Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Barthezz2 válasza devast (#1149) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért nem csak az input lag, amiért jó TV szerintem. Azt leszámítva, hogy oldalról nézve nem a legjobb(bár szvsz nem is annyira rossz a helyzet, de nekem meg mindegy is, szemből nézem..) én nem cserélném le egy hasonló árkategóriás LG vagy Samu TV-re.

Everybody lies.

(#1152) Hammy válasza Coyote2000 (#1087) üzenetére


Hammy
tag

Találtam videót a jelenségről [link]
De a videón nemcsak rózsaszín, hanem kék szín is bejön :F

(#1153) pepi76 válasza Mr Paris (#1148) üzenetére


pepi76
csendes tag

Helo!
És mire hivatkozzak a boltban, hogy nem tetszik? Mert tulajdonképpen nincs hibája.
És ha visszaviszem, akkor milyet vegyek? (Esetleg vegyek inkább plazmát?)

(#1154) Mr Paris válasza pepi76 (#1153) üzenetére


Mr Paris
tag

ha 8 munkanapon belül vagy akkor törvényi kötelessége vissza venni indoklás nélkül is.
Meg azt kell mondani ami a tény, betekintési szög neked nem megfelelő rózsaszínesség stb. ha nagyon kell indok.
De ha mondjuk ott választasz mást akkor valószínű nem fognak kekeckedni, bár gondolom ez is boltja válogatja

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1155) nyunyu válasza Mr Paris (#1154) üzenetére


nyunyu
félisten

ha 8 munkanapon belül vagy akkor törvényi kötelessége vissza venni indoklás nélkül is

Ez csak webshopbol rendelt termekekre vonatkozo eloiras, oldschool offline boltokra NEM igaz!!!

Utobbiaknal ugye meg lehet tapogatni a termeket vasarlas elott, vagyis penztartol valo tavozas utan max garis panaszod lehet az aktualis fogyasztovedelmi torveny szerint.

Regebben valoban meg volt engedve, hogy 3 munkanapon belul visszavidd a termeket, akar olyan indokkal is, hogy nem megy a szine a fuggonyhoz. De ez a lehetoseg 2003-ban eletbe lepett uj torvennyel megszunt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1156) pepi76 válasza nyunyu (#1155) üzenetére


pepi76
csendes tag

Internet áruházban vettem. Akkor erre igaz a 8 nap.
És mit ajánlotok? (Új tv-t helyette.)

(#1157) Mr Paris válasza nyunyu (#1155) üzenetére


Mr Paris
tag

vazz tényleg... sorry ha félrevezető voltam :( én tök azt hittem ez áruházi vásárlásra is vonatkozik

látszik, hogy nem vásároltam boltba ilyesmit már jó pár éve...

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1158) SteveButabi


SteveButabi
csendes tag

Hali!

TV-t szeretnék váltani. Jelenleg egy 3,5éves 32-es Thomson-om van(tesco legolcsobb akciós tv volt). Elvárások nélkül vettem, a CRT-hez képest maga volt a mennyország.

A kiszemelt példányok:
42PFL5405H
46PFL5605H
138k és 213k, különbség azért van.
Először, szintén elvárások nélkül akartam venni egy 40-es samu-t, 120k-tól van már. De aztán belebotlottam egy 100hz-es philipsbe. Valami ótvar szemcsés film ment rajta, de tényleg kritikán aluli minőségben, viszont az emberek mozgása "életszerűbb" volt, mint bármelyik másik TV-n. Lenyűgözött annyira, hogy eldöntsem, nekem 100hz kell. 100hz-es TV-k viszont drágábbak. Ha meg már 160k-t rászánok egy C650-re, onnan már kisebb ugrás egy 46PFL5605H philips. A 40 és 46coll között 32% a képernyőméret különbség(terület), ez meg is érte volna nekem azt az 50k különbséget, viszont találkoztam a 42PFL5405H philips-el, ami csak 138k és nála csak 20% nagyobb a 46collos ledes társa, ezért a 42-es elég best buy-nak tűnik számomra. Csak már egészen beleéltem magam a 46coll-ba :), nehéz a döntés.
Csak szgépről nézek rajta filmet, a gyerekek meg mesét, HDMI-n, 3.5méterről , 70%-30% arányban 720p és divx. Nyilván egy fullHD tv vásárlása után az 1080-as moviek szép lassan elkezdik váltani a 720-akat, ahog ya sávszél engedi. Illetve ha már lesz benne DVB-t, lehet megprobálkozok beüzemelni egy antennát, hogy 2hetente élőben nézzem az F1-et.

A véleményetekre lennék kíváncsi, pro-kontra. Esetleg ha nagyon el akartok bizonytalanítani, jöhet egy C verzió is, de csak LCD/LED vonalon.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1159) Debilon


Debilon
addikt

nekem egy 42pfl5405 van, hdmi-n keresztül van hajtva egy upc-s műholdas beltériről..
szerintem korrekt, nem találtam benne semmi olyat amiért nekem ne felelne meg..

kivéve az, hogy hdmi-s eszközt használva néha el-el ment a hang, és ha előbb kapcsoltam be a beltérit és másodiknak a tv-t akkor nem volt hang..

de ez az utolsó FW-vel teljesen a múlté lett :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1160) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Pár hónapja vettem, egy Philips 32"-os led tv-t. Az a problémám, hogy két pixel beégett. Ezzel otthon lehet vmit csinálni, vagy gariztatni kell? Egyáltalán a pixelhiba benne van a garanciális javításban?
Köszi a választ!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1161) Barthezz2 válasza Debilon (#1159) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

kivéve az, hogy hdmi-s eszközt használva néha el-el ment a hang, és ha előbb kapcsoltam be a beltérit és másodiknak a tv-t akkor nem volt hang..

Ez nem feltétlen a TV hibája. Nekem a T-s sat beltéri olyan, hogy ha előbb bekapcsolom, mint a TV-t, akkor egy feliratot tol a képembe, miszerint a készülékem nem HDCP kompatibilis, csatlakoztassam más kábellel.
Ennek azon egyszerű oka van, hogy a készülék a kikapcsolt TV-től nem kap semmi jelet, csak azt érzékeli, hogy valami rá van kötve HDMI-n, amit így nem vesz HDCP kompatibilisnek, ezért tiltja a kimenetet.

Everybody lies.

(#1162) Daffni2 válasza adamssss (#1160) üzenetére


Daffni2
addikt

két pixel beégett.

Szar ügy, nagyon szembetűnő helyen van?

Tudomásom szerint a Philips nem cserél 2 pixelhiba miatt, de azért felhívnám a szervízt.
Egyúttal írj a Philips támogatásnak egy e-mailt, gyorsan válaszolnak.

"Aki ad,az nyer"

(#1163) adamssss válasza Daffni2 (#1162) üzenetére


adamssss
veterán

Sajnos eléggél ráadásul most már egy harmadik is.
A honlapon fenn van ez az email cím?

Köszi a segítséget.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1164) Daffni2 válasza adamssss (#1163) üzenetére


Daffni2
addikt

Telefon: 06/80-018-189

E-mailt az oldalon keresztül tudsz küldeni, gyári szám és vásárlási dátum megadásával.

"Aki ad,az nyer"

(#1165) Debilon válasza Barthezz2 (#1161) üzenetére


Debilon
addikt

lehet, de firm frissítés megoldotta :)
azóta öröm bódossá :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1166) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.

Boldog 42PFL5405 tulaj lettem én is :)
Nagyon meg vagyok elégedve vele. Egy gondom lenne csak.
HDMI-n van egy pc, SCART-on pedig egy tányéros DIGI STB.
Megy a DIGI és bekapcsolom a PC-t gond nélkül megy mind kettő.
De ha a DIGI-t kikapcsolom. Majd kis idő múlva újra be, akkor a hangja ilyen magas cirippelő recsegéssel szól.
Ezt csak úgy tudom helyrehozni, hogy a tv-t kikapcsolom, majd újra be.
Valakinek van valami 5lete?
Előre is köszi.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1167) Ádyka


Ádyka
őstag

Másik topicba valaki linkelte a 2011-es philipseket.
Átrakom ide is

Akkor pl a 7605-6605 stb azok 2010-esek? Durva, hogy évente váltanak típust / dizájnt.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1168) Daffni2 válasza ZeUS2140 (#1166) üzenetére


Daffni2
addikt

Firmware frissítés valószínűleg megoldja a problémát.Firmware frissítés - Szoftver

Töltsd le,majd egy USB pendrive-ra /a gyökérkönyvtárba/ csomagold ki a fájlt/ autorun upg kell,hogy látszódjon.
Ezután bedugod a pent és magától elvégzi a frissítést, majd kiírja, hogy kész. Távoltsd el inditsd újra a TV-t.

"Aki ad,az nyer"

(#1169) Mr Paris válasza Ádyka (#1167) üzenetére


Mr Paris
tag

7605 biztos 2010-es de gondolom a 6605 is.
Durva, hogy évente váltanak típust / dizájnt.
Szerintem nincs ebben semmi durva más gyártók nem csak TV-k esetében is van ilyen nem is egy, na meg sokat nem változott a tudásuk max a "túlmisztifikált" 3D, Perfect pixel meg a natural motion a cikk szerint uaz, mint eddig valami meg kell, hogy vegyék a népek...

Ez a 21:9-es Tv is egy érdekes szegmens, nem is értem mért jó ez a képarány ok moziba még lehet, hogy jó de akkor már inkább egy jó projektor...
Azoknak akiknek még hagyományos TV-jük van a 16:9 képformátum is elég pláne a plazma-lcd-led-esknek a 4:3. Engem speciel nagyon idegesít, hogy levágja a két szélét, bár az még jobban mikor szétnyújtva nézik :) na de ez megint más téma.

Ez az USB-re felvétel viszont nem hangzik rosszul kérdés, hogyan működik pontosan, egy firmware frissítéssel igazán megoldhatnák a 2010-es modelleken is gondolom csak szoftveres feltételei vannak.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1170) BeryBp válasza Mr Paris (#1169) üzenetére


BeryBp
csendes tag

"Ez a 21:9-es Tv is egy érdekes szegmens, nem is értem mért jó ez a képarány "

Engem meg az zavar, hogy nézek egy BlueRay-en kiadott filmet és mégis alul-felül fekete sáv van, pedig "szélesvásznú" TV-m van (persze csak 16:9). Na, ezt oldja meg a 21:9 :)

Természetesen a 4:3-as TV adásoknál tovább romlik a helyzet, de gondolom a célpiac nagyobb fele már 16:9-ben adja a csatornák többségét (USA, Japán, Nyugat EU, stb.), így ott a 21:9-en olyasmi egy TV műsor, mint itthon a 16:9-en a 4:3-as.

Szerk.:
Az viszont furcsa, hogy csak a 9-es szériában van felül is Ambilight, még csak a 8-asba sem teszik bele a 2011-es modelleknél sem. Nekem 9664 van és azonnal hiányzott, hogy csak két oldalas (Spectra2).

Vajon az USB-s filmlejátszás végre eléri a távol-keletiek szintjét (LG, Samu), hogy már a felvétel kerül bele? (ami például a Pana plazmákban egy ideje van). Gondolom ez csak egy normális 10 eFt-os chip és megfelelő szoftveres támogatás kérdése, szóval illene.

[ Szerkesztve ]

(#1171) f_david


f_david
tag

Sziasztok!

LCD tévé keresgélés közben kaptam a tippet, hogy Philips 37pfl5405 készüléke megfelelne az igényeimnek. Egyetlen fájó pont, hogy ahogy én olvastam nem támogatja a feliratokat. Ez valóban így van?

(#1172) ZeUS2140 válasza Daffni2 (#1168) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Valahogy csak 29-ig olvastam a frissítéseket éjszaka.
Köszi. Elvileg ez lesz a baja. Írja az új firmware-nél.
Köszi. Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1173) Debilon válasza f_david (#1171) üzenetére


Debilon
addikt

van olyan tv-be épített media player a samun kívül (?) ami kezeli a feliratokat?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1174) ZeUS2140 válasza ZeUS2140 (#1172) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Hát nem nyert a firmware frissítése.
A jelenség továbbra is fenn áll.

Ha esetleg valakinek van még ötlete várom :)
Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1175) Turbobacsi válasza ZeUS2140 (#1174) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Hello...
Teszteltem az esetedet, azzal a különbséggel, hogy a TV egy 32PFL5405, a HDMI-n egy DVD játékos, a scarton meg egy videómagnó van.
Nem tapasztaltam az általad leírt jelenséget.
A legfrissebb TV firmware van fenn.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1176) Mr Paris válasza BeryBp (#1170) üzenetére


Mr Paris
tag

"Engem meg az zavar... Na, ezt oldja meg a 21:9"

Engem is idegesít, ezt a verziót kihagytam a felsorolásból :) pláne azért mert megveszi az ember drága pénzen a TV-t aztán a HD filmek nagy része meg ilyen buzi képarányú :W

az USB-s lejátszás sose izgatott, igaz ennyi pénzért ha már beleteszik működhetne is rendesen.
Viszont ez a felvétel dolog nem lenne rossz, bár csak akkor érdekelne, hogyha firm frissítéssel megoldható, ezért biztos nem cserélnék TV-t

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1177) Mr Paris válasza f_david (#1171) üzenetére


Mr Paris
tag

sajnos az USB-s lejátszás és a felirat kezelés nem épp a legzökkenőmentesebb ezeken a beépített lejátszókon.
Jobban jársz ha nem ez alapján veszel TV-t hanem veszel mellé egy media lejátszót.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1178) ZeUS2140 válasza Turbobacsi (#1175) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Köszi, hogy megpróbáltad.
Lehet kipróbálom valami más forrással a scart-on, vagy esetleg sima RCA-val a digi-t.
RCA-val a digi-ről egy tv-tuner megy vissza a gépbe, és annak is fura a hangja. Lehet a digi STB szíivat.
Ami a firmware-ban javítottak hang elvesztéssel kapcsolatban azt én nem tapasztaltam 4 nap alatt, de kérdezősködtem, és másnak volt olyan, hogy átkapcsol egy a tv után bekapcsolt scart forrásra és nem volt hangja. De neki abszolút nem volt hangja. Nekem van, csak ciripel és recseg.

[ Szerkesztve ]

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1179) Pferi válasza ZeUS2140 (#1166) üzenetére


Pferi
senior tag

Szia!
Egyszer már nekem is volt ilyen hangproblémám egy 40PFL5605-ön, csak én a PS3 és PC képe között kapcsolgattam, és a PC hangja furcsa lett (HDMI-n keresztül a tv-ből jött a hang).
Nekem is a tv ki-és vissza-bekapcsolása oldotta meg a problémát. Ez eddig egyszer jelentkezett csak, tehát nem tudom mennyire súlyos hiba.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#1180) sebgutkopf válasza BeryBp (#1170) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Engem a 21:9-ben es filmben nem az zavar, hogy alul felül csík van, hanem az, hogy azzal a képaránnyal valójában nem többet, hanem kevesebbet kapok.
Ha egy full hd blue ray szabványt veszel alapul, amire azt mondják, hogy 1080p tehát a felbontásod elvileg 1920x1080. Amikor kiadnak egy filmet 21:9 képaránnyal akkor sose reklámozzák, hogy amit nézel az nincs full hd felbontású, mert csak 822 sort kapsz az 1080 helyett. Innentől fogva a 21:9-es tv is egy nagy kamu, ami arra jó, hogy valós képfelületet csalnak el a vevőtőt. Olcsóbban gyártható mivel azonos képátló esetén kisebb lesz a képfelülete egy 21:9-es tv-nek mint egy 16:9-nek.
Ha kiterjesztenék rögzített jelet 2520x1080-ra az rendben lenne csak az meg ugye gondot okoz a lejátszó számára (full hd-nál nagyobb szélesség).

A nadrágszíj kijelzőkkel szemben az imax-ben pedig felfedezték a spanyol viaszt, hogy az emberi látómező minél jobb betöltésére a négyzeteshez közelebb álló téglalap forma ideálisabb mint az agyon nyújtott kép, amin vertikálisan nem fér el egy ember arca, ha mégis a kép 2/3-a haszontalan információt tartalmaz.

(#1181) sebgutkopf válasza SteveButabi (#1158) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Elég jól összefoglaltad a dolgot. A két tv között számodra szerintem az áron kívül az érzelmi hozzáállásod lehet a döntő. Hiába veszel megy racionálisan egy tv-t, ha a szíved mélyén a másikra vágysz, akkor idővel úgyis csalódott leszel.
Ugyan jelentős az árkülönbség, de úgy érzem, hogy anyagilag a drágábbat is megengedheted magadnak nem fog tőle a család éhen halni.
Az 5405 valóban egy nagyon jó ár teljesítményű készülék, nincsen tele annyi fölös csili vilivel. A fő különbség, hogy az 5605 az ledes háttér világítású, míg az 5405 hagyományos ccfl. Döntés előtt azért érdemes megnézni melyiknek mennyire foltos a képe (az 5405 ebben elég jó csak az extrém széleken halványabb picit, de nincs bevilágítás a 46-os 5605 nem tudom ilyen nézd meg), ezeknél a méreteknél már láthatóvá válik a megvilágítási fényerőkülönbség.

(#1182) Barthezz2 válasza sebgutkopf (#1180) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A nadrágszíj kijelzőkkel szemben az imax-ben pedig felfedezték a spanyol viaszt, hogy az emberi látómező minél jobb betöltésére a négyzeteshez közelebb álló téglalap forma ideálisabb mint az agyon nyújtott kép, amin vertikálisan nem fér el egy ember arca, ha mégis a kép 2/3-a haszontalan információt tartalmaz

Csakhogy az emberi szem horizontálisan nagyobb látómezővel bír, mint vertikálisan, tehát nem véletlen a képarányok nyújtása sem. Az más kérdés, hogy ezt mennyire használják ki.
De ha beülsz moziba, és egy 16:9-es szélességű, de 4:3-as(tehát vertikálisan nagyobb) képet nézel, fel-le már simán "nézegetned" kell, míg jobb esetben ugyan ezt 16:9-ben teljesen belátod.
Az viszont tényleg bosszantó, mikor az adott 4:3-as képet "kicsinyítik" 16:9-re, és az oldalát megtoldják teljesen lényegtelen dolgokkal. Viszont érzésem szerint ehhez meg köze lehet a 4:3-as készülékeknek/TV adóknak, hogy hozzáigazítva a képet, ne vesszen el fontos részlet, de ez lehet csak az én elmeszüleményem.. :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1183) Znupi válasza adamssss (#1163) üzenetére


Znupi
csendes tag

Helló adamssss!

Sikerült valamit intézned a pixel hiba miatt? Mit reagált a Philips? Csak azért kérdezem mert nekem is van kettő, de nem szembe tűnő csak ha nagyon keresem. Nagyon közelről látszik csak!

Üdv!

(#1184) Znupi


Znupi
csendes tag

Sziasztok!

BeryBp javasolt nekem egy úgynevezett JOINTSPACE funkciót amit nem ismertem. Elkezdtem utána nézni de nekem túl bonyolultnak tűnik :( . Részint azért is mert nem igazán tudok jól angolul. Mire is jó ez a funkció, azon kívül hogy pl. ipod-on keresztül is lehet vezérelni a tv-t. Tudtok erről bővebb infót?

(#1185) Mr Paris válasza Barthezz2 (#1182) üzenetére


Mr Paris
tag

"Az viszont tényleg bosszantó, mikor az adott 4:3-as képet "kicsinyítik" 16:9-re"

Nem úgy értetted, hogy a 16:9-est kicsinyítik 4:3-ra?
Csak mert én pont ezt vettem észre , pl. újabb sorozatoknál mikor kezdődik vagy reklám van a TV közepén van a "16:9"-es kép összetöpörítve és úgy húzza szét a TV :W
Ellenben vannak adók ahol rendesen 16:9-es a kép mert nem méretezget a TV...

Igazából a legbosszantóbb tényleg az amit sebgutkopf is írt, hogy a 21:9-el kevesebbet kapunk a full HD-nál, ebbe így bele se gondoltam míg nem írta le...

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1186) Barthezz2 válasza Mr Paris (#1185) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem, nem erre gondoltam, amire te.
Na szóval, az igaz, hogy a 21:9-el kevesebbet kapunk, mint 1080p, felbontásilag. De ennek nem kellene azt jelenteni, hogy tartalmilag is kevesebbet kellene kapjunk.
Amit fent említettem képekben, így talán egyszerűbb:

Tehát ne az legyen, hogy a 4:3-as képhez viszonyítva, kevesebbet kapunk, vagy netán többet ugyan, de semmitmondón hozzácsapva valamit két oldalra, hanem az, hogy ha már szélesítünk, akkor tartalommal töltsük ki azt.

Na de ez már nagyon OFF..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1187) pheco


pheco
csendes tag

Sziasztok! Még mindig felirat téma... valaki esetleg próbálta, hogy xsub-os aviknál viszi-e a feliratot? üdv

(#1188) sebgutkopf válasza Barthezz2 (#1186) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Szerintem az emberi szem számára talán a fotózásban elég általános 3:2 képarány a legkellemesebb, ami némileg magasabb képet ad mint a 16:9
Mindegy úgyse lehet széllel szembe hugyozni, így 16:9-el már úgy ahogy megbarátkoztam és elfogadtam.

A széles mozit meg lehet érteni gazdasági szempontból is, a terem úgyis széles azt ki lehet tölteni vászonnal, de csak a vászon miatt még nagyobb belteret kialakítani sok extra költség és szinte fölösleges.
Az ilyen széles felvételeknek valóban csak akkor van értelme, ha az többlet tartalmat hoz be, tehát egyúttal a felvételnél szélesebb látószögű objektívet raknak a kamerára, akkor valóban új tartalom jelenik meg a széleken. Ellenkező esetben tartalmilag is csak kevesebbet kapunk alul/felül. A felbontás lenyúlása pedig hab a tortán.

A tv-k meg amit művelnek a filmekkel az elég zavaró tud lenni ahogy te is írod.
A talán legrosszabb eset (adott csatorna és felhasználó kombináció esetén), amikor egy széles vásznú filmet a tv 4:3-ra croppolja, vagy mondhatjuk pan scanneli, ahol lényegében a szélek elvesznek. Majd a széles tv tulaj "nehogy már ne használja ki a teljes képfelületet" teljes képernyőre húzattatja a tv-vel a képet arány megtartásal. Ilyenkor ugye buja az újabb belemászás miatt az alsó és felső képszéleket is és olyan mintha az eredeti film képének a közepét kivágná és csak azt nézi. :)

(#1189) f_david


f_david
tag

Sziasztok!

Végignyálazva az összes tv topicot (márka + általnáos) plusz a médialejátszósát, kristályosodni látszódik a végső összeállítás.

Eminent EM7075 + Philips 37PFL5405H

Ezek kombinációja ellen tud valaki valami rosszat mondani, vagy "nem foghatok" mellé?

(#1190) Turbobacsi válasza f_david (#1189) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez így tökéletes!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1191) Dzsano válasza f_david (#1189) üzenetére


Dzsano
tag

+ 1 szavazat. :) Max annyit, hogy ha van lóvé, akkor nagyobb TV-t? (40', 42')

[ Szerkesztve ]

(#1192) f_david válasza Dzsano (#1191) üzenetére


f_david
tag

tv sajna nem lesz nagyobb, mert relative közelről nézzük majd (2.5 méter épphogy) később még egy http://www.arukereso.hu/hazimozi-rendszer-c3165/lg/ht503ph-p24980541/velemenyek.html csapok hozzá terveim szerint

(#1193) Turbobacsi válasza f_david (#1192) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

2.5 m-röl nem nagy a 42"! teszteld...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1194) Mr Paris válasza Barthezz2 (#1186) üzenetére


Mr Paris
tag

ja így már értem mire gondolsz...ez így eléggé no commetn, hogy még tartalmilag is "megvágják" az embert

f_david
csak vélemény, de én meggondolnám az 5405 helyett egy 40PFL5605 vagy 5625-öt mert az közvetlen ledes és nem LG hanem sharp panel van benne.
A 37" és a 40" között meg aztán már nem akkor a különbség és 2,5 méteren bőven jó egy 40" ha a tudományos megközelítéseket nézzük még kicsi is :)

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1195) egerszegi.z válasza f_david (#1189) üzenetére


egerszegi.z
csendes tag

Hello én is 2m ről nézem kb!! nekem is 40pfl5625-ösöm van és igy tökéletes szerintem! ne vegyél 40-es nél kisebbet szerintem késöbb megbánod! én is azt akartam de 40 es lett de igy utolag már a 42es is jöhetne!

(#1196) f_david válasza Mr Paris (#1194) üzenetére


f_david
tag

sajnos a lélektani (és fizikai) határ nálam a tv-nel a 130k, ennél többet nem tudok szánni rá, a méret igy is nagyobb mint amit akartam, ráadásul még a 100hz is összejött :D

(#1197) -=RelakS=- válasza Mr Paris (#1194) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én meg pont azon morgok, hogy Sharp panel van az enyémben (32PFL5605H), nem LG. Tévézni ok, számítógépmonitornak kevésbé ok.

Amúgy azt más is észrevette, hogy ha nem igazít a videókártya színbeállításain, akkor ha a tv-t meleg tónusra állítja, a felső szürke árnyalatok (~#f7f7f7 környékétől) besárgulnak? Minimumra vett színtelítettség (gyakorlatilag fekete-fehér kép) esetén is. Próbáltam laptopról is, az eredmény ugyanaz, beállításokat meg hiába masszíroztam :/

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1198) Daffni2 válasza -=RelakS=- (#1197) üzenetére


Daffni2
addikt

Tévézni ok, számítógépmonitornak kevésbé ok.

Ez nem igaz, nálad valami probléma lehet a TV-vel.
Vagy a szemeddel. :D

"Aki ad,az nyer"

(#1199) -=RelakS=- válasza Daffni2 (#1198) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahogy néztem, a legtöbb tv nem igazán jó monitornak a pixelekkel összemérhető méretű részletek miatt. Menj be egy üzletbe, ahol monjuk egy 50"-os samu demózik. Elég érdekesen néznek ki a fehér nagy betűk szélei :/

Itt van pl egy tesztábra, amit én heggesztettem. PNG-ben van, így ha tv-n akarod megnézni, akkor jpg-be mented amivel akarod :D
Gyönyörű, fennséges tesztábra
_Minden_ árnyalatban ugyanazt kellene látni, mint ami a bal oldalon a legvilágosabb fehérben van. De nézd csak meg a közepesen világos zöldet például! Sharp panelen elromlik a sakktábla minta, és a rövidebb ferde vonalakból az egyik szép egyenes, a másik meg apró, a másik irányba dőlő szakaszokból áll.
A fent említett samunál a probléma az élelmosott vastag vonalaknál jelentkezik. Az alsó oldala teljesen rendben van, a felső oldala viszont "halszálkás" lesz.

És ezek nem a beállításból, hanem a technológiából jövő gondok. A technológiára meg itt a példa kép: Mikroszkópos (?) kép az avforums-ról ebből a topikjából

Amúgy ilyen technoblablára nincs topik a prohardveren? (lusta szétnézni)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1200) sebgutkopf válasza Turbobacsi (#1193) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jaja!
Mi is kb 2,5m-ről nézzük a 42"-os tv-t és már ebből a távolságból se látni a különbséget a 720p és az 1080p felbontású anyag között, pedig direkt szemüveget hordok a tv-zéshez, hogy élesebb legyen a kép. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.