Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38801) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Nagy problémámmal fordulnék hozzátok.
Miért nem tudom megosztani a netemet? új telefon samsung galaxy Y5 2016. Egy max oldal betöltése után kiteszi a felkiáltójelet a full térerőre.
Próbáltam kóddal, kód nélkül, Telefonon csak wpa2psk állítható be.
Hiába irodai, otthoni hálózat megszakad. Lehet 2g.n 3g.n autómatikuson.

Esetleg lehet bent valami korlátozás?

Eddig 4éves telefon gond nélkül osztotta azt az adatkártyát ugyanerre a laptopra.

(#38802) sharpner


sharpner
csendes tag

Üdv!
Újabb segítségre lenne szükségem. Adott egy Tenda 4G630 router melyet egy Huawei E3276s-150 modemmel szeretnék használni. Viszont a routerben a modem csak 3G-re kapcsolódik. Számítógépben 4G-re is fel tudom kényszeríteni. A routerben csak 3G/4G beállítás van, így gondolom a modemben kellene valamit állítanom. De hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#38803) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van lehetőség otthon több pár powerline adaptert használni? Megbízhatóan működnek ha több van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#38804) Core2duo6600 válasza Kolty (#38801) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A telon esetleg be van állítva adatkorlát amit elérve tilt ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#38805) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mi a véleményetek erről e ketyeréről? [link]

A tetőtérben van a router, így elég gyengus a jel a földszinten azt erősíteném meg vele, vagy kint az udvaron is legyen wifi mikor vágom a füvet.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38806) Core2duo6600 válasza Predator2 (#38805) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én inkább egy Acces Pointot kötnék be kábellel és ezt tenném le a Fsz re vagy ahova akarod.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#38807) 0xmilan válasza Predator2 (#38805) üzenetére


0xmilan
addikt

Net nélkül nem működik a fűnyíró?

[ Szerkesztve ]

(#38808) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok!
Van esetleg ajánlott irodalom otthoni hálózatépítés alapjairól, vagy olyan valaki akihez fordulhatnék? Egyelőre még csak a kábelezés megtervezése van soron. 2 szintes családi ház felújítása közben vagyunk, teljes villamos hálózat kiépítése előtt, de a villanyászunk nem igazán jártas a mai informatikában. Lenne NAS, minden szobában kiépített lan port, és wifi is. Szeretném, ha időtálló lenne, amennyire ez lehetséges. Digi netre épülne, a Digi routert gondolom bekötöm egy switchbe, majd innen vinném a CAT6, coax kábeleket a szobákba? Illetve a switch-et kötném rá a wifi routerre? Terveim szerint a kamrába tennék mindent (digi modem, switch, nas), kivéve a wifi routert, ami az előszobába. Van valaki, aki foglalkozik ennek a tervezésével?
[moderálva]

Köszönöm

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#38809) Gubek-Einste válasza Peetta14 (#38808) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szintű irodalomra gondoltál?
A szolgáltatói eszköz működjön csak modemként, saját router-ed legyen a hálózatod kezelője, abból menjen a switch-en keresztül a ház hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38810) Peetta14 válasza Gubek-Einste (#38809) üzenetére


Peetta14
tag

Amiket írtam, azt az innen olvasott infókból szedtem, csak ugye nem vagyok biztos benne, hogy rendben van-e. Hétvégén meg szeretném tervezni a ház villamos hálózatát, amit oda tudok adni a villanyszerelőnek, emiatt fontos, hogy a csillagpontos vezetékezés jól legyen átgondolva. Tehát otthoni hálózat, elektromos hálózat terveket néznék meg ötletekért, hibák elkerülése miatt. A következő lépés majd az eszközök kitalálása lesz.

(#38811) BullZeye


BullZeye
veterán

DIGI net a bejárati ajtó fölött jönne be, álmennyezetbe, pont ahol az elosztó szekrény van, így több kábel találkozna a kábel. Digi nem hiszem, hogy FTP kábelt használna, ez mennyire jelent problémát hosszú távon?

(#38812) krealon válasza Peetta14 (#38808) üzenetére


krealon
veterán

"2 szintes családi ház felújítása közben vagyunk, teljes villamos hálózat kiépítése előtt, de a villanyászunk nem igazán jártas a mai informatikában."

Az UTP kabel nem elagaztathato, nem toldhato (az erosaramu kabelekkel ellentetben).
Minimum Category 5e vagy Cat 6-os kabelk legyenek bepitve (agigabites atvitel minimum kovetelmenye).

Relative vastag (25+ mm) csovekben legyen a kabel vezetve, hogy szukseg eseten cserelheto legyen falveses nelkul. A hajlitasi sugar legyen 30 centimeternel nagyobb, kulonben megszorulhat benne a kabel.

Ha egy UTP kabel erosaramu kabel kozeleben van vezetve, akkor ott arnyekolt legyen (FTP kabel).

Helyisegenkent legalabb 2 kiallas legyen, nagy szivas, ha switch-el kell osztogatni. Mindenkepp erdemes tultervezni a kabelezest, mert bovites rendkivul koltseges.

Ha van lehetoseg pl Ubiquiti Access Point-okbol profi wifi halozat kiepitesere, akkor a mennyezetre, vagy a mennyezet kozeleben a falra is erdemes UTP kiallast tervezni.

Az UTP halozatot csak akkor szabad atvenni, ha meressel igazolt a mukodokepessege (nincsenek osszecserelt vagy szakadt kabel-erek) es egyertelmuen azonosithatok a vegpontok (a kabel 2 vegen pl szamozassal).

Ne legyenek hozzaferhetetlen helyen a fali dobozok.

Ha a koltsegvetes engedi, akkor a kozponti helyen a kabelek patch panelen legyenek vegzodtetve.

Ha lesz szekreny a halozati eszkozoknek, akkor az jol szellozo legyen. Az eletronikanak nagy ellensege a magas homerseklet.

(#38813) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!
Hálózati probléma adódott az otthoni csoportban( 3 notebook: 2db W10, 1 W8.1), az általam megosztott file-okat mindenki látja (pl. total commanderben) de amikor én nézném meg az általuk megosztott file-okat, nem megy tovább a Workgroup\Teljes hálózat után. Próbáltam utána olvasni, esetleg tűzfal okozhatja, de ha kikapcsolom akkor sem tudok kapcsolódni, tud valaki megoldást rá? Köszi előre is.
A W10 hibaelhárítója ezeket találta: kép, kép.

(#38814) Peetta14 válasza krealon (#38812) üzenetére


Peetta14
tag

Nagyon köszönöm! Digi optikain hozza be majd a netet a házba, amit valószínű a kamrába vezettetem be. Onnan coax-al megy majd a szobakba a tv jel a STB-okhoz. Ha jól sejtem, akkor a Digi lerak majd egy modemet, amire rákötök majd egy routert, a routerre egy switchet, amiből elágaztathatom a lan kiállásokat (12-t tervezek), plusz a wifinek és a NAS-nak. Ez a patch panel ez újdonság nekem, ezzel mit tudok kiváltani? Után kell olvassak.

Illetve még a riasztó köpont is a kamrába kerülne, 4 db kamera kiálláshoz az utp kábellel együtt.

CAT6 kábellel tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#38815) rudymester


rudymester
senior tag

Előre is bocsánat, lehet buta kérdés, de egy furcsa konfigot szeretnék az otthoni hálózatba.
Szóval van egy sima router, arról megy minden. Van egy régi Xbox 360-om, beraknám a hálószobába Netflixezni meg játszani. Ennek még nincs wifije és rengeteg kábel kellene, ha szeretném esztétikusan megoldani a net kapcsolatot.

Hogy tudnám mergoldani, hogy valami eszköz ott egy vezetékes véget alkosson?
Amik eddig eszembe jutottak:
-Konnektoros jelátvitel, de az ára miatt kiesik (18-20 ezer).
-Valami wifi vevő, amin egy UTP csati van (ez olyan 8-10 ezer).
-Az X360-hoz egy WIFI vevő (ez kicsit spéci, 8-10 ezer, sima stick nem jó neki).
-Iletve van egy felesleges használaton kívüli alap routerem is van, ezt be tudom állítani úgy, hogy vegye a wifit és vezetékesen rácsatlakoztatom az X360-at?

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#38816) masteryoda


masteryoda
tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-Link TL-WR940N [link] routert, a PC-ben van egy TP-Link TL-WN851ND [link] WLAN kártya.

Digi 200/100 net van a lakásban. Kábelen jön maxon a 200 MB/s, wifin viszont nem. Jól értelmezem, hogy az a baj, hogy a router csak 100 MB/s-t bír LAN-on s nem bírja kiosztani wifire a 200-t? :( :F

[ Szerkesztve ]

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#38817) Dezsike válasza masteryoda (#38816) üzenetére


Dezsike
tag

Igen, részben ez a baj. Egy 100-as porton általában 80, jó esetben 90, nagyon jó esetben is max 98 Mbit/s megy át. A wifi is ronthat a helyzeten, 2.4 GHz-en a legritkább esetben megy át 100 Mbit/s - csak akkor, ha üres csatornán viszonylag közel van a router és a kliens. A távolság növekedésével arányosan csökken a sebesség, egy másik azonos csatornán lévő router pedig akár le is felezheti a sebességet, ha nem csak üresben áll hanem használják is.

(#38818) krealon válasza rudymester (#38815) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy régi Xbox 360-om, beraknám a hálószobába Netflixezni meg játszani. Ennek még nincs wifije és rengeteg kábel kellene, ha szeretném esztétikusan megoldani a net kapcsolatot.
Hogy tudnám mergoldani, hogy valami eszköz ott egy vezetékes véget alkosson?
"

En kliens modban hasznalhato router-t ajanlanek.
A dragabb, de egyszeruen beallithato es megbizhatoan mukodik:
ASUS RT-N12 D1
Ennek a repeater modja kliens bridge-kent mukodik, ha az uj access point-ra nem csatlakozik eszkoz.
Adminisztracio --> Uzemmod --> Jelerosito

Ennel olcsobb, de munkasabb a beallitasa:
TP-link TL-WR841N
A firmware-t le kell cserelni rajta OpenWRT / LEDE alapura, ott mar beallithato a vezeteknelkuli csatolo kliens uzemmodra.

(#38819) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Twonky DLNA Media Servert szeretnék használni az LG 55 UH 668V tévémre a 4K videók miatt, de olyat hallottam, hogy az akadásmentes adatátvitel miatt egy TP-Link SG1005D 5 portos switch-et kell használjak a meglévő TP Link TL WR 841ND routeremhez. No a netes sávszélességem nem sok 15/3 mega, nem is a sávszélesség, inkább a 4K videók átküldése miatt kellene nekem.
Ez most mennyire fedi a valóságot?
Kell ilyen eszköz? Ha igen, ezt hogyan kell bekössem? Miket kell erről tudni?
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38820) Multibit válasza makoss (#38819) üzenetére


Multibit
veterán

LAN-on belül akarsz 4K videót a tévére küldeni? Ha igen, tök lényegtelen, hogy mekkora sávszélességű internet előfizetésed van. A gigabites switch pedig azért kell(het), hogy ne a routered 100 Mbps portjai legyenek a szűk keresztmetszet az átviteli láncban (ha esetleg igen magas lenne a 4K film full bitrátája).

(#38821) makoss válasza Multibit (#38820) üzenetére


makoss
addikt

Igen.
És a switch-et hova kell dugni?
Ezek érdekelnének: Beállítás, ingyenes verzió van-e, ha igen, hol...stb

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38822) Multibit válasza makoss (#38821) üzenetére


Multibit
veterán

És a switch-et hova kell dugni?
Összekötöd egy kábel segítségével a router egyik LAN portját a switch bármelyik portjával. Ezután a switch maradék portjaiba dugod a tévé, mediaplayer, számítógép, stb. kábeleit. Így a gigabites switchre kötött kliensek gigabites sebességgel fognak adatot cserélni egymás között (már amelyik gigás LAN illesztővel rendelkezik).

Ezek érdekelnének: Beállítás, ingyenes verzió van-e, ha igen, hol...stb
Ez a kérdésed mire vonatkozik? Gondolom, nem a switchre?
Twonkyval kapcsolatban nem tudok segíteni. Kerülöm a DLNA-t, mint a kolerát ;]

(#38823) makoss válasza Multibit (#38822) üzenetére


makoss
addikt

Így gondoltad?
Mi rossz a DLNA-ban? Használom már pár éve a Serviio-t Full HD-ra, nem látok külömbséget e között és a mini között ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38824) Multibit válasza makoss (#38823) üzenetére


Multibit
veterán

Pontosan úgy :K

A DLNA nyűgös, macerás, válogatós. Én szeretem a szabadságot, ezért sokkal jobbnak tartom a mediaplayer + net megosztás felállást. Nem kell DLNA szerver, nem kell DLNA kliens, csak egy hálózati eszköz (mediaplayer), meg a NAS-omon a megosztások. Miért vegyek fel egy nyűgös sw felületet az mp és a NAS közé?

(#38825) makoss válasza Multibit (#38824) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
Annó én is nast szerettem volna, de van egy nagy hátránya: távolról ha valamit elindítol simán le kell töltened
:F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38826) Multibit válasza makoss (#38825) üzenetére


Multibit
veterán

távolról ha valamit elindítol simán le kell töltened
:F
Ezt nem értem. Mindegy. Ne OFF-oljuk tovább a topikot! :)

(#38827) mobilizmo válasza Multibit (#38824) üzenetére


mobilizmo
addikt

Miért rakjak a NAS-om és a smart TV-m közé egy felesleges fizikai eszközt? Abban igazad van, jobb lenne, ha a TV gyártók végre elérkezettnek látnák az időt arra, hogy nyomorult Samba klienst rakjanak a készülékbe, de egy jól beállított miniDLNA azért túl sok kompromisszumot, törődést nem követel meg tőlem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#38828) Multibit válasza mobilizmo (#38827) üzenetére


Multibit
veterán

NAS-om és a smart TV-m közé egy felesleges fizikai eszközt
Azért mert csak számodra felesleges. Köszönöm, de én nem kérek a tévé beépített lejátszójából! Sem DLNA-n keresztül, sem máshogyan.

(#38829) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Sziatok,

Segitsegre lenne szuksegem ugyanis ket haz kozott akartunk megosztani internetet amit egy ADSL routeren jon. A ket haz ugy 1.2KMre van egymastol igy ugy dontottunk hogy sima WIFIvel atlojuk a tavolsagot es orom es boldogsag lesz. Viszont erdekes modon a belso halozat siman mukodik siman latom az ADSL routert is az 1.2kmre levo hazbol de internet hozzaferesem nincs. A gateway es DSN server jol be van allitva megsem megy. Ha valakinek van valami otlete mi lehet a gond ne tartsa magaban. Koszonom.

A bekotesi abra:

[ Szerkesztve ]

Miert?????

(#38830) krealon válasza Snakeiboy (#38829) üzenetére


krealon
veterán

Ez a halozat tobb sebbol verzik.
Hogy barmit is lehessen mondani, minimum az IP configuraciok kellenenek az egyes eszkozokrol, illetve az eszkozok tipusa / felhasznalt firmware. Utobbi csak akkor, ha nem gyari.

[ Szerkesztve ]

(#38831) VeryByte válasza Snakeiboy (#38829) üzenetére


VeryByte
őstag

Az a client és AP nincs véletlenül felcserélve?

Krealon-nal egyetértve, kicsit pontosabb információk kellenének.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#38832) mobilizmo válasza Multibit (#38828) üzenetére


mobilizmo
addikt

Csak szerettem volna rámutatni, hogy különbözőek vagyunk. Te a DLNA szabványtól kapsz sikítófrászt én meg majd 3 éve amióta smart TV-m van nem használom, az elsők közül szerintem egyébként nagyszerű NTR82 HD lejátszómat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#38833) Snakeiboy válasza krealon (#38830) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

ADSL router 192.168.1.1
Router Client mode: Netis WF-2411-D router 192.168.1.103
Roter Ap: TD-W8951NB router 192.168.1.110
Firmwarek a legutolso gyari FW-k.

Ez egy osszekukazott halozat az elfekvoben levo cuccokbol.

[ Szerkesztve ]

Miert?????

(#38834) makoss válasza Multibit (#38826) üzenetére


makoss
addikt

Marhaegyszerű!
Otthonról elindítod, távolról meg le kell tölteni hogy megnézd mert adatforgalmat generál ;)

(Távolról: munkahelyről, több km távolságból, bárhol a világban)
(otthonról: amihez nem kell net és pár szobával arrébb vagy csak)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38835) Gyurka6 válasza Snakeiboy (#38833) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A sima kliens módú eszköz nem engedi abból az irányból a forgalmat (transzparens client/wds mód kell) sőt a router meg pláne. [Ez] szerint megcserélve működhet. Attól függően, hogy az Ap (megcserélt) wan/v.lan portjába csatlakozol az internet felől lesz egy NAT-olt v. azonos hálózatod.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#38836) peter1998


peter1998
tag

jó napot !
a gépeim egy része tudja már a gigabites hálózatot de ugyanakkor van néhány eszközöm ami csak a száz megabitet tudja. ha ezeket a gépeket egy routeren hozom össze ami természetesen gigabites lan portokkal rendelkezik. akkor milyen sebességű lesz a kommunikáció ? a gigabitet tudó géppel gigabit a száz megabitet tudó géppel pedig száz megabit? vagy az egész hálózaton a leglasabb eszköz sebessége lesz érvényben?

(#38837) markussandor válasza peter1998 (#38836) üzenetére


markussandor
senior tag

a gigabitet tudó géppel gigabit a száz megabitet tudó géppel pedig száz megabit?
pontosan

vagy az egész hálózaton a leglasabb eszköz sebessége lesz érvényben?
Nem, ebben az esetben mindenki a maximális sebességgel fog kommunikálni!

(#38838) peter1998 válasza markussandor (#38837) üzenetére


peter1998
tag

köszönöm a válaszodat.

(#38839) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy a stick-es netemet ha csatlakoztatom a normál PC-hez,akkor routerrel ki lehet sugároztatni a jelet mint wifi?

Köszönöm előre is!

Üdv: Lugosi Tamás

(#38840) Core2duo6600 válasza kismanobkv (#38839) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#38841) kismanobkv válasza Core2duo6600 (#38840) üzenetére


kismanobkv
tag

Egyáltalán?
Semmi esély rá?
Miért? Hogyan lehet más megoldás?

(#38842) 0xmilan válasza kismanobkv (#38839) üzenetére


0xmilan
addikt

Azt meg lehet csinálni, hogy egy másik, USB-s wifi stick-kel ( pl. tl-wn722n) továbbosztod a netet ugyanarról a PC-ről.

(#38843) Intruder2k5 válasza kismanobkv (#38841) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megosztod ethernet porton a mobilnetet, arra rákötheted a routert.

(#38844) kismanobkv válasza 0xmilan (#38842) üzenetére


kismanobkv
tag

Tehát a mobilsticket a PC-be és ezzel amit javasoltál továbbosztom a jelet mint wifi?
Akkor a routerre nincs is szükség?

(#38845) kismanobkv válasza Intruder2k5 (#38843) üzenetére


kismanobkv
tag

Én is valahogy így gondoltam!

(#38846) 0xmilan válasza kismanobkv (#38844) üzenetére


0xmilan
addikt

Jaja, linuxon hostapd-vel csináltam már, szóval működik.

(#38847) kismanobkv Valahogy biztosan meg lehet oldani ott is.

[ Szerkesztve ]

(#38847) kismanobkv válasza 0xmilan (#38846) üzenetére


kismanobkv
tag

Nekem win 7 van.

(#38848) krealon válasza kismanobkv (#38839) üzenetére


krealon
veterán

"a stick-es netemet ha csatlakoztatom a normál PC-hez,akkor routerrel ki lehet sugároztatni a jelet mint wifi?"

Igen.

(#38849) kismanobkv válasza krealon (#38848) üzenetére


kismanobkv
tag

Köszi a választ de nem nagyon értem illetve nem notebook-om van hanem rendes asztali gép!

(#38850) krealon válasza kismanobkv (#38849) üzenetére


krealon
veterán

Az, hogy PC vagy Notebook, mindegy, amig van ethernet csatlakozoja. (Notebook = hordozhato PC)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.