Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) TEK válasza spotless (#1750) üzenetére


TEK
csendes tag

sharp
300 x 300 mm, M8

(#1752) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

32PFL5606H-ban a 100Hz black frame insertionnal van, vagy kiszámolja a köztes képkockákat?

"Less but better" - Dieter Rams

(#1753) hercsi válasza hercsi (#1730) üzenetére


hercsi
tag

...megjártam az MM-et + egy 32-es és egy 40-es 6626-os service menu-jét, de én sajna nem találtam egyértelmű infót a panel típusára vonatkozóan, viszont 2 adattal találkoztam, ami "display" vonatkozású mezőben volt; íme ezek voltak, hátha vki tud ezekből "olvasni":

40 PFL 6626H
SN1A1120007719
dispt 5.2.9.7

32 PFL 6626H
SN1A1113004857
dispt 5.2.9.6

Any idea :U?

(#1754) sebgutkopf válasza xEon1337 (#1752) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 100 Hz önmagában nem csinálja egyiket se a képpel, azok közül amit írsz. Csupán aktiválja a panelen az overdrive funkciót, ami jóvoltából a panel válaszideje 2ms-ra csökken és ezzel párhuzamosan némileg nő az input lag (mint minden készüléken az orverdrive miatt).
Amire te gondolsz az a natural motion, ami a köztes képkockákat számolgatja és ezzel folyamatosabbá teszi a mozgást. Black frame módszert egyik philips lcd tv sem használ.
Lényeg hogy a 100 hz és a natural montion két külön funkció és külön is kell őket aktiválni a készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#1755) nyunyu válasza hercsi (#1753) üzenetére


nyunyu
félisten

Options/Display/Screen alatt talalod a kijelzo tipusat.

32PFL5605H-ra Sharp D3GA63Dv1-et ir.

Options/Misc/Automatic Power Down-t viszont nehogy bekapcsoljatok, hazavagja a tevet :W
Nem azt csinalja, hogy ha nincs videojel, akkor kikapcs, hanem egybol boot soran kirakott Philips logo utan kikapcs.
Utana nyomogathatsz barmit, akkor sincs kep :(

Azt mondjuk nem ertem, ennek megjavitasahoz minek kellett elektronikat cserelni a tevemben, de ez legyen a szerviz titka.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1756) hercsi válasza nyunyu (#1755) üzenetére


hercsi
tag

Köszi az infót.
Én nagyon nem találtam ilyen menüpontot a 6626 menüjében; de lecsekkolom azért még1szer, hátha csak elnéztem...

(#1757) hercsi válasza nyunyu (#1755) üzenetére


hercsi
tag

Na hi,
ismét ellátogattam a Media-ba lecsekkolandó az "Options/Display/Screen" helyét a 6606/6626-os típusok menüiben...hát most sem találtam ilyet benne, pedig néztem 1 37-es 6606-os, ill. 1 40-es 6626-os szervizmenüjét is.

A durva az, hogy semmilyen más erre utaló menüpontot nem találtam...lehet teljesen kiszedték ezt az infót? Csak nem tán...

Sz'al passz...

(#1758) dezz


dezz
nagyúr

Jött a 42PFL4606H-hoz új FW (2.10). Néhány dolgot javítottak benne, a túlélesítést nem... :((( Nem hiszem el... Vakok ezek!? Az egy dolog, hogy 0-án is olyan az élesség, mintha 5-6-on lenne, de az sem számít nekik, hogy így pl. Élénk módban (amivel megy az üzletekben), ahol az Élesség elvileg 7, gyakorlatilag pedig 7+5..6=12..13, egy undorító pixelhalmaz a kép...? (Kivéve analóg tuner módban, ott rendesen viselkedik az élesség beállítás.) Pedig amúgy egész jó tévé lenne. (Fejlettebb a mozgásinterpoláció és a zajszűrés, mint a hasonló LG-ken.)

(#1759) nyunyu válasza hercsi (#1757) üzenetére


nyunyu
félisten

Az is lehet, hogy olyan korai szoftver van a TVn, hogy meg nincs benne a szerviz menuben, vagy nem ott van.

Emlekeim szerint nem volt ennyire jol strukturalt a szerviz menum, omlesztve voltak a menupontok.
Szervizben a legfrissebb juniusi 140.37-es szoftvert tettek a tevemre, elotte vagy januari 140.27-es vagy februari 140.29-es verzio volt rajta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1760) Ádyka


Ádyka
őstag

Ti használjátok monitor üzemmódban a TV fényérzékelőjét?
Nekem világosban túl világosra, este meg túl sötétre veszi a képet. Egyik sem jó igazán.

A másik: A pc nem zavarja nektek a TV tunerét? Amikor a pc megy, a tv kép ocsmány. Pc kikapcs, kép rendbejön :F UPC analóg kábel.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1761) Kovido


Kovido
tag

Sziasztok,

egy kis segítség kellene. Tegnap vásároltam egy 32pfl5606H típusú készüléket és a teljes fórum átolvása után sem tudom a menüjében előcsalogatni a HD Natural Motion és a 100Hz menüpontokat. A firm a legfrisebb 07.15-i.
A külső eszköz egy Dune Lite. Sem blu-ray, sem egyéb készülékként nem jönnek elő ezek a menüpontok.

Van valakinek ötlete, hogy mit néztem el?

(#1762) hanolfe


hanolfe
tag

Sziasztok!

Két hete írtam, hogy behalt az lcd tévém (42PFL5405H). Múlt héten hétfőn vitte el a futár a központi szervizbe, mivel a hozzám legközelebbi márkaszerviz nem vállalta. Kérdésem, hogy van valami időkorlát amin belül meg kell javítaniuk? Mert már eltelt 8 nap és még csak nem is hívtak.

hanolfe

(#1763) hercsi válasza nyunyu (#1759) üzenetére


hercsi
tag

egyik sem sztem, mivel a 66x6-ok 2011-es modellek, ill. a teljes szervizmenü struktúrát átjártam kb. 3-szor :D

DE, az avforums.com kaptam a fülest, hogy a TV hátulján található kis matricán lévő 3 számjegyű kód rejti az infót

tavalyi modellek kapcsán:
http://forum.setcombg.com/index.php/topic,48336.msg461397.html#msg461397

66x6-osokon pedig ezeket a kódokat találtam:

37-es 6606 - 328
40-es 6626 - 329

már csak a dekódolásról kellene gondoskodni...vkinek nincs esetleg Ph dolgozó(közeli) ismerőse :DDD?

[ Szerkesztve ]

(#1764) "Infinity" válasza hanolfe (#1762) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Mi lett a gond a TV-vel?

(#1765) hanolfe válasza "Infinity" (#1764) üzenetére


hanolfe
tag

Este még működött, kikapcsoltam, majd másnap este már nem kapcsolt be. Nem kapott áramot. Szerintem a táp része adta meg magát. Vihar, villámcsapás nem volt.

(#1766) "Infinity" válasza hanolfe (#1765) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Mikori vétel volt?

(#1767) hanolfe válasza "Infinity" (#1766) üzenetére


hanolfe
tag

Tavaly november végi vétel. Ennyit bírt. Pedig nem volt agyon használva, talán ha ment 300 órát összesen.

(#1768) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Szerintem újat kapsz helyette és azért kell ilyen sokat várni. Én mostanában érdeklődtem 1-2 helyen erről a modellről és sehol nem volt raktáron se. Mondták hogy max rendelnek kintről ha nagyon kell nekem egy, mert nem tartanak.

(#1769) blion


blion
csendes tag

Sziasztok,

Csatlakoztam Phillips tulajdonosok táborához, köszönhetően a jó meglátásaitoknak, amelyek sokat segítettek a megfelelő készülék kiválasztásában. Végül egy 32PFL5405-nél kötöttem ki. 100 ezer volt a maximális keretem rá, ez volt a tökéletes választás.

Egy pici fenntartásom van azonban, de ez lehet hogy csak a kevés LCD-t látott szememnek köszönhető. Totál fekete képnél nem teljesen homogén a háttérvilágítás, van egy nagyon pici clouding itt-ott, de egyáltalán nem zavaró és csak tök sötét szobában látható, amint leírtam tök fekete képnél.

Az lenne a kérdésem, hogy pöcsöljek a szervizbe vitellel vagy ebben az árkategóriában valamilyen mértékű felhősödés úgyis jelen lesz?

Köszi előre is a válaszokat,

Csaba

(#1770) hercsi


hercsi
tag

Kérdés a(z) (házimozi) erőlködő <-> TV kapcsolattal rendelkezők felé:

Kinél milyen kábellel van ez megoldva? Sima RCA vagy optikai, esetleg koax?
Hogyan megy a vezérlése a történetnek; 1) TV hangszórók nyomják, 2) Erősítőre kötött falakból jön a zörej:)?

Nálam egy Yami RX-V450-es lenne az erőlködő...

Előre is köszi a felhomályosítást :R!

(#1771) Monya78 válasza hercsi (#1770) üzenetére


Monya78
veterán

Nekem 7xxx-es sorozatnál elvileg digitális RCA-val vagy HDMI-vel kellene összekötni az erőlködővel, mivel az erősítőm elég régi nincs HDMI lehetősége, így maradt a digitális RCA, amiről itt az alföldön a boltosok nem is hallottak, ill. a negyedik boltban azt mondták próbáljam meg sima RCA-val. Kipróbáltam és működik az 5.1.

(#1772) hercsi válasza Monya78 (#1771) üzenetére


hercsi
tag

Köszi a választ.
Nekem digit koax bemenet van az erőlködőn; az gondolom jobb, mint a digit RCA és az 5.1 is megy rajta...vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#1773) landigabi


landigabi
csendes tag

Valakinek nincs véletlenül 5405-ős készülékhez teszt linkje vagy profi kepbeallítása?
Előre is köszi a segítséget!

(#1774) dezz válasza blion (#1769) üzenetére


dezz
nagyúr

Valamennyire mindig jelen van, főleg IPS-nél. Hogy nálad sok vagy kevés, azt élőben lehetne eldönteni. Amúgy erősen függ a háttérvilágítás szintjétől is! Vagy kapcsold be a szenzort, vagy sötétben vedd le kézzel a kontrasztot, 50-100 között a háttérvilágítást állítja. (Szóval, ne a fényerőt, itt kicsit másképp vannak a dolgok, mint a monitoroknál megszokott.)

(#1767) hanolfe: Nos, még mindig jobb most, mint a gariidő után... :)

(#1775) nyunyu válasza hercsi (#1770) üzenetére


nyunyu
félisten

Kinél milyen kábellel van ez megoldva? Sima RCA vagy optikai, esetleg koax?
Hogyan megy a vezérlése a történetnek; 1) TV hangszórók nyomják, 2) Erősítőre kötött falakból jön a zörej?

Nalam HDMI van bekotve az erositobe, plusz biztos ami biztos bedugtam a fules kimenetre egy minijack-2xRCA-t, mert HDMI kabel csere ota valamiert nem ment a HDMI ARC, aztan nem volt kedvem megegyszer vegigprobalni az osszes beallitast.

1) le van tiltva a TV menujeben 2) erosito tavkapcsolojaval.

Mivel ugyis geprol nezek filmet (ha nezek), igy nalam nem volt erdekes, hogyan menjen at az 5.1 hang a TVrol az erositobe.
TV musor max 2 hetente Forma1 idejere van bekapcsolva...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1776) Monya78 válasza hercsi (#1772) üzenetére


Monya78
veterán

Pontosabban fejezem ki magam digitális koax kábel 2db RCA végződéssel...

Nekem is, neked is ugyanaz a kábelre lenne szükségünk...csak Én egy hagyományos 2db RCA végződésű dróttal kötöttem össze, és így is átmegy az 5.1

Ha van lehetőséged, inkább a digitális verzióval kösd össze...

(#1777) hercsi válasza nyunyu (#1775) üzenetére


hercsi
tag

Köszi a választ.
Csak kíváncsiságból: van STB-d is? Ha igen, akkor miért nem abból direktben viszed a hangot az erőlködőbe?

Az 1) esetében akkor a TV-n tiltod az erőlködő felé a kimenetet?

A 2) kapcsán OK amit írsz, de érdekes, mert TV-erősítő összekötés esetén nálam pl. a jó öreg katódos sony-m hangszóróit kell tiltanom + erőlködőn DTV/CBL csatornát kiválasztanom, hogy a falakból szóljon a történet...

(#1778) hercsi válasza Monya78 (#1776) üzenetére


hercsi
tag

Köszi a pontosítást:).
Digit koax-ra van lehetőségem az erősítő-TV között; az akkor teljesen OK, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1779) hanolfe válasza "Infinity" (#1768) üzenetére


hanolfe
tag

Tegnap megjött a szervizből a tévé. Nem cserélték, megjavították. A garancia levélen ennyi áll: "Táp csere".
Működik, boldog vagyok. De mérges is, mert nagyon szutyok állapotban jött meg. Nem is értem hogy engedhetik ezt meg maguknak. A káva tiszta zsír, a képernyő meg két tenyérnyi foltban olyan maszatos volt, hogy alig tudtam lemosni. Valami szilikon zsírszerű anyag volt rajta, valamennyire még mindig foltos, nem is tudtam teljesen eltávolítani.

(#1780) nyunyu válasza hercsi (#1777) üzenetére


nyunyu
félisten

Nincs STB-m, egy erositos antennat hasznalok DVB-T vetelre.(ami 2 hetente egyszer van bekapcsolva...)

TV hangszoroja kompletten tiltva van, verszegenyen szol, raadasul az erositohoz kepest ~100msec elteressel. :(

Csak tudnam, minek van a menujeben az AV lipsync funkcio, ha nem mukodik?

Ugy tunik, az uj HDMI kabellel nem megy az ARC, akarhogy konfiguralom az erositomet.
Pedig a dobozara azt hazudtak, hogy tudja :W
Regivel mukodott, csak az rovid volt, aztan sikerult ugy kitepnem, hogy a csatlakozoja a TVben maradt :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1781) dezz válasza nyunyu (#1780) üzenetére


dezz
nagyúr

Bekapcsolt virtual surround mellett a monó hang (néhány kétnyelvű csatorna hangja ilyen, illetve előfordul amúgy sztereó hangú csatornán is) szól iszonyú dobozhangon, nem azt fogtad ki egyszer (korábban írtad, hogy ilyen volt)? :) Normális esetben azért jobb a hang. (A Clear Voice-ot is jobb inkább kikapcsolni és csak nagyritkán be, ha kimondottan szükség van rá.)

(#1782) nyunyu válasza dezz (#1781) üzenetére


nyunyu
félisten

Virtual Surround ki volt kapcsolva.

Masik ok a TV hangszorok kikapcsolasara az, hogy a geprol a zene a HDMIn megy, es a hulye erosito a hangot is tovabbitja a TV fele, igy az is szolna. :W

Doboz hangot meg arra ertettem, hogy a kozep tartomany alja iszonyuan ki van emelve, basszus+magas viszont kompletten hianyzik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1783) dezz válasza nyunyu (#1782) üzenetére


dezz
nagyúr

"Doboz hangot meg arra ertettem, hogy a kozep tartomany alja iszonyuan ki van emelve, basszus+magas viszont kompletten hianyzik."

Végülis a Clear Voice éppen erre való... És az alapból be van kapcsolva!

(Ez még mindig sokkal jobb, mint az az eset, amit írtam. Az egy katasztrófa. :D És már a CRT Philipsemen is pont olyan volt.)

(#1784) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Van egy 5405-es tvm, és az lenne a gond, hogy a gyerek eltüntette az eredeti távirányítóját. Nem tudjátok, hol és menyiért lehetne pótolni? A Lidl-ben anno vettem egy univ-ot, de van egy-két funkció amit azon nem érek el, és kéne.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1785) Ádyka válasza Pribi (#1784) üzenetére


Ádyka
őstag

Ment Pü!

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1786) hercsi válasza nyunyu (#1780) üzenetére


hercsi
tag

Értem; köszi a választ.

(#1787) sebgutkopf válasza nyunyu (#1780) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A tv coax hangkimenetén pont annyit tud késleltetni a tv, hogy a hang teljesen szinkronba kerüljön a képpel, illetve a tv hangszóival, nálam működik. Ettől függetlenül a tv haszórókat többnyire némítom ne szennyezze a hangzása a nappalit :) de ha elfelejtem mert halkra van véve, akkor is szinkronban van.

Szerintem az erősítőd dac feldolgozása miatt térhet el a két hang időzítése egymástól. Gondolom olyan jó visszhangos hatást kelthet.

(#1788) sebgutkopf válasza Pribi (#1784) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Múltkor talán vaterán láttam philips távirányítós hirdetést, volt sok, de nem jegyeztem meg ki árulta.

(#1789) Pribi válasza Ádyka (#1785) üzenetére


Pribi
senior tag

pü ment

sebgutkopf: Köszi, majd arra is körbenézek

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1790) Ádyka válasza Ádyka (#1760) üzenetére


Ádyka
őstag

Magamnak válaszolva részben:

Szóval a fényérzékelőre vágtam fekete szigetelőszalagból egy kört, majd kb 4. felhelyezésre sikerült úgy beállítani, hogy számomra megfelelően érzékelje a beérkező fényt. Ez által full sötétben bállítottam a megfelelő fényerőt (vagyis kontrasztot, mert ugye azzal játszik az érzékelő), viszont ha kisüt a nap, akkor is max 60%-ig megy fel az érzékelő, és nem teljesen. :C

A másik: még mindíg zavarja a PC HDMI-n, a TV tunerét.
Onnantól kezdve, hogy bekapcsolom a gépet, és csippan a PC, a UPC analóg kábel legtöbb csatornája totál zizi lesz a Philips tunerén. :F

Valaki megnézné, hogy nála is így van-e?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1791) Daffni2 válasza Ádyka (#1790) üzenetére


Daffni2
addikt

Nálam tökéletes a tuneres kép is.
Mindigtv extra

"Aki ad,az nyer"

(#1792) TEK válasza Ádyka (#1790) üzenetére


TEK
csendes tag

Csak par tipp a hibakereseshez:
- a konnektor foldeleset ellenorizd le, amibe a szamitogep dugva van
- huzz ki mindent a szamitogepbol, csak a tv meg az egerbillentyu maradjon
- masik tapegyseg kiprobalasa

Ha ezekutan sem sikerult megtalalni, hogy honnan jon a zizi akkor fejvakaras.

(#1793) Lipó


Lipó
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Philips LED TV vásárlása ügyében. Ezt a típust néztem ki: 46PFL7655H A méret az adott volt, szóval ekkora azaz 117cm-es tv-re lenne szükségem. Amire használnám: 40%-ban T-Home-os IP-TV, 40%-ban Full-HD-s tartalmak nézése HDMI-kábellel összekötve a notebookomról, illletve a maradék 20%-ban X-Box használat. Szóval max. amennyit szánnék LED TV-re ilyesmi méretben az olyan 230E Ft.
A Sharp hasonló méretü tv-i drágábbak, így maradt a Philips. Az Ambilight technológia nagyon tetszik, de nem ragaszkodom hozzá.

Valakinek, valamilyen tapasztalata a fennt említett tv-vel? vagy esetleg milyen típust tudnátok ajánlani nekem...

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#1794) TEK válasza Lipó (#1793) üzenetére


TEK
csendes tag

Nekem nemregota van ilyen keszulek, de azert mar kezd nemi velemeny kialakulni bennem.
A legnagyobb parasztvakitasnak az ambiligthot tartottam, de pozitivan csalodtam. Ez az egyeduli extra funkcio, amit bekapcsolva tartok. A taviranyito kenyelmesen kezbesimul, de konnyu forditva megfogni. A numerikus reszet eddig nem hasznaltam, de azt mar kenyelmetlen hasznalni. 117 centi ide vagy oda, lehetne nagyobb is.

A kepminosegrol vegyesek a tapasztalataim.
A betekintesi szogek eleg gyengek, vagy legalabbis furcsa. Termeszetesen koszeprol nezve a legjobb, de gyorsan romlik, hogy azutan alabbhagyon, es tartsa a minoseget akar oldalrol nezve is.
TV adas nezesre hasznalom a legkevesebbet, ezert az igenyeim sem igazan kifinomultak ebbol a szempontbol. Digitalisan SD es HD anyag is jon a vezetekbol, valamint analog. Midegyik formatummal kivaloan megbirkozik.
A deinterlacere nagyon jora sikeredett, a HD-s sportkozvetitesek valami fantasztikusak. Csak a labdan latszik egy kis rocoges, de oda valoszinuleg mar az 50 fps is keves. Egyebkent szep, folyamatos a mozgas, es a reszletekkel sincsen semmi baj. Az SD-s forma1-es kozvetites is teljesen renben volt.
A 100Hz-es interpolacios csoda ezekben az esetekben mar nemigen hoz valtozast, az leginkabb a filmeknel latszodik. Szepen teszi a dolgat, de en jobbszeretem ha ugy nez ki a film, ahogy az elkeszult. Ezt a funkciot is kifizettem, de koszonom, inkabb legyen kikapcsolva.
A tobbi kepjavito es extra szolgaltatas szinten a kikapcsolas sorsara jutott, pedig szorgalmasan keresgelem, hogy mit is lehet bekapcsolni, ha mar kifizettem. A szamitogepes hasznalat mellett csak rontani lehet veluk a kepminosegen, de tvnezeskor is csak a kepelesites 1-es fokozat valamint a szinjavitas leggyengebb fokozatat aktivaltam.

En elsosorban monitornak vettem, igy ki tudtam dobni a fotelt a szoba kozeperol, valamint a hangfalakat is jobb pozicioba tudtam rakni. Vasarlasnal a 14 bites processzor es az alacsony inputlag szolt ennel a tipusnal.
A 14 bit ellegge marketingszagu, plane, hogy nehol azt olvastam, hogy a sharp panel csak 8 bites. Mindenesetre armilyen kepparametert is allitok, nem savosodik.
A monitorom az wide gamut-os, amiert eleg durva korrekcio szukseges, hogy lehessen rajta filmet nezni. Persze a szoftkorrekcio miatt lottek a 16 millio szinnek.
Kezdtem orulni, hogy mindenfele korrekcio nelkul lehet majd hasznalni. Sajnos csak a tv-s jelszintet (16-235) fogadja, ami videozas szempontjabol eppenseggel elony, de altalanos szamitogepes hasznalatra nem jo. A gamma sem idealis, ez is korrekciora szorulna. Szoval egy ideje a VGALUT-ot piszkalgatom, de meg mindig nem vagyok elegedett. Meg egy uj grafkartya vasarlasaban remenykedem, ami a nativ HDMI kimeneten alapbol vegzi a 0-255 rol a 16-235 re a korrekciot (DVI-HDMI kapcsolatnal ilyen opcio nincs). Olvastam utalasokat a DeepColor-rol, amit elvileg tud a tv es a vga is, akkor mehetne 30 biten a kep, igy batran korrigalhatnek veszteseg nelkul.

Szoval a jatekok es az inputlag. Itt jon az, hogy nativ HDMI-s kartya kell, mert a jatekok kilovik a korrekciot, igy a sotetek teljesen feketek lesznek, a vilagosak meg feherek. Nem mintha nagy ervagas lenne, mert regota nem jatszom, de azert ki kellett probalni. Az imputlag tenyleg alacsony, pontosan megegyezik a monitoromeval (tesztprogrammal, fenykepezo segitsegevel osszehasonlitottam).
A monitor Dell 2407wfp-hc, a neten meg lehet keresni a pontos erteket. Mikor megvettem, akkor meg rendszeresen lovodoztuk egymast a neten, es eleg fajdalmas valtas volt a regi monitorhoz kepest.
A monitorom keni a sotetet, elofordult, hogy arnyekra lottem. A TV jobban.

Biztos tudnek mit irni, de mar igy is hosszu lett. Ha van kerdesed szivesen megprobalok valaszolni.

(#1795) devast


devast
addikt

És megint nem javították ki az egy éves hibát az új firmware-ben.... :W
Kezdem unni.

(#1796) sebgutkopf válasza devast (#1795) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Melyik tv, és hiba?

Írtál már nekik a supporton, hogy mi a gondod?

(#1797) devast válasza sebgutkopf (#1796) üzenetére


devast
addikt

32pfl5405. Véletlenszerűen elmegy a kép és a hang 1-2 másodpercre (monitornak használom).
Kollega írta privátban, hogy csak ATI-val csinálja. Erről még nem hallottam, de ha igaz is, annyira nem vígasztal. Sokaknál csak a hang megy el tv nézés közben (hdmi-n keresztül set top box-ból).
Nem írok a supportnak, mert már 1 éve tudnak róla, hivatalos philips support fórumon nonstop sírnak az emberek emiatt.
A gond röviden az, hogy szar. És ha ennyi idő alatt nem voltak képesek megcsinálni, valószínűleg szar is marad. De azért lehet reménykedni....

(#1798) Turbobacsi válasza devast (#1797) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

told fel a legfrissebb fw-t, a mult héten jött ki, aztán próbáld ki úgyis, bocs most látom már feltetted :W

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1799) kayee válasza hanolfe (#1765) üzenetére


kayee
csendes tag

Pontosan ugyanez nekem is, 32PFL5606H, éjjel tökéletesen ment minden, délelőtt akarom bekapcsolni nem reagál, kábeleket ki-be mindenhol, másik konnektor, másik hosszabbító próba, semmi..
Az a furcsa hogy tegnap délután hozta ki a futár, nem számítottam rá, hogy már első nap elszáll a táp benne.. 1,5hetet vártam hogy kihozzák, most újabb 1-2hét szervíz, és csak remélni tudom hogy kicserélik(3napon belül muszáj, nem?), és nem összebarmolva küldik vissza

(#1800) cselt válasza devast (#1797) üzenetére


cselt
senior tag

Sajna ez a hiba nekem is fennáll 40-es 5625-el. Bár most az új ati drivert, hogy feltettem nem csinálta még. Lehet még nem nyúztam így eleget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.