Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Joe_Muad_Dib válasza Victoryus (#848) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Elég hülyeség ez a Philipstől, de szúrj ki velük :)) és vegyél olyan fülhallgatót, amelyben lehet szabályozni a hangerőt. de legalább drágák katt

(#852) Victoryus válasza Joe_Muad_Dib (#851) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hifivel van összekötve jack kábellel. Így foghatok 2 távirányítót, egyet a tv-nek egyet a hangnak :W A megoldás egy univerzális irányító lesz már látom. 130e-ft és ennyit nem tud, bosszantó. Egyébként nagyon jó, továbbra is elégedett vagyok vele.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#853) cselt


cselt
senior tag

Ma végre sikerült hozzájutni a 40-es 5605-ös tv-hez :) Első körben nagyon tetszik a képe, tényleg gyönyörű!

Viszont találtam egy érdekes dolgot a menüben. Ha rádugom a gépre akkor hiába azonosítom pc-ként, vagy egyébként a számítógép módot nem lehet bekapcsolni. Ha pc-ként van azonosítva a bemenet, akkor a HDNM és a 100Hz-es opciók is alapból ki vannak kapcsolva és nem is lehet őket visszakapcsolni, ami filmezésnél hiányozhat.
Igazából az lenne a jó nekem ha filmet akarok nézni, akkor kikapcsolom és megy minden képjavító cucc, míg ha játszok, akkor ezeket egyszerűen kikapcsolni, hogy minél kisebb legyen az input lag.
Én rontottam el valamit a beállítások során?

(#854) vidra1221 válasza cselt (#853) üzenetére


vidra1221
tag

Ha van kedved akkor még írjál majd a tapasztalatokról, benyomásaidról a tv-vel kapcsolatban. Tv adás, média lejátszás stb.

(#855) nyunyu válasza cselt (#853) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha rádugom a gépre akkor hiába azonosítom pc-ként, vagy egyébként a számítógép módot nem lehet bekapcsolni.

Persze, mert akkor fixen BE van kapcsolva a PC mod.

Ne szamitogepkent telepitsd, hanem "egyeb"-kent, es akkor tudod kapcsolgatni a PC modot ki/be, illetve a HDNM+100Hz-t is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#856) cselt válasza nyunyu (#855) üzenetére


cselt
senior tag

Igen próbáltam már úgy is és akkor lehet állítani mindent, viszont hiába megyek a számítógép üzemmódba és teszem "be"-re, mindig visszaugrik "ki"-re, ez itt a probléma.

Meg mellesleg találtam rajta egy halott pixelt. Ennyiért is cserélik, ha 3 napon belül vagyok?

(#857) cselt válasza cselt (#856) üzenetére


cselt
senior tag

Viszont ha egyébként azonosítom, akkor nem olyan éles a képe mint ha számítógépként azonosítom. Ez a különbség netezésnél eléggé kijön.

(#858) pepi76 válasza Ady80 (#849) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
Engem is hívtak, de nem fogom annyiban hagyni....
Jövő hétre ígértek választ (thaiföldön tárgyalnak a beszerzők vagy mi.. nem mintha engem ez érdekelne..)

(#859) pepi76 válasza cselt (#853) üzenetére


pepi76
csendes tag

Szia Cselt!
Szerintem nálam is ez lesz a befutó. (ha véletlenül nem hozzák meg a 7605-t 138-ért ;) ) Mennyiért vetted? (ha megkérdezhetem)
Szerintetek érdemes lenne venni Ausztriában? 600 euró körül vannak, bár a gari intézés biztos nehezebb, ha baj van.

Köszi

(#860) cselt válasza pepi76 (#859) üzenetére


cselt
senior tag

Én 190ért vettem, a 600 euró nagyon jó árnak tűnik :).
Viszont sajnos volt olyan szerencsém, hogy belefutottam egy pixelhibás darabba, ami miatt valószínűleg cserélni fogják, de majd hétfőn viszem vissza. Emellett valamiért nem lehet rajta bekapcsolni a számítógépes üzemmódot, de remélem, hogy ez a csere darabnál már működni fog rendesen. Voltam benn a boltban, nyomkodtam a kiállított darabot ott simán lehetett, szal valszeg csak ez az egy darab ilyen beteg.
Azért azt is elmondom, hogy a boltban azt mondták, hogy ők még nem találkoztak pixelhibás darabbal, szóval elég ritka lehet, de lehet ez is csak pr duma volt, nemtom.

De különben nagyon meg vagyok vele elégedve :) Nagyon szép képe van, monitornak is nagyon jó.

A további beállításokkal eddig nem nagyon foglalkoztam, biztos elő lehet belőle csalogatni szebb színeket is, de nekem eddig így is nagyon tetszik.

(#861) pepi76 válasza cselt (#860) üzenetére


pepi76
csendes tag

Köszi Cselt!
Én is ezen az áron találtam itthon.
Jó szerencsét az újhoz!

(#862) cselt válasza pepi76 (#861) üzenetére


cselt
senior tag

Nincs mit :)
Ja még annyi jutott eszembe negatívumként, hogy nem forgatható a talpa, bár erre is van megoldás, mert lehet venni 1-2 ezer Ft környékén ilyen kis forgató tálcát, amit a tv alá kell rakni.

(#863) csonkasz válasza pepi76 (#858) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Olvasd el a 814-es hozzászólást. És hagyd annyiban.

(#864) csonkasz válasza pepi76 (#859) üzenetére


csonkasz
csendes tag

600 Eur-ért hol láttad? Én csak 760 fölött látok mindenhol.

(#865) pepi76 válasza csonkasz (#863) üzenetére


pepi76
csendes tag

Már olvastam, de egy kis alkudozáshoz azért jól jön a bénázásuk :-)

A sógorok árukeresőjében. Te vennél külföldről? (benzinköltség plusz a garancia nehézérvényesítése miattt)

http://www.preissuchmaschine.at/product_1348481.html

(#866) gman88


gman88
csendes tag

Sziasztok Srácok! Van egy 32PFL5625Htípusú tv-m. Néztem rajta külső winyóról filmeket,de formáznom kellett a winyót,és most nem ismeri fel a filmeket. Tudtok segíteni?Milyen fájlrendszerbe kell formázni?
De az is lehet hogy a felbontás a nagy?1920x816 os....

[ Szerkesztve ]

(#867) csonkasz válasza pepi76 (#865) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Á, dehogy.
Nem ér meg 17-20E Ft-ot a macera. Mert itthon is csak 187E.
Ez csak 5605-ös, nem 7605.

A 7605-nél már ekkora sem lenne a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#868) vittuka válasza pepi76 (#858) üzenetére


vittuka
aktív tag

Székesfehérváron is legyártják azt neked, persze nem olcsó egyenlôre, de volt fent az aprón ilyen tv ami olcsón ment el relative. A generációváltást lenne célszerübb megvárni, 37-es 7605 tulaj vagyok, várni mondjuk nem tudtam. De az 5605-höz képest az ambilight miatt én újra ezt venném meg. Garanciát meg lehet itthon is intézni ha külföldrôl rendeled, de gari idôn belül kicsi az esély, hogy gondja lenne.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#869) pepi76 válasza csonkasz (#867) üzenetére


pepi76
csendes tag

Ja, én is így gondolom. Bár ha véletlenül megy arra valaki, bedobhatna a ficakba 1et :DD

(#870) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Sziasztok!

csatlakoztam a klubhoz egy 42"-os 5404-el. Nekem nagyon jó ár teljesítmény arányú készüléknek tűnt előzetesen.
Lenne egy kérdésem. Nekem az utolsó előtti fw van fent a készüléken, tehát van egy újabb. Ha frissítek, akkor megmaradnak a már elvégzett beállításaim, csatornák stb.., vagy mindent újra kell csinálni az fw frissítés után?
Tapasztalt-e már valaki olyat, hogy hdmi csatin jön a jel és a hang néha elmegy? Ennek utánakeresve, mint ismert hiba, pont a legújabb fw-nél írják. Lehet érdemes lenne kihagyni és megvárni a következő frissítést, amiben már azt is orvosolják?

(#871) Turbobacsi válasza sebgutkopf (#870) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

megmaradnak a beállítások

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#872) Turbobacsi válasza gman88 (#866) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

NTFS

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#873) sebgutkopf válasza Turbobacsi (#871) üzenetére


sebgutkopf
őstag

köszi!

(#874) nyunyu válasza sebgutkopf (#870) üzenetére


nyunyu
félisten

Hang kimaradast pont az utolso firmwareben javitottak, elozoekre volt jellemzo ez a problema.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#875) gman88 válasza Turbobacsi (#872) üzenetére


gman88
csendes tag

Hát pedig abban van és nem ismeri fel...se a mappát se a file-t. Van valami trükk,vagy csak láma vagyok?:D

(#876) Turbobacsi válasza gman88 (#875) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nálam simán megy egy kettéparticionált 2,5"-os 320-as samsung, mindkét particiót látja, rajta minden filmet lát

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#877) gman88 válasza Turbobacsi (#876) üzenetére


gman88
csendes tag

Akárhányszor leformázom,akármit teszek rá,nem látja...4napja még ezen néztem meg egy filmet....de nem tudom pontosan lehet aznap este frissítettem a tv-t,eredhet ebből a baj?

(#878) vittuka válasza gman88 (#877) üzenetére


vittuka
aktív tag

Abszolút, bár nem tudom miért van. Volt egy 720p-m pendrive-on, tökéletesen ment, frissíteni mindig szoktam amikor lehet. Haverom elvitte egy ugyanilyen tv-re, nem ment nála. Visszahozta, nálam sem.. :D (Volt közben fw frissítés mind2 tv-n)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#879) sebgutkopf válasza nyunyu (#874) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hopp, akkor lehet félre olvastam az angol oldalt. Így mindenképpen megéri feltenni. Köszi neked is!

Még lenne 2 kérdésem:
1. mi jelentősége van a beállításoknál, hogy falra szerelt, vagy állványon elhelyezett módot választok ki? Van ennek érzékelhető hatása és ha igen akkor miben?
2. Szerintem elég vacak a hangja, elég doboz szerű (próbálkoztam a mély magas beállítással, de valahogy olyan mintha a közép frekvencia egy része hiányos lenne), be lehet valahogy állítani, hogy normális legyen, vagy ha film akkor mindig nyomjam be az erősítőt, mert a tv hangja az reménytelen.

(#880) morzsa15


morzsa15
csendes tag

Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni,hogy a 32PFL5605-hez tartozó uj frissités /2011.1. /tartalmazza-e a régebbi javitásokat is?Válaszokat elöre is köszönöm!

(#881) vittuka válasza morzsa15 (#880) üzenetére


vittuka
aktív tag

Természetes, tartalmazza igen! :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#882) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

adott egy 32pfl5405-ös, decemberben vett tévé.
Nem frissítettem a firmwire-t.
Kérdésem:
ajánlott frissítenem
vagy
csak célszerű
vagy
ha semmi problémát nem találok benne akkor Isten ments, mert lehet hogy rosszabb lesz??
(Csak MindigTV és néha külső winchesterről filmnézés) Nem látok problémát, nem tudom hogy mit javítana rajta egy új firmwire.
thx

[ Szerkesztve ]

(#883) Daffni2 válasza Joe_Muad_Dib (#882) üzenetére


Daffni2
addikt

Nézd meg melyik van rajta.
Azután nézd meg [link] az előzményekben miket javítottak azóta.

Aztán döntsd el kell e.
Ártani nem árt.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#884) Joe_Muad_Dib válasza Daffni2 (#883) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

:R

(#885) pepi76


pepi76
csendes tag

Sziasztok!
Bedoptak egy szórolapot, hogy most válthatok digitális csatornákra (Fibernet. Most is náluk vagyok)
Van értelme, ha úgysem hd-ben adják le a csatornák az adásaikat? Vagy várjak amíg úgy is mindenki átáll a digitális sugárzásra?
Köszi

(#886) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Van egy Philips 32PFL5604H LCD TV-m, a számítógép is erre van rákötve. VGA kimenettel minden rendben van, szép éles a kép, szépek a színek. Ellenben HDMI kábellel, VGA-ról átalakítóval kicsit behomályosodik, főleg az apró betűk lesznek kritikusak. Ez se tetszik, mikor így ugye elvileg jobb képminőséget várhatna az ember.
Aztán egy idő után elsötétül a kép, majd átmegy hamis színbe. Néha visszavált, néha úgy is marad. Csak úgy orvosolható, ha ki-be húzom a kábelt.
Van erről valami tapasztalat?

Don't Tread On Me

(#887) cselt válasza MPowerPH (#886) üzenetére


cselt
senior tag

Őőő van olyan átalakító, hogy vga - hdmi? Ez szerintem nem a legszerencsésebb megoldás, mert a vga kimenet az analóg míg a hdmi az digitális.
Ha van dvi kimenet a kártyádon, akkor inkább azt használd.

(#888) MPowerPH válasza cselt (#887) üzenetére


MPowerPH
félisten

A kártyán már nincs VGA kimenet, csak DVI. A TV-n van VGA kimenet, ezért oda is kell az átalakító. DVI-ból VGA-ba tök jó és szép, míg DVI-ból HDMI-be pocsék lesz.

Don't Tread On Me

(#889) Daffni2 válasza MPowerPH (#888) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha DVI-HDMI csatlakozol, CCC-ben állítsd át a képpont formátumot YCbCr4:4:4-re.

Nálam is volt ilyen probléma.
HDMI-HDMI-nél RGB4:4:4 Pc szabvány teljes RGB volt a jó.
Miután DVI-HDMI csatlakozást használtam az YCbCr 4:4:4 volt a jó.

"Aki ad,az nyer"

(#890) MPowerPH válasza Daffni2 (#889) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rendben, köszönöm szépen a segítséget. Rápróbálok. :R

Don't Tread On Me

(#891) BeryBp válasza pepi76 (#885) üzenetére


BeryBp
csendes tag

"Bedoptak egy szórolapot, hogy most válthatok digitális csatornákra. Van értelme, ha úgysem hd-ben adják le a csatornák az adásaikat? Vagy várjak amíg úgy is mindenki átáll a digitális sugárzásra?"

Nálam az analóg csatolrnák után a digitális kb. olyan volt, mintha kopottas VHS felvétel helyett jó minőségű DivX-et néznék. Főleg, ha újabb készítésű filmet vagy műsort nézek. Szóval azt mondom, hogy nagyon megéri digitálisra váltani, főleg, ha nagyobb méretű a TV.

Van egy HDD-s felvevőm, amiben csak analóg tuner van. Na, hát nagyon nem szeretek már arról visszanézni bármilyen felvételt, annyival rosszabb a minősége 42"-on.

Persze mindez csak akkor ekkora minőségi ugrás, ha aztán kábelről tudod fogni DVB-C-ben a csatornákat, nem pedig egy set top boxból jön majd az analóg scart a TV-be! Bár még az is jobb valamivel, mint az egyenes analóg adás.

(#892) morzsa15 válasza vittuka (#881) üzenetére


morzsa15
csendes tag

köszönöm a segitséget!

(#893) ponsz


ponsz
csendes tag

Sziasztok!

Elég régen olvasom ezt a topicot és előtte az LCD tv fórumot is nagyon sokáig olvastam. Tavaly áprilisban, ellent állva a Samu dömpingnek én egy Philips 32PFL8404H-re ruháztam be. Nekem még nem adatott meg, hogy a szerkezet lejátsszon komolyabb formátumú filmeket ezért egy WD Live-al van megtámogatva. Az ambilight valami csodás funkció és a tv hangja se rossz a vetélytársakhoz képest. Én mindenkinek bátran ajánlom a Philips termékeit, nem kell tőle félni, mindenki megtalálhatja a választékban a neki megfelelőt. Most szerzek be egy PS3-at majd arról is írok pársort. Ja és az a lélegzőfény a tv elején nagyon jó koppintás az apple termékeiről, nekem nagyon bejön. A képminőségről szerintem felesleges hosszabban írnom. Digi van nálam, a csatornák digitálisan jönnek nincs vele gond(na jó ez a finn ország dolog nálam is volt).

(#894) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Sziasztok!
Van egy 32PFL5625H tipusú tv-m.
Olvasgattam itt, hogy lehet frissíteni a szoftot rajta.
Én nem igazán tudom, hogy az mire jó. Elvész-r tőle a gari?
Honnan lehet leszedni, hogy továbbra is magyar maradjon a menü és a súgó.
A segítséget előre is köszönöm! :)

iPhone 14 pro

(#895) Daffni2 válasza Intel q8200 (#894) üzenetére


Daffni2
addikt

Nézd meg:http://prohardver.hu/tema/philips_lcd_led_tv-k/hsz_883-883.html

Nem vész el a garancia, és marad minden beállítás.

"Aki ad,az nyer"

(#896) gman88


gman88
csendes tag

Hali! Aki használ külső hdd-t filmekre,és netán 32PFL5625H tvkészüléke van,írjon már egy privátot nekem köszi :))

(#897) pepi76 válasza BeryBp (#891) üzenetére


pepi76
csendes tag

Köszi Bery!
Ezt viszont nem értem (abszolute amatőr vagyok):
DVB-C-ben a csatornákat, nem pedig egy set top boxból jön majd az analóg scart a TV-be! Bár még az is jobb valamivel, mint az egyenes analóg adás.
Ha jól láttam akkor ez set top boxos. Akkor ez már nem olyan jó, vagy csak megfelelő kábel kell hozzá?
Köszi

(#898) Dzsano válasza pepi76 (#897) üzenetére


Dzsano
tag

Szvsz arra gondolt a fórumpartner, hogy ha a digitális kábeltvhez kapsz egy bóvli set top boxot, és azt csak scart csatlakozóval tudod összekötni a modern TV-vel, akkor rosszabb lesz a képminőség, de ha megoldható, hogy a digitális jel egyenesen a digitális tunerrel ellátott TV-be menjen, sokkal jobb képet kapsz.

Jól írtam? :)

Ha van a set top boxon HDMI, azzal érdemes összekötni a TV-vel.

Tényleg, van olyan szolgáltató, amelyik megoldja úgy, hogy csak kódkártyát rak a TV-be oszt kész, nem kell set top box?

[ Szerkesztve ]

(#899) pepi76 válasza Dzsano (#898) üzenetére


pepi76
csendes tag

Aha, értem, akkor a szolgáltatót kell megkérdezni, hogy milyen set up boxot ad. (ezek szerint elképzelhető, hogy a szolgáltató digitális adáshoz gagyi set up boxot ad, így amiért fizetsz az a nagy semmi...)
Köszi mindkettőtöknek, ezt jó tudni! :R

(#900) Intel q8200 válasza Daffni2 (#895) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Köszi!
Leszedtem a fájl-t.
Kicsomagolom és a tv-re kötöm a pendrive-ot, majd rákattintok és frissít? :)

iPhone 14 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.