Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) hitman77 válasza rainman72 (#26000) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszi! Ma mentem értük de lehet hogy lesz majd még egy mert az áráért meglepően jó minőségű és van egy sonoff izzóm ami mehetne bele és így a hálóba.

(#26002) gabber01 válasza gyugyo79 (#25891) üzenetére


gabber01
addikt

Most amúgy ezt találtam a gyári specifikációk között. Eddig nem tudom hogy nem figyeltem fel rá:

Támogatott képernyőfelbontás
Számítógép-bemenetek a HDMI1/2 porton: max. 4K UHD 3840x2160, 60 Hz-en
Számítógép-bemenetek a HDMI3/4 porton: max. 4K UHD 3840x2160, 30 Hz-en, max. FHD 1920x1080, 60 Hz-en
Videobemenetek a HDMI1/2 porton: max. 4K UHD 3840x2160, 60 Hz-en
Videobemenetek a HDMI3/4 portonmax. FHD 1920x1080, 60 Hz-en, max. 4K UHD 3840x2160, 30 Hz-en

Csak Displayspec-en nem értam miért írják, hogy Refresh rate: 100/120Hz

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#26003) ozakila válasza hitman77 (#25999) üzenetére


ozakila
tag

Annyi "gond" volt az Ikea izókkal,hogy nehezebben ismerte fel a Hue Bridge mint a Hue izzókat,szívtam vele egy ideig,de egyszer csak felismerte,nem kell megijedni. Jól tetted hogy szettet vettél,azért az ár különbség meglátszik a Philips javára,Nálam két Hue E27,két Ikea RGB E27,és egy Hue Play van a rendszerben,jól működik minden.Tervezek még bővíteni,komoly betegség ez a lámpa mánia :DD Szép a szoba,sötétben nagyon jól fog mutatni,a Tv-n jól testre lehet szabni mindent,fényerőt, távolságot,egyszer kell jól belőni.

[ Szerkesztve ]

(#26004) rainman72 válasza ozakila (#26003) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem aprózod el :R
Grat érte,1szer én is eljutok valamilyen szintre!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#26005) allein


allein
addikt

Sziasztok, 55PUS7363 vs. 55PUS8303, PS4 Pro, TV filmnézés, netflix, YT, hdr anyagok, még mindig a 8303 a nyerő?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#26006) rainman72 válasza allein (#26005) üzenetére


rainman72
nagyúr

Igen az!
7303 alapabb tv jóval [link]
Meg az talp se olyan szép élőben!
De ha VA kell akkor marad az!
Az alap model jobban mutat [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#26007) allein válasza rainman72 (#26006) üzenetére


allein
addikt

Volt 7304-em :U egy nap után ment vissza :K

A 8303 lesz akkor.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#26008) rainman72 válasza allein (#26007) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem a 65PUS7805,erre nincs mit adni :N
Akkor meg miért akarsz több éves használt tvt venni,mivel jobb,vissza küldeni se tudod!?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#26009) Alien! válasza allein (#26005) üzenetére


Alien!
senior tag

ezt kb 2 napja kérdezted, azóta sem változott semmi.... a 8303 klasszisokkal jobb tévé, az utolsó Philips 100hz-es lcd-k egyike.

(#26010) Mezcal válasza blakey (#25995) üzenetére


Mezcal
addikt

Mellébeszélsz. Nem a fekete miatt OLED gyilkos LCD, hanem összességében, de elég baj, hogy ezt mondani kell. A többi meg maszatolás, hogy mentsd az előbbi hszásodat. A tesztelők vs te, és vesztettél.

a fekete tökéletes, szinte olyan, mint egy OLED

Ez pont azt jelenti, hogy a feketében is OLED szint, viszont fehér színben agyonveri az OLED-et. Fényerőben, ami nagyon kell a HDR-hez meg megsemmisíti. Tökéletes képminőség az OLED hiányosságai nélkül, vagyis összességében ez a tévé jobb, de drágább is. Ami még lényeges, hogy ez a tévé nappal és este is tökéletes, míg az OLED inkább csak este.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26011) Mezcal válasza blakey (#25997) üzenetére


Mezcal
addikt

Én láttam a ZH8-at, de meg nem mondom, hogy hol, talán a Westendbe, de sok helyen voltam így nem biztos, és szerintem nem a 75"-ost hanem a 85"-ost, nem hagyott olyan mély nyomot így nem jegyeztem meg

Én is láttam egy Bugatti Chiron Sport versenyszemélygépjárművet, de nem tudom, hol, és nem is hagyott bennem olyan mély nyomot.

Semmilyen LCD nem tud jobb lenni egy OLED-nél

Csakhogy nem semmilyen LCD-ről van szó, hanem egy 2 milliósról. Még mindig a tesztelők szava áll szemben a tiéddel. De biztos neked van igazad! :)

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26012) dvogabi válasza T 1000 (#25998) üzenetére


dvogabi
tag

íme:

(#26013) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, segítsetek, hogy ne üssön meg a guta :(
Adott egy 50PUS7805/12 valamint különböző külső billentyűzetek, amikkel a jósitennek se akar együttműködni, azaz csak részben: a tévé menüjében lehet működik minden (nyilak minden irányban, esc, beírás, enter), de amint átlépek Netflixbe gyakorlatilag csak az Esc, a nyilak nem, semmilyen irányba :(( A tévé beállítások menüjében szépen mozog az egérkurzor, de ahogy kiléptem, az egér elszaladt valahová ...
Logitech K400+.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#26014) Alien! válasza Mezcal (#26010) üzenetére


Alien!
senior tag

csodálom, hogy nem rohantál még venni....amúgy egyébként f-sza dolog lehet 8k-ba korán beszállni, mire elterjed majd ragasztanak mellé olyan szabványt amit ezek a tévék már nem fognak tudni, aztán mennek a levesbe mint a korai 4K tévék / erősítők hdr nélkül... :C

(#26015) anrab válasza Mezcal (#26010) üzenetére


anrab
addikt

"míg az OLED inkább csak este."
Total nem így van.

(#26016) blakey válasza wwhy (#26013) üzenetére


blakey
félisten

Sajnos a fizikai billentyűzetek nem működnek minden app esetében. Telefon vagy tablet és a Philips app jobb megoldás lehet. Egy próbát megér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26017) hitman77 válasza ozakila (#26003) üzenetére


hitman77
senior tag

Gondolom, én is szeretem ezeket a dolgokat. Finom hangolni meg folyamatosan fejleszteni. Az IKEA izzókból a gu10 is vezérelhető ugye? Nem függ attól hogy milyen a foglalat?
Elég az izzót venni vagy kell egyéb is a beállításhoz?

(#26018) Mezcal válasza Alien! (#26014) üzenetére


Mezcal
addikt

Épp azt mondtam, hogy nekem is drága, de nem is nekem készült a tévé, hanem azoknak, akiknek nem számít a pénz, ők meg így a legjobb tévét kapják. Ha meg már van 8K képes telefon, akkor ez a tévé jó lehet azoknak visszanézni a családi nyaralást. Aki megveszi most, annak nem fog számítani, hogy mi lesz később, lecserélik egy újabbra. :)

anrab: nappal az OLED közel sincs olyan jó, mint egy LCD, sötétben hozza a maxot. Játszottam OLED-en, le kellett húzni a redőnyt...

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26019) ozakila válasza hitman77 (#26017) üzenetére


ozakila
tag

A foglalat nem számít, Hue Bridge kell, egyéb eszköz nem kell.

(#26020) TIT válasza Alien! (#26014) üzenetére


TIT
veterán

Max.nem köti rá az erősítőre a hangot,amúgy is hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#26021) anrab válasza Mezcal (#26018) üzenetére


anrab
addikt

Bocs de nem tudok veled egyetérteni. Ma délelőtt besütött a nap a szobába, nem a tv-re de teljesen világos volt és 30-as oled kontraszttal, automatikus fényerővel gyönyörűen tiszta világos kép volt.
Nem kellett feljebb tolni pedig volt még 70 tartalék.
Ez egy idei philips 65/855-ös oled.
Nem vita téma csak részemről a tapasztalat.
Lehet azóta jobbak lettek ezen a téren.

(#26022) blakey válasza anrab (#26021) üzenetére


blakey
félisten

:K
2017-ig visszamenőleg mindegyik OLED használható nappali fény mellett is. Korábbi modellekkel nem volt tapasztalatom, de szerintem azok is jók nappal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26023) Mezcal válasza anrab (#26021) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem arról van szó, hogy láthatatlan nappal, hanem arról, hogy nappali fénynél még mindig nincs az LCD szintjén, és ennek technológiai oka van.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26024) rainman72 válasza hitman77 (#26017) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ezt a starter pack-ot vetted,mert ez igy nagyon jó [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#26025) Sebiakos001


Sebiakos001
csendes tag

58pus7304 karakterkódolás bárhogy állítható? Elmentek a csatorna nevek és adás nevek.... és semmi nem segít rajta. Illetve valaki használja upc mediacardal? Hiaba valasztom a vodafone- t a telepitesnel akkor nem keri a teruleti kodot es igy nem is talal semmit... kezdek megorulni tole

(#26026) allein válasza Mezcal (#26023) üzenetére


allein
addikt

Szia. Nem tudom milyen TV-d van otthon :DDD LCD vagy OLED.

Miért akarod meggyőzni azokat az embereket akiknek OLED-jük van, hogy az LCD egy magasabb szint pusztán azért mert az LCD olyan fényerőt tud kibocsátani amitől kifolyik a szemed, egyébként miért jó az? Nem is egészséges, persze vannak tesztek, jó olvasgatni őket, de én a saját szememnek hiszek.

Nekem is fura volt egy picit átállni 5-6 évvel ezelőtt LCD-ről OLED-re, de gyorsan megszoktam.

Szerintem nem természetes a nagyon magas fényerő és hidd el, hogy napközben az OLED is szépen elboldogul(nem kell feljebb tekerni a fényerőt, két OLED-em van :U ).

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#26027) sly54


sly54
tag

Megpróbálkozom újra,azoktól kérdezném akiknek van,hogy a Hue égőket(természetesen bridge-el együtt)a tv ki ill.be kapcsolja amikor ki és be kapcsoljátok a tv-t?Köszönöm

(#26028) hunfefe


hunfefe
tag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni hogy a mostani Philips tv-k pendrive-ról lejátszák az avi,mkv,divx stb filmeket.?
43pus8505
Köszönöm előre is.
:R

Samsung Galaxy

(#26029) Sebiakos001 válasza Sebiakos001 (#26025) üzenetére


Sebiakos001
csendes tag

Megoldva! Hollandiat kellett valasztanom telepitesnel... viszont most feliratok lettek bizonyos csatornakon... ezt ki tudom kapcsolni egyben valahogy? Hogy sehol ne legyen? Probaltam keresni errol a forumon de nem talaltam semmit

(#26030) anrab válasza hunfefe (#26028) üzenetére


anrab
addikt

Fel se tudom fogni hogy miért akarsz ilyen formátumokat lejátszani.
De ha a playből letöltött a vlc-t, lejátssza.
Az mindent visz.

(#26031) anrab válasza Sebiakos001 (#26029) üzenetére


anrab
addikt

Nyomd meg a + gombot, ott vannak a feliratok.
Legalábbis ezen a tv-n.

(#26032) hunfefe válasza anrab (#26030) üzenetére


hunfefe
tag

Köszi.
Elég sok filmem van a régi formátumban.
Vagy lemaradtam valamiről.
:D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy

(#26033) anrab válasza hunfefe (#26032) üzenetére


anrab
addikt

Egy ssd és mehet rá a letöltés.
A módja már le lett itt írva.
apk fájlok telepítés.

(#26034) Mezcal válasza allein (#26026) üzenetére


Mezcal
addikt

Miért akarod meggyőzni azokat az embereket akiknek OLED-jük van, hogy az LCD egy magasabb szint

Szia.
Jó lett volna, ha előtte visszaolvasol és nem kérdezel ilyeneket, mert én nem mondtam azt soha, hogy az LCD jobb.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#26035) fant0mi válasza Sebiakos001 (#26029) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha magyarra allitod, nekem akkor is voltak feliratok a csatornakon. Egyesevel kellett kikapcsolnom (info gomb), de szerencsere megjegyezte csatornankent.
A H6400-as Samsung csinalta anno, hogy Esztorszagra kellett allitani, hogy az EPG-ben jok legyenek a karakterek, viszont igy nem volt kiskep es hang az epg alatt.

(#26036) blakey válasza fant0mi (#26035) üzenetére


blakey
félisten

Korábban írtam mi a megoldás. Fel kell venni olyan műsort ahol ott a felirat, elég 1 perc is. Lejátszod és az Options alatt a feliratoknál ott lesz az AUTOMATIKUS lehetőség is, az elég ahhoz, hogy magyar nyelv esetén ne kapcsolja be a feliratokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26037) JiM válasza JiM (#25747) üzenetére


JiM
tag

Sziasztok. Megvettem múltkor az akciós 58PUS8505-öt, megjött pár napja, nagyon tetszik!! Féltem, hogy 12 év Pana plazma után hogy fogom este a feketét lehányni, de közel nem így lett. Persze koromfekete sötétségben nem is néztem, nem is akarom, a háttérvilágítás ügyesen palástolja az LCD hátrányokat, rettentő élvezetes és szép a kép, a szutyok normál tv adások is szebbek. Hát fejlődött a világ 12 alatt.
Egy dolog nem tetszik és szeretném kérni a segítségeteket, lehet-e ezen állítani: a filmeket/sorozatokat nézve elveszett a filmes képi hatás. Olyan túl éles, túl tökéletesek a mozgások, olyan, mintha egy barátok köztet néznék :S Ez nagyon nem jön be. 60Hz lehet az oka? Semmi beállítást nem találtam, amivel ezt lehetne állítani. Mondjátok, hogy van valami erre, mert nagyon zavaró. Persze mások mondták erre engedjem el, majd megszokom, de ez...gáz

[ Szerkesztve ]

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#26038) blg válasza JiM (#26037) üzenetére


blg
senior tag

Natural Motion-t vedd lejjebb, vagy kapcsold ki
(nem tudom, a tiéden hol van, az enyémen itt: Beállítások > Kép > Javított > Mozgás > Natural
Motion. Csak akkor érhető el, ha a Filmstílusok lehetőség Egyéni értékre van állítva.)

(#26039) AxBattler válasza blg (#26038) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, ezt feljegyeztem én is, ha oda jutok jól fog jönni! :R
58PUS8505 Natural Motion

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26040) Kroni1 válasza JiM (#26037) üzenetére


Kroni1
veterán

A képbeállításokon belül javított - motion vagy magyarul mozgás menüpontot keress, sokan a film beállítást preferálják, de ki is kapcsolhatod ha neked az eredeti "darabosabb" mozgás jön be. A tévék ezt próbálják alapból javítani több kevesebb sikerrel, de persze ez nem mindenkinek tetszik, pedig szerintem a philips féle javítás nem rossz.

Az a baj amúgy, hogy ez a "szappanopera hatás" (amit az 50Hz tévés tartalmak miatt az agyunk a barátok közt-höz társít) közelebb áll a valósághoz mint a filmeknél megszokott 24p, ami mint tudjuk nem azért lett kitalálva annak idején mert annyira jó, hanem azért mert az volt a minimum, amit már elfogadhatónak lát az ember. Ma is leginkább csak a költséghatékonyság meg a megszokás miatt van ez, pedig lenne fantázia a nagyobb képfrissitésben. Egy két rendező próbálkozott már 48-60-120fps-el, de a nézők többsége sajnos elutasítja, mert annyira hozzászokott az agyunk a 24p-hez. Én moziban láttam 120fps-el a gemini man-t, meg 60fps-el itthon a billy lynn-t, nekem bejött de tény hogy szokni kell. Nekem nagyon fárasztja a szememet a 24p, én szeretem a motion javítást, szerintem érdemes keresni egy olyan beállítást ami megfelel és adni neki egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#26041) alaves válasza JiM (#26037) üzenetére


alaves
addikt

Filmstílus ---> 'Film' vagy 'Pure cinema' opció közül az egyik lesz a jó.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26042) JiM válasza Kroni1 (#26040) üzenetére


JiM
tag

Kroni1, blg: köszi szépen, este tesztelem!

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#26043) JiM


JiM
tag

Amúgy az a 180e ár elképesztő jó volt erre a TV-re. Azóta a közelében nem volt ár, a legjobb most is 210e, de inkább 230-nál kezdődnek.
Amúgy eMag vicces, az akció után most 397.382 Ft van kiírva :D

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#26044) magybel


magybel
újonc

Sziasztok!

Adott egy 4 napos Philips 58PUS8505 típusú televízió és két furcsa jelenség, amikkel kapcsolatban a segítségetek szeretném kérni.

Az egyik jelenség, hogy a Netflixen amikor egy műsor kezdőképernyőjén állok, akkor egy fehér, darabos árnyékszerű dolog jelenik meg a képernyő közepén, illetve lejátszás közben is hasonló jelenség figyelhető meg, amikor megjelenik a vezérlőpanel és alatta ez a valami. Gondolom ezek valójában árnyékok szeretnének lenni, csak nem jól vannak megjelenítve.

Továbbá szintén többször feltűnik az úgynevezett "color banding" jelenség is, ps4pro konzol használata közben.

Csatoltam képeket is hozzájuk.
Természetesen a fotókon egy hangyányival jobban szembeötlőbbek a jelenségek.

Esetleg találkoztatok már ezekkel a dolgokkal? Érdemes hibásként visszaküldeni a készüléket?

Segítségetek előre is köszönöm!

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#26045) blakey válasza magybel (#26044) üzenetére


blakey
félisten

Az egyik jelenség, hogy a Netflixen amikor egy műsor kezdőképernyőjén állok, akkor egy fehér, darabos árnyékszerű dolog jelenik meg a képernyő közepén - ez Netflix hülyeség, Android TV OS alatt is, Saphi OS alatt is, Sony Blu-ray lejátszón is ilyen, mértéke eltérő, OLED-en nem ennyire durva.

A színnel kapcsolatos hibákat talán beállítással tudod orvosolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26046) migabi24


migabi24
nagyúr

2 napja én is 65pus8505 tévét nézek, hát ez az ambilight valami csoda, régóta youtuberól hallgatok zenét mert klippel sokkal nagyobb élmény, a zene eddig is körbevett, de mostmár a kép is betölti a szobát, eszméletlen élmény :C

(#26047) Alien! válasza magybel (#26044) üzenetére


Alien!
senior tag

Azért az a 3. kép elég siralmas.. Be vannak égve a sötét részek rendesen...

(#26048) ozakila válasza sly54 (#26027) üzenetére


ozakila
tag

Igen!

(#26049) Romeo25


Romeo25
csendes tag

Én is az 58pus8505 vagy 65pus8505 között gondolkodtam. De az utóbbi pár bejegyzés láttán egy kicsit elbizonytalanodtam. A 65-ösnél tényleg ennyire gáz lenne a helyzet? Vegyek inkább 58ast a VA panel jobb lenne? Egyedül az Ambilight miatt néztem Philips-et, régóta szemezek vele. Meg nekem a két méret közt nincs 10 € különbség. Nem tudom...

#migabi24: Neked milyen lett végül? Olvastam te is féltél tőle. :D

(#26050) Kroni1 válasza Romeo25 (#26049) üzenetére


Kroni1
veterán

Én ha most kéne vennem ezek közül egyiket, akkor megmondom őszintén lehet inkább a VA panelest venném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.