Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) djnice válasza kicsiede (#5000) üzenetére


djnice
veterán

Értem, köszi a választ.

(#5005) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Azt javasolták, hogy Philips TV-kkel kapcsolatban itt kérdezzek. :-)

Nos adott az alábbi lista:

Philips 47PFL4007H (199.999 ft)

Philips 40PFL4308 (229.999 ft)

Philips 42PFL4208H (229.999 ft)

Philips 40PFL7007H (239.999 ft)

Philips 46PFL5527 K12 (239.999 ft)

Ezek mindegyike igazi "kakukktojás" számomra! Tudtok bővebb info-t mondani róluk? Melyiket érdemes/nem érdemes megvásárolni? Miért?

A 2 év jótállás szimpatikus, és jó tapasztalatom van egy 82 cm-es Philips hagyományos LCD TV-vel (32PFL5322/10). Ahhoz viszonyítva ezektől milyen képminőség várható?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#5006) Gabir válasza Piftuka (#5005) üzenetére


Gabir
aktív tag

Üdv, én elsőre a 7007-est javasolnám..azért is, mert 7000 sorozat, nem 4000.
Képátló mennyire fontos?

(#5007) bluemirage válasza Piftuka (#5005) üzenetére


bluemirage
őstag

Egy régebbi hozzászólásom alapján én is a 7000-es szériára szavaznék. Fő tévének, lakásba, főleg ekkora méretben nem igazán vennék 4000-es szériát.

Meliora sunt bono inimica

(#5008) Coyote2000 válasza Piftuka (#5005) üzenetére


Coyote2000
őstag

Az én tippem a 46PFL5527.

Méret, tulajdonságok és ár alapján leszűkíteném a kört ezekre, a többit felejtsd el:

Philips 47PFL4007H (199.999 ft)
Philips 40PFL7007H (239.999 ft)
Philips 46PFL5527 K12 (239.999 ft)

Most döntsd el, mi számodra a fontos, ezeket rangsorolva megtalálod a megfelelő készüléket.
- méret? A 46/47" és a 40" között jelentős a különbség! Tévénél meg mi más lenne fontos, ha nem a képátmérő?

- 3D, képminőség, smart funkciók? Ha ez fontos, akkor a 4007-et azonnal felejtsd el, a javaslatom a 7007, de az 5527 kijelzőmérete is eléggé meggyőző lehet. Ahogy mondtam, a méret a lényeg.

- ár? 47" tévét 200-ért megvenni eléggé jó ajánlatnak tűnik. Azonban a 46PFL5527 megéri a negyvenezres felárat, mert észrevehetetlenül kisebb, de sokkal okosabb (és szebb) készülék.

(#5009) Gabir válasza Coyote2000 (#5008) üzenetére


Gabir
aktív tag

És ez(Ambilight) sem a legutolsó szempont, ha már a Philips mellett foglaltál állást.

[ Szerkesztve ]

(#5010) Coyote2000 válasza Gabir (#5009) üzenetére


Coyote2000
őstag

teljesen igazad van, akkor viszont a 7007 jöhet csak számításba ;)

(#5011) bluemirage válasza Piftuka (#5005) üzenetére


bluemirage
őstag

Újra egy korábbi magamat idézem :U .
Ahogyan Coyote2000 is írta a TV-nél a méret a lényeg... és ha ez így kicsit túlzás is ;) , a helyes méretválasztás valóban fontos. Kérlek nézz erre a hsz-re, ahol a TV nézési távolságokról olvashatsz... hátha segít a választásban, hogy mit(!) és milyen messziről(!) nézel. SD tartalomhoz (TV nézés) nem illik nagyot venni, vagy legalábbis jó messziről lehet csak élvezni stb... stb...

Meliora sunt bono inimica

(#5012) Piftuka válasza bluemirage (#5011) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm mindannyiótoknak a válaszokat! :R

Megnéztem, elolvastam, amit javasoltatok...

Ebben a hozzászólásban leírtam, hogy milyen körülmények között, milyen célra használnám, és melyek a legfontosabb szempontok.

A képminőség a legfontosabb, és úgy gondolom, hogy a 40'-42'-es méret is már remek lenne. A 46'-50'-es TV-k talán már nagyok a szobába.

Ráadásul eddig ugyebár egy jóval kisebb TV-t néztem, és azt sem találtam kicsinek.

Ezek függvényében a 40PFL7007 tényleg jónak tűnik. Ennek a képminősége a Samsung LED TV-i közül (azok közül több típusnak volt szerencsém látni a képét működés közben) kb. melyikkel egyezik meg?

Esetleg a 7007-esen más alternatíva, ami a fenti szempontoknak megfelelne?

Továbbra is köszönök minden javaslatot, segítő észrevételt, tanácsot!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#5013) atis86


atis86
csendes tag

Sziasztok!!! Tudna valaki erröl véleményt irni Philips 40PFL8007K tévéröl mert ahogy követem nagyon esik az ára,és nem tünik olyan rossz tv-nek.

Asrock Fatal1ty H97 Performance, Intel Core i7 4790, ASUS R9 280 DC2T, Kingston Hyperx 4*4 GB, FSP Raider 750, Zalman Z11 Plus

(#5015) Yani_


Yani_
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalt LED tévé felhasználók segítségét szeretném kérni, mint általában oly' sokan itt. :-))

Nemrég jutottam arra az elhatározásra - és persze köszönet az egyre sűrűbben "jelentkező" 0 % THM 15 hónapra és társai akcióknak -, hogy a régi Philips képcsöves tévémet lecseréljem. :)

Szóval.. napok óta szemezgetek két tévével:

1) 42PFL4307H 3D SMART LED Televízió 2db 3D szemüveggel

2) PHILIPS 40PFL5537K/12 (LED 3D televízió)

Kritériumaim:

- minimum 40-es méret, 40-es vagy 42-es (max. 46-os)
- maximum 200 ezer forint
- Smart TV (legfőképp Youtube miatt)
- 3D (akár aktív, akár passzív - mindegy, mert valószínűleg nem fogom sűrűn használni - eleinte) :)

Valakinek vannak tapasztaltai a fent említett két tévével? Esetleg jobb? Akciósan valahol? :) Köszönöm előre a segítséget!

Üdv: Yani

[ Szerkesztve ]

(#5016) Gabir válasza Yani_ (#5015) üzenetére


Gabir
aktív tag

Üdv,

ha részletre lesz vásárolva, ki lehet esetleg pótolni 40e Ft-tal?
És kijönne > EZ < belőle..
Szerintem nagyságrendekkel jobb, mint a felsorolt kettő készülék.

(#5017) bluemirage válasza Yani_ (#5015) üzenetére


bluemirage
őstag

Valóban, a részletfizetés miatt gondold meg, hogy valóban csak' alsókategóriás 4000-es szériát akarsz venni. Olvass vissza kérlek.

Meliora sunt bono inimica

(#5018) Yani_ válasza Gabir (#5016) üzenetére


Yani_
csendes tag

Igen, a 7007-es tévével is szemezgettem, csak ugyebár a 200ezer feletti árhatár miatt nem foglalkoztam vele. De nagyon jó készülék, köszönöm. :)

(#5019) Yani_ válasza bluemirage (#5017) üzenetére


Yani_
csendes tag

Köszönöm, átgondolom. :)

(#5020) Zahire


Zahire
tag

Segítséget kérek, melyik tv széria lenne az, amelyik már nem szél led világítású, és a képernyőn a felhősödés abszolúte kizárható ? :K

(#5021) Gabir válasza Zahire (#5020) üzenetére


Gabir
aktív tag

Full LED a 97xx úgy tudom.

(#5022) Burg


Burg
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Nem rég vásároltam egy 42PFL3207-es tv-t. a csatornák beállítása után, rövid időn belül is többször megjelent a képernyő alján egy felugró sáv, ami mindenképp el akarja magyarázni a tv nagyon szuper tulajdonságait, mint a Crystal Clear, 100 Hz, Dinamic Contrast, 20W, ClearSound, USB...
Ez mind rendben is van, de újra és újra felugrik a sáv.
Tudna nekem valaki segíteni? Hogyan lehet ezt a reklámot, segítséget kikapcsolni?

Előre is köszönöm,

Üdv,

Burg

(#5023) anrab válasza Burg (#5022) üzenetére


anrab
addikt

beállítások-preferenciák-hely-otthon.

(#5024) Burg válasza anrab (#5023) üzenetére


Burg
csendes tag

Siker. Köszönöm.

(#5025) redbulz


redbulz
tag

Sziasztok,

Nézegettem egy 40pfl5537k-t és csábított az ára miatt, de olvastam egy tesztben, hogy panelt cseréltek a gyártási folyamat közben sharp-ról egy gyengébb minőségű samsung-ra. Van valami lehetőség arra, hogy megállapítsam, hogy a megvásárolni kívánt példányban melyik panel van? Vagy csupán a vakszerencse?

(#5029) Zahire


Zahire
tag

Segítséget kérek, melyik tv széria lenne az, amelyik már nem szél led világítású, és a képernyőn a felhősödés abszolúte kizárható ? :K

(#5030) Kachorra válasza redbulz (#5025) üzenetére


Kachorra
csendes tag

Hi!
A széria száma a samsungoknál 'ZH2...'-vel indul, a sharpoknál 'ZH1...'-el tudtommal, de sharpot szerintem nem tudsz találni, mivel én úgy tudom csak egy-két hónapig gyártották az elején, talán cca. 2012 május környékéig.

De nagyon jók a samu PVA panellel szereltek is, ha olvastál tesztet. Annyi, hogy 0.06-os a feketéje 0.04 helyett ami így is elég jó LCD-nél, és kicsit nagyobb a bevilágítása, de ennek sem túl zavaró.

(#5033) Yani_


Yani_
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudja-e valaki, mit takar az egyes típusoknál a H, K vagy T jelölés (pl.: 40pfl5537k/12, 40pfl5537h/12)?

A - jelen esetben, a példánál maradva - 12-es szám tudtommal verziószám.. talán a súgóé?

Üdv: Yani

(#5034) Zahire


Zahire
tag

Senki nem tudja a választ ?
Vagy nincs is ilyen készülék, csak fél milliós meg feletti értékben ?
Az ez alatti gépek ugyanúgy felhősödhetnek, mint a Samsung, LG, és Co. ?
Akkor miért is olyan jó ez a Philips ? :))

(#5035) bluemirage válasza Zahire (#5034) üzenetére


bluemirage
őstag

Itt kaptál egy válasz szerűséget, de ha a fórum keresőjét használod a felhősödés szóra, akkor nem nagyon lesz olyan, hogy felhősödést írnának a tulajok. De időnként felbukkan egy-egy ilyen -jogos- aggódó kérdés, amire én is így :F :Y nézek.
Tudom miről beszélsz és láttam 2 évvel ezelőtt 6000-es szériába tartozó Samu-t, amin ez durva gond volt. Azóta évek teltek el és a clouding szvsz. már kikopóban van.
De mivel nagy értékről van szó, nem kell hinned senkinek... A webshopos kutakodások után javaslom, hogy keress boltot és nézd meg ott... csak lesz kiállítva valahol, pláne ha Nagyfalu vagy annak környékén laksz, akkor lesz példány.
Az enyém egy 7496 és sok filmet nézek rajta. Néhány napja a Django-t, de nincs felhősödés, pedig elég sok sötét' jelent van benne.

Meliora sunt bono inimica

(#5036) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok.

A kovetkezo tipusu Philips tevem van: 37PFL9606H

Neha, nagyon lassu a menuje, akadozik, eldobja a wifit csak ugy random.

A legfrisebb Szoftver van rajta (2012/11). Az lenne a kerdesem, hogy minden Philips tvnel tapasztalhato ez a szoftver "hianyossag"? Ennyire nem foglalkoznak a cegnel, hogy egy smoothabb szoftvert irjanak a tv-re?Vagy csak ez nekem ennyire fontos?

(#5042) alexhez válasza Yani_ (#5033) üzenetére


alexhez
csendes tag

Hi!
H = DVB-T/C Mpeg4 vétel
K = "H" + DVB-S/S2 vétel
T = "H" + DVB-T2 vétel
S = "K" + "T"

(#5043) rtomix


rtomix
csendes tag

Sziasztok
Philips vs. Samsung összehasonlításban szeretnek segítséget kérni. 140000ft körül lehet kapni több helyen is a Philips 42fpl4007h-T, amiben van 4 hdmi, 3 USB, scart , 200 hz cmr, ehhez képest a Samu hasonló áru ue40 eh, es 5000-es sorozata kevésbé felszerelt. Kép minőségben van valakinek tapasztalata e teren? 3D, Smart funkció nem érdekes számomra, inkább akarok egy notebookot radugni a tv-re, mint a saját op-rendszerével bohockodni. A Phil 4000-es sorozata végülis miért nem javasolt sokak által?

(#5044) Yani_ válasza alexhez (#5042) üzenetére


Yani_
csendes tag

Hi!

Köszönöm a választ, az infókat.

Yani

(#5045) Coyote2000 válasza rtomix (#5043) üzenetére


Coyote2000
őstag

ez egy alap sorozat, full fapad, de mégis tud médialejátszást, stb.

Nem full LED a háttérvilágítása, de a képminősége nagyon szép - akinek nem kell a csillivilli smart funkció, annak reális választás a 4xxx széria. Én pont egy 42PFL4007-est vettem a fateromnak, teljesen meg van vele elégedve, még a filmeket is meglepően szépen viszi USB-ről.

Ha rajtam múlna a tévétervezés, 10 HDMI-t építenék rá, sokszor még a 4 is kevés.

(#5046) djnice


djnice
veterán

A kérdésem az lenne, hogy pl a 4-es szériának ugyanolyan jó-e a képminősége mint a 6-os szériának? Ha pl nem érdekel az Ambilight, a PMR (úgyis kikapcsolnám), csak a képminőség, gondolok itt az SD tartalmak felskálázására, a deinterlacing képességre és az oldalsó betekintési szögre, akkor is érdemes a 6-os szériát választani vagy ugyanolyan jó lenne a 4-es is. Árban pl a 42PFL4307K 140.000 körül van egy 42PFL6007K pedig 210.000 körül.

(#5047) bluemirage válasza djnice (#5046) üzenetére


bluemirage
őstag

"gondolok itt az SD tartalmak felskálázására, a deinterlacing képességre és az oldalsó betekintési szögre"
Ez egy jól megfogalmazott korrekt kérdés! :K A ma még uralkodó SD megjelenítés a lényeg.

Ezek a különbségek a paneltól és az azt hajtó képjavító áramköröktől függnek. Mindkettő feltétel a 4000 szériában gyengébb, mint a 6000-7000-ben.
Én úgy szoktam fogalmazni, hogy az alsóház 1-2 év lemeradásban van a középkategóriától és legalább 2 év lemaradásban a felsőháztól. Értve ez alatt a képminőséget, nemcsak a szolgáltatásokat.

Az viszont egy jó kérdés, hogy ezt észreveszed-e. Ha nem láttad ugyanazt egy közép vagy felsőkategóriás TV-n, akkor összehasonlítási alap híján szerintem nem.

De ha egyszer már volt valakinek közép- vagy felső kategóriás TV-je, akkor észreveszi és zavarja egy olcsóbb, belépő TV képe. Ellenben ha az elméletem igaz, (igaz :K ), akkor ami 2-3 éve felső kategória volt, az most lehet, hogy pont egy 4000-es. :D
Ez a szép a technikában! :D

Meliora sunt bono inimica

(#5048) djnice válasza bluemirage (#5047) üzenetére


djnice
veterán

Hát igen, sajnos még mindig sok az SD tartalom. Akkor meggondolom ezt még, mert most egy 7-es szériájú hd ready philips-em van és nem szeretném ha attól rosszabb lenne az új tv képe. Köszi a választ!

(#5049) bluemirage válasza djnice (#5048) üzenetére


bluemirage
őstag

A HD ready a legjobb választás volt anno DVB-C, DVB-S, DVB-T jellemzően SD tartalmához. A Full HD még kevésbé SD barát. Persze azóta sokat fejlődtek a panelek és javítgató áramkörök.
Coyote2000 nagyon otthon vagy panel témában is. Rémlik, hogy itt írták/írta hogy egy bizonyos 5000-es típus 6000-es panellal van szerelve, persze kedvezőbb áron. Így lehet, hogy elegendő lenne arra a bizonyos 5000-esre gyűjteni. Kérlek olvass vissza, vagy keresd.

Meliora sunt bono inimica

(#5050) djnice


djnice
veterán

Egy kis összehasonlító táblázat, a 2013-mas szériáról:
kép

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.