Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37451) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#37446) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És mit gondolsz mit jelent?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37452) Gubek-Einste válasza empet (#37448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz és milyen módban van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37453) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#37449) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Tán itt is olvastam valamelyik listán, és egy ügyfelem pont tegnap keresett ezzel, de mára elmúlt neki, úgyhogy éppenséggel szolgáltatói mizéria is lehetett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37454) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#37451) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem az, hogy fix IP címet adnak az én hálózatomnak?

Xbox One: bandymnc

(#37455) MaCS_70 válasza bandi0000 (#37454) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem.
A NAT-olt (privát) Ip-cím a szolgáltató hállozatán belül van, így az internet felől nem látszik. Akárcsak a Te belső eszközeid.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37456) Borisz76 válasza empet (#37448) üzenetére


Borisz76
veterán

Szinte biztos, hogy új IP-t kapott a nas , ezért nem éred el a szokásos módon.

Ha Synology NAS-od van akkor a Letöltőközpontból, a megfelelő modell kiválasztása után, le tudod tölteni a Synology Assistant nevű kis alkalmazást.

Megkeresi neked a belső hálódon lévő nas-t és közvetlenül csatlakozhatsz vagy a kiírt IP címet böngészőbe is írhatod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37457) MaCS_70 válasza Borisz76 (#37456) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Telefonról írok, nem tudok visszakeresni, de elég kusza nála a hálózat.
A switch a HGW és a router között van.
Tisztázni kellene a funkciókat, pl. ne legyen 2x DHCP, routing, NAT.

Melyik eszköz pontosan mit csinál? (A switch mondjuk tiszta.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37458) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Ezt az Ip camera-t szeretném beállítani, de nem kap ip-t utp-n.

A kamerához van SADP progi, ez látja a kamerát, de a Tplink admin felületén a DHCP Clients listában nem jelenik meg.
Próbáltam router és kamera újraindítást is, de semmi.
Tudnátok tanácsot adni?

(^)(>.<)(^)

(#37459) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok!

Win10-es otthoni csoportos kérdésem lenne: két gép csatlakozik a csoporthoz, de valamiért most csak A gépről érem el B-t és B gépről próbálkozva annyit ír, hogy nem sikerül kapcsolódni, nincs engedély és kérjek engedélyt a rendszergazdától. Na most akkor ez régebben miért működött külön engedély nélkül és most hogyan tudnék engedélyt kérni a rendszergazdától? (Speciális megosztási beállításokban csak az összes otthoni csoportban lévő gépként tudok meghatalmazni, de az ebben az esetben nem segít, mindent engedélyeztem már amit az otthoni csoporttal kapcsolatban találtam, de ez nem elég.)

Köszönöm ha tudtok segíteni :)

(#37460) Gubek-Einste válasza vacs (#37458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Automatikusra van állítva az IP címe vagy fix-en állítottál be neki egyet?
Rendesen működik a kamera ezen kívül?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37461) vacs válasza Gubek-Einste (#37460) üzenetére


vacs
veterán

Automatikusan kapott 192.168.1.64-es ip-t, de én is át tudom állítani a SADP progiban, amit a kamerához adtak.
Tplink WDR4300-as router, a kamera amúgy működik.

Ha a DHCP > Address Reservation megpróbálok ip-t beállítani (az asztali gép mac címét írom be és pl a 192.168.1.102-t), akkor hibát kapok:
Error code: 26106
The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#37462) bandi0000 válasza MaCS_70 (#37455) üzenetére


bandi0000
nagyúr

most nem tudom mi van, de nem enged fel a playstation network-re se

sőt ha direktből dugom a PC-re a modemet, akkor nincs net, azt írja hogy a hálózat nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval

ötlet?
tőlük kapjuk a netet

Xbox One: bandymnc

(#37463) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#37462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg, hogy NAT-olt IP címen vagy-e.
Kábelneted van akkor a csatlakozott eszköz MAC-hez van adva a netelérés ami jelenleg a router-edé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37464) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#37463) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ne haragudj de nekem ilyenkor ez kínai :D mit kéne megnéznem meg hogyan?

ha arra gondolsz, van a WAN beállításoknál egy olyan, hogy NAT engedélyezve, ha azt kikapcsolom, akkor nincs net

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#37465) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#37464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem arra.
Nézd meg, hogy mi a router-nek a WAN IP címe, majd nézd meg egy netes oldalon, pl. ezen, mit mutat. Ha egyezik a kettő akkor nem vagy NAT-olt címen, ha nem egyeznek akkor NAT-olt IP címen vagy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37466) MaCS_70 válasza bandi0000 (#37462) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Playstation Networkot nem ismerem, feltételezem, hogy az az interneten belül valami.

Ha a szolgáltatói eszközt (ami egyébként pontosan micsoda?) közvetlenül dugod a PC-re, és a szolgáltatói eszköz csak modemként funkcionál, akkor magát a PC-t kell úgy beállítanod, hogy elvégezze a címfordítást és fogadja a netet -- de ez nagyon nem az, mint ami Neked kell.

Induljunk el az alapoktól! A hálózatodban egy eszköz legyen csak, ami routerként viselkedik és NAT-ol (címfordít). Először tehát tisztázni kell, hogy a szolgáltatói eszközöd ezt csinálja-e -- ezért kéne tudni a típusát. Ha igen, és Neked elegendőek a routeri szolgáltatásai, akkor a következő kérdés, hogy wifi AP-ként is megfelelő-e. További kérdés, hogy összesen hány vezetékes eszközt akarsz használni, aza hány UTP-nek való lyuk kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37467) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#37465) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Teljesen automatikus a WAN nálam, nem tudom ezek segítenek e

(#37466) MaCS_70 : ha a modem tipusára gondolsz akkor az Arris TM601B, ezen felül 1 db routerem van, ami ugye az Asus RT-N12+, a playstation network, az csak egy keret rendszer a PS-hez, ugye azon keresztül lehet játszani, meg játékokat venni stb stb, lényeg hogy nyűgös a netre, nem tudom pontosan hogy mire nyavalyog, de képes nem felengedni, mint jelen esetembe ha valami nem tetszik neki

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#37468) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#37467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ez kell, a Hálózati Térkép/Internet állapota résznél a WAN IP megegyezik-e az ezen az oldalon kiírtal?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37469) MaCS_70 válasza bandi0000 (#37467) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A hálózati térkép eső kockájában az IP-cam azonos az böngészőben kért whatismyip által adott címmel?

MaCS

Na, ez dupla lett! :)

Amúgy az IPv6 nem kavarhat be?

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37470) bandi0000


bandi0000
nagyúr

biztos én vagyok a béna, de ezt írja:

ráadásul be van dugva a kábel...

amúgy asszem igen, IPV6-ot nem szereti talán, de érdekes mert 2 napja még jó volt, az internet szolgáltató váltás meg február elején volt, szóval nem nagyon értem

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#37471) MaCS_70 válasza bandi0000 (#37470) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Oké. Tehát nem érzékel értelmezhető WAN-oldali hálózatot.
Ez független attól, hogy az IPv6 engedélyezett-e, mivel az az IPv4-et nem tiltja le.

A szolgáltatói eszköznél kéne szétnézni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37472) bandi0000 válasza MaCS_70 (#37471) üzenetére


bandi0000
nagyúr

magyarul akkor szóljak a szolgáltatónak hogy basszon valamit? :D

Xbox One: bandymnc

(#37473) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#37472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37474) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#37473) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm a segítséget, és mit mondjak nekik? nem igazán tudnám ezt a jelenséget nekik leírni

Xbox One: bandymnc

(#37475) MaCS_70 válasza bandi0000 (#37472) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de ismerjük az eszköz típusát?

Amúgy, mivel a router teljes tagadásban van: nem lehet szimplán kábelprobléma?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37476) bandi0000 válasza MaCS_70 (#37475) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Arris TM601B ez a modem
Asus RT-N12+ ez a router

melyik kábelt kellene megnéznem? bár kétlem, mert a modemet is direkt bedugtam a gépbe és akkor meg el sem akart indulni a net, bár érdekes mert routeren keresztül meg van net

kicseréltem a kábelt, de ugyan ez van, ugyan úgy nem csatlakozik direktbe a géphez a modem

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#37477) woodworm válasza bandi0000 (#37476) üzenetére


woodworm
veterán

Az arris csak akkor fog netet adni a gépednek, ha kikapcsolod a gépeddel együtt és kihúzod a lan kábelt, elindítod a modemet, csatlakoztatod a gépet rá, majd azt is elindítod. Évekig volt ilyen modemem, mindig el kellett játszani vele eszközcsere után.
A routered pedig lehet azért jelez, mert a szolgáltatócsere után natolt ip-re tettek.

(#37478) bandi0000 válasza woodworm (#37477) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kipróbáltam én, de akkor sincs net ha mindkettőt kikapcsoltam és úgy be...

elég gáz, majd holnap felhívom őket

Xbox One: bandymnc

(#37479) woodworm válasza bandi0000 (#37478) üzenetére


woodworm
veterán

Figyelted a ledeket, felállt a kapcsolat és utána csatlakoztattad? Felépül egyáltalán a kapcsolat?

(#37480) bandi0000 válasza woodworm (#37479) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kihúztam a modemet, kikapcsoltam a gépet, visszadugtam a modemet, mire bekapcsolt a gép rendesen világítottak a ledek, ennek ellenére azt írta a gép hogy csatlakoztatva van, de nem tudja azonosítani

Xbox One: bandymnc

(#37481) MaCS_70 válasza bandi0000 (#37480) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Az írás szerint érdemes resetelni a modemet.

A modemen tehát ég az Online LED, a router mégis nem csatlakoztatott WAN-ra panaszkodik?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37482) bandi0000 válasza MaCS_70 (#37481) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen, újraindítottam reseteltem, de akkor se adott netet, visza raktram a routerre, akkor se volt net, újraindítottam mindkettőt, most legalább van net, úgy néz ki most helyrejött a hálózati térképen is a buli, de ugyan úgy nem tölti be azt a psn-es oldalt, net legalább van

ez létezik?
a router ezt írja : WAN IP: 10.100.2.97
az oldal meg ezt: Your IPv4 Address Is: 91.137.131.153

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#37483) MaCS_70 válasza bandi0000 (#37482) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Na, ez a tipikus NAT-olt (privát) IP-cím.

Ez viszont nem igazán befolyásolhatja a látogatott oldalak betöltését.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37484) bandi0000 válasza MaCS_70 (#37483) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor ez most nem jó nekem? :D vagyis gondolom nem jó, mert eddig tudtam játszani most meg nem, akkor mondom nekik majd h oldják meg valahogy

Xbox One: bandymnc

(#37485) MaCS_70 válasza bandi0000 (#37484) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Hát, a NAT-olt IP-nek ritkán örül az ember, bár a szolgáltatók szerint ez a legjobb dolog a világon.

Azt, hogy milyen szolgáltatások igénylik a publikus IP-címet, nem tudom, de a lényeg az, hogy NAT-olt IP-címmel nem látszik kívülről a hálózatod, azaz csak belülről látsz kifelé, kívülről nem vagy címezhető.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37486) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#37485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Azt, hogy milyen szolgáltatások igénylik a publikus IP-címet, nem tudom"

Általánosságban elmondható, hogy a szerverszolgáltatások igénylik. Azok, melyeknél a Te hálózatodon lévő eszközöket, alkalmazásokat szeretnék elérni, egy távolról nyitott kapcsolattal. Ilyenek például a webszerver, ftp szerver, és minden más fileszerver alkalmazás is, a filemegosztó alkalmazások, mint bittorrent, dc++, egyebek, távoli aszal alkalmazások (amik nem használnak vpn-t), tehát például pc anywhere, vnc. Nem tudod elérni távolról a nas-od megosztását, a routered admin felületét, nem tudsz online játékoknak portot nyitni, se semmi ilyesmit.

(#37487) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#37486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Illetve az kimaradt, hogy NAT-olt IP cím esetén ha valaki miatt az adott IP címet bannolják valahol akkor mindenki számára ban van az adott helyen, kollektív bűnösség elve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37488) Seresalf válasza Gubek-Einste (#37425) üzenetére


Seresalf
csendes tag

Szia, sajnos ismét nem megy a netem.
Hogy kell ezt a mérést csinálni a Wifi abaligetről? Melyik menü?
A jelszó csak angol karakter és szám, a csatorna fixen a 8.

Köszi előre is.
Alf

Alf

(#37489) Gubek-Einste válasza Seresalf (#37488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy kell ezt a mérést csinálni a Wifi abaligetről? Melyik menü?
Ezt nem értem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37490) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#37486) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Jaja, köszi, bénán fogalmaztam. Nem tudom, hogy Band hálózatán mi a helyzet, pl. a PS hálózatának kell-e. (Sajnos nem játszom.) Simán el tudom képzelni, hogy igen, bár központi szerverrel simán "kiváltható" lenne.
Azt írta: "úgy néz ki most helyrejött a hálózati térképen is a buli, de ugyan úgy nem tölti be azt a psn-es oldalt, net legalább van"
Ez a számomra érthetetlen, hogy nem tölti be az oldalt -- bár ennek más okai is lehetnek, de feltételezem, hogy a jogosultsága megvan hozzá. Persze annak sem lenne éppen hálózati akadálya, hogy egy oldal csak akkor mutassa meg magát, ha maga a szerver is látja azt, aki meg szeretné jelenteni, csak ennek gyakorlati értelmét nem látom. Magyarán ha tudok böngészni a neten, de egyes oldalak nem jönnek be, akkor én az adott oldalaknál keresném a megoldást -- ami lehet akár a privát IP-cím is, de ez mindenképpen esetspecifikus.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37491) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

1000-es Telekomos nethez milyen cat 5e utp kábelt vegyek (esetleg honnét)?
Van ajánlott típus?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#37492) Seresalf válasza Gubek-Einste (#37489) üzenetére


Seresalf
csendes tag

Wifi analyser :) Bocs :)

Alf

(#37493) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Van egy 2009-es Asus laptop a családban, 2011 végi BIOS frissítéssel. Mindenhol beállítottam a WOL-hoz szükséges dolgokat (router, PC), viszont a BIOS-ban nincs olyan funkció, amit aktiválhatnék. Az én Asus BIOS-omban van, illetve egy régebbi 2007-es gyártásúban is. Viszont ebben nem találtam. Gondoltam lefrissítem a BIOS-t, meg is történt, de nincs.

Egy külföldi leírásban azt olvastam, hogy nem probléma, ha nincs a BIOS-ban, szerencsére a Win-ben történő beállítás elegendő a WOL használatához. Na most a probléma az, hogy semmit nem reagál a gép. Se mobilos appból, se közvetlen a router-ből ébresztésre.

Valóban elengedhetetlen, hogy a BIOS-ban is legyen WOL funkció? :U

(#37494) Gubek-Einste válasza Seresalf (#37492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37495) Seresalf válasza Gubek-Einste (#37494) üzenetére


Seresalf
csendes tag


Csatoltam
Köszi

[ Szerkesztve ]

Alf

(#37496) Gubek-Einste válasza Seresalf (#37495) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a tied a Home akkor rendben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37497) Seresalf válasza Gubek-Einste (#37496) üzenetére


Seresalf
csendes tag

De sajnos mégsem működik valamiért. Csatlakozva vagyok hozzá rendesen, de internet nagyon nehezen, szakadozva van csak :(

Alf

(#37498) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg mikrohullámú internetkapcsolattal rendelkezem, de ezt szeretném leváltani.

A terv, hogy mobilinternetet szeretnék itthonra, amit WiFi-n keresztül szeretnék megosztani. Az elsődleges ötletem az lenne, hogy egy ASUS RT-AC 3200 routert vennék, aminek az egyik USB portjába egy 4G vagy 4G+ USB stick csatlakozna. Az ötlet nem tudom mennyire kivitelezhető, de szerintem ez nem fog így működni.

Ti milyen megoldást választanátok hozzá? A szolgáltató tudja a 4G+-t, lehetőleg ezt szeretném kihasználni. Várom az ötleteket!

(#37499) Gubek-Einste válasza bwin.party (#37498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem rossz az eredeti elképzelés, kompatibilis stick-et kell hozzá használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37500) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy Faterom vett egy új telefont(P9) és az otthoni Wi-Fi-vel nincs túl jó barátságban. Egy darabig műdödik, foga a Wi-fi-t, de aztán egyszercsak nem tölt be semmit, csatlakozik a Wi-Fi-hez, de egyszerűen nem hoz be semmi oldalt, youtube-ot, semmit. Ezt a Wi-Fi és a modem kihúzása majd visszacsatlakoztatása megoldja egy ideig, de aztán pár óra, 1-2 nap és megint nem tölt be semmit a Wi-Fi a telefonon. Mi lehet a gond? A Wi-Fi-t használja még Muterom, én és Faterék TV-je. Régebben az én TV-m és a PS4-em is használta a Wi-Fi-t, de azóta ezt a két készüléket már LAN kabellel kötöm a nethez.

Talán túl sok eszközt jegyzett meg a modem vagy a Wi-Fi? Én nem értek ehhez.

A modemem: D-Link DIR-600, a router Huawei. Az internet pedig telekomos.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.