Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38501) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Mifi-hez (Huawei E5372) szeretnék egy wifi repeater-t, mert a panel rendesen lefogja a jelet.
A mifi tudja az 5 ghz-et, de a kiszolgált eszközök közül csak egy, szóval 2.4-en kellene továbbítania a repeater-nek.
Egyszerű fali aljzatba való kellene, mi a javasolt?

#?*@&!

(#38502) Gubek-Einste válasza zeon.hu (#38501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38503) zeon.hu válasza Gubek-Einste (#38502) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kábel nem játszik.
Aljzat van majdnem a plafon magasságában (vajon minek került oda eredetileg...? :) )
Kicsi a lakás, de ugye már 2-3 fal is sokat levesz.
Egyébként mifi hogyan csatlakoztatható repeater-hez?

#?*@&!

(#38504) woodworm válasza zeon.hu (#38503) üzenetére


woodworm
veterán

Mennyezeti világítást konnektorral oldották meg.

(#38505) zeon.hu válasza woodworm (#38504) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Majd utólag bekábelezték?
A magyar építőiparban bármit el tudok képzelni :D

#?*@&!

(#38506) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kérdésem lenne: Otthon 120-as T-s net van. Tmobil adott egy gagyibb routert is hozzá, amit kötelező használni. Erre rákötöttem egy másik routert a saját szobámba átvezetett kábelen keresztül (300-as router).
És mivel csak 1 kábelt vezettem át a szobámba csak ez van, amit itt be tudok dugni és a 2. routerből van bedugva a gépem.

Kérdésem: Ez a 2. router sokat ront vajon a pingen, ha így használom? Vagy sokkal jobb lenne, ha közveteln a gépembe dugnám a PC-met.?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#38507) mezis válasza NandorHUN (#38506) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
cmd
ping 8.8.8.8 -t
ping prohatdver.hu -t
....

Aztán majd mesélj.

zeon.hu:Falikarnak. Sok esetben sokkal kellemesebb fényt lehet a szobába varázsolni vele, mint a mennyezeti csillárral.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38508) HoTaZo válasza zeon.hu (#38505) üzenetére


HoTaZo
őstag

Régebben sok lakótelepi lakásba így oldották meg, főleg a kis szobák világítását. Vagy a konnektorhoz tettél fali lámpát vagy lógott a lámpa és konnektor közt a vezeték. De volt, aki elrejtette. De a lényeg, hogy lámpának lett kitalálva s így az ajtó melletti kapcsolóval vezérelheted.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#38509) Gubek-Einste válasza zeon.hu (#38503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen jobb lenne a normál méretű külső antennás típus használata, pl Asus N12 D1, még akkor is ha van fenti konnektor, sokszor pár centis elérés is sokat jelenthet.
Csatlakoztatás ugyan úgy történik mint minden más hálózati eszköznél, a repater admin felületén megtörténik a beállítás, ha van rajta LAN port akkor azon keresztül.

Nálam ilyen a lámpa konnektora.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38510) zeon.hu válasza Gubek-Einste (#38509) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#38511) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan POE táplálású router, aminek a tápja megy etherneten, de a rá csatlakoztatott eszközöknek nem ad tápot?
Tehát nem POE switch kell, hanem egy routert kellene kihelyezni poe táplálással, viszont arra lenne kötve mondjuk PC, de arra meg nem kéne tápot nyomni...

Köszi!

(#38512) Gubek-Einste válasza jézusom (#38511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a kliens eszköznek van tápellátása akkor a router-nek miért nem lehetne?
Pontosan milyen körülmények közé kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38513) jézusom válasza Gubek-Einste (#38512) üzenetére


jézusom
addikt

Nem nagyon értem a válaszod.

Kell egy router olyan helyre, ahol ki van húzva egy utp, azonkeresztül kell megtáplálni a routert. 230v nincs, csak az utp kap 48v-t poe injektorral.

(#38514) Gubek-Einste válasza jézusom (#38513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt írtad, hogy a router-re csatlakozó kliens eszköznek van saját tápja így kérdeztem, hogy onnan nem lehetne-e megoldani a router táplálását?
Illetve, hogy pontosan milyen körülmények között lenne használva a router, hogy PoE-s táplálás kellene neki?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38515) jézusom válasza Gubek-Einste (#38514) üzenetére


jézusom
addikt

Routert meg lehet táplálni POÉN keresztül? Van ilyen router? Switch-ből tudnék ilyet, de wifi is kell.

(#38516) Gubek-Einste válasza jézusom (#38515) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismerek ilyet.
Ha nagyon nem találsz akkor switch + AP lesz a megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38517) jézusom válasza Gubek-Einste (#38516) üzenetére


jézusom
addikt

jah, köszi! :)

(#38518) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Mi a legolcsóbb ajánlott ac-s wifi jelerősítő? Tplink c5 hatótávot kéne növelnem hogy a kertben is hasítson :) Köszi

(#38519) Intruder2k5 válasza bigdady (#38518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

beer can wifi booster :)

Az ac-s WiFi erősítőt, hogy érted? Konkrétan a kertben is szükséged lenne akár több száz megabitre WiFi-n? Ez esetben én inkább egy második AP-t javasolnék, amit kábellel kötsz az elsődleges routerre, és kültéren elhelyezve biztosítja a lefedettséget a kertben. Amennyiben WiFi-WiFi kapcsolaton kötöd össze a fő routert az erősítővel, ott már a rádió megosztottsága lévén eleve komoly sebességveszteség fog jelentkezni.

(#38520) Danecay válasza Danecay (#38494) üzenetére


Danecay
őstag

Erre valaki esetleg? :F

#38494

(#38521) bigdady válasza Intruder2k5 (#38519) üzenetére


bigdady
nagyúr

Esetleg akkor n-es?

(#38522) NandorHUN válasza mezis (#38507) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem volt különbség. 2 routerrel ugyanannyi 17ms volt

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#38523) MaCS_70 válasza ggg1 (#38478) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

"Szerinted az IoT szempontjából mért van jelentősége a publikus IP címnek?
Sok lehet az olyan eszköz, amiket kívülről közvetlenül akarunk elérni, és nem maguk nyitnak kapcsolatot bentről valami szerver felé?"

Rengeteg vitában vettem részt, aminek az volt a témája, hogy mi a jobb: ha közvetlenül, "kívülről" érek el egy eszközt, vagy az, ha a kapcsolatfelvétel két oldalról, "belülről" indul, és egy közbenső kiszolgálón találkozik. Mindkét megoldás mellett és ellen is szólnak érvek, meg aztán nem mindegy, hogy akár ez elérés biztonsága hogyan alakul, illetve, hogy mennyire megbízható a köztes szolgáltató.
Én előnyben részesíteném a VPN-kapcsolatot, főleg, ha site-to-site lenne, de úgy érzem, hogy az "átlagfelhasználó" számára egyszerűbb és biztonságosabb a szolgáltatói megoldás. Már feltéve, hogy valóban megbízható az a szolgáltató, aki a köztes elérést biztosítja. (És őszintén szólva nem szeretem, ha a bitek feleslegesen kerülik meg a földgolyót, miközben én éppen csak a szomszédból próbálok kapcsolódni...)

Ez az IoT dolog még nagyon-nagyon kiforratlan, érzésem szerint nagyobb részt éppen igényeket próbálunk generálni a félkész lehetőségeinkhez, biztonsági rések és borzasztó gazdaságossági mutatók mellett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38524) Gubek-Einste válasza jézusom (#38517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik eszközei között van PoE-s router, wifi-sben nem vagyok biztos, nem néztem végig az összeset.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38525) Gubek-Einste válasza bigdady (#38521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy N18U ami szóba jöhet.
AC-sból TP-Link RE380D esetleg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38526) bigdady válasza Gubek-Einste (#38525) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#38527) bigrock válasza jézusom (#38515) üzenetére


bigrock
addikt

(#38528) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv,
1-2-3 naponta a mobileszközeink nem tudnak fellépni a wifi routerre. router újraindítás segít.
mit kezdjek el vizsgálni?
telefonon/tableten annyit látok, hogy csatlakozás->elmentve, de nem kép és kap ip-t

felállás: padlástérben mobilinternet vevő oszt wifit és utp-vel az alsó szintre van vezetve, ahol egy TP-link router ad wifit és lan-t

nagyon köszi

- no es importante -

(#38529) nimfas válasza Sixkiller6 (#38528) üzenetére


nimfas
addikt

Táp hiba vagy kondi...

(#38530) Sixkiller6 válasza nimfas (#38529) üzenetére


Sixkiller6
őstag

egy páréves routerről van szó, előtte semmi gond nem volt vele, csak most az új felállásban.
amúgy a táp/kondihibán miért segítene egy soft reboot?
(persze a lannal semmi gond)

nincs vmi app, ami kicsit többet mondana a hibás csatlakozásról, mint natívban az android?

- no es importante -

(#38531) Gubek-Einste válasza Sixkiller6 (#38530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen eszközök vannak használatban?
Hogyan van bekötve a TP-Link?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38532) Sixkiller6 válasza Gubek-Einste (#38531) üzenetére


Sixkiller6
őstag

egy TL-WR1043ND-ről van szó, ennek megfelelően van bekötve, és amikor működik, akkor pont úgy működik, ahogy kell.

Lan-ra egy desktop, egy médialejátszó és egy NAS van kötve, wifin 2 androidos telefon és egy tablet (asus nexus 7)

- no es importante -

(#38533) Gubek-Einste válasza Sixkiller6 (#38532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős és milyen verziós?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38534) Sixkiller6 válasza Gubek-Einste (#38533) üzenetére


Sixkiller6
őstag

WR1043ND v3 (firmware 3.16.9 Build 150729 Rel.36137n)
max 3 éves

(megint eldobott mindent, soft reboot segített)

- no es importante -

(#38535) Gubek-Einste válasza Sixkiller6 (#38534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg benne és a tápjában is a kondikat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38536) Sixkiller6 válasza Gubek-Einste (#38535) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hát ha csak nincs valamelyik szétpukkanva, akkor nem hiszem, hogy észreveszek bármit is.

viszont vmi most ugrott be, mintha azóta lenne ilyen vele, hogy a régióját átállítottam Magyarországra, előtte nem tudom mi volt, talán Románia, nem tudom miért.
ennek lehet bármi hatása?

még vmi: most nézem, hogy a tp-link.com-on 150514-ös firmware érhető csak el, azaz korábbi, mint ami nekem van. ezt sem értem, nem szoktam bétát, vagy idegent felrakni.

[ Szerkesztve ]

- no es importante -

(#38537) Gubek-Einste válasza Sixkiller6 (#38536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes megnézni, már a púposodást is érzékelhető.
Általában az USA beállítás szokott gond lenni, a román azonos a magyarral elvileg.

Más eszköznél is van, hogy az eszközön frissebb a firmware mint ami a gyártói oldalról letölthető.
Milyen verzió van fent?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38538) Sixkiller6 válasza Gubek-Einste (#38537) üzenetére


Sixkiller6
őstag

150729 van nálam, oldalon 150514

- no es importante -

(#38539) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy így helyes e a bekötés, vagy rosszul gondolom:

Internet->helyi szerver->switch->kliensek.

A szerver egy IBM x346, weboldal menne róla és hálózati tár lenne a helyi klienseknek.

Csak teszt jelleggel szeretném kipróbálni, érdekel a téma és mélyíteném a tudásom.

(#38540) Sixkiller6 válasza rocketry23 (#38539) üzenetére


Sixkiller6
őstag

internet-router-szerver+kliensek

- no es importante -

(#38541) rocketry23 válasza Sixkiller6 (#38540) üzenetére


rocketry23
tag

Értem, köszi.
De ha a szerver látja el a router funkcióját? DHCP stb...

(#38542) Sixkiller6 válasza rocketry23 (#38541) üzenetére


Sixkiller6
őstag

éppenséggel lehet, de miért nem bízod azt egy céleszközre (=router)?

- no es importante -

(#38543) rocketry23 válasza Sixkiller6 (#38542) üzenetére


rocketry23
tag

Csak teszt/tanulási céllal próbálkozok, hogy jobban megismerjem ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#38544) Gubek-Einste válasza rocketry23 (#38543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor rendben van az elgondolás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38545) rocketry23 válasza Gubek-Einste (#38544) üzenetére


rocketry23
tag

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#38546) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!
Nekem egy ilyen kérdésem lenne: [link]
Későn találtam meg ezt a topikot. :B

(#38547) Gubek-Einste válasza Hosssszu (#38546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítás kérdése, hogy lesz-e kábeles kapcsolat is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38548) Hosssszu válasza Gubek-Einste (#38547) üzenetére


Hosssszu
őstag

Értem!
Köszönöm szépen a válasz! :R

(#38549) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!
Remélem jó helyre tévedtem be.
Olyan problámém lenne, hogy bár a routeremben (Asus RT-N12) port forwarding-ba be van téve a 3659-es UDP port, ennek ellenére a zártnak mutatja bármi, amivel leelenőrzöm.

Valamit rosszul csinálok?
Köszönöm előre is!

(#38550) Gubek-Einste válasza MaTpr0F (#38549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen neted van?
Mivel tesztelted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.