Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Philips 40PFL5605-t akarok venni.1 hónap alatt kb 8-10e Ftot csökkent az ára.
jön valami utód? kifutó tipus? vagy egyszerűen enyire esik az ára?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#952) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Edge led vagy közvetlen led? Ez itt a kérdés (32PFL 6605H / 5605H)

Megnéztem mindkét tv-t, nagyszerű képük van. A 6605 nagyobb tudású de edge ledes, az 5605 annyit nem tud, viszon közvetlen ledes.

Árban azonosak, és számítógép monitorként üzemelne.

Melyiket érdemesebb alaposabban szemügyre venni? (értem ez alatt azt, hátha megengedik, hogy rákötök egy laptopot)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#953) Daffni2 válasza -=RelakS=- (#952) üzenetére


Daffni2
addikt

5605 mindenképpen.

Ha monitorként használnád (ahogy Én is) pláne mindegy a "tudása"

"Aki ad,az nyer"

(#954) -=RelakS=- válasza Daffni2 (#953) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi

Akkor már csak az 5605 és az 5625 közötti különbséget nem értem. Hacsak nem a fényes fekete előlap, de nem hinném :D Az adatlapján valahogy érdemi különbséget nem láttam

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#955) Daffni2 válasza -=RelakS=- (#954) üzenetére


Daffni2
addikt

Gyakorlatilag nincs különbség a kettő között.

"Aki ad,az nyer"

(#956) -=RelakS=- válasza Daffni2 (#955) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, akkor jól láttam :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#957) bajnokpityu válasza Daffni2 (#955) üzenetére


bajnokpityu
félisten

majdnem betűről betűre végignéztem már a két készülék használatiját, nincs különbség.
az 5605ös kapott valami green logót,ennyit találtam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#958) nyunyu válasza bajnokpityu (#957) üzenetére


nyunyu
félisten

Szoftveruk is bitre azonos, csak a taviranyitojuk szine mas.
(5605: fekete, 5625: fekete+szurke)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#959) sebgutkopf válasza -=RelakS=- (#952) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Talán úgy tudnál a legkönnyebben dönteni, ha a két készüléket homogén egyszínű képpel néznéd meg. Itt a kétféle háttérvilágításnál a döntő kérdés a fény eloszlásának a minősége, tehát melyik "foltosodik" kevésbé.
Saját bizalmatlanságom lehet az oka, én a nagyon vékony kijelzők egyenletes fényeloszlásában nem nagyon hiszek.

(#960) sebgutkopf válasza Zsembi77 (#943) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A döntésen ugyan már túl vagyok (philipsem van), de azért látókör bővítés gyanánt érdekel, hogy az eladó miket mondott, amivel lebeszélt a samsungról? Mi a baj vele?

(#961) -=RelakS=- válasza sebgutkopf (#959) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ja, vannak ilyen képeim több színben :) (meg rittyentettem színátmeneteket, stb) Nem tudom már, melyik típust néztem, de szép egyenletes volt. A samuhoz képest mindenképpen ... meg a jelenlegi monitoromhoz képest :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#962) Zsembi77 válasza sebgutkopf (#960) üzenetére


Zsembi77
csendes tag

Az összeszerelé minőségét és az anyaghasználatot kritizálta a Samsungnak. Illetve még azt, hogy fényes a kijelző, tükröződik ellenben a Philipsekkel.

És állítólag vannak ismerősei, akik a Samsung gyárban dolgoznak, az ott dolgozók inkább nem vennének Samsungot.

Egyébként én meg kezdek hajlani egy 40-es 6000-es Samsungra. Nemkell hozzá külön média lejátszó, bevesz mindent....

(#963) Acor válasza greenisland1 (#934) üzenetére


Acor
aktív tag

Hali,

egyetertek :) Nekem senki ne mondja hogy a plazmanak jobb a kepe, mert mindjart vilagga szaladok :)

Amugy most lettem tulajdonosa eme tipusnak 52pfl8605, ez elott minden plazma imado terdre borulhat az biztos! :K ( az asszony a legnagyobbat akarta:) )

Samsung partiaknak meg uzenem, hogy kutyabol nem lesz szalonna :)
Teny jo aruk van de annyira nem jo hogy mig mas markabol 1-et veszek addig belole 3-at kell... es valjuk be nem harmad annyiba nem kerul egy samsung tv.... :D :D

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#964) sebgutkopf válasza Zsembi77 (#962) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor a belbecsre igazán komolyan vehető hiteles ellenérvet nem tudott felhozni. Az ilyen állítólag, meg ismerős mondta, hogy a valaki valakijének... azt hittem van valami saját tapasztalat, vagy valami egzakt paraméter, amiben elmarad.

A fényes panelben ízlés kérdése, én mondjuk pont ezért fordultam el a samutól a philips felé, mert mattot akartam saját tapasztalati alapon. Hozzáteszem én nem vagyok annyira design mániás így jobban örültem volna, ha a philipsnek a kávája is matt lenne a porosodó és karcolódó lakk fekete helyett. A monitorom az full matt nem is fog rajta se az idő, se a por az mindig fekete és diszkrét, ezen a káván meg minden ujjlenyomat és porszem ott éktelenkedik.

A mindent megeszik a tv média lejátszójában azért ne teljesen higgyél. Barátomnak valamelyik magasabb kategóriás ledes baromi drága samuja (2 távirányító jár hozzá) van csak vinyót szokott rádugni, de mondta, hogy van amit nem visz, bár a legtöbb anyaggal elboldogul. A feliratokkal is gondja van, szóval inkább ő is vesz inkább külön lejátszót.

Én a célkészülékek híve vagyok a tv megjelenítésre, a hifi zenére, a media player pedig lejátszásra való, mindegyik abban jó, amire való. Mondjuk nekem előbb volt media playerem, mint lcd tv-m, sőt pont a media player nyitotta fel a szemem, hogy most már lenne értelme full hd lcd tv vennem, mert pusztán tv miatt számomra nem volt értelme.

Egy biztos, ne mások döntsenek helyetted, nem lehet egy döntés teljesen racionális, ha valamire vágysz és hiába veszed helyette az ésszerűbb cuccot nem fogsz neki örülni. Lehetőleg nézd meg mindkettőt egy helyen egyszerre élőben és amelyikről jobban dobog a szíved azt vedd meg, attól leszel boldog.

Szerintem egyébként jók a samsungok, viszont nem kötődöm különösen egyik tv márkához se (inkább néhányat élből kizártam), ezért lett az azonos tudást olcsóbban adó philips a befutóm.

(#965) Zsembi77 válasza sebgutkopf (#964) üzenetére


Zsembi77
csendes tag

Igen, tulajdonképpen semmi konkrétat nem mondott.

Jópárat fogok még aludni, míg sikerül kiválasztanom az áldozatot. De legalább már leszűkítettem az áldozatokat kettőre. Egyébként a célgépek híve vegyok én is, csak a tv és a lejátszó ára együtt átlépi az ingerküszöbömet. De sokszor az olcsó a drága! :D

(#966) Lamair válasza Zsembi77 (#965) üzenetére


Lamair
aktív tag

tudom ajánlani az asus lejátszót árban ottvan és tudásban is pl ezt
nekem o!playem van a hd1-es samu lcd a hálóba FILIPSZ a nappaliba és ég és föld a különbség (azaz föld és ég) mert a filipsz pöttyet szebb képet ad "ugyanazokkal" a beállításokkal és ugyanazzal a fullHD filmmel!

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#967) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Még mindíg nem vettem semmit.... :))
Sajnos egyre inkább az edge led hódít a piacon minden gyártónál.
A sikeres 5605-öt már nem kapni a nagy áruházakban (kivéve webshopokban, ami nem is baj).
A 32PFL6605-nél szimpi az egyel modernebb képjavító a Pixel Precise HD a Pixel Plus HD-val szemben, a szerintem szebb káva, és a 2011-es modellév. Viszont ott van az Edge ledes mivolta ugye.

Nagyrészt monitornak lenne használva, és mivel falra rakom saját módszerrel, nagyon nem mind1, hogy mennyire vastag.
Viszont a foltos bevilágításokkal nem tudnék kibékülni soha. Lásd LG és Samu egyes modelljei.

1., Vajon ha véletlenül ez a széria mentes a felhősödéstől, akkor az idő múlásával sem lesz ez rosszabb?

2., Vajon van olyan jó input lagja mint a híres 5605-nek? Esetleg találtatok már róla tesztet?

Üdv
Á

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#968) Ádyka válasza Ádyka (#967) üzenetére


Ádyka
őstag

Ahogy elnézem még a firmware-ük is tök egyforma.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#969) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

én ma rendeltem be egy 5605-öt (edigital rulz), igaz, mikor teszteltem a fekete kerettől nem tudtam megszabadulni. Nem szereti ez sem a DisplayPort->DVI->HDMI átalakításokat? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#970) Daffni2 válasza Ádyka (#967) üzenetére


Daffni2
addikt

Atyavilág :W :W

Nőkkel is ennyit tökölsz??

"Aki ad,az nyer"

(#971) Ádyka válasza Daffni2 (#970) üzenetére


Ádyka
őstag

Ne hidd, hogy eddig foglalkoztam vele. Amennyit mostanságba a gép előtt vagyok.... :))

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#972) Derlie válasza -=RelakS=- (#969) üzenetére


Derlie
tag

Hi, van display port --> hdmi minek közé valami más? Nekem úgy megy a tv, hanggal együtt !

(#973) Pferi


Pferi
senior tag

Én is pár hete vettem egy 5605-öst, de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Több fórumon is kérdeztem, milyen tv-t javasolnának ha fontos az alacsony input lag, PS3 és PC játékok közben és a legtöbb válaszban (amiben nem plazmát javasoltak) az 5605-ös Philipset ajánlották. Megvettem-használom-elégedett vagyok vele. Elég jól néz ki a World of Warcraft a 102 centin :D

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#974) -=RelakS=- válasza Derlie (#972) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ez van. vettem egy adaptert a laptophoz, hogy ne az analógot használjam külső monitoron, meg vettem egy DVI-HDMI-t az asztali masinához. Ezután mert adta magát a próba lehetősége :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#975) nyunyu válasza -=RelakS=- (#969) üzenetére


nyunyu
félisten

igaz, mikor teszteltem a fekete kerettől nem tudtam megszabadulni.

Ati feature :DDD

nV-vel gyarilag nincs keret.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#976) -=RelakS=- válasza nyunyu (#975) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

intel vga ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#977) Rick4 válasza nyunyu (#975) üzenetére


Rick4
félisten

Ez nem ATI feature, hanem loser user feature. Csak körül kellene nézni catalystban, ott van a megoldás..

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#978) F.laci71 válasza Victoryus (#644) üzenetére


F.laci71
csendes tag

Szióka Tudnál segíteni honnan tudnák szerezni CMT-eh10-es mini-hifi torony rádiójához hátulra dugaszt a rádióhoz :-(

Köszi

Vagy hol vannak ahol lahat alkatrészeket kapni

(#979) nyunyu válasza Rick4 (#977) üzenetére


nyunyu
félisten

Annyira azert nem trivialis, en 10 percig kerestem, hova dugtak ezt az opciot.

Aztan Catalyst frissites utan kezdhettem elolrol, mert visszarakta a fekete keretet a kepre. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#980) cselt válasza Rick4 (#977) üzenetére


cselt
senior tag

Ezt a keretet amúgy miért rakja be alapból? Miért nem lehetett egyből 0%ra rakni és akkor nem kéne állítgatni?

(#981) sebgutkopf válasza Ádyka (#967) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Szia,

az 5605-nek mennyi az input lagja? Mért érték, vagy érzet alapján?

Általában a tv-knek baromi nagy az input lagja, ha ez szempont (játszik valaki), akkor szerintem nem javasolt a tv.

Az én tv-m lagján én majdnem hanyatt vágódtam (nem 5605). Kénytelen voltam az erősítőt átkötni a tv coax audio kimenetére és a tv hang késleltetését bekapcsolni, mert a lejátszóból a DAC-ba menő direkt optikai jel láthatóan, hallhatóan megelőzte a képet, több tized másodperccel (nem századokkal).

[ Szerkesztve ]

(#982) Daffni2 válasza sebgutkopf (#981) üzenetére


Daffni2
addikt

Érzet alapján gyakorlatilag nincs imput lagja.

"Aki ad,az nyer"

(#983) truckerboy


truckerboy
csendes tag

Üdv !
Valaki akinek 5605 tipusu TVje van segitséget kérnék készülék rákötéssel kapcsolatban.
Mert az aljzatok alapján minden tulajt a XXII. századba sorolnak.
A DVDmel vagyok meglőve.A tvn egy SCART CSAT van ami EXT 1 erre kötöttem a DIGI TVm beltériét, az EXT 2 pedig 5 dzsek (Piros Pr, Kék Pb, Zöld Y, Fehér L, Piros R).Meg 2 HDMI amire még nem tudok kötni semmit. :W
A DVDmen nincs HDMI kimenet,csak 1 SCAR, 1S-Vide és 4 dzsek zöld dzsek ami Y, kék dzsek ami Pb, piros dzsek ami Pr meg sárga dzsek ami Monitor Out..

[ Szerkesztve ]

Ha már nyakig szarban vagy,addj hálát istennek:"Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#984) Daffni2 válasza truckerboy (#983) üzenetére


Daffni2
addikt

Komponens kábelt kell beszerezned, vagy olyan csomagot amiben van + audio is vagy külön.

A lényeg hogy értelemszerűen a csatlakozón látható szineknek megfelelően kell csatlakoztatni. a piros R ill. fehér L az hangot visz át tehát a DVD audio out - és a TV audo in részét kell összekötnöd.

"Aki ad,az nyer"

(#985) nyunyu válasza truckerboy (#983) üzenetére


nyunyu
félisten

Ranezesre mind a 3 kepjel megvan a komponens bemenethez, kosd be szinhelyesen a zold, kek, piros aljzatokat 1-1 RCA-RCA kabellel, feher-piros hangbemenethez meg kerits egy minijack-2x RCA kabelt, gondolom line-out csak akad a DVD jatekoson.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#986) truckerboy válasza Daffni2 (#984) üzenetére


truckerboy
csendes tag

Ez igy OK is mert a szint a szinbe össze dugnám én őket.De a DVDn csak 3 aljzat van nem a szokványos 5 rgb.
Van egy SÁRGA ( Monitor Out) , ZÖLD (Y) , KÉK (Pb) ,PIROS (Pr).
A Beltérin pedig 3, SÁRGA (Video) , PIROS FEHÉR (Audio L R).
És mindkettőn SCART Csat. is van.Csak a TVn van egy. :O

[ Szerkesztve ]

Ha már nyakig szarban vagy,addj hálát istennek:"Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#987) murare


murare
csendes tag

Sziasztok! Én kb.4 hónapja vettem egy 42pfl7655h-t és a véleményem róla az,hogy ez egy fantasztikus készülék.Csodálatos képe van,az újabb szofttal már mindent lejátszik /a dts hangot nem szereti/.Bárki jön hozzám mindenki elámul a látványától,úgy hogy az unokatestvérem is vett egyet.Nekem ez a harmadik philips tv-m,de a vásárlásnál nem a márka miatt döntöttem mellette,hanem egyszerűen azért mert a média marktban ennek volt a legszebb legvalósághűbb képe az összes közül.Pedig mindet gondosan megnéztem beleértve a plazmákat is.Ezt csak azért írtam le,hogy ha valaki esetleg tanácstalan a vásárlásban ebben a tévében nem fog csalódni.Üdv! murare

(#988) truckerboy válasza truckerboy (#986) üzenetére


truckerboy
csendes tag

Rosszul irtam a DVDn nem 3 hanem 4 aljzat van ami kimenő plussz egy S-VIDEO Out.

Ha már nyakig szarban vagy,addj hálát istennek:"Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#989) -=RelakS=- válasza truckerboy (#988) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

azt próbáltad, hogy sárga a sárgába, a piros-fehér meg a hangot átviszi?

ha találkoztál már videójel átalakító készlettel, ott is a scart-ból ha rca-t csinálsz, lesz egy sárgád (videó), egy pirosad (hang1), meg egy fehéred (hang2). (a hangoknál sosem tudom, melyik melyik :D )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#990) Daffni2 válasza truckerboy (#986) üzenetére


Daffni2
addikt

Mostmár végképp nem tudom,hogy mit is szeretnél?

Nem az volt a kérdés, hogyan tudnád a DVD-t csatlakoztatni?
Az 1 SCART csatlakozóba megy a beltéri, az YPbPr-be megy a DVD.
Mi a probléma?

"Aki ad,az nyer"

(#991) Daffni2 válasza -=RelakS=- (#989) üzenetére


Daffni2
addikt

azt próbáltad, hogy sárga a sárgába

Kompozittal a DVD-t csatlakoztatni? Ne má :W

"Aki ad,az nyer"

(#992) -=RelakS=- válasza Daffni2 (#991) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hehe, most olvastam végig rendesen a problémát, meg néztem meg a tv hátsó csatlakozóit :]

Truckerboy: Miféle videód van? A digitv-d beltérije meg csak egy scart-tal rendelkezik?
A beltérin lévő sárga/fehér/piros neked nem jó, a dvd-n lévő piros/kék/zöld kell neked, meg a hanghoz a fehér/piros

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#993) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Philips 32pfl5405-nek mi a szerviz kódja? Be lehet állítani, hogy ne várjon 2mp-et egy csatornaszámra?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#994) truckerboy


truckerboy
csendes tag

A TVn NINCS SÁRGA HANEM CSAK AMIT IRTAM:
Piros Pr, Kék Pb, Zöld Y, és az Audio Fehér Piros R L.

Na addig el jutottam,hogy megtaláltam a videojel áttmenetet.De viszont most meg Fekete-Fehér. :O

Megpróbáltam lerajzolni a 3 ezköz csatlakozásait.

[ Szerkesztve ]

Ha már nyakig szarban vagy,addj hálát istennek:"Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#995) truckerboy válasza -=RelakS=- (#992) üzenetére


truckerboy
csendes tag

Házimozis LG DVDröl van szó

[ Szerkesztve ]

Ha már nyakig szarban vagy,addj hálát istennek:"Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#996) -=RelakS=- válasza truckerboy (#994) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem felállás 1: DVD Scart-on keresztül DIGI TV-be, DIGI TV Scart-on keresztül TV-be. (Vagy csak én vagyok olyan naiv, hogy egyiken be, másikon ki is tud menni a jel?)

Felállás2: Amúgy meg a dvd-n ott a három szín a YPbPr-nek, és ott van a fehér/piros is a hangnak. Vagy egyszerre nem működnek? Szerintem kéne. Gond akkor van, ha az Audio IN (nem tudom kivenni), és nem Audio OUT. Bár alatta az AV IN erre enged következtetni, szóval marad az első felállás. Szerintem

Felállás3: DigiTV a sárga/fehér/pirossal a DVD AV IN-jébe, DVD Scart-tal a TV-be

Sok sikert! :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#997) truckerboy válasza -=RelakS=- (#996) üzenetére


truckerboy
csendes tag

Hát az 1es felállásnál a Beltérin az alsó SCART csat is kimenő.Azt nem használom mert akkor nem reagál a távirányitójára a beltéri.
A 2es felállásnál a Piros Fehér az bemenő IN.
A 3as felállásnál sztem meg azt se tudná a TV mit akarok nézni.
Szerintem már mindent kipróbáltam.Amibe elörébb jutottam az Y Zöld aljzatokat összedugtam DVDvsTV,KÉP MÁR VAN CSAK Fekete Fehér.
Ez a TV ...... :O
Nem hiszem,hogy az emberek 99%nak minden HDMI csatlakozós.

[ Szerkesztve ]

Ha már nyakig szarban vagy,addj hálát istennek:"Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#998) Mr Paris válasza truckerboy (#997) üzenetére


Mr Paris
tag

a dvd szín beállításait nézted esetleg?
Nekem hasonló problémám volt UPC STB-al, hogy RGB színbeállításánál nem volt szín, csak nekem nem FF volt hanem tök zöld :W , de YUV-ra átállítva már tökéletes volt a kép és a színek is.
Igaz nekem úgy van kötve, hogy DVD SCART-on összekötve az STB-al és az SCART-on a TV-vel

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#999) Debilon válasza truckerboy (#997) üzenetére


Debilon
addikt

a dvd-n az Y, Pb, Pr és ez audio L és audio R

amit össze kell kötni a TV-n a Y, Pb,Pr, L, R csatikkal..

nekem is így van összekötve (Chili 7200X-CU és 42PFL5405)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1000) truckerboy válasza Debilon (#999) üzenetére


truckerboy
csendes tag

Igen,össze kötöttem már úgy is.A kép tök jó csak Fekete Fehér.
Arra rá jöttem már,hogy az Y (zöld) az a Video

[ Szerkesztve ]

Ha már nyakig szarban vagy,addj hálát istennek:"Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.