Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53201) randras_83 válasza fi:zi'k (#53025) üzenetére


randras_83
addikt

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, mi a III-ból költöztünk ki Budakalászra, én tolom a melót a XIII-ban, anya otthon az egy éves törpével, egyelőre nem panszkodott, hogy kezdene becsavarodni, bár néha látom rajta, hogy az agyrágó-gügyögyő manó megfertőzte, de ez normális.
Mondjuk azt is hozzá kell tennem, hogy van neki is egy kis rohangálós gépjárműteste, szóval nincs annyira bezárva. Viszont az tény, hogy valaki mindig flexel, bár Békáson is mindig valaki csinált valamit, az alsó szomszédról ne is beszéljek, az gyönyör volt.

Szóval részemről +1 a kertesnek

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#53202) jjeahh válasza Real_Necro (#53200) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pedig akkor valszeg f*szább élmény lehetett itt járkálni, máig imádom a fapados buszokat meg lufiüléses daciákat, részemről hozzátartozik ez az egész Erdélyi hangulathoz :DDD Kár, hogy már elég ritkák, ahogyan az igazi ízes egyenes falusi parasztok is a m*rhajó pálinkákkal meg házi kajákkal

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53203) Studi válasza jjeahh (#53202) üzenetére


Studi
addikt

Azok a Daciák valamikor 20 éve egycsapásra úgy eltűntek tőlünk, mintha sose lettek volna itt. :Y Állítólag visszavitték őket a románok haza, de nem tudom, hogy miért. :)

(#53204) jjeahh válasza Studi (#53203) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálunk sok autóval történik ez, nem tudom miért, nem értek hozzá. Pl. Daewoo Leganza nagyon népszerű volt anno ahogy nemrég a Chevroletek is, ehhez képest csak elvétve látni manapság párat az utcákon. Lehet mind kivitték Szlovákiába, Komarnoba rengeteg a Leganza taxi :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53205) Real_Necro válasza jjeahh (#53202) üzenetére


Real_Necro
veterán

Csíkszeredán géppuskás katonák áltak a nagyobb kereszteződésekben. Tényleg élmény volt... :P

Ellenben olyan finom kürtös kalácsot friss forrásvízzel azóta sem fogyasztottam, mint ott. Igaz, 1Ft-ért sem ettem fagyit sehol másutt. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#53206) Lassú Víz válasza Larry303 (#53193) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Túl öreg vagyok már ahhoz, hogy kimaradhatott volna :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53207) Byk01 válasza Lassú Víz (#53206) üzenetére


Byk01
senior tag

Sőt, még két gömbre is volt, hogy futotta annyi pénzből :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#53208) Ear001 válasza Studi (#53203) üzenetére


Ear001
addikt

Mert román termékként nem kellett importvámot fizetni rá, és mert itt ritka szar autóként volt elkönyvelve és a használt piacon beárazva, ott meg istencsászárság volt az Oltcitek, Arok között, megérte visszavinni őket.

[ Szerkesztve ]

(#53209) Mercutio_ válasza Ear001 (#53208) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beza, ahogy a volgákat is vitték a ruszkik :K

Amíg nem volt EU -tag Románia a single maltok dutifríből behozva is jó üzlet volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53210) Utka válasza t_a_m_a_s (#53180) üzenetére


Utka
tag

Szó szerint ez jutott eszembe (#53179) aleister hozzászólását olvasva! :K

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#53211) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Urak, Érdekelne itt bárkit is a kreatív topik újjáélesztése? Vagy a hivatásosokon kívül már senki nem kattogtat, nekik meg pont elég az?! :)

(#53201) randras_83
Köszi az inputot. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#53212) Balinov válasza fi:zi'k (#53211) üzenetére


Balinov
félisten

Remlik valami régről, de mi is ez?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#53213) t_a_m_a_s válasza fi:zi'k (#53211) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Megmondom őszintén én nem sok értelmét látom. Az a csapat aki ott kreatívkodott, már jórészt kikopott innen, aki meg itt van, annak lett család, munka, mifene. A legutóbbi újraélesztés is csak pár fordulót és elég sablonos értékeléseket élt meg... Van amúgy egy zárt FB csoport, j.bravoék ott próbálkoznak ilyesmivel, de ott sem mindig jön össze az adott fordulóra a kép. Oda esetleg kéretőzz be.

Holnap majd jól beletépünk...

(#53214) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#53213) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy Flickr-en az adott márka topicjában is szoktak havonta témák lenni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53215) #40935168 válasza aleister (#53179) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1 !!!!!

(#53216) #40935168


#40935168
törölt tag

Két megapixelszörny fullframe. Élvezettel néztem :) [link]

(#53217) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Vááá mai Z Nation után mindent értek: :DDD :C

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#53218) fi:zi'k válasza Balinov (#53212) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

[link]

(#53213) t_a_m_a_s
Úgy gondolom, hogy ha akarja az ember, akkor munka, család mellett is megoldja. Ha meg nem, akkor teljesen mindegy miért. :)
Nem vagyok megtalálható Fb-on, így a csoportba sem tudnék bekéreckedni, de nem is ez lenne a célom.

Az érdeklődésből úgy látom egyébként, hogy nagyjából beletrafáltam, hogy mai helyzet. :D

(#53214) Mercutio_
Csak lokálisan érdekelne a dolog. Egyebet magamtól is tudnék, nem egyet. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#53219) t_a_m_a_s válasza fi:zi'k (#53218) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem az időhiány mellett az a bajom, hogy a heti feladatozás kicsit ilyen kikényszerített kreatívkodás egy téma mentén (menj és fotózz, találj témát). Ha nincs téma megadva akkor kvázi képmutogatás, ha meg több idő van rá, akkor Pató Pál úr effektus miatt csúszik meg mindenki, szóval amíg nincs egy 5-6 fős, állandóan képelő "kemény mag", akikhez alkalmanként csapódnak, csapódunk páran, addig nem fog működni.
És igen, az aktivitás is ezt igazolja ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#53220) j.bravo válasza t_a_m_a_s (#53213) üzenetére


j.bravo
addikt

Akartam mondani - de ott is kicsi a team, és mostanában én magam se tudok képelni.
Kis pihenő után lehet hogy ujraelesztjuk, de tuti nem hozzuk at ide; az emberek többségének az lenne válóok.

Whatever.

(#53221) Studi válasza j.bravo (#53220) üzenetére


Studi
addikt

Hol az az ott? :)

(#53222) Real_Necro válasza Studi (#53221) üzenetére


Real_Necro
veterán

Megalakítjuk a Maglódi hobbifotós kört? :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#53223) *Ropi* válasza atok666 (#53190) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...mert azzal ugyanúgy kiveszel valamit belőlük ami eredetileg odatartozott..."

...Vagy éppen hozzáteszel: volt olyan U.S.A.-beli film, amit itthon leszinkronizáltak, majd az amerikaiak elkérték az itteni szinkront, mert annyival jobb lett.

Ha jól tudom egyre többször úgy szinkronizálnak, hogy egyetemistáknak adják ki a fordítást és ettől lesz életszerűbb a párbeszéd.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#53224) Studi válasza *Ropi* (#53223) üzenetére


Studi
addikt

Tehát skótok kifizetni a fordító árát, inkább kiadják egyetemistáknak olcsóért. :)

(#53225) zool1 válasza *Ropi* (#53223) üzenetére


zool1
őstag

Pld: Frédi és Béni, avagy a két kőkorszaki szaki, az egyik a sok közül. ;) Szívesen Ropi!

(#53226) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Legalább őszinte volt... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#53227) *Ropi* válasza zool1 (#53225) üzenetére


*Ropi*
félisten

:C

(#53224) Studi: Nem, azzal függ össze, hogy a kulturális és életkori adottságokból következő élettér / környezet nagyban meghatározza egy ember kommunikációs képességeit: erre a legjobb példák a reklámok, mert ott nem lehet túl kacifántosan fogalmazni, különben a célcsoportból sokan nem értenék meg. Tudományos tesztekkel igazolták, hogy azok a legoptimálisabb reklámírók, akik max. középfokú végzettséggel rendelkeznek, mert ők fogalmaznak a legközérthetőbben. Ugyanez vonatkozik a filmekre is: a megcélzott célcsoport nyelvén kell megszólítani a nézőket: egy ~50+ éves, elfásult fordító valószínűleg hónapok alatt sem adna olyan eredményt, mint egy pár fős diákokból verbuvált ferdítő / fordító csapat 1-2 hét alatt. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#53228) |AP|


|AP|
veterán

szinkron témához:
A Ford Fairlane kalandjai kint egy film a sokból, itthon kultfilm lett a szinkron miatt.
Az eredetit nem ismerem, de például az Asterix és Obelix - Kleopátra küldetés (nem röhög, igenis egy nagyon jóra, nagyon betegre sikerült film :DDD ) szinkronja is parádés szerintem.
Szintén mindig pozitív példaként hozom fel a Ponyvaregény szinkront is.

Ellenpéldának meg ott van a Breaking Bad, ami eredeti nyelven az egyik legzseniálisabb sorozat, szinkronnal pedig egy gyenge barátokközt...

(#53229) madgie válasza |AP| (#53228) üzenetére


madgie
titán

"A Ford Fairlane kalandjai kint egy film a sokból, itthon kultfilm lett a szinkron miatt."

Oscar dettó, szinte nincs olyan év, hogy meg ne nézném. Zseniális :D

(#53230) t_a_m_a_s válasza |AP| (#53228) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

És tényleg, a ponyvaregény is, igazad van! Gáti Oszkár, Dörner György, Für Anikó nagyon jó szinkronhangok! Mondjuk én láttam vagy 100x, de mindig szinkronosan, nekem az a természetes.

hogymi??? :)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#53231) TayRol válasza |AP| (#53228) üzenetére


TayRol
veterán

Feró nélkül kb semmi a film.

(#53232) |AP| válasza TayRol (#53231) üzenetére


|AP|
veterán

pont ezt mondom :K

(#53233) TayRol válasza |AP| (#53232) üzenetére


TayRol
veterán

ja, igen, csak megerősítés volt.:D

(#53234) Lassú Víz válasza madgie (#53229) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Oscar +1 :))
Imádom.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53235) j.bravo válasza Studi (#53221) üzenetére


j.bravo
addikt

fécbukkon. Zárt, kis létszámú csoport, lelkes és kevésbé lelkes amatőrökkel, és lelketlen a mi hülyeségeinkre rá nem érő profikkal :)

Whatever.

(#53236) t_a_m_a_s válasza j.bravo (#53235) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

khmmm... Köszönöm a kevésbé lelkes jelzőt, minden bizonnyal rám gondoltál ;) ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#53237) j.bravo válasza t_a_m_a_s (#53236) üzenetére


j.bravo
addikt

Neeeeem (csak) ;]

Whatever.

(#53238) Utka válasza Lassú Víz (#53234) üzenetére


Utka
tag

Oscar ++1

- Ne hívjatok főnöknek, az tiszteletlenség!
- Bocs, főnök!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#53239) t_a_m_a_s válasza Utka (#53238) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Látom mindenkinek megvan a 100x megnézős szarfilmje :) Diszkópatkányok?

Holnap majd jól beletépünk...

(#53240) Utka válasza t_a_m_a_s (#53239) üzenetére


Utka
tag

:K
Te fogtad meg a seggem??! :C

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#53241) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#53239) üzenetére


Real_Necro
veterán

[link] :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#53242) |AP| válasza t_a_m_a_s (#53239) üzenetére


|AP|
veterán

nekem az Ace Ventura 1-2 és a már említett Kleopátra küldetés... ha ezeket elkapom a TV-ben, akkor általában végig is nézem. Az asszonyt a világból ki lehet már kergetni ezekkel a filmekkel :DDD

(#53243) forceberg válasza |AP| (#53242) üzenetére


forceberg
veterán

Látom a xar tömegsorozatok helyett filmek is szóba kerültek.
Karácsony környékén nálunk nosztalgia volt, olyan filmekkel, mint pl. a Csupasz pisztolyok meg a Hóbortos hétvége :D Szerintem ez olyan, mint a zene is, a "régi jókat" nem adnánk az újakért cserébe. Bár a soxar között vannak azért most is zseniális filmek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#53244) Balinov válasza fi:zi'k (#53218) üzenetére


Balinov
félisten

koszi a linket, erre a topikra gondoltam en is, remlett meg nagyonregrol.

egy probat szvsz meger. halado es kezdo topikban mar kerdezted?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#53245) Mercutio_ válasza forceberg (#53243) üzenetére


Mercutio_
félisten

Apáink csupasz pisztolyai a piedone/luídefünez filmek :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53246) Balinov válasza Mercutio_ (#53245) üzenetére


Balinov
félisten

Horgasz a pacban forever! :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#53247) Balinov


Balinov
félisten

Mi a hiba a kepen? :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#53248) t_a_m_a_s válasza Balinov (#53247) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az igazán profik így is tudnak ;)

jeeah, meg szerintem még az objektívsapka is nehezíti a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#53249) jjeahh válasza Balinov (#53247) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hogy rossz helyen kukkol? Azt pedig hivatalosan is így kell kéremszépen :DDD
A háttérben az ott egy color checker pasport? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53250) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#53245) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Illetve kicsit más tészta, de Ötvös Csöpi összes!

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.