Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) cselt válasza Daffni2 (#800) üzenetére


cselt
senior tag

Köszi, akkor asszem holnap meg is rendelem :)

(#802) pepi76


pepi76
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni a döntésben? (bár biztos sokan kérdezték már)
2 tv-közt örlődöm.
Samsung ue 40 c6000 vs Philips 40 pfl 5625
Samsung előnyök:
-ahogy néztem mindent lejátszik usb-ről
-magas kontrasztarány 5millió:1(nem tudom ez számít-e, feltűnne-e ha kevesebb lenne)
Samsung hátrányai:
-tükröződő képernyő (pont az ablakkal szemben lenne)
-6 ms válaszidő
Philips előnyök:
-nem tükröződik
-2 ms válaszidő
Philips hátrányok:
-alacsony kontrasz 500 ezer:1 (még mindig nem tudom ez kevés-e:-))
-Lejátszik-e minden jót a philips usb-ről?

Olvastam valakinél, hogy a képméret beállítás nem túl frankó. Ez engem meghülyítene mert én az a kapcsolgatós fajta vagyok. Ezzel kapcs mi a tapasztalat egyik és másik esetén?

Előre is köszi!

(#803) cselt


cselt
senior tag

Biztos csak elírás, de vicces: 40PFL7605H 138ért :D

(#804) Ady80 válasza cselt (#803) üzenetére


Ady80
csendes tag

Ha lenne annyi kp.-m meg is rendelném :D
Már csak kíváncsiságból, hogy mit reagálnak. Csakhát mi van akkor, ha tényleg kiszállítják :S

(#805) Ady80 válasza cselt (#803) üzenetére


Ady80
csendes tag

Rendeltem egyet. A szállítást fizetés utánra kértem. Ha kihozzák ennyiért átveszem :D

(#806) cselt válasza Ady80 (#805) üzenetére


cselt
senior tag

Én írtam nekik egy mailt, hogy most tényleg ennyi, mert ha igen akkor kell egy :D
De amúgy néztem a honlapon és ezt írják:
"Az árváltoztatás jogát minden előzetes bejelentés nélkül fenntartjuk."

Szóval sanszos, hogy írnak majd egy sajnálkozó e-mailt neked, hogy elgépelték és a 2-es helyett 1-est írtak az elejére :D

(#807) daniel2121 válasza cselt (#806) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ha ennyiért kihozzák akkor ez nagy üzlet volt. Tájékoztass majd minket a fejleményekről.

(#808) cselt válasza daniel2121 (#807) üzenetére


cselt
senior tag

Majd szólok, hogy mit írtak vissza :)

Mondjuk nekem már csak félig meddig aktuális a dolog, mivel ma megrendeltem a 40-es 5605-öt :)

(#809) csonkasz válasza cselt (#803) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Ugyan nincs DVB-T benne, de gondolkodok én is.

(#810) daniel2121 válasza csonkasz (#809) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy ilyen tv-ben nincs dvb-t tuner?

(#811) febi


febi
tag

Sziasztok!
Én is tv vásárlás előtt, vagyok a két típus a következő: Philip32PFL7605 és a sony KDL32ex710, hát kb árban egy kategóriában vannak. Ma láttam mindkettő képét és nagyon szépek. sajnos nem tudtam meghallgatni a hangjukat, pedig arra kíváncsi lettem volna. Vátom tapasztalataitokat a Philips-el kapcsolatban(na meg a Sonyval is). hátha segít a választásban.Előre is köszönöm!

(#812) pepi76


pepi76
csendes tag

Sziasztok!
Én is megrendeltem azt a 7605h 138-ért :)
Ma reggel néztem a honlapot, már nem kapható...
Kíváncsi vagyok leszállítják-e :( zsuga lenne :C
Egyelőre emailen nem jött semmi.

Üdv

(#813) Dzsano válasza csonkasz (#809) üzenetére


Dzsano
tag

Mit ittál? :(

TV Tuner:

* Beépített analóg tuner
* Nagy felbontású digitális DVB-T földfelszíni TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD
* Nagy felbontású digitális DVB-C kábel TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD

Éppen a Philipseknek jobb sokkal a Tuner része, mint a többié. Szokták is dicsérni elegen.

(#814) csonkasz válasza pepi76 (#812) üzenetére


csonkasz
csendes tag

http://www.joomlaportal.hu/on-line-vasarlasi-lehetosegek/virtuemart-webshopot-hasznalok-reszere-fogyasztovedelmi-javaslatok/oldal-3.html

Valószínű, hogy a 3. bekezdés szerinti esemény lesz a nyerő a konkrét esetben.

(#815) pepi76 válasza csonkasz (#814) üzenetére


pepi76
csendes tag

Tuti!
még nem írták meg azt a bizonyos második emailt... és már nem lehet kapni... szóval ennyi. :O

(#816) smog86 válasza vidra1221 (#799) üzenetére


smog86
senior tag

Én a Philipset ajánlom, mivel az LED-es, a Samsung amit írtál pedig nem Ledes.

(#817) szabope83


szabope83
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek 3D-s TV-je?

(#818) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Én is csatlakoztam hozzátok, egy Philips 40PFL5605H tv-t vettem az Extreme Digitalban, 8 hónapos kamatmentes hitel akcióban, és most leesett állal nézem a Pókember 3-at Blu-rayről, hát... Mióta bekapcsoltam, csak vigyorgok mint egy ovis aki megkapta élete első biciglijét :D Összehasonlítási alapom ugyan nincs, de már nem is érdekel, mert ez a TV így ahogy van nekem nagyon bejött, pedig még nem is próbálgattam a kép beállításokat. Majd idővel rájövök mindenre. Később ki akarom próbálni hogy felismer-e egy 40 gigás 2.5"-os hdd-t USB-s házikóban.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#819) Gaben360 válasza Pferi (#818) üzenetére


Gaben360
senior tag

Használd egészséggel! :DD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#820) bonyek


bonyek
csendes tag

Hali!

5405-ös tv-n a műsorújság 1 órával későbbre jelzi a műsorokat. Gyanítom, hogy a Digi tv digitális csatornáit Finn területen tudtam beállítani, és ezért lehet. Esetleg valaki tudja, hogy lehet átállítani, vagy mi a megoldás a problémára?
Köszi

(#821) smog86 válasza bonyek (#820) üzenetére


smog86
senior tag

Magyar opció nincs rajta?
Nekünk a 5605-ös Tv-n van magyar terület kiválasztási lehetőség, esetleg firmware frissítés után lehet neked is lenne.

(#822) Joe_Muad_Dib válasza bonyek (#820) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Finnország ugyanebben az időzónában van, mint mi, ezért nem értem.

(#823) febi


febi
tag

Sziasztok!
Én is tv vásárlás előtt, vagyok a két típus a következő: Philip32PFL7605 és a sony KDL32ex710, hát kb árban egy kategóriában vannak. Ma láttam mindkettő képét és nagyon szépek. sajnos nem tudtam meghallgatni a hangjukat, pedig arra kíváncsi lettem volna. Vátom tapasztalataitokat a Philips-el kapcsolatban(na meg a Sonyval is). hátha segít a választásban.Előre is köszönöm!

(#824) harq válasza febi (#823) üzenetére


harq
csendes tag

Ami a Philips javára dönthet az az Ambiligth. (és az megfizethetetlen :-)
Minden más nagyjából ua mindkét tévében.
(nálam is volt a listán a sony, de semmi plusz extra nincs benne ami a philipsbe ne lenne...)

2x10W-os hangszóróktól ne várj sokat. :N

I did not say this. I'm not here.

(#825) smog86 válasza febi (#823) üzenetére


smog86
senior tag

A sony is letud játszani MKV fájlokat?

(#826) Gaben360 válasza smog86 (#825) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem.
A philips lejátsza,de a felirat az felejtős,mindenképp szerezz be egy médiaplayert sokkal jobban jársz,mint akármelyik tv beépítettjével.
Febi:
A philips hangja biztos hogy jobb egy fokkal mint a sonyé!
Az ambilight tényleg megfizethetetlen,Én már nemnagyon vennék anélkül tv-t!

[ Szerkesztve ]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#827) smog86 válasza Gaben360 (#826) üzenetére


smog86
senior tag

Azt tudom, hogy a Philips lejátsza, az van itthon. :)

(#828) bonyek válasza Joe_Muad_Dib (#822) üzenetére


bonyek
csendes tag

Természetesen magyar terület is van a beállítási menüben, de a Digikábel digitális csatornáit nem lehet beállítani magyar területen, csak az SD csatornáit. Próbáltam több régió ill. több ország területén befogni a digitális sugárzású csatornákat, de csak Finn területen jártam teljes sikerrel. Legújabb firmware van fent. ( 2011. januári)
Nektek ezek szerint stimmel a műsorok ideje a műsorújságban, ill. a gyorsmenüben is.
Nem tudom, hol lelem a megoldást.

(#829) bonyek


bonyek
csendes tag

Lehet, hogy bereggelem a Tv-t a Philips honlapján és megírom nekik a problémát.

(#830) febi válasza Gaben360 (#826) üzenetére


febi
tag

Köszönöm

32colosat vennék és sajnos nem láttam az ambilight-ot sötétben csak világosban :DDD
A hangja, azért nem vészes annyira? fülelni nem kell gondolom, vagy igen? Sokat számít az is, hogy hallható legyen a tv műsort. Ha meg dvd-zek akkor bekapcsolom a hifit. :)

(#831) febi válasza harq (#824) üzenetére


febi
tag

Tényleg nincs nagy különbség. Csak a tapasztalatok döntenek, azért is érdeklődöm :-) Különbség van: Ambilight a Philipsnél. fogyasztása kevesebb a sonynak (ugytudom), a fényereje nagyobb a sonynak....és itt azt hiszem, h vége is a különbségnek

(#832) BeryBp válasza bonyek (#828) üzenetére


BeryBp
csendes tag

Hasonlóan jártam: Finnország esetén egy órával el volt tolódva a műsorújság, ami normális, mivel Finnország nincs egy időzónában velünk. Svédország még igen, de a Finnek már kelet-európai idő szerint élnek.

Nálam (PFL9664H) ez volt a megoldás:
- újból elkezdtem a csatornák beállítását;
- hagytam az országot Finnországon;
- nem indítottam el az automatikus keresést, hanem átléptem a mellette levő Beállításokra (kíváncsi voltam, miben tér el a Magyarországtól);
- kiléptem a Beállításokból;
- nyomta egy balra nyilat, hogy visszajussak az országválasztáshoz;
- kiválasztottam Magyarországot;
- ismét nem indítottam el a keresést, hanem be a mellette levő Beállítások funkcióba;
- itt beállítottam, hogy csak a digitális csatornákat szeretném keresni (analógot nem);
- láttam, hogy az egyéb értékek maradtak ugyanazok (jééé!);
- kiléptem a beállításokból;
- elindítottam az automatikus csatorna keresést.

Bocs, ha pontatlan menüpont megnevezéseket használok, nem vagyok TV előtt, emlékezetből írom!

Ezek után megtalálta az összes digitális csatornát (Digi TV a szolgáltató) és az összes analógot is (emlékszünk, ugye, hogy analógot nem kértem a beállításokban?! :)). És rendben voltak a műsorújságban is az időpontok, hiszen már Magyarországon álltam.

Na most, hogy ez netán egy firmware bug, hogy így áthozza a Finnországi beállításokat véletlenül, azt nem tudom, Az is lehet, hogy a fenti lépésekből valamelyik felesleges, de nem volt kedvem tovább próbálgatni, hogy mi a minimálisan elegendő a jó végeredményhez :)

Volt akinek az segített (korábbi hozzászólásban olvastam), hogy gyors keresés helyett Teljesre állított a beállításokban Magyarország kiválasztása után. Ezt is érdemes kipróbálni.

(#833) Joe_Muad_Dib válasza BeryBp (#832) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Upsz. igazad van.

(#834) Gaben360 válasza BeryBp (#832) üzenetére


Gaben360
senior tag

De az országot hogy állítod??
Szintén pfl9664,nálam csak régiót lehet választani(kelet-európa,nyugat európa,franciaország,egyesült királyság)
Vagy csak Én vagyok béna? :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#835) Debilon


Debilon
addikt

az alábbi mkv-t nem játssza le a TV USB-ről:

1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Yes
Format_Settings_RefFrames/String : 9 frames
Format_Settings_GOP : M=2, N=14
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2h 0mn
BitRate/String : 6 274 Kbps
Width/String : 1 280 pixels
Height/String : 720 pixels
DisplayAspectRatio/String : 16:9
FrameRate/String : 23.976 fps
ColorSpace : YUV

a videoban 2 hangsáv és 2 felirat van.

a pendrive NTFS-re van formázva, 6,6GB a fájl mérete

ha jól emlékszem "unknown file format" jelenik meg pár másodpercenként
(de mindjárt visszateszem a pendrivera és pontosabbat tudok)

van-e erre valami gyógymód? mondjuk angol hangsáv és feliratok eltávolítása, vagy elkerülte a figyelmem valahol és NTFS pendrive not supported?

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#836) Joe_Muad_Dib válasza Debilon (#835) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Ntfs mehet, két hangsávot felejstd el, illetve dts-t nem de 5.1-et lejátszik az angolt töröld, pl. avidemux-szal

[ Szerkesztve ]

(#837) Debilon válasza Joe_Muad_Dib (#836) üzenetére


Debilon
addikt

amúgy megnméztem most a válasz: a fájl nem található vagy nem olvasható mikor megpróbálom lejátszani

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#838) Joe_Muad_Dib válasza Debilon (#837) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Azt kell még megtudni mert ezt én sem tudom, hogy van-e mérethatár a filmnél.

(#839) Joe_Muad_Dib válasza Debilon (#837) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

A számítógéped simán lejátssza?

(#840) Joe_Muad_Dib válasza Joe_Muad_Dib (#839) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

(#841) Debilon válasza Joe_Muad_Dib (#840) üzenetére


Debilon
addikt

igen, gép patentul lejátssza..

köszi a linkeket, asszem megvan akkor a hiba..a 6,6gb méret

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#842) Turbobacsi válasza Debilon (#841) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem hinném: nekem a 7GB-s Avatart simán viszi...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#843) BeryBp válasza Gaben360 (#834) üzenetére


BeryBp
csendes tag

Gaben360: amit te írtál (Kelet-európa, Nyugat európa, Franciaország, Egyesült királyság), az az Analóg: kézi installálás menüben van, tehát nem a digitális vételre vonatkozik, hanem tulajdonképpen a PAL, SECAM rendszerek közötti választásra, ha analóg módon fogod a TV csatornákat.

Ami a digitális csatornák beállításához kell az a Beállítások > Installálás > Csatorna beállítás > Antenna/Kábel menüpont.

Na nekem nem volt ilyen menüm. :F Használtan vettem a TV-t egy hete, ami azért érdekes, mert nem tudom, hogy azért nem láttam ezt a kézikönyvben is leírt menüt, mert az eredeti tulaj beállított valamit, vagy netán a bolt (MM) adta ilyen beállítással a TV-t. Bár megvallom, egyik sem logikus. Ha ez a menüpont neked sem lenne, akkor hajrá a szervíz menübe, nekem is ez segített! :)

Szervíz menü:
TV bekapcsolt állapotában a szervíz kód beírása folyamatosan, a távirányító szám gombjait használva 062596, majd távirányító INFO gomb megnyomása gyorsan utána. Ha nem írtad el a kódot, és elég gyors voltál, akkor bejön egy figyelmeztetés, hogy garancia vesztéssel jár a Szervíz menü matatása, de van egy [Folytatás] gomb. :)

Folytatás után keresd ki az Options menüt lefelé, azon belül a Digital broadcast-ot. Itt nekem (most már) ez van:
DVB -> On
DVB-T installation -> On (Country dependedt, azaz országfüggő volt)
DVB-C -> On
DVB-C installation -> On (Country dependedt, azaz országfüggő volt)
Over the air download -> On (Country dependedt, azaz országfüggő volt)
8 days EPG -> On

Máshoz én nem nagyon piszkáltam, biztos, ami tuti :)

Mentéshez az Options menüpont szintjén, lentebb levő Store menüpontra nyomj rá, majd távirányító Back gombbal lépj ki! (bocs, ha túl szájbarágós voltam!)

Ezek után, ha az Antenna/Kábel menü (már) megvan, akkor a Kábelt kell kiválasztani (ez a DVB-C), ha kábelen jön a digitális jel (például: Digi TV), vagy Antennát, ha külső antennával próbálod fogni a szabadon sugárzott digitális, DVB-T jelet.

Ezt követően jöhet a Beállítások > Installálás > Csatorna beállítás > Automatikus beállítás menü, majd [Indítás] és:
1. Csatornák újratelepítése
2. Válassza ki a saját országát (itt lehet Finnországot és Magyarországot is kiválasztani a többi ország mellett)
Kábel (itt is van Antenna/Kábel választási lehetőség)
3. [Indítás] [Beállítások]

És itt lép életbe, amit az előző (#832) hozzászólásomban leírtam.

Remélem segítettem!

A fenti leírás Philips PFL9664H modelre vonatkozott, nem tudom, hogy más típusokra mennyire igaz, de gondolom hasonló lehet.

[ Szerkesztve ]

(#844) cselt válasza BeryBp (#843) üzenetére


cselt
senior tag

"bejön egy figyelmeztetés, hogy garancia vesztéssel jár a Szervíz menü matatása"
Ezek szerint ha csak belenézek a szervíz menübe már buktam a garit? :Y
Pedig terveztem, hogy megnézem, hogy mennyit ment a tv ha megjön, nehogy úgy járjak, hogy egy tesztpéldányt adjanak el nekem, de akkor lehet mégse kéne kutakodnom.

(#845) febi


febi
tag

Tudna nekem valaki abban segíteni,hogy egy philips32pfl7605ös vásárlását tervezem,de azt hallottam , hogy a tv csatorna váltáskor a kép nem marad, meg mindig ugyanaz, hanem a tv adásától függően megváltozik a kép mérete.Igaz ez? Valakinél ez előfordul? orvosolható? Köszönöm előre is a válaszotokat!

(#846) Willmos válasza egerszegi.z (#759) üzenetére


Willmos
csendes tag

Hello! A SCART nem továbbít digitális jelet, csak a HDMI és a Digitális optikai kábel visz át digitális jelet.

(#847) BeryBp válasza cselt (#844) üzenetére


BeryBp
csendes tag

"Ezek szerint ha csak belenézek a szervíz menübe már buktam a garit? :Y "

Szerintem ez a figyelmeztetés inkább arra vonatkozik, hogy ha valamit úgy elállítasz, hogy a TV utána nem működik jól, és aztán ezt a hibát garanciában szeretnéd megcsináltatni.

Persze nem tudom, hogy naplózza-e, hogy mikor volt utoljára belépés a szerviz menübe, mert ha igen, akkor rád foghatják, hogy amiatt hibásodott meg a TV, hogy valamit elállítottál, attól függetlenül, hogy ez helytálló-e vagy sem. Ha viszont nem naplózza, akkor meg nehéz lesz bebizonyítani bármilyen esetben, hogy te a szerviz menüben jártál valaha :)

[ Szerkesztve ]

(#848) Victoryus válasza BeryBp (#832) üzenetére


Victoryus
addikt

Nekem is ez a bajom az pfl5405-tel. Ami a fura, hogy első bekapcsoláskor még jók az időpontok az EPG-ben, utána ha kikapcsolom, majd be, akkor meg 1-2 órát csúszik.
Az enyém is kizárólag Finnországgal találta meg digitális csatornákat, pedig én teljes keresést csináltam először magyarországi beállítással.
Most úgy vagyok vele, hogy miután már beállítgattam minden csatornát saját ízlésem szerinti sorrendbe, nem áldozok rá megint több órát. Legyen előrébb az a retek epg.
A másik nagy hiba, hogy a fülhallgató hangerőt csak menüből lehet állítani, ami nagyon idegesítő, mivel a csatornák hangja nem egyforma erős ugyebár. De hogy nem kapcsolja ki a fő hangszórót fülhallgatónál, az nagyon gáz.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#849) Ady80 válasza cselt (#803) üzenetére


Ady80
csendes tag

Tegnap felhívtak, hogy mégsem tudják ennyiért kihozni a tv-t! :(

(#850) cselt válasza Ady80 (#849) üzenetére


cselt
senior tag

Gondoltam, hogy ez lesz belőle, de legalább neked reagáltak, nekem az e-mailemre semmi válasz nem jött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.