Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) pepi76 válasza Znupi (#1099) üzenetére


pepi76
csendes tag

Köszi!
Remélem nem lesz hiba.

(#1102) mmtb


mmtb
csendes tag

32pfl7605h/12 -nél tapasztaltam, hogy a netTV használata után gyakran nincs teletex.
Kikapcs, bekapcs és jó.
Valamelyik frissítés óta vettem észre.
Valaki tapasztalta?
mmtb

(#1103) pepi76


pepi76
csendes tag

Sziasztok!
Eddig minden frankó az új 5605-tel.
Viszont megint lenne kérdésem. Mekkora külső vinyót vegyek? Mivel 1 usb csatlakozása van elvisz-e egy 2,5-es vagy egy 3,5-est.
(Nem akarok túl nagyot sem meg extrát sem)
Köszi

(#1104) -=RelakS=- válasza pepi76 (#1103) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

500 gigás 2,5-ösömet viszi, 3,5-öshöz valószínűleg amúgy is kell külső ménkű

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1105) Barthezz2 válasza pepi76 (#1103) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem egy 3,5-ös, 1Tb winyót úgy visz, ahogy kell. Külső tápos off course.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1106) pepi76 válasza Barthezz2 (#1105) üzenetére


pepi76
csendes tag

Köszi!
Vettem 1 WD Elements 2,5-öst (500 GB-s) és királyul viszi.
Amúgy az eladó kicsit beparáztatott, hogy lehet, hogy nem tudja majd kezelni a formattálás miatt, de végül szerencsém volt.
Köszi mégegyszer!

(#1107) Turbobacsi válasza pepi76 (#1106) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

NTFS legyen! (ha nem az még, gyorsan formázd át!)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1108) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Kint vannak az új firmware-k. Ha jól láttam, legalábbis a 5405-höz. Csak egy a gondom, letöltés után a file februári dátummal rendelkezik. A kérdés az, hogy akkor elfelejtették kitenni, csak a kiírás van ott?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1109) Pribi


Pribi
senior tag

Bocsi, csak lejárt a szerkesztési idő. Melyik firmware-t kell letölteni? A magyart, vagy az angolt?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1110) nyunyu válasza Pribi (#1108) üzenetére


nyunyu
félisten

letöltés után a file februári dátummal rendelkezik. A kérdés az, hogy akkor elfelejtették kitenni, csak a kiírás van ott?

Ez nem jelent semmit, nyilvan akkor forditottak a firmwaret, aztan azt le is kell tesztelni, mielott kimehet a vegfelhasznaloknak...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1111) pepi76


pepi76
csendes tag

Sziasztok!
Jó ez a DW külső merevlemez, csak a feliratokat nem játsza le a tv. Laptopon működik. Erre tudtok megoldást?
Illetve oldalról nem annyira jók a színek. Szemből tökéletes, de ha márnem 90 fokból nézem akkor rózsaszínes zöldes. Biztos valamit rosszul, vagy nem állítottam be.
Ja, meg van amikor van alul fekete csík, van amikor nem. Ez miért lehet?
Köszi

(#1112) Ádyka


Ádyka
őstag

Ma a médiában egymás mellett volt a Philips 32PFL7605 és a samu 32c6000.

Akárhogy állítgattam a Philipset, sehogy nem tudtam olyan képet kihozni belőle mint amilyen a samun volt. Ez az ultra clear panel brutál mély feketét produlkált, meg persze az S-PVA panel. A philips mellette egy "szürke egér" volt, nem fekete. :(
A másik, hogy ugyanaz az LG-s demoanyag a philipsen szaggatott, a samun szépen ment. Hiába variálgattam a képjavítókkal. Viszont a netes tesztek szerint a samsungnak nagyon nagy az input lagja, így monitorként nem jöhet szóba.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1113) Barthezz2 válasza pepi76 (#1111) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sajna a beépített lejátszó nem kezeli a feliratokat :( Nekem is ez a bajom vele..

Everybody lies.

(#1114) pepi76 válasza Barthezz2 (#1113) üzenetére


pepi76
csendes tag

Bakker! :O
Ez elszomorító. És nem lehet valahogy a feliratot rátenni a filmre?

(#1115) Barthezz2 válasza pepi76 (#1114) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak úgy tudod, ha valami videószerkesztővel beleégeted a feliratot a filmbe. De ugye ez meg azt jelenti, hogy át kell konvertálni minden filmet, amit így szeretnél. Elég macera..

Everybody lies.

(#1116) pepi76 válasza Barthezz2 (#1115) üzenetére


pepi76
csendes tag

És ezzel a rózsaszín képpel mit tudok kezdeni?

(#1117) Acor válasza Ádyka (#1112) üzenetére


Acor
aktív tag

Sajnos a nemetek szerint sincs pariba a ketto teszt eredmenyre...
viszont a 6605-os ugyanolyan minositest kapott mint a 32c6000!
akkor mar inkabb azt... A samu tv-k sajnos nagyon hamar szervizben kotnek ki meg a "jobb" modellek is...nalam is igy volt.. azota philips-em van :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1118) Barthezz2 válasza pepi76 (#1116) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nézd szemből. Mást erre nem tudok mondani.

Everybody lies.

(#1119) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.
Ezt a tv-t néztem ki magamnak.
Tv, pc-vel lenne használva.
Tudtok valami infót, vagy esetleg van valakink valami tapasztalata, hogy pc-vel tapasztalható-e input lag, vagy esetleg valami infót, hogy ez milyen formában jelentkezik?
Szóval lehet rajta játszani? Milyen mértékű lag ez?
Nincs sajnos semmi tapasztalatom lcd tv vs pc-vel kapcsolatban.
Előre is köszönöm.
Kérdeztem már a lcd tv topicban is, de ott senki sem méltatott válaszra.
Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1120) devast válasza ZeUS2140 (#1119) üzenetére


devast
addikt

Valószínűleg azért nem méltattak válaszra, mert nem tudják értelmezni számodra mit jelent az, hogy "Ezt". :W

[ Szerkesztve ]

(#1121) ZeUS2140 válasza devast (#1120) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

lol. sry :)
Említett topic-ba természetesen beírtam :) Elfelejtettem a link-et beszúrni :B
Philips 42PFL5405h-ről lenne szó :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1122) Mr Paris válasza ZeUS2140 (#1121) üzenetére


Mr Paris
tag

üdv

talán 1 vagy 2 hete volt majdnem erről téma olvass vissza ott írtak tapasztalatokat is.
Amúgy PC-hez ha monitorként is akarod használni akkor az 5605 vagy 5625 ajánlott mert azok közvetlen ledesek.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1123) Mr Paris válasza ZeUS2140 (#1119) üzenetére


Mr Paris
tag

[Ezen] az oldalon meg írnak a input lag-ról meg, hogy melyik TV-nek kb. mennyi a lagja

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1124) ZeUS2140 válasza Mr Paris (#1123) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Na visszaolvastam januártól :)
Valóban volt róla szó, csak átsiklottam felette.
Szóval ahogy néztem a 42pfl5405h alkalmas monitornak nem lesz vele gondom.
Remélem. Egyik oldalon <20ms, máshol 30-45ms-t írnak. 5605-re is találtam 20ms-től 45ms-ig mindent.
Igazából szinte csak sim-el játszok, ha játszok. Abba meg csak nem lesz gondom.
Köszi a segítséget. Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1125) devast válasza ZeUS2140 (#1124) üzenetére


devast
addikt

Milyen messziről nézed, hogy 42"-es méretben vennéd? Ha kb 1-1,5m távolságról akkor sokkal jobban jársz egy 32"-es méretűvel. A betekintési szöge elég gáz, szóval ha nem vagy 2-2,5m-re tőle akkor egy 42-esen szemből nézve a két szélén már elég érdekesen szürke lesz az amúgy is igen gyenge fekete. Az input lag az egyetlen dolog, amivel teljesen meg vagyok elégedve (5405-öm van).

(#1126) pepi76 válasza Barthezz2 (#1118) üzenetére


pepi76
csendes tag

Azért Köszi!
Ezek szerint vettem egy drága de szar tv-t... Ha tudom, akkor 60-nal olcsóbbér' is vehettem volna valami gagyit.
esetleg valalkinek van ötlete, vagy beállítási tippje?
Köszi!

(#1127) ZeUS2140 válasza devast (#1125) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szia.
1m-2.5m. LFS, film, tv. Kormány mögül, fotel, ágy. Jó lesz a méret. Attól nem félek.
Egyedül a lag-tol tartottam, de többen is megnyugtattak ezzel kapcsolatban.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1128) Barthezz2 válasza pepi76 (#1126) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát figyelj, minden LCD TV szemből nézve a legjobb, ahogy ez is.
Itt egy teszt. Találsz benne egy táblázatot, kalibrált beállításokkal. Én ezzel használom.

Everybody lies.

(#1129) pepi76 válasza Barthezz2 (#1128) üzenetére


pepi76
csendes tag

Jój értem, de én (ezek szerint naívan) azt hittem, hogy kicsit halványabban lehet látni oldalról, és nem torzítja a színeket. :(( Azért probléma nekem, mert hosszúkás a nappalim és a tv helye pont az egyik végében van (keresztbe), így kizárólag egy helyről lehet élvezni, a nappali étkező konyhából már nem, ami a terület 80 %-a... szívás :-)
Köszi a linket, majd beállítom és beszámolok a tapasztalatokról.

(#1130) Mr Paris válasza pepi76 (#1126) üzenetére


Mr Paris
tag

"Ezek szerint vettem egy drága de szar tv-t... "

nem bántásból, de pl. én kb fél évet de inkább többet jöttem mentem teszteltem nézelődtem, hogy melyik tv mit tud, milyen a képe, igyekeztem a lehető legtöbb beállítást meg ilyeneket megnézni.
Ja igen időm az nem volt sok azért tartott félévig...(nem kevés pénzt áldoz rá az ember szóval csak magával cseszik ki ha nem jár utána...szvsz)

Igazából a filmlejátszást akár melyik TV akármelyik fórumán olvassa az ember tapasztalható, hogy a legtöbben azt mondják, hogy a beépített media lejátszó az felejtős a feliratokkal sokaknak csak gondja volt...
A képet meg meg lehet nézni bárhol ha torzít színt fényerőt akármit az bármilyen beállítással torzít.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1131) Mr Paris válasza pepi76 (#1129) üzenetére


Mr Paris
tag

ha tényleg ennyi gondod van vele inkább vissza kellene vinned...
8 munkanapig kötelesek vissza venni.

aztán keresel valamit ami az elvárásoknak megfelel

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1132) pepi76 válasza Mr Paris (#1131) üzenetére


pepi76
csendes tag

Én karácsonyra akartam megvenni és azt hittem kiválasztottam a legjobbat :-)
Ezzel az eggyel nem számoltam, hogy oldalról szar:-)

(#1133) Mr Paris válasza pepi76 (#1132) üzenetére


Mr Paris
tag

hát ha meg voltál akárhol megnézni és ott nem "csinálta" még lehet , hogy kifogtál egy hibás darabot...én továbbra is azt mondom lehet úgy jársz a legjobban ha vissza viszed. Szar meg macera de jobb mint anyázni ahelyett, hogy élveznéd a TV-t

ez a "rózsaszínesség" ez minden tartalomnál látszik? és csak oldalról?
film, tv adás, PC-kép ha rávan kötve ilyenekre gondolok

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1134) pepi76 válasza Mr Paris (#1133) üzenetére


pepi76
csendes tag

Voltam megnézni, de ott nem vettem észre. (nem is nagyon figyeltem, mert azt hittem a betejókintési szög azt jelenti, hogy (nagyjából) ugyanazt látom minden szögből.
Mindjárt átugrok az Euronicsba megnézem....

(#1135) pepi76 válasza pepi76 (#1134) üzenetére


pepi76
csendes tag

betekintési szög akart lenni...

(#1136) Daffni2 válasza pepi76 (#1134) üzenetére


Daffni2
addikt

Lehet, hogy hibás darabot fogtál ki.
Most próbálgattam az enyémnél, még egészen oldalról nézve is tűrhető a képe.
Jól olvashatók a betűk is.
Elszineződésnek nyoma sincs.

De ilyen szögből egyébkén sem nézem soha.

"Aki ad,az nyer"

(#1137) pepi76 válasza Daffni2 (#1136) üzenetére


pepi76
csendes tag

És ha így van kihez tudok fordulni? Az eladóhoz? Vagy van Philips szerviz esetleg aki ki tud jönni megnézni, bemérni stb...?
Amit barthezz ajánlott azon a linken is azért látszik, hogy oldalról kicsit rózsaszínes.

(#1138) Mr Paris válasza pepi76 (#1137) üzenetére


Mr Paris
tag

a számlán vagy a garancia papírokon rajta van, hogy meddig a bolthoz kell fordulni és mettől a garanciális szervizhez. De mivel ahogy látom (ha jól látom) még benne vagy a 8 napba mint mondottam szerint vidd vissza oda ahol vetted kötelesek vissza venni. De ha nem akarod akkor én a helyedben a philipset hívnám először, hogy mit mondanak.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1139) mmtb


mmtb
csendes tag

A club philips-től érkezett e-mailben van:
"Most még jobban a kedvére tehetünk, mert már adott a lehetőség arra, hogy kiválassza az Ön által előnyben részesített nyelvet a Net TV termékkel kapcsolatos összes szolgáltatás eléréséhez."

Ez mi a csoda?

mmtb

(#1140) pepi76 válasza Mr Paris (#1138) üzenetére


pepi76
csendes tag

Nnna!
Átmentem az Euronicsba, mondanom se kell, hogy ott tökéletes a képe az összesnek, bár tv-re nem tudták kapcsolni, csak a saját demóját nyomják. Azt mondta az eladó, hogy annak jónak kell lennie.
Felhívtam a szervizt (Szerviz Kft. nem tudom, hogy kit kell, a neten találtam őket) azt mondták, hogy sajnos az ilyen.... -Mondom akkor átvernek a boltban- Válasz: Igen át!!!!
Hívjak más szervizt?
Na kost lettem pipa!!!
Lehet, hogy túlérzékeny vagyok?

(#1141) murare válasza pepi76 (#1140) üzenetére


murare
csendes tag

Szerintem,ha nem tettszik vidd vissza és cseréldd be egy 42pfl7655-re,egy százassal többe fog kerülni,de a legjobb üzletedet csinálod meg vele.Azt aztán akermilyen szögből nézheted el fogsz ámulni tőle!

(#1142) pepi76 válasza murare (#1141) üzenetére


pepi76
csendes tag

Még a világűrből is? :-)
Csak 1 százas? :-)))) "annyi péze se anyámnak, se apámnak, de tán még a királynak se vót"
nehogymár 180-ért ne legyen elfogadahtó a képe 1 led tv-nek....

(#1143) murare válasza pepi76 (#1142) üzenetére


murare
csendes tag

Én sem akartam ennyit egy tv-ért kiadni,de sajnos ez volt az egyetlen típus és márka amit érdemes volt megvenni.Ha 180-t adtál ki érte akkor talán 70+ elég lesz.Azóta mentek le az árak.Ne szarakodj vele,vagy vidd vissza és kérdd vissza a pénzt,vagy ha tudod cseréld be egy másikra!Egy tv-t az ember sokáig akar nézni és nagyon nem mindegy hogy mit nézel!

(#1144) devast válasza murare (#1143) üzenetére


devast
addikt

Ne szórakozzál már... 250-ért egész jó pana plazmát kapsz... az meg azért nem ugyanaz a súlycsoport.

[ Szerkesztve ]

(#1145) murare válasza devast (#1144) üzenetére


murare
csendes tag

Persze,hogy nem egy kategória! Azért vettem meg a philipset!

(#1146) pepi76


pepi76
csendes tag

Hát gyerekek, meg kell állapítani, hogy a Philips betekintési szöge 45 fok alatt van.
Bevittem az Euronicsba filmet. Ott is ugyanolyan rózsaszín az emberek feje oldalról...
Aki nem pont szemből nézi véletlenül se vegyen ilyen "készüléket".
Egy samun is kipróbáltam, ott sem volt teljesen ugyanaz mint szemből de nem torzította el a színeket, csak kicsit haloványabbak lettek az arcok.

(#1147) Barthezz2 válasza pepi76 (#1146) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, betekintési szög terén nem a legjobb a Philips(legalább is az 5605), viszont cserébe szemből a szüleim LG-jénél jobbak a színei, és jóval mélyebb a fekete. Nameg ha PC-hez kell, az input lag sem utolsó dolog, amiben szintén a Philips a jobb. Szóval nyílván nem tökéletes egyik sem, ezért is kell vásárlás előtt rendesen utánanézni, mit, és mire veszünk, pláne ilyen tételnél. :K Azt hiszem, legközelebb már te is körültekintőbb leszel :)
Most meg ha még teheted, vidd vissza akkor, és cseréltesd be. Az a legjobb, amit tehetsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1148) Mr Paris válasza pepi76 (#1146) üzenetére


Mr Paris
tag

Betekintésszögben igaz nálunk nem nagyon nézzük oldalról csak kicsit, de nem láttam egyszer se színtorzulást , ha nagyon de tényleg nagyon oldalról nézem akkor kicsit fakulnak a színek ennyi.
Lehet a szemed túl érzékeny :DDD a viccet félre téve ahogy korábban is említettem amit Barthezz2 is mondott, ha még teheted vidd vissza.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#1149) devast válasza pepi76 (#1146) üzenetére


devast
addikt

Ismételgesd... nincs input lag, nincs input lag.... :DDD Én is ezt teszem. Legközelebb meg majd mint Barthez írta, körültekintőbben választok.

[ Szerkesztve ]

(#1150) -=RelakS=- válasza devast (#1149) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jöhetek én is mantrázni? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.