Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38401) knightba


knightba
csendes tag

sziasztok,

lassan 1 hónapja bosszant egy netes hibajelenség, hátha tud valaki tanácsot adni
elnézést ha valaki már látta ezt, próbáltam máshol is, de eddig még nem sikerült megoldást találni

tp linkes routeren keresztül vagyok a hálón (diginet), wifi megy, viszont a LAN kapcsolat számítógép indításkor nem megy
(korábban éveken keresztül nem volt gond)

másik gép, szintén lan kapcsolattal de + 1 további router beiktatásával gond nélkül megy

winsock reset vagy hálózati adapter alaphelyzetbe állítása megoldja a problémát, gép újraindításkor újra van net LAN-on keresztül is
illesztő program eltávolítása és újrainstallálása szintén megoldja

a hiba nem jelentkezik ha már a fenti módon megjavítottam a kapcsolatot és leállítom/ újraindítom a gépet rövid időn belül
hosszabb idő/ másnap reggel viszont újra ott van a hiba bekapcsoláskor
(csak sejtem, hogy DHNC bérleti idő lejárta után történő újrabekapcsolásnál jelentkezik, tehát esetleg lehet IP ütközés probléma

már próbáltam:
router újraindítás
router lan portot váltottam
eltávolítottam az illesztőt, letörölve a drive-ot, 0-ról újrainstallálva
sfc scannow eredménytelenül futtatva

ami még érdekes: próbáltam új kapcsolatot létehozni: 651-es hibát írt ki, eredménytelen az új kapcsolat létrehozása, viszont azonnal lett az akciónak eredménye, azaz lett net ennek hatására a LAN-on keresztül is, minden más említett beavatkozás nélkül - tehát ez is megoldotta aznapra a problémát ...

amit még nem próbáltam, de gondoltam rá:
LAN közvetlenül a gépbe hogy akkor is jelentkezik-e probléma- bár még nem tudom ez mivel vinne előre igazán a probléma megoldásában

ötlet esetleg?

(#38402) mezis válasza knightba (#38401) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A PC-n próbáltad már letiltani az IPv6-ot ?

mezis

(#38403) knightba válasza mezis (#38402) üzenetére


knightba
csendes tag

jaja valamit mókoltam vele, de már nem emlékszem végül is kipróbáltam-e hogy letiltom és úgy hagyom
most majd kipróbálom

(#38404) karlkani válasza knightba (#38401) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nálunk UPC van ~3 hónapja. Két hete nálam is hasonló a helyzet. Így beállítottam a hálózati kártyát eszközkezelőben, azóta minden rendben.

(#38405) quint


quint
aktív tag

Igyekeztem minél többet elovasni a topikból ill. más hálózatos összefoglalókat is megnéztem. Összeállítottam egy vázlatot a problémámról, ennek az átnézésére kérlek benneteket. Az a kérdés, hogy nem akarok-e túl nagy hülyeséget csinálni :)

Adott (erősen lejtős terepen) egy kétszintes ház, a szintek között vasbeton födémmel. A kábelmodemhez alul jön be a jel. Erre megy a wifi router (ábrán "ROUTER"), hozzá kapcsolódik vezetéken is vezeték nélkül is néhány eszköz.

A felső szint felén a "ROUTER" wifijét nem lehet látni, a maradékon sem túl izmos. Egy madzagot sikerült felfűzni a felső szintre, itt lenne az "AP", ami ugyanazzal az SSID-vel, de másik csatornán szórná a wifit.
"BR" közvetlen közelében van három eszköz, amelyek vezetékkel tudnának csatlakozni "BR"-hez. "BR" és "AP" között nagyon jó lehet a wifi kapcsolat, ~10 méterre vannak egymástól, de nincs közöttük semmi akadály.

Az lenne a célom, hogy az eszközök lássák egymást, lehessen nekik a hálózaton belül fix IP-ket is kiosztani a 192.168.1.100-200 tartományban, elérjék az internetet, a wifis eszközökhöz lehessen mac-szűrést is beállítani stb.

Jól gondoltam a konfigurálást? A fix IP címeket ugye csak a "ROUTER"-en kell beállítani? A mac-szűrést viszont "AP"-n és "ROUTER"-en is? Dyndns-szerű szolgáltatásokat is csak a "ROUTER"-en, igaz?
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#38406) csixy válasza quint (#38405) üzenetére


csixy
addikt

A fix IP-ket a DHCP tartományon kívülre kell tenni. Ez egyszer biztos.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#38407) Gubek-Einste válasza quint (#38405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben van így a hálózat felépítése.
Milyen típusúak a használni kívánt eszközök?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38408) quint válasza csixy (#38406) üzenetére


quint
aktív tag

Akkor ezt benéztem :) Köszönöm a figyelmeztetést! Tehát ha "BR"-hez kábelen csatlakozik például egy médialejátszó, akkor beállíthatom a "ROUTER"-en a mac címéhez például a fix 192.168.1.9-es címet, és utána ezen klasszul látni fogom minden eszközről?

(#38409) Gubek-Einste válasza quint (#38408) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel csak a "ROUTER" aktív a DHCP így tőle fogják kérni a kliens eszközök az IP konfigot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38410) quint válasza Gubek-Einste (#38407) üzenetére


quint
aktív tag

Tényleg? Csodás. Köszönöm, hogy átnézted!
Pillanatnyilag olyan eszközökkel akarom kipróbálni, amik itthon vannak:
ROUTER -> TL-WR1043ND
AP -> TL-WR841ND
BR -> Asus WL-500Gp
Aztán valószínűleg szerzek még egy 1043-at, ami bemegy AP helyére, a 841 pedig BR lesz. Vagy valami hasonló :) Esetleg más tipped/javaslatod van?

(#38411) Gubek-Einste válasza quint (#38410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak érdeklődés szintjén kérdeztem az eszközök típusát.
A 841ND-re majd CFW-t tegyél és rendes kliens módba használd, nem WDS-sel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38412) quint válasza Gubek-Einste (#38411) üzenetére


quint
aktív tag

Igen, ha jól rémlik, olyanokat olvastam a WDS-ről, hogy csak akkor javasolt a használata, ha nagyon le akarjuk rontani a hálózatunk sebességét :) A szándék tényleg egyszerű kliens, "BR"-hez csak három cucc fog csatlakozni vezetékkel.
Lehet még egy nagyon láma kérdésem? Mi a manó az a CFW? Valamelyik firmware?

(#38413) Gubek-Einste válasza quint (#38412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW avagy custom firmware

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38414) quint válasza Gubek-Einste (#38413) üzenetére


quint
aktív tag

A gyáriakkal nem lehet kliens módot beállítani? Bekaksi... :)
Akkor esetemben az OpenWRT a javasolt?

(#38415) Gubek-Einste válasza quint (#38414) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezekkel az eszközökkel nem, kevés eszköz ismeri a router-nél eltérő módokat gyári firmware alatt.
TP-Link esetében az OpenWRT alapú firmware-ek az ajánlottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38416) quint válasza Gubek-Einste (#38415) üzenetére


quint
aktív tag

Akkor már csak a bátorságomat kell összeszedni :)
Nagyon köszönöm a türelmet és a segítséget! :R

(#38417) Phülöp


Phülöp
addikt

Ha kábelezés a feladat, vagy ti csináljátok magatoknak, vagy álljatok ott a szaki mellett, nehogy úgy járjatok, mint én:

lan_01
lan_02
koax

Szerencsére időben észrevettem a sérüléseket, visszahúztam a kábeleket, levágtam a sérült szakaszt, és - épphogy kiadta - újrafűztem a maradékot.
A villanyszerelőt természetesen azonnal elzavartam.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#38418) nimfas válasza Phülöp (#38417) üzenetére


nimfas
addikt

Ilyen akkor van ha egyedül próbálja behúzni és elakad, "de kell annak jönni" felkiáltással még húz rajta 2-t.

Egy szaki. :D

(#38419) Phülöp válasza nimfas (#38418) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha nem mondtam volna neki többször is, hogy ésszel meg óvatosan, meg hogy inkább tolja, mint húzza, meg hogy ne legyen derékszögű hajlítás, hanem ívben mindenhol...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#38420) knightba válasza mezis (#38402) üzenetére


knightba
csendes tag

köszönöm a válaszokat, az ipv6 letiltása úgy tűnik megoldotta a dolgot
:R

(#38421) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni vpn beállítással kapcsolatban.
Van egy pptp vpn szerver egy mikrotik routeren, ahová Windows kliensek jelentkeznek be, és a két hálózatnak, a vpn hálózatának, és a kliens gépek hálózatának azonos az IP cím tartománya, de IP ütközés nincs. A vpn-be lépett vendég gépek 192.168.1.240-254-ig kapnak címet, a helyi gépek ennél alacsonyabb tartományban vannak, és az a baj, hogyha a távoli gépek blépnek a vpn-be, akkor csak a távoli hálózat IP címeit látják, és a saját helyi hálózatukat nem. Tehát, ha van a helyi hálózatukban is egy szerver, vagy egy nyomtató, mondjuk 192.168.1.50, akkor azt már nem látják.

Ilyet egyszer már sikerült megoldanom openwrt alatt, és azt hiszem, proxy-arp kellett hozzá, de már nem emlékszem rá, hogy pontosan mit csináltam, és most a Mikrotik alatt nem sikerül. Vagy kell valamit csinálni a kienseken is? A kliensek vpn kapcsolatában ki van kapcsolva, hogy ne használja a távoli átjárót, az rendben van, tehát a net a helyi hálózatról megy (wifi). A távoli vpn hálózatban csak egy szervert kell elérnie a klienseknek.

Kérem szépen ebben a segítséget. Előre is köszönöm!

(#38422) Gubek-Einste válasza ggg1 (#38421) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38423) ggg1 válasza Gubek-Einste (#38422) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Köszi! Megtörtént.
Amúgy már ITT is feltettem úgy két hete,
és azóta meghalt mindenki abban a topicban. :-DDD
Úgyhogy most kerestem még olyan topicot, ahol maradt élő hálózati szakember.
Úgy látom, a mikrotikes jó lesz, további szép napot!

(#38424) mzso


mzso
veterán

Létezik valami egyszerű és jó mód LAN fájlmegosztásra windowson?
Mármint a horribilisen megbízhatatlan és bugos beépített windowsos megosztáson kívül.

[ Szerkesztve ]

(#38425) ggg1 válasza mzso (#38424) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Szerintem a Windows hagyományos jelszavas fájlmegosztása (SMB) és az otthoni csoport is jól működik, nem bugos, de ha nem szeretnéd a Windows beépített lehetőségeit használni, hanem külső programot, akkor a legegyszerűbb feltenni egy kis ftp szervert, pl. a FileZilla szervert, ami nagyon kicsi, egyszerű, könnyen konfigurálható, stabil, és kevés erőforrást fogyaszt.

(#38426) mzso válasza ggg1 (#38425) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet.

Az én tapaztalataim nem ilyenek. Sokszor az írja nem elérhető, vagy hogy nincs jogom megnézni a másik gépet néhány perc múlva meg működik. Olyan is volt már, hogy csak úgy visszaállítódtak a jogok, nem lehetett olvasni a mappákat. Olyan is volt, hogy két otthoni csoport létezett párhuzamosan amiután egy új gép akart csatlakozni hozzá. Nem mindegyik gép fért hozzá mindenhez.

(#38427) ggg1 válasza mzso (#38426) üzenetére


ggg1
aktív tag

Rendben.

Én a legjobban azt szeretem a FileZilla Serverben, hogy totál portable, tehát ha már meg van aszerver exe file, akkor nem kell telepíteni sem, csak felmásolod egy gépre. Mert 1 db exe az egész szerver. Kétszer kell indítani az exe-t, az egyikben azt kérdezi, hogy "Install service?", a másik meg, hogy "start server?".

Mindkettőre igent nyomsz, és akkor már fut is a szerver, és berakta magát Windows szolgáltatásként, tehát automatikusan indul. Egy-két MB az egész exe file.

Van hozzá egy másik exe, ami a konfig programja, azzal tudod beállítani. Ez nem kell a szerverhez, csak a beállításokhoz. És áll még két XML fájlból, amik a beállítások. Akár jegyzettömbbel is szerkesztheted.

Ha fut a szerver, és beléptél a konfig progiba, akkor felviszel egy felhasználót, és megadod a home mappát, ez az FTP gyökere, és csatolhatsz be bármilyen mappát, akkor "alias"-t kell adni neki, ez lesz a neve az FTP fán belül az adott mappának. Jogok adása értelemszerűen.

Látni fogod, hogy nagyon kis egyszerű.
Ha nyitni szeretnéd az internet felé, az sem bonyolult.

(#38429) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, ér-e itt ilyet kérdezni, de nagy szükségem lenne segítségre.
Hol lehetne olyan megbízható szakembert találni Pest megyei viszonylatban, aki otthoni hálózat építésében és beállításában a helyszín felmérése után tanácsot tud adni, és ki is építi a rendszert?
Most is van ugyan wi-fi háló, de érzékelhetően eljárt felette az idő, egyre nehézkesebb a működése. Szerintetek hova érdemes fordulni modernizációért?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#38430) Darthforce92 válasza Gubek-Einste (#38376) üzenetére


Darthforce92
tag

Upc cisco epc3212

(#38431) ggg1 válasza Litván Zongora (#38429) üzenetére


ggg1
aktív tag

Helló!

Én például ilyen vagyok.

Azt kéne tisztáznod magadban, hogy tényleg vezetékes hálózatot szeretnél-e, vagy jó volna-e egy normálisan működő wifi.

Aztán azt kell megnézni, hogy a jelenlegi wifi-d azért nehézkes-e, mert nem fedi le kellőképpen az adott területet, vagy azért, mert összeakad a szomszéd csatornájával. Az nagyon bosszantó tud lenni. Ha a szomszéd erősebben ad ugyanabban a csatornában, az nagy instabilitást okoz.

Végül meg kell nézni, hogy a használt eszközeid mennyire támogatják az 5 GHz-es wifi sávokat, mert lehet, érdemes oda átmenni, laptopban pár ezer forintért cserélhető a wifi kártya egy AC-sre, és akkor sokkal gyorsabb is lesz, meg nem zavar be a szomszéd, ha a környéken már nincs elég 2,4 GHz-es csatorna.
Persze a routert is kell cserélni, ha a mostani nem dual band, de egy TP-Link nem olyan drága, viszont elég jó.
Van vagy 8 db 802.11ac dual band mini pci-e wifi kártyám raktáron Realtek és Intel, amit külföldről rendelek töredék áron.
Ezen kívül lehet elhelyezni repeatereket is. Ezek erősítik a jelet, és növelhető a lefedettség, ha vannak árnyékos pontok pl. vasbetonfal miatt.

Diagnosztikai program kimutatja elég részletesen, hogy egy csatornát hányan használnak, vannak-e szabad csatornák, és ki milyen erős jelszinttel ad. Ezeket kell megnézni.

(#38434) Gubek-Einste válasza Darthforce92 (#38430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem lehet a gond forrása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38435) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Megoldható az, hogy telóval osztott netet párosítom a wifi routerrel, és az adja tovább a netet? Sajnos a teló wifi hatótávja kevés. :(
A router egy TP-Link WR740N

(#38436) Gubek-Einste válasza Repsol600 (#38435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem lehet megoldani de CFW alatt igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38437) Repsol600 válasza Gubek-Einste (#38436) üzenetére


Repsol600
addikt

Van valami leíráa hogyan kell csinálni? :D

(#38438) ggg1 válasza Repsol600 (#38437) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hát, nem lesz egyszerű, ha még nem csináltál ilyet.

Én OpenWRT alatt csináltam, és akkor a WIFI interfészt WDS-Bridge módba kell tenni, ekkor gyakorlatilag átmegy egy kliensbe, tehát ami veszi a wifit, és tallózhatsz a meglévő wifi hálózatok közt. Ott kiválasztod a telefonod által megoszott wifi hálózatot, majd létre kell hozni egy második, ún. virtuális wifi interfészt, az lesz az adó, és azt meg be kell állítani azokkal a paraméterekkel, ahogy adni (továbbítani) szeretnéd a wifi-t.

Itt található leírás, ill. érdemes guglizni
https://wiki.openwrt.org/doc/howto/clientmode

De ahhoz, hogy ez működjön, csomagokat kell telepíteni az OpenWRT-be, meg kis jártasságra van szükség. Itt a leírásban van szó konfigurációs fájlok manuális szerkesztéséről is, de én úgy emlékszem, hogy a web-felületről mindent be lehet állítani.

Az általad említett routerre jó eséllyel felmegy az OpenWRT és a DD-WRT is, én 841ND-re raktam már, szerintem a Tiédben is 4 MB a flash, kb. hasonló kategóriájú router.
Mielőtt ilyen firmware-t felteszel, feltétlenül azonosítsd be pontosan a routered, a típus mellett találsz mindenféle verziószámot, mert az egyik verzióban már lehet, tök más fajta processzor van, mint a másikban.
Ez a cikk részletesen tárgyalja, hogy mely verziók támogatottak (rögtön az első táblázat):
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n

Kicsit keress rá, hogy a DD-WRT hogy tud ilyet, mert azzal sokkal egyszerűbb lehet. Ott általában az alap ROM, amit beletöltesz, sokkal több funkciót tartalmaz kulcsrakészen, viszont az nem bővíthető.

Ennél részletesebben szerintem ne kívánd, hogy majd valaki itt leírja Neked, hogy ezt hogy kell, mert rendkívül sok információt kéne átadni, nagyon szájbarágósan.
Viszont a megfelelő topicokban sok hasznos infó van, hogy hogy kell végrehajtani magát a flash-elést, meg milyen buktatói vannak. Pl. tönkremegy az egész.

(#38439) woodworm válasza ggg1 (#38438) üzenetére


woodworm
veterán

Sima repeater beállításhoz nem kell az alapcsomagokon kívül nagyon semmi. Ha a 4MB-os flashen elfért a luci is, akkor pár kattintás. Suste bejegyzése alapján hamar be lehet állítani.

Gargoyle is van rá, ott talán még egyszerűbb a beállítás és biztos van grafikus felület.

(#38440) ggg1 válasza woodworm (#38439) üzenetére


ggg1
aktív tag

Persze, hogy nem nehéz! Kivéve, ha még sosem csinált ilyet, és esetleg nincs benne az alap ROM-ban a Luci...
Vagy bármi olyan funkciót szeretne a routertől, ami egy gyári firmware-ben alap, de az OpenWrt-ben alapból nincs benne.
Vagy olyan verziójú a router, aminek a SoC-a nem támogatott, vagy, vagy, vagy...

A VPN pass through vagy a DynDNS egy gyári firmware-ben alap, és egy kattintás, OpenWRT-ben már csomagot kell hozzá telepíteni. Mi van, ha utána másra is akarja használni a routert?
Persze, aki ért hozzá, annak ez mind nem gond.

Ezért írtam, hogy lehet, a DD-WRT jobb választás lesz, mert ott a 4 MB-ba minden funkciót belepaszíroznak, ami csak egy általános routerbe kellhet.

(#38441) Litván Zongora válasza ggg1 (#38431) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Hali,

Köszi szépen, küldök neked privátot. :C

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#38442) Repsol600


Repsol600
addikt

Sajnos nem csináltam még ilyet, ezért jó lenne a legegyszerűbb módszer amivel meg tudom oldani. :)
WR740N v5.0 (EU) a pontos verziószám. :)

[ Szerkesztve ]

(#38443) ggg1 válasza Repsol600 (#38442) üzenetére


ggg1
aktív tag

" v5.0 (EU) Chaos Calmer 15.05.1 SoC: Atheros AR9331; the european version has 4 MB flash and 32 MB ram - confirmed by local tp-link support (RO) "

A legújabb OpenWRT-től támogatott. De ha nem szeretnéd most megtanulni a flash-elést és az OpenWRT konfigurálását, akkor a legegyszerűbb egy repeater, ami pont erre való, egyszerű konfigurálni, és megmarad a routered a gyári állapotban, így ha később routernek szeretnéd használni, nem kell még azzal szívnod, hogy visszaállíts rajta mindent.

Tudok ajánlani olyan repeatert, ami olcsóbb még annál a nagyon olcsó tp-link routerednél is, vagy egy árban van, ráadásul dual band-es, n/ac 5 GHz wifit is tud, és sokkal erősebben ad minden routernél. Egyszerű, kicsi, egy konnektor dugó az egész, nincs vele semmilyen kábel vagy tápegység, beépített high power / high gain antennákkal. Ja, és a repeatert magaddal tudod vinni a telefonnal együtt, és máshol is használni, mert nagyon kompakt.
De nem szeretnék itt reklámozni, úgyhogy ha érdekel, menjünk privátba.

Vagy nézd át azt a leírást, amit woodworm linkelt, és ha nem találod nehéznek, érdemes belevágni.

[ Szerkesztve ]

(#38444) Repsol600 válasza ggg1 (#38443) üzenetére


Repsol600
addikt

Oké. :)

(#38445) woodworm válasza ggg1 (#38443) üzenetére


woodworm
veterán

Megnéztem a letölthető fw-ket az openwrt oldalán és hiába írja a 15.05.1-est, nincs benne, tényleg csak az ezt követő snapshotokban. Ezek viszont nem tartalmaznak luci-t. Nem láttam a gargoyle oldalán sem hozzávaló fw-t, egyedül a lede stable az, amiben van luci és egy kezdő is elboldogul vele ssh nélkül.

Tehát marad a lede és suste leírása vagy a ddwrt. Utóbbi esetében azért érdemes előre megkeresni a visszatéréshez az fw-t, oda nem szokott jó lenni a sima boot nélküli gyári.

(#38446) ggg1 válasza woodworm (#38445) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Azért nincs külön lefordítva az 5-ösre az openwrt, mert a v4.2-es verziótól fölfelé gyakorlatilag ugyanaz az Atheros AR9331 SoC, meg minden ugyanaz. A kínai verzióban kevesebb a ram. Azt írja egyébként a doksi a v5 EU-ra, hogy nyugodtan tedd fel a v4-es squashfs-factory.bin-t.

De amúgy közben beszéltünk privátban, és nem szeretne ezzel küzdeni, ajánlottam Neki ebay-es repeatert, ami stabil és jó, úgy döntött, onnan rendel egyet. Annak a szoftvere direkt erre való. Már többet telepítettem belőle, és jól teszi a dolgát, föntebb írtam róla. Dual band a/b/g/n/ac, és biztosan jobb, mint egy ilyen egyantennás TP-Link csoda.

[ Szerkesztve ]

(#38447) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Megakadtam, segítségre van szükségem: adott a csatolt hálózat openwrt (archer C7) routerekkel.

A hálózatok tűzfal zónaként is definiálva vannak, a LAN kimehet WAN-ra, visszafelé tiltva. SEC és LAN oda-vissza beállítva.

Ami működik: LAN minden eszköze látja egymást (ok), WAN-ra is ki tud menni (ok). WAN nem lát semmit (ok), csak a nyitott portokat (ok), virtuális szervereket (ok). SEC hálózat a secondary router-en működik (ok), ha okostelefonnal oda csatlakozok, akkor látom a kamerákat (ok).

Szeretném, ha SEC felé a kommunikáció működne LAN-ból és egy áthelyezett, dedikált porton keresztül WAN-ból is (cél, hogy a kamerák ne tudjanak kommunikálni senkivel, mert amúgy szeretnek kínával meg amerikával csak úgy beszélgetni).

Mit rontok el? (tudom, hogy sokismeretlenes - minden segítséget szívesen veszek!)

[ Szerkesztve ]

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#38448) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Nem tudom létezik e ilyen program, windows alá szeretném. Azt kéne tudnija hogy kiolvassa az IP címet (NAT-olt háló, DDNS kilőve) időközönként és elküldje mondjuk e-mailben vagy valami útón módon. El mondom miért vólna fontos, talán érthetőbb lesz a problémám.

IP Cam - Telenor mobilnet (apn: online, NAT-ol háló, tehát nincs publikus IP), van egy állandóan működő PC a hálózatban (rögzítés).

Telenoros mobilról tudom távolról nézni, csak annyiból rossz, hogy mikor IP változás van akkor TeamViewer és úgy tudom kiolvasni a routerből az IP-t. Na ezt szeretném valahogy automatizálni, hogy időnként megkapjam azt az IP-t amin van a router. Létezik ilyen? Köszönöm a segítséget!

(#38449) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
ez a kábel megfelelő összekötni a routert és a modemet? :)kábel

köszi

[ Szerkesztve ]

(#38450) sziszi-fuszi válasza smallmer (#38449) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Megfelelő!

Mi alá kell írás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.