Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) kola99


kola99
tag

ÉÉÉS megjött az Új Easy 3d-s Philips tv !

http://digitalko.hu/index.php?PHILIPS&id=47pfl7696h&kat=led_lcd_televizio&lh=10&epo=10&marka=9&markanev=PHILIPS&o=0&rendez=min_ar&desc=desc&oldal=1
Hoppá Hoppá !
/ mondjuk a 42 colos csak 269 k /

(#1602) kola99 válasza kola99 (#1601) üzenetére


kola99
tag

600 HZ
válaszidő 2ms
internet böngésző
Super Zoom
Pause Tv
felvétel USB-n keresztül HDD-re is
My Remote alkalmazás / iOS és Android /
2 db 3D-s szemüveg
fogyasztás 62 watt
stb.
- ja és lehet csatlakoztatni USB-s egeret és billentyűzetet :C

Jó lessz ezen nyomulni ősztől az SWTOR MMO-val :DD :))

(#1603) -=RelakS=- válasza sebgutkopf (#1598) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

a Philips automata képaránya tényleg jó egészen addig, amíg valami sötét nem folyik a képernyőn (pl éjszakai felvétel, ilyesmi). Nna, ott aztán elkezdi variálni a jövő hetet is, és ugrabugrál a kép az éppen rajta lévő világos részek arányában...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1604) dezz


dezz
nagyúr

Sziasztok!

Szintén a 42PFL5405H-n gondolkodom, főleg hogy MM-ben most 120k.

(Eddig egyébként egy igen szép képű Philips 100Hz-es CRT-t használtam, és bár meg fogom javítani, de eljött az idő a cserére.)

Már nagyjából átnéztem a topikot ezügyben, de azért lenne pár kérdésem a tulajokhoz.

1. Tudtok arra vonatkozó adatot, mennyi a valós kontrasztaránya? A Sharp panel mennyivel lenne jobb ilyen tekintetben?
2. Valóban nem lehet manuálisan állítani a háttérvilágítást? (IPS panelnél igen hasznos lenne...) LG-n erre ugye külön van beállítás, de sok tévénél a fényerő vagy a kontraszt állítja valójában ezt. Itt biztos nem így van? (Akkor marad a "Dinamikus háttérvilágítás" [nem mondhatnám, hogy kedvelem...] vagy esetleg az "Optikai érzékelő".)
3. Mit/miket állít az "Optikai érzékelő" mód...?
4. A 42"-es változatra is igaz, hogy csak a szűkített RGB/YCbCr tartományt tudja fogadni?
5. Ugye a Natural Motion nem csak saját tunerrel működik? (Az MM-ben hiába volt bekapcsolva, erősen darabosan mozgott az MM-es reklámanyag. Bár az összes ott lévő 100+Hz-es így volt vele, talán az anyag nem stimmel, vagy azért nem nyúlnak hozzá a tévék, mert 24fps-es?)

40PFL5605H is felmerült, de még túl drága és talán kinevettek, de a design teljesen elviselhetetlen számomra azzal a plexivel körben. :o Tudom, backlit LED-es, de ugye nem local dimminges?

Tudtok olyan tesztet, ahol a színteret is bemérték? Nekem nagyon bejön a wide-gamut (legalábbis mozifilmezésre) és tudom, hogy jópár LG wide-gamutos, de ahány mérést láttam róla, csak a zöld felé volt nagyobb a szabványosnál. (Ráadásul a megfizethetőkön FRC-t látok.)

[ Szerkesztve ]

(#1605) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

A Philips LCD tévékben általában milyen panel van (IPS, MVA, PVA)?

Munkácsi Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#1606) Turbobacsi válasza Márk (#1605) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

konkrétan a 32PFL5405-ben LG IPS van

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1607) McCartman válasza Turbobacsi (#1600) üzenetére


McCartman
senior tag

vagyis?:)

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1608) balzslaci


balzslaci
csendes tag

sziasztok.olyat lehetésges csinálni hogy hangsávot megcserélni.a problémám hogy egy- két filmnek az első hangsávja az angol és pendriveról rakom a tvre és nincs lehetőségem változtatni rajta feliratot pedig nem olvas be.ha mkv toolnixal belenyulok alapból nem játsza le a tv philips 5405.köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1609) dezz válasza dezz (#1604) üzenetére


dezz
nagyúr

Légyszi, írjatok, itt állunk tévé nélkül (gyerkőccel -- aki egyébként az értelmesebb meséket szereti és sokat néz ismeretterjesztő műsorokat)...

Itt van két teszt:
42PFL5604 - korábbi modell, de úgy tűnik, olyan panel van benne, mint az 5405-ben.
40PFL5605

Az elsőnél kicsit kevés a natív kontrasztarány, de egyéb szempontból rendben van a panel.

A másodiknál nagyon kecsegtető a ~3200:1, de azt írják, max. gamma-korrekciónál is túl alacsony a gamma (1,9), azaz túl világos a kép. Plusz a reagálási idő is elég hosszú...

(Mellékesen az utóbbinál az apró hangszoró is alig-alig használható, de az analóg LINE-OUT hiánya miatt [bár lehet, hogy Scarton is kijön] nem egyszerű valamivel nagyobb póthangszórókat rákötni -- az erősítőmet viszont nem szeretném állandóan járatni.)

Jaj, de jó lenne megnézni, összehasonlítani őket normális körülmények között... :O

(#1610) gab.gergely


gab.gergely
tag

Sziasztok,

egész véletlen más nem futott olyan problémába, hogy a TV(5605) "ledobja" a HDMI csatlakozást, konkrétan laptopról blu-ray filmek lejátszásakor megszűnik a kapcsolat(mindig ugyanannál a résznél) és nem is tudom újra visszahozni, csak ha kihúzom/bedugom újra a kábelt. Még nem próbáltam másik kábelt(ami most van elég hosszú, ez lehet baj?), azt hiszem egy-egy(izmosabb) játéknál is előfordul, mintha az adatátvitel mennyiségével lenne baj(remélem ez nem akkora baromság h ne válaszoljon senki :DDD )
Mindenesetre a lapi viszonylag új(i5), azzal tán nincs baj.
Minden ötletet köszönök!

+1: Ha má kérek...
Egyszer vhol írták, hogy lehet kicselezni a Philipseknél, h a képjavítókat Számítógépről nézett filmeknél is lehessen használni(pl 100 hz), vhogy az Egyéb kategória alatt kell konfigolni a gépet, de nem találom azt a bejegyzést, kérlek írjátok meg, ha lehetséges ilyet.(szinte csak monityorként használom a tévét, oszt kiváncsi vagyok a különbségre)

1000000000000000000000000000 köszi.

(#1611) gab.gergely válasza dezz (#1609) üzenetére


gab.gergely
tag

Én az utóbbit vettem(40pfl5605) és (egyelőre :DDD ) nem bántam meg.

A gammáról anno én is olvastam, igaz nincsenek művészi hajlamaim, de nem tudott eddig zavarni.
A reagálási időn ha a response time-ot érted, akkor az egyik legjobb Tv-vel kezdtél ki, főleg ha ár-érték arányban vesszük.(ejnye, hát az a gyerek nem csak ismeretterjesztő fímeket néz? :N )

+Júrónikszban asszem legutóbb 160k volt,sztem az jó vétel.

(#1612) Barthezz2 válasza gab.gergely (#1610) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A második részére tudok válaszolni.
A PC-t ha rákötöd, ne PC-nek válaszd mikor konfigolod, hanem valami másnak. Így aktív lesz a menüben a PC üzemmód kapcsoló, amit ha bekapcsolsz, tiltja, ha ki, akkor pedig engedélyezi a képjavítókat.

Everybody lies.

(#1613) dezz válasza gab.gergely (#1610) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem a kábel miatt van.

(#1611) gab.gergely: Ez a gammás dolog úgy van, hogy ha túl kevés, a középárnyalatok túl világosak a többihez képest. Ilyenkor hiába van magason pl. a kontraszt, mégsem tűnik annyiva kontrasztosnak a kép, mert minden világos. Kiv. a feketeközeli árnyalatok. (Én monitoron is inkább feljebb veszem a szokásos 2,2-nél.)

Értem a célzást, de nincs játék a tévén. :) Ha félreértettük volna egymást, nem az input lagra gondolok, hanem a ghostingra. A linkelt oldalon ezt írják: "The ASV panel had a ghosting time of 18.5 ms, which leaves this television at the bottom of the table." Mondjuk ma a voltam újra megnézni, nem láttam olyan ghostingot, mint 1-2 PVA paneles monitoron. Bár nem is olyan "műsor" ment, aminél jól meg lehetett volna figyelni.

(#1614) sebgutkopf válasza dezz (#1609) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azt azért vedd figyelembe, hogy két tv-ben hiába ugyanaz a panel, eltérő modell lévén az elektronika más, ami miatt akár nagy különbség is lehet a végeredmény között.
Monitoroknál se ritka, hogy egy adott panel köré több gyártó épít monitort és valamiért pl.: az Eizo ugyanabból a panelből sokkal többet tud kihozni képminőség szempontból. Sebességben pedig lehet hogy lassabb.

Csak arra akarok kilyukadni, hogy a régebbi típus tesztje nem igazán mérvadó még a képminőséget illetően se.

(#1615) emvee


emvee
csendes tag

Sziasztok,

A héten a Euronicsban akciós a Philips 42PFL3605H (120000 HUF, de kamatmentes törlesztővel is elvihető). Szerintetek jó vétel?

Előre is köszi

(#1616) katsi válasza emvee (#1615) üzenetére


katsi
tag

Sajnos csak 50 Hz-et tud a TV, ha van rá mód teszteld le egy nagyobb áruházban az 50 Hz és a 100Hz közötti különbségeket. A 100 Hz után akadozós-szaggatós képet ad az 50 Hz-es.
Játékhoz persze az 50Hz kell, de a filmek mozgasan rengeteget dob a 100 Hz.

Jómagam 32PFL6605-öst vettem (egy 10-essel drágábban, mint az általad kinézett készülék), maradéktalanul meg vagyok vele elégedve.
Igaz hogy kisebb a méret (nem tudom, milyen messziről szeretnéd nézni), képminőségben, fogyasztásban viszont nagyon meghálálja a befektetett plusz pénzt. Próbáld ki ezt a modellt is! :)

(#1617) emvee válasza katsi (#1616) üzenetére


emvee
csendes tag

Köszönöm a választ, akkor nézelődök még. Méretben a 32"is elég mert nem lenne túl távol a képernyő, inkább csak a kedvező fizetési feltételek miatt kérdeztem rá konkrétan erre.

(#1618) gab.gergely válasza dezz (#1613) üzenetére


gab.gergely
tag

Borzalom, mennyi mindenre ügyelni kell. Anno azt hittem alaposan körüljártam a témát, a te cikkedbe pont nem futottam bele. Végül a Sharp panel(állítólag ebben az - alacsony- kategóriában ez az egyetlen fáin LEDes megoldás) és az alacsony input lag döntött(nekem szabad :D ), de visszagondolva párszor belefutottam ebbe az effektbe, főleg jobb minőségű videó lejátszásakor.(De mintha a kódolás is számítana, mert a BD-k nagy többségénél nem jött elő)

Hangja meg tökmind1, a nagy kopfok 100% itten azt mondja majd, h ne röhögtesd magad és szerezz be 5.1et hozzá, mer a leócsóbb fajta is simán ver bármilyen beépített audiot.

Úgy összességében meg a választásnál úgyis csak a nagy Manitou segíthet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1619) dezz válasza sebgutkopf (#1614) üzenetére


dezz
nagyúr

Valószínűleg mégsem ugyanaz a panel van az 5405-ösben: megtaláltam az utóbbiban lévő panel doksiját (később belinkelem, most nem találom a forrást, típusa mindenesetre evileg LC420WUD-SAC1), abban 1300:1 natív kontrasztarányt írnak. Ja, és 3x10-bites.

Eizo-t támogatom, nekem is volt egy. :) (Igaz, mára a kommersz kategóriában behozta az NEC, Dell, HP.)

(#1620) McCartman válasza emvee (#1615) üzenetére


McCartman
senior tag

Beruháztam egy 42PFL3605Hra az említett akció keretén belül.
Nem kell temetni az 50 Hzes tévéket:) , nyoma sincs az említett 'akadozásnak , szaggatásnak' , utánhúzásnak maximálisan elégedett vagyok vele.

32"eshez képest az a +25 centi sokat számít (nekem) , gondold meg.:)

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1621) sebgutkopf válasza emvee (#1615) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Körbenézve a kínálatot ugyanennyiért, vagy minimálisan többért vehetsz 42"-es 5405-öt is, ami 100hz-es.
Kérdés milyen távolról nézed, de már 2m-ről nézve is a 42" sokkal élvezetesebb mint a 32". A kettő közötti képfelület különbség óriási. Felületben kb. 42%-al nagyobb a 42"-es mint a 32"-es.

(#1622) bodazo


bodazo
tag

Sikerült beszereznem tesztre egy Philips 32PFL7606K/02-es tv-ét.
Ebbe már van Easy 3d. Nagyon jó. Kipróbáltam és tökéltess 3d-és képet ad.
Próbáltam rajta nagyon sok fajta filmet mkv, avi, stb. és mindent tökéletesen vitt.
Gyönyörű a képe, bárkinek merem ajánlani.

(#1623) kola99 válasza bodazo (#1622) üzenetére


kola99
tag

Üdv
ugyan az a 3D-s eljárás van benne mint az új LG smart tv-k LW sorozatában ?
/ a passzív szemüveges Cinema 3D /

(#1624) bodazo válasza kola99 (#1623) üzenetére


bodazo
tag

Igen pasziv szemüveges 3d. Adnak is hozzá két darabot alapból.

(#1625) Ádyka válasza bodazo (#1622) üzenetére


Ádyka
őstag

Úristen! 220 ropit elkérni egy 7-es sorozatú 32-esért :Y
Nagyon jó tévének tűnik, sokáig ennek vártam a magyarországi forgalmazását. Olyan 190-200 körülire tippeltem az árát.

Ugye ott van benne az USB rögzítés lehetősége, meg a 3D.
Ennyivel tud többet, a jelenlegi 138 rugós 32pfl7605-nél.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1626) Monya78 válasza Ádyka (#1625) üzenetére


Monya78
veterán

Jövő ilyenkorra az is 140eFt lesz...

Én is sokat vártam a vásárlással 42" 7xxx tv-t vettem 206eFt-ért annak idején az is 300eFt fölött jött ki...

(#1627) bodazo válasza Ádyka (#1625) üzenetére


bodazo
tag

Igen tud USB-re rögzíteni, de 100Hz-es és ráadásul LED háttér világítású.
Az ára egy kicsit borsos lesz, de szerintem az ár még csak becslés, mert még nincs kereskedelmi forgalomban a tv.

(#1628) Ádyka válasza bodazo (#1627) üzenetére


Ádyka
őstag

Azért a 100 Hz-et meg a LED-et ne vegyük már olyan nagy extrának. :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1629) rick009


rick009
tag

sziasztok!
a 7605 szériában melyik panelt érdemesebb választani!? melyiknek jobba a képe? (37 vagy 40 coll)!?

(#1630) Azur76 válasza rick009 (#1629) üzenetére


Azur76
tag

Ebben a szériában a 37 és a 42 collos méretben, Lg panelt használnak.
Válaszd a 40"-es készüléket, a Sharp panel miatt sokkal jobb a kontraszt.

(#1631) rick009 válasza Azur76 (#1630) üzenetére


rick009
tag

de 42-esben ips-es lg van, az jobb mint a sharp mva panelja elvileg!?

(#1632) dezz


dezz
nagyúr

Mi a véleményetek a 42PFL4606H-ról? Állítólag ez az 5405 utódja, de én inkább csak a 3606 100Hz-es változatának nézem. Amit találtam preliminary pdf, nem említi a 24p-t, Natural Motion HD-t (csak hogy 100Hz), MKV-t, AC3-at, és ezt a "virtual 2.1"-et sem tudja. A hátulja erősen hasonló, mint a 3606, csak +1 HDMI-vel (+ máshol vannak a service csatik). Din. kontrasztarányra érdekes mód itt csak 50000:1-et írnak. A panel IPS, de hogy sima S- vagy AS-, mint az 5405-ben... :F

(#1633) Azur76


Azur76
tag

Az hogy a dinamikus kontraszt arány 50000 vagy 5000000 szinte édes mind1.
Ez inkább marketing fogás hogy jobban el lehessen adni a led háttér világítású tévéket.
Sajnos az IPS panelek még az 10000 valós kontrasztot sem szokták elérni, nem is ez az erősségük.
Viszont válaszidőben, színhűségben jók.

(#1634) dezz válasza Azur76 (#1633) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha ránézel a blogomra, nekem nem kell különösebben magyaráznod... :) Azon tűnődtem, a paraméterek alapján esélyesebb a 3605/6 féle panel, mint az 5405-é. Bát utóbb megtaláltam a véglegest és itt már ugyanaz a din. érték szerepel. Viszont a max. fehér itt is 400 cd/m2 az 5405 500-ához képest.

Ma meg is néztem, pixelszerkezetre AS-IPS, de ettől a natív kontrasztarány még lehet más. A menü más, de funkcionalitásra nagyrészt egyformának tűnt az 5405-össel.

Egyébként bármilyen LCD örülne a 10000:1 natívnak. :)

(#1635) Azur76 válasza dezz (#1634) üzenetére


Azur76
tag

1000 gondoltam, a 10000 lcd szinten csak álom marad :)

(#1636) Azur76 válasza Azur76 (#1635) üzenetére


Azur76
tag

Remélem egyébként hogy az idei modellekkel kicsit össze kapja magát a Philips.
Sajnos több éves márkahűség után, ami több készüléket is jelentett másra kellett váltanom.
Ettől függetlenül még a kedvencem marad, csak a 9603ról való 7605re váltás kicsit csalódás volt számomra.
A gyenge szoftver, panel és meglepő módon anyagminőséghez nem szoktam hozzá ezzel a márkával kapcsolatban.
Nagyon drukkolok hogy idén újra az a kategória legyen amiért én is szeretem a Philipset, és a következő készülékem újra ilyen legyen.

(#1637) cselt


cselt
senior tag

5605H-m van és újabban arra lettem figyelmes, hogy nincs hang a tv-n miután átkapcsolok hdmi-ről az analóg adásra. Másnál is jelentkezett ez a probléma?
Illetve a 2mp-es fekete képre még mindig nincs megoldás, amit hdmi bemeneten produkál?

140.36.0-ás firmware van fenn.

(#1638) Ádyka válasza cselt (#1637) üzenetére


Ádyka
őstag

Mit küldessz neki HDMI-ről?
Én a PC-t, és a spontán 2 mp fekete kép még mindíg megvan. Már azon filózok, hátha egy újabb vga csere megoldja. Régi 4830 van benne az első szériából. Mégcsak nem is HDMI-s hanem átalakítóval megy.

Nekem mindíg van hang HDMI-ről átkapcsolva analógra. :U

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1639) duke640


duke640
csendes tag

Nincs meg véletlenül valakinek a Philips MyRemote Androidos alkalmazás (apk fájl)
A telóm nem tudja leszedni Marketről :(

THX
[link]

[ Szerkesztve ]

Csaba

(#1640) dezz


dezz
nagyúr

No, hétfőn hazahoztam egy 42PFL4606H-t. (Már előző nap kifizettem, mert így megkaptam a kifogyott 5405-ös akciós árán.) Ez az 5405 utódja, mindazt tudja, amit az és még többet is (elvileg).

Szép meg jó, tökre tetszene, de van vele egy, illetve végülis két kurv@nagy gondom. Hiába veszem 0-ra az élességet és kapcsolom ki a "Javított Élesség"-et, így is aktív marad egy BRUTÁLIS élkiemelés, ami SD tartalomnál még elmegy, na de HD-nál, sőt 1080p-nél sem kapcsol ki. :W Ez így bizony használhatatlan. :o

Tudom, van PC mód, de akkor egyrészt kiesik a fícsörök nagy része, másrészt megemelkedik * a háttérvilágítás szintje (50-es kontrasztnál **), így az esti filmezésnek is lőttek... :(

* Pontosabban, a Din. háttérvilágítás mélyebbre szabályoz Normál és méginkább Legjobb telj. módban. (Ez is milyen már, hogy nem lehet beállítani manuálisan a legmélyebb háttérvil. szintet... Mindegy, ez még így egész használható lenne, ha nem lenne az élkiemelés.)

** A kontraszt 0-50-ig digitálisan szabályozza a kontrasztot, 50-100-ig pedig a háttérvilágítást szabályozza.

Gyerekek, ez így "normális", vagy egy hiba, amit várhatóan hamarosan javítanak FW frissítéssel? Mert ha nem, akkor azt hiszem, vihetem vissza... :(

Pedig amúgy általánosságban nagyon szép a kép, és egész jók a betekintési szögek is (akár 45 fokból is nézhető -- még sötétben is, ha épp elég mély a feketeszint, nem annyira zavaró az IPS-es felfénylés). Az 1000:1 körüli natív kontrasztarány is elfogadható -- ha kellően alacsony a háttérvilágítás szinje.

Hogy miért kellett egy ilyen f@szsággal elrontani egy ilyen klassz "kis" tévét!? :U Normálisak ezek? (Na ja, így talán még 4m-ről is kivehetők maradnak bizonyos részletek, de akinek az kell, tekerje fel 10-re az élességet.)

Mellesleg a SuperZoom sem azt csinálja, amit kellene (és ahogy pl. az 5405 csinálta): a 4:3 középtájon torzításmentesen, a szélei felé viszont fokozatosan kihúzva, hogy ne legyenek oldalt fekete sávok. Ehelyett részben simán belenagyít a képbe minden irányban, részben pedig széthúzza oldalirányban.

Pozitív, hogy USB-s filmlejátszáskor már támogatja a(z embedded) feliratokat. (De ennek is mi érteme úgy, hogy HD-nál itt is ugyanúgy aktív az élkiemelés...)

Ha valakinek ez így jó, viheti 120k-ért... (Feltéve, hogy nem javítják.) Üzletben 160k. (MM-ben nem tudom, mennyi lett.)

[nagy sóhaj]

(#1641) dezz


dezz
nagyúr

Amúgy gondoltam, csinálok egy hasonló tesztet - ismertetést, mint amik a blogomban vannak -- és dícsértem is volna, ha nem lenne ez a hülyeség.

(#1642) dezz válasza dezz (#1640) üzenetére


dezz
nagyúr

Fontos kiegészítés: HD-nál a képarány "Nem besorolt" (ez itt a nem átméretezett, 1:1 pixel). De tökmindegy neki a képarány élkiemelés szempontból.

(#1643) Ádyka válasza dezz (#1642) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha tényleg ilyen "alapvető" gondjaid vannak, akkor minden bizonnyal javítják idővel. Még a 2 éves modellekhez is havonta jön frissítés.
A tiéd itt tart perpill :[link]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1644) dezz válasza Ádyka (#1643) üzenetére


dezz
nagyúr

Láttam, csak azt nem tudom, hiba-e egyátalán, vagy ez a normális.

Néhány TV reviewban (többféle tévé, több márkától) pl. olyat olvastam, hogy minden kikapcsolva és "still some image enhancement is going on"... (Mondjuk erre speciel én nem mondanám, hogy "some".)

Bár közben privátin csevegtem Sebgutkopffal, és űgy tűnik, a "Javított élesség" lehet itt "beragadva", mert pl. 5405-ön ez idézi elő ezt az auraszerű effektet (erős élkiemelés hatása). Term. próbálgattam ki-be kapcsolni és látni is egy minimális változást (gondoltam, ez a funkciója), de nem az aurát illetően.

A magas háttérfény Din. hát.fény=OFF-ban és főleg PC módban, továbbá a SuperZoom leegyszerűsítése szintén nem tudom, mennyire számít hibának.

[ Szerkesztve ]

(#1645) cselt válasza Ádyka (#1638) üzenetére


cselt
senior tag

PC van rákötve.
Szerintem ez a 2mp sötétség nem vga kártya függő mert nekem 5750-es kártyám van hdmi kimenettel és azzal is csinálja. Ez az egyik frissítés óta van benne, előtte nem produkálta, viszont cserébe iszonyat lassan váltott a bemenetek között. Jó lenne azért ha javítanák, mert eléggé idegesítő tud lenni, főleg ha az ember éppen játszik rajta...

(#1646) dezz


dezz
nagyúr

Kipróbáltam, hogy UK-t állítottam be országnak, így mintha mérséklődött volna az aura analóg SD (UPC box Scarton) és HD film USB-ről esetekben. Az SD egész jó lett, és a másik is egyátalán nézhető, bár így is mesterkélt. (Arról nem beszélve, hogy kiemeli a film graint.)

HDMI-s HD nem változott.

(#1645) cselt: Ha nem az a baja, hogy a videokártya időnként frekit vált (ezt néha monitorok sem szeretik), akkor nem ártana megpróbálni egy jobb kábellel. (Esetleg az első esetben is számít a kábelnél, hogy stabilabban viszi-e át az órajelet.)

(#1647) dezz


dezz
nagyúr

Írhatna valaki, hogy az 5405-ösön és 5605-ösön (vagy bármi máson) mi a helyzet ezzel az aurával (élkiemeléssel) kapcsolatban... Gy.k. mennyire más a kép 0 élesség és extra élesítés nélkül, a PC módhoz képest (fehér körvonal a betűk [és minden] körül itt a fórumban, stb.).

Hálás lennék annak is, aki ki tudná próbálni, hogy itt a Clock and Phase és Inversion (alul a nagy) 2a/2b, ill. valamivel kevésbé a 4a/4b és 7a/7b képeknél nála is bezöldül-e a kép (2a/2b-nél felső része, miközben alul olyan, amilyennek lennie kell). Nem a pixelformattal függ össze, azt már néztem. Itt mondjuk esélyes a kábel, olcsón vettem.

ps. azt hiszem, máig küldhetem vissza a tévét, ha úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1648) Ádyka válasza dezz (#1647) üzenetére


Ádyka
őstag

A linkelt teszt szerint szépen bezöldül a kép az említett tesztábráknál.
A különböző ábrák, hol alul, hogy felül zöldebbek.
Ennyit tud egy TV.

Ez előtt egy "fotósok álma" Eizo S1910-em volt SPVA panellal. Na az semmi ilyen elszineződést nem produkált, és a szinátmeneteknél sem volt sávosodás. De az 19-es létére még ma is drágább mint a TV-d. Valamit valamiért.

Mivel nekem kellett a méret, a 16:9, nekem megérte a cserét 32pfl5605-re.

Ez az élesítősdi elég csalóka. Ha az asztali ikonokat vagy mondjuk egy total commendert nézek, ott semmi nem változik az élesítés állítgatásával, hiszen 1:1 pixel megjelenítésen nincs mit élesíteni.
Viszon ha egy böngészőt nézel, ott változik a betűk szőrösödése, ahogy állítgatom az élességet. Ez a hülye clear type miatt van, hogy egy rohadt "l" betű az nem egy oszlopnyi pixel széles, hanem mondjuk 1,5.

Még nem találkoztam Ati tulajjal, akinek ne ment volna el a kép 2 mp-re spontán. Lehet, hogy NV-re váltás lenne a megoldás? A kábel cserét nehezen hiszem el, hogy megoldja. Bár ezek után kitudja... :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1649) cselt válasza dezz (#1646) üzenetére


cselt
senior tag

Aranyozott kábelt használok, nem hinném, hogy ez a probléma forrása.

(#1650) dezz válasza Ádyka (#1648) üzenetére


dezz
nagyúr

Nekem is volt már párszor dolgom jobbfajta monitorokkal (kukk a blogomra)... :)

Hiába 1:1 pixel mapping, ha ráteszi az élkiemelést... Akkor tehát nálad normál, nem PC módban sem csinálja? Ki tudnád esetleg próbálni, hogy a Pixel Plus HD-s extra élesítést bekapcsolva jön elő ott?

Attól függ, hogy NV-n mennyire befolyásolja a digitális kimenetek órajelét a GPU órajelének automata állítgatása. Lehet, hogy jobban oldották meg. (Azért nem zárnám ki teljesen, hogy egy az órajelet atomstabilan átvívő kábellel kevésbé jön elő a dolog.)

(#1649) cselt: Lehet, bár az csak a kontaktok jobb vezetését és oxidmentességét szavatolja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.