készülékem 42PFL7655K
szinte ua.mint a 7605 csak designben ez fekete csiszolt kávás nem titán és plusz beépitett műholdvevővel rendelkezik.
Ami viszont nekem még lényeges ua. a hálózaton, ezen nálam is műkszik a NET.TV stb hálózati szolgáltatás :) érdekes semmit nem kellett állítgatni beledugtam a háló kábelt és már közölte is hogy szoftvert akar frissiteni :)
Pedig a 37"-sel mit össze küzdöttem :(
Igy most van egy felesleges PT01-es wifi adapterem philips 76*5 86*5 készülékekhez.
Ha valakinek kell...

Csaba

(#140) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
van egy 42pfl5604h/12 tipusú tvm
lehet valahogy 100 Hz re okosítani?

Forever Apple

(#141) Turbobacsi válasza Mikika (#140) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

TV elad, veszel másikat

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#142) Stukker1987 válasza Turbobacsi (#141) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem nézegetni a Philips LCD-ket és mit ne mondjak nagyon tetszenek!

Kérdés 200k alatt 42" környékén mi lenne jó választás?
(jó lenne net tv ;] )

Köszi ha vki válaszol! :R :R

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#143) Daffni2 válasza Stukker1987 (#142) üzenetére


Daffni2
addikt

42" környékén?
Kizárólag plazma TV.

"Aki ad,az nyer"

(#144) Stukker1987 válasza Daffni2 (#143) üzenetére


Stukker1987
senior tag

De ha már mindenképp LCD szeretnék? :D

Miért plazma egyébként?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#145) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

42PFL8404H

Ezt néztem ki!

Milyen?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#146) Dzsano válasza Stukker1987 (#142) üzenetére


Dzsano
tag

5605H

(#148) Coyote2000 válasza Daffni2 (#143) üzenetére


Coyote2000
őstag

inkább LED...

(#150) hercsi


hercsi
tag

Sziasztok!

Vki próbálta már wifin keresztül kirakni a pc/notebook képét idei Ph LED TV-re Philips Media Connect-el? Ha igen, g-s vagy n-es wi-fin keresztül, illetve milyen volt?

Üdv és előre is köszi az infókat,
hercsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.