Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-25 10:52:48

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91719) cszolee79 válasza kisapa (#91716) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Nekem is volt ilyen alapjárati gondom, de csak félhideg (40-80fok) motornál, melegen tökéletes. Aztán elkezdtem utánaolvasni, mitől lehet ez (rough idle, stalling címszavak). Nálam nem volt hibakód, csak elkezdett alapjáraton fulladozni, leesett a fordulatszám, le is állt. Most nem tudom hogy áll, legutóbb nem fulladozott, de még csak 1-2 menetem volt vele hidegindításból.

Majdnem 2 hónapja ezt guglizom Opeles, Vauxhallos, általános autós topikokban, hogy mi a túrótól ingadozhat az alapjárat.

Sorban ezek okozhatják (meg még más is...):
- fals levegő (leesett egy cső, repedt valahol a vákuumrendszer)
- IAT (Intake Air Temp - beszívott levegő hőmérséklet érzékelő) ha van
- MAP (Manifold Absolute Pressure - szívócső nyomás érzékelő) ha van
- MAF (Mass Air Flow) - ha van (általában vagy IAT+MAP vagy csak MAF van, kivéve amikor nem)
- ECT (Engine Coolant Temp)
- Crankshaft sensor (felső holtpont jeladó)
- Camshaft sensor (főtengely jeladó)
- Throttle Position Sensor / Idle Throttle Valve (gyakorlatilag a fojtószelep)
- EGR szelep
- EVAP szelep
- O2 (lambdaszonda)
- gyújtás probléma (gyújtótrafó, gyertyák)
- injektorok
- üzemanyag szivattyú, szűrő, nyomásszabályzó szelep.

Szóval kb bármi okozhatja :)
Én elkezdtem sorban cserélgetni a vackokat (IAT, MAP, fojtószelep), ezek mellett dobott EGR és EVAP hibakódot, akkor azokat is, erre végül most dobott egy ECT hibakódot, azt is majd cserélem ha lesz lelkierőm. Üzemanyag rendszert megmérettem, az tökéletes, tartja a nyomást, szivattyú jó, stb. Amikor fulladozik, akkor gázzal is fulladozik, így a benzines része (injektorok is) kizárható. Gyertyák, lambdaszonda, trafósor újak. Remélem most abbahagyta végre. Ha nem, akkor haladok tovább, ha már nincs mit kicserélni akkor kb marad az ECU :)
Szóval... bármi lehet és az ellenkezője is. Félig megtört kábel. Rossz földelés. Oxidálódott csatlakozó.

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.