Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) tutis


tutis
őstag

philip 55PUS7304 és samsung telefon. Régebben a samsung telefonnal tudtam a smart view beépített funkcióval tv-re küldeni képet, videót, most már csak a google home appon keresztül. Ami nem jó, mert videó esetén akadozik a kép, 23fps alatti az átküldés valószínüleg. 104-es frissítés után jött ez a probléma, most 144-nél tart a verzió.
Van akinek működik a smart view? van erre megoldás? esetleg visszaállás régi verzióra?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#32002) Bogyi007 válasza migabi24 (#31997) üzenetére


Bogyi007
veterán

Működés közben hátulnézetből...

Szemből működés közben...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32003) minilego válasza Bogyi007 (#32002) üzenetére


minilego
senior tag

Azért nem éppen olyan, mint az eredeti.

(#32004) djhir válasza rainman72 (#31995) üzenetére


djhir
tag

Köszi szépen, meg fogom nézni.

(#32005) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

tervben van egy Philips 55Oled706 vásárlás
egy kérdésem lenne az EPG-t hogy jeleníti meg van közbe hang és kép a sarokban vagy csak EPG hang nélkül?

köszi

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#32007) minilego válasza Ferrorr (#32006) üzenetére


minilego
senior tag

Vérbeli tesztelő!

(#32009) minilego válasza Ferrorr (#32008) üzenetére


minilego
senior tag

Mindegyikhez hozzá tud szólni. Apró hibái ellenére én a 7805-el még vagyok elegedve.

(#32010) Alien! válasza migabi24 (#31997) üzenetére


Alien!
senior tag

úgyérted, hogy a 3 oldalat ambi kiegészítéseként alulra?

(#32011) erdey_a válasza Bogyi007 (#32002) üzenetére


erdey_a
őstag

aggasztó az a szuszogás a videókon... :D

Vérboci

(#32012) migabi24 válasza Alien! (#32010) üzenetére


migabi24
nagyúr

Örülök, hogy valaki érti mire gondolok :D szóval a helyzet a következő, 65PUS8505 van itthon, gondoltam eljátszok a dologgal, vettem hue bridget, rgb+cct szalagot, hue kompatibilis vezérlőket, de sajna nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet, elég kókány lett a végeredmény :D

(#32013) migabi24 válasza Bogyi007 (#32002) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát ne haragudj, de ez köszönőviszonyba sincs a gyári megoldással :D

(#32014) Bogyi007 válasza minilego (#32003) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez csak egy alap, elvileg lehetne valami vezérlőt venni, amivel konkrétan lehetne hangolni például Pc es a Tv között a világítást, de eddig nem foglalkoztam vele.

Az viszont tény, hogy már ebben a formában is jobb a szememnek tévézni.

#32011 erdey_a keszülök egy Darth Vader castingra. :))
Komolyra fordítva: van egy közepes orrsövény-ferdülésem, valamint egy kevés súlyfeleslegem.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32015) djhir válasza Bogyi007 (#31996) üzenetére


djhir
tag

Köszi szépen, úgy tűnik jobb választás, mint a Samsung hasonló nagyságú készüléke. PVR van benne, nem tudod EPG-nél megjelenik a nézett tv műsor képe?

(#32016) rainman72 válasza Ferrorr (#32006) üzenetére


rainman72
nagyúr

Volt egy hasonló hangnemben beszélő kollega itt,elég hamar kirakták a szűrét.
Kezdesz rá hasonlitani :F :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#32017) rainman72 válasza Bogyi007 (#32002) üzenetére


rainman72
nagyúr

Jaj Bogyi ez nagyon rossz :R :Y :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#32020) rainman72 válasza Ferrorr (#32018) üzenetére


rainman72
nagyúr

Még ráér az oled.
Ha veszek 77" lesz de az még
drága nekem.Addig elszórakozok ezekkel.
Az ÁK véleményekre sose adok,amugy láttam.Akinek van/volt Philips tvje az tudja hogy ez baromság vagy csak hozzá nem értés.
Jelenleg ez tv cserélősdi meg egy jó hobbi.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#32021) Bogyi007 válasza djhir (#32015) üzenetére


Bogyi007
veterán

PVR van benne, viszont amit felveszel azt csak a tévén tudod megnézni és ami adattárolót csatolsz azt megformázza a készülék ha felvételre akarod használni.

EPG alatt ha a Guide gombbal kéred le, akkor elveszi a képet és a hangot is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32022) Alien! válasza migabi24 (#32012) üzenetére


Alien!
senior tag

szerintem eredeti philips stripeot kellet volna venni, igaz más a matek a végén: [link]

tervben van nekem is, de mivel a beállításban nem választható a képernyő alja, így nem lesz színhelyes szerintem....

(#32023) bnorci71 válasza Alien! (#32022) üzenetére


bnorci71
addikt

bementem a helyi Euronicsba megnézni a kiszemeltet van-e, beszélgettem az eladóval, említettem neki az Ambilight nem biztos, hogy érdekel, azt mondta 10 emberből 12 szereti sőt van aki azóta 4 ilyen tv-t vett sőt az égőket is kicserélte Philips okoségőre és az is megy a Tv-vel
Nem is gondoltam van ilyen :U

#32005bnorci71
ezt meg jól megnézettem vele a kiállított Oled705-n sajna teljes képernyős az EPG

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#32024) migabi24 válasza Alien! (#32022) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam választható, youtubon van fent video eredeti philips ledszalaggal ugyanolyan béna szerintem, nem volt olcsó egyébként, egy nagy baja van az eredetivel szemben amitő gagyi lesz az egész, hogy nem tudnak a ledek külön világítani.

[ Szerkesztve ]

(#32025) Alien! válasza migabi24 (#32024) üzenetére


Alien!
senior tag

nekem úgy rémlik mintha alul 2 sarkot lehetne csak választani, alsó élt nem.

(#32026) migabi24 válasza Alien! (#32025) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam középen alul is van pötty :D

(#32027) vicces válasza bnorci71 (#32023) üzenetére


vicces
addikt

anyámnak is ambilightos tvje van. én nem is tudtam -1000+ km távolságra lakunk egymástól. és csak annyit mondott, hogy egyenesen imádja. már emiatt is megérte neki.

nekem is kinai ledcsík van a tvn, de én fixen beállitottam egy világos zöld szint. az már jó a szemnek, és nem is folyik ki a szemem sem a tvtől sem a többi fehér/kék szinétől a ledcsíknak.
nem olyan rossz, de gagyi! :DDD

:)

(#32028) bnorci71 válasza vicces (#32027) üzenetére


bnorci71
addikt

nagyon régi tanács egyébként, hogy a Tv mögé gyenge fényforrást kel rakni akkor kellemesebb a szemnek, vagy nem teljesen sötét szoba, mondjuk egy éjjeli lámpa mellett nézni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#32029) vicces válasza bnorci71 (#32028) üzenetére


vicces
addikt

emlékszem gyerekkoromból még erre. volt egy rokonom aki a nappali mögötti szobában a tv mögötti fal után ezért felkapcsolta a lámpát. csak a bibi ott volt, hogy volt közben még egy válaszfal :C

[ Szerkesztve ]

:)

(#32030) grabber


grabber
addikt

Letöltöttem HDD-re újra a filmet. MOst már le tudom játszani. Igaz volt hogy megakadt 1x 2x de beletekertem és utána 1 percig néztem és nem akadt már többször meg. VLC-n nem volt kép de újra megnyitva beletekerve utána jó lett.
Plex-en sem akad már annyira. 300mbit helyett a telekom csak 40 mbit-et adott emiatt akadt a plex :U Modem újraindítása után már 300mbit megvolt.

Mai tanulság. Ha a windows media playerben engedélyezem a streamet,akkor a TV-n látom a windowsos képeket és videókat :)) Nem játsz le mindent,de legalább van miből kiindulni. Ilyesmit kerestem,de kicsit lassú. De majd még tesztelem.

(#32031) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Az alany egy 58PUS8505
Netflix tartalmaknál statikus képnél is magától elkezd sötétülni a kép majd ha fényviszony változik (pl fordul a kamera) akkor hirtelen villanásszerűen kivilágosodik.
Ez vmi bug vagy feature?
Sötétebb tónusú sorozatoknál (pl. Vaják vagy A korona) jobban észlelhető, szinte zavaró.
Viszont eddig tv adás vagy youtube alatt ezt nem tapasztaltam, ez tv bug (képfrissités) vagy Netflix specifikus dolog?

(#32032) Alien! válasza migabi24 (#32026) üzenetére


Alien!
senior tag

most nézem 805-ön van, 8303-on nincs még.

(#32033) Kickass válasza Kickass (#32031) üzenetére


Kickass
őstag

Megnéztem a régi F6100-on nyoma sincs ilyesminek. Kiábrándító, az árukeresős vélemény egyébként tükrözi a valóságot, pixeles kép a tv csatornaváltásnál úgy próbálja pár másodperc után összeszedni magát. Egyedül az Ambilight fasza, meg az Android is viszonylag gyors.

(#32034) migabi24 válasza Alien! (#32032) üzenetére


migabi24
nagyúr

De mondom ne vesződj vele, nem éri meg, meg se közelíti a gyári megoldást sajnos, még szerencse, hogy nekem a megvásárolt cuccok egyébként is kellettek volna a média fal hangulatvilágításához, így nem lett kidobott pénz.

(#32035) Alien! válasza migabi24 (#32034) üzenetére


Alien!
senior tag

Próbáltad vagy YouTubeon nézted? Tudsz videót linkelni?

(#32036) csonkadavid válasza Kickass (#32031) üzenetére


csonkadavid
tag

Ez a Dolby Vision lesz. Sokkal több adatot tartalmaz és folyamatosan vezérli a háttérvilágítást. Olyan műsor ami nem Dolby vision kódolású ott nem fogsz ilyet tapasztalni.

(#32037) Kickass válasza csonkadavid (#32036) üzenetére


Kickass
őstag

És akkor erre mi a megoldás?
Netflixen se a legfullosabb csomag van.

(#32038) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Az árukeresőn vannak 70" Philips ek kb 400 ig!
Mennyire jók ezek? Érdemes foglalkozni vele vagy engedjem el?
Csak tv nézés és hálózati filmnézés box on keresztül.
Tetszene az ambi!
üdv

(#32039) Kickass válasza Kickass (#32037) üzenetére


Kickass
őstag

Kipróbálom teljesen alap Netflix csomaggal, bár akkor meg minek 4K tv… :W

(#32040) migabi24 válasza Alien! (#32035) üzenetére


migabi24
nagyúr

Persze, be van építve, telefonnal nem tudok értékelhető videót csinálni, ha nekem nem hiszel próbáld ki te is :D nekem 65 ezerbe volt ez a kis próba.

(#32041) leroyclub


leroyclub
senior tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem erre a Dolby Vision-ös valósághű mozira nem áll rá a szemem. Természetfilmeknél nagyon jó, de a sima netflixes filmeknél valahogy nem jön be. Hogy lehetne jól, olyan "filmszerűre" beállítani? Ha kikapcsolom a javított mozgást, akkor olyan mintha darabos lenne a kép, ha egyesre rakom akkor meg már rajta van ez az "effekt".

[ Szerkesztve ]

(#32042) Ance válasza Kickass (#32031) üzenetére


Ance
őstag

Átállítottad egyedire a képbeállításokat és belőttél mindent? Nem maradt benne valami automatán?

(#32043) Kickass válasza Ance (#32042) üzenetére


Kickass
őstag

Egyedi, a képjavító lehetőségek ki vannak kapcsolva. Csak az mpeg szures volt minimumon, de azt is kikapcsoltam teljesen, termeszetesen semmi valtozas.

(#32044) Ance válasza Kickass (#32043) üzenetére


Ance
őstag

Ha a gyerek abbahagyja amit néz, akkor megnézem. Tudsz esetleg mondani olyan jelenetet bármiről a Netflix-en, ahol szembetűnő? Perc, másodperc megadással. Nem ezt a tévét szoktam nézni, de amikor néztem, akkor nem tűnt fel ilyen, azért gondoltam megnézem neked.

[ Szerkesztve ]

(#32045) Kickass válasza Ance (#32044) üzenetére


Kickass
őstag

Pl:
The crown, 1. évad 5. rész 22:00 perc
vagy Vaják 1. évad 1. rész 02:00 perc környéke

(#32046) Kroni1 válasza Kickass (#32045) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez a Dolby Vision féle fényerővezérlés engem is zavar kicsit. Feliratoknál méginkább, és nemcsak az egyik felirat szokott fényesebb lenni a másiknál, hanem ahol a felirat kint van már egy sötétebb és még egy világosabb jelenetnél is, ott az adott felirat fénye is változik!

Ha jól tudom nincs rá igazán megoldás. Ettől függetlenül szép a dv kép, de ez akkor is furcsa.

(#32047) Ance válasza Kickass (#32045) üzenetére


Ance
őstag

Nálam nem csinál semmit. :F Beállításaim:
Egyéni
szín: 86
háttérvilágítás kontr: 92
képélesség: 2
fényesség: 79

Javított-on belül:

szín-
színjavítás: ki
színterjedelem: széles
színhőmérséklet: normál
fehér szín igazítás: 2 pontos: vörös 125, zöld 115 kék 127 máshoz nem nyúltam

kontraszt-
kontraszt üzemmód: ki
HDR felkonvertálás: ki
HDR plus így nem állítható de KI-n van
dinamikus kontraszt: ki
videokontraszt: 96
Fényérzékelő: ki
gamma: 2

képélesség-
ultra resolution: ki

képjavítás-
zavarelnyomás: ki
MPEG zavar elnyomása:ki

Mozgás-
filmstílusok: valódi mozi
natural motion nem állítható de közepesen van, gondolom így nem számít

Esetleg próbáld meg ezzel. Ez nappali fényviszonyokra van. Sötétebb helyre max. a háttérvilágítást és videokontrasztot piszkálnám.

(#32048) Kroni1 válasza leroyclub (#32041) üzenetére


Kroni1
veterán

A darabos mozgás leginkább a 24p érintetlen lejátszása miatt lesz, az áll legközelebb a mozishoz, csak azért zavar már szerintem, mert egy darabig megtapasztaltad a javitott mozgást ami simábbá teszi a képet, (szappanoperásnak szokták mondani egyesek) de cserébe artifaktolhat is kicsit a gyorsabb jeleneteknél, illetve ahol nem tudja jól kiszámolni mit hova.

Milyen tévéd van amugy pontosan? Egyedi mozgásjavításnál a legalacsonyabb érték nem elviselhető? Nekem az a leginkább megfelelő, a pure cinema nálam olyan kb mintha ki lenne kapcsolva a javítás.

(#32049) Kroni1 válasza Ance (#32047) üzenetére


Kroni1
veterán

4K Netflix előfizun nézed és jobboldalt alul ki is írja a tévé hogy dolby vision mikor elinditod igaz?

(#32050) Ance válasza Kroni1 (#32049) üzenetére


Ance
őstag

Persze. Be van kapcsolva a DV értesítés, szóval megjelenik és 4K az előfizetés.

Egyébként még azt is ki lehet kapcsolni asszem a Javított menün belül, csak azt nem írtam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.