Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52801) fi:zi'k válasza Studi (#52800) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nálam is ez a fő gond, hogy nagyon szűk csomagtér nyílása, pedig kis túlzással be is férhetne.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52802) Studi válasza fi:zi'k (#52801) üzenetére


Studi
addikt

A tied puttonyos póló, jól emlékszem? Nekem is ez a gondom, amikor a következő kocsimat keresem: nekem a klasszikus lépcsőshátú forma tetszik a legjobban, de annak a csomagtartója emiatt mindig kompromisszumos. :( Ebből a szempontból talán az Octavia a legjobb az általam elérhető típusokból.

(#52803) fi:zi'k válasza Studi (#52802) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem, lépcsős ez is. A kombiba bőven beférne.
5 ajtósat nézz, annak van nyílása. Nekem amúgy sokszor jobban is tetszik a kombi forma. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52804) rbalint88 válasza Studi (#52802) üzenetére


rbalint88
addikt

e! [link]
ha lesz rendes családi autó (V70), akkor egy ilyen lesz mellé. ha meg egy autó, akkor S80 vagy 159 SW :P

(#52805) t_a_m_a_s válasza Studi (#52802) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

nekem a klasszikus lépcsőshátú forma tetszik a legjobban, de annak a csomagtartója emiatt mindig kompromisszumos

Skoda Superb? Audi A8L??? ;] ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#52806) Studi válasza rbalint88 (#52804) üzenetére


Studi
addikt

Pfőjjjj, akkor inkább megtartom a Swiftet! :Y :))

Fizik: arra gondoltam, mint puttonyos. Az nem is jutott eszembe, hogy abból a generációból még volt kombi, pedig tényleg. :)

(#52807) fi:zi'k válasza Studi (#52806) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig bizony van. Amúgy hülye egy helyzet, mert hiába nagy a csomagtere, vmi 450 l kirüli, nagyon szűk a nyílás. Már megfordult a fejembe párszor, hogy egy kombira elcserélem.

A fuvar meg szerencsés módon megoldódott.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52808) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Merci, m3ss, autóbuzik! Miata!!!négy!!!444!!!

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#52809) rbalint88 válasza t_a_m_a_s (#52808) üzenetére


rbalint88
addikt

szörny, miata héjjal :DDD

(#52810) fi:zi'k válasza rbalint88 (#52809) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kb.
Lehet már az sem eredeti, csak vmi műanyag idomok. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52811) zool1


zool1
őstag

A d7000-en mennyire használható egy 24-70-es üveg (Nikon vs Tamron)...?! :F Így valószínűleg menni fog a Sigma 17-50, 10-20, és a Nikon 18-105.(maradna a Sigma 70-200 os.) Talán majd lenne még a 24mm alá egy Tokina 11-16. :U

(#52812) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#52808) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyomokban miatát is tartalmaz :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52813) fi:zi'k válasza zool1 (#52811) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hoty-hoty? Nincs érdeklődő a vázra?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52814) zool1 válasza fi:zi'k (#52813) üzenetére


zool1
őstag

Úgy néz ki marad a váz, közben... :B

(#52816) Real_Necro válasza Studi (#52815) üzenetére


Real_Necro
veterán

Éppen elkészült egy jó adag forralt bor, meg kihűlt a kuglóf is... kezd karácsonyi hangulatom lenni. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#52817) fi:zi'k válasza Real_Necro (#52816) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem nem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52818) spanyoll válasza fi:zi'k (#52817) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem sem. Majd akkor, ha már a családdal ülök az asztalnál, megittam az első egyik felesem, beszélgetünk és tudom, hogy aznap és másnap sem kell semmit se csinálnom.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#52819) fi:zi'k válasza spanyoll (#52818) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem majd ha gyerekem lesz, talán akkor visszajön, de ezt is kétlem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52820) Real_Necro válasza fi:zi'k (#52819) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ne legyél ilyen pesszimista. ;)

Gyerekkel meg nem kell karácsony az örömhöz, van, hogy megadja nélküle is. Most, hogy már 4 napja itthon vagyok tök jó reggel ébredés után átballagni szobájába, meglát, nyom egy teli arcos vigyort és már jól indul a napom. :B :)

Szerk.: este meg 22-23 környékén (jobb esetben) bealszik gyerkőc, apának van egy kis ereje készíteni fél lityó forralt bort, aztán elkortyolgatni majd bedőlni ágyba és aludni még 6-7 órát, majd még kettőt reggel. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#52821) fi:zi'k válasza Real_Necro (#52820) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Valóban, az örömhöz nem kell karácsony, de nem is ezt mondtam.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52822) Lassú Víz válasza Real_Necro (#52816) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nekem is. Az előkészületek miatt lassan teljesen egymás idegeire megyünk :(((

Gyerek tegnap átment élete első egyetemista vizsgáján :C , kezdi már sejteni miért mondtuk, hogy az érettségi smafu ahhoz képest ami rá vár.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52823) Studi válasza fi:zi'k (#52819) üzenetére


Studi
addikt

Dehogy. Lásd lentebb Lassú Víz megjegyzését: gyerekkel sokkal inkább agyadra fog menni a patália, amit a nők csapnak a karácsony körül. :K

(#52824) Real_Necro válasza Studi (#52823) üzenetére


Real_Necro
veterán

Erre majd kivancsi leszek nalunk valtozik e. Kilencedik kozos karacsony de nyugis szokott lenni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#52825) Studi válasza Real_Necro (#52824) üzenetére


Studi
addikt

Mert téged megvesz az asszony kilóra. :P :DDD

(#52826) Novics válasza fi:zi'k (#52817) üzenetére


Novics
senior tag

Ebben a takony, meleg időben nekem sincs semmi karácsonyi hangulatom. :( Itt még az az opció sem áll, hogy majd kimegyek a szépen feldíszített térre, mert még az sincsen. Itt már lassan 2 hónapja "november" van. Elfáradt így a év és a suli végére.
De majd telezabálom magamat anyu féle bejgliből, meg mindenféle finomságból, az majd kicsit helyre ráz. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#52827) spanyoll válasza fi:zi'k (#52819) üzenetére


spanyoll
addikt

Az a másik. Ismertek, nem két napja járok ide én sem, régen (is :DDD ) sok faszságot irkáltam össze, de hát változik az ember. Viszont eljutottam szépen lassan arra a szintre, amikor belegondolok, hogy mit akartam az életemtől ennyi idősen, vagy úgy most mit szeretnék és bizony örülnék egy kiskrapeknak meg valakinek magam mellett. De mivel a magam mellett valaki része a történetnek jelenleg nincs, ezért a kiskrapek része is várat magára.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#52828) Byk01 válasza Studi (#52823) üzenetére


Byk01
senior tag

Nálunk asszony terápián, kórházban, gyerekek nagyszülőknél, így a karácsonyi hangulat kimerült abban, hogy a soroksári Decathlonból az M0 felé kerülve mentem haza Pestszentlőrincre, annyira kilátástalan volt a kijutás a rövidebb út felé a parkolóból.
És ezen csak ront, hogy most is a melóban rontom a levegőt :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#52829) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Reggelire túrótortát tolok, ez elég karácsonyi feeling? ;]

Mindenki hisztis a topicokban, ez a karácsonyi túlpörgés nem egészséges :N

spanyoll : 40 éves korodig is ráérsz kiskrampuszt gyártani, bár kérdés a fiatalabb csajjal a generációs különbség (értékrend,gondolkodás, erkölcsi normák) mennyire lesz áthidalható.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52830) TayRol válasza Mercutio_ (#52829) üzenetére


TayRol
veterán

én nem, nyugodtan dolgozom.:)

(#52831) madgie válasza Mercutio_ (#52829) üzenetére


madgie
titán

40 éves gyártásnál már majdnem 70 lesz az apuka, mire fősulira megy a pulya. Az azért húzós kor meg támogatás szempontjából is, nem?

Vagy te már annyi vagy? ;]

(#52832) Real_Necro válasza Mercutio_ (#52829) üzenetére


Real_Necro
veterán

Úgy tartják minél idősebb az ember, átlagosan annál kevesebb türelme van gyereknevelésre. Van egy kolléganőm, aki jövőre már 40 lesz, de még mindig távlatokban beszél gyerekvállalásról... nekem azért furcsa.

Karácsonyi vásárlásokat már megtettük, bár tegnap még kellett venni pár dolgot, az éppen elég volt... a következő 3-4 napban már csak pékségbe meg zöldségeshez megyünk.

Itt meg egy reggeli ébredés: :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#52833) TayRol válasza Real_Necro (#52832) üzenetére


TayRol
veterán

Szép gyerek! :)

Mi ma megyünk 4D-re, kíváncsi leszek...

(#52834) atok666 válasza Mercutio_ (#52829) üzenetére


atok666
őstag

40 evesen mar keso (elso gyerekre gondolok), plane ha szeretned latni felnoni, esetleg szeretnel unokat...
Inkabb 30 :)

Atok

(#52835) t_a_m_a_s válasza atok666 (#52834) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Így, így. Nekünk (az én generációmnak) sajna már az unoka is majdnem esélytelen lesz, nemhogy a dédunoka...

Mindemellett sajnálatosan, de folyamatosan tolódik ez az egész (legalábbis az ismeretségi körömben). Az emberek nem akarnak felnőni... 30+ évesen még haverokbulifanta, pedig akkor már azért érdemes belevágni a gyerek projektbe.

Holnap majd jól beletépünk...

(#52836) Mercutio_ válasza atok666 (#52834) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, bármi áron, ha egy elb.szott kapcsolat vagy épp még alakulóban lévő van, akkor is :K

necro :Igen, a türelem az a korral egyre fogy, de spanyoll Buddha és Jézus szerelemgyereke, így nála ez nem para :N a kollégádat nem elemezném, Kozsó vezesse lépteit ;]

madgie :+5, de a keresztlányunk jóvoltából van rálátásom az 50+-os apukákra, és a 2 itthoni jóvoltából a serdülőkor összes f*sságától az önálló akarok lenni annak negatívumai nélkülön át a különköltözésig volt részem mindenből. Van még kérdés? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52837) gorgo válasza Mercutio_ (#52829) üzenetére


gorgo
őstag

biológiailag (a férfi) ráér, de a ahogy idősödik úgy lesz egyre raplisabb, morcabb, morgósabb, és kurvára nehéz lesz türelemmel viseltetni a gyerek dolgai iránt. Ami gyakran nem elegendő egy gyerekhez, az a türelem (főleg egy gyakran átok rosszhoz, mint az enyém)!
Úgyhogy húzzon bele mindenki időben...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52838) Studi válasza madgie (#52831) üzenetére


Studi
addikt

No igen, de akkor majdnem15 évig csinálja az általánost, és majdnem 9-ig a középsulit, nem is biztos, hogy kell annak a pulyának fősulira menni! :DDD

(#52839) atok666


atok666
őstag

Regen volt szarzene, ugyhogy egy porgos karacsonyra.

Atok

(#52840) Lassú Víz válasza gorgo (#52837) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hát, ha csak az örökítő anyagra gondolunk, bár a sok lánc copy-paste annak sem tesz jót. Pl. így lehet a vérzékenységért felelős génhibát pasi oldalon összehozni. Sosem értettem a 60+ évesen gyereket csináló férfiakat. Önző barmok. 12 évesen vesztettem el anyukámat egy betegség miatt, és soha nem tenném ki ilyesminek a kamasz gyerekem.

Asszony kicsit meg volt rökönyödve, amikor mondtam neki 34 évesen a másodiknál, hogy én már túl öreg vagyok a harmadikhoz. De baszki, 57 leszek mire befejezi az egyetemet. Nekem az pont elég a gyerek projektből. Majd hozza el az unokát pár órára és mire hulla fáradt leszek, vigye haza. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52841) madgie válasza Studi (#52838) üzenetére


madgie
titán

Kicsit elírtam, nem? :D

(#52842) Real_Necro válasza Lassú Víz (#52840) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálunk már kitolódott, én 34 vagyok, párom 6-al kevesebb és első gyermek született, de kb 2 éven belül szeretnénk még egyet. Szóval én sem leszek már annyira fiatal mire a gyerekünk diplomázik vagy házasodik... de remélem még lesz elég erőm. :B :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#52843) Lassú Víz válasza Real_Necro (#52842) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Jó terv. Nem bántam meg, hogy így alakult, de ha még egyszer kezdhetném a kisebb korkülönbségre szavaznék. Már épp fellélegeztünk volna a nagyobb után, amikor kezdődött minden elölről a kisebbel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52844) madgie válasza Real_Necro (#52842) üzenetére


madgie
titán

Dettó 34, múltkor IRL is troll voltam, a nagy családi ebéd közben eltűnődtem hangosan, hogy éppen idősebb vagyok, mint a fater, amikor elment. És neki három gyerkőc volt már.

Meg is öltem a hangulatot az asztalnál ezzel :DDD

(#52845) Novics válasza t_a_m_a_s (#52835) üzenetére


Novics
senior tag

Ezek a mai fiatalok...
A karrierépítés annyira központi téma lett ma már, hogy egyszerűen nincsen az embernek ideje szülővé válni, hovatovább, ismerkedni sem. 0-24-ben tolja az ipart, tanul, megfelel. Aztán azt veszi észre, hogy 40 évesen még egyedül van, évek óta két hű társa van, a gyomorfekély meg a magas vérnyomás...
Ez a fogyasztói szemlélet átka szerintem. Már semmi állandónak nincsen értéke, mindig újabb kell mindenből, ehhez viszont "termelni kell a GDP-t". "Aki rongyos az nem módos..."

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#52846) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Nah, a gyerek téma megölte a topikot... :)

SW fanok, mazsi, valaki! A fiamnak vettünk ilyen kis gagyi SW füzetkéket, azokat olvassuk lefekvés előtt. Erre most azt kérdezi, hogy mitől lett Luke fénykardja zöld a 3. részben? Bakker, segítsetek már, mert fingom sincs, de ne kelljen megint végignéznem a filmeket, annyira nem voltak jók... Ilyen az, amikor az ember 4 éves fia jobban képben van SW-ben mint az apja :DDD :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#52847) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#52846) üzenetére


Mercutio_
félisten

Há még essenemtudod? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52848) madgie válasza t_a_m_a_s (#52846) üzenetére


madgie
titán

Tudtommal nincs egyetemesen elfogadott válasz arra, hogy egy mesében miért kék vagy ződ a fénykard :))

A vörös oké, az a sitheké. De hogy kék vagy zöld? Gondolom mikor milyen kristályt talál a jeti :))

Szerk: viszont ha nem is ez a kérdés, hanem az, miért lett más, akkor a válasz az, hogy a Birodalom Visszavágban Vader papa lenyiszálta Luke kardforgató kezét, a karddal együtt. Ez a kard tért most vissza egyébként az Episode VII-ben. Lukivaker meg barkácsolt magának másikat.

[ Szerkesztve ]

(#52849) spanyoll válasza Novics (#52845) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez a problémám nekem is. Legutóbbi kapcsolatom, aminek 5 év után vége lett volt számomra az, amiből esélyt láttam arra, hogy gyerek lesz. Szerencsére nem lett, viszont megint ott vagyok, hogy oké, akkor új barátnő találása, ismerkedés, megszokás, ha nem jó akkor csere, stb stb. Kurvanagy csoda és hatalmas mákom van, ha 30 évesen már kilátásba kerül egyáltalán az, hogy elkezdjek próbálkozni, vagy legyen kivel próbálkozni aki érdemes rá. Igen, fiatal vagyok, "van még időm", de attól még én sem akarom tologatni 40+ig. Az meg más kérdés, hogy a pártalálás egy külön kálvária és vagy nincs rá ideje az embernek vagy ha van, akkor meg dafke párkapcsolatra alkalmatlanokat fog ki. 5 éves kapcsolat után következő lányzóról is azt hittem, hogy szercsilávcsi, vele tudok tervezni, aztán kiderült, hogy gyereket se szeretne és neki még fontos az, hogy kéthetente/háromhetente bulizzon napfelkeltéig. Nem azt mondom, néha nekem is eszembe jut, de ilyen rendszerességgel közel sem, főleg nem napkeltéig.
Na mindegy, meg van baszva ez az egész. Legalább este barátokkal dobunk egy vacsorát, úgyhogy az meghozza talán egy kicsit a pozitív hangulatot (a munkához utána :W :D ).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#52850) t_a_m_a_s válasza madgie (#52848) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi! Itten a szagirodalom, ami felvetette a kérdést... Ééérted, diretk kiemelik, hogy MOSTMÁR ZÖLD!!! ;) :D

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.