Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37751) n1nja válasza gabber01 (#37750) üzenetére


n1nja
tag

A legfrissebb (v3.3.11) qBittorrent-et próbáld meg a következő beállításokkal:
Beállítások ->

KAPCSOLAT rész alatt:
- kapcsolatok maximális száma: 200
- kapcsolatok maximális száma torrentenként: 60

BITTORRENT rész alatt:
- DHT kikapcsolva
- Ügyfélcsere kikapcsolva
- Helyi ügyfelek felkukatása kikapcsolva

SPECIÁLIS rész alatt:
- OS cache engedélyezése kikapcsolva

talán... várom visszajelzésed.

(#37752) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok!

NAS-ra csatlakoznék WIN10ben egy gépről 2 fiókkal 2 különböző megosztást elérve. Lehetséges?

Aladár fiók elérné Alma megosztást, ez állandóan fel lenne csatolva
Béla fiók elérné Körte megosztást ezt pedig időszakosan használnám
Állítólag net use paranccsal használhatnám egyik esetben Nasneve és másik esetben nas ip címet így nem tekintené ugyanannak a felhasználónak a win10.

Probléma
ha ez működik:
net use z: \\NAS\Alma * /user:NAS\Aladár
ez miért nem:
net use z: \\192.168.1.30\Alma * /user:192.168.1.30\Aladár

Grafikus felületen sem megy az ip címes felcsatolás, azt a hibaüzenetet kapom, hogy már más felhasználónévvel van csatlakoztatva. Hol? Mi? Ki? :W
:R

..ja és ha ez nem a megfelelő topik, nyugodtan irányítsatok át! Kösz!

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#37753) gabber01 válasza n1nja (#37751) üzenetére


gabber01
addikt

Köszönöm a tippeket, kipróbáltam, beállítottam ezeket. Nem tudom, hogy ennek, és/vagy a megelőző restartnak köszönhetően (ami egyébként soha nem hozott még változást), de most lekopogom szinte mindig zöldben van a latency, pedig max. sebességgel megy a letöltés. Néha beugrik egy kicsit sárgába ha egy kicsit komolyabb oldalt nyitok meg közben, de semmi zavaró, és mintha a browser maga is reszponzívabb lenne. Ha ez így marad, akkor örök hálám fog üldözni. ;) :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37754) n1nja válasza gabber01 (#37753) üzenetére


n1nja
tag

Nincs mit.
Windows 10-ben a Telemetria kikapcsolásával is sok erőforrást tudsz megmenteni.
Ha érdekel, akkor Google segít. :)

(#37755) n1nja válasza enterlaci (#37752) üzenetére


n1nja
tag

Szia.
Intézőben lévő hálózati meghajtó csatlakoztatással próbálkoztál már?
Ott is van lehetőséged másik felhasználót beállítani, csatlakozás különböző hitelesítő adatokkal opciót kell választani.

(#37756) enterlaci válasza enterlaci (#37752) üzenetére


enterlaci
senior tag

Egyszerűsítem a problémámat:

ip címet megadva útvonalnak miért nem tudok felcsatolni megosztott mappát, a nasnak pedig fix ip van kiosztva?
Illetve hol kutassak hogy milyen kapcsolat van esetleg beakadva?

(#37755) n1nja nem engedi onnan sem. ugyanaz a hibaüzenet: A megadott hálózati mappa jelenleg más felhasználónévvel van csatlakoztatva. ...először válassza le a létező hozzárendeléseket...

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#37757) enterlaci válasza enterlaci (#37756) üzenetére


enterlaci
senior tag

lehet, hogy marad az, hogy írok egy batch file-t, hogy leválassza az egyiket és felcsatolja a másikat. de akkor sem értem, hogy az útvonalban ip címre miért dobál hibát?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#37758) n1nja válasza enterlaci (#37757) üzenetére


n1nja
tag

Szolgáltatások között fut a Munkaállomás nevű?
Hálózat típusa nyilvános vagy privát?

[ Szerkesztve ]

(#37759) enterlaci válasza n1nja (#37758) üzenetére


enterlaci
senior tag

Szolgáltatásoknál: Munkaállomás Fut Automatikus

Hálózat típusa: Magánhálózat

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#37760) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Nem is olyan rég jöttem egy problémával, hogy egy projektort szeretnék hálózati kivetítőként használni. Milyen lépések kellenének ehhez? Oprendszer Win10, a manual 37. oldalától kezdődik a hálózat beállítása rész.
Eddig az Epson Easy MP programjával kísérleteztem, de nem talált projektort, ha LAN kábellel volt (kizárólag) összekötve. Internet nincs, offline kellene kihozni valamit.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37761) n1nja válasza enterlaci (#37759) üzenetére


n1nja
tag

Érdekes... általában pont fordítva szokott lenni a dolog.
Az IP címben biztos vagy? :)

(#37762) Blackdeath12


Blackdeath12
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó topickba írok.
Szeretnék wifit, és lan kapcsolatot kombinálni, de sajnos nem megy.
Nos a dolog ott kezdődik hogy van 1 előfizetésem a UPC hez, amihez adnak Wi-Free-t, és gondoltam okosban megoldom, hogy kicsit megdobjam a torrent sebességét.
Tegyük félre a sallangot, amit az oldalukon leírnak.
Ami működik: Ha telefont összerakom géppel(a telefon wi-free hálózatra csatlakozik!) kábelen keresztül(usb) a windows 10 em lát 2 lan kapcsolatot. Ilyenkor a torrent gond nélkül megy, megnövelt (!!!) sebességgel, mivel ugye p2p alkalmazásról beszélünk. A problémám ott kezdődik, hogy a Wifi sticket (a 3. eszközt amin netet akarok behozni a gépre) a gép lekezeli, és vagy az lesz a prioritásos hálózatom, vagy nem használja abszolút. Hogy tudom az elérni, hogy a windows minden hálózatot kezeljen úgy mint az lan rendszernél? Mielőtt jönnek olyan segítő jellegű válaszok, hogy ezt nem támogat azt nem támogat, azok kérem kíméljenek, mivel amit leírtam az megvalósítható egész biztos. csak annyit kéne tennem hogy a wifi stick prioritását a lan prioritásával teszem egyenlővé, és minden hálózatot pörgetne a gép.
Van 1 bizonyos Speedify nevű program, az ugyan ezt csinálja csak persze delláér.
Remélem érthetően fogalmaztam...

(#37763) Gubek-Einste válasza zsolt.simon2 (#37747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a beltéri egység típusától függ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37764) n1nja válasza Blackdeath12 (#37762) üzenetére


n1nja
tag

Hídkapcsolat esetleg?

(#37765) enterlaci válasza n1nja (#37761) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ezt komolyan kérdezed?
Mert viccnek kicsit durva volna!
:D

Komolyan, az ip cím jó.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#37766) n1nja válasza enterlaci (#37765) üzenetére


n1nja
tag

;)
IPv6 nem kavarhat? Próbáld kikapcsolni...

(#37767) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy Windows 8 alatt két gép van egymás mellett. Mindkettő csatlakoztatva van az otthoni csoporthoz. A "kisebb" gépről tudok mindent szépen másolgatni, törölgetni a "nagyobb" gép megosztott mappáiból.

Ugyanúgy végeztem a megosztást a "kisebb" gépen is, azonban a nagyobb gépen nem érek el egyetlen, a kisebb által megosztott mappát, fájlt sem. Azt írja ki, hogy "A ~~kicsi nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához..." blah, blah, blah... A vicces, hogy mindkettőn ugyanúgy van minden megosztva.

Viszont feltűnt, hogy a "kicsi" gépen ha jobb egérgombbal rámegyek a megosztandó mappára, ott kiválasztom a "Megosztás ezzel ---> Adott személyek" menüket, akkor Ott van egy "mindenki" (Írás/olvasás), "Vertigo" (Írás/olvasás), illetve egy olyan, hogy "<ismeretlen partner>" (Tulajdonos)! Hát ez meg mi??? Van egy olyan érzésem, hogy ez kavar be valamit...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37768) n1nja válasza enterlaci (#37765) üzenetére


n1nja
tag

továbbá érdekelne a NAS típusa is

(#37769) enterlaci válasza n1nja (#37768) üzenetére


enterlaci
senior tag

ipv6 nincs (amúgy TC7200 modem router de ez most nem hinném hogy számít)
wdmycloud - ismered?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#37770) n1nja válasza enterlaci (#37769) üzenetére


n1nja
tag

Nem, nem ismerem sajnos.
Csak ötletelés:
Beállításaiban nem lehet hiba? A rajta futó szolgáltatások nem akadtak be? Próbáltad újraindítani?
IP cím alapján eléred Windows alól és csak a hálózati meghajtó felcsatolásnál van gond? Ping-re reagál?

(#37771) enterlaci válasza n1nja (#37770) üzenetére


enterlaci
senior tag

persze, ping, újraindítás, böngészőből elérés ezek mind ok és már megvoltak már. beállításokban sincs hiba elvileg.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#37772) Vertigo18 válasza Vertigo18 (#37767) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg az befolyásolhatja a dolgot, hogy egy másik gépből lett kiszedve a vinyó és át lett rakva ebbe?

Ha leformázom, akkor vajon eltűnik az a "Tulajdonos"?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37773) pocokxx válasza pocokxx (#37760) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintetek képes erre egyáltalán a nyomtató? Vagy csak "remote controller"ként használható a hálózatra kötött gép...?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37774) n1nja válasza Vertigo18 (#37772) üzenetére


n1nja
tag

(#37775) enterlaci


enterlaci
senior tag

Atyaég! Működik! :DDD

Adtam egy másik ip-t a nasnak és megy minden mint a karika csapás.
Azért jó lenne ha ki tudnám bányászni hogy hol akadt be az előző felállás ip-je a windowsban.

n1nja kösz!

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#37776) Vertigo18 válasza n1nja (#37774) üzenetére


Vertigo18
addikt

Beállítottam magamat tulajdonosnak. Most én vagyok a tulaj. Viszont a másik gépen, amin hozzá akarok férni az ezen gépen tárolt dolgokhoz, még mindig ezt írja ki:

Ezt hogy írjam felül?

A "Fájlmegosztás" ablak így néz ki:

Név Engedély szintje

Mindenki Írás/olvasás
Otthoni csoport Írás/olvasás
Vertigo Tulajdonos

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37777) n1nja válasza Vertigo18 (#37776) üzenetére


n1nja
tag

Uhh...
- hálózat típusa? (magán vagy publikus)
- jelszavas megosztás be- vagy kikapcsolva?
- IP címmel való kapcsolódást próbáltad?
- bármilyen tűzfal a célgépen?

(#37778) Vertigo18 válasza n1nja (#37777) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hálózat típusa: magán
Jelszavas megosztás: itt arra gondolsz, hogy beírtam-e jelszót ahhoz, hogy az Otthoni csoporthoz csatlakozzak? Igen, beírtam, ugyanaz a jelszó mind a két gépen. Az "új" gépen ha belépek, le tudom szedni a "régi" gép megosztott tartalmait. Az új gép által megosztott cumókat nem látom a hálózat egyetlen régi gépén sem...
IP címmel való kapcsolódás: az mi az? Hogyan kezdjek neki? Bár ha az új gépről elérem a régit, akkor nem értem, hogy a régiről miért nem az újat...
Tűzfal: mi a célgép? Az "új"? Sima Windows tűzfal van mindkét (igazából 4) gépen.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37779) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Beállításhoz kérnék segítséget. Két gépet drótoztam össze. Az 1-esben két hálókártya, wifis és ethernet, a 2-esben csak ethernet.
Megosztottam a wifit, fájlt, otthoni csoport szolgáltatások futnak. Az 1. nem azonosítja az otthoni hálót, ha az utp csatlakozik. A diag nem érvényes ip konfigot talál. Hol rontom el? Köszönöm a tanácsokat!
Így néz ki az ipconfigja:

(#37780) n1nja válasza Vertigo18 (#37778) üzenetére


n1nja
tag

Jelszavas megosztásnál arra gondoltam, hogy a Vezérlőpult -> Hálózati és megosztási központ -> Speciális megosztási beállítások módosítása alatt a Jelszóval védett megosztás bekapcsolása vagy kikapcsolása van-e kiválasztva.

IP címmel való kapcsolódás:
célgép alatt azt fogom érteni, amelyiknek a megosztásait szeretnéd látni. Először tudnod kell a célgép IP címét. Több módszer is van ennek kiderítésére, egyet leírok. Ha tudod a célgép hálózati nevét (Vezérlőpult -> Rendszer -> Számítógépnév), akkor nyiss egy parancssort valamelyik gépen, majd írd be a következőt:

ping -a gépnév

Itt látni fogod az IP címet (pl.: 192.168.0.103). Ezek után nyiss egy futtatás ablakot (Win+R) és írd be \\ jelek után majd nyomj Enter-t.

\\192.168.10.103

Mit látsz? Kapsz hibaüzenetet? Esetleg felhasználónevet, jelszót kér a rendszer?

(#37781) n1nja válasza DZs (#37779) üzenetére


n1nja
tag

Szia.

Kicsit tompa vagyok a 4 érzéstelenítőtől, lehet, hogy csak én nem értem hirtelen. :)
Mi lenne a cél, mit szeretnél elérni?

(#37782) DZs válasza n1nja (#37781) üzenetére


DZs
senior tag

A két gép lássa egymást és a kettes is érje el az internetet az egyesen keresztül, de ez utóbbi nem fontos,

(#37783) n1nja válasza DZs (#37782) üzenetére


n1nja
tag

OK. :)

2 dolgot próbálhatsz meg első körben.
1.:
létrehozol egy hálózati hidat az egyes gépen. Vezérlőpult -> Hálózati és megosztási központ -> Adapterbeállítások módosítása alatt kijelölöd a vezetéknélküli és a vezetékes kapcsolat, majd jobb egérgombbal kattintva bármelyiken a Hídkapcsolatok lehetőséget választod. Pár pillanat alatt létrejön a híd és ezek után csatlakoztatod a kábelt a két gép közé, majd teszteled. További előfeltételek, hogy egyik kapcsolaton se legyen megosztás bekapcsolva és a vezetékes kapcsolat legyen alapértelmezetten, ne legyen IP cím, átjáró beállítva kézileg. Elméletileg automatikusan fog osztani további címeket, ahogy a vez.nélküli kapcsolatod is kapott.

2.:
ha a híd nem működne, akkor először azt megszüntetve, ugyanitt, az adapterbeállításoknál, jobb egérgombot nyomsz a vezetéknélküli kapcsolatra, tulajdonságokat választva a megjelenő ablakban a megosztás fülön bepipálod a "Megengedem" kezdetű "használják" végződésű opciót és ha több kapcsolatod van, akkor a listából kiválasztod azt, amelyiken szeretnéd továbbosztani az internetet, majd OK.

(#37784) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok:)
Ugye itthon van egy hálózatom router mögött és Ismerösömnek is ez az erendezésel.
Hogyan tudnám a két alhálózatott interneten segítségével ugy összekötni hogy a hálózatban lévő számítógépek tudjanak komunikálni egymasslam(minden eszköz lát mindenkit)?
2db alap router használunk
Segítséget előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37785) n1nja válasza kriszrap (#37784) üzenetére


n1nja
tag

Szia.
Esetleg Hamachi?

(#37786) kriszrap válasza n1nja (#37785) üzenetére


kriszrap
tag

Hamachi nem csak 2 gépet köt össze??

[ Szerkesztve ]

(#37787) n1nja válasza kriszrap (#37786) üzenetére


n1nja
tag

Úgy tudom, hogy nem. Képes komplett hálózatot létrehozni. 5 gépig ingyenes...
Nézz utána. Nem használtam, tapasztalatom nincs vele, csak tipp volt.
Hamachi

Nálam külön VPN szerver fut, aminek segítségével távolról is be tudok csatlakozni a saját hálózatomba és látom a csatlakozott eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#37788) kriszrap válasza n1nja (#37787) üzenetére


kriszrap
tag

Kösszi addig is várom még az ötleteket.

mit használsz??

[ Szerkesztve ]

(#37789) n1nja válasza kriszrap (#37788) üzenetére


n1nja
tag

Régi TP-Link TL-WR740N routerem DD-WRT firmware-rel.

(#37790) kriszrap válasza n1nja (#37789) üzenetére


kriszrap
tag

WR741N van tplinkböl akkor nekem is menne:)
DD-WRT ez openWRT???

[ Szerkesztve ]

(#37791) n1nja válasza kriszrap (#37790) üzenetére


n1nja
tag

DD-WRT letöltések
Routered verzióját tudnod kell, itt v1, v4 és v5-höz látok FW-t.

Szerintem Hamachi-s megoldást járd körbe elsősorban.

(#37792) kriszrap válasza n1nja (#37791) üzenetére


kriszrap
tag

ezzel ppoe beállítások elszálnak? Hogy kéne rákeresni hamachis kérdésnél??

[ Szerkesztve ]

(#37793) Vertigo18 válasza n1nja (#37780) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tesó, király vagy! :D :C

Egyébként az első pontban szedett dolgok voltak elállítva. Jelszóval védett volt az "új" gépen, ezt kikapcsoltam, és a régi gépen ABBAN a pillanatban láthatóvá vált az összes eddig megosztott mappa!

Hálás köszönetem, ha erre jársz, vendégem vagy egy sörre! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37794) n1nja válasza kriszrap (#37792) üzenetére


n1nja
tag

Hamachi Guide vagy megkérdezheted a topicjában is, ha az angol gondot okozna. Vagy letöltöd, telepíted és próbálkozol. :)

Igen, minden beállítás elveszik, így a PPPoE is.

(#37795) n1nja válasza Vertigo18 (#37793) üzenetére


n1nja
tag

Örülök, hogy tudtam segíteni. Használd egészséggel, sört behajtom! ;-)

(#37796) kriszrap válasza n1nja (#37795) üzenetére


kriszrap
tag

Hát nem találom a vpn rész ami kell nekem hányadik oldal??

(#37797) n1nja válasza kriszrap (#37796) üzenetére


n1nja
tag

Az egész egy VPN, a gépek egy külön rendszerbe csatlakoznak és olyanok, mintha ugyanabban a belső hálózatban lennének. LAN-szerű kapcsolat jön létre köztük.

(#37798) kriszrap válasza n1nja (#37797) üzenetére


kriszrap
tag

de hogy lehet azt megoldani hogy ne csak azt a gépet lássák amelyiken a hamachi fut??

[ Szerkesztve ]

(#37799) kriszrap válasza kriszrap (#37798) üzenetére


kriszrap
tag

vayg valahogy az xbob360 címére natolni hamachi cémet??? mert igazából a miatt kell

(#37800) krealon válasza DZs (#37779) üzenetére


krealon
veterán

"A diag nem érvényes ip konfigot talál. Hol rontom el?

Helyi halozat
IPv4 cim: 192.168.11.1
"

Pl az is lehet hiba, hogy nem allitottad vissza a halozati kartya IP beallitasat automatikusra.
A 192.168.11.1 az en javaslatom volt korabban.

Ha sikerul beallitani, akkor amig a 2 gep egymast listazza a halozati helyek kozott, akar 15 perc is eltelhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.