Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) dezz válasza "Infinity" (#1700) üzenetére


dezz
nagyúr

Elvileg valamilyen VA panel van benne, aminek lassabb a reagálási ideje, mint egy IPS-nek. Ezen kívül az ismertető és ezen cikk szerint PC módban csak 1024x768-at támogat progresszívben, Full HD-t csak interlace-ben. TV módban megy az 1080p, de úgy nem az igazi a számítógép képe.

Jobb lenne egy 5405 vagy az utódja, a 4606. Ezek IPS panelesek és a PC mód rendesen tudja az 1080p-t. (Nálam eladó egy vadi új 4606 120k-ért. Elhamarkodottan lett véve. Nekem a filmezés a lényeg, nem játszom, mást néztem ki a helyére.)

(#1702) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Nem tudom,a tulaj állítása szerint full HD-ben játszott rajta, de igazából nem tudom hogy a progresszív és az interlace közt mi különbség van :)

(#1703) dezz válasza "Infinity" (#1702) üzenetére


dezz
nagyúr

TV módban megy, csak az nem számítógépes képre való...
A számítógépes monitorok (és ezen modern tévék feldolgozás utáni) leképzése progresszív, ilyenkor teljes képkockák kerülnek sorról-sorra továbbításra és megjelenítésre. Interlace-ben (ami tévés megoldás) egyszer a páros, másszor a páratlan sorok kerülnek továbbításra, adott esetben (mint itt is) eltérő, egymás utáni képkockákból származóan (1. képkocka - páros sorok, 2. képkocka - párarlan sorok, 3. képkocka - páros sorok, stb.). Az LCD tévének mindezt át kell alakítania progresszívre, mert csak így tudja rendesen megjeleníteni, de ez az eljárás nem tökéletes (a mozgó élek be-be villoghatnak, recésekké válhatnak, stb.), hiszen hiányos képtartalomból kell kitalálnia a teljes képet.
Amúgy a 4606-os csak akkor eladó, ha még sikerül megcsípnem egyet (jó áron) a másikból, ami egy kifutó típus. Máskülönben megtartom.

(#1704) Monya78 válasza hanolfe (#1698) üzenetére


Monya78
veterán

Bocs!

Tényleng rosszul értelmeztem a szövegedet... :B

(#1705) "Infinity" válasza dezz (#1703) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Ezen kívül tudnál konkrét modelleket említeni amik alkalmasak lehetnek PC-vel való használatra?

(#1706) dezz válasza "Infinity" (#1705) üzenetére


dezz
nagyúr

Már írtam az 5405-öst. Vagy pl. 3605, 3606.

(#1707) Dzsano válasza "Infinity" (#1697) üzenetére


Dzsano
tag

42PFL5603D

"D"-s Nincs benne MO-ra jó tuner (MPEG4).
Szg-hez lehet, hogy jó, de TV-t nem fogsz nézni rajta. Én vennék egy 5405H-t, vagy újabbat. Most minden olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#1708) "Infinity" válasza Dzsano (#1707) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

TV-t amúgy sem néznék rajta. PC-vel használnám monitor helyett, illetve egy popcorn vagy hasonló multimédiás cuccal néznék rajta filmeket. A TV-adás totál hidegen hagy :D

(#1709) cselt válasza "Infinity" (#1708) üzenetére


cselt
senior tag

Ha Pc monitornak használod, akkor minek a popcorn? Hangos a géped?

(#1710) "Infinity" válasza cselt (#1709) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Hát kicsit. Meg van már itthon egy ilyen kis filmlejátszós kütyü , akkor felesleges hogy menjen a gép ha csak egy dvd-t néznék meg.

(#1711) cselt válasza "Infinity" (#1710) üzenetére


cselt
senior tag

Oké, akkor értem :)

(#1712) dezz válasza Dzsano (#1707) üzenetére


dezz
nagyúr

Abban nem SVA panel van?

(#1713) dezz válasza dezz (#1712) üzenetére


dezz
nagyúr

Akarom mondani ASV (ami szintén VA típus).

(#1714) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

És ha nem a Philips háza táján nézelődök, akkor milyen TV-t tudtok ajánlani amit ha PC-vel összekötök akkor rendes FULL HD-ban lehet játszani, filmezni stb.

(#1715) hercsi


hercsi
tag

Sziasztok!

Az idei évjárat kapcsán nem tudjátok esetleg, hogy a 6000/7000 szériát milyen panellel/panelekkel szerelik? Marad a vegyes LG / SHARP leosztás mérettől függően vagy...?

Üdv és előre is köszi az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#1716) hercsi


hercsi
tag

...újabb kérdés: a Pixel Precise HD funkció mennyire és legfőképp mire jó?

A 7000-esekben már az van 2011-ben is, kérdés, hogy mennyivel jobb, mint a Pixel Plus HD?

Ismét köszi :R.

(#1717) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Philips 42PFL5405H Ez a fajta jó lenne PC-vel ?

(#1718) Turbobacsi válasza "Infinity" (#1717) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

remek

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1719) nyunyu válasza dezz (#1701) üzenetére


nyunyu
félisten

Jobb lenne egy 5405 vagy az utódja, a 4606

5406 viszont nem fullHD, hanem csak HD ready! (1366x788)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1720) Monya78 válasza hercsi (#1716) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

a Pixel Precise HD és a Pixel Plus HD egy összefoglaló név a különböző extrák bekapcsolásához pl. Natural motion, dinamikus kontraszt, dinamikus háttérvilágítás, gamma, MPG zavar elnyomás, színjavítás stb...

Kettő között esetleg apróbb finomítások lehetnek...

2010-es 7xxx modellekben is van variálás pl.:
7605-ös Pixel Plus HD-t tud,
7655-ös Pixel Precise HD-t tud, gyári elnevezési kódok alapján pedig csak a készülék burkolatának színében különböznek. Igazából a 7655-ös pár hónappal később jelent meg, és ebbe már az újabb képjavítókat rakták.

(#1721) sebgutkopf válasza nyunyu (#1719) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez valami új tv? Érdekes, hogy a típusszám alapján azt gondolnánk, hogy az 5405 folytatása lehetne az 5406 pedig gyengébb tőle (ok ledes na), ráadásul ha jól látom csak 32" méretben van 5406 és szinte egy árban van egy 42"-es 5405-el, ami jobb is tőle. LOL
Ez most hogyan jött így a philipstől?

(#1722) hercsi válasza Monya78 (#1720) üzenetére


hercsi
tag

Köszi a választ, de ha jól tudom (manual), akkor a 7605-ösökben is Pixel Precise HD van :F.

Személyes tapasztalatod/közvetett infók alapján mi lehet a lényegi különbség a kettő fícsör-csomag között? A Ph honlapján nem sok használható info van a témában...

[ Szerkesztve ]

(#1723) Ádyka


Ádyka
őstag

Jól látom, hogy a philips oldalán totál megszűnt a firmware supportja a régebbi modelleknek? pl a 32pfl5605-nek?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1724) nyunyu válasza Ádyka (#1723) üzenetére


nyunyu
félisten

Miert szunt volna meg?
Juni 6 az utolso 32PFL5605H firmware.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1725) Monya78 válasza hercsi (#1722) üzenetére


Monya78
veterán

Itt vannak a manuálok:
7605: [link] 39-es oldal Pixel Plus HD

7655: [link] szintén 39-es oldal Pixel Precise HD

Ha megnézed az almenüket, csak a javított élességgel tud többet a pixel precise...

Mivel nekem 7655-ösöm van, ezért azt mondhatom hogy a javított élesség jelentősége szinte egyenlő a nullával... :)

(#1726) Ádyka válasza nyunyu (#1724) üzenetére


Ádyka
őstag

A magyar oldalon gondoltam. Onnan eltűnt.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1727) Daffni2 válasza Ádyka (#1726) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem tűnt az el.

"Aki ad,az nyer"

(#1728) Ádyka válasza Daffni2 (#1727) üzenetére


Ádyka
őstag

És tényleg.
De valami változott az elérésében.
Eddig a Philips odaláról a Támogatás alatt írtam be a típust (így már nem találja), most meg rá kell prütykölni a Szoftver és illesztőprogramokra, és onnan rákeresni. :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1729) hercsi válasza Monya78 (#1725) üzenetére


hercsi
tag

Hát ez érdekes; a 7605 manuáljában a 40. oldalon ott van a Precise is; fasza...csináltak Plus-osokat meg Precise-osokat is belőlük?!

Mindenesetre a "javított élesség jelentősége szinte egyenlő a nullával..." infót köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1730) hercsi válasza hercsi (#1715) üzenetére


hercsi
tag

...kis kieg.:

- beszéltem a Macrodásokkal, akik nem tudták/akarták(?) ezt megsúgni, de azt mondta a kölök, hogy a szervíz menüben túrva vhogy kihüvelyezhető...utána is járok ma az MM-ben.

From the kölök: ha vki menne hozzájuk nézelődni, akkor híjja fel őket előtte, mert nagy TV-tér kialakítási dilemmában vannak, mivel a szigetországban kipukkadt a 3D lufi, és várják a mo-i kp-i ukászt, hogy kilószámra pakolják ki vagy esetleg be a 3D dobozokat...pl. 6606 sincs nekik kirakva jelenleg :O.

Érdekesség:
6606 youtube bemutató videjó alapján lehet wireless bill-t is csatlakoztatni a TV-hez (NetTV használathoz).
Használ esetleg vmelyikőtök ilyet bármilyen célra is jelenleg? Ha igen milyet / milyen / mennyibe fájt?

[ Szerkesztve ]

(#1731) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Philips 32PFL5405-el szeretném használni a videómat, de lehetetlen. Ha a videón keresztül megy a tv adás vagy a videó teszt ábrája, akkor rendben van a kép, de ha valamelyik kazettáról játszok le, akkor egyfolytában ugrál a kép. Másik tv-vel tökéletesen megy minden. A Philipsen kikapcsoltam minden képjavító funkciót, de akkor is ugrál a kép ha videót nézek. Ezt miért csinálja? Koax kábellel van a videó csatlakoztatva. Más nem tapasztalt ilyet? Tudom nem sokan néznek már vhs-t, de akkor is... :W

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1732) dezz válasza Victoryus (#1731) üzenetére


dezz
nagyúr

Valószínűleg a Macrovision nevű másoládvédelem zavarja, amit vagy a videomagnó tesz rá a képre, vagy a szalagon van úgy az anyag. Az úgy lett kitalálva annó, hogy az akkori tévék még meg tudják jeleníteni a képet, de egy másik videót már zavarjon annyira, hogy ne tudja felvenni...

Régebben lehetett kapni Macrovision közömbösítő kütyüket, ma már nem nagyon... De a neten vannak erre kapcsolások.

Esetleg próbáld meg Scarttal összekötni őket, úgy legalább a tuner meg lesz kerülve. És a képminőség is jobb valamivel. (Bár a videomagnók nem adnak ki RGB-t, amit a Scart szintén tud, de legalább nem kell a kompozit videojelet -- ami szintén át tud menni Scarton -- felmodulálni rádiófrekire.) Vagy ha a videón nincs Scart, akkor RCA-s kompozit videokábellel.

Ha van manuális tracking szabályzás, azzal is el lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

(#1733) Victoryus válasza dezz (#1732) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

köszönöm a segítséget. Scart kábellel még nem próbáltam. Ezek sima üres kazetták voltak nagyrészt, amire vettem fel Republic koncerteket stb, de van köztük műsoros is. Nem válogat a tv, mindegyikkel ugrál. A video az 99-es évjáratú Samsung, a leírásában nem találtam másolásvédelmet. Hát, ha a scart se segít akkor használom a Samu tuneres monitorommal. Azon minden kazettát lejátszik, plusz a gépben levő tunerrel is szépen lehet felvenni róla, az se akadékoskodik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1734) TEK


TEK
csendes tag

Sziasztok.

Most vettem egy 7655-ost. Elsosorban monitorkent funkcionalna.
Alapvetoen jo kepe van. Jo kontraszt, gyors, es edgeled ide vagy oda, homogenebb mint a monitorom.

Egy nagy problemam viszont lenne. A sotet reszletek eltunnek, a vilagosak pedig beegnek. Lehet hogy a grafikus kartya erolteti a korlatozott jelszintet (16-235).
Ha kikapcsolom a pc modot akkor jo, de a szinek lesznek ratyik.
Analog kabellel minden jo, csak ugy nem olyan eles.
Sot, digit kabellel a kisebb felbontasok tokeletesek.

Talakozott mar valaki ezzel a problemaval ?

(#1735) Ádyka válasza TEK (#1734) üzenetére


Ádyka
őstag

Szia!

Kontraszt lejjebb, fényerő feljebb nem segít? Így ugyan veszítessz a fekete mélységéből, de előjönnek a sötétebb részletek, és kisebb lesz a beégés is.

Amúgy a 7665 miben más mint a 7605? Miért pont ezt vetted?

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1736) TEK válasza Ádyka (#1735) üzenetére


TEK
csendes tag

Kontraszt 10, fenyero 66. Igy megvannak a feketek es a feherek is. Viszont oda van igy a dinamika.
Egyelore hagytam 50-en, es az nvidia controllpanelbe levettem a kontrasztot 15-re. Igy jo, de nem az igazi.

Azert ezt vettem, mert ez volt a boltba. Azthiszem, hogy csak a szinuk kulombozik.

(#1737) cselt válasza TEK (#1734) üzenetére


cselt
senior tag

A dinamikus kontraszt be van kapcsolva? Mert szerintem az meg tud viccelni.

(#1738) TEK


TEK
csendes tag

Ki van kapcsolva minden "kepjavito" funkcio.

De most haladtam kicsit. Kertem kolcson egy masik videokartyat (ati).
DVI - HDMI kabellel ugyanaz,
HDMI - HDMI kabellel viszont allithato a jelformatum.
RGB full : nemjo
RGB limited : jo
Szoval a tv a ludas. Pedig azt gondolna az ember, hogy a pc uzemmod az RGB 0-255.

(#1739) dezz válasza TEK (#1734) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem tudom, Nvidiával hogy van, de Radeonon átkapcsolható és éppen akkor van ez, ha kiterjesztettre (0-255) kapcsolom, mert a tévén 0-16 fekete, 235-255 pedig fehér/max. R/G/B lesz. (A vonatkozó videós szabványnak megfelelően.)

Nem azt csinálja a kártya, hogy az eredetileg 0-15-ös értékeket 16-ra, a 236-255-ösöket pedig 235-re veszi, hanem átszámolja a 0-255-ös tartományt 16-235 közé. Így nincs "feketébe és fehérbe veszés". (Max. egy kis sávosodás, ha a tévé nem támogatja a DeepColort -- a Philipsek igen.)

szerk.: 13:27-est most láttam. Ha már van HDMI az Nvidián, azon is átkapcsolhatónak kellene lennie, mert sok készülék nem támogatja a kiterjesztett RGB-t.

[ Szerkesztve ]

(#1740) TEK válasza dezz (#1739) üzenetére


TEK
csendes tag

A kartyamon csak dvi kimenet van. Az ati-t csak kolcsonkertem, hogy kideritsem, hogy az en kartyam nem adja ki a teljes tartomanyt, vagy a tv nem veszi.
Csak azt nem ertem, hogy az alacsonyabb felbontasok jok, mig az 1920x1080 nem.
Majd csak talalok valami elfogadhato kompromisszumot.

(#1741) dezz válasza TEK (#1740) üzenetére


dezz
nagyúr

Jah, értem. DVI-n Radeonon (az ATI már nem létezik, sem mint cég, sem mint márkanév) sem lehet állítani.

"Csak azt nem ertem, hogy az alacsonyabb felbontasok jok"

Ez tényleg különös.

Próbáld meg, hogy csak egy kicsit veszed lejjebb a kontrasztot a kártyán(!) és a brightness feljebb. Megfelelően beállítva gyakorlatilag 16-nál lesz a fekete és 235-nél a fehér, ami a tévén teljes tartományban fog megjelenni. (Csak így kissé sávosak lesznek a gradiensek, mert a DVI nem támogatja a DeepColort, így elvesznek a tört értékek. Illetve lehet, hogy eleve csak 8 biten történik a művelet.)

Amúgy nem lehet átkapcsolni HDMI módba a DVI kimenetet azon a kártyán?

(#1742) mkii


mkii
csendes tag

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni. Kis ráfizetéssel kicserélhetnék egy 32 colos Philips tv-t. Konkrétan egy 5405 helyett választhatnánk ledeset (pl. 5606, vagy 5625). Főleg tévénézésre használnánk, sötétben. A jelenlegi sima lcd-s készülékkel az a gondom, hogy éjszaka a feketék elég szürkésnek látszanak ha nem pont szemből nézzük. Van valakinek tapasztalata? A ledes készülékeknél nincs ez a jelenség, vagy nincs nagy különbség köztük ilyen szempontból, s nem érdemes cserélni? S ha mégis ledes, tényleg szebb lehet a képe a közvetlen háttérvilágításos 5625-nak, mint az edge ledes 5606-nak? A korábbi hozzászólásokat visszaolvasva láttam, hogy az 5405-ben LG panel van, honnan lehet megtudni hogy ezekben milyen van, illetve miben van Sharp? Előre is köszönöm a segítséget!

(#1743) TEK válasza dezz (#1741) üzenetére


TEK
csendes tag

Igen, a kartyan kellett visszavennem a kontrasztot, es ugy megvannak az arnyalatok. Kicsit savosodik. Viszont radeonon HDMI-vel sem volt jo az RGB 0 - 255.
Sebaj, majdcsak kitalalok valamit.

(#1744) dezz válasza TEK (#1743) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha a brightnesst is feltolod kicsit (a kártyán), akkor a sötét árnyalatok is meglesznek. (De a tévén nem lesz magasabb a feketeszint, ha jól állítod be.)

A sávosodást csak úgy tudod elkerülni, ha maga a kártya végzi lényegében ugyanezt a műveletet, de 10+ biten.

"Viszont radeonon HDMI-vel sem volt jo az RGB 0 - 255."

Persze, mert azt tényleg nem tudja a tévé. (Egyéb márkák közül sem mind tudja.)

(#1745) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

No vettem scart kábelt, azzal nem villog a video képe. Csak ki volt az aki pont a scart kábel mellé tervezte azt a kábeltartót?! Nem volt egyszerű a tv-be csatlakoztatni miatta.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1746) TEK válasza dezz (#1744) üzenetére


TEK
csendes tag

Koszonom a segitseget.

(#1747) Zöldfefe


Zöldfefe
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...
Tv szeretnék venni a szüleim megbízásából és a 32PFL3605H típust néztem ki.

Csak Tv nézésre lesz,max dvd egyenlőre.

Jó döntés?

Előre is köszi. :U

(#1748) TEK válasza mkii (#1742) üzenetére


TEK
csendes tag

Panelek ugyeben [ITT] erdemes nezelodni.
Egyebkent konnyu eszrevenni a sharp panelt, mert kozelrol nem igazan latni benne egyenes vonalat. Olyan mintha szitan keresztul nezned.
Az enyem 46 colos es edgeledes. A monitoromhoz kepest sokkal jobb feketet produkal es a megviagitas is egyenletesebb. Nem bankodom amiatt, hogy nem kaptam 5605-ost.

(#1749) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !
TV szeretnénk venni ,a Philips is számitásba került .
Philips - 47PFL7696H
Szeretnék kérdezni néhány dolgot :
-Van valakinek tapasztalata a hátsó Ambilight 2 oldalas megvilágitásról?
-A készülékben az LG pasziv panelja van ?
-A készülékhez az egyszerübb szemkimélő szemüveg van?
-A készülékre csatlakoztatott müholdvevőről (HDMI bemenetre kötve T-home beltéri)
lehet felvenni külső USB -re ?
-Internetezési tapasztalatok ? Mivel lehet irányitani korrektül ?
-A Philips mennyire boldugul a különböző 3D file formátumokkal ?
Segitségeteket köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#1750) spotless


spotless
csendes tag

Philips 46PFL7655-ben milyen panel van?

illetve ahhoz milyen fali tartó való?

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.