Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38251) krealon válasza Fec9 (#38250) üzenetére


krealon
veterán

"A két régebbi gépen thunderbird fut, de amióta összedugtam az új géppel a dolgokat, azóta azok azt a hibaüzenetet írják, hogy túllépte az időkorlátot és nem tudnak csatlakozni."

Ilyet nekem a thunderbird csak az indamail IMAP eleresenel szokott kiirni. Ott viszont ez teljesen termeszetes.

Ellenorizd telnettel, hogy lehetseges-e csatlakozni a szerverhez.

telnet <szerverneve_vagy_IP_cime> <portszam>

A szerver neve es a portszam a levelezoprogram beallitasaibol kikeresheto.

Ha a telnet nem lep ki "connection refused"-el, akkor a gepen levo biztonsagi program blokkolhatja a levelezoprogramot az internetelerestol.

(#38252) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#38245) üzenetére


ArthurShelby
addikt



A 2. képen látszik, hogy falra szerelhető (ott is volt).
Ha az első képre kattintasz, és belenagyítasz úgy több látszik.
Az első képen látszik, hogy tele van telefon csatlakozóval, és van egy soros port is.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#38253) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#38252) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Feliratok: ont (szerintem), 38, 37, 46, 39, 94, 91

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#38254) krealon válasza ArthurShelby (#38252) üzenetére


krealon
veterán

Ranezesre ez egy ezereves telefonkoszpont.
Az ilyeneket soros porton kesztul, egyedi program segitsegevel lehet konfiguralni. Ha ez nincs meg, akkor csak nehany kilonyi veszelyes hulladek ez a doboz.

(#38255) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv!
A következő problémára szeretnék megoldást kérni:

Adott egy LG okostévé webos 3 rendszerrel. A PC t szeretném kivetíteni rá. A számítógép egy asus routerhez cat 6 os netkábellel van csatlakoztatva, a TV wifin összekötve a routerrel működő netkapcsolattal.
Windows 10 legújabb frissítése van fent és a kivetítés menüpontnál nem találja képernyőnek a tv t csak médiaeszköznek és nem tud csatlakozni illetve nem is érzékeli vezeték nélküli megjelenítőnek.

Usb-s asus wifi adaptert dugtam a PC- be és így már érzékelte a TV t de csatlakozás továbbra sincs.

A routerben kellene valamit állítanom vagy a Win hibája lehet? Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#38256) SP4C3 válasza Bigmasterl (#38255) üzenetére


SP4C3
veterán

VGA-HDMI-DVI vagy valami erre a célra kifejlesztett megoldás nem kézenfekvőbb?!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#38257) Bigmasterl válasza SP4C3 (#38256) üzenetére


Bigmasterl
tag

Nem megoldható. Két külön helységben vannak

(#38258) Gubek-Einste válasza Bigmasterl (#38257) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tévé tudja a kivetítést?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38259) Bigmasterl válasza Gubek-Einste (#38258) üzenetére


Bigmasterl
tag

Igen,persze

(#38260) betyarr válasza betyarr (#38243) üzenetére


betyarr
veterán

még ezt leírom,aztán ha nincs ötlete senkinek,akkor nem beszélgetek tovább magammal: már kipróbáltam azt is,hogy megváltoztatom a munkacsoport nevét,de nyilván az sem hozott eredményt.
az érdekes az,hogy van egy másik win 10-es gépem,és a két pc simán látja egymást a hálózaton,csak a média player nem látja egyiket sem.ip cím alapján mindkét gépről lehet pingelni.

(#38261) qqcqqc válasza betyarr (#38260) üzenetére


qqcqqc
őstag

És sima SMB megosztást próbáltad?
Nekem már 7 alatt is gondom volt az otthoni csoport, nem is használtam soha.

(#38262) betyarr válasza qqcqqc (#38261) üzenetére


betyarr
veterán

igen,smb.

(#38263) MaCS_70 válasza betyarr (#38260) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezzel most nem leszel kisegítve, de volt már hasonló történetem.

Az a gyanúm, hogy a médialejátszó nem igazán SMB-barát. Milyen készülék? (És mi az a cu Win10?)
Ezek a cuccok jellemzően Linux-alapúak, a CIFS (SMB) szolgáltatásuk nem feltétlenül tökéletes -- ebben a kérdésben sajnos a Windowsnak "van igaza", mivel ez az ő protokollja.
Egy ismerősöm kvázi no-name doboza is igencsak hektikusan látta a PC SMB-megosztásait (az NFS és a DLNA rendben volt), aztán egy szoftverfrissítés megoldotta.

Egy keresztpróbát kéne csinálni valamilyen más hálózati eszközzel (nem Windows-PC-vel, de egy telefon már tökéletesen megfelel), hogy azok mit látnak az SMB-n megosztott tartalmakból.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38264) betyarr válasza MaCS_70 (#38263) üzenetére


betyarr
veterán

win 10 creators update a cu.az eszköz pedig egy himedia hd900.a frissítésig/tiszta installig tökéletesen működött.ezért nem értem a jelenlegi helyzetet :(
megnéztem a telefonomon lévő astro filemanagerrel.nem látja az se a helyi hálót.régebben gond nélkül látta.úgyhogy valami wines sz*rság lesz ez... :W

(#38265) MaCS_70 válasza betyarr (#38264) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ez sajnos valóban valami microsoftos áldásra utal -- lehet reménykedni abban, hogy nem vagy vele egyedül és ezért javítják. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38266) qqcqqc válasza betyarr (#38264) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nézd át a megosztások beállításait, jogosultságokat és a megosztási központot. A CU nálam is kikapcsolta a hálózat felderítést és átállított pár dolgot a megosztásoknál.

(#38267) mezis válasza betyarr (#38264) üzenetére


mezis
nagyúr

NetBIOS over TCP/IP ?

mezis

(#38268) betyarr válasza mezis (#38267) üzenetére


betyarr
veterán

erről mondanál többet bővebben?mert nekem nem sokat mond sajnos :(

qqcqqc: 1 hete nézegetem ezeket,de nem látok rajtuk semmi kivetnivalót :O

(#38269) betyarr válasza mezis (#38267) üzenetére


betyarr
veterán

e szerint megcsináltam,de semmi.
már ha erre gondoltál.

(#38270) mezis válasza betyarr (#38269) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Ez után még reménykedhetsz egy teljes újra indításban, abban, hogy a mesés MS hálózatok (hol van, hol nincs.... :DDD ) "vezérgépe" lojális lesz a Win10...-oddal.

IPv6-ot elimináltad ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38271) markenjhoh


markenjhoh
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Bekötötték hozzánk a DIGI 1000-es netet és ehez járt egy ZTE ZXHN F668-as router, ami tök jó csak nem számoltam vele és nemrégiben beruháztam egy Archer c7-re amit szeretnék is használni, mert kellene az 5Ghz, csakhogy optikán jön be a net és azt meg a ZTE fogadja magába. Így aztán a ZTE-ből valahogy swich-et kellene csinálni és azt a c7-be vezetni. Erre a problémára szeretnék megoldást vagy egy kis útmutatást kapni. Köszönöm. :R

(#38272) qqcqqc válasza markenjhoh (#38271) üzenetére


qqcqqc
őstag

Felhívod az ügyfél-szolgálatot és át rakatod bridge módba.

(#38273) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#38252) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezek szerint nincs ötlet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#38274) markenjhoh válasza qqcqqc (#38272) üzenetére


markenjhoh
újonc

Köszi! :DD. Isten igazábol csal össze kellett kötni és minden ugy működött ahogy kellett csak én paráztam rá előre. :))

(#38275) betyarr válasza mezis (#38270) üzenetére


betyarr
veterán

nem nyert hangszórót.

most valami smbv1,v2,v3 szerver kapcsolgatást olvastam egy ms fórumban,de az se hozott eredményt.vagyis annyit,hogy ha kikapcsoltam a winben az smb szervert akkor a telefon a helyi hálózatra kiírta,hogy connection failed,ami érthető is.ebből csak annyit szűrtem le,hogy működik az smb,csak nem jelenik meg benne telefonon és a hálózati lejátszón semmi.

(#38276) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#38273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38277) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Remélhetőleg jó helyen kérdezek, a következőben kérnék segítséget:

egy panzióról van szó, egyetlen internet előfizetéssel. Ebben vannak munkagépeink, illetve szükség lenne egy vendég hálózatra, ami a routertől sok 10 méterre van, így odáig kábelen kellene eljutni. Szóval "kábeles vendég hálózat" létezik? Vagy hogyan lehet ezt kivitelezni?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#38278) Gubek-Einste válasza Játékos (#38277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megvalósítható amit szeretnél.
Ha jól értem akkor szeretnél egy vendég hálózatot ami elkülönül a munkaitól? Ha igen akkor ennek a legegyszerűbb módja a VLAN-ozás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38279) Játékos válasza Gubek-Einste (#38278) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Köszönöm a segítő szándékot!
Szóval VLAN. Ez kivitelezhető egyetlen routerrel, (persze a távoliakon kívül, ami a "vendég"), vagy szükséges hozzá egyéb hálózati berendezés? :U
Köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#38280) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#38276) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Oh, köszi! Ezek szerint vak voltam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#38281) ArthurShelby válasza krealon (#38254) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi szépen! :R
Gondoltam, hogy nem érték (mivel ott hagyták), csak fúrta az oldalamat a kíváncsiság (meg gondoltam hátha jó lesz még valamire, bár most hogy már tudom mi, valószínűleg hulladék lesz).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#38282) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Emeletes családi házban lakom, lent a modem+router kombó (TP-LINK TD-W8961NB 8+5dBi antennával), az emeleten pedig 1 jelismétlőnek beállított routerrel (TP LINK TL-WR741ND) volt megoldva a hálózat. Az emeleten kábellel csatlakoztak a gépek a jelismétlőhöz, csak a telefonok, és laptop miatt volt bekapcsolva a jelismétlés funkció.

Sajnos elhalálozott a fenti routetem, és a helyére nem tudom eldönteni, hogy jelismétlőt vegyek, vagy powerline adaptert(ami tud wifit is). Az lenne a lényeg, hogy minél kisebb késleltetés legyen (most átlag 3-4 a routerig), és javuljon a másolási sebesség is(telefon->gép 100kB-500kB, net->gép 1MB). Letöltés nem lesz gyorsabb, viszont telefonra streamelve így nem tudok filmet nézni, mert gyakran megakad, ezt kellene megoldani.

Igazából nem is lenne kérdéses a powerline, csak 2 fázison van a 2 emelet, és neten nem találtam érdemleges infót, mert mindenhol mást írnak. Távra olyan 20-30 méteren kellene átjutnia(2000-ben épített házról van szó).

Tegyük fel, 100-150€-t szánok rá, mit ajánlanátok?

(#38283) Gubek-Einste válasza Játékos (#38279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont az a lényeg, hogy egyetlen eszközzel lenne megoldva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38284) Gubek-Einste válasza vtomi2 (#38282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UTP kábelt kellene felhúzni és a végére tenni egy AP módú wifi router--t, ez lenne a legoptimálisabb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38285) vtomi2 válasza Gubek-Einste (#38284) üzenetére


vtomi2
őstag

Sajnos nem lehetséges, már rég úgy használnám, és nem agyaltam volna ezeken.

(#38286) Gubek-Einste válasza vtomi2 (#38285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább vegyél egy másik wifi router-t, CFW-vel pedig használd ahogyan eddig is tetted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38287) vtomi2 válasza Gubek-Einste (#38286) üzenetére


vtomi2
őstag

A modem router kombóm működik, a ddwrt-s routerem adta be a kulcsot, az helyett kéne vmi.

(#38288) betyarr válasza betyarr (#38264) üzenetére


betyarr
veterán

egy kis változás: közben kiderült,hogy androidon a "local network" valóban nem látja a megosztást (érdekes módon a régebbi telepítésű oprendszerekkel kapásból ment),azonban most rájöttem,hogy az astro filemanagerben van olyan opció,hogy "manage location" és abban smb-n kapcsolódva a win 10 workgrouphoz vagy a számítógép nevéhez mutatja a samba megosztásokat annak rendje és módja szerint.azaz simán megy a samba megosztás.a media player viszont továbbra sem képes megtalálni a workgroupot :(
szerintem (szigorúan szvsz) az astro "local network" működésképtelensége és a média playeren nem található workgroup összefügghet.de nem tudom,mi lehet a hiba.a samba viszont kiderült,hogy mégiscsak működik.lehet kihajítom a fenébe ezt a mediaplayert és veszek egy rpi3-at médialejátszónak... :U

(#38289) Gubek-Einste válasza vtomi2 (#38287) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor veszel helyette egy másikat és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38290) vtomi2 válasza Gubek-Einste (#38289) üzenetére


vtomi2
őstag

Fejleszteni szeretnék, azért írod ezt, mert nem hozna nagy változást a powerline se? Ha igen, akkor pedig 1 tippet adhatnál, hogy mit vegyek.

(#38291) qqcqqc válasza betyarr (#38288) üzenetére


qqcqqc
őstag

próbálj egy dlna servert felrakni a gépedre, ha jól olvastam, a média lejátszód azt támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#38292) betyarr válasza qqcqqc (#38291) üzenetére


betyarr
veterán

nem opció.van szerver,de az nem támogatja a feliratok streamelését.

(#38293) Gubek-Einste válasza vtomi2 (#38290) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Powerline sokban függ a helyi elektromos hálózattól, előre nem lehet biztosat mondani, kb olyan mint a wifi.
Powerline-ból mindenképpen AV2-s típust válasszál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38294) vtomi2 válasza Gubek-Einste (#38293) üzenetére


vtomi2
őstag

Akkor az AV2 már átmegy 2 fázis között? Vagy próba szerencse a dolog?

(#38295) Gubek-Einste válasza vtomi2 (#38294) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38296) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok.
Van egy ASUS RT-N12 D1 routerem.
Mióta frissítettem a legfrissebb driverre a routert (kiírta és nem beta) azóta néha eldobja a netet olyan módon, hogy a modem (ADSL) villog tehát van net, sőt ha belemegyek a routerbe ott ha újra beállítom a kapcsolatot gyors beállításba (ppoe,jelszó, felhasználó stb) akkor felcsatlakozik és egy fél napig/órákig megint jó!
Mitól lehet ez?
Factory reset már volt... Régebbi drivert próbáltam feltenni rá de nem segített...

(#38297) Gubek-Einste válasza Szajo (#38296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Log-ban mi látható?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38298) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy UPC 240/20 Mbps internet és egy UPC Connect Box. Az eszközhöz csatlakozik 3 PC és egy TL-WR841N Router. Utóbbit használják a vezeték nélküli cuccokhoz (Connent Box modem módban üzemel). Hozzám vagy 40m kábelen jön a net. A héten nem igazán használtam ki a sebességet, múlt héten viszont még 30+ MB/s sebességgel töltöttem. Ma a helyi kapcsolatokat böngészve látom, hogy a sebesség 100,0 Mbps, a többi gépen 1,0 Gbps. A Box többször is újra lett indítva. Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm!

(#38299) Gubek-Einste válasza karlkani (#38298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link-nek csak 100-as portjai vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38300) karlkani válasza Gubek-Einste (#38299) üzenetére


karlkani
aktív tag

Tudom. Az összes PC a Connent Boxra van kötve, a TP-Link Router csak a vezeték nélküli eszközökhöz van. Eddig nálam is 1,0 Gbps sebességet írt a helyi kapcsolatoknál, most 100,0 Mbps, amivel ~7x/20 jön...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.