Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) balzslaci


balzslaci
csendes tag

Philips 5405 tvém van.és letötltök blue rayt pendrevra rárakom beteszem a tv be és semmi nem játsza le.kiszedtem belőle a dts hangot mkvtoolnixal úgyse játsza le valaki tud segíteni?

(#1552) Debilon válasza balzslaci (#1551) üzenetére


Debilon
addikt

mit értesz bluray alatt? bluray iso?
a TV mkv fileokat támogat..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1553) botiking válasza Debilon (#1552) üzenetére


botiking
csendes tag

Gondolom MKV :W

botond

(#1554) propery


propery
csendes tag

Sziasztok!

Ki futott bele eddig pixelhibába Philipseknél? Ha egy hiba virít, és feltűnő helyen van, azért is kicserélik? Továbbá az lenne a kérdésem, hogy neten keresztül hogyan lehet szoftvert frissíteni 7605-nél? mert addig eljutok a dologban, hogy kiírja hogy sikeres csatlakozás, de utána nem csinál semmiféle frissítést, hanem újra elkezdi a nethez való csatlakozást(digikábeltv-s netem van).

(#1555) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan leírást, amellyel beállíthatom a legjobb képminőségűre a Philips 32PFL6605-ösömet?

(#1556) balzslaci válasza Debilon (#1552) üzenetére


balzslaci
csendes tag

nem isoban van.rendes blue ray 12GB film rá rakom a pendrive ra és a atv be dugva nem játsza le.a számítógépen pedig igen.csak rákattintok és játsza is

(#1557) Ruki válasza sebgutkopf (#1472) üzenetére


Ruki
csendes tag

Továbbra is a segítségetekre van szükségem:

Vettem egy stb-t, de a probléma fennmaradt: Ha az stb kimenő antennát (van neki) dugom a felvevőbe, akkor továbbra is analóg jeleket fog és vesz fel. A scarton viszont nem megy át semmi, antenna nélkül nincs semmi jel a felvevőn.

Nem lehet, hogy egyszerűen nem képes a digitális jelek feldolgozására? A felvevőm kb. 5 éves.

Köszi az eddigieket sebgutkopf.

(#1558) propery válasza katsi (#1555) üzenetére


propery
csendes tag

szerintem itt próbálkozz: http://www.tv-bildeinstellung.de/category/display_brands/yes/sobi2search/40pfl6605/philips-40pfl6605h.html
mondjuk ez 40 colosé, de az sztem tökmindegy

amúgy kicsit visszaolvasva a fórumban (kb. két oldal) ezt is a cselt nevű felhasználó adta meg

(#1559) Barthezz2 válasza balzslaci (#1556) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kicsit fogalomzavarban szenvedsz.. A rendes BluRay, az egy lemez. Ha gépen van meg, akkor vagy iso(képfájl), vagy valamilyen BR ripp, ami lehet mkv konténerben is.
Mivel te szedted le, és te tudod, mit szedtél, mi innen nehezen fogjuk kitalálni, miért nem viszi a TV, pláne, ha normálisan meg sem tudod mondani, milyen formátum :U

Everybody lies.

(#1560) sebgutkopf válasza Ruki (#1557) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lehet, hogy valamit félreértés van. Van a felvevőd, ami nem tud mit kezdeni a digit jellel, tehát nem tudja azt felvenni se, ezért jött szóba az STB beszerzése, hogy az kódol és már csak fix kép és hangjelet küld a felvevődnek.
A kedvezőtlenebb nyilván, ha vannak analóg csatornáid és annak minőségével megelégszel. Nyilván attraktívabb, hogy az STB fogja a digit csatornákat és ő konvertál a felvevő részére analóg jelet.
Kérdés, hogy a felvevődnek egyáltalán milyen bemenetei vannak? A scart az biztosan bemenet rajta? Esetleg valamilyen s-video, video + ch audio megoldásra nincs lehetőség? Lényeg, hogy valami analóg vonal kapcsolatot kéne létesíteni a két készülék között.

(#1561) Debilon válasza Barthezz2 (#1559) üzenetére


Debilon
addikt

ígyvan plusz ha mkv, akkoris a plusz hangsávo(ka)t és a feliratokat lekell szedni, mert gebasz van miatta..

csak egy hangsáv lehet és semmi más (tudom mert engem is megszivatott :DDD)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1562) katsi válasza propery (#1558) üzenetére


katsi
tag

Köszönöm! :R

A Philips 6605 és a 7605 között úgy hallottam, hogy csak az ambilight funkció a különbség, a panel ugyanaz bennük.
Mennyire igaz ez az info?

(#1563) Ádyka válasza katsi (#1562) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez tökéletesen igaz infó.
Rengeteget szemeztem ezzel a 2 modellel, végül a 7605 győzött mert kb 10 rugót megért volna az AMBI.
Azért "volna" mert közben alkalmi áron lett egy 5605.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1564) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Valakinek nincsenek meg a régebbi firmware-k egy 5405-ös tv-hez? Amikor megvettük a 27-es volt rajta, lés akkor nem láttam akadásokat benne. Most a legfrissebb van benne, és sokszor látom, hogy megakad a kép. Ezért szeretném visszatenni azt. Ha valakinek megvan legyen kedves küldje el.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1565) katsi válasza Ádyka (#1563) üzenetére


katsi
tag

Hálás köszönet, Ádyka! :)

10 ezer forint különbség valóban nem sok ezért a plusz funkcióért.

(#1566) balzslaci válasza Barthezz2 (#1559) üzenetére


balzslaci
csendes tag

bocsi de semmit sem értek ezekhez.az mkv toolnixban ezt irja ki nem tudom ez a formátum e?:V_MPEG4/ISO/AVC

(#1567) halandó


halandó
csendes tag

Sziasztok!
Az létezik,hogy a "képernyő némítás" pont akkor nem működik,amikor szükség lenne rá?Nevezetesen a netes rádiók hallgatásánál? :O
Ez elég nagy öngól.....

(#1568) hotkar válasza Pribi (#1564) üzenetére


hotkar
aktív tag

Milyen film adadozik rajta?
Én most frissítettem, mert a 21/9-es képarányú mozikat nem jelenítette meg méretarányosan. Az egy HD AVI formátumú film volt; most már tökéletesen megy rajta. Semmi akadozás.

(#1569) Pribi válasza hotkar (#1568) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Tulajdonképpen mindenféle filmnél látom. Digi-s kábeltv-nk van, ott is néha, és ha az Asus O!Play-ről játszom le a filmeket, ott is látom. Az is mindegy, hogy full hd-s a film, vagy egy sorozat.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1570) Ruki válasza sebgutkopf (#1560) üzenetére


Ruki
csendes tag

Biztos írok hülyeségeket, de azt hiszem a lényeget most már értem. Az analóg vétel kicsit hibás, és ezen a tv-n ez már nagyon zavaró (kisebb átmérőjű és felbontású tv-n még nézhető volt).

A képességeim csak a scartig érnek (ezek szerint addig sem teljesen), ezért leírom a csatlakozókat.
Felvevő:
- 2 scart (euro av2 decoder, euro av2 audio/video) - ebből nekem nem derül ki, hogy bemenet-e
- video + audio L + R (av in 3 és av out 3): ez tehát összesen 6 csatlakozó
- YPbPr video out
- coaxial
- optical
- s-video out
- egy kapcsoló video outra (RGB v. component)

STB:
- tv scart
- optical
- coaxial
- hdmi
- YPbPr
- video + audio L + R

Ezekből szerintem a scarton kívül a video + audio L + R (gondolom ez a video + ch audio) jöhet szóba. A scartot választanám (mert van kábel hozzá), de lehet, h mindkettő kimenet? Most kipróbálva gyanús, hogy mindkettőn keresztül össze tudom kötni a tv-vel...

Szóval két kérdésem maradt: A scart nem fog működni? Ha nem, akkor milyen néven keressem a kábelt, amivel össze tudom kötni őket?

(#1571) sebgutkopf válasza Pribi (#1569) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nem lehet, hogy be van kapcsolva az a csodás motionflow, vagy mi a fene, ami a plusz képkockákat pakolgatja be? Azzal nem egyenletes a megjelenített fps érték.

(#1572) sebgutkopf válasza Ruki (#1570) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha mindkét scarttal ad a tv képet a felvevőről, akkor azok valóban csak kimenetek.

Ebből a csati sorozatból használd azt a hármat, ahol az AV IN szerepel:
video + audio L + R (av in 3 és av out 3): ez tehát összesen 6 csatlakozó

Az STB-n lévő video + audio L + R kimenettel tudod összekötni.

Ehhez vehetsz egy 3 rca csatis kábelt, amin a videó sárga, az audio továbbításra való szálak pedig piros - fehér, vagy piros - fekete színűek.
Ugyanezt az eredményt éred el, ha van készleten egy sima 2-es rca audio kábeled, ezzel összekötöt a hangot és akkor már csak egy önálló sárga video rca kábel kell.

Alapvetően a videó és audio jel továbbításra való szálak között annyi a különbség, hogy a video szálnak elvileg jobbnak kéne lennie az árnyékolásának, önmagában egy L, vagy R audio szál is megtenné csak azzal a képminőség rosszabb lehet.

Javaslom amúgy a 3-as kábel helyett a külön audio és független video kábel használatát, mert ha végre működik, akkor érdemes lehet egy független jobb árnyékolású video kábel beszerzése, míg a 3-as kábelek esetén a sárga video szál szerintem semmiben se tér el az audio szálaktól ugyanolyan vékony és árnyékolás mentes.

(#1573) Monya78 válasza Pribi (#1569) üzenetére


Monya78
veterán

Kapcsold ki a HD Natural Motion opciót...

(#1574) Ruki válasza sebgutkopf (#1572) üzenetére


Ruki
csendes tag

Köszönöm, ezt fogom tenni.

(#1575) propery


propery
csendes tag

Sziasztok !

Bajban vagyok, frissítettem az újdonsült 7605-öm szoftverét, és valami gebasz lett, hibás lett a frissítés. Lehet visszafelé frissíteni előző verzióra és újra felrakni a legújabbat? Próbáltam rárakni ugyanazt mégegyszer, de nem engedi. :W Szóval mitévő legyek? várjak az új szoftig? vagy visszarakható a régebbi verzió?

(#1576) halandó válasza propery (#1575) üzenetére


halandó
csendes tag

És mi a hiba?

(#1577) balzslaci


balzslaci
csendes tag

sziasztok.Blue ray filmeket nézek 1080p philips 5405 tv én.és valamelyik filmen a kép annyira nyújtott másikon meg normális és a tv beállítása széles képernyőn megy.valaki tud adni magyarázatot?

[ Szerkesztve ]

(#1578) pepi76 válasza balzslaci (#1577) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
Nekem 5605-ösömnél volt ilyen, de frissítettem szoftvert és megoldódott.

(#1579) Pribi válasza Monya78 (#1573) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi a tippet, ki fogom próbálni. Neked is Sebgutkopf.

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1580) balzslaci


balzslaci
csendes tag

sziasztok megint!Nem tudom mi történt, de magától megjavult és lejátsza a filmeket amiken van ac3 is,de mellette dts hang is van benne,az mmgben nyitottam meg ott láttam.most a következő a problémám letöltöttem egy filmet amiben csak dts hang van Ac3 nincs hogyan tudnék bele rakni.próbáltam a popcorn mkv vel de nem tudom elíndítani a run gombot nem engedi...lehet hogy csak rosszul töltöttem le? Valaki tudna adni linket vagy msn en átküldne exe fájlt?

(#1581) Turbobacsi válasza balzslaci (#1580) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

mkvmerge

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1582) balzslaci válasza Turbobacsi (#1581) üzenetére


balzslaci
csendes tag

ezzel tudok belerakni Ac-3 -at?mert most az a bajom hogy nincs a "konténerbe" belerakva csak dts hangsáv vanbenne,de azt nem isemri fel a tv és nincs hang rajta

(#1583) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

32PFL5405 -höz van valami program, amivel a csatornalistát lehet szerkeszteni?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1584) Debilon


Debilon
addikt

ezt a videot vajon miért nem játssza le a 5405?

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 41mn 24s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 1 800 Kbps
Maximum bit rate : 4 885 Kbps
Width : 688 pixels
Height : 384 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.273
Stream size : 533 MiB (92%)
Writing library : x264 core 114 r1924 08d04a4

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : 40
Duration : 41mn 24s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 157 Kbps
Maximum bit rate : 201 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 46.6 MiB (8%)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1585) balzslaci


balzslaci
csendes tag

sziasztok.aki tud segíteni a popcorn mkv használatával kapcsolatban az kérem írjon privátba mert nem sikerül a dts es hangot ac-3 ba átraknom és nem tudom lejátszani a tv vel philips 5405.köszönöm

(#1586) murare válasza Debilon (#1584) üzenetére


murare
csendes tag

Valószínű ezt a formátumot /avc/nem támogatja a tv lejátszója.

(#1587) csolaca68


csolaca68
tag

Mekkora külső hdd-t tud kezelni a philips 40pfl5625h tv?
Nekem 2tb vinyóm van.
köszönöm

(#1588) Debilon válasza murare (#1586) üzenetére


Debilon
addikt

ezt viszont lejátssza.. ugyanolyannak tűnik..

Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 55mn 11s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 1 500 Kbps
Maximum bit rate : 5 305 Kbps
Width : 688 pixels
Height : 384 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.227
Stream size : 593 MiB (92%)
Writing library : x264 core 114 r1924 08d04a4

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1589) cselt válasza csolaca68 (#1587) üzenetére


cselt
senior tag

Szerintem azt még vinnie kell.

(#1590) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Most látom, hogy a hét elején megint kijött egy új fw az 5405-höz. Viszont minden javítás csak stb-khez, vagy minket nem érintő országspecifikus dolgokhoz kapcsolódik. Ezt úgy nézem kihagyjuk.

(#1591) cod2gamer válasza csolaca68 (#1587) üzenetére


cod2gamer
csendes tag

Nálam kezeli a 2tbos külső merevlemezt (philips led 40pfl5605h)

(#1592) Archaniel


Archaniel
csendes tag

sziasztok tervezek venni tv-t
PHILIPS 32PFL5405H
PHILIPS 37PFL5405H

Melyiket ajánlanátok?? Csak Filmezésre és TV-re lesz...

Köszi

(#1593) cselt válasza Archaniel (#1592) üzenetére


cselt
senior tag

a nagyobbat

(#1594) cod2gamer


cod2gamer
csendes tag

Hello!

TV:(philips led 40pfl5605h)

Az miért van hogy csak néhány .mkv filmet játszik le a tv külső merevlemezről de a legtöbbnél azt írja hogy nem olvasható, viszont van olyan is ahol lejátssza de hang nélkül, gondolom a kódolás miatt, milyen .mkv fájlokat kellene néznem amiket tud olvasni? a .avi-kal nincs gond de ekkora tv-n már sokkal élvezhetőbb 720 vagy 1080p-ben.

(#1595) Monya78 válasza cod2gamer (#1594) üzenetére


Monya78
veterán

- A tv gyári lejátszója nem szereti a DTS hangot, ha ilyet talál nem indul el. Pl. a MkvToolnix progival ki lehet szedni a DTS hangsávot.

- Feliratot sem fog beolvasni

- azt sem szereti ha spéci karakterek vannak a fájlnévbe nálam ha "%" jelet talál egyből kiakad.

(#1596) Pferi


Pferi
senior tag

Én úgy vásároltam meg anno a tv-met 40PFL5605H hogy nem volt lényeges a médialejátszás. Olyan tv úgy sincs ami az összes formátumot, hangsávot, feliratot hibátlanul lejátssza. Inkább spóroltam 1 hónapig és vettem egy médialejátszót (Asus O!Play R1), és azóta nincs gondom a filmekkel. Mindent visz, olcsó, magyar menüs, hálózatba kötheted a PC-vel stb.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1597) Kuha87


Kuha87
csendes tag

Hali!

Volna egy nagy kérdésem..

Samsung LE-40 C650 vagy Philips 42 PFL 5405? :D
142 K vs 128 K (?!)

használat:
90 % 720p (WEB-DL, Bluray) és 1080p (Bluray) HDMI-vel PC-ről, a hang optikai kábelen át pc-ről Samsung HT-D5100 házimoziba.
Áll. csúszni fog a hang - de áll. ezzel a házimozival ez beállítható, mennyit és merre csússzon.. viszont honnan tudjam, mekkora csúszást állítsak be - már ha beállítható.)
9 % SD pc-ről ugyanígy.
1 % SD fibernet analóg jelről :D

Samu: "csak" 40", már 2 hete utána jártam, teszteket bújtam, bejön nagyon tudás alapján, de több boltot járva sem találtam (csak 630-asat amin az SD M1 ocsmány volt, sötét, "elfolyt" képű. Talán a kiállítottak közü a legszarabb.. persze lehet be nem kalibráltság miatt..) feliratokat állítólag kezeli. De a konkrét típust sajnos nem tudtam kipróbálni.. Na meg a panel lottó - bár már tudok trükköket, hogyan bizonyosodjak meg róla, melyikben mi van.. Philipsnél nem tudom van e hasonló gond.
Philips: 42". USB-ről kipróbáltam, csodaszép. Feliratot nem kezeli (azonos fájlnév sima xvid-es avihoz se tette hozzá.... esetleg ez megoldható firmware frissítéssel?). Vitt mindent, bluray 720 volt a legszebb rajta. 1080p mpg nagyon szép, még a Youtube 1080p is teljesen korrekt. wmv-t wma hanggal is vitte! Képarányokat viszont SD-nél érdekesen mutatta. A pana-nál ezek mi a fenék?
LCD Full HD W-UXGA aktív mátrix
Pixel Plus HD
Contrast Plus

[link] meg mi ez a Támogatott képernyőfelbontás, Számítógépes formátumok. Ami ettől eltérő, pl egy akármilyen avi blurayrip (pl 720x304), már meg sem jeleníti (vagy nem normálisan), HDMI-n át?

nem tudom, mitévő legyek :(

[ Szerkesztve ]

(#1598) sebgutkopf válasza Kuha87 (#1597) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A Samsung modelleket csak korlátozottan ismerem, így értelem szerűen a Philips-ről írok le dolgokat a kérdéseid alapján.

A Philips sose fog a beépített média lejátszóval feliratot vinni. Viszont ezt nem tudom miért szempont, ha úgyis számítógépről fogod neki hdmi-vel adni a jelet, az meg úgyis mindent visz.
Hang ügyben megoldható, hogy a hdmi-n megkapja a képet hangot a tv és annak van egy digitális hangkimenete, amin átmegy minden hang jel, amit kap, de a kimenet késleltetését maga szépen beállítja a képernyőhöz. Ebben az esetben a késleltetés állítgatással se kell törődni.
A Philipsek általánosságban jobban kezelik a tv adások képarányát, nem szükséges állítgatni csatornánként, mint a Samuknál. Haveromnak 46"-os 7000-e van és ő rendszeresen állítgatni kényszerül míg nálam az automata méretezés elvan vele és nem vág le, nem piszkálja el a képarányt.

Egymás mellett láttál már 40 és 42-es tv-t? Nem tudom miért, de nekem a 42" valamiért sokkal nagyobbnak tűnik, mint amennyit a számok alapján gondolnék (pedig "csak" 5cm a különbség).

A philips távirányítója sajnos nem elég érzékeny, így jellemzően célozni kell vele. Én pont ezért egy régebbi típus távirányítóját használom, mert az bármerre néz kapcsol a tv. A gyári pedig ott van backupnak.

(#1599) McCartman


McCartman
senior tag

sziasztok,
a Philips 42PFL3605H LCD TVről mi a véleményetek?
van valakinek személyes tapasztalata vele?

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1600) Turbobacsi válasza McCartman (#1599) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

tavalyi alapmodell

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.