Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37501) Gubek-Einste válasza ImACeltic (#37500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link DIR-600 egy router, a Huawei lehet a szolgáltatói eszköz de pontosan mi a típusa, milyen szolgáltatás (xDSL/optika) van nálatok?
Tény, hogy a D-Link DIR-600 egy elég gyenge eszköz de ha csak egy telefont dobál le akkor inkább más lehet a háttérben.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37502) ImACeltic válasza Gubek-Einste (#37501) üzenetére


ImACeltic
őstag

Huawei EchoLife HG8245H, remélem ez a típusa. :D

Szerintem DSL mert optikai biztos nem.

Régi építésű, 4. emeleten lévő lakótelepi lakásról van szó, légvonalban a router meg a szolgálatatói eszköz - amik az én szobámban vannak - kb 3-4 méterre van a szüleim szobájától. Közvetlen szomszéd van jobbra, balra és alattunk. Nem közvetlen is van jó pár a 4 szintes lakótömbből kifolyólag.

Wifi analízisról kép: [link]

Az SSID jelsző igen, angol betűk és számok és egy kötőjel.

Használt wifi csatorna alatt mit értesz, az elérheő wifi hálózatokat a közelünkben?

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#37503) mezis válasza ImACeltic (#37502) üzenetére


mezis
nagyúr

A grafikonon alól 1 - 12. Nem minden telefon tudja a magasabb csatornákat (frekvenciákat).
Próbálkozz az 5 - 10 közötti csatornákkal.

mezis

(#37504) Gubek-Einste válasza ImACeltic (#37502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig a szolgáltatói eszköz alapján ez optika.
Az ONT (szolgáltatói eszköz) router vagy PPPoE Passthrough módban van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37505) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert már órák óta bújom a netet, de nem vagyok egy nagy hálózati guru, nem tudom, mi lehet a gond.
Szóval: ma kicseréltem a 12 éves Linksys WRT54G routerünket egy Asus RT-N18U-ra (Milyen routert vegyek topikban olvastam jókat róla). Erre azért volt szükség, mert az utóbbi időben borzasztóan belassult a net, s már a garantált 1 MB-ot se hozta (Netmánia 20/1). Az új routerrel mindent szépen beállítottam, viszont a – nem mai darab – Thinkpad X200-asomat állandóan ledobálja a wifiről. (Intel 5100AGN kártya van benne, drivert már frissítettem, amúgy win 8.1 az OS). Kiírja, hogy korlátozott a net elérés, de aztán magától helyrejön pár perc múlva. Mikor hibajavítást nyomtam, először azt írta, hogy „A windows nem tudta azonosítani a hálózat proxybeállításait”. Utánaolvasva, az automatikus proxyészlelés kikapcsoltam, de sajnos a probléma megmaradt, most viszont a hibaelhárító azt írja ki, hogy „nem tudta azonosítani a problémát”.

A régi routerrel ilyen gond nem volt. Elvileg a PS4 és a telóm is ugyaninnen kapja a wifit, de még nem vettem észre, hogy azokat ledobta volna.
Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#37506) mezis válasza Shadowfax (#37505) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen csatornát használt a WRT54G és most melyik csatornán működik az RT-N18U és milyen a légtered ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37507) Shadowfax válasza mezis (#37506) üzenetére


Shadowfax
addikt

Sajnos nem emlékszem a WRT54G beállításaira. :B
Köszi a javasolt progikat. Az InSSIDer szerint a 2-es csatornát használom (amúgy automatára van állítva 1-11 között a router beállításaiban). Azt javasolja, álljak át a 6-osra. Amúgy 2,4GHz-en még 26 db wifit lát.

(#37508) mezis válasza Shadowfax (#37507) üzenetére


mezis
nagyúr

A 26 légtérsértő miatt lehet, hogy a sávszélességet is vissza kellene venned 20MHz-re.
Általában a fixre állított csatorna szerencsésebb.

mezis

(#37509) Shadowfax válasza mezis (#37508) üzenetére


Shadowfax
addikt

Oksi, most átállítottam 20Mhz-re és a 6-os csatornára. De érdekes módon, a telónál és a PS4-nél nem szakadt meg egyszer sem a net... :F

(#37510) Gubek-Einste válasza Shadowfax (#37509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem minden eszköz viseli ugyan úgy a wifi beállításokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37511) Shadowfax válasza Shadowfax (#37509) üzenetére


Shadowfax
addikt

Sajnos ez sem oldotta meg a problémát. Megint megszakadt a net, ráadásul PS4-en a multi is laggolt erősen (COD IW). (Persze ez utóbbi lehet COD szervergond is.) Viszont csekkoltam a PS4-en is a netkapcsolatot, s volt, mikor itt is "failed" lett a vége. :U Aztán újból próbálva ismét jó. :F

(#37512) mezis válasza Shadowfax (#37509) üzenetére


mezis
nagyúr

Általában a gyári alapbeállítás a 6-os csatorna. Biztos, hogy elég "tiszta" ott a levegő ? :F

Használsz más vezeték nélküli eszközt (egér, füles,....) ?

mezis

(#37513) Citroware


Citroware
addikt

Üdv. Hogy lehet egy Windows 10-et teljes egészében blokkolni az internetről úgy, hogy soha többet ne legyen internetelérése? Mindezt úgy, hogy nem húzom ki az ethernet kábelt és nem tiltom le a hálókártyát?

(két op. rendszer megy egyszerre a gépemen, és a másiknak kell a folyamatos internet elérés eközben)

Eddig a legjobb tipp az az, hogy egy nem létező proxy címre való csatlakozást írjak be, de nem tudom, hogy ez mennyire megbízható, tényleg örök blokkolás kéne.

Szóval a lényeg, hogy szoftveresen kéne megoldani a letiltást, ami a két Windowsom közül csak az egyiket érinti.

[ Szerkesztve ]

(#37514) Gubek-Einste válasza Citroware (#37513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a W10 topikban érdeklődjél mert ez szoftveres kérdés inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37515) Shadowfax válasza mezis (#37512) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt se túl tiszta, ahogy emlékszem. Miután átállítottam a 6-osra és kicsit később nézegettem az inSSIDer-t, azt javasolta, állítsam át 1-esre. De ennyi erővel állandóan állítgathatnám, mert lehet, hogy a többieké úgy van beállítva, hogy automatikusan az 1-11 közötti legideálisabb csatornát válassza.
Nem, vezetékes egerem van, ha nagy ritkán használok fülest PS-hez, az is vezetékes.

De azért köszi az eddigi segítséget is, ha esetleg van még más javaslat, akkor szívesen veszem, mert kezd már baromira idegesíteni ez a helyzet. :(

(#37516) mezis válasza Shadowfax (#37515) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagy UTP kábellel 5GHz-es AP-k a helyiségekbe vagy PowerLine adapterek a konnektorokba.
Én az 5GHz-et javaslom.

mezis

(#37517) andrasko


andrasko
senior tag

Sziasztok,

A wifi bridge készítése beállításaival küzdök. :DDD

Az alrouter egy ZyXEL NBG4615, ami wi-fin csatlakozik a főrouterhez.
Az alrouter menüjében, hol állítom be ezeket:
- gateway: a főrouter saját IP-je
- DNS: routerA saját IP-je

Thx

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#37518) bandi0000


bandi0000
nagyúr

úgy néz ki meg fogok küzdeni a szolgáltatómmal, hogy ne NAT-olják az IP-m, jogilag ezt ők alanyi jogon megtehetik,vagyis mondhatják azt nekem hogy nem fogják nem natolni?

ha jól értettem, akkor a natolás az, hogy a router automatikusan felimseri a netem IP jét, de az nem a valódi IP...

ez miatt lehet hogy nem tudok nethez jutni kizárólag csak routeren keresztül? mert a modem direktből nem ad netet a gépnek

Xbox One: bandymnc

(#37519) Gubek-Einste válasza andrasko (#37517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit szeretnél?
Milyen típusú az elsődleges eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37520) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#37518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megtagadhatják a publikus IP cím adását.

ha jól értettem, akkor a natolás az, hogy a router automatikusan felimseri a netem IP jét, de az nem a valódi IP...
Nem, a NAT-olás az ha van egy másik router módú eszköz a tied előtt vagyis nem publikus IP címet kapsz.

ez miatt lehet hogy nem tudok nethez jutni kizárólag csak routeren keresztül? mert a modem direktből nem ad netet a gépnek
Nem, csak távolról nem tudod elérni a saját hálózatodat ez esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37521) Shadowfax válasza mezis (#37516) üzenetére


Shadowfax
addikt

Sajnos az 5Ghz a PS3 miatt nem játszik. (A PS4 mellett azt is megtartottam nosztalgiából.)

Lehet, hogy a kályhától kéne elindulnom, s bemérni, hogy az ADSL vonal nem szakadozik-e. Most fejből nem vágom a modem pontos típusát (D-Link, az biztos), de elvileg az sm50b program jó erre, nem? :F

(#37522) woodworm válasza andrasko (#37517) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt már végigzongoráztuk két külön topikban, itt és a n56u-ban padavannal. Mi az amit el szeretnél érni és nem jön össze az automatikus módokkal?

(#37523) mezis válasza Shadowfax (#37521) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábellel csatlakozó PC-ről DOS ablakban ping "szogáltató DNS szervere" -t.

Vannak olyan WiFi routerek, amik tudják parallel működtetni az 5GHz-es és 2,4GHz-es AP-t is....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37524) Shadowfax válasza mezis (#37523) üzenetére


Shadowfax
addikt

Vannak olyan WiFi routerek, amik tudják parallel működtetni az 5GHz-es és 2,4GHz-es AP-t is....
Igen, csak most vettem egy új routert tegnap, ami csak 2,4GHz-en muzsikál. (ASUS RT-N18U)

Közben annyi történt, hogy meguntam a folyamatos wifi droppot, visszatettem a régi Linksys routert, ezzel atomstabil. Azon egyébként DD-WRT van, ha ez számít.
Szóval vagy az új routerrel van valami, vagy csak a beállításoknál szúrtam el valamit. Most kimásolgatom a másikból, de a gyári ASUS firmware úgyse ad ennyi beállítási lehetőséget. :)

(#37525) ImACeltic válasza mezis (#37503) üzenetére


ImACeltic
őstag

De az itthonit kéne valahogy belőni Fater P9-es telójára, az meg 10-13 között van. Akkor ezzel nem tudok mit csinálni, állandóan lefogja dobni a telóját a wifi? Például a kórházban simán tud wifizni, nem dobja le. Ott nem tudom milyen csatornán van a wifi.

Gubek-Einste

Ezt hol tudom megnézni?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#37526) Gubek-Einste válasza ImACeltic (#37525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem állítottál be mást akkor alapból router módban van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37527) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok! Abban kérném segítségeteket, hogy a wi-fi jelnek hol "könnyebb" átmenni : egy 20 cm-es vasbeton födémen vagy pedig 4 db 40 cm-es téglafalon? Azért lenne ez érdekes számomra, mert a routert nem tudom a legoptimálisabb helyre tenni ezért kénytelen vagyok trükközni vagy a padlásra teszem vagy pedig egy olyan szobába ami 4 falnyira van attól a helytől ahol még stabil, biztos vételt szeretnék. Egy szintes házban élünk. Szerintetek? Köszönöm!

(#37528) ImACeltic válasza Gubek-Einste (#37526) üzenetére


ImACeltic
őstag

Én nem piszkáltam.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#37529) mezis válasza Bazs1981 (#37527) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ha az a vasbeton födém 40cm-enként VB gerendákat és köztük beton kefniket jelent, akkor ez kevesebbet fog csillapítani.
Sűrűbb vasalás esetén is előfordulhat, de keresni kell a "lyukat". VB gerenda sem a legjobb hely.
Helykereséshez: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37530) Gubek-Einste válasza Bazs1981 (#37527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem jobb a másiknál, próbáld ki mindkét helyszínen, hogy milyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37531) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Remélem a megfelelő topikba írok :). 200 megabites DigiNet van otthon. A modem (Zyxel) a gardróbban lett elhelyezve, innen lettek a szobákba (csőben) behúzva a Cat5e UTP kábelek, pontosabban ehhez hasonló Legrand Valena fali aljzatokig. Az aljzatoknak elvileg tudniuk kellene a gigabites tempót is, de látszólag csak 100 megabit megy át rajtuk. Ez egy fokkal még macerásabb, mert a mostani routerek (TP-Link 841ND) aljzatai csak 100 megabitesek, de korábban kipróbáltam egy 1043ND-vel is (Gbites portok), és azon is csak 100 megabit ment át. Ha a számítógépet közvetlenül a modemre kötöm, akkor megvan a teljes sávszélesség, vagyis mind a 200 Mbit.

Ha a fali csatlakozóból közvetlenül a számítógéphez csatlakoztatom az Ethernet kábelt, akkor nem működik a net egyik szobában, egyik aljzatról se (pedig elvileg rendesen be van állítva a PPPoE kapcsolat, a usernév és a jelszó is stimmel). Hogyha azonban a fali aljzatot a routerrel kötöm össze, azt meg a PC-vel, akkor működik mindenhonnan - de csak 100 Mbittel...

Ezen felül van még egy gond. Mivel két asztali gép van két szobában, és a fali aljzatok közvetlenül a PC-re kötve valamiért nem működnek, ezért két router van, mindkettő 841ND (az egyik gyári firmware-rel, a másik dd-wrt-vel). Külön IP-t kapnak, és ugye külön szobában is vannak, de látszólag valamiért nem nagyon működik a kettő egyszerre - ha mind a kettő be van kapcsolva, akkor előbb-utóbb (néhány perc és néhány óra közötti intervallumban) fixen elmegy a net, legalább az egyik gépen. Ha csak az egyik router üzemel, akkor nincs gond. Ez mitől lehet? (Külön IP-je van a routereknek.)

Nagyon nagyra értékelném, ha tudnátok tanácsokat adni ezek közül bármelyik problémára:

1. 100 Mbites sebességkorlát
2. Fali aljzatokról nincs net, csak routeren keresztül
3. Routerek "ütközése"

Előre is köszönöm a javaslataitokat! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37532) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Segítséget kérnék!
Egy eloszto vagy csatlakzó neve érdekelne. A bejövő diginet kábelt szertném meghosszabítani, úgy hogy rátoldok egy cat 6 os kábelt és az megy majd a routerba. Milyen néven kellene rákeresnem? Előre is köszi a választ a láma kérdésre :R

Esetleg ilyen jó lenne ehez? [link]

[ Szerkesztve ]

(#37533) bteebi válasza Bigmasterl (#37532) üzenetére


bteebi
veterán

Ha jól értettem a problémádat, akkor igen. De inkább ne toldozgass, hanem oldd meg egy kábellel - persze az valószínűleg valamivel drágább lesz, hacsak nem méretre vágatsz kábelt és magadnak teszel rá dugót.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37534) Bigmasterl válasza bteebi (#37533) üzenetére


Bigmasterl
tag

MIndenképpen toldani kell. A Digisek behozták a kábelt a lakásba és azt kell tovább vinnem. Tehát egy csatlakozó végű kábelem van.

(#37535) Gubek-Einste válasza bteebi (#37531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Kábelek megfelelőek?
Min CAT5E és rendesen is vannak bekötve?

2; Közvetlenül a szolgáltatói eszközre csatlakozva megy?
Nagyon furcsa ez, csak az egyik szobában van egyszerre PPPoE csatlakozási kísérlet? Mit ír ki a gép?

3; A szolgáltatók csak egyetlen aktív PPPoE kapcsolatot engedélyeznek így ez emiatt van. Megoldás a szolgáltatói eszköz után, a fali kábelezés elé betenni egy router így ő fogja intézni a PPPoE kapcsolat kezelés és a kábelek túloldalán már ennek a router-nek a belső hálózata lesz mindenhol.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37536) Gubek-Einste válasza Bigmasterl (#37534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben egy ilyen toldó kell neked, olyan vegyél ami gigabites.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37537) andrasko válasza Gubek-Einste (#37519) üzenetére


andrasko
senior tag

(#37519) Gubek-Einste
"Pontosan mit szeretnél?"

A végcél:
Egy hálózatként működjön a 2db wifi bridge router.
(Router1-re kötve: UTP-s Set-top-box & Wifi-s laptop/mobil)
(Router2-re kötve: UTP-s PC & USB Printer)

Azonnali, köztes cél:
A Router2-be szeretném beállítani a Router1 adatait. (IP, gateway, dns)

(#37519) Gubek-Einste
"Milyen típusú az elsődleges eszköz?"
- Fő router: Sagemcom F@st3686 (router1)
- Al router: ZyXEl NBG4615 (router2)

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#37538) mezis válasza andrasko (#37537) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek egy alhálóba a legegyszerűbben így köthetők. (WiFi kapcsolat esetén is.)
Az IPv6-ot jobb ha letiltod a LAN eszközökön.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37539) bteebi válasza Bigmasterl (#37534) üzenetére


bteebi
veterán

Így már világos, gondolom lakásban laksz, így az optika/modem "házon kívül" van. (Mondjuk ez így van a lakásoknál, a házakba viszont behúzzák az optikát.) Jobb esetben annyi kábelt és oda kellett volna behúzniuk, hogy te csak rákösd a routered. Ha ez nem így van, akkor tényleg marad valami gagyibb toldás, vagy teszel a behúzott kábel végéhez (is) egy routert. Vagy - bár ez egy fokkal időigényesebb/költségesebb lehet - kihívod a Digi szerelőit, hogy csinálják meg normálisan oda, ahova neked a legideálisabb.

#37535: Köszi a tippeket! :R :)

1. Erre én is gondoltam, és logikus is lenne, de valószínűtlennek tartom. Ugyanaz a CAT5e kábel van mindenhol, és nem tapasztaltam packet loss-t, szóval minden bizonnyal nincs sérülés/rossz bekötés. De épp ma beszéltem a villanyszerelővel, aki bekötötte (már korábban is beszéltünk róla), és állítólag van valamilyen új műszere, amivel ki tudja mérni, ha hibás a bekötés. Az mondjuk nem teljesen kizárt, hogy a fali aljzat valahogy rosszul van bekötve, de akkor meg miért menne a routerrel? Vagy túl gyenge lenne a jel az aljzaton, amit viszont a router felerősít? Nem bánnám amúgy, ha valami ilyesmi lenne a megoldás, mert ha nem ez, akkor eléggé tanácstalan vagyok... :F

2. Úgy van megcsinálva, hogy a modemig optika, majd onnan másik szobába behúzva az UTP kábel a fali aljzatig, majd onnan vagy a routerbe, vagy közvetlenül a gépbe. Utóbbi esetben soha nem működött még egyik szobában se. Akkor se, ha csak egy gép próbált csatlakozni (a hibaüzenetet legkorábban csütörtökön tudom megnézni), előbbi esetben meg full jól működik mindenhonnan.

3. Köszi. Egy idő után elgondolkoztam rajta, hogy esetleg ez lehet-e a router ütközés oka, de nem voltam biztos benne. Pedig tulajdonképp adja magát... Majd beteszem az egyik routert közvetlenül a modem után, és azzal osztom szét a netet. Mondjuk ettől a 100 Mbites korlát - legalábbis egyelőre - még megmarad. Lehet, hogy majd megint kipróbálom az 1043ND-vel (kár, hogy kb. 200 km-re van...).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37540) Gubek-Einste válasza andrasko (#37537) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg pontosan mik is vannak beállítva?
Milyen módban van a router-ed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37541) andrasko válasza Gubek-Einste (#37540) üzenetére


andrasko
senior tag

Router2: WISP+UR op.mód
(UR mód eddig nem volt jó 2 okból:
- Az UR beállítás után a routert weben nem tudom elérni egyik ip-n sem. :(
- A router2 nem látja az usb-n hozzá csatlakoztatott nyomtatót. :(( )

Részletes beállítások a Router2-n:
- [Status]
- [WLAN-General]
- [WLAN-Security]
- [WLAN-MAC]
- [WLAN-Advanced]
- [WLAN-Qos]
- [WLAN-WPS]
- [WLAN-WPS Station]
- [WLAN-Universal Repeater]
- [WLAN-Site Survey]
- [IPv6-General]
- [WAN-Internet Connection]
- [LAN-IP]
- [DHPC Server-General]
- [NAT-General]

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#37542) bexinho23 válasza bexinho23 (#37493) üzenetére


bexinho23
őstag

Valaki, aki nálam jártasabb a WOL témában, tud segíteni?

(#37543) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Az egyik programomnak szeretnék portot nyitni. Ez részemről sikerült, viszont a közelmúltban netes szolgáltatóváltás történt, így hiába van beállítva minden jól, NAT probléma még mindig fennáll.
Szeretném felhívni az ügyfélszolgálatot ez ügyben, így azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan kérdezzem meg az ügyintézőt, h meg is értse, h mit szeretnék? :DDD

(#37544) Bazs1981 válasza mezis (#37529) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Van még egy gondom: Az a bajom ezekkel, a 2,4 GHz - es routerekkel hogy ugyanott sugároznak mint a Bluetooth hangszóróim és szerintem összeakadnak. Mert ha bekapcsolok egy hangszórót akkor egy idő után szakadozik a jel majd végül le is dobja az eszközöket. Gondolom ha 5 GHz-es routert használnék akkor megszűnne ez a jelenség. Vagy olyan messze kell vinni a routert a hangszóróktól hogy ne zavarják egymást de a jel mindenhol megfelelő legyen. Szerintetek?

(#37545) Gubek-Einste válasza andrasko (#37541) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WISP + AP beállítási lehetőség nincsen?
Csak WISP módban rendben van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37546) Gubek-Einste válasza Dr V (#37543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha NAT-olt IP címen vagy akkor egyszerűen kérd a publikus IP címre rakást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37547) Gubek-Einste válasza Bazs1981 (#37544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel mind a kettő 2,4 GHz-n működik így nem tudod kikerülni a zavart, csak ha nem használod a hangszórókat.
5 GHz-re átállás jó ötlet lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37548) woodworm válasza andrasko (#37541) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a Sys OP Mode-ok közül a Router és a WISP az natol, az Acces Point és az Universal Repeater nem. Utóbbi két esetben kapja a 2-essel végződő ip-címet.
Valami oka csak van, amiért nem éred el a hálózaton belüli készülékeket, Azt kellene megnézni, hogy dedikált működési módokban automatikusan felismeri a főrouter címkiosztását vagy a sajátjához igazítja a dhcp kikapcsolása mellett.

Tehát az AP és UP módok kiválasztása után megjelenő üzenetben szereplő ip-címnek meg kell egyeznie a főrouter tartományával.
pl.
router1: 192.168.1.1
router2: 192.168.1.2
vagy
router1: 192.168.0.1
router2: 192.168.0.2

(#37549) andrasko válasza Gubek-Einste (#37545) üzenetére


andrasko
senior tag

WISP módban rendben megy. (net van, usb-s nyomtató látszik)
Amint a dhcp-t letiltom, akkor elmegy a net.
(Viszont az ip már a router1 tartományból által osztott)

Sajnos még mindig nem közös hálózaton vannak.

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#37550) bandi0000


bandi0000
nagyúr

na beszéltem a szolgáltatóval...

ahhoz hogy konzolon játsszak, a konzolosok szerint elvileg az kell hogy IPV4 címem legyen+ne legyen natolva, elvileg nekem IPV4 van de natolva, mert amit írtatok, a router wan címe nem egyezik a valóssal

szolgáltató azt mondja, az a megoldás ha fix IP-t ad, ez kiküszöböli a natolást? vagy ki lehetne kapcsolniuk ezt a natot anélkül is hogy fixet adjon? mert 2,5k/hó szerintem sok csak azért hogy fix ip-m legyen

az miért van hogy ha resetelem a modemet, akkor sem változik sem a router sem a modem wan ip-je...

Xbox One: bandymnc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.