Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37801) krealon válasza kriszrap (#37784) üzenetére


krealon
veterán

"Ugye itthon van egy hálózatom router mögött és Ismerösömnek is ez az erendezésel.
Hogyan tudnám a két alhálózatott interneten segítségével ugy összekötni hogy a hálózatban lévő számítógépek tudjanak komunikálni egymasslam(minden eszköz lát mindenkit)?
2db alap router használunk
"

Barcsak sejtened, hogy milyen osszetett dolgot keresel.

Altalanossagban a site-to-site VPN lenne a megoldas, de mivel te "mindem eszkoz lat mindenkit" kitetellel kizartad a routed VPN opciot (a ket helyi halozat mas-mas IPv4 tartomanyt hasznal), igy szukseges, hogy mindket helyen azonos IPv4 tartomany legyen, de nem lehetnek utkozo IPv4 cimek.
Ezen felul a VPN kapcsolat megvalositasara az egyszeru otthoni routerek alkalmatlanok.

(#37799) kriszrap
"az xbob360 címére natolni hamachi cémet??? mert igazából a miatt kell"

Tehat igazabol nem is kell, hogy mindenki lasson mindenkit...

Egyszerubb lenne ha leirnad, pontosan mi is a cel.

(#37802) kriszrap válasza krealon (#37801) üzenetére


kriszrap
tag

Okés igazad van rosszul indultam neki..
Van 2db xbox havernál és nálam router mögöt(term 20km ter táv van köztünk).
Xboxnak van olyanja hogy system link ez localisan keres egy másik xboxot és összeköti a kettöt és ezért szeretném összekötni a alhálozatom az övével.

[ Szerkesztve ]

(#37803) krealon válasza kriszrap (#37802) üzenetére


krealon
veterán

"Van 2db xbox havernál és nálam router mögöt(term 20km ter táv van köztünk).
Xboxnak van olyanja hogy system link ez localisan keres egy másik xboxot és összeköti a kettöt
"

Az xbox-hoz sajnos nem ertek.
De ha szukitheto lenne bizonyos TCP portokra kommunikacio, akkor az osszekottetest egy SSH tunnel-lel meg lehetne valositani.
Ehhez csak 2 PC kell, az egyiken SSH szerver, amire 1 db port forwardolva van (itt ugyebar publikus IP-vel kell rendelkeznie az internetelofizetesnek), hogy a masik helyrol be lehessen egy SSH klienssel kapcsolodni a masik PC-rol.

De hangsulyozom, ehhez pontosan tudni kellene, hogyan talaljak meg egymast az xbox-ok.

(#37804) kriszrap válasza krealon (#37803) üzenetére


kriszrap
tag

ha nem tévedek
Port: 3072 TCP:pass UDP:pass
Port: 3071 TCP:pass UDP:pass

(#37805) kriszrap válasza kriszrap (#37804) üzenetére


kriszrap
tag

port triggering el nem lehet ezt megoldani??

(#37806) krealon válasza kriszrap (#37804) üzenetére


krealon
veterán

Annak, hogy az internetes xbox szerverekhez milyen portokon csatlakoznak, nem sok koze lehet, hogy a helyi halozatban hogyan talaljak meg egymast a masinak...

Ismetlem, pontosan tudni kene, hogy hogyan kommunikalnak. :(

(#37807) spider23


spider23
aktív tag

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Adott egy ilyen Archer C5 router plusz egy wrd600-as router ami lan - lan kapcsolással vannak összekötve. A második router a wdr600-as router amibe be van dugva egy asztali számítógép. Az a gondom hogy a gigabit helyett csak 100Mbs a kapcsolat. Mi lehet a probléma? A kábeleket teszteltem, hibátlan mind a kettő. A gép és a két router között.
Ha az Archerbe egy laptopot bedugok jó a sebesség 1Gbps és ha elviszem a wdr600-hoz ott is hibátlan. Viszont ha már az asztaliból kihúzom és azt a kábelt dugom be a laptopba akkor már csak 100Mbs-t ír ott is. Pedig az a kábel is hibátlan. Mi lehet a probléma? Valakinek van valami ötlete?

(#37808) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok e egyáltalán...
Van egy régi nyomtatóm az asztali gépre kötve USB-n, ezt otthoni hálózaton megosztottam régen egy laptoppal. Tegnap akartam nyomtatni a laptopról, és azt láttam, hogy a nyomtató leválasztva, persze így nem is ment. Az asztali gépen pedig meg volt osztva, csak nem látszott sehol. Csináltam új hálózatot, töröltem a nyomtatót, viszont most nem engedi megosztani, ha menteném a beállításokat.

Ezt a hibaüzenetet dobja, valakinek ötlete?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37809) DZs válasza krealon (#37800) üzenetére


DZs
senior tag

Most az 1-es gép pingeli az 2-est, de a 2-es nem pingeli az egyest. Ip konfigon belül a hibaüzenet ip6-ra hivatkozik. Automatikus ip-vel rosszabb a helyzet. A legjobb akkor volt, amikor dns számokat is kézzel írtam be.

Lehet, kell 15 perc nekik, de az 1-es az ethernetet sosem azonosítja, amint bedugom az utp-t.

[ Szerkesztve ]

(#37810) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Továbbra is ezzel birkózom, és felmerült egy kérdés. Valahogy netet kellene "csiholni" ebben a térben. A hálózati rendszerben adott 1 modem+ 3 router melyek vezetékkel vannak összekötve. A legközelebbi kb. 50m-re és két helységre van a helyszíntől. Érdemes megpróbálni egy rage extendert hozzá...? Vagy esetleg valami olcsóbb mobilnettel jobban járnánk?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37812) krealon válasza DZs (#37809) üzenetére


krealon
veterán

"Most az 1-es gép pingeli az 2-est, de a 2-es nem pingeli az egyest. Ip konfigon belül a hibaüzenet ip6-ra hivatkozik. Automatikus ip-vel rosszabb a helyzet."

Ha a ping csak az egyik iranyba mukodik, akkor ott tuzfal-problema lehet.
Az internet-security / windows tuzfal programok idoleges kikapcsolasaval ellenorzni, hogy valoban igy van-e.

"Lehet, kell 15 perc nekik, de az 1-es az ethernetet sosem azonosítja, amint bedugom az utp-t."

En a kovetkezo lepesekkel probalkoznek:
- 2-es gepen (G2) automatikus cimkeres
- 1-es gepen (G1) internetmegosztas megszuntetese
- G1 Ethernet automatikus cimkereses
- G1 Wifi --> Internetmegosztas Ethernet fele
- ipconfig /all mindket gepen, hogy lassuk, hogy milyen helyzet alakult ki.
- esetleg a G1-en route -4 print parancs kimenetevel ellenorizni, hogy az internetmegosztas valoban eletbe lepett-e.

Masik kabelt tudsz probalni, hogy kizarjuk, mint hibalehetoseg?

(#37813) MaCS_70 válasza krealon (#37801) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nálam éppen jól működik az a felállás, hogy a két pudlikus internettel rendelkező helyen működő routereimen fut egy-egy OpenVPN kliens és szerver, amik páronként összekapcsolódnak, így kölcsönösen látják egymás hálózatát.

A korrekt megoldás persze egy Site2Site VPN lenne, de annak a mikéntjére még nem jöttem rá, pedig egy-egy RPI bevetésével szerintem kéne, hogy legyen rá megoldás.

A másik ötlet, amit hallottam, de mivel nem tudom leellenőrizni, ezúton is rákérdeznék, a következő:

A preferáltabb oldalon nyissak egy WINS-szervert a routeren, és azt "pusholjam" az adott router OVPN szerveréből a távolu router OVPN kliensére.

Mivel a két router között van bő száz kilométer, elég nehézkesen megy a próba... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37814) krealon válasza spider23 (#37807) üzenetére


krealon
veterán

"Viszont ha már az asztaliból kihúzom és azt a kábelt dugom be a laptopba akkor már csak 100Mbs-t ír ott is. Pedig az a kábel is hibátlan. Mi lehet a probléma?"

"Gyari" vagy szerelt kabel?

Nekem volt egy olyan esetem, hogy egy rossz fogoval szerelt kabel a notebook (IBM T43) RJ45-os ajzatat eldeformalta egy kicsit, pont annyira, hogy a gyari kabelek mar nem erintkeztek rendesen, csak ez az egy szerelt kabel volt kesobb mukodokepes.

Szoval a kabelhibat, csak cserevel lehet konnyen / olcson diagnosztizalni.

(#37815) krealon válasza Faterkam (#37808) üzenetére


krealon
veterán

"Csináltam új hálózatot, töröltem a nyomtatót, viszont most nem engedi megosztani, ha menteném a beállításokat.
[...]
Nyomtatomegosztas hiba: 0x00000001
"

A neten olyan eseteket talaltam, amikor virusirtas utan registry hibak keletkeztek, es ez vezetett a fenti hibahoz.
Az egyik eszkoz, ami malware irtas utan ellenorizni tudja a serult, vagy hianyzo windows szolgaltatasokat:
Farbar Service Scanner

A masik az ESET Services Repair utility, de ez mar kulon nem elerheto, csak a Sirefef trojan eltavolitoba integralva.

Megoldasi javaslat volt meg a tuzfal kikapcsolasa, de ezt csak atmeneti interzkedeskent erdemes kiprobalni.

(#37816) Faterkam válasza krealon (#37815) üzenetére


Faterkam
addikt

Tűzfalat már reggel kikapcsoltam, nem segített. A Sirefef eltávolító nem megy X64-en nálam. Nem tudom akkor mi lehet, a Registery-t átnyálaztam, manuálisan töröltem mindent, eltávolítottam a Drivert, ua :/

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37817) krealon válasza Faterkam (#37816) üzenetére


krealon
veterán

"Nem tudom akkor mi lehet, a Registery-t átnyálaztam, manuálisan töröltem mindent, "

A "mindent" szo hasznalata eleg felemetes / veszelyes ebben a szovegkornyezetben.
A registry "matatas" is lehet egyik oka a problemanak.

Itt (https://plus.google.com/103534965694534394574/posts/Ao6gEMdEkUL) irnak egy registry kulcsrol, ami a malware takaritas utan hianyzott.
HKLM\system\currentcontrolset\services\sharedaccess\parameters

(#37818) spider23 válasza krealon (#37814) üzenetére


spider23
aktív tag

A kábel szerelt, de ugyan ezzel a fogóval lett szerelve ami megy a routertől-routerig. Kb 5 méter hosszú és vadonat új kábel amit a teszter is hibátlannak lát. Természetesen én is a kábelre gondolok mindezek alapján, csak olyan hihetetlennek tűnik.

(#37819) Faterkam válasza krealon (#37817) üzenetére


Faterkam
addikt

Mindent most itt a nyomtatóval kapcsolatos bejegyzésekre értettem :) Bár ez sem igaz így, mert néhány bejegyzést nem engedett törölni! Nálam ez a kulcs megvan, töröltem, de ez sem segített. A hiba ugyanúgy fennáll :/ Az a gond, hogy kb. 2 éve nyomtattam utoljára a hálózaton keresztül, akkor még ment. Isten tudja mi történt azóta... AVG-t használok kb. 15 éve.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37820) krealon válasza Faterkam (#37819) üzenetére


krealon
veterán

"Mindent most itt a nyomtatóval kapcsolatos bejegyzésekre értettem :)"

Igen. Sajnos a prohardver forummotor meg nem kepes a gondolatok tovabbitasara. ;)

"Isten tudja mi történt azóta... AVG-t használok kb. 15 éve."

Az antivirusok es az Internet Security programok is beleeszik magukat altalaban az operacios rendszer halozati forgalom kezelesebe, es frissiteskor hatramaradhatnak problemat okozo filterek.

Ujabb otlet:
- AVG uninstall
- netsh winsock reset
- ipconfig /flushdns
- AVG install

(#37821) DZs válasza krealon (#37812) üzenetére


DZs
senior tag

Kihúztam a drótot, ki-bekapcsoltam a wifi megosztást, címkeresőre raktam mindent. Ez lett a helyzet:

G1

G2

[ Szerkesztve ]

(#37822) krealon válasza DZs (#37821) üzenetére


krealon
veterán

"Ethernet-adapter Helyi kapcsolat
Adathordozo allapota: Adathordozo levalasztva
"

Itt van a kutya elhantolva. Nem erzekeli a ket gep kabelen keresztul egymast.
Mindketto gigabit adapter, tehat Auto-MDIx tudasuak, vagyis egy egyszeru patch kabel elegendo elvileg az osszekotesukhoz.

A halozati kartyak, a csatlakozok, es a kabel kozul az egyik hibas.
Cserelgetessel lehet megtalani a problemaforrast.

(#37823) Faterkam válasza krealon (#37820) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, ebben igazad van, nem fogalmaztam pontosan :)

A szolgáltatásoknál is kutakodtam, minden hálózat és megosztással kapcsolatos szolgáltatást elindítottam. Most már a hibaüzenet megváltozott a következőre: 0x000006d9
Ezt mindenhol a Windows tűzfal hibájára írják. Annak meg az AVG kavar be szerintem. Bár azt nem értem, akkor a fájlok, mappák miért látszódnak a másik gépen is, és a nyomtató meg nem.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37824) spider23 válasza krealon (#37814) üzenetére


spider23
aktív tag

Lecseréltem mind a két csatlakozót ami tuti jól is van bekötve és mégis csak 100Mbs van. A kábel ráadásul árnyékolt is és max 5 méter hosszú földszint és a pince között. A teszter is hibátlannak látja. Ilyenkor mi lehet? :W :W El nem tudom képzelni hogy mi a baja? Szakadt vagy összeér belül valamivel? De azt meg mutatná a teszter, nem?
Ugyan ebből a kábelből van fent 2 szobába 4 helyre húzva ami még hosszabb is mert felmegy a padlásra is, ott mindenhol jön az 1Gbps. Kikészít.

(#37825) VeryByte válasza spider23 (#37824) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem olvastam vissza, de ha a kábel teszter szerint jó, akkor nem lehet, hogy az eszközök korlátozzák a sebességet?
Visszaolvastam.
wdr600 másik portjába dugva?

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#37826) MaCS_70 válasza spider23 (#37824) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én éppen tegnap jártam így: frissen vett kábel, frissen vett dugók a végére, a teszter szerint minden ér helyesen bekötve -- a sebesség mégis csak 100 Mbps.
Másfél órát elszórakoztam a keresztpróbákkal, míg végül rájöttem, hogy nem Cat5e, hanem Cat6 kábelt adtak, a dugók és a szerszám meg ugye Cat5e-hez való volt.
Amint Cat5e kábelre tettem a dugókat meglett a gigabit, és állítólag már maga a kábel is jól muzsikál a neki megfelelő dugókkal, de nem nálam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37827) DZs válasza krealon (#37822) üzenetére


DZs
senior tag

Visszadugtam a drótot és ez lett, a G2 nem kap érvényes ipv4 címet:

G1

G2

(#37828) kriszrap válasza krealon (#37806) üzenetére


kriszrap
tag

Halli krealon ha minden igaz találtam valamit a system linkről:))
De nincs akkorra angoltudásom hogy lefordítsam remélem neked van :)
[link]

(#37829) spider23 válasza MaCS_70 (#37826) üzenetére


spider23
aktív tag

Erre a kábelre rá van írva hogy Cat5e FTP Patch kábel. A wdr600 másik portját is próbáltam már. Érthetetlen. :W Ez az árnyékolás nem zavarhat be? Bár elég hülye szituáció lenne ha az lenne a gondja. El nem tudom képzelni hogy mi lehet a baja.

(#37830) spider23 válasza spider23 (#37829) üzenetére


spider23
aktív tag

Na közben bonyolódik a helyzet. Az egyik helyre még jutott ebből a kábelből és ott is 100Mbs a sebesség. Az lehet hogy ez a kábel úgy rossz ahogy van?? Pedig nem néz ki rossz minőségűnek, és az ára sem volt olcsó.

(#37831) krealon válasza DZs (#37827) üzenetére


krealon
veterán

"G2 nem kap érvényes ipv4 címet"

Igen.
Furcsa mod viszont ervenyesnek latszo 2001: eleju IPv6 cimet kap.

Szoval a G2 tuzfal / antivirus kornyeken folytatnam a kutakodast.
Esetleg nem volt mostanaban G2 valamilyen malware aldozata?

(#37832) MaCS_70 válasza spider23 (#37829) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Milyen árnyékolás?

Unshielded
Twisted
Pair...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37833) spider23 válasza MaCS_70 (#37832) üzenetére


spider23
aktív tag

A szálak fém fóliával vannak körülvéve és ami feltűnt hogy a színes szálak nincsenek összesodorva. Közepén pedig van egy csupasz fémszál.

[ Szerkesztve ]

(#37834) Gubek-Einste válasza spider23 (#37833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass róla egy képet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37835) spider23 válasza Gubek-Einste (#37834) üzenetére


spider23
aktív tag

ott az az egy csupasz fém szál azt félre hajtottam. Az hogy nincsenek összesodorva az is látszik, nem nyúltam hozzá a blankoláson kívül meg egy kicsit lentebb húztam a fém fóliát.

(#37836) kriszrap válasza kriszrap (#37828) üzenetére


kriszrap
tag

krealon Tudsz segíteni?? #37806 hszbe írtam

(#37837) MaCS_70 válasza spider23 (#37835) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Bocs, benéztem -- ez FTP-kábel, azaz

Foiled
Twited
Pair

Azaz ezek is csavart párok, de végigfut a fólia, amit (szerintem) az egyik végén illik földelni.

Van róla itt lista.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37838) krealon válasza kriszrap (#37828) üzenetére


krealon
veterán

Nos a leiras szerint ketfele forgalom szukseges, hogy az xbox-ok egymasra talaljanak.
Az egyik az Apple bonjour-hoz hasonlo multicast (uzenetszorasos, masodik retegbeli (OSI layer 2)), ami csak a helyi halozatban terjed.
A masik komponens, ami a gepek kozotti adatartalmat viszi, az UDP csomagokban van.
A melleklet rovid programot egy Fedora 3-as gepen lehet leforditani es futtatni (lehet, hogy mas verzion is, de a program irasakor ez volt elerheto), ami annyit csinal, hogy a helyi haloban egy xbox-nak hazudja magat, es a fenti 2 adatcsomagfajtat TCP csatornaba csomagolva atkuldi egy masik ilyen gepre, amasik alhalozatba.

Ilyen modon tobb xbox is kapcsolatba tud lepni a neten keresztul, nem csak a helyi haloban levok.
Egyszeru portnyitassal, vagy virtualis szerverekkel nem fog mukodni.

Ugy latom letezik windows-on is mukodo verzio:
http://www.seuffert.biz/xbslink/xbslink-download

Requirements:
- Windows XP/Vista/7 , Linux, Mac OS X
- command-line or GUI mode
- .Net 3.5
- WinPCap Packet Capture Library (Comes bundled with the installer! see http://www.winpcap.org)

(#37839) Gyurka6 válasza spider23 (#37835) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Amennyiben nincsenek összesodorva az érpárok, kifogtál egy selejtes szakaszt. Érdemes lehet reklamálni az eladónál.(Szerintem, a csavarással biztosítják az egyenletes impedanciát, csökkentik a másik pár(ok) zavarását. A fém szál az árnyékolás csatlakoztatására szolgálna.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#37840) spider23 válasza MaCS_70 (#37837) üzenetére


spider23
aktív tag

Értem, és ez a földelés hogyan kivitelezhető? Az egyik dugó a routerbe a másik pedig a gépbe csatlakozik közvetlen. Van ilyen külön szerelhető dugó ami földelt? Elnézést ha hülyeséget kérdezek de ez nekem már magas. Én csak egyszerű Cat5e kábelt akartam behúzni amin megy az1Gbs...
Valahol olvastam hogy össze kell lenniük sodorva az érpároknak, de ebben a kábelben nincsenek összesodorva egyáltalán. Most menjek akkor reklamálni? Viszont a kábelt már szétvágtuk mert behúztuk, gondolom ezt már kicserélni nem fogják?! :W

(#37841) DZs válasza krealon (#37831) üzenetére


DZs
senior tag

Malware nem volt, a 360 total secet, ami rajta van, most mindig kikapcsolom. A win tűzfal jónak tűnik. Viszont G2 azonosítja a helyi hálót, G1 pedig nem. Mi az összefüggés?

(#37842) kriszrap válasza krealon (#37838) üzenetére


kriszrap
tag

Igen ismerem a programot:) Csak egy bökkenö van xbslinkel hogy ha nincs meg a 30ms ping vagy kisebb akkor nem jönlétre a kapcsolat.... És havernak kb 32-35 van.

(#37843) Gubek-Einste válasza spider23 (#37840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan eszközt kell használni amelynek földelt a csatlakozója.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37844) btz


btz
addikt

Üdv!

Adott két router

1. A net átjáró router.
Wan ip (szolgáltatótól kapott cím), GW/DNS szolgáltatótól kapott!
Lan 192.168.1.4
Maszk 255.255.255.0
Van net elérés az erre kapcsolódott eszközökön!!!

2. Az első router LAN1 portjába bekötött router. (LAN-WAN kapcsolattal vannak összekötve)
WAN ip címe 192.168.1.250
Maszk! 255.255.255.255
Gateway/DNS 192.168.1.4
LAN 192.168.0.250
Maszk 255.255.255.0

A kérdés!
Szerintetek a 2. routerre kötött gépeken van net elérés vagy nincs?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37845) Gubek-Einste válasza btz (#37844) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért kérdezed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37846) btz válasza Gubek-Einste (#37845) üzenetére


btz
addikt

Mert egy másik fórumon egy fórumozó így csinálta meg elvileg a hálózatát, hogy kizárja a második routerről az 192.168.1.* tartományhoz (azaz az 1. router LAN tartományhoz) való hozzáférést. Tehát hogy a 2. router gépei ne lássák az 1. routeren lévő gépeket.
Ez sikerült is neki, de azt mondja, hogy a NET-et is eléri a 2. routerre kapcsolt eszközökről.
Én is megcsináltam egy teszt hálózatot ugyan így, de nálam nincs net elérés a 2. routerről. Igaz az 1. router LAN tartományt sem érem el :)
Ha a 2. router wan maszkját visszarakom 255.255.255.0-ra, akkor van net elérés is.
Tudom tűzfallal kéne kizárni az 192.168.1.* tartományt, de a fórumozó esetében a másodlagos router nem managelhető megfelelően ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37847) VeryByte válasza btz (#37846) üzenetére


VeryByte
őstag

Ez így nehezen működhet.

Mask 255.255.255.248, IP: 192.168.1.1-192.168.1.3 vagy 192.168.1.5-192.168.1.6 értékek közül.
De az 1-es router hálózatán ne legyen senki a 192.168.1.0 és 192.168.1.7-es IP.n

Ekkor elvileg működhet.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#37848) btz válasza VeryByte (#37847) üzenetére


btz
addikt

Az egyes router LAN ip címe az 192.168.1.4 a dhcpvelkapcsolódó klienseknek 192.168.1.100-tól 200-ig ad címet. A maszk viszont 255.255.255.0 az ottani routeren, ennek ellére a fórumozónál működik, nálam nem.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37849) VeryByte válasza btz (#37848) üzenetére


VeryByte
őstag

Az úgy jó, ahogy van. Én a kettes router beállításairól beszéltem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#37850) btz válasza VeryByte (#37849) üzenetére


btz
addikt

Kettes routernél pedig a 255.255.255.255 van, képernyőmentést is kaptam róla.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.