Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) bucilali


bucilali
aktív tag

Hali Mindenkinek!

Kb. 1 hónapja nyúzom a win 7-et, de most lett gondom vele. Nem nyitja meg a routerem admin felületét. Beírom az ip címét 192.168.1.1, azt nagy fehér képernyő és kiírja, hogy kész, de a képernyőn semmi. Eddig sem xp sem vista alatt nem volt ilyen gondom. Mi lehet a gebasz?

Köszi és üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#8102) solika válasza bucilali (#8101) üzenetére


solika
tag

csaó bucilali!

sztem próbálj meg egy másik böngészőt is.
aztán másik gépről is (lehetőleg ne win 7) egy prósza. bár sztem nem a se7en tehet róla...

ezután nézd meg a hálózati beállításaidat, h mi az ip-d, mi az átjáród ip-je (lehet h elállítottad).

ha így sem megy, akkor reset-eld a router-t (ez típusonként más módokon történhet).
egyelőre ennyi.

(#8103) bucilali válasza solika (#8102) üzenetére


bucilali
aktív tag

Biztos, hogy a win 7-tel van gebasz, mert csak oprendszert cseréltem, máshoz nem nyúltam.

Még megpróbálom egy notival holnap (XP)..

üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#8104) Veron válasza mezis (#8008) üzenetére


Veron
őstag

Hi!
közben megnézettem haverral a LED-eket, és kiderült, hogy a rossz gépnél állandóan világít a LED, ha be van dugva a kábel a hálókártyába. a jó gépnél rendeltetésszerűen, csak akkor, ha van adatforgalom a router és a gép között, a rossznál meg akkor is, ha ki van kapcsolva a gép, de be van dugva a kártyába.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8105) Csabee. válasza bucilali (#8101) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nézd meg az internetkapcsolatoknál az alapértelmezett átjárót. és azt a címet írd be!
és működni fog

Üdv: Csabee.

(#8106) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok. Nem találtam alkalmas topikot a kérdésemnek, valamennyire talán idevág. Többször találkoztam már ezzel a "problémával" amivel legutóbb tegnap. A kollégák gépét én szokom "bűvölni", mondván én értek hozzá a legjobban. Tegnap a következő egyszerűnek tűnő kéréssel kerestek meg, internetkapcsolat beállítása egy laptopon. Egyszerű dolognak tűnt, a kollégiumból hazatért nagylány laptopjára beállítani az ADSL kapcsolatot. Asztali gépen már évek óta megy a kapcsolat, a kábel át lett dugva a laptopra, kezdem beállítani, felhasználónevet beírom az asztali gépről, kérdem: jelszó? Hát, azt nem tudják.... Nekiálltak keresni, persze nem lett meg. Végén oda jutott a dolog, hogy fel kell hívni a szolgáltatót, de aztán egy cetli szélére írva végén meglett a jelszó. Máskor is fordult már elő, hogy reinstall után nincsenek meg az adatok. Annyit akarok kérdezni, hogy létezik-e olyan program, amivel ki lehet íratni az ADSL kapcsolat jelszavát?
Semmiféle illegális dologra nem akarom használni, de unom már, hogy ha kollégák megkérnek, hogy valami gond van a hálózattal, vagy ha oprendszer újratelepítés van, egyszerűen elég előkerestetni a sok éves szerződéskötéskori papírokat. Még szerencse, hogy az outlok expressz fiókjait le lehet fájlba menteni, azzal nincs gond.

(#8107) Csabee. válasza Zoli bácsi (#8106) üzenetére


Csabee.
nagyúr

amikor csatlakozni szeretnél ADSL kapcsolathoz és kéri a felhasználónevet meg a jelszavat és az adatok kivannak töltve akkor a jelszót egyszerűen kitudod olvasni az Xpass nevű programmal.

Üdv: Csabee.

(#8108) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Nemtudom jó topicba írok-e, ez már lehethogy mélyvíznek számít, de az a topic meg elég kihaltnak tűnik...
Forgalom korlátozást szeretnék megoldani, lehetőleg XP alól, de ha nagyon nem megy, akár felrakhatok egy Vmvare-es linuxot is a gépre (csak a Linuxot még meg is kéne tanulnom, úgyhogy ez a körülményesebb).

A kolis hálózatban elég érdekes forgalmi szabályok vannak, amiket be kell tartani, különben lekorlátoznak a nap hátralevő részére és a következő napra is :
- Naponta max. 5GB feltöltés.
- Ha az 1GB feltöltést túlléped, akkor egy 3 :1 letöltés : feltöltés aránynak meg kell lennie, magyarul ha az 5GB feltöltést kihasználom, akkor min. 15GB-ot le kell tölteni aznap.

No most én a gépről szeretnék torrentet seed-elni, automatikus módon, tehát max. távolról belépek VNC-vel a gépre pár naponta kicserélni a seed-elendő torrenteket, de egyébként automatikusan töltsön le + nézze a feltöltést, és ha elérte az 5GB-ot egy nap, akkor tiltsa le aznapra a seed-elést.

A letöltésre már megvan mit kéne batchelve futtatni:

wget http://letoltes.szoftverbazis.origo.hu/ARCNETEOJSFUDPHLEIEOJFCIFPPTFPLOPSTTIQLPVUHJG/linux/live/knoppix_v6.0-adriane_v1.1.iso --output-document=NUL

Ezt lefuttatom adott darabszor, elég megbízható(an) gyors a net, tehát ez mondjuk minden nap elején 0h-tól 2h-ig biztosan letöltődne (ehhez 17Mbit kell ha kiszámolom).

A feltöltés limitálásához kéne egy olyan program, ami:
- figyeli a (lehetőleg a teljes netforgalom, és nem csak a uTorrent) feltöltött adatmennyiséget egy napra
- és ha túllépi a 4,9 GB-ot, akkor vagy leállítja az uTorrentet, vagy letiltja a portját a nap hátralevő részére.

(#8109) solika


solika
tag

sziasztok!

#8096 hozzászólásomra senki sem tud megoldást? :(( :(((

annyi kiderült azóta, h csak azon az adott gépen csinálja ezt, ha átrakom másik gépre a winyót, egyből gond nélkül megoszthatóvá válik.
tehát az adott gépen lehet vmi beállítási hiba. de mi????
sajna azon a gépen kéne legyen javarészt a winyó, fontos lenne a megoldás...

köszi...

(#8110) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!
Amatőr vagyok ebben a témában, szóval help :) Hazajöttem albiból, hoztam haza routerem. Megcsináltam, hogy legyne net, de csak nekem van net, de itt a tesóm gépén nincs. Mit kell beállítanom, hogy legyen? Én gépem wifin, tesómé pedig kábelen van. Előre is köszönöm a gyors segítségeket :R

(#8111) atesss válasza oliba (#8110) üzenetére


atesss
addikt

Router tipusát lenne jó tudni elsőre.
Kapcsolat ? ADSL ? Kábelnet ? Bár ha nálad megy akkor ez elvileg nem lényeges.
Ja és milyen oprendszerekről van szó, stb. amit még tudsz információt azt írd le, úgy könnyebb.
DHCP szerver remélhetőleg nincs letiltva a routeren.
Az lehet így legelsőre, hogy manuális IP van megadva az asztali gépnek.
Start - Csatlakozás - Összes kapcsolat - Helyi kapcsolat (ezen keresztül kapná a netet a gép) - És itt a támogatás fülön nézd meg, hogy Cím Tipusa: "DHCP-vel kiosztott" -e.

Ja és a másik alap diagnosztika ilyenkor: Start - Futtatás - cmd és ide: ipconfig /all
Amit kiírt, írd vissza. (vannak olyan paranoiásak, akik a MAC címet ilyenkor ki szokták csillagozni, de hogy minek azt nem értem. Hogy mire / hogyan lehet egy MAC címet magában felhasználni... ?)

[ Szerkesztve ]

(#8112) oliba válasza atesss (#8111) üzenetére


oliba
őstag

Köszönöm a választ. Az IP volt a probléma. Meg volt adva egy mivel ha nincs megadva, akkor a DSL miatt 2 percig szüttyög a gép :R :R

(#8113) solika válasza molngab (#7945) üzenetére


solika
tag

helló molngab!

ha azt te vetted újonnan akkor lehet h rá tudnak jönni, a mac-address-ed alapján, mivel a gyár lehet nyilvántartja. mindenesetre egy wifi-s router megőrzi egy darabig a dhcp-klienseket, mac szerint...

(#8114) Gondar


Gondar
tag

Hali!
Két gép között akarok fájlokat megosztani addif eljutottam hogy a vistás laptopon behozza az xp-s szgépes dolgokat. De a szgpen beirom hogy \\192.168.1.101\ ENTER akkor behozza laptopos mappákat, ha az egyikra rámegyek azt irja ki hogy Belépés megtagadva lehet ogy nincs joga ide belépni blabla.. A laptopon elméletileg kikapcsoltama jelszavas védelmet és tűzfalon is engedi a gépemet még mit csináljak ?

(#8115) flash-


flash-
veterán

csak nem tudom összehozni a helyi hálózatot,pedig pár hete még tökéletesen ment.
win xp van a pc-n és a laptopon is.
(mondjuk egyiken sp3,másikon sp2,nemtom hogy ez baj-e)

szóval kifogytam minden ötletből.nincs erre valami külsős szoftver(nem baj ha fizetős)ami belövi automatikusan a helyi hálózatot?vagy amivel megoldom a problémát?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8116) solika válasza Gondar (#8114) üzenetére


solika
tag

futtasd le a "hálózat beállítása varázsoló"-t a laptopon (is, ha a nagyon se lenne) és engedélyezd a végén a fájl és nyomtatómegosztást. he nem megy, akkor írj.

(#8117) flash- válasza solika (#8116) üzenetére


flash-
veterán

hát ezeket már próbáltam de nem müködik.
Pedig pár hete ment.azóta lett az asztali gépen xp újrarakva,router meg resetelve,de elvileg már mindent beállítottam.
ugyanaz a munkacsoport van beállitva pc-nek,és laptopnak is.
nem állitottam be külön fiókot egyik gépen sem,de így is ment még pár hete.
mind2 gépen minden tűzfal ki van kapcsolva!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8118) siriq válasza flash- (#8117) üzenetére


siriq
őstag

talan a policy. Bar en xp-t nem hasznalok. 2003 alatt be kell az az engedelyezni par dolgot.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8119) flash- válasza siriq (#8118) üzenetére


flash-
veterán

és miket?

csak mondom , az a fura hogy még az ujratelepités előtt simán ment,most meg:(

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8120) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sziasztok! Van 2 gépem összekötve UTP kábelen, mindkettőn Windows 7 az internet modemen jön pppoe kapcsolaton keresztül, mondjuk legyen WAN és 1-es gép.
1.gep modem WAN TCP/IPv6 auto

TCP/IPv4 kilőve

LAN TCP/IPv6 auto

TCP/IPv4 manual ip 192.168.0.1

maszk 255.255.255.0

2.gep LAN TCP/IPv6 auto

TCP/IPv4 manual ip 192.168.0.2

maszk 255.255.255.0

(LAN= hálózat a 2 gép között)

Nem működik a nett a második gépen (pppoe megosztva)
Nem lehet megosztani a mappákat a 2 gép között, ping nem látja egymást
A gépek azonos csoportba vannak WORKGRUP, ha véletlenül az egyik gép latja a másikat (hosszas állítgatás után) azt az üzenetet adja (mikor rákattintok a megosztott mappára) hogy nem egyező név vagy hibás kapcsolat, a sárga felkiáltó meg egyszer sem aludt ki mióta feltettem a win 7.(már próbáltam win7 32bit win7 64bit verziókat eredmény ugyanaz.
Ha valaki tudna segíteni. Előre is köszi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8121) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Elfelejtettem : a tűzfalak kikapcsolva.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8122) Csabee. válasza atti_2010 (#8120) üzenetére


Csabee.
nagyúr

tegyed MSHOME munkacsoport ba és a fájlmegosztást engedélyezt, ezt követően látnia kell egymást!

Üdv: Csabee.

(#8123) atti_2010 válasza Csabee. (#8122) üzenetére


atti_2010
nagyúr


Nem igazan értékelte ezt a lépést, ugyanaz

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8124) mezis válasza atti_2010 (#8123) üzenetére


mezis
nagyúr

Az "átjáró" rendben van ? Nekem úgy tűnik, hogy nincs neki olyan.

mezis

(#8125) Csabee. válasza atti_2010 (#8123) üzenetére


Csabee.
nagyúr

sajnos más ötletem nincs, én most telepítettem a windows 7 Build 7201-et és tökéletes a hálózati megosztás is.

Üdv: Csabee.

(#8126) atti_2010 válasza mezis (#8124) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az átjárót pontosan hogy állítsam be? próbáltam átjáróval de lehet hogy valamit elbaltáztam.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8127) mezis válasza atti_2010 (#8126) üzenetére


mezis
nagyúr

A 2. gép szára az átjáró az 1. gép azon ethernet vezérlőjének IP címe, amihez csatlakozik. Ha jól néztem, akkor 192.168.0.1.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#8128) atti_2010 válasza mezis (#8127) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Köszi, sajnos úgy is volt még szenvedek kicsit, holnap kapok egy rutert habár a fájlmegosztást lehet nem oldja meg.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8129) solika válasza atti_2010 (#8128) üzenetére


solika
tag

helló!

nos, én a 7-est még nem ismerem (a napokban akarom feltolni vmelyik gépemre), uh csak xp-s módon tudok segíteni, de oly nagy eltérés nem lehet...

az egyik hozzászólónak igaza lehet az átjáróval kapcsolatban!
ahol az ip-címet állítod be (xp-nél a tcp/ip protokollra kell dupla katt-ot nyomni), ott add meg az alapértelmezett átjárót is (az 1es gépen a LAN-kapcsolathoz használt kártya beállításánál!!! és a 2es gépen is, amelyik az 1esről kapja a netet), mégpedig az átjáró címe 192.168.0.1 legyen!

ha még ez után sem menne: próbáld meg, h az alhálózati maszkokat a két gép közti (LAN) kapcsolathoz 255.255.0.0-ra állítod 255.255.255.0 helyett (nálam a gépes net elosztáskor ez adta a hálózat beállítása varázsló). ja és engedélyezd a fáljok és nyomtatók megosztását is, ha akarod ezt a funkciót is használni.

egyelőre ennyi. ha nem megy írj, vmelyikünknek csak lesz egy jó 5lete :D

(#8130) master bud


master bud
tag

Sziasztok!

Pici lakásban megosztanám a UPC-s internetet két gép között. Elég sima kábellel is, közel van a két asztal egymáshoz. A topiknyitó leírása szerint csupán egy routerre van szükségem.

Tudnátok esetleg egy jó ár/teljesítmény arányos routert ajánlani? Előre is köszönöm!

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#8131) Csabee. válasza master bud (#8130) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha routert szeretnél akkor a legjobb választás a Linksys, illetve még ami jó az a Dlink. Most nagyon ingadoznak az árak! de a Linksys kb 10-12.000ft-ba van ami már akár a wifi-t is tudja, érdemes wifis-et venned. Illetve a későbbiekre való tekintettel ha szeretnél hálózati nyomtatót akkor olyan routert vegyél ami ezt tudja, és van benne usb port is. Dlink-ben ez is egy 12-14.000ft-os kategória. Én is ezt a két típust használom és tökéletesek! :)

Üdv: Csabee.

(#8132) master bud válasza Csabee. (#8131) üzenetére


master bud
tag

Köszi! Pár dolgot kérdeznék:

1. Mi ez a hálózati nyomtatós dolog? Otthonra ki fogom ezt használni?

2. Minek az usb port a routerre?

Bocs, ha nagyon kézenfekvő dolgok de ebben a hálózatosdiban elég zöld vagyok.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#8133) Csabee. válasza master bud (#8132) üzenetére


Csabee.
nagyúr

azt csak azért írtam hogy ha netalántán lesz egy nyomtatód és van otthon pl 3 gép, akkor a nyomtatót csak úgy tudnád használni mind3 gépen hogy ha egyik gépre feltelepíted és megosztod. Ezáltal csak akkor tussz nyomtatni a másik két gépen, ha az az 1 "szerver" gép amire a nyomtató kötve van az bevan kapcsolva. Namármost a Routeren ha van egy USB port akkor oda betudod dugni a nyomtatót, ami kap saját ip címet, ezáltal hálózati nyomtatód lesz, ami azt jelenti hogy egyik gépet sem bekapcsolva hagyni ha nyomtatni szeretnél, és tök kényelmes! :) Remélem érthető voltam

Üdv: Csabee.

(#8134) master bud válasza Csabee. (#8133) üzenetére


master bud
tag

Ok, köszi, így már világos! Nem hangzik rosszul amúgy, megfontolom. :P

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#8135) Csabee. válasza master bud (#8134) üzenetére


Csabee.
nagyúr

fontold meg, én nekem is később jutott ez eszembe, és a régi routert elkellett adnom és venni egy nyomtatósat.. :) igazából minimális az árkülönbség, viszont a komfort sokkal nagyobb:)

Üdv: Csabee.

(#8136) HodyDEATH


HodyDEATH
tag

Sziasztok!!

a problémám még most is fent áll, hogy két gép simán kábelel összekötve
1gép 2háló kari

1 192.168.0.1
255.255.255.0

2 192.168.0.2
255.255.255.0
192.168.0.1

fájlokat át tudunk másolni látja egymást a két gép tehát hálózat az van.. viszont a másik gép nem tud felmenni a netre!! nincs tűzfal se! letiltottam
és a netem kábelnet annak marad az, hogy autómatikus ip mert úgy működik és engedéjeztem rajta, hogy internetet a többi felhasználó is használja
egy munkacsoportba vannak a gépek

sajna nem tudok rájönni :S

előre is köszönöm a segítséget

jah és a 2 gépen van olyan a hálózati kapcsolatokba, hogy Internetátjáró ->Helyi kapcsolat
eddig nem volt ott!

[ Szerkesztve ]

(#8137) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Most kötötték be a Chello netet.

Linksys wifi ruterem van.

Hogyan tudom megosztani a netet a lakásba?

Van egy asztali PC, az kábelen kéne hogy kapja, viszont van 2 laptop, ami a wifi rutert használná ki, remélem meglehet oldani?

Köszi
:R

üdv

(#8138) dr.bubo válasza werszomjas (#8137) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8139) werszomjas válasza dr.bubo (#8138) üzenetére


werszomjas
őstag

elakadtam :S

nem enged be már a legelején.

admin - jelszót nem fogadja el

linksys - BEFW11S4 ver.4
ilyen a ruterem

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8140) dr.bubo válasza werszomjas (#8139) üzenetére


dr.bubo
őstag

Pedig, ha jól néztem, akkor a user name: üresen marad, a pass: admin
A router alján rá is van irva azt hiszem, és a leirásában is megtalálható. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8141) werszomjas válasza dr.bubo (#8140) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen.

én is rákerestem a kézikönyvre és ott is az van, hogy admin.

mégse enged be :(

Pedig ugy dugtam össze, ahogy a linkeden van írva.

megoldas mi lehet?

üdv

(#8142) dr.bubo válasza werszomjas (#8141) üzenetére


dr.bubo
őstag

Reseteld a routert. A hátulján van a reset gomb, félpercig tartsd nyomva.

A böngészöd mi? Internet expolert használd.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8143) werszomjas válasza dr.bubo (#8142) üzenetére


werszomjas
őstag

Félsiker.

bejutottam a beállításokhoz, viszont nem úgy van, ahogy leírtad.

nálam így néz ki a dolog

kép1
kép2

Eddig ADSL netet osztotta a ruter, azzal működött rendesen, remélem ezzel is fog.

Itt mire menjek? :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8144) dr.bubo válasza werszomjas (#8143) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az obtain an ip automaticaly-t válaszd ki.
És ne feledd a mc cimet clonozni. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8145) werszomjas válasza dr.bubo (#8144) üzenetére


werszomjas
őstag

oké

és az MTU?

mert ott sincs auto választási lehetőség, csak enable, meg disable, meg size

azt mire állítsam?

üdv

(#8146) dr.bubo válasza werszomjas (#8145) üzenetére


dr.bubo
őstag

enable-re állitsad, az érték maradhat 1500

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8147) solika válasza HodyDEATH (#8136) üzenetére


solika
tag

hi HodyDEATH!

figyi, én úgy tudom, h az 1. gépen is be kell állítanod az alapértelmezett átjárót: 192.168.0.1.
hiszen így az 1. gép nem tudja, h átjáróként is üzemel, csak a 2. tud róla.

ja, a 2. gépen az természetes, h megjelenik az internetátjáró, hiszen van. azt hiszem router esetén is megjelenik (bár nálam a régi router-rel nem volt ilyen, csak mióta a tp-link van).

(#8148) werszomjas válasza dr.bubo (#8146) üzenetére


werszomjas
őstag

nah megvagyok, működik

viszont a gép eddig 80as IP-vel csatlakozott, most meg a ruter IPjével megy a 192.168.1.1-el.

ez nem gond?

mac címet klónoztam, UPC nem fog rájönni a dologra? hogy nem a 80as IP megy?

valamint nálam nem volt lehetőség a
SECURITY

FIREWALL

Firewall Protection: enable

beállításra.

ez nagy gond? :R

még valami:
itt
Speed&Duplex-nél mit kell választani?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8149) dr.bubo válasza werszomjas (#8148) üzenetére


dr.bubo
őstag

A router kapta meg a 80-s ip, vagy amit a upc oszottt ki. :) Nem hiszem, hogy a upc-t érdekli, hogy megosztod a neted lakáson belül. :)
A router pedig a gépednek oszt ip-t 192.168.1.xx-t

A tüzfalat nem árt bekapcsolni a routerbe, de nem gond, ha még sincs.

Speed & duplex-nél nem tudom melyiket kell kiválasztani. Esetleg nézd meg, hogy mi van, ha mást választassz ki.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8150) werszomjas válasza dr.bubo (#8149) üzenetére


werszomjas
őstag

hmm

valami nem okés.

a gépen van net, ahova a ruterből kábellel megy, de a laptopon nincs.

látja ugyan a rutert, de nem csatlakozik hozzá.

az első lapon a Static DNS címekhez nem kell írni semmit?
marad minden 0.0.0.0.0an?

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.