Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Savageboy válasza bozsozso (#599) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Split tunnelingnek olvass utána, az általad használt programot nem ismerem, de szerintem megvalósítható a dolog. Persze mielőtt belevágsz nem árt fontolóra venned amit krealon fórumtárs írt.

Anno mikor még kolis voltam, akkor én a tűzfalat megkerülendő használtam VPN-t, hogy tudjak multizni meg úgy böngészésen kívül bármi egyebet csinálni, ekkor használtam egy ForceBindIP nevű programot, hogy a böngésző ne a VPN-es gateway-t használja, így az oldalak gyorsabban jöttek be, illetve a bérelt VPS adatforgalmi keretét nem terhelte a böngészés.

[ Szerkesztve ]

(#602) bozsozso válasza krealon (#600) üzenetére


bozsozso
őstag

Rendben köszi, akkor már tárgytalan is az egész. Ennyire nem akarom megkerülni, meg nem is vagyok egy hálózat guru.

(#603) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
külföldön élve szeretnék magyar IPcímet, hogy olimpia alatt tudjunk M4 streamt nézni.
Kérdésem, hogy VPN kell akkor nekem, vagy van valami egyszerübb megoldás? Korábban írta itt valaki, hogy vpn meglehetősen lassítja a netet, ami pont streamnél nem biztos, hogy jó. 30Mbit van amúgy, ha 10 marad belőle attól az még persze teljesen jó.
Erre melyik hazai fizetős vpnszolgáltatót ajánlanátok? (már ha valóban vpn kell nekem).

(#604) Stanlee válasza gbela (#603) üzenetére


Stanlee
őstag

Szia! VPN jo lenne, csak szerintem inkabb azzal lesz baj, hogy rajtad kivul meg jo par ember szeretne majd online stream-en az olimpiat nezni es tul sok nezot nem fog birni az M4 vagy teljesen mindegy kinek a rendszere.

Nem kell hozza magyar VPN szolgaltato, a legtobb kulfoldinek is van magyar ip cimtartomanya.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#605) gbela válasza Stanlee (#604) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi,
hja, lehet megnézek vmi helyit, bár azt lehet nem értem és drágább is.
És ja, lehet nem lesz a legjobb a stream, de más lehetőséget most nem látok hirtelen, IPTV link lenne még jó, de azt sem lelek, így marad ez.

(#606) Stanlee válasza gbela (#605) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem tudom hol vagy, esetleg muhold?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#607) arn


arn
félisten

Engem is epp ez a tema erdekel... En nem tudok sajnos legalis megoldasrol, hogy lehetne magyar elofizetesu tvt kinn nezni. Anno rakerdezzem a upcnel - mert kinnt is upcnk van, de nem engedik.

Aktualisan van erre hasznalhato free vpn? Ami eleg gyors hozza. A htpcn hasznalnam csak, azon nezunk iptvt (kodi).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#608) 4Grider válasza arn (#607) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem létezik ilyen sávszélességű korlátlan adattartalmú és ingyenes vpn kiszolgáló. Max. ha magadnak csinálsz egyet Magyarországon. Logikusan az se lesz ingyenes, mert kell hozzá nagy feltöltési sebességű vezetékes internet, egy hardver a szervernek és áram. A legtöbben az otthoni műholdas előfizetésüket viszik ki külföldre szintén nem legálisan. Persze itt ügyelni kell arra, hogy olyan szolgáltatót használj, akinek a műholdja az adott országban is látható...

(#609) arn válasza 4Grider (#608) üzenetére


arn
félisten

A sajat szerveren gondolkodtam mar... Majd kiszamolom milyen havi koltsege lenne, aram, net, stb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#610) Stanlee válasza 4Grider (#608) üzenetére


Stanlee
őstag

Aki Europan belul akar magyar TV-t nezni es megvan a lehetosege egy muholdas rendszer kiepitesere, annak szerintem az a legegyszerubb es legolcsobb, ha illegalisan is, de egy magyar elofizetest hasznal.

Nekem pl. nem menne a dolog, mert a foberlom nem engedi meg a hazra egy uj antenna kiepiteset, mivel a hazon belul van mar SAT rendszer, igaz a magyar adokat szoro muholdakra pont nem lat ra a szerkezet. Pereskedhetnek vele, de minek. Amugy meg csak par adot neznek hebe-hoba (NatGeo, Discovery, CC), annyi penzt meg nem er meg.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#611) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A droidos app topikban a cloud vpn-t ajánlották, ez mennyire megbízható szolgáltató? Az adatforgalom védelméről nem sok infót találtam.

Konkrétan a mobilról intézett netbankolást szeretném biztonságosabbá tenni akár ingyen/nyitott wifin is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#612) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni VPN beállítással kapcsolatban.
Van egy Asus RT--N56U router-em, amin be szeretnék üzemelni egy PPTP VPN szervert, Digi dinamikus IP-s neten. Beregisztráltam egy felhasználót az asuscomm-on, valamint létrehoztam a router-ben egy felhasználót, jelszóval, de nem tudok távolról bejelentkezni (a csatlakozás nem sikerül). Mit kell még tennem, hogy működjön? A célom, hogy lássam az otthoni (asztali gépen és NAS-en) megosztott mappákat a munkahelyemen is.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv.:
Zsolt

(#613) bakkir válasza zsolt734 (#612) üzenetére


bakkir
tag

Sziasztok!
Nekem is ez a problémám, csak nekem RT N12D1 routerem van.Idáig eljutottam
Annyit tudtam még csinálni, hogy távolról is tudom konfigurálni a routert, de a vpn nem megy.
A koliban le van tiltva a netes játékok, így vpn-t szoktunk venni, de mivel az új routerem képes erre gondoltam beállítom. Hogyan tovább?
Előre is köszi a válaszokat

(#614) Savageboy válasza bakkir (#613) üzenetére


Savageboy
aktív tag

PPTP-vel én is szenvedtem anno nem sok sikerrel, inkább az OpenVPN-t javaslom, sokkal használhatóbb szerintem.

A routeren be kell állítani egy DDNS-t, hogy ne kelljen a változó IP-cím miatt szórakozni, azután pedig az OpenVPN szervert a VPN menüben.

Nem árt tájékozódni a kolis tűzfalat illetően, hogy milyen portok vannak nyitva, TCP 80 és 443 szinte biztosan, szóval ha a routeren nem használod a HTTPS-t, akkor a 443-as port tökéletesen megfelel a VPN-nek. Emellett érdemes bekapcsolni a "Kliensek utasítása az internet-forgalom átirányítására" opciót esetedben, mivel így az alapértelmezett átjáró a gépen a VPN lesz, a játékok nem a sima kolis neten keresztül akarnak majd próbálkozni. :) A gépekre kell majd emelett kliens szoftver is, amihez le kell majd tölteni a profil fájlt (ovpn) - ezt is meg lehet tenni a router felületéről - és bemásolni az OpenVPN/config mappába. Kiindulási alapnak valami ilyesmi beállítás megteszi: [kép]. Miután elmentetted a beállításokat, fent visszaváltva az általános beállításokra megjelenik majd az exportálás opció, azzal tudod az előbb említett profilt letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#615) bakkir válasza Savageboy (#614) üzenetére


bakkir
tag

Üdv!
Köszi a választ, de nem tudok openvpn opciót elérni.
A legújabb verzió van fent, van egy újabb de az csak béta verzió, vagy custom firmware?
Vagy valamit be kell kapcsolni?

(#616) Savageboy válasza bakkir (#615) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Az az igazság, hogy nem ismerem a routered, nekem RT-AC56U-m van, ez gyárilag is támogatja az OpenVPN-t, a tiednél lehet custom firmware fog ehhez kelleni. Próbálj meg esetleg egy Tomato-t, abban elvileg van OpenVPN.

[ Szerkesztve ]

(#617) bakkir válasza Savageboy (#616) üzenetére


bakkir
tag

Köszönöm, holnap kipróbálom. Majd jelzek, hogy hogy sikerült

(#618) seger


seger
addikt

Windows 10 alatt hogyan lehet beállítani, hogy a VPN kapcsolat automatikusan létrejöjjön a gép indulásakkor?

(#619) Savageboy válasza seger (#618) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Milyen VPN kapcsolatról van szó? Egyébként próbáld meg betenni az indítópultba.

(#620) seger válasza Savageboy (#619) üzenetére


seger
addikt

Lp2p. W10 alatt nem jo az inditopult!

(#621) Savageboy válasza seger (#620) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szóval L2TP? Nekem jó az indítópult, igaz OpenVPN-t használok.

Elvileg be lehet állítani feladatüzemezőben, hogy bejelentkezés után csatlakozzon automatikusan, rasdial.exe-t kell ütemezni, argumentumoknak pedig meg kell adni a kapcsolat nevét, valamint a felhasználónevet és a jelszót. Bővebben itt.

(#622) bakkir válasza Savageboy (#616) üzenetére


bakkir
tag

Felraktam a tomato firmwaret.
Ez alapján beállítottam: [link]
Fel is tudtam csatlakozni, tökéletesen ment mobilneten.
A kolit majd csak szeptemberben tudom kipróbálni.
Kliensek utasítása az internet-forgalom átirányítására nem találtam opciót, azt valahogy be kellene írnom, vagy így is menni fog?
Köszi

(#623) Savageboy válasza bakkir (#622) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha a linkelt leírást követted, és beleírtad a konfigba a push "redirect-gateway def1" részt, akkor ugyanazt csináltad meg. ;)

(#624) bakkir válasza Savageboy (#623) üzenetére


bakkir
tag

Beleírtam, köszi szépen a segítséget.

(#625) KidT


KidT
csendes tag

Sziasztok!
Hátha van valami ötletetek...

A win10 build update óta nem működik a ZyWALL IPsec VPN kliensem.
Cannot start IKE service, kulcscserénél megáll.
Google-on túl vagyok, build visszaállításon túl vagyok, IKE service zaklatáson a szolgáltatásokban szintén túl vagyok. A rendszergazdánk meg akkora problémamegoldó, hogy azt fogja mondani, hogy tegyem vissza a win7-et.
Tehát merre lehet a megoldás?

(#626) 4Grider válasza KidT (#625) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ingyenes (freeware) Shrewsoft 2.2.2-es vpn klienst használok gond nélkül aktuálisra frissített Win10 alól a Zywall USG eszközeimen terminált ipsec-es vpn-ek eléréséhez.

(#627) zsolt734 válasza Savageboy (#614) üzenetére


zsolt734
tag

Szia!

Próbálkoztam én is az általad említett Open VPN-nel Asus N56U router-rel, de amikor exportálná az OpenVPN file-t azt a hibaüzenetet kapom, hogy "Az OpenVPN szerver daemon nem indult el. Kérjük, ellenőrizze az eszköz környezetét, vagy a Speciális beállítások oldal tartalmát!" A speciális beállításoknál minden alapértéken van, ahogy nagyjából minden beállítás a router-ben.
Tudnál segíteni?

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv.:
Zsolt

(#628) KidT válasza 4Grider (#626) üzenetére


KidT
csendes tag

Előmegosztott kulccsal megeszi? Amit ráadásul nem is tudok, mert config file-ban van.

(#629) Savageboy válasza zsolt734 (#627) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hello.

Próbáld meg ki- és bekapcsolni az OpenVPN szervert (csúszka), esetleg újraindítani a routert, megnézni a logot, hogy nem-e ír valami ehhez kapcsolódó hibát. Megpróbálhatsz esetleg frisebb firmware-t feltenni, beállításokat (NVRAM) resetelni. Ha még mindig nem menne, akkor próbáld meg Asuswrt-Merlin firmware-rel.

(#630) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Hamachi-val jatszadozok es felmerult bennem, hogy meg lehetne-e az oldani a progival a site-to-site VPN-t? Ugy hogy csak ket gepen, (a ket halozat atjarojan) legyen Hamachi?

(#631) zsolt734 válasza Savageboy (#629) üzenetére


zsolt734
tag

Szia!

Pár VPN ki-be kapcsolás és újraindítás után sem megy.
A log-ban a következők látszanak:

Aug 18 16:21:57 rc_service: httpd 233:notify_rc stop_vpnd
Aug 18 16:22:24 rc_service: httpd 233:notify_rc restart_vpnd;restart_chpass
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: OpenVPN 2.3.2 mipsel-unknown-linux-gnu [SSL (OpenSSL)] [LZO] [EPOLL] [eurephia] [MH] [IPv6] built on Jul 13 2015
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: PLUGIN_INIT: POST /usr/lib/openvpn-plugin-auth-pam.so '[/usr/lib/openvpn-plugin-auth-pam.so] [openvpn]' intercepted=PLUGIN_AUTH_USER_PASS_VERIFY
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: Diffie-Hellman initialized with 1024 bit key
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: WARNING: POTENTIALLY DANGEROUS OPTION --client-cert-not-required may accept clients which do not present a certificate
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: Socket Buffers: R=[116736->131072] S=[116736->131072]
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: TUN/TAP device tun21 opened
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: TUN/TAP TX queue length set to 100
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: do_ifconfig, tt->ipv6=0, tt->did_ifconfig_ipv6_setup=0
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: /usr/sbin/ifconfig tun21 10.8.0.1 pointopoint 10.8.0.2 mtu 1500
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: Linux ifconfig failed: could not execute external program
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: Exiting due to fatal error

Mit kellene tennem, hogy működjön? Rákerestem már, kevés sikerrel.
Előre is köszönöm!

Üdv.:
Zsolt

(#632) zsolt734 válasza zsolt734 (#631) üzenetére


zsolt734
tag

Még annyit, hogy a router alapból 3.0.0.4.378.7220-as firmware-rel jött, de az Asus honlapján az utolsó _béta_ firmware 3.0.0.4.378.4850 (2015.04.07 dátummal). Ez normális?

(#633) Savageboy válasza zsolt734 (#631) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hm, nem tudom milyen firmware-ed van fent, de nekem úgy tűnik, hogy a vpn szkript hibás, legalább is nekem az ifconfig nem /usr/sbin/ifconfig alatt található, hanem /sbin/ifconfig alatt érhető el /bin/busybox-ra mutató symlinkkel. Szerintem ezért nem működik, nem éri el az ifconfig-ot és így nem tudja hozzáadni a szükséges hálózati adaptert (tun21).

Egyébként ki is próbálhatod, hogy tényleg ez a probléma áll-e fent: SSH-n belépsz a routerre és ha a /usr/sbin/ifconfig-ot beírva a hálózati adapterek adatai helyett a "-sh: /usr/sbin/ifconfig: not found" hibát dobja, akkor ez lehet a gond.

Én megpróbálnám másik firmware-rel a dolgot: frisebb gyárival vagy a routered topikjában ajánlott padavan firmware-rel.

[ Szerkesztve ]

(#634) Savageboy válasza zsolt734 (#632) üzenetére


Savageboy
aktív tag

A routered topikjában azt írják, hogy lehet vissza lett vonva a routereden levő firmware, talán volt vele valami gond. Én megpróbálnék egy régebbi stabil firmware-t vagy a padavan-t.

(#635) zsolt734 válasza Savageboy (#634) üzenetére


zsolt734
tag

Visszaraktam egy stabil firmware-t, a helyzet ugyanaz. Próbálkoztam belépni SSH-n, de nem jött össze.

(#636) zsolt734 válasza zsolt734 (#635) üzenetére


zsolt734
tag

Viszont szerintem a DDNS-sel se minden százas. Az Asus megoldását használom, és már az ahhoz kapcsolódás nem jön össze. Este kipróbálom majd a No-IP-t.

Melyik portra célszerű a port forward-ot beállítani, ha az otthoni hálózatot, valamint a megosztott mappákat szeretném elérni?

(#637) Savageboy válasza zsolt734 (#636) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha csak VPN-en keresztül szeretnéd elérni, akkor nem kell portforwardolni, többek közt erre való a virtuális magánhálózat. :) Arra kell csak figyelni, hogy legyen route a VPN-es subnet és a helyi hálózat közt, de asszem van erre valami opció a router GUI-jában.

Én megpróbálnám az alternatív firmware-t is, de érdekes, hogy gyárival nem hajlandó működni... Esetleg rákérdezhetsz a routered topikjában is, hátha van aki használ ott OpenVPN-t.

(#638) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Sziasztok
Szükségem lenne egy kis segitségre remélem jó topikba irok.
A terv az lenne, hogy van 16 számitógép amiket egy közös gépre kellene összehozni távoli asztallal mint ahogy a biztonsági kamerák vannak. A központi gépen megjelenne az összes többi számitógép monitora (windows távelérés). Rácsos elrendezésen és duplakattal kinagyítaná a kivánt képet, azon dolgozni és egy esc-vel vissza küldeni a rácsos elrendezésbe.
Valahogy megoldható lenne ez segédprogramok nélkül?
Egyenrangú hálózatban.
A célom az lenne hogy csak ezt az egy gépet kellene elérnem ottholrol és mindent látnék real timeban, hogy melyik gépen éppen mit csinálnak.
Előre is köszönöm.

(#639) zsolt734 válasza Savageboy (#637) üzenetére


zsolt734
tag

Köszönöm, ennek az OpenVPN-es dolognak még utánajárok.

No-IP-vel, és némi állítgatással eljutottam addig, hogy a következő hibaüzenetet kapom, amikor szeretnék VPN-en belépni:

Mit érdemes beállítani L2TP-t vagy IPsec-et, illetve kellene még valamit beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#640) Savageboy válasza zsolt734 (#639) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Itt egy összehasonlítás. Az L2TP is IPsec-et használ titkosításra, felhasználási céltól függően a sima IPsec is elég lehet.

Biztos, hogy rendes publikus IP-t kapsz a szolgáltatótól, és nem valami NAT-olt privát tartományba esőt? A No-IP doménedet megpingelve ugyanazt az IP-t éred el, mint amit a [link] ír?

(#641) zsolt734 válasza Savageboy (#640) üzenetére


zsolt734
tag

Köszönöm a linkeket!

Azt, hogy milyen IP-t kapok, nem tudom, sima Digi előfizetésem van. Este megnézem, ugyanaz-e az IP.

(#642) Savageboy válasza zsolt734 (#641) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Diginél is volt már anno pár ember, aki arra panaszkodott, hogy NAT-olt IP-t osztottak ki neki, ami nem érhető el a Digi hálózatán kívülről, de betelefonálás után megoldották nekik a dolgot.

Persze ettől függetlenül kellene menjen a routereden az OpenVPN / egyéb VPN szerver, csak nyilván úgy van értelme, ha akkor is tudsz csatlakozni, amikor nem otthon vagy. :DDD

(#643) tricia


tricia
újonc

Must try these Logless VPN if you truly want to secure your online activities. http://goo.gl/I5ZTUy

(#644) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
keresek valami megbízható és aránylag gyors VPN szolgáltatót. Kolis nethez lenne, elsősorban azért, mert a torrent tiltva van (konkrétan nem megy) és így nem tudok le/fel tölteni Linux disztrókat. Próbából regisztráltam a Cactus VPN egynapos próbaverziójára. A sebesség ahogy észreveszem ingadozik, de elfogadhatónak tűnik (legalábbis a semminél jobb, de azért a 100Mbit-től messze van), viszont többen írták valahol, hogy a próba verzió, mint beetetés jó volt, azonban miután előfizettek nagyon visszaesett a minőség. Van valami javasolt hasonló használatra? Nem kell, hogy ingyenes legyen.

.

(#645) zebulonka


zebulonka
újonc

Sziasztok!

Van egy VPN elérésem dyndns-en keresztül. Az irodai gépen van egy megosztott hálózati meghajtó, amelyet eddig láttam, amikor otthonról beléptem VPN-en keresztül. 1 hete valamiért már nem látja a meghajtót a Windows. Mi lehet a gond? Semmit nem változtattam és az összes tűzfal ki van kapcsolva. Az irodai gép és a laptop is az enyém.
Mit cseszhettem el?

Köszi
Gábor

(#646) Véreshurka válasza 426os (#644) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Innen mazsolázhatsz: [link]

El Psy Kongroo

(#647) bakkir válasza Savageboy (#623) üzenetére


bakkir
tag

Üdv!
Be lehet azt állítani valahogy, hogy rácsatlakozásakor név jelszót kérjen?
Mert elég a fájl ahhoz hogy rákapcsolódjanak, nem?

(#648) zsolt734 válasza Savageboy (#642) üzenetére


zsolt734
tag

Megoldódott a VPN problémám. :)

Egyrészt a router gyári firmware-ét lecseréltem egy Padavan féle firmware-re, így már elindult az openVPN server. (Egyébként nem értem, miért nem ment a gyárival, de így végre le tudtam kapcsolni az előlapi LED-eket is... :))
A másik gond a NAT-olt IP volt. A Diginek betelefonálva, felvettek egy hibát, és kb. fél óra múlva megoldották.

Ezek után az openVPN GUI gond nélkül csatlakozott az otthoni hálózatra.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#649) TKL


TKL
tag

Sziasztok!

VPN problémával fordulnék hozzátok. Van egy Asus RT-N14U routerem, amibe van beépítve VPN szerver. Ezt én be is állítottam magamnak, működött is...egy ideig. Egy ideje viszont bármit csinálok vele nem hajlandó működni. Minden olyan beállítást, kombinációt, lehetőséget végig mazsoláztam ami csak létezik / eszembe jutott de egyszerűen nem akar működni. Ami érdekes, hogy ezzel egy időben vált elérhetetlenné a remote wan hozzáférés is. Ezalatt az időszak alatt fw frissítés nem volt. A net Digi, tehát nincs modem a lakásban, csak a routerem. Jelenlegi fw: 3.0.0.4.378_4850.

Valakinek esetleg lenne ötlete? Lassan kitépem a hajamat...

Előre is köszönöm!

(#650) 4Grider válasza TKL (#649) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem az a leglogikusabb, hogy NAT-olt hálóra tett a Digi.
Marha egyszerű kideríteni, megnézed mi a router kapott ip címe, illetve mögötte lévő gépen böngészőben meghívod azenipm.hu oldalt. Ha a két ip különböző, akkor nat-olt hálón vagy. Ha pedig így van, akkor felhívod a Digi ügyfélszolgálatát, és megkéred őket, hogy legyenek oly kedvesek, adjanak neked publikus ip címet.

(#651) TKL válasza 4Grider (#650) üzenetére


TKL
tag

Valóban eltér a két IP... eszembe nem jutott volna hogy őszinte legyek. Ezer köszönet, felhívom a Digi-t. Ha megoldódott azért még visszajelzek :)

(#652) TKL válasza 4Grider (#650) üzenetére


TKL
tag

A remote wan már megy, a VPN-t még nem tudtam kipróbálni mert a Digi-n kívül csak mobilnetjeim vannak itthon (Voda/UPC) de azokon szerintem blokkolva van a 1723-as port vagy a GRE, mert sosem működött rajtuk a VPN.

(#653) 4Grider válasza TKL (#652) üzenetére


4Grider
nagyúr

A UPC is natolt ip-t ad. Általában a telefonos mobilnet opciók nat-olt ip címmel járnak. NAT-olva meg nem igazán lehet VPN-ezni. És általában a nem opciós mobilnet előfizetések (adatkártyák) pedig nem NAT-oltak, így alkalmasak VPN-re. Természetesen díjcsomagtól-előfizetéstől függően ez változhat, de nagy átlagban így van.

(#654) TKL válasza 4Grider (#653) üzenetére


TKL
tag

Mindenesetre köszönöm a segítséget, szerintem a mobilnet okozta kutyulástól eltekintve működni fog.

(#655) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Ismét beállítási segítséget szeretnék kérni.
Az openVPN szépen megy, de nem látom az otthoni megosztásokat. Mit kellene átállítanom, hogy lássam az asztali gépen, valamint a NAS-on megosztott tartalmat? A NAS-ra FTP-vel be tudok jelentkezni, és megy a böngészős felülete is.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Zsolt

(#656) 4Grider válasza zsolt734 (#655) üzenetére


4Grider
nagyúr

VPN-en a megosztásokat látnod kell, de alapból az ip címmel, azaz:
\\eszköznév\megosztásnév helyett \\eszköz_ip_címe\megosztásnév

(#657) zsolt734 válasza 4Grider (#656) üzenetére


zsolt734
tag

Az a baj, hogy nem működik. Böngészőben be tudok jelentkezni a NAS-ra, de Intézőből már nem megy a \\NASip\megosztás valami miatt, pedig publikus a megosztás.
És az is furcsa, hogy Intézőben a Hálózat alatt a munkahelyi gépeket látom csak, az otthoni asztali gépet és a NAS-t nem. Ugyanez igaz akkor, ha a "Hálózati hely felvétele" gombra kattintok.

(#658) 4Grider válasza zsolt734 (#657) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig a \\NASip\megosztásnév -nek működnie kell, mivel az IP alapú összeköttetésed megvan. IP alapon max. akkor nem érsz el VPN használata mellett szolgáltatást, ha mindkét oldalon ugyanaz a subnet van.
A többi rész logikus, mivel nincs alapból netbios támogatás vpn felé.

(#659) Savageboy válasza zsolt734 (#655) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Esetleg próbálj meg a VPN szerver konfigjába írni egy route−ot a LAN szubnet irányába, valahogy így:
push "route 192.168.1.0 255.255.255.0"
Amennyiben nem a 192.168.1.x tartományban van a hálózatod, akkor azt írd át.

(#660) McEacrhan3


McEacrhan3
tag

Sziasztok.
Koliban a korlátozások kikerülésére használnák egy VPN szolgáltatást, amit az oom.hu ajánl. Főleg a torrent meg online játék miatt lenne szükségem erre. Persze csak módjával,hogy ne szúrjak szemet senkinek.
Mik a tapasztalataitok, szokták tiltani az ilyen faja megoldásokat, illetve valakinek van tapasztalata ezzel az oldallal? Egy kicsit túl meggyőzőek a szövegeik, de ha fele igaz amit mondanak, az már előrehaladás a mostani állapotokkal szemben.

(#661) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az otthoni NAS eléréséhez vettem egy Asus RT-N18U routert, ami képes VPN servert futtatni (PPTP server).
A munkahelyemről megpróbáltam felcsatlakozni, elvileg sikerült, de idő hiány miatt nem tudtam túl alaposan kipróbálni.

Cserében itthon a két telefonról mobilneten keresztül próbáltam felcsatlakozni. Az egyikkel (Win 10 mobile telefon) sikerült felcsatlakozni T-mobile mobile hálózaton keresztül, de Lg telefonon keresztül, ami egy Telenor hálózaton van nem sikerült, sőt ha hotspoton keresztül próbáltam a windowos telefonnal felcsatlakozni (619-es hibaüzenettel), akkor nem sikerült.

Mi lehet a probléma?

(#662) Ala válasza Ala (#661) üzenetére


Ala
tag

Ma reggel kipróbáltam a munkahelyemről a VPN-t. A router ip tartományát átírtam, hogy ne egyezzen az otthonival, ez gondolom nem nem ront a helyzeten. A VPN-re szépen fel tudtam csatlakozni. Az otthoni hálózati meghajtót sikerült felcsatolni meghajtóként, viszont semmilyen eszközt nem látok az otthoni hálózatból a fájlkezelőben, pedig a hálózati felderítés be van kapcsolva. Ez miért lehet?

(#663) 4Grider válasza Ala (#662) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert a netbios magától nem bújik be a vpn-be.

(#664) Ala válasza 4Grider (#663) üzenetére


Ala
tag

Ebből tudnál egy kis fejtágítót adni?

(#665) xenonboy13


xenonboy13
tag

Sziasztok! Van itthon telenor hipernet előfizetésünk. Elértük ugyebár az adatforgalmi keretet+korlátan böngészés van hozzá, de itt jön a bibi :D Operát használunk itthon, ugyebár tartalmaz VPN-t is.. kíváncsiságból beállítottam a németországot, és jön a teljes sávszél. Roaming alapból kikapcsolva a modemben. Lassított internetnél vpn-el "korlátlan" az internetünk..(Youtube stb) nos ez hogy lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#666) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

VPN-t szeretnek csinalni, amit barhonnan elerek (android, linux desktop).
Van egz TP-LINK TL-WDR3600 routerem. Ezzel elvileg lehetne ilzet csinalni, de ez csak b.) terv, mert szerencsetlen sok mast is csinal mar.
Az a.) terv az, hogy erre a routerre rakok valami VPN (szerver?) futtatasara alkalmas szoftvert.
A kerdeseim:
- milyen extra olcso hardver lenne eleg erre a feladatra? (Egy regi androidos telo elbir ezzel a feladattal vajon?) Vagy egy raspberry pi-hez hasonlo occo DEV board?
- ha a routerre kotom wifi-vel, akkor lathato lesz kivulrol?

Kosssz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#667) Savageboy válasza Bici (#666) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Androidos telefon bár hardveresen szerintem bírnia kellene, nem vagyok benne biztos, hogy annyira egyszerűen beállítható lenne ilyen feladatra. Dev boardok, pl. RPi megfelelő lehet, nyilván az igényektől is függ, hogy mennyire kell erős hardver.

Ha beállítod a routerben a port forwardot akkor el fogod érni "kívülről", igen. Az eszközön amit VPN szerverként használsz be kell majd állítani az IPv4 forwardingot, illetve a tűzfalában is kell majd valószínűleg 1-2 rule, hogy jól működjön a dolog.

A router esetén valószínűleg sokkal egyszerűbb lenne az egészet beállítani, de ha már így is le van terhelve, akkor a VPN-en elérhető sávszélesség sem lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#668) Bici válasza Savageboy (#667) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, szépen a választ!

Megerősítetted a gyanúimat. :K
A port forward és IP4 forwarding-ot nem tudtam, ezt is kössz! :R

A routerem jelenleg 2db webkamerát kezel, és webszerverként is műxik.
Azért ezzel terhelem a kütyüt, mert ezek nem fogják vissza a kábeles sebességét. Tartok tőle, hogy ha VPN-ként hazsnálnám, akkor az a helyi net sebességét is visszavenné. De erről nem vagyok meggyőződve.

Lehet, hogy a többi feladatot kellene másik kütyüre költöztetni. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#669) Stanlee válasza McEacrhan3 (#660) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem tudom, hogy mi mindent tiltanak a kollegiumban. Nekunk anno voltak bizonyos portok, amik nem voltak nyitva, ezert cserebe viszont nem mertek, hogy mennyi adatot forgalmaztunk. En eloszor kiprobalnam mas VPN szolgaltatok ingyenes csomagjait es utana dontenek arrol, hogy elofizessek-e ilyesmire. El tudom mar azt is kepzelni, hogy ip cim alapjan is tiltanak, es akkor csak ido kerdese, hogy egy VPN szolgaltato ki legyen tiltva, szoval eves elofizetest nem vennek :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#670) McEacrhan3 válasza Stanlee (#669) üzenetére


McEacrhan3
tag

Köszönöm a válaszod :)

(#671) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne, a routeremben készítettem egy VPN kapcsolatot, ehhez a windowsban megcsináltam a csatlakozáshoz szükséges dolgokat,hogy tudom ezt úgy beállítani hogy a gép bekapcsolásakor a VPN hálózatra automatikusan csatlakozzon? A hálózat beállításoknál a jobb egér gomb-beállítás alapértelmezettként nem működik.

(#672) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Udv.
Egy jo szlovak VPN-t tudnatok ajanlani, ami tudja tartani a savazelesseget? (~100-120mbit)

Probaltam a PureVPN-t es az ExpressVPN-t, de nem voltak meggyozoek.

Koszi

Üdv, Gabesz

(#673) Gaaabeeesz válasza Gaaabeeesz (#672) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Senki?

Üdv, Gabesz

(#674) NemszakiTomi


NemszakiTomi
csendes újonc

Sziasztok!

Az alábbiakról szeretnélek megkérdezni: van egy programunk, egyik funkciója az egyebek mellett, hogy emailt is tud küldeni (fogadni nem), miután a szükséges adatokat (smtp szerver, portszám, azonosító/email, jelszó stb.) beállítottuk. Ez működik is, amíg az irodában vagyunk.

Viszont ha hazavisszük a gépet, és otthonról VPN-en keresztül dolgozunk, akkor az Outlook-ból (ami ugyanazt az SMTP beállításokat használja, mint a korábban említett program) tudunk leveleket kiküldeni, viszont a programunkból nem. A program SMTP beállításaihoz nem nyúltam.

Nem nagyon vagyok otthon a VPN témában, és nem is nagyon értem a dolgot, hogy ugyanolyan beállítások mellett Outlook-ból miért tudok levelet küldeni, a másik programunkból meg miért nem.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#675) 4Grider válasza NemszakiTomi (#674) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyik tippem az, hogy a vpn-be nem bújik be a teljes forgalom.
Ha mégis minden vpn-en megy, akkor a másik tippem az, hogy a vpn ip tartományából az smtp kiszolgálótok nem vesz át e-maileket (csak a bentiből).
Rendszergazdátok mit mond?

(#676) Gerbo92


Gerbo92
újonc

Sziasztok!

OpenVPN GUI v1.0.3-t használok. A kérdésem a következő lenne, van-e rá valami lehetőség, hogy egy program ne vpn-en keresztül csatlakozzon a net-re.

[ Szerkesztve ]

(#677) Savageboy válasza Gerbo92 (#676) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#678) Gerbo92 válasza Savageboy (#677) üzenetére


Gerbo92
újonc

Köszönöm!

(#679) NemszakiTomi válasza 4Grider (#675) üzenetére


NemszakiTomi
csendes újonc

Köszi a választ. :R

Nem kerestem meg ezzel még a rendszergazdát, nem akartam egyből rögtön őt boldogítani ezzel a problémával. :)

"vpn ip tartományából az smtp kiszolgálótok nem vesz át e-maileket (csak a bentiből)"

A levelezőrendszer működik itthonról, onnan tudok levelet küldeni VPN-en keresztül is, az ugyanazokat az (SMTP) beállításokat használó programunk viszont elhasal itthonról. És ez okozza nekem a fejtörést, hogy miért.

(#680) matt22


matt22
tag

NordVPN app másnak se működik android 7 alatt?

(#681) NemszakiTomi válasza NemszakiTomi (#679) üzenetére


NemszakiTomi
csendes újonc

Egyéb ötlet?

Előfordulhat olyan, hogy VPN-en keresztül csak mondjuk a levelezőkliens felől érkező leveleket engedik ki, más program esetén meg elkaszálják a levélküldési próbálkozásokat? (Mivel ugyanazon SMTP beállításokkal megy mindkét program).

Köszi előre is a véleményeket.

(#682) 4Grider válasza NemszakiTomi (#681) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem fordul elő. 99%, hogy más az e-mail kliens és a másik alkalmazás smtp beállítása.
Tesztelésnek használj telnet -et (telnet levelezőszerver portszám). Ha megjelenik az smtp kiszolgáló üdvözlő szövege, akkor már csak az auth-al lehet probléma. Ha nem jelenik meg, akkor az útvonalban van valami akadály (vagy nem jó a cím/portszám).

(#683) NemszakiTomi válasza 4Grider (#682) üzenetére


NemszakiTomi
csendes újonc

Megnéztem ismét, ugyanazok a beállítások az outlook, illetve a problémás programnál is.

Köszi a tippeket, megnézem a telnetr-es tesztelést.

Viszont ha megjelenik az üdvözlő szöveg, akkor szinte biztos, hogy valami a programmal lehet, ami miatt nem működik/küld levelet ki vpn-en keresztül.

Köszönöm!

(#684) csicsaaa


csicsaaa
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy mért nem tudok Ubuntu/Linux és/vagy Android 6.0.1-es OS-ről VPN-re csatlakozni egy FRITZ!Box-nak nevezett (mindenféle auto szűrés bekapcsolva lehet rajta szerintem) router mögött? Viszont Winfoss alatt gond nélkül megy. A VipVPN szolgáltatásáról van szó, és tudniillik hogy Winfoss alá van nekik kliens programjuk. Talán azért működik Win alatt?
Szóval csatolom a logot Ubuntu alól, kérem valaki adjon magyarázatot hogy mi lehet a baj UNIX alatt?

Hálásan köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#685) Savageboy válasza csicsaaa (#684) üzenetére


Savageboy
aktív tag

/etc/modules-load.d/ mappában hozz létre egy netfilter.conf nevű fájlt az alábbi tartalommal, majd indítsd újra a gépet és próbáld meg újra:

nf_nat_pptp
nf_conntrack_pptp
nf_conntrack_proto_gre

(#686) csicsaaa válasza Savageboy (#685) üzenetére


csicsaaa
tag

Na ez az amit már próbáltam de semmi változás.
Amit lehetet nagy vonalakban már kikugliztam de teljesen tanácstalan és értetlen vagyok.
És biztos hogy a főbérlő routerje a szétconfigolt mert mobilneten a teló csatlakozik a VPN szerverhez csak ha ehhez a WiFi hálózatra van akkor nem megy... :(((

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#687) Savageboy válasza csicsaaa (#686) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szerintem akkor Windows alatt sem csatlakozna. Titkosítás megfelelően van beállítva?

(#688) Stanlee válasza csicsaaa (#684) üzenetére


Stanlee
őstag

Anyukamnal a kovetkezo konfiguracioval nem tudom hasznalni a SlickVPN-t: T-Home kabelnetes modem ami egyben router is. Erre van a fritzbox kotve. A windows semmilyen klienssel nem tud felkapcsolodni a SlickVPN-re, de az Androidos telefon OpenVPN-nel minden gond nelkul kapcsolodik. Mindegy, hogy tyukbellel vagy wifi-n csatlakozik a gep a fritzbox-hoz, nem mukodik.

Ha a fritzbox elott nincs semmi mas, akkor magan az eszkozon nagyon nehezen lehet szurni, hogy az egyik gepen kienged, a masikon meg nem. Ha hazamentem ranezek a fritboxom feluleten, hogy mit lehet vele most pontosan szurni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#689) csicsaaa válasza Stanlee (#688) üzenetére


csicsaaa
tag

Rendben, csak azért írom le még egyszer hogy az előttem hozzá szóló is lássa,
Ubuntu alatt semmit nem kellett állítani, csak az átjáró címet meg az azonosítani magam.
Telefonon például mobilneten megy de az itteni WiFin nem! :F
Danke! :R

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#690) Shylock


Shylock
csendes tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni egy VPN-es problémával kapcsolatban, nagy valószínűséggel UPC oldali problémáról lesz szó, de lehet valaki már találkozott hasonlóval. Előre szólok, kicsit hosszú lesz.

Évek óta használok UPC interneten keresztül VPN-t, viszont most először használok Cisco AnyConnect-et. Az elmúlt másfél év során ezzel sem volt probléma, azonban 2016.09.07-ről 08-ra viradóra valami megváltozott. A letöltés nem is annyira szörnyű, de a feltöltés szinte értelmezhetetlen: [link]

Első lépésként kiiktattam minden lehetséges hiba forrást, vagyis a routert. De közvetlenül a modemhez kapcsolódva is hasonló értékeket mérek. Kipróbáltam Mobilinternettel (Vodafone) valamint Digi-s vezetékes Internettel is, azok esetén nem tapaztaltam semmilyen problémát a VPN-en. Az egyik barátomnál is kipróbáltam, aki másik kerületben lakik (és új típusú fehér UPC modemje van), és szintén UPC-s, nála is ugyan úgy előjött a probléma. Sőt az összes UPC-s nettel rendelkező kollégám is hasonló problémáktól szenved.

Ami eddig történt és nem segített, időrendi sorrendben:

1. IP6 visszaállítás IP4-re
2. Modem csere Cisco EPC3212-ről Ubee EVW3226-re
3. SMTP levélküldés / DNS kiszolgáló futtatása engedélyezése (MyUPC felületen)
4. IP cím csere
5. Az Ubee-n firmware csere, visszatöltésre került egy régi verzió
6. Bridge módba lett kapcsolva a modem

Felvetődött még egy olyan ötlet is, hogy esetleg a cégemnél van valamilyen prioritás beállítva a különböző IP cím tartományokra és azt a tarományt esetleg hátra sorolják, ahonnan a UPC osztja a címeket. Felkerestem a VPN-t üzemeltetőket és azt mondták nincs ilyen korlátozás. Sőt több tesztet is elvégeztünk, amiből az jött ki, hogy a logokból sem látszik semmi, hogy probléma lenne.

UPC már a héten küldené a harmadik technikust hozzám, hogy Ők majd megoldják. Az első ember hozta az új modemet, a második kijött, de megegyeztünk, hogy nem hardveroldali probléma lesz. A harmadik most nem tudom mit csinálna, mert bár többször rákérdeztem a Helpdesk oldalon, de nem tudnak semmilyen választ adni, hogy mit is kellene csinálni, vagy hogy a kiszálló kolléga mit is fog nálam csinálni. Mert összességében minden rendben van, jók a jelek, jól funkcionál a modem.

Ha jól gondolom a problémát a AnyConnect DTLS Tunnelje okozza, amely a 443-as porton keresztül kommunikál, a DTLS-ről még a Cisco-nál is találtam leírást, hogy vannak olyan szolgáltatók akik ezt a kapcsolatot korlátozzák vagy teljesen tiltják. Erre is rákérdeztem a UPC-nél, azt mondják,nem korlátoznak semmit.

Kipróbáltam a TunnelBear nevű szolgáltatást, ami OPENVPN-t használ, ott az ég világon semmilyen lassulást nem tapasztaltam. VPN-hez képest normális értékeket mértem.

Ekkor jött az ötlet, hogy megpróbálom a port forwardingot. Ez igazából, mondjuk azt, működik. 443-at 8443-ra irányítottam át. Ezek után, ilyen sebességet tudok mérni: [link]

Ebben a megoldásban az zavar, hogy napon belüli többszöri újracsatlakozás után, még ezzel a módszerrel is van, hogy visszatér a "korlátozás". Valamint az is zavar, hogyha ez így működik, az azt jelenti, hogy korlátozzák a hálózatot, amihez nem lenne joguk.

Sajnos kezdek belefáradni, hogy hiába hívom a UPC-t, vagy ötletük sincsen, hogy mi lehet a gond, vagy ugyan azokat a megoldásokat próbáljuk, újra és újra. Hiába mondom el minden ügyfélszolgálatosnak ugyan azt, mintha nem is hallanák. Az elmúlt egy hónapban olyan 2,5 órát beszéltem velük. :) Már gondolom Ők sem szeretnek engem, de már én sem Őket.

Valaki tapasztalt már hasonlókat?

Bármilyen apró ötletnek örülnék.

Mindenkinek köszönöm aki végigolvasta!

(#691) 4Grider válasza Shylock (#690) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ebben az országban (is) egy csomó olyan jogszabály van, ami alapján nem hogy joguk nincs, de egyenesen kötelességük korlátozni az internet-elérést.

(#692) Stanlee válasza csicsaaa (#689) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem akarom a foberlore tolni a hiba okat, de nala is lehet valami "gond". Megneztem az itteni router--en a lelehetosegekt, maradjunk annyiban, hogy mar nagyon professzionalisan lehet szurni mindent. A fritz!box-ban van lehetsoeg, hogy az egyes gepekre tegyen az ember egy profilt (pl. vendeg, gyerek, stb.). Ezeknek a profiloknak lehet tovabbi szurojuk. A szurok mindenfele portot es TCP, UDP, stb. forgalmat szurhet. Szoval lehet, hogy a foberlo a telefont es a linux-os gepet egy ilyen profilba betette. Ha a linux-os es windows-os gep azonos es a halozati eszkoz MAC cime is azonos, akkor nem a profilok miatt van baj. Ha kulonbozo MAC cimeik vannak, akkor javasolnam a linuxos gep mac cimet megvaltoztatni es kiprobalni, hogy akkor mukodik-e a VPN kapcsolat. Mindez azert, mert MAC cim alapjan is azonosit a fritz!box, nemcsak a gep halozati neve alapjan. De amugy ez se segithet tul sokat, ha a vendeg halozatra enged fel, mert ott az osszes gepet blokkolhatja, es nem tudom, hogy miert mukodik a windows-rol a vpn szolgaltatas. Esetleg masik ingyenes vpn szolgaltatot is kiprobalhatnal, hatha az mukodik.

Amugy ha a foberlod fosik, hogy valami illegalisat fogsz csinalni, ami miatt neki kellene felelnie (torrentezel, akkor gyorsan ot veszik elo Nemetorszagban), akkor minek ad neked netet?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#693) sonye


sonye
senior tag

Sziasztok!

Nem vagyok egy VPN szaki, de lassan bele is fáradok ebbe a dologba.
Mi értelme a VPN-nek, ha összevissza csak a melóban a szerverünket érem el.

a cél az lenne, hogy a megosztott mappákat lássam a szerveren, meg a teljes hálózatot, akár mintha a munkahelyen lennék.

Kapcsolat él, csak épp annyi tudok tenni, hogy a szerverre távoli kapcsolaton keresztül be tudok lépni.

Se a nyomtatókat se a mappákat, fájlokat nem látom a hálózatba, pedig ezt harsogja minden oldal, hogy a vpn pont erre jó. Oké, de hogyan?

(#694) 4Grider válasza sonye (#693) üzenetére


4Grider
nagyúr

Belső ip címmel egészen biztosan látni fogod őket.
Pl. megosztás esetén:
\\gépnév\megosztásnév helyett \\belső_ip_cím\megosztásnév

(#695) sonye válasza 4Grider (#694) üzenetére


sonye
senior tag

Sajnos nem sikerült :(

Ha beírom a szerver IP címét és \megosztásnév, akkor sem látja.
Ráadásul az IP cím beírása után a cég intrantet oldala jelenik meg.

(#696) kuk@c


kuk@c
tag

Sziasztok!

Találkoztam egy nagyon fura dologgal egy VPN-nel felépített kapcsolatban.

Csatlakozik, lehet is pingelni a kérdéses IP-t, ami egy szerver. Viszont ha nem történik adat mozgás pár percig, egyszerűen megszűnik létezni mindenféle kommunikáció az adott rendszerrel, a szerver IP sem válaszol. A VPN nem szakad le.

Ha beállítok egy folyamatos pinget az IP-re, működik rendesen, elérhető marad.

Nem találkoztam még hasonló anomáliával, de hátha valaki màr belefutott ilyenbe.

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#697) sonye válasza 4Grider (#694) üzenetére


sonye
senior tag

Megpróbáltam újra ma.

Minden szuperül működik. Felcsatolgattam a mappáim, indulnak a céges programjaim.
Jupppijeeee!

Köszönöm :R :R

(#698) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Üdv!

A Kaspersky Secure Connection VPN szolgáltatást használja valaki? Mik a vélemények róla? :)

A Total Security terméküket már egy ideje használom és teljesen meg vagyok elégedve vele. A Secure Connection esetében napi 200MB forgalom ingyen van, egyébként évi 11.000 HUF-ért pedig korlátlan 5 eszközre, ami szerintem nem drága, 5-nél több eszközön pedig úgyse használnám. Választható vagy 20 ország, a sebesség pedig eddig 25-30 mbps körül volt mindig, stabilan. Ha minden igaz a Hotspot Shield VPN szolgáltató szervereit használja.

:R

(#699) Ed McLeves válasza TKL (#649) üzenetére


Ed McLeves
tag

Szia TKL!
Említetted, hogy visszajelzel, ha beszéltél a Digivel publikus IP-cím ügyben, 4Grider #650-es javaslatára.
Ugyanez a problémám, de nekem RT-N18U routerrel, azaz sehogy sem akar működni a PPTP VPN szerver, pedig ezért vettem a routert. (Nálam is más-más IP-cím van a router felületén és a whatismyip.com oldalán.)
Nagyon érdekelne, hogy sikerült-e publikus IP-címet kapni...?

(#700) 4Grider válasza Ed McLeves (#699) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenki kérhet magának publikus ip címet. Csak annyi a teendő, hogy felhívod az ügyfélszolgálatot és kéred, vpn-re hivatkozva.

(#701) Ed McLeves válasza 4Grider (#700) üzenetére


Ed McLeves
tag

Kösz a reagálást.
Siker esetén éppen a "hivatkozás" részét szerettem volna tőle megtudakolni, ugyanis valahol azt olvastam, hogy indoklást (pfff :F ) kértek a usertől. Szeretném, ha az én "indoklásom" vitathatatlan lenne :)) (VPN, IP-kamera használata, esetleg routerre csatlakoztatott adathordozón lévő fájlok elérése) és még jó néhány dolog legyen már készenlétben, ha egyáltalán felmerül a publikus cím megadásának miértje...
Ja, és még az érdekelt volna, hogy ha megadják, akkor marad is vajon a publikus, vagy gyakran kell érte telefonálgatni...? (esetleg csapkodhatok-e asztalt - ÁSzF-ben nem igazán van kitárgyalva)

[ Szerkesztve ]

(#702) 4Grider válasza Ed McLeves (#701) üzenetére


4Grider
nagyúr

A vpn-el nehéz vitatkozni, de a webkamera sem rossz. Ha megadják, akkor átraknak egy másik dhcp poolba. Aki oda kerül, az ott is marad...

(#703) Ed McLeves válasza 4Grider (#702) üzenetére


Ed McLeves
tag

Hátha valaki hasznosnak találja (PPTP VPN probléma, Asus RT-N18U router, Digi NAT-olt IP cím ):

Nos, nem szeretném elkiabálni, de megtörtént a beszélgetés a Digi ügyfélszolgálatával és azt kell mondanom, hogy simán ment, routeres VPN-re hivatkozva (nem kértek indoklást, de azért megfejeltem még egy IP-kamerával is :DDD ). Internet hibabejelentést választottam, hölgy volt az ügyfélszolgálatos, teljesen képben volt, rögzítette a kérést. Fogok kapni egy SMS-t a már korábban megadott mobilszámomra (tapasztalatuk szerint kb 24 óra), onnan kezdve publikus lesz az IP címem és az is marad (persze dinamikus).
Amint ez megtörtént és működik a VPN, visszajelzek ide.
Üdv és köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#704) Ed McLeves válasza Ed McLeves (#703) üzenetére


Ed McLeves
tag

Ma reggel 8:06-kor jött az SMS, hogy a "hibabejelentés javításra került". Router újraindítása nélkül a korábban beállítottakkal szépen elkezdett működni a PPTP VPN, tesztelve Androidos mobilokról, wifin :C .
Üröm az örömben, hogy egy vodás kártyás és egy telenoros előfizetéses mobilnetről nem működik, egy további vodás előfizetésesről pedig igen. (Lehet, hogy a mobilnet típusa a hunyó :F )

[ Szerkesztve ]

(#705) Véreshurka válasza Sidorovich (#698) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Hali!

Ha csak a földrajzi korlátozásokat akarod kivédeni akkor sztem teljesen jó, ha neked megéri az árat.

Amennyiben nem csak ez lenne a cél akkor javaslom olvasgasd ezt az oldalt: ThatOnePrivacyGuy. Itt találsz majd egy excel táblázatot ami elég részletesen összehasonlít jónéhány VPN szolgáltatót.

Nekem jelenleg NordVPN, Privatoria és IVPN előfizetésem van, mindegyikkel meg vagyok elégedve.

NordVPN 2 évre 72$ hétfőig a 2ycyberdeal kupon kóddal
Privatoria stacksocial oldalon 30$ 3 évre
IVPN 100$ 1 évre

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#706) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Van egy Asus N18U routerem beallitottam rajta az OpenVPN Servert.

A munkaban levo gepemen felraktam az OpenVPN GUI-t beimportaltam a config file-t, becsatlakoztam.

Ha beirom a bongeszobe az 192.168.1.1-et elerem a routerem bongeszobol.

Viszont szeretnem valahogy felcsatlakoztatni az otthoni gepemen levo D meghajtot.

Otthoni halozaton meg van osztva, mukodik is..Itt viszont hiaba irom be filekezelobe az \\192.168.1.44\D\ (ez az otthoni gepem IP-je) nem talalja...

[ Szerkesztve ]

(#707) Savageboy válasza .Farkas. (#706) üzenetére


Savageboy
aktív tag

OpenVPN szerver konfig végére új sorba írd be ezt: push "route 192.168.1.0 255.255.255.0".

(#708) .Farkas. válasza Savageboy (#707) üzenetére


.Farkas.
tag

Sajnos igysem nyert :(( :O

[ Szerkesztve ]

(#709) Savageboy válasza .Farkas. (#708) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Akkor állítsd át a VPN-t bridged (TAP) módba, úgy mennie kell.

(#710) .Farkas. válasza Savageboy (#709) üzenetére


.Farkas.
tag

Igy mukodik koszonom szepen Uram. :)

:C :R

(#711) magyarl


magyarl
tag

Sziasztok!
Még csak felülről kapargatom, de érdekelne a téma: ki lehet-e játszani nagy mutli-cég weboldal blokkolásait?
Van otthon egy OpenWRT routerem. Jól gondolom hogy az megoldható lenne, hogy annak az internet elérésén keresztül szabadon netezhessek cégen belülről?
Ezzel próbálkoztam, de elakadtam. A cégtől elérem az otthoni router Luci felületét. Viszont olyan szolgáltatást, ahol egy adott portot kellene megadni, semmi nem működik (pl transmission, ftp, ssh). Jól gyanítom hogy a cég blokkolja a tetszőleges portokon való csatlakozást? Van rá valami mód, router beállítás (pl vpn) hogy ez kijátszható legyen? :)

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

(#712) Savageboy válasza magyarl (#711) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Valószínűleg megoldható, kérdés, hogy megéri-e, mert nem biztos, hogy a munkáltató honorálná a dolgot amennyiben kiderül.

(#713) magyarl válasza Savageboy (#712) üzenetére


magyarl
tag

Áh, az egész USA anyavállalattól kapott IT rendszer egy vicc: sok oldal között le van tiltva a gmail, utóbbi időben a pendrive-ra írás is, de közben a Google drive-omra azt töltök fel, amit csak akarok... :DDD
Persze az ember akkor is intézné néha magánlevelezését, így lehet telefonon a vendégwifin pötyögni. :W
Ha a trükkömre mégis rájönne a főnököm vagy a helyi IT-s, csak röhögve legyintene egyet...

SONY KDL-43W755C

(#714) Savageboy válasza magyarl (#713) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha a céges gépre tudsz telepíteni OpenVPN klienst, akkor egyszerűen a routeren beállítasz egy szervert hozzá és probléma megoldva, de ehhez adminisztrátori jogok kellenek a gépen, korlátozott felhasználóval nem fog menni. Esetleg még SOCKS5 proxy lehet megoldás, de azt támogatnia kell a használt programnak is.

(#715) magyarl válasza Savageboy (#714) üzenetére


magyarl
tag

Admin jogom sajnos nincs, ezek szerint az OpenVPN nem játszik.
A SOCKS5 proxy viszont érdekelne: Chrome megfelelő pluginnal (pl Proxy helper) működnie kellene, ugye?
Openwrt Tinyproxy erre alkalmas router oldalról?
Annyival beljebb vagyok, hogy sikerült az eddig el nem ért szolgáltatásokat (ssh, ftp) úgy elérnem a cégtől, hogy a 443-as portot a megfelelő szolgáltatáshoz irányítottam át a routerben. Szerintem minden egyedi port le van tiltva kifelé a cégtől. Így is össze lehetne trükközni a dolgot? :)

SONY KDL-43W755C

(#716) Savageboy válasza magyarl (#715) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha jól látom a TinyProxy egy HTTP(S) proxy szerver, szóval azzal valószínűleg csak a weboldalak szűrését tudnád megkerülni.

(#717) magyarl válasza Savageboy (#716) üzenetére


magyarl
tag

Igen, a legfőbb cél az lenne :)
Már próbálkoztam egy kört, de vmi nem áll össze: ha Chrome-ban http-t próbálok, akkor megmaradnak az oldal szűrések, https-re váltva meg nincs internet kapcsolat.
Még megpróbálok néhány variációt.

SONY KDL-43W755C

(#718) gtome


gtome
csendes tag

Sziasztok!
Előre is elnézést a hosszú hozzászólásért. T-mobilos USB modemmel (ZTE MF667) szeretnék csatlakozni egy VPN hálózathoz. Az elmúlt majdnem 3 évben ez sikerült is amikor szükség volt rá. (Ez csak egy menekülőút, ha véletlenül elmegy a vezetékes internet, ami évente pár alkalom szokott lenni.) A héten sajnos ez megint előfordult, azonban most nem sikerült a csatlakozás. A következő hibaüzenetet kaptam amikor a VPN-hez próbáltam kapcsolódni:
to update your routing table (8007025b)
A VPN naplót megnyitottam, a vezetékes nettel való csatlakozás és a mobilnettel való csatlakozási kísérlet között a következő eltérést látom:
Mobilnetnél:
Egyéni művelet Dll-je Művelettípus = Connect Actions, leírás = to update your routing table, művelet elérési útja = C:\Users\usernev\AppData\Roaming\Microsoft\Network\Connections\_hiddencm\cegnev\CMROUTE.DLL visszaadott érték = 0x8007025b
[cmdial32] 8:52:46 21 Hiba-előfordulási esemény Hibakód = -2147024293, hibaforrás = to update your routing table
Rendes netnél a CMROUTE.DLL visszaadott érték=0x0

Legutóbbi sikeres csatlakozás óta Win 7 helyett Win 10 fut a gépen és lehetséges, hogy a VPN kliens változása óta sem próbáltam még mobilnetes kapcsolódást, tehát többváltozós lehet a problémám. A londoni IT-s azt mondta, hogy szerinte az internetszolgáltató nem engedélyezi a VPN-re csatlakozást a mobilneten. (Elmúlt időszakban engedte, de lehetséges, hogy változtattak a policyn?).

Felirogattam néhány dolgot, hátha szükséges:
VPN:
DHCP-kompatibilis: nem Ipv4 cim: 10.0.15.3 Ipv4 alhálózati maszk: 255.255.255.255 Ipv4 DNS-kiszolgálók: 10.0.1.51 és 10.0.1.52 Ipv4 WINS-kiszolgáló (nincs semmi érték itt) NetBios a TCP/IP felett engedélyezve: Igen;Hitelesítés: EAP;Tömörítés: MPPC; Kiszolgáló IPv4 címe: 10.0.15.1
Vezetékes net:
IPv4 cím: 192.168.0.178 Ipv4 alhálózati maszk: 255.255.255.0 Ipv4 alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1 DNS-kiszolgálók: 213.46.246.53 és 213.46.246.54 Ipv4 WINS-kiszolgáló (nincs semmi érték itt) NetBios a TCP/IP felett engedélyezve: Igen
Mobilnet:
DHCP-kompatibilis: nem Ipv4 cim: 100.118.237.89 Ipv4 alhálózati maszk: 255.255.255.255 Ipv4 DNS-kiszolgálók: 84.2.46.1 és 84.2.44.1 Ipv4 WINS-kiszolgáló 10.11.12.13 és 10.11.12.14 NetBios a TCP/IP felett engedélyezve: Igen

Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban ötlete, vagy T-mobilos USB modemmel sikeresen csatlakozik továbbra is VPN-hez?
Köszönöm.

- "Mindig azt hittem, hogy maga megveti a pénzt (...) - Persze hogy megvetem, ha nincs! Ez az egyetlen méltó magatartás."

(#719) 4Grider válasza gtome (#718) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha tuti, hogy a T-s usb-s modemed az "internet" apn-t használja, akkor hívd fel a T ügyfélszolgálatát (már ha tied a mobilnet előfizetés) és jelezd feléjük, hogy a nat-olt ip címükön nem tudod a céges vpn-t elérni. Vissza fognak tenni saját publikus ip-re, és onnantól kezdve jó eséllyel fel fogod tudni építeni a vpn kapcsolatot. (Fontos lépés, tehát ne hagyd ki az apn ellenőrzését.)

(#720) gtome válasza 4Grider (#719) üzenetére


gtome
csendes tag

Köszi a választ, azt hol tudom megnézni, hogy a modemem az internet apn-t használja-e?

- "Mindig azt hittem, hogy maga megveti a pénzt (...) - Persze hogy megvetem, ha nincs! Ez az egyetlen méltó magatartás."

(#721) 4Grider válasza gtome (#720) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom abban a szoftverben amit a modem installál fel első használatkor. Ahol a kapcsolatot felépíted, ott kell beállítani az apn-t.

(#722) tigerk


tigerk
tag

Sziasztok
VPN-t szeretnék csinálni windows 10-es gépen de az ilyen szerveres-hálózati témában elég kezdő vagyok így végig kattintgattam kb az összes youtube/google-s megoldást viszont az átütő siker elmaradt a problémám a következő: Android beépített VPN megoldása fel tud csatlakozni rá mind mobilnetről mind wifi-ről (belső és külső IP-vel egyaránt) de így csak az IP címem változik és nekem a fájl megosztás/stream lenne a célom,ezért kipróbáltam több ilyen funkciót támogató fájlkezelőt is viszont itt már mérsékelt a siker ugyanis wifin minden probléma nélkül látom a két megosztott meghajtómat a belső IP-vel, viszont mobilnetről sehogy sem tudom elérni hogy felmásszon rá míg az alap android VPN funkcióval úgy is felmegy, természetesen a külső IP-t használva.Másik számítógéppel pedig egyáltalán nem bírok felmenni rá mert hibás felhasználónév/jelszóval nem enged fel rá akár egy hálózaton van akár nincs míg a telefon probléma nélkül felcsatlakozik ugyanazokkal a profil infókkal.Mint mondtam nem vagyok jártas a témában ezért is fordulok hozzátok hátha sikerülne összehozni a dolgot.Tehát ha valaki tudna segíteni akár Teamviewer-n keresztül akár szóban azt megköszönném.Konfigom a leírásomban illetve modemként egy Upc connect box felel.
Üdv
Tigerk

(#723) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok!
Eddig cégnél ment az openvpn telefonról a wini keresztül, de ma reggel nem tudok felcsatlakozni valószínűleg valamiféle szűrést rakhattak rá (próbáltam más portokon is semmi eredmény). Van valakinek ötlete hogyan lehetne megkerülni?

(#724) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! A következőben kellene valami ötlet, tipp: a céges benti hálózaton ismeretlen okból nem működik a Digitally imported radio webes lejátszója, csak ha bekapcsolok valamilyen VPN kiegészítőt. Otthonról vagy a wifis telóról gond nélkül megy. Még a supportjuk sem tudott rá mit mondani. Elvileg nem lenne gond, bekapcsolok egy VPN plugint, úgy megy tökéletesen, csakhogy a hálózati forgalom teljesen lelassul tőle. Nemcsak a netes forgalom, hanem a benti LAN-os is, pl. az ügyviteli rendszernél is látom, ahogy kirajzol egy új űrlapot, annyira lassú. Próbáltam már elég sok plugint, de ugyanaz az eredmény. Akkor is, ha csak a bejelentkezéshez kapcsolom be a plugint 15 másodpercre. :((
Valakinek ötlete?

(#725) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok az lehetséges valami vpn progival vagy nem is tudom pontosan mivel kellene, de a probléma a következő:
TVGO meg a MyTV telenor csak magyarba lehet használni, de én külföldön vagyok, így nem tudom nézni a meccseket :D
valakinek van tanácsa?

köszönöm előre is :R

(#726) Véreshurka válasza fasirTTT (#725) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nincs mese, elő kell fizetni egy VPN szolgáltatóra, vagy ingyenesre, kinek mi.

1. Ha van időd és energiád böngészgesd ezt az oldalt, osszál - szorozzál, nézd meg, hogy a kiszemelt szolgáltatónak van-e magyarországon szervere. Ha van magyar szervere akkor sima ügy.

2. Amennyiben az oldal túl sok információval szolgál akkor ha jól emlékszem már itt a hsz-ek között is ajánlottak magyar VPN szolgáltatót, természetesen magyar ip-t is osztanak.

3. Otthon (szülő, barát, ismerős, ismeretlen, stb... magyarországon) csinálsz egy VPN szervert, amihez én nem értek, de itt sztem nagyon szívesen segít más is, illetve tuti van a hsz-ek között olyan ami pont erről szól.

El Psy Kongroo

(#727) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Csináltam már itthonra OpenVPN szervert x86-on, viszont most egy Pi3-on is megpróbálkoztam vele (PiVPN nevű tool, de egy openVPN szervert konfigurál). Menni megy, viszont szerver restart utáni első speedtestnél mér 30/5-öt, utána 5/4 a max, és ténylegesen is ennyi a sebesség. 40/6-os a net alapvetően, de comp-lzo be van kapcsolva. x86-on 15/5-öt produkál, ennyit szeretnék kihozni a pi-ről is.
Buffereket variáltam már, nem jutottam előrébb.
Tutok tanácsot adni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#728) htc07


htc07
addikt

Hali!

PC-n meg lehet valahogy oldani az openvpn kapcsolatot külső alkalmazás nélkül?

(#724) lordring ha aktuális még, tuti a céges tűzfal fogja le, ez esetben nem szerencsés VPN-en kivinni a hálózatról a céges alkalmazások forgalmát.

Az, hogy a mobilod VPN-en lóg és belassul tőle az egész LAN, elég érdekes. Valami nagyon nem jó ott, talán a broadcast üzenetek miatt. Ez lehetséges, ha TAP tunnel-t használsz (layer2) és nem TUN (layer3), és a vpn endpoint hálózaton is van több eszköz (ilyenkor a tunnelen keresztül egymásnak is szórja broadcasttel az összes kliens mindkét hálózaton az üzeneteit). Egy rosszul felhúzott, elsősorban kisebb cégeknél lévő hálózaton ez teljesen elképzelhető szerintem.

-------------------

A másik gondom ugyanaz lenne, mint (#706) .Farkas. hsz-ében, VPN-en elérem a routert amin a szerver fut, de a klienseket nem. TAP nem játszik, androidos openvpn nem támogatja. Ha erre van valami tippetek, megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#729) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy VPN kérdésem, hetek óta próbálom megoldani, de nem megy. Szeretném, ha a VPN kapcsolaton keresztül be tudnék jelentkezni a domain rendszerembe. Viszont ezt nem tudom megtenni, mivel a DNS kiszolgálóm "nem jön át" a VPN kapcsolaton keresztül. Be van állítva a DNS szerver IP címe is a VPN kapcsolatba. PPTP-t használok, mert az L2TP/IPsec már foglalt. A használt rendszer Windows 10 Enterprise.
Válaszokat köszönöm!

Üdv vidékiürge

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#730) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Adott egy Asus router melyen tomato fut.
Beállítottam rajta vpn server-t, ezen leírás alapján: [link]

Az OpenVpn gui-ban a csatlakozást követően, wifin a laptop vagy nem vagy csak nagyon lassan tölti be az oldalakat a böngészőben.
Disconnect után megint gyorsan elérem a lapokat.
Mi lehet a gond?

20 éve a Prohardveren

(#731) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Teljesen új vagyok a témában, melyik jelenleg a legajánlottabb free vpn hálózat? Köszönöm szépen

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#732) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Cisco vpn client program helyett tudnátok ajánlani valami programot amibe .pcf fájlt tudok importálni? Olyan kellene ami win10-re is felmegy mert a cisco-t nem lehet telepíteni.

(#733) Véreshurka válasza 7s26c (#731) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Hali!

Free VPN-el sztem inkább ne is próbálkozz. Inkább szánj rá némi tőkét ha már mindenképpen szeretnél VPN-ezni.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#734) sEtuke


sEtuke
tag

Sziasztok. Összedobtam egy VPN szervert de csatlakozni sajnos nem tudok. Szerver Windows 2008,kliens pedig Windows 10 gyári VPN kapcsolat. Amiket eddig elvégeztem:konfiguráció,AD-ben a useremnek megadtam a jogot a csatlakozásra,routereken illetve a szerveren offoltam a tűzfalat, illetve a portforward is pipa a portokra (tűzfalban is hozzáadva). Próbáltam virtuális Win7 alatt is csaltakozni ott 806-os errort kaptam. Valakinek ötlet? Köszi előre is.

(#735) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Adott az itthoni hálózatomban egy NAS és rajta egy DLNA progi (TVmobili) ami szépen streameli a Samsung TV felé a filmeket.
Beállítottam a routerben az OpenVPN-t.
Távolról felépítve a kapcsolatot a böngészővel betudok lépni a NAS-be, de ha Win10 alatt tallózom a hálózatot akkor nem látom a DLNA ként funkcionáló programot. A Windows Mediaplayer se látja. régen amikor elvittem oda a NAS-t akkor az látta a LAN-on.
Mit szúrtam el?
Mit hogyan állítsak be?

(#736) iater


iater
csendes tag

Üdv!

Az AVAST VPN Securityvel kapcsolatban mik a vélemények, tapasztalatok? OSX alatt használnám.

(#737) Savageboy válasza kircsike (#735) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Tunnelen nem fognak átmenni a broadcast csomagok, ahhoz bridge kell (TAP).

(#738) kircsike válasza Savageboy (#737) üzenetére


kircsike
tag

Értem.
Köszönöm.
Sajnos nem tudom átállítani TAP-re, mert az iPhone meg az android azt nem támogatja. :(
Más megoldás esetleg?

(#739) kircsike válasza Savageboy (#737) üzenetére


kircsike
tag

Vagy esetleg megoldás lehet az hogyha 2 VPN szervert futtatok a routeremen?
Az egyik menne TUN a iOS és android miatt, a másik pedig TAP hogy a NAS muzsikál jön másik PC-n.

(#740) Savageboy válasza kircsike (#739) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Működhet persze.

(#741) kircsike válasza Savageboy (#740) üzenetére


kircsike
tag

Így most már mennie kell úgy tűnik.
Köszönöm a segítséged! :R

(#742) htc07


htc07
addikt

Sziasztok,

Továbbra sem sikerül elérnem a lan-ban lévő eszközöket :N Asus routeren futó openvpn.

VPN kliens (source):10.8.0.2
LAN kliens (target): 192.168.1.222

Routeren: br0: 192.168.1.1, tun21: 10.8.0.1

mindenhol /24 a subnet.

A push lan to clients be van pipálva, ezzel be is kerül a push route 192.168.1.0 a push üzenetbe amit csatlakozáskor kap a vpn kliens.

A routing táblám releváns része is úgy néz ki, rendben van:

10.8.0.0/24 dev tun21 proto kernel scope link src 10.8.0.1
192.168.1.0/24 dev br0 proto kernel scope link src 192.168.1.1

És az interface configok is rendben vannak szerintem:

br0 Link encap:Ethernet HWaddr <MAC cim>
inet addr:192.168.1.1 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0

tun21 Link encap:UNSPEC HWaddr 00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00
inet addr:10.8.0.1 P-t-P:10.8.0.1 Mask:255.255.255.0

A routerről, úgy néz ki, hogy eléri a tunnel IP-ről is a LAN klienst (tunnel portról nem :F )

# ping 192.168.1.222 -I 192.168.1.1
PING 192.168.1.222 (192.168.1.222) from 192.168.1.1: 56 data bytes
^C
--- 192.168.1.222 ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 1.143/2.343/4.444 ms


# ping 192.168.1.222 -I 10.8.0.1
PING 192.168.1.222 (192.168.1.222) from 10.8.0.1: 56 data bytes
^C
--- 192.168.1.222 ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 1.134/2.031/3.798 ms





# ping 192.168.1.222 -I br0
PING 192.168.1.222 (192.168.1.222): 56 data bytes
^C
--- 192.168.1.222 ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 1.222/4.694/11.061 ms

# ping 192.168.1.222 -I tun21
PING 192.168.1.222 (192.168.1.222): 56 data bytes
^C
--- 192.168.1.222 ping statistics ---
4 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

Traceroutenál is hasonló a helyzet: tunnelről nem, tunnel IP-ről megy.

# traceroute 192.168.1.222 -i tun21
traceroute to 192.168.1.222 (192.168.1.222), 30 hops max, 38 byte packets
1 * * *
2 *^C
# traceroute 192.168.1.222 -i br0
traceroute to 192.168.1.222 (192.168.1.222), 30 hops max, 38 byte packets
1 192.168.1.222 (192.168.1.222) 0.925 ms 3.814 ms 1.041 ms



# traceroute 192.168.1.222 -s 10.8.0.1
traceroute to 192.168.1.222 (192.168.1.222) from 10.8.0.1, 30 hops max, 38 byte packets
1 192.168.1.222 (192.168.1.222) 0.949 ms 0.887 ms 0.765 ms

# traceroute 192.168.1.222 -s 192.168.1.1
traceroute to 192.168.1.222 (192.168.1.222) from 192.168.1.1, 30 hops max, 38 byte packets
1 192.168.1.222 (192.168.1.222) 1.750 ms 0.924 ms 0.892 ms

Nem igazán értem miért lehet ez, talán bugol a router? :F

(#743) rgeorge válasza bozsozso (#732) üzenetére


rgeorge
addikt

ShrewSoft VPN. Otthoni használatra ingyenes.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#744) 4Grider válasza rgeorge (#743) üzenetére


4Grider
nagyúr

A standard verzióról: It is simply free for both personal and commercial use.

(#745) rgeorge


rgeorge
addikt

(4Rider: valóban, ez így még jobb lesz annak, aki kérdezte).
Üdvözlet! Van egy Cisco RV320 routerünk, ami egy olyan irodát "szolgál ki", ahol két cég működik. VLAN-okkal szeparáltuk a két cég hálózatát eltérő IP tartománnyal. Szeretnénk VPN-t is beállítani. A router egyelőre csak Ipsec-et tud, de hamarosan OpenVPN képes firmware-t is frissítünk rá.
Meg lehet egyáltalán bármelyik megoldással valósítani, hogy a VPN-ek VLAN-hoz legyenek rendelve, azaz aki bejön egy adott VPN kapcsolaton, az csak az ahhoz definiált VLAN-t "lássa"?
Van valami jól érthető akár magyar akár angol leírás ezeknek az SMB Cisco routereknek a VPN beállításaihoz? Szeretnénk minél biztonságosabb megoldást találni, ezért az egyébként szögegyszerűen beállítható PPTP-t elvetettük.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#746) 4Grider válasza rgeorge (#745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amikor a VPN-t konfigurálod, megadod a használandó subnet-et. Az egyik vpn kapcsolatnak az egyik vlan subnet-ét, a másiknak a másikét adod meg. Mivel egyszerre kezelnek ezek az eszközök x db vpn csatornát, nem gond, ha két vpn-ed van rajta konfigurálva és használva.

(#747) rgeorge válasza 4Grider (#746) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm. Az OpenVPN-re igaz ez, vagy az ipsec-re? Utóbbinál a local setupban kell akkor a VLAN-nak megfelelő subnet-et megadni?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#748) 4Grider válasza rgeorge (#747) üzenetére


4Grider
nagyúr

IPsec van rajta alapból, arról írtam. Péda a webes felületről:
Remote LAN (Local Network) IP Address
192.168.21.0
Remote LAN (Local Network) Subnet Mask
255.255.255.0
Local LAN (Local Network) IP Address
192.168.16.0
Local LAN (Local Network) Subnet Mask
255.255.255.0

(#749) rgeorge válasza 4Grider (#748) üzenetére


rgeorge
addikt

Bocs a láma kérdésért, de ilyenkor melyiket kell a VLAN ip tartományhoz igazítani? A Local-t? A másik beállítás ilyenkor mit konfigurál?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#750) 4Grider válasza rgeorge (#749) üzenetére


4Grider
nagyúr

A helyinek kell egyeznie a vlan hálóval, a távoli azt mondja meg, hogy a távolban mi az hálózat.

(#751) bozsozso válasza rgeorge (#743) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#752) rgeorge válasza rgeorge (#745) üzenetére


rgeorge
addikt

Tegnap sikerült a firmware frissítés, be is állítottuk az OpenVPN-t, de mint kiderült, csak egy OpenVPN szervert tud az RV320, így a több VLAN-VPN hozzárendelés így sem fog menni. Az IPsec-et nem sikerült összelőni, de ezzel még futunk egy kört. Ott elvben meg tudjuk oldani a GroupVPN-VLAN hozzárendelést, ami megoldana még két VLAN-t. Ez már leírva is bonyolult, nincs kizárva, hogy más megoldást kell találnunk.
Az OpenVPN beállításánál volt egy érdekesség: a root cert, amit a router létrehoz, 2071-től érvényes, amikor ezzel írtuk alá a szerver és kliens cert-eket, akkor természetesen nem tudtunk csatlakozni. Egy, a root certtel aláírt cert által aláírt szerver és kliens certtel már jól működött minden.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#753) vagamo


vagamo
őstag

Segítséget szeretnék kérni abba, hogy: Ausztriában élek és szeretnék néha M4-et nézni, de mivel nem otthoni IP címem van ezért nem engedi. Ezt szeretném kiküszöbölni egy szoftveres VPN hálózattal hazai IP címmel. Hamachit próbáltam már de sajnos csatlakozás hiába mert az IP címem a kinti gépen megmarad. :( Otthon van egy Netgear WNDR3800 router rajta az asztali PC Win 10-el (LAN) kint meg egy laptop Win10-el és egy TP-LINK Archer MR200 routere (wifi).
Elég gyornak kellene lenni ahoz, hogy HD-ben tudjak TV-t nézni.

Köszi!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#754) htc07 válasza vagamo (#753) üzenetére


htc07
addikt

A hamachi nem alkalmas erre szerintem, vagy keress egy hazai vpn szolgáltatót, vagy az otthoni pc-re telepíts egy vpn szervert, esetleg NAS-ra, routerre ha kompatibilisek.

(#755) vagamo válasza htc07 (#754) üzenetére


vagamo
őstag

Pontosan, ebben szeretném kérni a segítségeteket.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#756) ht42


ht42
senior tag

Sziasztok!
Egy Asus Rt-N16os router csinálja nekem az otthoni VPN elérést. PPTP-tud, nekem az meg is felelne. Eddig jól működött, de egy ideje távolról egy XPs géppel nem lehet az otthoni NAS-ra másolni. Elkezdi a másolást, aztán belassul, megáll, kampec. A Total Commanderrel szoktam intézni, egyszerűen megáll a progressbar, ki kell lőni a TC-t. Az a vicc, hogy visszafelé teljesen jól működik, az otthoni gépekről gond nélkül másolok az XPs cuccra.
Tapasztalt valaki ilyesmit?

(#757) xenonboy13


xenonboy13
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy:
Ha VPN-en keresztül használom a netet(PPTP Softether), és itthonról fut xy szerverem, akkor azt meg lehet oldani hogy a VPN Szerver IP címén keresztül elérjem az xy szervert? :R

[ Szerkesztve ]

(#758) vagamo


vagamo
őstag

Ezt a routert néztem ki otthonra VPN miatt. Továbbra is Ausztriából szeretnék F1-et nézni az M4-en!
Cisco RV130W Wireless-N Multifunction VPN Router /RV130W-E-K9-G5/
Ez alkalmas lesz rá? Lehetőség szerint HD-ben szeretném nézni.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#759) 4Grider válasza vagamo (#758) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom Magyarországon helyeznéd el valamilyen vezetékes net végén. Ott ügyelned kell arra, hogy 10-15 Mbps minimum legyen Ausztria felé. Bár én erre a célra egy Synology NAS-t használok itthon, mivel azon van vpn, és openvpn, pptp vagy ipsec alapú vpn-el be lehet rá jönni. Mondjuk a Horizon Go időnként meg-meg reccsen rajta, de a DigiOnline tökéletesen működik.

(#760) vagamo válasza 4Grider (#759) üzenetére


vagamo
őstag

Flat50-est használjuk kint.

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#761) Savageboy válasza vagamo (#760) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szerintem a magyarországi feltöltési sebességre gondolt a kolléga. :)

(#762) htc07 válasza vagamo (#758) üzenetére


htc07
addikt

Asus RT-N18U. Én ezt használom, szerintem megfelelne neked is erre a célra, és fele annyiba kerül.

(#763) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Eléggé OFF itt a problémám, de megprobálom hátha Ti tudtok segíteni, Apple fórumokon nem igazán tudtak segíteni. Arra gondoltam hátha VPN-el összehozható amit szeretnék.

"Következő problémám lenne. Adott egy irodai helyi hálózat amit egy Time Capsule (lényegében Apple NAS) szolgál ki. Nagyon jól muzsikál, macbookról távolról (Vissza a mac gépemhez funkcióval) is tudunk dolgozni az adatainkal viszont nagyon jó volna ha iPhoneról vagy akár iPadről is el tudnánk érni a TC adatokat mert ugyebár nincs kéznél mindig egy macbook. Erre szeretnék valami megoldást (ha létezik), olvasgattam már, de nem nagyon jutottam semmire. Talán VPN-el lehetne megoldani de ahhoz nagyon ostoba vagyok, esetleg ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném"

(#764) vagamo válasza htc07 (#762) üzenetére


vagamo
őstag

köszi!
Vettem is egyet!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#765) htc07 válasza vagamo (#764) üzenetére


htc07
addikt

van topikunk is, nézz be ha elakadsz valamivel :K

ha elakadsz a vpn beállítással, dobj egy pü-t.

[ Szerkesztve ]

(#766) xenonboy13 válasza xenonboy13 (#757) üzenetére


xenonboy13
tag

Senki? :R

(#767) ZoAd


ZoAd
újonc

Sziasztok!
Kezdő OpenVPN felhasználó vagyok és lenne egy kérdésem. Van egy Win10 szerver amit távolról el szeretnék érni. Feltettem a szerverre az OpenVPN-t és az itthoni gépem a kliens. A szerver belső IP-je 192.168.1.240. A VPN-t felkonfigoltam, kapcsolat létre jön. A szerver VPN IP-je 10.8.0.1., ezt meg is tudom pingelni. A szerveren van egy webszerveres alkalmazás, amit el szeretnék kintről érni. Normál esetben a belső hálózaton a belső IP címmel böngészőből el is érem, de VPN-en keresztül sajnos nem. Megoldható-e ez a problémám, vagy keressek más megoldást?
Előre is köszi!

(#768) rgeorge válasza ZoAd (#767) üzenetére


rgeorge
addikt

Valószínűleg a tűzfal nem enged be vpn-ről, csak belső hálózatról. A webszerverhez tartozó tűzfal szabály hatókörét kell módosítani.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#769) ZoAd válasza rgeorge (#768) üzenetére


ZoAd
újonc

Megpróbálom. Köszi szépen!

(#770) velizare


velizare
nagyúr

sziasztok,

adott egy céges noti, amit otthoni munkára használok, rajta egy cisco vpn. meg lehet valahogy oldani, mondjuk squiddel, vagy másik proxyval, hogy a vpn csatorna felé csak egy meghatározott forgalom menjen? rohadtul értelmetlen pl. youtube tutorial videókat vpn csatornán keresztül nézegetni, és még idegesítően lassú is. lokáladmin vagyok a notin, ha valamit fel kell rakni, nem gond, de a vpn beállításaiba nem szeretnék beletúrni.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#771) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

A hamachinak milyen ingyenes a linuxon futó alternatívája van?

(#772) xenonboy13 válasza DrojDtroll (#771) üzenetére


xenonboy13
tag

(#773) DrojDtroll válasza xenonboy13 (#772) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Na és melyik ingyenes pl 5 klienssel?

(#774) xenonboy13 válasza DrojDtroll (#773) üzenetére


xenonboy13
tag

Személy szerint én a Softethert használom, és nálam nagyon bevált :R

(#775) DrojDtroll válasza xenonboy13 (#774) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Megnézem.

OpenWrt-s megoldása van?

(#776) xenonboy13 válasza DrojDtroll (#775) üzenetére


xenonboy13
tag

Elvileg igen.

(#777) DrojDtroll válasza xenonboy13 (#776) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nagyszerű

(#778) Stanlee válasza velizare (#770) üzenetére


Stanlee
őstag

Az altalad irt lehetosegeket nem ismerem, de annyit tudok mondani, hogy nekem eddig ket kulonbozo munkaadom is cisco VPN-t hasznalt es az opciok vagy minden a VPN-en keresztul vagy semmi.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#779) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Telenoros NAT-olt mobilnetet használok egy D-link DW116 routerrel. Mivel a fix publikus IP, DDNS kilőve így már csak VPN-ben gondolkodhatok, elvileg a router tudja ezt a funciót, de az sem probléma ha kell állandóba futtatnom egy pc-t a hálózatban, tudna esetleg ebben segíteni valaki? Lényegében a távoli elérés lenne a fontos.

Köszi!

(#780) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Nem találtam TOR (The Onion Router) böngészős topikot itt PH-n.
Hol tudnék kérdezősködni erről a böngészőről?

Köszönöm,
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#781) zolee001 válasza velizare (#770) üzenetére


zolee001
őstag

Üdv
A VPN kapcsolat tcp ip stb stb nél vedd ki a default gateway opciot (use def. gateway on remote network) ha ez nem lenne elég a routing táblába vedd fel a kivánt bejegyzést pl:
route print megnézed a routing táblát ugye
route -p add 192.168.0.12 mask 255.255.255.255 10.100.100.254
otthoni ip d mask VPN ip d
a -p kapcsolo nélkül csak ujrainditásig jegyzi meg a bejegyzést szal restartnál törlödik,-p vel elmenti

(#782) velizare válasza zolee001 (#781) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi, kipróbálom.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#783) szalonkép


szalonkép
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert a kollégámmal teljesen tanácstalanok vagyunk. A probléma a következő. Van egy ügyfelünk, aki a laptopjáról vpn-en keresztül szokott belépni a szerverre (SBS2011), és ez itthon tökéletesen működik is. Most kiment üzleti útra az USA-ba, és nem tud belépni a szerverre, felhasználónevet/jelszót kér amikor meg akarja nyitni a mappáját. Itthon a vpn csatlakozással beazonosította a felhasználót, nem kért külön azonosítást, és hiába adjuk meg, nem engedi megnyitni a mappát. Valakinek van ötlete, mi lehet a probléma oka? Nyilván az, hogy kint van, de ezen mi változtatni nem tudunk, viszont meg kellene oldanunk a helyzetet. :) Google barátom sem adott találatot semmi hasonlóra.

(#784) atus


atus
senior tag

Sziasztok! Egy magyar szerverre kellene sshznom, de pár nap múlva már csak whitelist-elt IP-kről fogok tudni, ehhez keresek hazai szolgáltatót. Adatlimit és sávszél nem szempont, fizetős is lehet, egy a fontos, hogy fix IP-t kapjak. Melyik szolgáltatót ajánlanátok?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#785) xenonboy13 válasza atus (#784) üzenetére


xenonboy13
tag

Szia! írj egy pü-t :)

(#786) Véreshurka válasza default. (#780) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szerintem hozz létre egy saját topik. Ha adminoknak nem tetszik max. törlik. A téma engem is érdekelne, és sztem lenne helye a lapcsaládban.

El Psy Kongroo

(#787) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok, talált valaki olyan ingyenes USA vpn-t, amivel tudnám nézni az nbc.com-on lévő tv műsorokat? Pl Jimmy Fallon

(#788) htc07 válasza tepenzed (#787) üzenetére


htc07
addikt

szerintem az összessel (legtöbbel) mennie kell.

(#789) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
VPN-t keresek azsiai es angliai hasznalatra. Legalabb 4 gepre es havi $6-8 korul. Neztem egy parat, de melyik lenne a legjobb? pl Nord, Express, Hide.me, IP Vanish.
A cel elsosorban az anonimitas illetve esetenkent gmail, youtube, facebook stb elerese.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#790) xenonboy13 válasza soldi3r (#789) üzenetére


xenonboy13
tag

Akkor Magyarországi VPN gondolom nem jó neked, vagy igen?

(#791) soldi3r válasza xenonboy13 (#790) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazabol teljesen mindegy szerintem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#792) xenonboy13 válasza soldi3r (#791) üzenetére


xenonboy13
tag

Írok pü-t.

(#793) csocs


csocs
tag

Sziasztok!

Egy játék (LOL) valamiért csak VPN alatt hajlandó működni. Tudtok egyszerű, ingyenes megoldást ajánlani?
Most ezt használom: Hotspot Shield. Ma próbáltam ki először.

köszi szépen!

(#794) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni vpn beállítással kapcsolatban.
Van egy pptp vpn szerver egy mikrotik routeren, ahová Windows kliensek jelentkeznek be, és a két hálózatnak, a vpn hálózatának, és a kliens gépek hálózatának azonos az IP cím tartománya, de IP ütközés nincs. A vpn-be lépett vendég gépek 192.168.1.240-254-ig kapnak címet, a helyi gépek ennél alacsonyabb tartományban vannak, és az a baj, hogyha a távoli gépek blépnek a vpn-be, akkor csak a távoli hálózat IP címeit látják, és a saját helyi hálózatukat nem. Tehát, ha van a helyi hálózatukban is egy szerver, vagy egy nyomtató, mondjuk 192.168.1.50, akkor azt már nem látják.

Ilyet egyszer már sikerült megoldanom openwrt alatt, és azt hiszem, proxy-arp kellett hozzá, de már nem emlékszem rá, hogy pontosan mit csináltam, és most a Mikrotik alatt nem sikerül. Vagy kell valamit csinálni a kienseken is? A kliensek vpn kapcsolatában ki van kapcsolva, hogy ne használja a távoli átjárót, az rendben van, tehát a net a helyi hálózatról megy (wifi). A távoli vpn hálózatban csak egy szervert kell elérnie a klienseknek.

Kérem szépen ebben a segítséget. Előre is köszönöm!

(#795) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Sziasztok, Purevpn win10 el. A kerdes van valami megoldas hogy a kliens program rendesen mukodjon. Tobbszor ujra telepitettem, de eldobja a kapcsolatot, kifagy, leall, nem indul a rendszerrel. Van valami megoldas ra?

(#796) chros válasza soldi3r (#789) üzenetére


chros
őstag

En AirVPN-t uzemeltem be par hete, eddig bevalt.

Mas, hatha valakit erdekel: traffic splitting with OpenVPN client
- windows: [link]
- linux-ra talan a legjobb megoldas: [link]

[ Szerkesztve ]

(#797) htc07


htc07
addikt

Sziasztok,

Szerintem a legegyszerűbb, ha béreltek egy saját VPS szervert, (én innen bérlem: [link], [reflink, köszi ha használod]). A legolcsóbb VPS csomag 2 euro havonta (+áfa), ubuntu-val kérheted, aztán telepítesz rá egy openvpn szervert (installer script pl.: [link], az .ovpn fájlt átküldöd a telefonodra/számítógépedre az openvpn kliensnek, és kész is.

Ha van rá igény, összedobok egy step-by-step blogbejegyzést róla.

100mbps link, 2TB forgalom havonta, és Hollandiában fut.

[ Szerkesztve ]

(#798) Véreshurka válasza htc07 (#797) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Engem érdekelne egy logout írás róla.

Viszont egy kérdés: így csak holland ip címed lesz, nem?

El Psy Kongroo

(#799) htc07 válasza Véreshurka (#798) üzenetére


htc07
addikt

okés, a héten nekiülök, pár perces kaland az egész.

igen, a külső IP címed holland lesz, de ez gyakorlatban csak akkor hátrány, ha olyan szolgáltatást szeretnél elérni, amelyet kizárólag magyar címmel tudnál.

egyébként tévedtem, 2 USD + áfa, nem 2 EUR. ( --- itthon 2.54 USD bruttó, havontA)

[ Szerkesztve ]

(#800) Véreshurka válasza htc07 (#799) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Részemről jöhet :) Érdekel a téma.

Két megjegyzés:

1. Pl. NordVPN-nél ki lehet fogni 72 USD / 2 év tarifát, az 3 USD / hónap és van egy rakat ip címed kb. a világ minden részéről. Nekem fontos, mert pl. kedvenc rádiómat (Pandora) csak USA címmel érem el, vagy ha pl. TV GO-t néznék VPN alól akkor is kell magyar ip cím.

2. Ha esdetleg valakit érdekel, hogy milyen fennhatóság alatt van a VPN vagy VPS szolgáltatója, annak nem túl jó hír, hogy Hollandia tagja a "14 eyes country"-nak.

Ezek persze csak saját vélemények, magára a leírásra kíváncsi vagyok. Előre is köszi ha összehozod!

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.