Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37951) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Még mindig a TP-Link Range Extenderrel küzdök, de most már csak saját szórakoztatásomra. Úgy tűnik, a range extender funkciója nem működik, vagy valami sajátos szabványértelmezés van a háttérben...mindegy is.

Beállítottam AP-ként, így működni látszik, és mivel nagyobb a hatótávolsága, mint a routeremnek (illetve a TP-Link n-es WiFi-t is tud), gondoltam beállítom a router mellé.

Végignyomkodtam a quick setup részt, egyből működött is, de szeretném megérteni mélyebben is, miket állított be, ezért bementem az advanced menübe.
Egy dolgot szeretnék tudni. Ugyebár a hálózatom routere (FŐ) 192.168.1.1-en érhető el , az AP módban lévő eszköz viszont 192.168.0.254-es címen maradt, DHCP automatikusra volt állítva. A gép, ami az AP-re csatlakozik, 192.168.1.x címet kap, szóval FŐ router oszt neki, az automatikus DHCP tehát OFF-ot jelent ezesetben. AP IP-jét statikusra állítottam, FŐ poolján kívülre, átjáróként pedig megadtam FŐ router IP címét. Működik minden. A kérdésem, hogy van-e ennek bármi jelentősége? Most elérem a TP-Link eszközt a megadott statikus címen, ha dinamikusra állítom, akkor ki kell találnom, mit adott neki a router. Tudom, hogy célszerű pool-on kívülit adni, de akkor miért állítja be mégis alapból dinamikus lekérésre?
És amit végképp nem értek, volt hogy úgy állítottam be, hogy a gyári 192.168.0.254-es címe maradt az AP-nek, de mégis ment a 192.168.1.x-es hálózat. A routert persze csak akkor értem el, ha fix IP-re tettem a gépet.

Szóval most mi a helyzet?!

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37952) ALI_G válasza ALI_G (#37947) üzenetére


ALI_G
veterán

:F

(#37953) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#37951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért jó ha dinamikus mert az elsődleges eszközben lenne érdemes megadni a másodlagos eszköz admin IP címét a MAC címe alapján lefix-álva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37954) Phülöp válasza Phülöp (#37650) üzenetére


Phülöp
addikt

Srácok, a Tp-link TL-SG1008 8-Port Gigabit Switch ellen tud valaki felhozni bármit?
Ha nem, akkor veszek egy ilyen vasat az Archer C7 mellé.
Előzmények abban a posztban, amire válaszoltam ezzel.

A TL-SG1008D verzió nem kapható a közelemben, van SG1008, SG1008P és SG1008PE, ez utóbbi kettő az ára miatt rögtön kiesett (70, ill. 150EUR).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37955) user12 válasza Phülöp (#37954) üzenetére


user12
őstag

Otthoni felhasználásra sztem teljesen tökéletes (én még céges ügyfélnél is beépítettem ilyet és az egyel nagyobbat is). Ha elég a 8 port, akkor ez, ha nem, akkor a 16-os változata.
Igazából jobb nem is kell, ha meg menedzselhető kell legyen vmi miatt, az meg már más kategória.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#37956) Gubek-Einste válasza Phülöp (#37954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg a TP-Link TL-SG108 8-Port 10/100/1000Mbps Desktop Switch, ez már tud IGMP-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37957) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!

uj lakasnal ossze kellene hozni egy otthoni halozatot, ebben valaki tudna segiteni tanacsokkal?

nagyjabol a kovetkezo a az alapgondolat a berendezes gyanant:

arra gondoltam, hogy a kozpontot azt lehetne valahol a bejarat utan valahova feltenni a falra,plafonra valami normalis dobozba...ami felesegem szemet nem bantja...

a kerdeseim, hogy egy alap halozathoz milyen dolgok kellenenek mit erdemes megvenni..nem "atom"halozatot szeretnek, csak "kenyelmes" legyen...es megbizhato.

a net tv szolgaltato valoszinu upc lesz.
elore is koszonm a segitseget

(#37958) Phülöp válasza user12 (#37955) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.

(#37956) Gubek-Einste: neked is köszönöm - sajnos ez a típus "out of stock" jelen pillanatban.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37959) nimfas válasza bazsimano (#37957) üzenetére


nimfas
addikt

Tv-khez mindenképp vinnék LAN kábelt, (akár 2-t is...), továbbá ha lesz pc akkor annak is egy fix lan kábeles bekötést. Megoldható, hogy a tv mögé dobsz egy 5 portos switch-et.

Nekem kábelen van a pc, nyomtató, 2 tv, 2 media box, 2 tv box, 1 nas. Ez egy Tplink 1043 (Openwrt) és 2db 5 portos switch-el megoldva. A 2 tv-nél kellett 3-3 lan (tv, mediabox, tvbox), ezért olcsóbb volt a switch, vagy inkább egyszerűbb.

Wifiről pedig a 2 mobil és 2 tablet megy.
Routert is úgy helyezd el, hogy a leghátsó szobában és a teraszon is legyen jel.

(#37960) bazsimano válasza nimfas (#37959) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi!
arra gondoltam, hogy a "kozpontot" a folyoson valami kis dobozba suvasztom bele.(akar ott a bejarat utan a wc falara fel a mennyezet ala) oda mehetne switch, kabelmodem, wifis routter.

es ebbol a kozpontbol menne akar a szobakhoz az utp es a tv fele. kerdes a koax is ide menjen vagy azthogyan lehetne osztani. Bar szerintem azt annyira nem kell, mert tervek szerint csak a nappaliba lenne tv:)

bar ez valtozhat.

(#37961) laccy88 válasza laccy88 (#37948) üzenetére


laccy88
senior tag

semmi és senki? :F

(#37962) krealon válasza bazsimano (#37960) üzenetére


krealon
veterán

"arra gondoltam, hogy a "kozpontot" a folyoson valami kis dobozba suvasztom bele.(akar ott a bejarat utan a wc falara fel a mennyezet ala) oda mehetne switch, kabelmodem, wifis routter."

Amig radios egyseg (wifi router vagy access point) nem kerul begyomoszolesre a dobozba, addig jo az elkepzeles. De arra mindenkeppen ugyelj, hogy a kabelmodem es a router is eleg sok ho"t sugaroz ki, igy szukseges a dobozban a jo szellozes, vagy bizonytalan mukodes lesz a jutalom.

Ha mar kabelezel, akkor inkabb falra, vagy plafonra szerelheto Access Point(okkal)-tal oldd meg a wifi lefedettseget.
A wifi eszkozok nyilt terepen mukodnek a legjobban. Szekrenybe, laposTV moge rejtve, sok akadalyt allitunk a radiohullamok utjaba.

(#37963) krealon válasza laccy88 (#37961) üzenetére


krealon
veterán

A 310-es port nem tudom mi lehet, de biztosan azt akarod hasznalni?

Mivel a TP-link routeredet router modben hasznalod (a WAN portba csatlakozik a Telekom router), igy a TP-linkre csatlakozott NAS-ra ketto darab port tovabbitassal lehet portot nyitni.

Maradva 310-es portnal es a kovetkezo IP cimeknel
Telecom LAN: 192.168.0.1
Tplink WAN: 192.168.0.13
TPlink LAN: 192.168.1.1
NAS IP: 192.168.1.100
az altalad link-elt kepen helyes a port tovabbitas beallitas a Telekom routeren.

A Tp-link routeren is kell egy port tovabbitast definialni:

Ertelemszeruen ha mas portot szeretnel kinyitni, akkor a 310-es szam helyere a megfelelo kerul.

(#37964) SP4C3


SP4C3
veterán

Üdvözlet. QoS setup-ban járatos valaki?

ZTE ZXHN H267N - Modem-ről lenne szó.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37965) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

A napokban problémám adódott a bittorrenttel (Router: TL-WR841N).
Kiderült, hogy natolt címem van, erre megigényeltem a publikus ip címet, amit ma meg is kaptam.

Javasolták, hogy kezdjem el a port forwardingot, ha megvan a publikus cím.

Nos, most itt járok:
1. Router admin felülete - Forwarding - UPnp letilva
2. DHCP - Address reservation - IP címem fixálva 192.168.0.121 (előtte 105 volt a vége).
3. Forwarding - Virtual servers -
service port: 85
internal port: üresen hagyva
IP address: 192.168.0.121
Protocol: all
Status: enabled.
4. Itt akadtam el. Mit kellene tovább csinálnom? Kell esetleg valamit állítani a torrentben?
Vagy egyáltalán jó-e így eddig? :U
Illetve itt teszteltem a 85-ös portot és azt írja, hogy zárt még mindig.
"Error: I could not see your service on 78.131.XX.XX on port (85)"

[ Szerkesztve ]

(#37966) SP4C3 válasza Sanki (#37965) üzenetére


SP4C3
veterán

UPnP: ON, kész. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37967) Intruder2k5 válasza Sanki (#37965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nézd meg, hogy a torrent kliensben milyen port van megadva, és arra írd át a routerben is. Nem hiszem, hogy alapbeállítás szerint a 85-ös lenne.

Ja, és teszteléskor a torrent kliens legyen elindítva, különben nem is lehet sikeres a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#37968) Sanki válasza Intruder2k5 (#37967) üzenetére


Sanki
addikt

Átírtam a torrent kliensben lévőre (31102) és most már success.
UPnP legyen bekapcsolva? :)

(#37969) Intruder2k5 válasza Sanki (#37968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell. Ha azt aktiválod, akkor az arra felkészített alkalmazások tudnak maguknak portot nyitni önállóan, amit persze a rosszindulatú szoftverek is ki tudnak használni.

(#37970) krealon válasza Sanki (#37968) üzenetére


krealon
veterán

"UPnP legyen bekapcsolva?"

Vagy UPnP, vagy kezi port-forward.
Mindkettot beallitva biztosan nem fog mukodni.

[ Szerkesztve ]

(#37971) laccy88 válasza krealon (#37963) üzenetére


laccy88
senior tag

Köszönöm szépen! A portot(portokat) sikerült továbbítani. A következő már nem teljesen ide tartozik, de szeretném megoldani, hogy a NAS-omat web-en keresztül bárhol elérhessem. Akár a webes felületét, akár a tartalmát(ftp?) illetve a transmission klienst. Ebben is tudtok segíteni?
Köszönöm! :U

(#37972) Sanki válasza Intruder2k5 (#37969) üzenetére


Sanki
addikt

és (#37970) krealon: oké, akkor azt úgy hagyom.
Ebben az esetben a többi gépre is ugyanezt el kell játszani ugye?

Bár most nézem, hogy a torrentek megint "pirosak", státusz: offline (timed out). --> Viszont van forgalom (fel/letöltés).
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#37973) Intruder2k5 válasza Sanki (#37972) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kliensben a kapcsolatszámok limitálva vannak?

(#37974) Sanki válasza Intruder2k5 (#37973) üzenetére


Sanki
addikt

Erre gondolsz?
[kép]

(#37975) Gubek-Einste válasza Sanki (#37974) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, erre.
A sebességet is limitálni kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37976) Sanki válasza Gubek-Einste (#37975) üzenetére


Sanki
addikt

Mit mire ajánlott állítani?

Igazából eddig így használtam, eddig nem tapasztaltam ezt a hibát. :(

(#37977) laccy88 válasza laccy88 (#37971) üzenetére


laccy88
senior tag

kis próbálkozás után oké. külső ip:port :) de az ftp még nem működik :( böngészőből nem érhető el(21-es port) sem Total Commanderből

[ Szerkesztve ]

(#37978) Gubek-Einste válasza Sanki (#37976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A max feltöltésed 80%-a fölé nem menjél de ha más is használja a netet akkor kevesebb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37979) Sanki válasza Gubek-Einste (#37978) üzenetére


Sanki
addikt

DIGINet100 netünk van, akkor olyan 4-5MB legyen a max feltöltés?

(#37980) krealon válasza laccy88 (#37977) üzenetére


krealon
veterán

"külső ip:port :) de az ftp még nem működik"

Az FTP egy osszetett protokol. NAT-on (routeren) keresztul problemas a hasznalata.

(#37981) SP4C3 válasza Sanki (#37979) üzenetére


SP4C3
veterán

Garantált 25 Mbps le és 20 Mbps fel.

Én 10Mbps korlátoznám a feltöltést.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37982) Sanki válasza SP4C3 (#37981) üzenetére


Sanki
addikt

Többnyire maxon fut mindig, amikor néztem, akkor sose tért el sokat a maxtól.
Most pl. 90.61 Mbps/51.22 Mbps.

De persze, ha ezt ajánljátok, akkor úgy állítom be. :)

(#37983) SP4C3 válasza Sanki (#37982) üzenetére


SP4C3
veterán

Tedd össze a két kezed. Én 5521.36 HUF-ot fizetek havonta a 20/2-es viccért, amiből 15.1/0.98 Mbps valósul meg. Szomszéd ország, nincs 50km a magyar határ. #2017

Egyébként még a garantált sebességeket szoktam alapul venni, biztos ami biztos. :B

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37984) qqcqqc válasza Sanki (#37982) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam ugyanaz a csomag és 80/30-as korlátozás van torrentre. Teljesen jó, marad még elég sebesség böngészéshez is.
Általában a kisebb csomagoknál hozza a DIGI az ígértet.

[ Szerkesztve ]

(#37985) mobilizmo válasza bazsimano (#37960) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én minden lakó szobába húznék kábelt, koaxot is. Most azt gondolod nem lesz rá szükség, 2-3 év múlva meg vakarod a fejed.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#37986) Phülöp válasza mobilizmo (#37985) üzenetére


Phülöp
addikt

Magam is ezt ajánlom, magam is ezt teszem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37987) bazsimano válasza mobilizmo (#37985) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen! igen valoszinu az lesz, hogy minden szobaba be lesz huzva utp es akkor koaxot is huzokk. nem hinnem, hogy ezen a par ezer forintom mulik!
cat5 eleg? vagy mindenkepp kerjek cat6ot? nem tudom h villanyszerelo h csinalja meg es tenyleg azt huzza be amit kerek mondok :)

(#37988) MaCS_70 válasza bazsimano (#37987) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Cat5e -- az házon belül egy időre elég lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37989) Sanki válasza SP4C3 (#37983) üzenetére


Sanki
addikt

és (#37984) qqcqqc: rendben, köszönöm, így állítom be.

Egy kérdésem maradt: az összes többi gépen be kell állítani ezek után?

(#37990) qqcqqc válasza Sanki (#37989) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én transission daemon windowst használok, és csak abba állítom be a korlátokat. A gép, amin fut 7/24-ben aktív. a korlátozások 5-22 óra között élnek, ez a család aktív időszaka. A többi gépen nincs korlátozás, amit tudnak használnak.

(#37991) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Családi házban kellene a routertől messze lévő gépet összekötni kábellel, kb 30-35 m a táv. Felmegy padlásra, stb. Mindegy milyen minőséget veszek? A legolcsóbb is jó lesz, pl ilyen? Vagy vagyek méterre kábelt és ott helyben tegyem rá a csatit? Akkor krimpelő fogó is kellene gondolom. Sajnos lehet hogy a kész kábel egyik vége nem fog átférni az egyik csövön ahol be kellene húzni :(
Ha veszek kábelt és csatit külön mire figyeljek, milyet érdemes venni? Vagy az is mindegy?
ja, és milyet érdemes? Cross vagy sima kábelt?

[ Szerkesztve ]

(#37992) Hoorus válasza mexel (#37991) üzenetére


Hoorus
őstag

Cat5e legyen minimum. Sima cat5 nem enged át csak 100 mbps-t..

(#37993) mexel válasza Hoorus (#37992) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, ez fontos valóban, közben néztem is a különbségeket. Otthonra UTP jó lesz, főleg saját csatlakozóval, ha jól tuodm az stp és az ftp az macerásabban szerelhető. Valószínűleg nekem kell szerelni, mert ahogy mértem 31-32m kell, és készen 30 és 50 -es van, az 50-est felesleges lenne megvenni. Így veszek 35 m-ert és az tuti elég, csak fogó is kell. Anélkül nem nagyon lehet a csatit feltenni gondolom.

(#37994) mexel


mexel
veterán

Ilyen Cat5e jó lehet?

(#37995) mezis válasza mexel (#37993) üzenetére


mezis
nagyúr

14mm-es lyukon már átfér az UTP csatlakozó (ha van rajta törésgátló, akkor azt addig hátrébb kell húzni).
Csatlakozót szereltem csavarhúzóval, 50%-os sikerrel. Könnyen elgörbülhetnek a kis lemezkék.
Fogóval is szereltem csatlakozót, azokkal nem volt gond.

mezis

(#37996) MaCS_70 válasza mexel (#37991) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én fali kábeleket használok csatlakozódobozzal, ami mellesleg könnyen, célszerszám nélkül szerelhető.

De egy szerelőkészlet is csak pár ezres, és a szerszámok melett kábelteszter is van benne.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37997) mexel válasza MaCS_70 (#37996) üzenetére


mexel
veterán

Hol kapok olcsó és használható fogót vajon a x-xvi-és az Őrs környékén?

(#37998) MaCS_70 válasza mexel (#37997) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Most sajnos nincs időm keresgélni, de indulj el ezen a vonalon:

hálózati szerszámkészlet

Ebből már ki tudod válogatni azt, emi Neked kell, bár szerintem érdemes az egész készletet megvenni.
Szerintem olcsóbban is kell lennie, én tavaly év elején 3900 forintért vettem. Amúgy az összes hasonló knézetű készlet teljesen azonos.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37999) mexel válasza MaCS_70 (#37998) üzenetére


mexel
veterán

Elég lesz nekem egy fogó a csatihoz, nem tervezem mostanában hogy mégegyszer szerelek. Egy alkalomra nem éri meg. Leginkább kölcsönkérnem kellene valakitől hogy a 2 csatit felrakjam.

(#38000) mexel


mexel
veterán

Nem találok sehol elérhető közelségben és áron krimpelő fogót ami legalább pár használatra jó. :( Lehet hogy valamit nem jól keresek.
Nincs kölcsön ( letét ellenében) az Őrs környékén valakinek pl húsvét idejére?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.