Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) nyunyu válasza "Infinity" (#1892) üzenetére


nyunyu
félisten

Aki szintén ilyet használ tudna pár beállításbeli tippet adni, hogy hogyan érhető el a legkevesebb lag és a legjobb kép, akár netezés közben is?

En beallitasaim:
Smart kep: egyeni
Kontraszt: 50
Fenyero: 10
Szin: 50
Kepelesseg:0
Zavarelnyomas: ki
Szinarnyalat: egyeni
Felhasznaloi arnyalat: 110/89/60
Javitott elesseg: ki
Dinamikus kontraszt: ki
MPEG zavar elnyomas: ki
Szinjavitas:: ki
Gamma: 4
Szamitogepes uzemmod: be (filmnezeskor: ki, igy aktivalodik a 100Hz+Natural Motion akarmi, de neha az agyamra megy a folyekony muanyag kepe, es visszakapcsolom a gepes modot.)
Optikai erzekelo: ki

Ezeket a kalibralt beallitasokat vettem alapul, csak a fenyero+kontraszt lett maskepp allitva az en gepezesi szokasaimhoz.

vásárláskor milyen fw-van a TV-n, Érdemes ráfrissíteni?

Gondolom nagyban fugg attol, mikor gyartottak a TVt, elvegre havonta jon uj frissites hozza.
Iden julius vegiben vegre implementaltak az automatikus standbyt, persze csak norveg beallitassal kapcsolhato be. :(
Mondjuk azt sem ertem, miert 2 ora utan kuldi csak aludni a TVt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1902) Ádyka válasza nyunyu (#1899) üzenetére


Ádyka
őstag

Na megnéztem a 110/89/60 -at.
Így viszont a fehér közel sem fehér. Sárgás barnás cseppet.

Többi beállításunk kb ugyanaz.
Kontraszt 50, fényerő 45, szin 55.

Fényerő 20 és 50 között alig állít valamit.

Szinárnyalatál a Normált használom. De hát annyi a variáció, meg hogy kinek mi tetszik.

A másik:Amikor nem használom a gépet 1-2 órát napközben, és ki kéne kapcsolnom a TV-t, akkor visszakapcsolás után ugye elmászik pár ikon az asztalon, meg összegyűjti a megnyitva hagyott böngészőket a bal felső sarokban.
Erre lehet egy félmegoldás, Zöld gomb, Képernyő kikapcsolása. Ilyenkor nyilván fogyaszt a TV, de közel sem annyit, mintha bekapcsolva hagynám teljesen. Majd lemérem a fogyasztását így a TV-nek. Ha 5-10 watt között megáll, már megéri használni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1903) Daffni2 válasza Ádyka (#1902) üzenetére


Daffni2
addikt

Zöld gomb, Képernyő kikapcsolása

Ez nagyon jó, még nem ismertem ezt a módszert.

"Aki ad,az nyer"

(#1904) spotless


spotless
csendes tag

használ valaki wifi-t?

érdemes usb-s wifi adaptert venni a tv-hez?

mire jó, az mit takar, hogy a számítógépet látja wifi-n?
vagy ha a router-re ráteszek egy ilyet, akkor azt is átja?

.

(#1905) nyunyu válasza Ádyka (#1902) üzenetére


nyunyu
félisten

Amikor nem használom a gépet 1-2 órát napközben, és ki kéne kapcsolnom a TV-t, akkor visszakapcsolás után ugye elmászik pár ikon az asztalon, meg összegyűjti a megnyitva hagyott böngészőket a bal felső sarokban

Nalam ez sajnos nem jatszik, mivel az erositom a HDMI passthrough miatt standbyban is 40W-ot fogyaszt, igy ha nem vagyok a gep elott, akkor lenyomom a TV+erosito elosztojat.

Hulye nV driver persze erzekeli, hogy nincs HDMI, es ilyenkor lekapcsolja a kimenetet :(
Igy eloszto visszakapcskor rutinbol nyomhatom az erosito tavjan a home, jobbra, OK kombot, aztan asztalon jobb klikk/felbontas, eszleles, hogy 2 perc latszolag gep merevrefagyas utan feleledjen a HDMI, aztan taviranyiton home, balra, OK.

Így viszont a fehér közel sem fehér. Sárgás barnás cseppet.

CRTmet anno 9300K-s szinhomerseklet beallitassal hasznaltam, ahhoz kepest tenyleg sarga. :DDD
Kellett 1 het, mire megszoktam az uj beallitast, most mar a 9300K tunik extrem keknek.

Grafikusok elvileg 5500K-ra szoktak kalibralni a monitoraikat, az ilyen enyhen sargas.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1906) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Köszönöm nektek a válaszokat, mind a kettőt ki fogom próbálni. Érdekes hogy két teljesen más beállítást használtok :) Meg akkor rá is frissítek a TV-re. Ártani nem át.

(#1907) nyunyu válasza "Infinity" (#1906) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg akkor rá is frissítek a TV-re. Ártani nem át.

Philips honlapjan talalhato frissitesi utmutatot be kell tartani.
Ha nem jokor kapcsolod ki/be a tevet, konnyen a szervizben kot ki.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1908) Ádyka válasza nyunyu (#1905) üzenetére


Ádyka
őstag

Nem tudom mennyire jó megoldás a cuccokat teljesen áramtalanítani egy kapcsolóval.
Mintha olvastam róla, hogy így nagyobb az esélye táp meghibásodásnak, és ez minden készülékre igaz. Valami olyasmit, hogy áram alá helyezéskor éppen rossz fázisban kapja el, akkor elpukkanhat valami. Nem vagyok egy erősáramú szaki, de inkább standby, kis fogyival.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1909) nyunyu válasza Ádyka (#1908) üzenetére


nyunyu
félisten

Erositom eseteben a standby fogyasztas ugyanannyi, mintha bekapcsolva hagynam!

Eves szinten egy tizest megsporolok a villanyszamlan az aramtalanitassal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1910) Ádyka válasza nyunyu (#1909) üzenetére


Ádyka
őstag

Pont ennyit mondtak tegnap is a fókuszban vagy hol. :D Az indexen meg olyan 4-5000 Ft-ot mondtak stanbyra.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1911) nyunyu válasza Ádyka (#1910) üzenetére


nyunyu
félisten

Mijjazafokusz?

Erdeklodes hianyaban masfel eve lemondtam az agyzsugorito elofizetest a jupiszinel. :DD
Most mar az altudomanyos "ismeretterjeszto" csatornak sem hianyoznak.

Egyebkent most kaptam meg az eves elszamolast, havi 8700-rol 8000-re csokkent a villanyszamlam.
Tavalyelott, amikor vegig 21"-es elektronagyu zabalta a zaramot, akkor meg 10k volt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1912) pepi76 válasza nyunyu (#1901) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
Tényleg 10-es fényerőn nézed a tv-t? Nem sötét az egy kicsit?

(#1913) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Mostanában kezdte el csinálni a TV-m, kb. az utolsó firmware frissítés óta, hogy ha az Asus O!playról HDMI-n nézek tv-t, akkor időnként elmegy a kép 2 mp-re. Nem Game módban van a tv, hanem energiatakarékban. Visszatettem az eggyel régebbi firmware-t, és ott is csinálja. Megint belenyúltak valamibe nem kellett volna, vagy nálam van valami bibi? Az O!play jó, mert közben az erősítőből jön a hang.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1914) nyunyu válasza pepi76 (#1912) üzenetére


nyunyu
félisten

5605-nel eleg hulye a fenyero szabalyzas, inkabb a kontraszt szabja meg a hattervilagitas erejet, nem a fenyero.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1915) Ádyka válasza nyunyu (#1914) üzenetére


Ádyka
őstag

Bizony így van. Az automatikus fényerő szabályozás is valójában automatikus kontraszt növelés és csökkentés. :F

Pribi: Nekem lövésem sincs miért, de isten hozott a klubban. Mi már annyira megszoktuk, hogy hiányozna ha nem lenne ez a "fícsör".
Szerintem a fejéből kifelé bambulóknak csinálták ezt a fícsört, hogy "hahó itt vagy még?" Ezzel felcseszve a TV néző agyát. ;] LOL

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1916) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Én kb 3 napja használom az 5605H-t , Nvidia karim van és még egyszer sem találkoztam ezzel a 2mp-es képelsötétüléssel. Nyunyu, a te beállításaid bizonyultak nekem is jónak, a fényerőt nem nézve, azt én 10-ről 35-re tettem. Nekem 10-en baromi sötét volt a kép. De most így elég jó lett érzésem szerint, a régi dell monitorom színeit is hozza. Fw-t még nem frissítettem. Idáig pozitív a tapasztalat aminek örülök, mert az előtt sosem használtam TV-t monitornak és kicsit féltem, hogy rossz vásárt csinálok.

(#1917) TEK


TEK
csendes tag

10-es meg 35-os fenyero? :Y
Az en keszulekemen az 50-es fenyero a megfelelo. Lejjebb veve a szurkek mennek feketebe, feljebb pedig a fekete kezd el szurkulni. A kontraszt allitasa viszont csak a hattervilagitas erejet valtoztatja. Ezt batran lehet izles szerint allitani.

[Segitseg] a fenyero megfelelo beallitasahoz.

(#1918) nyunyu válasza TEK (#1917) üzenetére


nyunyu
félisten

Sotet szobaban hasznalom monitornak, azert van leveve nalam a fenyero.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1919) devast válasza TEK (#1917) üzenetére


devast
addikt

Az én 5405-öm is hasonlóan működik. Most 54-es brightness-en van, meg 35-ös contrast-on.
Amit linkeltél az alapján állítottam be én is. :K
50 alatti brightness-el nálam a sötétszürkék átmennek feketébe...

(#1920) Pribi válasza Ádyka (#1915) üzenetére


Pribi
senior tag

Csak az zavar az egészben, hogy Ti arról írtatok, hogy ha számítógépet néztek akkor megy el a kép. Márha jól emlékszem, nem más eszközre. Az nem szólhat bele, hogy melyik HDMI aljzatot használom, vagy melyik színprofilt?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1921) sebgutkopf válasza nyunyu (#1905) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Gondolom elírás, a monitorokat 6500K-re szokták kalibrálni. Ami a túl hideg képhez szokott átlag felhasználó számára valóban sárgának tűnik eleinte.

(#1922) sebgutkopf válasza "Infinity" (#1916) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A fényerő a philips tv-knél másként működik. Jobb 50-en hagyni és a kontrasztot csökkenteni a valós fényerő csökkentés érdekében. 50 alatti fényerőnél a fekete közeli színek be fognak olvadni a feketébe, tehát olyan mintha az árnyalatok számát még tovább csökkentenéd vele.
A kontraszt állítás viszont a háttérvilágításra is hatással van, nem csak kontrasztot állít, hanem valós fényerőt. Bizonyíték rá a fogyasztásmérő. Alacsonyabb kontraszttal a készülék fogyasztása drámaian (50-60% különbség elérhető) alacsonyabb.

(#1923) Ádyka


Ádyka
őstag

Na megnéztem a Zöld gomb - képernyő kikapcsolása utáni fogyasztást. 32PFL5605.

Hát nem a legjobb. 24-25 watt.
Egyetlen előnye, hogy monitorhoz hasonlóan gyorsan bekapcsol, és nem másznak el az ikonok meg az ablakok.

Monitorként használva, automata fényérzékelővel amikor sötét van akkor 40 watt a fogyasztás, amikor süt a nap akkor 58 watt. Ha bármelyik esetben kisebb vagy nagyobb a kontraszt, akkor nyilván a fogyi is változik.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1924) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
Kinéztem Philips 32PFL5606H tv -ét véleményetekre lenék kíváncsi ( hátrány , előny )
A boltban az eladó ezt ajánlotta 115000 Ft [link]
Ezer köszönet :):)

(#1925) "Infinity" válasza 78zolika (#1924) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Én is ezt nézegettem 2 hete, de végül az 5605H mellett döntöttem, ami ugyan tavalyi modell, de full LED paneles, az 5606H pedig csak Edge LED-es. Ettől ugyan vékonyabb is, de sokak véleményére adva akik értenek is hozzá szemből nézve oly mindegy milyen vastag a TV. És az 5605 sem mondható még vastagnak. Monitorként használva is abszolút 5 csillagos.

(#1926) 52a52a válasza "Infinity" (#1925) üzenetére


52a52a
tag

Az 5000-es széria hátránya a szerintem rossz hang. Ja és ezek igazából Lengyelben készülnek (nem Philips fejlesztés)

(#1927) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
52a52a Írta hogy a 5000 széria hibája a hang : Ez Igaz ???? (nem Philips fejlesztés) ???

(#1928) Daffni2 válasza 52a52a (#1926) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem egyáltalán nincs rossz hangja.
Sőt egynémely tipushoz képest kifejezetten jó/jobb/

Bár nem használom a hangszóróit mert monitorként üzemel,csak néha mikor tévézek, akkor egész tűrheten szól.

"Aki ad,az nyer"

(#1929) 52a52a válasza Daffni2 (#1928) üzenetére


52a52a
tag

Nem azt írtam hogy széria hibája a hang, csak ha hallottál egy 6XXX, 7xxx, vagy 8 és 9xxx-es szériát ahhoz képest nagyon gyenge. Természetesen ha csak olyan van akkor nem tudod mi a különbség közöttük.

Az 5605-ös TPV fejlesztés, ha ez mond valamit (Kínai-Singapoori) Alapvetően Sharp kijelzővel inkább nem jellemezném az ilyen kategóriájú kijejelzőket (Jobb az LG árban és minőségben is)

[ Szerkesztve ]

(#1930) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
Tegnap megvetem a tv ÖT : [link]
Euronics -ban Szerintem jó áron vetem 99900 FT de kiállítót db volt így megkaptam 95999 Ft ( 10 db -ott kaptak ennyim lett az utolsó ) 3 napja állt kint fóliás nem karcos
+ vetem hozzá + 3 év garanciát 9009 Ft = 105008 FT , 5 év garancia
Furcsa volt mikor otthon használatba helyeztem , 8 éves ( sípolós ) 56 képátlós tv után , kép szép igaz a felbontása 1366 x 768p ( de azt mondták + írtak sokan hogy nem fogom észrevenni a különbséget 1920 x 1080p között ) , Este nettről film le pen drive be film néz , szomszédok örülhetek hangrendszer próba Eddig nagyon tetszik . Ma itthon döglés és film nézés lesz , este tűzijáték :D

(#1931) Dzsano válasza 78zolika (#1930) üzenetére


Dzsano
tag

Használd egészséggel!

(#1932) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.

A közeljövőben szeretnék venni egy lcd tv-t, nézegettem a lehetőségeket és
a samu meg a philipsre esküdnek elég sokan.

Kérdés:
3 méterről használva elég lenne egy 40"-os is, vagy legyen 42 vagy 46"-os?
Konzolozni is szeretnék rajta meg iptv előfizetésem is van, ezek mennének rajta felváltva.
Ti melyik típust ajánlanátok tapasztalat alapján?
A keret 150-180e. lenne.
Tudnátok segíteni?
Előre is köszi

(#1933) AlmaZoli


AlmaZoli
tag

Sziasztok, egy kérdésem lenne. Nemrég beszereztünk egy 32pfl5406-ot. Külön médialejátszó még nincs hozzá - egyelőre -, a laptop pedig kicsit régi, ezért a beépített médialejátszót használjuk, USB-n keresztül. Viszont nem engedi átméretezni a képet, hiába próbálom állítgatni. Erre tudnátok valami megoldást? Illetve nemrég rátettem az utolsó frissítést, szerintetek lejátszik MKV-t is? Előre is köszönöm!

"Korán keltem, hol az arany?"

(#1934) sebgutkopf válasza Daffni2 (#1928) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én kicsit általánosabban állok hozzá és nem csak a philips 5xxx tv-kre írom. Szerintem minden lcd tévé hangja ultra gagyi. Hallottam már 7-es 8-as szériát, olcsóbb és drágább samukat, de mind egy kutya. Híradót meg lehet benne hallgatni, de filmnézésre érdemi szórakozásra a hangja mindegyiknek alkalmatlan. Ezen nem kell megsértődni, egyre vékonyabbak a kijelzők (nem véletlenül használjuk a kijelző szót, mert képre van nem hangra), amiben értelmes képességű hangszórókat lehetetlen elhelyezni. Ezek arra vannak kitalálva, hogy házimozira, vagy más erőlködőre megy a hang, a tv meg nyomja a képet. Ha pedig csak épp nézni akar egy műsort az ember, akkor ne kelljen bekapcsolni az erőlködőt, akkor a semminél mégis jobb a prüntyögő, a beszédet érteni benne.

(#1935) sebgutkopf válasza Lehiñito (#1932) üzenetére


sebgutkopf
őstag

3 méter esetén nyugodtan gondolkozz a 46"-ban, vagy akár 50" is szóba jöhet, de az árkategóriádba az már nem fér bele.

(#1936) sebgutkopf válasza AlmaZoli (#1933) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha csak egy hangcsatorna (nyelv) van az mkv-ban, akkor lejátssza.
A képarányok állításával próbálkozz, átméretezni mit akarsz?

(#1937) AlmaZoli válasza sebgutkopf (#1936) üzenetére


AlmaZoli
tag

Kösz az MKV-s választ :)

Átméretezni a filmet, mivel nem minden filmet optimalizáltak az ő méreteire. Viszont ha menüből elindítom az USB lejátszást, ott már nem érem el a főmenüt, csak ha megállítom a filmet és újraindítom. De akár megállítom és úgy beállítom, akár beállítom lejátszás előtt, mindig ugyanazt a méretarányt hozza, nem értem....

"Korán keltem, hol az arany?"

(#1938) KThomas


KThomas
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnák felétek. A napokba tettem szert egy 32PFL6636H/12-re, melyet technikai okok miatt anyáméknál üzemeltem be (Digi tv van náluk).... legelőször csak analóg adásokat fogott be, majd a fórumban írtak szerint beállítottam (teljes keresés/1 MHz/Analóg ki), ekkor már behozta a 92 db digitális csatornát :) , tökéletes volt. A tegnapi nap folyamán viszont hazavittem magamhoz, hogy beüzemelem a végső helyén. Most válltok át UPC analógról Digi tv-re, szóval próbáltam itt is bekeresni az adásokat de több órás állítgatás után sem hozott be se analóg se semmilyen adást. Mérgemben visszacimbáltam anyámékhoz ahol újabb próbálkozások ellenére semmit se hozott be itt sem, se analóg, se digitális adást (ugye pár napja 92 digitális csati megvolt még). Szóval teljes tanácstalanságban vagyok...... Lenne valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm!

(#1939) sebgutkopf válasza AlmaZoli (#1937) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Van a távirányítón külön gyorsgomb a képarány váltáshoz, az működik usb lejátszás közben is. Talán a számgombok bal alsója az (telefonon a # helye - valami ... talán a jele), nem tudom fejből, mert egy ideje már nem a gyári távot használom a tv-vel, így nincs előttem a pontos funkciókiosztás.

(#1940) sebgutkopf válasza KThomas (#1938) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kérj teljes újrahangolást és próbálkozz különböző ország választással (nem a nyelv). Pl.: német javasolt.

(#1941) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hello!

Van nekem egy Philips LCD-TV (pontosan 42PFL5604h/12) és arra lennék kíváncsi hogy .mkv hogy tudok lejátszani legegyszerűbben. Esetleg hozzá feliratot (.srt, vagy filmben lévő)? Vagy több nyelvnél nyelv választás?

(#1942) Debilon válasza jubilleum (#1941) üzenetére


Debilon
addikt

pendrive vagy külső vinyó

feliratot sehogy, mkv-t viszi, több hangsávval sem megy

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1943) mrmilan


mrmilan
csendes tag

Sziasztok!

Tulajdonomban van egy Philips 42pfl 7655h típusú készülék. nagyon meg vagyok vele elégedve, de észrevettem egy apró dolgot ami számomra zavaró. Lehet, hogy más is találkozott már a problémával. Gyönyörűek a színei meg minden, de este, amikor tévézünk asszonnyal a készülék képernyőjének a jobb alsó részén lévő led mintha erősebben világítana mint a többi. ne kövezettek meg, nem vagyok szakértő a témában, de ha jól tudom edge ledes a készülékünk. Tehát a tv felső és alsó részén helyezkednek el a ledek. Szélesvásznú adás és sötét jeletnél jön ez ki igazán. Páromat annyira nem zavarja, sőt, néha nem is látja azt mondja. Akkor nekem valószínűleg sas szemem van, mert néha baromira zavar, hogy erősebben világít a képernyő jobb alsó felénél tv. Hangsúlyozom, ez csak este, jön elő, nappali fényviszonyok mellet nem. Ez valami hiba, vagy meg kell szoknom ezt a fajta tulajdonságát tv-nek? Egy eurinics-ban dolgozó ismerős szerint törölgessem le a képernyőt (kikapcsolt állapotban) valami puha ronggyal, mert amikor felraktuk a falra a tv-t előfordulhatott, hogy a folyadékkristályok elmozdultak, vagy mi. Szóval lehet, hogy kicsit kacifántos volt amit írtam, de szeretnék választ kapni a problémámra. Márciusban vettük a készüléket.

(#1944) Mr.VWagen


Mr.VWagen
csendes tag

Üdv mindenkinek! Van egy Philips LCD tv-m és mindeddig tökéletesen működött de az utóbbi pár napban azt a jelenséget produkálja hogy ha kedve van fogja magát és kikapcsol!
A gáz az hogy még stand by-ból is! néztem a tápkábelt de nincs megtörve!! kérdés mi lehet a gáz?? Megéri megjavíttatni vagy inkább kuka??
Előre is köszönöm a válaszokat!!!

One Bourbon,One Scotch,One Beer

(#1945) TEK válasza mrmilan (#1943) üzenetére


TEK
csendes tag

Az edgeledes teveknek nem eppen eros oldaluk a homogen hattervilagitas. Felhosodes valamint a sarkoknal bevilagitas tapasztalhato.
Nem a legjobb foto, de az en tv-m se tokeletes. Bar ahogy az irasodbol kiveszem, neked hangsulyosabb a problema. Erdemes lehet szakemberrel megnezetni (szerviz).

Ja, meg azt is eszrevettem, hogy nemcsak a hattervilagitas, hanem maga a panel sem egyenletes.

[ Szerkesztve ]

(#1946) dokasz


dokasz
csendes tag

Sziasztok!

32PFL7605H LCD-m van, egészen eddig tökéletesen működött.
Költöztünk és az új helyen, a tv-t kicsomagolva és bekapcsolva nem mutatott mást, mint színes, függőleges, változó vastagságú csíkokat. Alapvetően úgy néz, mint egy vonalkód, csak színesben. Ki-be kapcsoltam természetesen, de nem csinál ezen kívül semmi mást. Annyit tudtam leellenőrizni, hogy az Ambilightot ki tudtam kapcsolni, mást nem sajnos, mert a menüket nem látom.
Van valakinek ötlete, mi lehet ez? Szerintetek történhetett valami szállítás közben, netán zöttyent egyet a kocsi, és valami megszakadt-eltört benne? Elég kellemetlen, mert már nincsen rá gari.
Tippet, segítséget köszönök előre is!

(#1947) 52a52a válasza TEK (#1945) üzenetére


52a52a
tag

A problémát az Lcd panel és az előlap közötti vászonszerű csík hiánya vagy a nem megfelelő nyomatékkel való becsavarozás okozza. Ezek a főleg a felső és alsó részeken láthatóak.

Ui.: Tök fekete képet sztem nem érdemes nézegetni, láttam ennél sokkal rosszabbat is :)

(#1948) 52a52a válasza dokasz (#1946) üzenetére


52a52a
tag

A kijelző kábel (LVDS) rosszul való csatlakoztatása esetén előfordulhat ez a hiba. Rosszabb esetben a kijelző mehett tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#1949) hercsi válasza Daffni2 (#1894) üzenetére


hercsi
tag

Értem, köszi.

(#1950) Mityu_76


Mityu_76
tag

no képet akartam feltölteni, de nem tudok valamiért..

[ Szerkesztve ]

"HONDACRX4EVER"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.