Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Sensei válasza GeneraL_XTX (#549) üzenetére


Sensei
tag

"a képjavítók manuális kapcsolgatásának hiánya annak tudható be hogy ez a tv alsó kategóriás, belépő szintű modell, ezeknél a gyártók nem szoktak engedélyezni sok beállítási lehetőséget, csak a beépített gyári profilok közül lehet választani."

Nos, ez nem egészen így van.
Egy kis segítség, azoknak, akik nem találták meg:

Sajnos elég félreérthető a menü ezen része az 5405-ben.
A beállításokon belül van a gyors kép- és hangbeállítás, az alatt pedig a TV beállítások. Kicsit megtévesztő, mert olyan, mintha összetartoznának.

Beállítások:

Először én is azt hittem, hogy csak profilok vannak, de szerencsére mindent, ami létezik lehet állítani a TV-n, elég nagy baj lett volna, ha nem, mert a Natural Motion szerintem is tragédia filmeknél.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#702) Victoryus válasza Sensei (#701) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ezért kell mindig elolvasni a használati utasítást. Lehetőleg már azelőtt, hogy az ember megvenné az adott eszközt. A neten minden megtalálható! A legtöbb ember mégse néz utána.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#703) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

688-ra valaki?

(#704) alexhez válasza Joe_Muad_Dib (#703) üzenetére


alexhez
csendes tag

Szia!
Már elég régóta nincs a Philips távokon közvetlen gomb a sleep-timer funkcióhoz.
Rgebbit talán tudnék, de azon meg a többi gomb nem stimmelne.
Egyébként, ha valakinek kell gyári táv keressen mailben!
Üdv!

(#705) metalgear


metalgear
csendes tag

Üdv kedves Philips tv tulajdonosok!
Lenne egy kérdésem Philips tv-vel kapcsolatban.Van egy 32PFL7684H/12 típusú lcd tv-m.
Haver most vett egy 32PFL5405-öst, és ma voltam meglesni.
A 100HZ funkciót az én tv-men csak akkor lehet bekapcsolni ha elöbb legalább minimumra kapcsolom a Natural Motiont.Havernál Natural motion nélkül is lehet a 100hz-t be ki kapcsolgatni.Ez miért van?Az én tv-m 2009-es modell az övé ugye már 2010-es.Csak az ujabbakkal lehet a 100hz-t bármikor be ki kapcsolgatni?Vagy csak én vagyok béna? :)

Remélem tud valaki segíteni!
Előre is köszi.

(#706) Joe_Muad_Dib válasza alexhez (#704) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Én vennék már csak azért is egyet külön ha csak ezt tudná.

(#707) Victoryus válasza Joe_Muad_Dib (#703) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet megoldás lenne rá egy okostelefon is. Én mobillal is szoktam tv-t meg egyéb kütyüket távirányítani, az irremote nevű symbian programmal. Ami ebben az esetben lényeges, hogy a lyrc adatbázisban ennek még nincs fent a távirányító kódja. Elég megbízható egyébként a progi, saját beállításokat is csinálhatsz rá a netes oldalon. Persze messze van egy taníthatós távirányítótól, mert a telónak nincs annyi gombja, de lehet pont az időzítőgomb problémát megoldaná.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#708) Joe_Muad_Dib válasza Victoryus (#707) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Értem. DE DE DE
Nem magamnak kell hanem egy olyan embernek aki nem képes a menüben megtalálni ezt a funkciót. Nekem (mint ahogy ezt már írtam) simán megy. De ennek a személynek az életét érthető okokból nem "keseríteném" meg egy okostelefonnal. :))

(#709) alexhez válasza Joe_Muad_Dib (#706) üzenetére


alexhez
csendes tag

OK, megnézem mit tehetek érted és jelentkezem.

(#710) BeryBp


BeryBp
csendes tag

Sziasztok! Egy kollégám 3 hete vett egy 42 PFL 7655 típusú EDGE LED-es TV-t. Mivel én is ebben a kategóriában gondolkoztam (konrétan 42 PFL 7685-ben), így megrökönyödve hallottam, hogy mennyi probémája van vele és, hogy a barátnője szülei által pár nappal később vett LG 42LE5500 szinte mindenben veri.

Az észlelt problémák:
- erőteljes felhősödés (oké, ez az edge led gyengesége, de LG-nél nem látható)
- az LG-hez képest a fekete nem fekete
- a kezelhetőség rendkívül kényelmetlen (önmagában is, de LG-hez képest pláne)
- külső eszköz összerendelése nem automatikus, ellenben macerás (DVD lejátszó)
- a filmlejátszás kockásodik, mintha hibás lenne a film (nem az!)
- HD film lejátszása közben a menü rettenetesen lelassul
- az analóg TV adás sokkal rosszabbul néz ki (pedig állítólag a Philips-ben jobb TV tunner)
- nagy dinamikájú ambilight valószínűtlen színekkel világít, kicsi szinte nem is látszik

Ez, ha fordítva lenne, nem lepődnék meg, de így teljesen eltántorított a Philips 2010-es 7-es szériától. Inkább vegyek egy 2009-es modellt, vagy várjam meg a 2011-eseket?

5, 6-os sorozat Ambilight hiánya miatt, 8-as, 9-es az ára okán nem igazán jön szóba.

Hozzáteszem, láttam 10-15 filmet 7404-esen, és filmrészleteket egy nem LED-es 2009-es 9-ezres típuson is, mindkettő nagyon-nagyon meggyőző volt. Ehhez képest megdöbbentő ez számomra.

Akinek tulajdonában van 7605, 7655, 7675, 7685, az írja már meg a személyes benyomásait, legyen szíves!

[ Szerkesztve ]

(#711) Joe_Muad_Dib válasza alexhez (#709) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

:R

(#712) Joe_Muad_Dib válasza Victoryus (#707) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Ja és még valami nekem anno a PDA-on és a SE P900-as telefonom volt ilyen progi. Képzeljétek el ahogy ülsz a kocsmában és bekapcsolod a tévét mert a márkát ki lehetett választani menüből, vagy olyat is tudott, hogy a pl a légkondi távirányítóját megtanulta én meg egy óvatlan pillanatban bekapcsoltam a légkondit az irodában a telefonommal, de a legszebb amikor az egyik magántanítványomnál a telefonnal bekapcsoltam a tévét, volt sikítás. :DD

(#713) Gaben360 válasza BeryBp (#710) üzenetére


Gaben360
senior tag

Bár nekem nem 7-es szériám van,de elég fura amiket leírtál. A felhősödést még aláírom meg a menü belassulását is,de a többi szerintem beállítás kérdése!
A külső eszköz összerendelését sem igazán értem,mert melyik tv-n automatikus?? Hacsak nem eggyező márkáról van szó akkor biztosan nem ismeri fel a philips tv az lg dvd-t! A filmek kockásodását meglehet szüntetni egy médiaplayer vásárlásával mert a beépített nemsok érő! A fekete nem fekete az lg-hez képest,na ez is fura mert valószínű hogy ugyanaz a panel van bennük!
Az ambilight nem látszik?? A 2010-es philips tv-k ambilightja alkalmazkodik a fal szinéhez,talán be kellene állítani! Mindenképp frissítse a legújabb firmwarre első körben,aztán pedig látogassa meg a flatpanels hd oldalt,ott kalibrált értékeket adnak meg a tv tesztekben,biztos megtalálja az ő tv-jének a megfelelő beállításait is! Ha ezek után sem lesz jobb amit kétlek,akkor szervíz!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#714) Joe_Muad_Dib válasza Gaben360 (#713) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Egy kis off. Tudod milyen volt amikor hazavittem az első SON* tévémet? Behangoltam. Leokéztam és elkezdtem nézni az adást. Majd rá 1 másodpercre a Panasoni* dvd/video combom bekapcsolt és kiírta, hogy S E T T I N G S (behangolta magát ugyanúgy mint hogy a tévét hangoltam) ?Tudod te milyen bután néztem körbe, mert egyedül voltam otthon és azt hittem h megbolondultam, hát még amikor láttam, hpogy a pana távirányítója az asztalon van? Aztán elkezdtem mosolyogni egyre szélesebb vigyorral és bólogatni.

[ Szerkesztve ]

(#715) Gaben360 válasza Joe_Muad_Dib (#714) üzenetére


Gaben360
senior tag

Lehet azé'mer mindkettő japán? :DDD
Viccet félretéve ma ez már nem így működik,bár azt nem tudom hogy Ő hogy érti a hozzárendelést.Mert a bemenetekhez való hozzárendelés nem túl bonyolult dolog! :U

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#716) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

a 2010-es philips tv-k távirányítóján van dedikált gomb a bemeneti jel váltáshoz (HDMI-HDMI2-TV stb) vagy ehhez is a menüben kell kutakodni?

[ Szerkesztve ]

(#717) kapapa


kapapa
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom,hogy valaki már tapasztalta-e a következő(hiba?)jelenséget:
37PFL5405H típusú készülékem van.Egy bizonyos idő eltelte után - általában pár óra - a hang pár másodpercre elmegy majd visszajön,de ezután már egyre sűrűbben csinálja ezt.Ilyenkor csinálok egy gyári visszaállítást és egy darabig ismét jó.Elég bosszantó tud lenni!Egyébként a legújabb firmware van rajta.Más is tapasztalt ilyet vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?
Egyébként a készülékkel ezt leszámítva meg vagyok elégedve!

(#718) hanolfe válasza kapapa (#717) üzenetére


hanolfe
tag

Szia!

Nekem 42PFL5405H van, legfrissebb fw-el és én is tapasztaltam ilyen hangkimaradást, pár másodpercre elnémul. Sőt a nejem múltkor szólt, hogy néha olyan érzése van mintha dadogna a tévé, időnként kimaradozik a szavak eleje. Először az erősítőre gyanakodtam, a fejhallgató kimenetet vittem az erősítőm analóg bemenetére. Nem valami elegáns megoldás, de sajnos nincs az erősítőmön digit bemenet. Szóval erre gyanakodtam, lekötöttem az erősítőről próbaképpen és így is csinálja. Nekem leginkább az első órában csinálja, de nem mindig, teljesen rapszódikus. Érdekes módon egy hete nem tapasztaltam, igaz kevesebbet is ültem a tévé előtt.
Már gondoltam arra is, hogy lehet az adásban van a hiba. De akkor a másik tévémen is tapasztalnom kellene a jelenséget, nem?

(#719) Ady80 válasza kapapa (#717) üzenetére


Ady80
csendes tag

Nálam is tapasztalható ez a probléma. Sajna én sem jöttem rá, mi lehet a gond, mert teljesen random módon csinálja. :(
jó lenne rájönni, mi lehet probléma....
egyébként tv nézés közben is szórakozik?? Nem szoktam tévézni..
Ja és nekem 40pfl7605-ösöm van

[ Szerkesztve ]

(#720) Ady80 válasza kapapa (#717) üzenetére


Ady80
csendes tag

A firmware-el lehet valami, mert mikor nyáron megvettem a tv-t, nem tapasztaltam ezt a problémát. Csak kb az utolsó előtti frissítés óta!

(#721) hanolfe válasza Ady80 (#720) üzenetére


hanolfe
tag

Én amint beüzemeltem a tévét rögtön megcsináltam rajta a firmware frissítést. Így sajnos nem tudom, hogy milyen volt előtte. Lehet visszafele is csinálni a frissítést? Úgymond downgrade-elni?

(#722) Ady80 válasza hanolfe (#721) üzenetére


Ady80
csendes tag

Nem ajánlom a downgrade-et! Egyszer próbáltam es meghalt a tv. Két napig azt hittem tonkretettem. Írtam is itt róla korábban.
Más megoldást kell keresni.

(#723) alexhez


alexhez
csendes tag

Hi!
Napokon belül kint lesz az új firmware (talán 140.27), elvileg ezt a hang problémát is megoldja.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#724) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó, hogy mondjátok. Én akartam frissíteni az EPG hibák miatt, de inkább a hang legyen jó, mint az epg:)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#725) harq válasza GeneraL_XTX (#716) üzenetére


harq
csendes tag

Szólj ha megtaláltad a "titkos" gombot, mert ez érdekel engem is.
Én nem találtam sehol, tehát csak menüben lépkedés...

És eddig még nem kaptam olyan távír javaslatot ami tudná is.
(max programozható távír)

I did not say this. I'm not here.

(#726) GeneraL_XTX válasza harq (#725) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

kb mennyi gombnyomás mire pl HDMI1-ről HDMI2-re váltasz? nagyon kényelmetlen?

(#727) Sensei válasza GeneraL_XTX (#726) üzenetére


Sensei
tag

Egyáltalán nem kényelmetlen. Megnyomod a "házikó" :) gombot és kiválasztod a kívánt bemenetet. kb. 3 gombnyomás

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#728) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Most lettem egy 42pfl8404h boldog tulajdonosa!

2 problémám van összesen! Remélem tudtok nekem segíteni!

1: HA 1080p-s filmet játszok le HDMI kábellel laptopról,akkor kb 5 perc után zöld lesz a kép a tv-n. Nem teljesen,olyan mint amikor kicsúszik egy scart a helyéről és zöld háttérszín lenne...
NEm tudom mi lehet mert 1080p-n kívül minden film okés.

2: MKV lejátszás valahogy lehetséges a beépített lejátszóval? És felirat beimportálás?

Köszi szépen ha tudtok segíteni!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#729) Gaben360 válasza Stukker1987 (#728) üzenetére


Gaben360
senior tag

Szerintem cserélj HDMI kábelt.
A második kérdésedre a válasz nem. Szerezz be egy médiaplayert,sokkal jobban jársz!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#730) Stukker1987 válasza Gaben360 (#729) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A másodikra már rájöttem közben én is!
Már csak ki kell választani!

Amúgy le a kalappal ez előtt a tv előtt! A design nem átlagos, a képe fantasztikus és a nettv is használható.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#731) Ady80 válasza Stukker1987 (#728) üzenetére


Ady80
csendes tag

Szerintem Codec probléma a zöld képernyő. Itt az oldalon találsz jó kis leírást.

(#732) Stukker1987 válasza Ady80 (#731) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Kodek lenne ha csak filmlejátszáskor csinálná. Viszont ha lenyomom a filmet akkor is zöld marad!
Ezért nem értem és van olyan sok lehetőség h nagyon...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#733) egerszegi.z


egerszegi.z
csendes tag

Hali mindenki, gondolom ti se használjátok a HD Natural Motion-t! nálam olyan fura lesz a gyorsan mozgó tárgy tőle! mint ha szellemképes lenne! 40pfl5625

(#734) fatallerror


fatallerror
addikt

Philips 4706, 5706 és 6706, 2011es modellek

[link]

don't tell me what i can't do!

(#735) Ady80


Ady80
csendes tag

AJJAJ, 7605-ösöm van! Az idei kiadása már 3d ready :(
várnom kellett volna.... :D

(#736) Stukker1987 válasza fatallerror (#734) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Mintha ezeknek vaskosabb lenne a kávájuk nem?!

Azért is választottam philipset mert a tudás mellett a design is jobban tetszett,viszont ez nem jön be annyira! Lehet h felsőbb kategóriában azért majd valami extra is lesz!

3D? Egyenlőre fölösleges pénzkidobással jár ha valaki használni szeretné és szerintem még csalódni is fog benne...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#737) Lamair válasza Stukker1987 (#728) üzenetére


Lamair
aktív tag

codek hiba lesz az nekem asus o!play-el csinálta ha valamielég gagyi kódolású hd tartalmat akartam megnézni, a többi filmemmel nem csinálta!
a tv-m ua mint neked jó választás volt szerintem! :C grat

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#738) Stukker1987 válasza Lamair (#737) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Megnyugodtam h másnak is volt már problémája! Már bocs :D
Annak örülök h legalább nem a tv-vel van baj!

Ha már médialejátszót említettél akkor tőled is rákérdezek:
Eminent Em7075 v A.C.Ryan PlayON!HD mini?

:R

u.i: Azóta érdekes dolgot tapasztaltam. Átállítottam RGB-re CAtalystban és megszűnt a dolog! Próbaképpen visszaállítottam YCBR-re,de már ott sem produkálta!
Szóval ideiglenesen v végleg azt nem tudom,de megjavult! :D Önregenerációs folyamatai vannak folyamatosan az eszközeimnek! :DD

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#739) Lamair válasza Stukker1987 (#738) üzenetére


Lamair
aktív tag

fúú hd lejátszóban nemtudok tanácsot adni én egyszer beléptem vettem egy asus o!playt és azóta nem is foglalkoztam a témával :U sajna, de az új cuccok szerintem mind nagyon jók, itt a ph-n is teszteltek egypárat olvasgass róluk
igen a FILIPSZ az ezt is tudja megjavítja magát :K hahah
nekem igazán akkor esett le az állam amikor egy fullHd-s Avatart (a kékek) néztem ambival
hát igen z nagyon ütős technológia! De konzollal is nagyon jó a játékoknál is tök élvezetes az ambi!
üdv
Lamair

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#740) Stukker1987 válasza Lamair (#739) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Tudom! Első dolgom volt benyomni az Avatart 1080p-ben tesztelésre :K
Nagyon durva változás az előző 32"-hoz képest is.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#741) fatallerror válasza Stukker1987 (#736) üzenetére


fatallerror
addikt

a felső nem tudom h melyik az jó de az alsó túl vastag nekem, a fél centis samsung tetszik a d7000 meg d8000 de azok lehet 300 ezer felett lesznek :(
nekem a bravia EX720 szimpi, márciustól jön, remélem képileg és input lagilak is jó lesz és akkor azt választom :]
most a szolgáltatáson van a hangsúly nem a 3d-n nekem úgy jön le, érthető is mert kevés a 3d-s tartalom, csak néhány 3d-s csatorna lesz

don't tell me what i can't do!

(#742) gypeter


gypeter
csendes tag

Sziasztok!

Egy 7605-ös vásárlásán gondolkozom.

Van valamelyikőtöknek tapasztalata UPC médiabox-al való használattal? Működik e az automatikus képarányváltás SCART-on illetve HDMI-n csatlakoztatva?

Ellentmondó információkat találok a garanciával kapcsolatban is. A Philips weboldalán 2 évet írnak, az extreme digital-nal viszont 2+1 évet. Egy boltban belenéztem a hozzá adott Philips garancialevélbe, ott 1 év volt megadva. Mi az igazság?

(#743) gypeter válasza alexhez (#723) üzenetére


gypeter
csendes tag

Az új firmware letölthető innen (0.140.27.0):

[link]

(#744) harq válasza gypeter (#742) üzenetére


harq
csendes tag

7605 + UPC + SCART: minden tökéletes, bár utálom az automata képváltást...

I did not say this. I'm not here.

(#745) egerszegi.z válasza gypeter (#743) üzenetére


egerszegi.z
csendes tag

heló, 40pfl 5625-re nem tudod mikor lesz uj frissités, coaxal összekötöm a házimozival és időnként elmegy a hang egy percre aztán visszajön nem mindig csinálja de elég idegesítő!! állítólag az ujba orvosolják......

(#746) Mr Paris


Mr Paris
tag

Üdv mindenkinek!

7-es széria tulajoktól kérdezném, hogy a TV tápkábele az beépített vagy olyan mint a monitoroké, sima "PC" tápkábel ?
Ha beépített akkor kb. milyen hosszú? (1-2-3 méter?)

előre is köszi a választ

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#747) Mr Paris válasza harq (#744) üzenetére


Mr Paris
tag

mi az ok amiért utálod?

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#748) harq válasza Mr Paris (#747) üzenetére


harq
csendes tag

mert néha ugrál.
az o.k. hogy reklám/film váltás közben átméretez, de néha a film közben is automatán átméretez és ez idegesítő.
nekem ne váltogassa a képméretet, majd én beszabályzom mit akarok... :DDD

I did not say this. I'm not here.

(#749) Mr Paris válasza harq (#748) üzenetére


Mr Paris
tag

film közben? azt meg, hogy a pékbe?
Ezt nem tudom elképzelni, de tényleg idegesítő lehet

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#750) gypeter válasza egerszegi.z (#745) üzenetére


gypeter
csendes tag

0.140.27.0 firmware frissítés 5625-höz:

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.