Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Victoryus válasza daniel2121 (#483) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Melyik MM-ben kerül ennyibe? Békéscsabán még mindig 130 a '32-es sajnos.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#502) GeneraL_XTX válasza Sharks (#500) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

és most milyen típusokban gondolkozol?

(#503) Sharks válasza GeneraL_XTX (#502) üzenetére


Sharks
tag

Philips a favorit (5625, 5605, 7605, 9705). Vagy Dell-nek az U2711-es modellje, csak ez meg kicsinek tűnik és ahhoz képest drága. A 30-as ebből már túl drága és ezeknek nem tetszik annyira a válaszidejük. Még körbejárok pár boltot, mire döntés születik, de lehet, hogy a végén elkezdek spórolni a 9705-re, mert az tűnik az egyetlen tökéletes megoldásnak.

(#504) fatallerror válasza Sharks (#503) üzenetére


fatallerror
addikt

u2711nek 24 a lagja asszem a 9705nek meg 40-50 de lehet rosszul tudom :U nekem az ut2004 miatt max 1 frame fér bele, az 16,6 ms :(((

don't tell me what i can't do!

(#505) Sharks válasza fatallerror (#504) üzenetére


Sharks
tag

Nekem is ez a problémám. Így maradt két versenyző, csak hát az árban is van egy kis különbség, az pedig nem annyira mindegy!

(#506) GeneraL_XTX válasza Sharks (#503) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én is ezek között vacilálok már nagyjából leszűkítettem a kört csak a Philipsre, nagyrészt a jó imputlag és a képminősèg miatt. Lg-t nem vennèk, samsung-sony tv-knek nagy a lagja, a plazmák valahogy nem az én világom. ( pedig a 40C650 lett volna a favorit 168k-ért) :K

A 5605 és az 5625 tök ugyanaz a tv még nálam is a 7605 széria jöhet szóba igaz az már csak 37 colos mèretben de mèg így is drágább közel 20 ezerrel mint a 40 colos 5605-25. Bár az előbbi mellett csak a számomra szebb design (valahogy ez a szürke káva sokkal jobban bejön mint a lakkozott fekete) és az ambilight szól, az 5605mellett pedig az alacsony lag és a directled ami döntő lehet.

Nálam a 9-es széria szóba se jöhet szerintem hülyeség kiadni közel 300k-t egy 32 colos TV-ért akármilyen fasza is a képe. :R

Egyébként halottam hogy a philipsek 100hz-e nem a legjobb sok képhibát eredményez. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#507) fatallerror válasza Sharks (#505) üzenetére


fatallerror
addikt

lekéne mérni a monitorom a crt-hez képest (remélem van itthon még crt), de szerintem ez a monitor tuti minimálisat lagol (samsung 2043BW) ha lagol is azt a net miatt lagolja, de direkt kattintgattam és figyeltem most h késik e, amikor átáltam crt-ről szart sem vettem észre és most sem

kikell választani 1 jó boltot, leszűkíteni a listád 3 típusra és emelkedő ársorrendben hazavinni az elsőt, ha nem jó jöhet a 2. és hátha a 2. v 3. jó lesz ha nem, nem tudom visszaadják e a pénzed :D az egyik ismerősöm olyan 3 éve így vett monitort h visszavitte mert nem tetszett neki

lg-vel mi a baj, elméletileg vannak megfelelő típusok abból is

don't tell me what i can't do!

(#508) Sharks válasza GeneraL_XTX (#506) üzenetére


Sharks
tag

Egy részről én is azért gondolkodtam a 7605-ösben, amiért te, másfelől pedig a képe is szebb sokkal, ha egymás mellett megnézed az 5605-el vagy 25-el, de az a baj, hogy az input lagja nagy (30 ms, ha minden igaz).

(#509) attis_82 válasza GeneraL_XTX (#506) üzenetére


attis_82
csendes tag

Én a hétvégén vettem egy Toshiba Regza edge led-es tv-t, de visszavittem és kicseréltettem egy Philips 40pfl5625-re. Hát szó mi szó a Toshiba képe szebb volt nekem... Nem tudom, lehet hogy csak én vagyok béna és nem bírom rendesen beállítani a Philipset, esetleg van ötlete valakinek, hogy milyen lenne az ideális képbeállítás (fényerő, szín, kontraszt, gamma, stb...)? Amúgy szerintem van benne valami, hogy a Philips 100Hz nem a legjobb, mert én is azt vettem észre, hogy sokszor zavaros a kép :-(
Megpróbálom visszakérni a Toshiba-t, hátha hülyének néznek MM-ben :-) bár azon meg nincs mkv lejátszás USB-ről... Na ilyenkor szerintetek mi a helyes döntés?

(#510) Ady80 válasza attis_82 (#509) üzenetére


Ady80
csendes tag

Szerezd vissza a Toshibát!!!!!!!!!!!!!!!! Vegyél mellé egy média lejátszót.
Rohadt jó a philips is, de lcd tévékben a toshiba mindenkit ver.

(#511) GeneraL_XTX válasza Sharks (#508) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az a 30ms már teljesen jónak mondható az kb a referencia szint led tv-nél. A két típust még nem láttam sajna egymás mellett mert a mediában nem volt 5605 :(

(#512) fatallerror válasza GeneraL_XTX (#511) üzenetére


fatallerror
addikt

elméletileg jah, a 20ms v az alatt meg már tökéletes, a gyakorlatban nem tudom...az ilyen media markt féle helyeken mindenképpen állítgasd a tv-t mert amelyiket jobban elakarják adni annak állítják a képét a legjobbra, meg nem árt sötétben megvizslatni

don't tell me what i can't do!

(#513) GeneraL_XTX válasza fatallerror (#512) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

kb, a plazmáknak is 14-18ms lagjuk van arra mondják hogy nincs is:)

[ Szerkesztve ]

(#514) fatallerror válasza GeneraL_XTX (#513) üzenetére


fatallerror
addikt

lehet így van a monitorommal is xD mindjárt elolvasom h hogy kell input lagot mérni (mármint tudom h elindítom a számlálót csak h a fényképezőt hogy állítsam be, iso 800ba kell asszem) ja meg kerítek 1 crt-t hátha akad

don't tell me what i can't do!

(#515) fatallerror válasza fatallerror (#514) üzenetére


fatallerror
addikt

és persze h nincs, 27 képből 3on v 4en látható 15-17 ms (érdekes h ennyi) de az összes többin 0 ms szal jó a monitorom ilyen tekintetben :DDD

don't tell me what i can't do!

(#516) GeneraL_XTX válasza Sharks (#508) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Találtam az AV forumon tesztet mindkét típusró -5605,7605-
Sajnos nem igazán kapott egyik sem jó értékelést, sőt:(

Érdekes ez a 2010-es kínálat,aminek kicsi az input lagja annak nem az igazi a képe, aminek meg szép, ott meg 40-50ms lag van :(((

(#517) Daffni2 válasza GeneraL_XTX (#516) üzenetére


Daffni2
addikt

Uniform LED backlighting
Good scaling of standard definition content
Built-in speakers are quite good
Correct handling of 24p input
Excellent input lag in Game mode!!!!!!!!!!
Very good energy consumption
Cons
Poor cadence detection
Black level could be better, resulting in loss of dynamic range
Off-axis performance is weak
Lack of CMS or a proper Greyscale control excludes accurate calibration
Badly designed remote
Menu system is slow to respond and can be difficult to use
EPG is very mediocre
No Freeview HD tuner ez nem igaz, mert legalább is az itthon forgalmazottakban van!
No internet capability or DivX

Not DLNA compliant

Nem tudom hogy értelmezed, de a tesztek többnyire olyan negatívumokat hoznak ki amik számomra teljesen érdektelen "hiányosságok"
Amire akartam használni/használom is/ kifejezetten jó tulajdonságokról írnak.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#518) Sir81 válasza GeneraL_XTX (#516) üzenetére


Sir81
aktív tag

Olvasd el a 313. hsz-em!
Én mint tulaj teljesen elégedett vagyok az 5605-el!
Játékhoz is ideális igaz ott ki kell kapcsolni a zavaró tényezőket.
Az alap játék módban szerintem szörnyen szarul fest a kép, de ez is csak manuális beállítás kérdése...

(#519) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Megvettem a Philips 32PFL5405H-et. Nagyon tetszik, szép a képe, jó a fekete. A menüje is logikus, meg gyors. A távirányítója király:) Lehet erről is írok egy tesztet...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#520) Sir81


Sir81
aktív tag

Ti milyen hangcuccot kötnétek a philips 5605-re?

(#521) EasyR válasza Sir81 (#520) üzenetére


EasyR
tag

minél jobbat! :)

;

(#522) Sir81 válasza EasyR (#521) üzenetére


Sir81
aktív tag

Én alabpól valami rosszra gondoltam, de most lehet, hogy megfogtál! :DD

Mellesleg a felső határ 35e Ft.

(#523) #09634560 válasza Sir81 (#522) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hát igen, koax bemenetes erősitő kell neked és Jack-RCA egyszálas kábel.Sony, Onkyo, Yamaha vagy Pioneert találsz legolcsóbban AV receiverben(ehhez ráadásul hangfalakat kell venned) és Onkyót, Logitechet szettben nagyjából egy árban (50 ill 80 ezer). Sajna még legkevesebb 45-öt kell hozzápakolnod hogy hangot kapj.

[ Szerkesztve ]

(#524) Sir81 válasza #09634560 (#523) üzenetére


Sir81
aktív tag

Igen itt a probléma, mármint az árban...
Mi a francért ilyen drága ez a koax-os kategória?

(#525) nyunyu válasza Sir81 (#524) üzenetére


nyunyu
félisten

Tekintve hogy egy normalisabb AV receiver onmagaban 70-80k-nal kezdodik, es ahhoz meg hangfalak sincsenek (amikre megint el lehet kolteni par szaz k-t, mire normalis minosegben osszeall az 5.1), az a 45k-s keszlet tenyleg csak a beleposzint, ami valahogy atkonvertalja a bemeno jelet hanghullamokra.

Nekem mondjuk a fejhallgato kimeneten log egy minijack-2xRCA kabel, mert az erositom egy szem koax bemenetet a szamitogep hasznalja.
Mivel nem a TV van hasznalva medialejatszasra, igy nekem ennyi boven eleg, arra az evente 3-4 alkalomra, amikor TV-t nezek. (ott meg amugy is csak sztereo hang van)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#526) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az 5405-ös nem jeleníti meg az srt feliratokat? Én legalábbis nem tudtam rávenni.
Egyébként nagyon jó rajta filmet nézni, gyönyörű képe van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#527) Sir81 válasza nyunyu (#525) üzenetére


Sir81
aktív tag

Tehát hiába van hdmi kimenete a házimozi rendszeremnek, az önmagában kevés?

(#528) nyunyu válasza Sir81 (#527) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy a "hazimozi rendszer" lenne a medialejatszo, es a TV-re csak a kep menne at HDMI-n? Ugy konnyu. :DDD

En forditva ertettem, a TV jatszana le USBn rakotott cuccrol a filmet, es a TV valamelyik hangkimenete lenne rakotnve az AV receiverre.

TV amugy ki tud adni hangot a HDMI1 csatijan (tobbin NEM!), de ennek fogadasara HDMI 1.4-et tudo erosito+kabel kell (*), mivel a regebbi HDMI szabvanyokban nem volt meg a vissziranyu kapcsolat lehetosege.
(1.3-ig medialejatszo -HDMI-> erosito -HDMI-> TV volt csak.)

*: Ilyen erosito minimum 70-80, talan majd a kovetkezo modellevben kijovo erositoknel mar a belepo modellekbe is belerakjak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#529) Sir81 válasza nyunyu (#528) üzenetére


Sir81
aktív tag

Elveszek a kábelek rengetegében... :D

Igazából azon vacilláltam hogy megéri-e nekem egy ilyen házimozi max 35 környékén:

http://www.lg.com/hu/televizio-audio-video/hazimozi-rendszer/LG-hazimozi-rendszer-HT304SU.jsp

vagy maradjak egy ilyennél:

http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8577&category_id=69&option=com_virtuemart&Itemid=6

Kicsi a szobám mindössze 4x3 méteres...

(#530) hotkar


hotkar
aktív tag

Egy kérdés annak, aki már használ 5405-öst: az USB háttértárat (amiről filmet szeretnék lejátszani) NTFS-re vagy FAT32-re formázzam, hogy a TV "megegye"?

(#531) hotkar válasza hotkar (#530) üzenetére


hotkar
aktív tag

Bocs, megint gyorsabban járt a kezem, mint az eszem. Már volt téma :B

(#532) nyunyu válasza hotkar (#530) üzenetére


nyunyu
félisten

Megeszi az NTFS-t is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#533) #09634560 válasza Sir81 (#529) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezeket csak a fülhallgatókimenetről tudod hallgatni majd.

(#534) Sir81 válasza #09634560 (#533) üzenetére


Sir81
aktív tag

Magyarán vagy beérem most az olcsóbb Edivel szemben az LG házimozival, hiszen ugyanaz a bemenet/jel, vagy jöhet az általatok javasolt "milliós" megoldás?

(#535) nyunyu válasza Sir81 (#534) üzenetére


nyunyu
félisten

Elnezve az LG komolytalan hangszoroit, nem hinnem, hogy olyan nagy minosegi ugras lenne a TV beepitett zajongoihoz kepest.
Na jo, a mely hangok teljes hianyan segit a melynyomo.

Rendes hazimozi rendszert aprankent is ki lehet epiteni.
En anno az erositot vettem meg eloszor, aztan fejhallgatoval hasznaltam, utana jott 2 olcso hangfal (10k/db), ra egy evre vettem komolyabb polcsugarzokat (40k/db), aztan az eddigi 2 ment hatra.
Centerem, melynyomom meg mindig nincs, ilyen kicsi szobaban (8-9m2) nem erzem, hogy kellenenek.
Mondjuk van olyan szabaly, hogy a hangfalak lehetoleg ugyanabbol a csaladbol legyenek, meg ha nem is ugyanaz a modell van elol/hatul, hogy hangszinuk ne nagyon usson el egymastol.

De azt neked kell eldontened, hogy most "szoljonvalahogy" cimszoval kiadsz 40-50k-t egy mindent egyben szettre, amit csak egyben tudsz cserelni, nem bovitheto.
Vagy aprankent osszeraksz egy komolyabbat, bevallalva azt, hogy eleinte csak sztereo lesz.
Cserebe viszont sokkal jobb hangminoseget kapsz.

Most filozom az erositom lecserelesen a tizzel ujabb Onkyora, mivel a mostaniban meg dts dekoder sincs, nemhogy HDMI. Az is a csere hozadeka lenne, hogy az 508-on mar 2 koax bemenet van, mig a mostani 484-en csak 1.
Aztan szep lassan kene valami normalis hangfalakat venni, mert a mostaniak nem tul jok :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#536) edvard75


edvard75
csendes tag

Sziasztok!

Én most többek között a Philips 42PFL7685H nézegettem, jobb mint a Sony 40ex710-ese vagy az LG 42LE5500-a? Van valami tapasztalat valakinek?
Üdv:)

(#537) Sir81 válasza nyunyu (#535) üzenetére


Sir81
aktív tag

Szerintem marad egyelőre a 2.1-es Edifier.
A PC-m hangszórói még bírják egy darabig aztán majd ha behalnak megy rá az Edi, a tévére meg majd rá lesz kötve egy házimozi, hátha addigra meg kijönnek alapmodellek is megfelelő bemenettel.
Jelenleg úgy képzelem, hogy az Ati HD4850-es kártyámra párhuzamban lesz rákötve a kis monitorom, meg a tévém is. Filmezéshez csak váltok és mehet 2.1-ről a cucc, illetve a konzolozás (XBOX360), mindegy egyébre, letöltés, netezés, stb. marad a számítógép, ezáltal kiküszöbölök egy médialejátszót is.
Az én szobám meg 2.5 m x 3.3 m. :)

(#538) nyunyu válasza Sir81 (#537) üzenetére


nyunyu
félisten

Kozben rajottem, hogy az idei legkisebb Onkyo 308 is tudja mar a HDMI 1.4a-t, es az csak 64k.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#539) EasyR


EasyR
tag

sziasztok!

a pár hete volt róla szó, de nem voltam benne biztos, így megnéztem:
a 40pfl9705h-ban is SHARP panel van! :D

Egyébként eladó! :D

;

(#540) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok,
múlt héten megvettem a Philips 37PFL5405-öt, igazából minden nagyszerű, kivéve azt amit ma vettem észre. input lag. Mafia 2-nél előjött, eddig csak olyan játékokkal játszottam rajta amin nem volt jelentősége (mortal, NBA2k11, NFS), de a mafiánál kissé zavaró. Most vadul keresgélem mit lehet enni h esetleg lehet e csökkenteni, de az egész rohadt interneten még csak nem is találtam tesztet/leírást ehhez a TV-hez az input lagal kapcsolatban. Van ahol dícsérik a philips TV-t van ahol kifejezetten rosszat írnak ha játékról van szó, ennyire nem lehet eltérő a vélemény. Vagy jó vagy nem és kész szerintem.Van esetleg tippetek, hogy tudnám csökkenteni ezt a lag-et? Használjak VGA csatlakozót HDMI helyett? Jobb HDMI kábel? vagy firmware frissítés (elvileg a legújabbat tettem fel pár napja). Azt is olvastam hogy ki kell kapcsolni a képjavító funkciókat, de ezt egyelőre nem találtam hol lehetne. ÉS van vmi lehetőség az input lag lemérésére azon kívul hogy rákötöm egy számitogépre a LCD TV-t meg egy sima CRT-t mert ezt itthon ugysem tudom kivitelezni. Előre is köszi a segítséget.
T

(#541) Daffni2 válasza sztomi1981 (#540) üzenetére


Daffni2
addikt

Azt a bemenetet ahová csatlakoztattad a HDMI-t számítógépként azonosítsd.

A kép beállításoknál találod meg a képjavító funkcióat/ ezek inkább rontanak úgyis a képen/ nagyrészük már inaktív mivel pc módba van, kapcsolj ki amit lehet.

A Philipseknek híresen jó az imput lagjuk egyébként.Most hagytam abba a Mafia2-t "mára" elég volt. :D

"Aki ad,az nyer"

(#542) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok!
Ezt a típusú lcd tv-t néztem ki magamnak: Philips 37PFL5405H. Monitorként használnám.
A kérdésem az lenne, hogy számít hogy 100hzes vagy pc módban mindegy?? (azért filmeznék is pcn)
Valamint olvastam, az előbbi kollégának van elég nagy input lag. Most akkor tényleg nagy vagy csak a beállítás rossz?
Melyik tv/típus/márkának legkisebb a input lagja lcd-k közül??
Előre is köszi
:R

(#543) GeneraL_XTX válasza sztomi1981 (#540) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ha játszol a tv "game" módban van ugye?

mert ha nem ne csodálkozz ha nagy az input lag.

egyébként pc-n játszol vele vagy xbox/ps3?

[ Szerkesztve ]

(#544) GeneraL_XTX válasza Boboka (#542) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

a philips 5605/5625-nek viszonylag kicsi, 20ms körüli input lagja van.

(#545) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Monitorként használni egy 37'-os tv-t? :) Nem gyenge. Nekem a 32'-os is nagy.
Valaki nem tudja hogy lehet 5405-ön az srt feliratokat megjeleníteni? Továbbra se jöttem rá.
Mondjuk nem nagy gond, mert úgy is ott a htpc-m. :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#546) sztomi1981 válasza GeneraL_XTX (#543) üzenetére


sztomi1981
tag

Hi,

igen játék módban van, ez talán javít kicsit, de még zavaró. Kipróbálom majd h számítógépként csatlakoztatom az XBOxot, hátha jobb lesz. Illetve úgy hallottam hogy az 5405-ön nem lehet kikapcsolni a javító funkciókat manuálisan, ez komolyan így van?

(#547) nyunyu válasza Daffni2 (#541) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt a bemenetet ahová csatlakoztattad a HDMI-t számítógépként azonosítsd.

Nem muszaj szamitogepkent azonositani, ha egyebre van allitva, akkor kezzel ki/be tudod kapcsolni a PC modot.
PC mod kikapcsolasa filmnezeskor hasznos, mert olyankor a 100Hz meg kepjavito featureok bekapcsolnak.

Ha szamitogepnek cimkezed, akkor ezek fixen le vannak tiltva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#548) sztomi1981 válasza nyunyu (#547) üzenetére


sztomi1981
tag

Ezek szerint van különbség hogy játékkonzolként vagy PC-ként azonosítja be? Mert most konzolként megy, de input lag az van. Vhogy le tudnám mérni hogy mekkora pontosan?

(#549) GeneraL_XTX válasza sztomi1981 (#546) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nem hinném h a PC mód javít ezen mert elméleteben a játék mód is kikapcsol minden képjavítót.

a képjavítók manuális kapcsolgatásának hiánya annak tudható be hogy ez a tv alsó kategóriás, belépő szintű modell, ezeknél a gyártók nem szoktak engedélyezni sok beállítási lehetőséget, csak a beépített gyári profilok közül lehet választani.

sajnos ha játékra szeretnéd használni a tv-t nagyon utána kell nézni hogy mit veszel, mert alacsony input lagos LCD-t szinte vadászni kell olyan ritka, ha meg nem nézel utána sajna az általad tapasztalt zavaró jelenségbe simán belefuthatsz, tenni ez ellen semmit nem tusz.

még talán annyit megpróbálhatsz h a boxot VGA kábelel kötöd össze a TV-vel, ilyenkor ugyan romlik a képminőség HDMI-hez képest(fakóbb,élettelenebb kép) de ELMÉLETILEG csökken az input lag is.

[ Szerkesztve ]

(#550) sztomi1981 válasza GeneraL_XTX (#549) üzenetére


sztomi1981
tag

Hűűű köszi, eddig ez a legelkeserítőbb válasz. Eredetileg pana plazmát akartam, de mult héten vége eltt a 0%-os THM akcionak a S-urn-ban, és ottmeg nem volt csak G20-as, amit azért nem akartam venni, meg nem is tudtam volna. Heylette lett ez, más téren amugy egyelőre meg vagyok vele elégedve, de ez a játék dolog zavar azért. Sajna VGA kábelem nincs az XBOX-hoz, akkor azt vennem kell. De ha RCA kábelen kötöm össze még akkor is szar volt szerintem, meghát a kép minősége is rosszabb. Ezzel szemben a VGA jobb lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.