Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22002) ntomka válasza FJC (#22000) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na de ti ezt hogy látjátok szemmel?

ツ Headphones on - World off

(#22003) FJC válasza ntomka (#22002) üzenetére


FJC
aktív tag

Pont, hogy nem látjuk!
A telefon fénykép, felerősíti a szemmel nem látható fényeket is... Tehát a fénykép rosszabb mint a valós helyzet.
Amúgy meg ritkán néz az ember egyszínű hátteret :)
Tudom a tudat motoszkál az emberben, de ha nem túl zavaró a hiba, el kell engedni.... :)

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#22004) kchris78


kchris78
veterán

egy regebbi felvetes:
Szerintem egy normal minosegu IPS altalanos korulmenyek kozott lehet jobb mint egy atlag VA.
Kontraszt:
Igaz a VA jobb ebben de ha nincs este es nincs jol beallitva a TV (fel van huzva a fenyero) illetve nincs megfelelo forras anyag akkor nem annyira eszreveheto a kulonbseg. (szerintem ez a kontrasztarany igazabol csak a HDR forras eseten erzekelheto)
Szin: atlag IPSnek jobb a szine, ez mindig lathato.
A JO VA-k meg szerintem tularazottak majdnem QLEDes kategoriaban vannak ami meg majdnem AMOLED..
Nekem sikerult kifognom egy jo szinteru 120Hzes modellt 10biteset, 700 nit folotti fenyerovel . Erre mar nehez ramondani hogy egy IPS lenyomja.. Viszont olcso sem volt..
Szoval korulmenyektol fugg, lehet jobb valasztas is egy IPS modell.

(#22005) FJC válasza kchris78 (#22004) üzenetére


FJC
aktív tag

Teljes mértékben igazad van!

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#22006) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv!
55PUS6373-hoz vettem egy Sony HT X8500 soundbart-t, ami Dolby Atmos kompatibilis is. A cuccot HDMI ARC-on kapcsoltam a készülékhez. A TV digitális kimenet formátumok közül melyikkel érdemes használni, a lehető legjobb hangminőség eléréséhez:
- többcsatornás,
- Dolby Digital Plus,
- Sztereó (tömörítés nélkül),
- Többcsatornás (átkötés)?

BÚÉK!

(#22007) eron009 válasza #99499520 (#21998) üzenetére


eron009
tag

Köszi, ezt értettem fényerősség alatt

(#22008) luikay válasza Ukraan (#22006) üzenetére


luikay
tag

Többcsatornás (átkötés), ez továbbküldi a nyers jelet

(#22009) Ukraan válasza luikay (#22008) üzenetére


Ukraan
aktív tag

OK, köszönöm a választ! :R

BÚÉK!

(#22010) pr1muska válasza FJC (#21991) üzenetére


pr1muska
csendes tag

Próbálkoztam csavarlazítás/masszírozással, beállításokkal, sajna mind "hiába", egy picit sikerült javítani a felhőn, de még mindig szemmel látható filmezés közben, egyébként köszi a tippeket!
Valszeg vissza fogom vinni Telekomhoz, aztán rendelek egy másikat MM-ból, most úgy is olcsóbb egy picivel :)

(#22012) pr1muska válasza #99499520 (#22011) üzenetére


pr1muska
csendes tag

Alapjáraton is az volt a cél, mivel mindenhol direct led van feltüntetve a specifikációnál, úgyhogy számomra érthetetlen, hogy ez miért edge :F (vagy mégsem az, csak annak tűnik, bár a masina elég vastag, úgyhogy egyedül a felhősödés utal edge-re)

(#22013) kchris78 válasza pr1muska (#22012) üzenetére


kchris78
veterán

MM tipp: ha mondjak hogy direct led ne hidd el hanem nezz utana mobilon. Amikor en vettem mondta az eladó hogy direct led kozben meg edge ledes.. Ez az egyetlen negativum, különben visszavittem volna én is, meg felhosodes nem annyira feltűnő. (meg a diszkont mivel kiállított darabot vettem :D)

[ Szerkesztve ]

(#22014) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
55PUS6704 tévén Dolby Vision filmeket próbálgattam USB-ről SSD-vel és HDD-vel is. Van amit szépen lejátszik: Joker, de van ami megy 10-15 másodpercig és megáll: First Man, Godzilla. Tehát elvileg le tudná játszani. Elfogy a memória, vagy mi történik? Ilyet javíthat majd egy szoftver frissítés, vagy gyenge hardver miatt lehet ez?
Másnál, androidos Philips-en, mi a helyzet ezekkel a filmekkel?

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#22015) Tin válasza pr1muska (#22012) üzenetére


Tin
veterán

Amit megprobalhatsz, hogy par hatarozottat racsapsz a teve hatuljara. Nem izombol, de ne is csak simogasd. A benne levo diffuzorlap egyenetlensege okozza a felhot, ilyenkor elofordulhat, hogy "helyre razod". Probald meg, tipustol fuggoen bevalhat, vagyis atkerulhet a felho mashova, kevesbe zavaro helyre vagy mertekben.

(#22016) Tin válasza kisbalazs83 (#22014) üzenetére


Tin
veterán

Nekem VLC player van fent a teven, belso halozaton (LAN) mindent lejatszik. Csak annyi, hogy kabelen van bekotve a teve, mert a WIFI-je csak 100 megabites. Kabelrol megy minden, es nem kell szenvedni az USB stickkel sem. A belso lejatszoja sajnos bizonyos filmeket/hangsavokat egyszeruen nem visz.

[ Szerkesztve ]

(#22017) kchris78 válasza Tin (#22016) üzenetére


kchris78
veterán

vagy kodi. (nevetseges amugy a belso LAN 100Mbitessége) Amúgy kellene mennie 10MB/s-en egy 50-60GBos filmnek is de mégse megy, nem is nagyon értem lehet hirtelen akarná feltülteni a buffert amihez kevés a 100Mbit és elkezd akadni.

(#22018) Tin válasza kchris78 (#22017) üzenetére


Tin
veterán

Vagy az, de nekem a VLC is gond nelkul visz mindent, x265-ot, HDR-t is. 4K-s tartalmat is (elvileg), de azt nem igazan nezek, mert akkora tavolsagbol mar tokmindegy.

(#22019) frankdelgado válasza kisbalazs83 (#22014) üzenetére


frankdelgado
őstag

Nálam is ez van 7304-en. A belső lejátszó a sima hdr tartalmaktól is elhasal és a sokat istenített kodi is gyakran összef@ssa magát, nem tudom , hogy beállítgatással lehet-e orvosolni, mert egyébként meg jó a kezelése, meg borítók, meg minden... dolby visionos filmeket MX playerrel, meg vlc-vel nézek. Érdekes, hogy mx player kiírja, hogy dolby vision, de a vlc csak hdr10+ ot ír....

(#22020) Sinu válasza frankdelgado (#22019) üzenetére


Sinu
senior tag

A "csak hdr10+" nem olyan rossz azért, ugyanazt tudja mint a Dolby Vision, dinamikus metaadatokkal dolgozik.

No Future

(#22021) frankdelgado válasza Sinu (#22020) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hát én már csak ilyen vagyok. Soha , semmi nem mindegy :DDD

(#22022) Toth_Jani válasza frankdelgado (#22021) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Dolby vision is egy rakás szemét még az idén jön a Hyper vision, mert adjuk már el ugyanazt évente többször úgy hogy legyen 1 centivel nagyobb vagy kicsit fényesebb.
Ugyanaz megy a tévéknél is mint a mobiloknál, LCD kijelző, szürkeárnyalatos majd színes kijelző, 1 kamera 2 kamera 100 kamera 2"-3"-100", mert a fogyasztói társadalomban úgyis mindent meg(be)vesznek. :F

(#22023) Alien! válasza Toth_Jani (#22022) üzenetére


Alien!
senior tag

Az egész iparág rákfenéje szvsz, hogy egy-egy szabványra több alternatívával feszülnek egymásnak a cégek. Teljesen szétborítják a piacot.

(#22024) Astor22


Astor22
tag

Sziasztok, édesanyámnak vásároltam használtan egy Philips 32PHS4503 típusú kis tvt, és antenna van rá kötve és a mindig tv lenne használva. Csak az a probléma hogy újrahangolás után egy 4 jegyű kódot kér amit nem tudok, és nem engedi ujragangolni valakit tudna nekem segíteni?

(#22025) ntomka válasza Astor22 (#22024) üzenetére


ntomka
nagyúr

1234

ツ Headphones on - World off

(#22026) lorinser


lorinser
senior tag

Sziasztok! Lehet, hogy volt már de sajnos nem találom: 8303-on hogy tudom a YouTube-ot rávenni a HDR lejátszásra?

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#22027) sirarcheer válasza lorinser (#22026) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Youtube, a tapasztalataim alapján, nem megbízható HDR szempontból. Azaz hiába van a leírásban, hogy HDR valójában nem az. Én eggyet tálaltam ahol kiírta, az a Avatar rövid HDR bemutató volt.

PSN: sirarcheer

(#22028) Alien! válasza lorinser (#22026) üzenetére


Alien!
senior tag

Smartyoutube appal kikényszerítheted, de rossz szintérrel jelenik meg sajnos (fakó lesz).

(#22029) ntomka válasza sirarcheer (#22027) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem elég sok van amellett, hogy kamu hdr-ből is sok van.

ツ Headphones on - World off

(#22030) lorinser válasza Alien! (#22028) üzenetére


lorinser
senior tag

Alian, siracheer! Köszönöm, akkor ez úgy tűnik zsákutca. Elengedem.
Csak azért érdekelt a dolog, mert nemrég láttam egy videót, ahol valamelyik 2019-es Philips TV Youtube appjával kiírta a HDR jelet.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#22031) ntomka válasza lorinser (#22030) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezt a csatornát ajánlom, igényes 4K HDR videói vannak. Ez pl. biztosan az.

Vagy ez.

Katy Perry néni.

Tudnám még sorolni. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#22032) NoMagix


NoMagix
addikt


Megérkezett a távirányító! Kb. egy darab ezres volt az ára.
Fogása ennek sem a legkellemesebb, szép nagy darab, gombok puha gumiból vannak, nyomáspontjuk erős, de legalább nem kattognak hangosan!
98%-ban működik rajta minden úgy ahogy kell, de a csatornaváltás nem működik rendesen! :W
A tv veszi a jelet villog a led rajta, de nem csinál semmit! Viszont a négyirányú nyilakból a fel le irányok váltják a csatornát, úgy ahogy az eredeti is!
A tv ami itthon van egy 55PUS7304

(#22033) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Egy ideje azt vettem észre, hogy mobilról, tabletről nem működik a Youtube videó átküldés a TV-re (43PUS7303).
Nézem a TV-n a hálózati konfigurációt és látom, hogy a DHCP-vel kiosztott IP címe a korábban szokásos 192 helyett 203-al kezdődik.
Az összes többi Androidos eszközöm 192-es címet kap DHCP-vel.
Ez lehet az oka a jelenségnek?
Már próbáltam az IP címet átállítani statikusra majd vissza (nem volt kedvem beállítgatni az összes átjárót, DNS szervert stb-t ), de most mindig 203-al kezdődőt kap.
Miért lehet ez és okozhatja ez, hogy nem működik a tartalom átküldés?
(Router config tudtommal nem változott mostanában.)

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#22034) ntomka válasza eclipse19 (#22033) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, lehet. Nem egy tartományban vannak és nem látják egymást.

Azért gondolkozz el rajta, hogy lehet, hogy egy home routeren két eszköz külön tartományba kerül. Át kéne nézned a beállításokat a routeren. Én még jelszót is változtatnék (WiFi jelszót is).

ツ Headphones on - World off

(#22035) dualcore


dualcore
őstag

Nem bírom életre kelteni a HDMI vezérést (EasyLink), valamiért nem hajlandó elindulni. 65 PUS 7304. Az előtte levő készülék működött a rendszerben.Van akinek működik rendesen?

(#22036) pixta78 válasza dualcore (#22035) üzenetére


pixta78
senior tag

Nálam az 58-on megy rendesen.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#22037) Doller


Doller
tag

A Philipsnél van most a felső kategóriában LCD tv?
Persze az oled lenne jó, de ugyanaz a méret az árban +50%.

[ Szerkesztve ]

(#22038) junior11 válasza Doller (#22037) üzenetére


junior11
veterán

Felső kategória náluk szerintem már egy ideje az oled.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22039) dualcore válasza pixta78 (#22036) üzenetére


dualcore
őstag

Csinálok egy újrindítást aztán hátha.

(#22040) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

[link] Erre valaki?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#22041) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Van bárkinek tudomása róla hogy volt-e valaha olyan android tv rendszerű philips (vagy esetleg más márkájú) tévé, amely 32"-os méretű? Szeretnék ilyet vásárolni ha van ilyen akár használtan is, a hálóba sajnos nagyobb méretű nem férne be..

(#22042) Bogyi007 válasza NoMagix (#22032) üzenetére


Bogyi007
veterán

Egy link jöhetne. :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22043) NoMagix válasza Bogyi007 (#22042) üzenetére


NoMagix
addikt

Aliexpress-ről rendeltem, azt hiszem keresek egy másikat.
Van egy másik apró probléma, a beállításokat nem érem el közvetlen csak, ha belépek az androidhoz és onnan a fogaskerékre nyomok.

(#22044) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

7304 em van. Megpróbáltam csatlakoztatni a samu a6 telefonomat blútússzal de nem ismeri fel. két fejhallgatót póbáltam eddig, azokat rendben felismerte. Akkor csak hangeszközt lehet rá?

(#22045) ntomka válasza frankdelgado (#22044) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért szeretnéd a telefont így "rákötni"?

ツ Headphones on - World off

(#22046) Gijon


Gijon
senior tag

Egy kis érdekesség,.. rákötöttem az xbox one x-et 7303 tv-re, és 1080p 120Hz-et simán viszi. :) Gondolom az újabb típusú készülékeknek sem okoz problémát a megjelenítése.

(#22047) Toth_Jani válasza frankdelgado (#22044) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Örülj neki. nekem 7303-as van azon még a fejhallgatók is le vannak tiltva, de egér, gamepad, és a saját távirányítója megy vele.

(#22048) frankdelgado válasza ntomka (#22045) üzenetére


frankdelgado
őstag

Igazábol a célom az lenne, hogy van egy vezetékes hyperx fejhallgatóm, amit szeretek azt kellene valahogyan vezeték mentesen rákötni a tv re. Valami perverz elgondolásból volt egy olyan elképzelésem, hogy ha teloval összekötöm, akkor az majd jeltovábbítóként működik, vagy mi a bré.... esetleg egy ilyen [link] lehet megoldás a problémámra?

(#22049) Toth_Jani válasza frankdelgado (#22048) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen az jó hozzá, de filmezéskor nagy az esélye hogy csúszni fog a hang, mert lassú a hardver, meg az is kérdés hogy felismeri-e a TV.
Én fordítva próbáltam a 7303-on, a TV-n volt a BT adó, és láthatóan csúszott a hang.

(#22050) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, adott egy 47pfl6877k/12 tv készülék, amivel az a probléma, hogy nem megy rajta a smart! Csatlakozik a router-re, a hálózaton rajta van, de mikor „klikkelek” a smart ikonra, azt írja ki, hogy a szerver nem elérhető. Miért van ez? Van valami megoldás? Köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.